Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Muayene Ücretinde İndirime Gidilmeli
Muayene Ücretinde İndirime Gidilmeli
Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Özellikle pandemi sürecinde esnafımızın işlerinin sekteye uğradığı göz önünde bulundurularak araç muayene ücretleri düşürülmeli” dedi.
GÜNDEM
Kucaklaşmaya İhtiyacımız Var--Video
Kucaklaşmaya İhtiyacımız Var--Video
Muharrem İnce; ´1000 Günde Memleket Hareketi´ni Türkiye Cumhuriyeti´nin kuruluşunun en önemli kilometre taşlarından olan Sivas Kongresi´nin 101. yıl dönümünde dün ilimizden başlattı. Türkiye´de Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı´nın olduğunu hatırlatan İnce, “Türkiye´nin daha büyük bir ittifaka ihtiyacı var. Türkiye´nin Misak-i Milli ittifakına ihtiyacı var. Türkiye´nin barışmaya, kucaklaşmaya ihtiyacı var” dedi.
GÜNDEM
KUTLU YÜRÜYÜŞÜNE DEVAM EDİYOR--VİDEO
KUTLU YÜRÜYÜŞÜNE DEVAM EDİYOR--VİDEO
Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Sivaslı yüz yıl önce emperyalizme karşı nasıl dik durdu ve yeni devletin temelleri nasıl bu şehirde atıldıysa bundan sonra da aynı şuuru ve kararlılıkla kutlu yürüyüşüne devam ediyor” dedi.
GÜNDEM
SİVAS KONGRESİ UNUTULMAYACAK
SİVAS KONGRESİ UNUTULMAYACAK
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (SESOB) Beşir Köksal, 4 Eylül Sivas Kongresi´nin yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajda; “Sivas Kongresi, Türk milletinin kendi kaderine de yön vermesini sağlamıştır. Ülkemizin geleceğine yön veren Sivas Kongresi, halkımız tarafından da hiç unutulmamıştır ve asla da unutulmayacaktır” dedi.
GÜNDEM
ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM
   ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM
30 Ağustos Zafer Bayramı´nın 98. yılını kutlayan Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, “Türkiye Cumhuriyetinin temellerini atan, bizlere bağımsızlığımızı armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, tüm halkımızın ve esnafımızın Zafer Bayramı kutluyorum” dedi.
GÜNDEM
BAĞIMSIZLIK MEŞALESİ ZAFERLE TAÇLANMIŞTIR
BAĞIMSIZLIK MEŞALESİ ZAFERLE TAÇLANMIŞTIR
30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle kutlama mesaj yayımlayan Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Kurtuluş Savaşı´nın ilk dönemlerinde, zor şartlar ve her türlü imkânsızlıklar içerisinde tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde kahraman milletimizin azim ve karlılığı ile 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi neticesinde zaferle taçlanmıştır” dedi.
GÜNDEM
SİVAS´A YAKIŞACAK--VİDEO
 SİVAS´A YAKIŞACAK--VİDEO
Sivas´ın önemli yerlerinden birisi olan Perakende Sebze Hali´nin şehre yakışır hale getirilmesi noktasında çalışmalar başlayacak. Ortak akıl ve istişare ile belediyeyi yöneten Başkan Hilmi Bilgin, bölgede faaliyet gösteren esnafla bir araya gelerek kısa süre içerisinde start alacak projenin detaylarına ilişkin bilgi verdi.Projenin ihalesinin Cuma günü gerçekleştirileceği müjdesini veren Başkan Bilgin, “Bu ihaleyle birlikte süreçte başlamış olacak. Projemizi bu aşamaya getirmek kolay olmadı. Dükkanların hava koşullarının olumsuz etkilerinden korunması ile birlikte; yeni tezgah düzeni, yaya sirkülasyon alanlarının düzenlenmesi, esnafın daha uygun şartlarda ticari faaliyetlerini yapabilmesi gibi amaçları hedefliyoruz” dedi.
GÜNDEM
KARAR YATIRIMLARI SEKTEYE UĞRATTI
KARAR YATIRIMLARI SEKTEYE UĞRATTI
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, Sivas´ın halen 4. Bölge teşvik kapsamında yerini koruduğunu söyleyerek “Alınan teşvik kararları yapılacak yatırımları da sekteye uğrattı. Böylece verilen sözler de unutuldu. İlimizin yeni yatırımlara ve daha fazla istihdama ihtiyacı vardır. Bunlar da teşvik ve desteklerle olmaktadır” dedi.
GÜNDEM
SİVAS ŞEHİR VE SANAYİ MEKTEBİ MÜZESİ´NDE SONA DOĞRU
SİVAS ŞEHİR VE SANAYİ MEKTEBİ MÜZESİ´NDE SONA DOĞRU
Sivas´ta tarihi yarı açık cezaevi binasını müzeye dönüştürme çalışmalarında sona gelindi
GÜNDEM
Muayene Ücretleri Düşürülmeli
Muayene Ücretleri Düşürülmeli
Araç muayene ücretlerinin esnafı zorladığını belirten esviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkârları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Her yıl enflasyon oranında gelen zamla birlikte nakit olarak ödenen muayene ücretleri esnafımızın belini büküyor. Özellikle pandemi sürecinde esnafımızın işlerinin sekteye uğradığı göz önünde bulundurularak araç muayene ücretleri düşürülmeli” dedi.
EKONOMİ
Vali Ayhan Devreye Girdi Esnafın Yüzü Güldü
Vali Ayhan Devreye Girdi Esnafın Yüzü Güldü
PTT´nin 4 Eylül Sanayi Sitesindeki şubesi zarar ettiği gerekçesiyle kapatılmıştı. Karar, zaten pandemi sürecinde zor durumda olan esnafı sıkıntıya soktu. Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, durumu Sivas Valisi Salih Ayhan´a iletti. Vali Ayhan devreye girmesiyle şube yeniden açıldı. PTT esnafa hizmete kaldığı yerden devam etmeye başladı.
GÜNDEM
Kahvehaneci Esnafı Destek Bekliyor
Kahvehaneci Esnafı Destek Bekliyor
Kahveciler Kıraathaneclier ve İnternet Kafe İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Beşir Köksal, pandemi sürecinde kahveci esnafının mağdur olduğunu belirterek, hükümetten mağduriyetlerinin giderilmesini talep etti.
EKONOMİ
Dolandırıcılara Dikkat Edin
Dolandırıcılara Dikkat Edin
Esnaf ve özellikle araç satışı yapanları dolandırıcılara karşı uyaran Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “EFT dolandırıcılığına karşı oldukça dikkatli olunmalı. Satıştan sonra işlemi iptal ederek mağduriyet yaratan bu dolandırıcılara prim verilmemeli” dedi.
GÜNDEM
Meslek Liseleri Sanayi Üretiminin Merkezi
Meslek Liseleri Sanayi Üretiminin Merkezi
Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkârları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Akademik başarısı düşük öğrencilerin tercih ettiği okullar olarak algılanan meslek liseleri pandemi sürecinde üstlendikleri rolle toplumun en büyük ihtiyacını karşıladı” dedi.
GÜNDEM
Kantincilere Büyük Destek
  Kantincilere Büyük Destek
Koronavirüs salgınının başladığı Mart ayından bu yana kantinci esnafından kira alınmadığını belirten Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, “Bu süreçte kantinci esnaflarımıza yardımcı olan Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı´ya, okul müdürlerine ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.
GÜNDEM
Mücadelemize Devam Edeceğiz--Video
Mücadelemize Devam Edeceğiz--Video
Köşe yazarı Abdurrahman Dilipak´ın AK Partili kadınlara dönük hakaret ve çirkin yakıştırmaları nedeniyle basın toplantısı düzenleyen AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Polat, “Biz AK Kadın´lar asırlardır durdurduğumuz yerdeyiz, bizler dışarıdakilerle mücadele ettiğimiz gibi içerideymiş gibi görünenlerle de mücadelemize aynen devam edeceğiz. Partimizin kadınlarının iffetine ve namusuna yönelik hiçbir hakareti kabul etmemiz mümkün değildir” dedi.
GÜNDEM
Komisyon Oranı Düşürülmeli
Komisyon Oranı Düşürülmeli
Bankaların; POS cihazı ücretlerinin yükünü hafifletmesi gerektiğini ifade eden Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “POS cihazı komisyon oranları yüzde 1,13 ile yüzde 1,95 arasında değişiyor fakat yüzde 1´in de altına düşürülmesi lazım” dedi.
GÜNDEM
Erkek Kuaförlere Uygulamalı Eğitim
Erkek Kuaförlere Uygulamalı Eğitim
Sivas Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası tarafından erkek kuaförlere ileri düzey saç kesim teknikleri eğitimi verildi.
GÜNDEM
Sultan Şehrin Simgesi Olacak--Video
Sultan Şehrin Simgesi Olacak--Video
İlimizde 2017 yılında yapımına başlanan ve "ay yıldız" şeklindeki mimarisiyle dikkat çeken Yukarı Tekke Ay Yıldız Camisi dün kılınan Cuma namazı ile birlikte ibadete açıldı. Belediye ve hayırsever vatandaşların iş birliğiyle yaptırılan 7 bin metrekare kapalı alana kurulu cami taşıyan ve yapımı tamamlanan Yukarı Tekke Ay Yıldız Camisi, düzenlenen törenle ibadete açıldı.
GÜNDEM
Önlemler Alınmazsa İkinci Dalga Kaçınılmaz
Önlemler Alınmazsa İkinci Dalga Kaçınılmaz
Sivas Tesviyeciler,Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, çalışanlar için yeterli koruma alınmazsa, virüste ikinci dalganın kaçınılmaz olduğunu söyledi.
GÜNDEM
Vergi Yükü Azalacak
Vergi Yükü Azalacak
Cumhurbaşkanlığı kararları ile gelir vergisi stopajı ile KDV oranında indirim yapıldığını ifade eden Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, “Esnafın vergi yükü azalmış olacak” dedi.
GÜNDEM
Erteleme Kararı Esnafı Sevindirdi
  Erteleme Kararı  Esnafı Sevindirdi
Tehlikeli İşyerleri ve Kamu İşyerlerinin İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekiminden hizmet alma zorunluluğunun 2023 sonuna kadar ertelendiğini açıklayan SESOB Başkanı Beşir Köksal, “Karar, esnaf camiamızda memnuniyetle karşılanmıştır” dedi.
GÜNDEM
Esnafın Sesine Kulak Verilmeli
  Esnafın Sesine Kulak Verilmeli
Kahvecilerin yaşadıkları mağduriyeti TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken´e ileten SESOB Başkanı Beşir Köksal, “Şu anda kahveci esnafımız çok zor durumda. Günlük kazancı ile evini geçindiren esnafımız, ekmeğe muhtaç hale geldi. Artık bıçak kemiğe dayandı. Vergi, sigorta , dükkan kirası başta olmak üzere giderlerini karşılayamadığı için dükkan açamıyor. Esnafımızın sesine kulak verilmeli ve mağduriyetleri giderilmelidir” dedi.
GÜNDEM
Sorunları Gündeme Taşıdı
Sorunları Gündeme Taşıdı
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, kahveci esnafının yaşadığı sorunları Ankara´da gerçekleştirilen toplantıda gündeme taşıdı.
GÜNDEM
Virüs Tehdidi Devam Ediyor
Virüs Tehdidi Devam Ediyor
2020 yılı 3. Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının ana gündem maddesi koronavirüs oldu. Salgınla mücadele kapsamda yürütülen çalışmalara ilişkin bilgiler veren Ayhan, virüsün yayılım hızında azalma olmadığını belirterek dikkatli olunmasını istedi. İlimizde ilk koronavirüs vakasının 17 Mart tarihinde gerçekleştirildiğini dile getiren Vali Salih Ayhan, “Şu ana kadar salgın ile mücadele ve sosyal hayatın kontrolü noktasında 50 Hıfzıssıhha Kurulu Kararı aldık. Virüsün yayılım hızında hiçbir düşüş yok. Şimdiye kadar 32 yerleşim yerinde karantina tedbiri uyguladık. Vefa iletişim Merkezimiz ise şu ana kadar 356 bin çağrı aldı. 114 binin üzerinde talep Vefa Sosyal Destek ekiplerimiz tarafından yerine getirildi” dedi.
GÜNDEM
Sigorta Fiyatında İndirim Yapılmalı
Sigorta Fiyatında İndirim Yapılmalı
Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Ülkemizde 23,3 milyon aracın en az yüzde 20´si trafikte sigortasız geziyor. Sigortalılık oranının artması için adımlar atılmalı. Trafiğe çıkmayan araçtan sigorta alınmamalı, trafiğe çıkan araçlarda ise sigorta fiyatlarında indirim yapılmalı” dedi.
GÜNDEM
Tek Derdimiz Sivas
Tek Derdimiz Sivas
Başkanlar Kurulu, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası´nın (STSO) ev sahipliğinde toplandı. Toplantıda konuşan STSO Başkanı Mustafa Eken, “Tek derdimiz Sivas, tek mevzumuz Sivas. Buradaki başkanlarımızın, Sivas´ın menfaatleri ve çıkarları dışında kişisel hiçbir düşüncesi yoktur” dedi.
GÜNDEM
Oda Üyelerine Hijyen Seti
Oda Üyelerine Hijyen Seti
Sivas Kahveciler Kıraathaneciler ve İnternet Kafe İşletmecileri Esnaf Odası tarafından hazırlanan hijyen setleri, üyelere dağıtılmaya başlandı.
GÜNDEM
Kahvehanelerde Hummalı Çalışma--Video
Kahvehanelerde Hummalı Çalışma--Video
Kısmi olarak hizmet vermeye başlayan kahvehanelerde Sivas Belediyesi Veteriner Müdürlüğü ekipleri tarafından dezenfekte çalışması başlatıldı.
GÜNDEM
Esnafa Ödeme Kolaylığı
Esnafa Ödeme Kolaylığı
Kooperatif takibinde olan kredi borçlarına yönelik ödeme kolaylığı başlatıldığını söyleyen Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birliği Başkanı Yüksel Demirgil, kooperatif borçlarının yapılandırmasına yönelik uygulamadan yararlanmak isteyen esnaf ve sanatkarların 31 Ağustos tarihine kadar kooperatife başvurması gerektiğini belirtti.
GÜNDEM
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Dünyanın Ciğerini Sökeriz
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Güçlü Devlet Güçlü Sosyal Dayanışma Demektir - 2
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Kandil Geceleri Nasıl Geçirilmeli?
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Sivassporum Benim…
Alper Duran
Alper Duran
Kavgacı Türkler
Taner Karabal
Taner Karabal
Âşık Veysel…
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
8.1211
EURO
9.5974
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İman iki eşit parçadır. Yarısı sabır,yarısı şükürdür.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

Su kaplumbağları hakkında bilgi