Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
İkinci Üniversite İlana Çıktı
İkinci Üniversite İlana Çıktı
İlimizde geçen yıl 18 Mayıs´ta resmen kurulan Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi eleman alımı için ilana çıktı.
GÜNDEM
Sonunda Yıkılıyor--Video
Sonunda  Yıkılıyor--Video
Pulur Mahallesi Ahi Emir Caddesi üzerinde bulunan 100. Yıl Sitesi´nin yıkım kararı çıktı. Valiliğin, binanın 3194 sayılı İmar Kanununun 39. maddesine göre genel güvenlik ve asayiş bakımından tehlike arz ettiğini belediyeye bildirmesi üzerine sitede faaliyet gösteren mülk sahiplerine ve kiracılara “Siteyi ay sonuna kadar boşaltın” denildi. Sivas´ın uzun yıllardır gündeminde yer alan 100. Yıl Sitesi´nin yıkım kararının kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Pulur Mahallesi Muhtarı Ogün Bekçioğlu, binada faaliyet gösteren esnafların da gözetilmesi gerektiğine dikkat çekerek “Onların mağdur edilmemesini istiyoruz, ekmeğinin derdindeler” dedi.
GÜNDEM
Çiftçinin Borcu Ertelensin
Çiftçinin Borcu Ertelensin
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, çiftçi borçlarının yapılandırılması için TBMM´ye kanun teklifi verdi.
GÜNDEM
Takipçisi Olacağız
 Takipçisi Olacağız
Zabıta Haftası nedeniyle yazılı açıklama yapan Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu, “Yerel yönetim hizmet kolunda genel yetkili sendika olarak, hükümetle oturduğumuz toplu sözleşme masasında dün olduğu gibi bugün ve yarın da ilkeli ve onurlu bir şekilde temsil etmeye çalıştığımız zabıta memurlarımızın hak ve taleplerinin bundan sonra da mutlak takipçisi olacağımız bilinmelidir” dedi.
Caydırıcı Tedbirler Alınmalı
Caydırıcı Tedbirler Alınmalı
2019-2020 eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle sendika binasında basın açıklaması yapan Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz, eğitim çalışanlarının yaşadığı sorunlara dikkat çekti. En önemli problemlerin başında eğitimcilere yönelik şiddetin geldiğini ifade eden Başkan Temiz, “Eğitimcilere yönelik şiddet engellenmeli, caydırıcı tedbirler alınmalıdır. Bu şiddet sarmalına karşı eğitim çalışanlarını koruyacak, şiddete karşı caydırıcı yasal düzenlemeler yapılmalı, Bakanlık bu konuda sorumluluk üstlenmelidir” dedi.
GÜNDEM
Dağ Fare Doğurdu
Dağ Fare Doğurdu
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk Sağlık-Sen Sivas Şubesi ve Türk Kamu-Sen´e bağlı birimleri ziyaret etti. Üyelerle bir araya gelen Genel Başkan Kahveci, 3 milyon 200 bin memur ile 2 milyona yakın memur emeklisini ilgilendiren 5. Dönem Toplu Sözleşmesi sürecine ilişkin, “20 milyon vatandaşımın umudu 2021 yılına ertelendi. Zaten tartışmalı olan Hakem Kurulu, bu kararla daha da tartışmalı hale geldi. Elbette Kamu Görevlileri Hakem Kurulu´nun hükümet ağırlıklı yapısıyla sendikaların beklentilerine uygun bir karar vermesi beklenemezdi; nitekim beklenen oldu ve dağ fare doğurdu” dedi.
GÜNDEM
Kangal Köpeğine Eziyete İşlem
Kangal Köpeğine Eziyete İşlem
Kangal´ın Külekli köyü mevkisinde traktör arkasına bağlı şekilde koşturulan 2 Kangal cinsi köpek olduğu ve hayvanlara eziyet edildiği ihbarı üzerine çalışma başlatıldı. Harekete geçen Jandarma ekipleri şüpheli hakkında ilgili kanun uyarınca işlem yapıldı.
GÜNDEM
“Sivaslıların Aklıyla Dalga Geçiliyor”
“Sivaslıların Aklıyla Dalga Geçiliyor”
Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete´de yayımlanan teşvik kararlarına değinen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “Sivas´ın cumhuriyetin ilk yıllarından bu yana bünyesinde bulundurduğu birçok yapının kapanmasına, nice bölge müdürlüklerinin taşınmasına neden olan zihniyet, istihdam yaratacak en önemli noktada alınan bu olumsuz kararı sadece seyretmektedir. Sivaslıların aklıyla dalga geçiliyor” dedi.
GÜNDEM
Asılsız İhbara Ceza Yağacak--Video
Asılsız İhbara  Ceza Yağacak--Video
112 Acil Çağrı Merkezi´ne asılsız ihbarda bulunan ve gereksiz arama yapanlar hakkında idari para cezası uygulanacak.
GÜNDEM
GEREKSİZ KORNA AFFEDİLMEYECEK
GEREKSİZ KORNA AFFEDİLMEYECEK
Sivas Valiliği gereksiz korna çalmaya karşı harekete geçti. Özellikle konvoylarda gereksiz korna çalınması ve trafiği tehlikeye düşüren diğer haller durumunda kişilere ilgili kanun maddelerinden ceza kesileceği hatırlatıldı.
GÜNDEM
Çakara ceza--video
Çakara ceza--video
İstasyon Caddesi´nde çakar lambalarını yakarak seyreden otomobil polis tarafından durduruldu. Kadın sürücüye 2 bin 4 lira para cezası yazıldı
GÜNDEM
Çiftçilerimizin desteklenmesi şart
Çiftçilerimizin  desteklenmesi şart
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, özel şirketlere ve sulama birliklerine elektrik borcu olan çiftçilerin tarım desteğinden faydalanabilmesi için kanun teklifi verdi. Karasu, kanun teklifinin gerekçe bölümünde “Özellikle döviz kurunda yaşanan artış nedeniyle maliyeti bir kat daha artan tarımsal ürün ithalatının minimum düzeye indirilmesi için çiftçilerimizin desteklenmesi büyük önem taşımaktadır” dedi.
GÜNDEM
KAMPANYA BAŞLATTILAR--VİDEO
KAMPANYA BAŞLATTILAR--VİDEO
Cumhuriyet Kadınları Derneği Sivas Şubesi üyeleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın onayının ardından TBMM´ye sunulan On Birinci Kalkınma Planı´ndaki ‘Kadın üniversiteleri´ kurulmasına tepki göstermek amacıyla imza kampanyası başlattı.
GÜNDEM
Kötü Gidişat Sorgulanmalı--Video
Kötü Gidişat Sorgulanmalı--Video
2018-2019 eğitim-öğretim yılına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 No´lu Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz, Sivas´ın 2019 LGS sıralamasındaki gerileyişinin sorgulanması gerektiğini ifade etti. “2018 LGS´de 81 il arasında 38´inci sırada yer alan Sivas, 2019 LGS´de niçin 21 sıra birden gerileyerek 59´uncu sırada yer aldı?” diye soran Temiz, “Son yıllarda eğitim alanında en fazla kamu yatırımı alan 1´inci il Sivas olurken eğitim alanında ilimizdeki bu kötü gidişatın sorgulanması gerektiğine inanıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Devletimiz Bağrına Basmalı
Devletimiz Bağrına Basmalı
Terörle mücadele ederken yaralanıp bedenlerinde kalıcı hasarlar oluşan kişilere gazilik unvanı verilmesi gerektiğini ifade eden Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Mustafa Hızal, “Bu kişiler sonuçta bu devletin üniter yapısı için mücadele etti. Devletimizin bu kişileri en azından onore etmesi, bağrına basması lazım” dedi.
GÜNDEM
Çaylı Simitli Kutlama--Video
Çaylı Simitli Kutlama--Video
Sivas Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) üyeleri, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu´nun yasal statüye kavuşmasının 30. yıl dönümünü çay ve simit eşliğinde kutladı.
GÜNDEM
Baktagir, Öğretmenlerle Buluştu
Baktagir, Öğretmenlerle Buluştu
Dünyaca ünlü kanun virtüözü ve bestekâr Göksel Baktagir, Sultan Şehir Öğretmen Buluşmaları programının konuğu oldu. Sanat hayatı, müziğe olan tutkusu, proje ve müzik çalışmaları, bestelediği eserler gibi birçok konuda samimi paylaşımlarda bulunan Baktagir, öğretmenlerin hem sanat hayatı hem de müzik alanında sorduğu soruları yanıtladı.
EĞİTİM
İş Güvenliğinin Önemi Anlatıldı
İş Güvenliğinin Önemi Anlatıldı
Cumhuriyet Üniversitesi Şarkışla Âşık Veysel Meslek Yüksekokulu tarafından ´İş Sağlığı ve Güvenliği´ konulu konferans düzenlendi.
GÜNDEM
57 Çocuk "Koruyucu" Altında
57 Çocuk "Koruyucu" Altında
İlimizde bulunan koruyucu aile sayısı 48, koruyucu aile yanındaki çocuk sayısı ise 57 olarak açıklandı. Bazı ailelerin birden fazla çocuğu ‘koruyucu´ olarak üstlendiği Sivas, koruyucu aile yanındaki çocuk sayısı sıralamasında Türkiye´de 31´inci sırada yer aldı.
GÜNDEM
“İndirimler Tekrarlanmalı”
“İndirimler Tekrarlanmalı”
Sivas Ticaret Borsası Başkanı ve TOBB Vergi Komisyonu Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, TOBB´un 75. Genel Kurulunda Vergi Komisyon Raporunu okudu. Ekonomik sıkıntıları azaltmak ve piyasayı canlandırmak adına 2018 yılında vergi ve harçlarda indirimler uygulandığını anımsatan Hastaoğlu, “İndirimlerin tekrarlanması, mümkünse kalıcı hale getirilmesinde büyük yarar görüyoruz” dedi.
EKONOMİ
Beyanname Uyarısı Yarın Son Gün
Beyanname Uyarısı Yarın Son Gün
İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü, derneklerin 2018 yılı sonu itibariyle faaliyetleri ve gelir-gider işlemlerinin sonuçlarına ilişkin bildirecekleri 2018 yılı beyannamesinin verilme süresinin yarın sona ereceğini duyurdu. Açıklamada; beyannamenin Dernekler Bilgi Sistemi (DERBİS) üzerinden de bildirilebileceği vurgulandı.
GÜNDEM
Turizme Ağırlık Verilecek--Video
Turizme Ağırlık Verilecek--Video
Tarih ve kültür şehri Sivas´ın turizm alanında hak ettiği payı alabilmesi amacıyla Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde Turizm Yatırım Teşvikleri konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
GÜNDEM
Turizm Teşvikleri Anlatılacak
Turizm Teşvikleri Anlatılacak
Tarih ve kültür şehri olan Sivas´ın turizmden hak ettiği payı alabilmesi amacıyla Turizm Yatırım Teşvikleri konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilecek.
GÜNDEM
Meclis Bugün Toplanıyor--Video
Meclis Bugün Toplanıyor--Video
İl Genel Meclisi Mart ayı toplantıları bugün gerçekleştirilecek ilk oturumla başlayacak.
GÜNDEM
Fırsatı Kaçırmayın
Fırsatı Kaçırmayın
SESOB Başkanı Beşir Köksal´ı ziyaret eden SGK İl Müdürü Kadir Boztepe, yapılandırmada birinci ve ikinci taksitleri ve peşin ödemeyi zamanında yapamayan esnaflar için verilen sürenin 28 Şubat´ta sona ereceğini söyleyerek fırsatın kaçırılmamasını istedi.
SPOR
Öncelik Yayaların
Öncelik Yayaların
Trafikte yaya önceliğinin geliştirilmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" uygulaması kent meydanı ve şehrin çeşitli noktalarında yapıldı. Uygulamaya katılan Vali Salih Ayhan, “Taşıtların yayalardan üstün olduğu bir dönemden, yayaların taşıtlardan üstün olduğu bir sürece geçiyoruz. Bundan sonra yaya ve okul geçitlerinde öncelik yayalarımızındır” dedi.
GÜNDEM
Son Gün 28 Şubat
Son Gün  28 Şubat
Ölçü ve tartı aletlerinin muayenelerinde belirlenen süre içerisinde müracaatta bulunmayanlar hakkında yasal işlem yapılacağına dikkat çeken SESOB Başkanı Beşir Köksal, son günün 28 Şubat olduğunu ifade ederek esnaf ve sanatkara “Ölçü ve tartı aletlerinizin muayenesini yaptırın” uyarısında bulundu.
GÜNDEM
Denetim Komisyonu Oluşturuldu--Video
Denetim Komisyonu Oluşturuldu--Video
İl Genel Meclisi Ocak ayı toplantılarının dün gerçekleştirilen oturumunda 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu´nun 17. maddesi uyarınca gizli oy kullanılarak Denetim Komisyonu oluşturuldu. Komisyonda 4 AK Partili, 1 Cumhuriyet Halk Partili meclis üyesi yer aldı.
GÜNDEM
Karar Özetleri Okundu--Video
Karar Özetleri Okundu--Video
Yerel parlamento 2019 yılı Ocak ayı meclis toplantılarının ilk oturumunu dün gerçekleştirdi. Sedat Özata başkanlığında yapılan oturumda 2018 yılı Aralık ayı meclis ve encümen karar özetleri okundu.
GÜNDEM
Denetim Komisyonu Oluşturulacak
Denetim Komisyonu Oluşturulacak
Yeni yılın ilk İl Genel Meclisi toplantısı bugün gerçekleştirilecek. 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu´nun 17. maddesi uyarınca gizli oy ile Denetim Komisyonu´nun oluşturulacağı Ocak ayı yerel parlamento toplantıları Cuma günü sona erecek.
GÜNDEM
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
Kadınlara İyi Davranmak Allah Rasûlünün Ahlakındandır.
Çetin Polat
Çetin Polat
Süper Ligde Zorlu Hafta
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Üç Aylar Çok Büyük Fırsatlardır
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Akıl Tutulması!
Alper Duran
Alper Duran
Teşekkür Borcu
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Hakemler Dokunulmazdır
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Taner Karabal
Taner Karabal
Sivas Kamuoyu Bu Konuda Hemfikir…
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Çevre
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
6.1023
EURO
6.5922
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ya Ali, cenazemi sen yıkayacaksın. Borcumu sen ödeyeceksin, zimmetimi sen ifa edeceksin…

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4