Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Belediye Hummalı Çalışıyor
Belediye Hummalı Çalışıyor
Sivas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Alibaba Caddesi´nden Çayboyu Caddesi Âşık Ruhsati Parkına kadar kaldırım ve aydınlatma çalışmalarına başladı. Cadde ve sokakları bordür, kaldırım ve kilit parke taşlarıyla nakış gibi işleyen belediye ekipleri caddenin aydınlatılması için de yoğun mesai harcıyor.
GÜNDEM
700 Kişiye İş Kapısı
700 Kişiye İş Kapısı
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Alonet Bilgi Teknolojileri AŞ arasında istihdam taahhüt ve işbirliği protokolü imzalandı. Protokol töreninde konuşan Alonet Bilgi Teknolojileri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dursun, “500 kişilik işin toplamda 700 kişilik istihdamı olacak " dedi.
GÜNDEM
Görevimizi Layıkıyla Yerine Getireceğiz--Video
Görevimizi Layıkıyla Yerine Getireceğiz--Video
Mezarlık İşler Müdürlüğü´nü ziyaret ederek personelle bir araya gelen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Vatandaşlarımıza son görevlerimizi yaparken belediye olarak üstümüze düşen ne varsa bu görevi layıkıyla yerine getireceğiz. Bu anlamda sizlerden tek ricam bu görevi büyük bir hassasiyetle yürütmenizi istiyorum” dedi.
GÜNDEM
Belediye Asfalt Sezonunu Açtı--Video
Belediye Asfalt Sezonunu Açtı--Video
Sivas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri havaların ısınmasıyla birlikte asfalt serme çalışmalarına başladı. 2020 yılında ilimizin birçok cadde ile kavşaklarında yapılacak asfalt çalışmalarının startı Şeyh Şamil Mahallesi´nde bulunan Hamza Yerlikaya Caddesi´nden verildi.
GÜNDEM
Millet Bahçesi Hizmete Açıldı--Video
  Millet Bahçesi Hizmete Açıldı--Video
53 bin metrekare alana inşa edilen Sivas Millet Bahçesi Dünya Çevre Günü´nde Ankara Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Millet Bahçesi´nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın da katıldığı törenle hizmete girdi. Sivas´a Video Konferans Sistemi (VKS) üzerinden bağlanan Başkan Erdoğan, projenin detayları hakkında Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´den bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vali Ayhan ve Başkan Bilgin´e millet bahçesindeki ağaç sayısının ve 150 araçlık otopark alanının artırılması talimatında bulundu. Erdoğan´ın konuşmasının ardından Vali Salih Ayhan ve beraberindeki il protokolü tarafından kesilen kurdele ile Sivas´a değer katacak olan millet bahçesi hizmete açıldı.
GÜNDEM
Tüneller Ortaya Çıkarılmalı
Tüneller Ortaya Çıkarılmalı
Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahat Türkmenoğlu, “Kalenin altından geçen tarihi tünellerin varlığını herkes biliyor. Kale Evleri Projesi sürerken bir yandan da bu tünellerin ortaya çıkarılarak turizme kazandırılması çok önemli. Bu tüneller hem Kale Evleri Projesi´ne ayrı bir değer katacaktır hem de proje tamamlandıktan sonra daha çok yerli turistin ilgi odağı olacaktır” dedi.
GÜNDEM
Turistler Akın Edecek
Turistler Akın Edecek
Hilmi Bilgin başkanlığındaki Sivas Belediyesi, şehrin önemli değerlerinden olan Sıcak ve Soğuk Çermik´in daha fazla ziyaretçi çekmesi için düğmeye bastı. Kaplıcaları ziyaret ederek ilgililerden bilgi alan Başkan Bilgin, hayatı geçirecekleri projelerle çermiklerin yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı haline geleceğini söyledi.
GÜNDEM
Kale Projesi Hız Kesmiyor--Video
Kale Projesi Hız Kesmiyor--Video
Vali Salih Ayhan ile birlikte Kale Projesi´nde sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, yüzde 30 seviyelerine gelen projenin şehre değer katacağını söyledi. Başkan Bilgin, “Kale Projesi bu yıl ete kemiğe bürünecek. Yapılan ihaleler var. Yapım işini ihale ederek 2021-2022 gibi bu projeyi tamamlamayı planlıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Milli SİHA´larımız Sivas´ta Üretilsin
Milli SİHA´larımız  Sivas´ta Üretilsin
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, Türkiye´nin ilk milli Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) Sistemi Bayraktar TB2´nin mimarı olan Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar´ı Sivas´a yatırım yapmaya davet etti.
GÜNDEM
İstihdama Katkı Sağlayacak
İstihdama Katkı Sağlayacak
Sıcak Çermik bölgesine kazandırılan ilimizin ilk cam topraksız jeotermal sera inşaatında incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, “Sera tamamlandıktan sonra yılda 2 bin 500 tona kadar salkım domates üretimi yapılacak. Üretilen domatesler ise yurt içi ve yurt dışı pazarlara gönderilecek. Ayrıca serada yaklaşık 100 kişi istihdam edilecek. Böylece çevredeki köylerimize de iş imkânı sunulacak. Seranın yapım maliyeti ise yaklaşık 30 milyon lira olacak" dedi.
GÜNDEM
Pamukkale´ye Kardeş Olacak
Pamukkale´ye Kardeş Olacak
Sıcak Çermik´e kazandırılan Altınkale Projesi çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Salih Ayhan, “Renginden dolayı Altınkale ismi verilen bu proje, bölgede bir farkındalık oluşturacak ve Sıcak Çermik´e canlılık katacaktır. Pamukkale´ye benzer şekilde, basamaklı havuzlar ilgi çekip hayranlık uyandıracaktır. Yaklaşık 22 bin metre kare alanda Sivas´ın jeolojik ve jeomorfolojik yapısından faydalanılarak yapılan Altınkale, Pamukkale´nin rakibi değil, kardeşi olacaktır” dedi.
GÜNDEM
İlçe Ekonomisine Katkı Sağlayacak
İlçe Ekonomisine Katkı Sağlayacak
Kangal Termik Santrali´nin eksikleri gidererek üretim için başvurmasının sevindirici bir gelişme olduğunu söyleyen Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, “Bölgenin tek sanayi kuruluşu olan santralin yeniden açılacak olması ilçe ekonomisine ciddi katkılar sağlayacaktır” dedi.
GÜNDEM
Öncelikli Hedef Nitelikli Eleman
Öncelikli Hedef Nitelikli Eleman
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul beraberindeki heyet ile birlikte TÜBİTAK SAGE ve TÜBİTAK UZAY´ı ziyaret ederek Ar-Ge çalışmalarını yerinde inceledi. Geliştirilen projelerin Türkiye´ye ciddi katkılar sağladığını belirten Rektör Kul, ülkemize değer katacak projelerde işbirliği yapmak için çalışmalar yürüttüklerini ifade ederek “Savunma sanayiine katma değeri yüksek teknoloji ve ürün sağlamak için çalışıyoruz. Öncelikli hedefimiz savunma teknolojileri alanında ihtisaslaşmak, ortak projeler üretmek ve bu alanda nitelikli eleman yetiştirmek” dedi.
GÜNDEM
Demirağ İle Göç Alacağız
Demirağ İle Göç Alacağız
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Teşvik noktasında Sayın Cumhurbaşkanımızdan randevu istedik, inşallah önümüzdeki süreçte bir heyetle gidip görüşeceğiz. İnşallah 20-30 bin kişinin istihdam edileceği bir organize sanayi bölgesiyle birlikte Sivas göç veren değil, göç alan bir il konumuna gelecek” dedi.
GÜNDEM
Mikro Milliyetçilik Şehre Zarar Verir
Mikro Milliyetçilik Şehre Zarar Verir
Tarım ve Hayvancılık Çalıştayı, Öğretmenevi´nde başladı. Paydaş kurumların katıldığı toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, ´Kangal Köpeği Üretim Eğitim ve Satış Merkezi´ projesinin yeri ile ilgili bilgi yetersizliğine bağlı bazı tartışmalar gündeme geldiğine dikkati çekti. Vali Ayhan, "Aynı şehrin içerisinde mikro milliyetçilik yapmak bu şehre verilebilecek en büyük zarar. Bu tesis ile birlikte Kangal´da var olan tesisimizi de güçlendirerek özellikle tanıtım noktasında çok önemli adımlar atacağız” dedi.
GÜNDEM
Oturan Müdür İstemiyorum
Oturan Müdür İstemiyorum
Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile birlikte İl Genel Meclisine konuk oldu. Meclis üyelerine 2019 yılında yapılan çalışmalar ve 2020 hedefleri hakkında bilgi veren Vali Ayhan, “Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi odasında iki saat oturan idareci istemiyorum. Halkın içinde olarak, işleri kolaylaştıracak, üretim anlayışıyla çalışacağız. Büyük düşüneceğiz, büyük işler yapacağız” dedi.
GÜNDEM
Hedeflerimize Ulaşacağız
Hedeflerimize Ulaşacağız
Vali Salih Ayhan, yeni yıl nedeniyle yayımladığı mesajda, 2019 yılının Sivas açısından verimli geçtiğini belirterek, “Yeni yılda da birçok projeyi, birçok yatırımı ilimize kazandırmak için tüm kurumlarımızla ve var gücümüzle hizmet vermeye devam edeceğiz. İnşallah Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100´üncü yıl dönümü olan 2023´te hedeflerimize ulaşarak, ecdada layık bir millet olduğumuzu göstereceğiz. Bizden sonraki nesillere miras olarak bırakacağımız 2053 ve 2071 vizyonlarıyla tarihteki binlerce yıllık yürüyüşümüzü daha da ileriye taşıyacağız” dedi.
GÜNDEM
Pamukkale´ye Kardeş Olacak--Video
Pamukkale´ye Kardeş Olacak--Video
Vali Salih Ayhan, Sıcak Çermik´in cazibe merkezi haline getirilmesi noktasında sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi. Sıcak Çermik´e kazandırılan Altınkale Projesi´nde çalışmaların yüzde 70 seviyesine geldiğini açıklayan Vali Ayhan, “Sivas´ın jeolojik ve jeomorfolojik yapısından faydalanılarak yapılan Altınkale´nin Pamukkale´nin rakibi değil, kardeşi gibi bir tesis, mekân olmasını arzuluyoruz. O Ege´nin incisi, burası da Anadolu´nun altını olacak” dedi.
GÜNDEM
Gündemden Çıkaracağız
Gündemden Çıkaracağız
31 Mart´ta Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Hilmi Bilgin, yürütülen çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Esentepe Yunus Emre Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Toplu Konut İdaresi (TOKİ) aracılığıyla rezerv alana bin 200 konut yapacaklarını ifade eden Başkan Bilgin, “İnşallah kentsel dönüşümü şehrin gündeminden kaldıracağız” dedi.
GÜNDEM
İşletmelere Prestij Katacak
İşletmelere Prestij Katacak
Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ´Şehirlerin Sultanı Güvenli Gıda Diyarı´ projesi kapsamında 4 işletmeye güvenilir gıda sertifikası veren Vali Ayhan, “Bu belge vatandaş açısından bir güven, işletme sahibi açısından bir prestij kaynağı olacaktır” dedi.
GÜNDEM
Sivas´a Güç Katacak
Sivas´a Güç Katacak
"Canlı Hayvan Pazarı ve Ot Borsası"nın temel atma töreni yarın saat 14.00´da gerçekleştirilecek.
GÜNDEM
Hedeflere Ulaşacağız
Hedeflere Ulaşacağız
İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarının 20´nci oturumu dün gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Hakan Akkaş koordinesinde gerçekleştirilen oturuma katılan Vali Salih Ayhan, meclis üyelerine hitap etti. Yürütülen çalışmalara ilişkin yerel parlamentoya bilgi veren Vali Ayhan, “Biz 2023 vizyonumuzu 2018 Sivas Çalıştayı ile belirlediğimiz günden beri aynı rotada yürümeyi sürdürüyoruz. Kısa ve orta vadede 2023 hedeflerimize sıkı sıkıya sahip çıkıyoruz. İnanmak, başarmanın yarısıdır. Biz, 2023 hedeflerimize ulaşacağımıza yürekten inanıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Alibaba´ya Kültür Merkezi Yapılacak
Alibaba´ya Kültür Merkezi Yapılacak
Cem Vakfı´nda düzenlenen programa katılan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, vakıf yönetimi, esnaflar ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Bölgeye yapılacak hizmetler hakkında bilgi veren Başkan Bilgin, “Hanımlar kültür merkezi ve gençlik merkezi yapacağız. Mahallemize değer katacak gençlerimizin, hanımlarımızın ve her kesimin girip kendine göre vakit geçirebileceği bir kültür merkezi yapacağız” dedi.
GÜNDEM
İşsizlik Azalacak--Video
İşsizlik Azalacak--Video
Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürü iken 2018/202 sayılı Valiler Kararnamesiyle Sivas Valiliğine atanan Salih Ayhan, aradan geçen 1 yıllık görev süresi boyunca ilimizde istihdam ve üretimin arttırılarak işsizliğin azaltılmasına vesile olacak projelerle Sivaslıların takdirini kazandı.
GÜNDEM
Sıcak Çermik´e Afyon Modeli
Sıcak Çermik´e Afyon Modeli
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, ortalama sıcaklığı 45 ile 48 derece arasında değişen Sıcak Çermik´in su yönetiminin tek elden yönetilmesi amacıyla çalışmalara başladıklarını söyledi. Su israfının önlenmesi amacıyla Afyon´da belediye ve özel idare ortaklığıyla AFJET adlı şirketin kurulduğuna dikkat çeken Başkan Bilgin, bu mantığı SİVJET şirketini kurarak Sıcak Çermik´te de işleteceklerini ifade etti.
GÜNDEM
Eğitimin Kalbi Sivas´ta Atacak
Eğitimin Kalbi Sivas´ta Atacak
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, birtakım değerlendirme toplantıları ve açılış programlarına katılmak üzere bugün ilimizde olacak. İlk olarak Valiliği ziyaret edecek olan Bakan Selçuk, bakanlık bürokratları ve 81 il milli eğitim müdürlerinin katılımı ile Atatürk Kongre Müzesinde gerçekleştirilecek “İl Milli Eğitim Müdürleri Değerlendirme Toplantısı”nın açılış programına katılacak.
GÜNDEM
Projelere Çalışıyoruz
Projelere Çalışıyoruz
31 Mart Seçimlerinin ardından Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Hilmi Bilgin, aradan geçen zaman diliminde yapılan faaliyetleri değerlendirdi. Ekim ayı Belediye Meclisi toplantısında “2020-2024 yılı stratejik plan” çalışmalarını tamamladıklarını söyleyen Başkan Bilgin, “Hangi hizmeti, hangi yıl, hangi kaynakla yapacağız bunu hazırladık. Bu sene projelere çalışıyoruz. Ciddi manada Sivas´a değer katacak projeleri nasıl, hangi kaynakla, nereye yapacağımızın planlamasını yapıyoruz. Belediyecilikte asıl olan plandır” dedi.
GÜNDEM
Çadır Kültürü Yaşatılacak
Çadır Kültürü Yaşatılacak
Vali Salih Ayhan, ilimize önemli bir turizm değeri katacak olan ve çalışmalarına başlanan Altınkale Projesi ile Sıcak Çermik Meydanı alanında incelemelerde bulundu. Altınkale ve Meydan Projesi´nin yapımına başlanıldığını kaydeden Vali Ayhan, son yıllarda vatandaşlardan gelen yoğun talebe karşılık vererek çadır kültürünü yeniden Sıcak Çermik´te yaşatacaklarını söyledi. Vali Ayhan, “Standardı güzel, estetik dokuya uygun çadırlar yapacağız. İnsanların geçmişte yaşadığı o duyguyu bu zaman diliminde yeniden yaşatacağız” dedi.
GÜNDEM
Yem Fabrikasıyla Maliyetler Azalacak
Yem Fabrikasıyla Maliyetler Azalacak
İlçelerde sürdürülen kamu yatırımlarını ve hizmetlerini incelemek üzere Altınyayla ve Ulaş ilçelerini ziyaret eden Vali Salih Ayhan, kısa adı SİVTAŞ olan Sivas Teknik Tarım Hayvancılık Anonim Şirketini kurduklarını ifade ederek “Çiftçimize katkı sağlamak için bu yapının içerisinde yem fabrikası kuruyoruz. Yem maliyetini azalttığımız takdirde Sivas´ın ovalarını, hayvanların ve üretimin olduğu alanlar haline getirmiş olacağız. Ayıca sözleşmeli besicilik kavramını Sivas´ta daha çok konuşulur hale getirmek istiyoruz. Çiftçimizi suyla ve bilgiyle buluşturduğumuz sürece Sivas daha iyi noktaya gelecek” dedi.
GÜNDEM
Derdimiz Hizmet
Derdimiz Hizmet
İstanbul´da Sivas Hizmet Vakfı´nın koordinesinde “Yüzyıl Önceki Ruhla Biz Bize İstanbul Buluşması” gerçekleştirildi. Yoğun katılımla gerçekleştirilen programda konuşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Biz 7/24 Sivas´ımıza hizmet etmek için milletimizin emrindeyiz. Sizlerin Sivas´la ilgili görüş ve önerilerini de önemsiyoruz. Bizim derdimiz Sivas´a hizmet etmek” dedi.
GÜNDEM
Hanife Döner
Hanife Döner
Ah Güzel İzmir
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Dua...
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Faydasız İşlerden Kaçınmalıyız
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Vefalı Olmak İnsani Bir Duygudur
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
VAR´da Yalan...
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.7975
EURO
9.2988
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hepimiz ölümün nişanlısıyız…

CENAP ŞEHABETTİN
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler