Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
İş Merkezi Davasında Sevindiren Karar
İş Merkezi Davasında Sevindiren Karar
Altınyayla İlçesinde yeni yapılan İş Merkezi hakkındaki dava süreci hakkında Anıtlar Yüksek Kurulu´nun son noktayı koydu. Kurul tarafların savunmasını alarak, iş merkezi üzerindeki yıkım kararını kaldırdı. İş merkezindeki esnaflar önümüzdeki günlerde tapularına kavuşacak.
GÜNDEM
Ayyıldız Camii´nin Patenti Alınacak--Video
Ayyıldız Camii´nin Patenti Alınacak--Video
Dünyada ilk kez ay ve yıldız temalı cami olarak inşa edilme özelliğine sahip olan Ayyıldız Camii´nde çalışmalar son sürat devam ediyor. Sivas Belediyesi tarafından Yukarı Tekke´ye kazandırılan cami projesinde yüzde 80 oranında fiziki gerçekleşme sağlandı. Ayyıldız Camii´nin Mimarı Erol Genç, projenin detayları hakkında gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Dünyada, Sivas´ın haricinde mimari projede ay ve yıldız temasının işlendiği başka bir yerin olmadığını ifade eden Mimar Genç, “Yaklaşık 8-9 ay öncesinde patent konusunda bakanlığa bir müracaatımız oldu. 1-2 ay içerisinde tescil belgemizi de alıyoruz” dedi.
GÜNDEM
"Sanayide Milli Atılım" Sivas´tan Başlıyor
"Sanayide Milli Atılım" Sivas´tan Başlıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından "sanayide milli atılım" sloganıyla başlatılan şehirdeki sanayi sitelerinin dönüştürülmesine yönelik proje kapsamında, Sivas´ta şehir içindeki sanayi siteleri kent dışına taşınacak.
GÜNDEM
Gürün, Modern Hastaneye Kavuşacak
Gürün, Modern Hastaneye Kavuşacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan “100 Günlük İcraat Programı” kapsamında 25 yataklı Gürün Devlet Hastanesi hizmete açılacak.
GÜNDEM
Köyün İçme Suyu Hattı Yenileniyor
Köyün İçme Suyu Hattı Yenileniyor
İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğünce, Sofular köyündeki içme suyu sorununun çözülmesi için çalışmalar büyük bir gayretle sürdürülüyor. Çalışmalar sona erdiğinde, Sofular köyü sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna kavuşacak.
GÜNDEM
Sivas, Ambulans Helikoptere Kavuşacak--Video
Sivas, Ambulans Helikoptere Kavuşacak--Video
Sağlık İl Müdürlüğü´nün çalışmalarının değerlendirildiği toplantıya katılan Vali Davut Gül; Sivaslılara ambulans helikopter müjdesi verdi. İlimizin bu sene ambulans helikoptere kavuşacağını söyleyen Vali Gül, “Helikopter ambulansımız olduğunda 24 saat milletimizin emrinde olan ve acil durumlarda kullanılabilecek bir enstrüman olmuş olacak. Kar yağmış, yağmur yağmış, yol uzak hiç önemli değil. Bu hizmet bana göre Sivas´ın sağlık hizmetinde milat olacak” dedi.
GÜNDEM
Yer teslimi yapıldı
Yer teslimi yapıldı
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü hizmet binası ve Afet Acil Durum Yönetim Merkezi hizmet binası yapım işinin yer teslimi yapıldı.
GÜNDEM
ÇİFTE AÇILIŞ
ÇİFTE AÇILIŞ
Sivas Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen “Yaz Spor Okulları” ve Sivas Valiliği tarafından yapılan “Seyrantepe Spor Merkezi” açılış töreni dün yapıldı. Yoğun katılımla açılışı yapılan yaz okulu 22 spor branşında faaliyet verecek.
SPOR
Gürün tarımına DAP´tan büyük destek
Gürün tarımına DAP´tan büyük destek
1973 yılında yapılan 2 bin 800 dekarlık alana sahip ‘Gürün Şuğul Sulama Tesisi´ yenileniyor. Doğu Anadolu Projesi (DAP) tarafından 4 milyon 500 bin TL ödenek ayrılan projede, mevcut açık kanal sulama şebekesi kapalı sisteme dönüştürülecek.
EKONOMİ
EN İYİ YAPTIKLARI İŞ GÖZ BOYAMAK
EN İYİ YAPTIKLARI İŞ GÖZ BOYAMAK
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 1. sıra milletvekili adayı Ulaş Karasu, gittiği her yerde vekil gibi karşılanıyor. Karasu, kendisine sevgi gösterisi yapan vatandaşların sorunlarını dinledi. AK Parti´yi eleştiren Karasu, “Bunların en iyi yaptığı iş göz boyamak. Sivas bunların dönemindeki kadar hiç bir zaman küçülmemişti” dedi.
SİYASET
Takım otobüsü yenileniyor
Takım otobüsü yenileniyor
Demir Grup Sivasspor´un karayolu seyahatlerinde kullandığı kulüp otobüsü yenileniyor. Otobüs önümüzdeki günlerde dizayn edilerek yeni görünüme kavuşacak.
SPOR
ALBAYRAK´TAN İLK MÜJDE
ALBAYRAK´TAN İLK MÜJDE
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı´ndaki Kamu İdareler Kurulu toplantısına katılan Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak, Sivas Ulaştırma Bölge Müdürlüğü binasının fiziki anlamda yetersiz olduğunu gündeme getirdi. Sivaslıya bir müjde veren Albayrak, “Sivas´a yeni bir bina yapılması gerektiğini dile getirerek, bunun kararını çıkarttırdık. İl Özel İdaresi ek hizmet binasının yanındaki alana bir bina inşa edilecek. Yeni binanın başta Ulaştırma Bölge Müdürlüğü personelimize ve Sivas´a hayırlı olsun” dedi.
GÜNDEM
“2023 hedeflerini yakalayacağız”
“2023 hedeflerini yakalayacağız”
AK Parti 27. Dönem Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı´na geçen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Bu seçimle hem güçlü yasamayı hem güçlü hükümeti seçeceğiz. Güçlü yasama, güçlü hükümet, güçlü Türkiye demektir. 24 Haziran seçimlerine müteakip kurulacak millet hükümeti zamanında Türkiye, zaman da kaynak da israf etmeyecektir. Daha büyük, daha güçlü, daha refah içinde bir Türkiye´yi inşallah birlikte inşa edeceğiz. 2023 hedeflerini yakalayacağız” dedi.
GÜNDEM
HIZLI TREN´LE SEYAHAT ALIŞKANLIKLARI DEĞİŞECEK
HIZLI TREN´LE SEYAHAT ALIŞKANLIKLARI DEĞİŞECEK
Bazı temaslarda bulunmak üzere ilimize gelen Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka, Vali Davut Gül´ü ziyaret etti. Aka, “Sivas büyük bir il. Nüfus olarak çok kalabalık olmasa da coğrafi olarak çok büyük illerimizden bir tanesi. Çalışmaları uzaktan takip ediyoruz. Sivas´a gelirken Yerköy´de hızlı tren şantiyesine de uğradık. Çalışmalar devam ediyor. 5-6 sene sonra Türkiye´de seyahat alışkanlıkları ciddi düzeyde değişmiş olacak” dedi.
GÜNDEM
MEYDAN YENİ GÖRÜNÜME KAVUŞACAK
MEYDAN YENİ GÖRÜNÜME KAVUŞACAK
Sivas Valiliği öncülüğünde diğer kamu kurum ve kuruluşlarının katkıları ile yapılacak olan Kent Meydanı Aydınlatma Projesi´ toplantısı Vali Davut Gül başkanlığında yapıldı. Programda konuşan Vali Gül; “İlimizdeki tarihi yapıların gece ışıklandırmasını yaparak daha estetik ve görünür bir hale getirmek için yüklenici firma proje çalışmalarını tamamladı. Tarihi dokulara zarar vermeden büyük bir hassasiyet içerisinde yürütülecek olan çalışmalar sonrası eşsiz kent meydanımız yeni bir görünüme kavuşacak” dedi.
GÜNDEM
"Zara 2023´te hızlı trene kavuşacak"
"Zara 2023´te hızlı trene kavuşacak"
Sivas Valisi Davut Gül, Zara ilçesinin 2023´te hızlı trene kavuşacağını söyledi.
GÜNDEM
SİVAS´IN GELECEĞİ DAHA İYİ OLACAK
SİVAS´IN GELECEĞİ DAHA İYİ OLACAK
İlimizdeki kadın Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Vali Davut Gül, sıfır atık ve okur-yazarlık seferberliği projeleri başta olmak üzere ilimizde devam eden çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Kamu yatırımları hakkında sinevizyon eşliğinde bilgi veren Vali Gül, “Sivas´ın her anlamda geleceği bu günden daha iyi olacak” dedi.
GÜNDEM
“33 MİLYONLUK YATIRIM HELALİ HOŞ OLSUN”
“33 MİLYONLUK YATIRIM HELALİ HOŞ OLSUN”
Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, 33 Milyon liraya mal olacak altyapı çalışmalarını yakından inceleyerek; “Benim ilçe halkımdan istediğim bu yaklaşık 33 trilyonluk yatırım helali hoş olsun ilçemize bu yakışır ama bu yatırım yapılınca böyle kazılar bir takım problemler olacak. Bu problemleri de bir beraber aşıp daha mükemmel bir Kangal´a dönüştürme çabası gayreti içerisinde olacağız” dedi.
GÜNDEM
KANGAL İLÇESİ YATIRIMA DOYACAK
KANGAL İLÇESİ YATIRIMA DOYACAK
Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, ilçede devam eden ve planlanan projelerle ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu. İlçede toplamda yaklaşık 150 milyon liralık yatırım yapılacağını belirten Öztürk, bu tutarın 60 milyon lirasının alt yapı yatırımlarını oluşturduğunu belirtti. Kangal Belediyesi olarak maddi yönde hiçbir sıkıntılarının olmadığını belirten Öztürk, ilçede eğitimden sağlığa, alt yapıdan sosyal projelere, kültürden turizme kadar her alanda yatırımların devam ettiğini ve bu projelerin tamamlanmasıyla Kangal´ın çehresinin değişeceğini söyledi.
GÜNDEM
Sivas´a TRT Radyosu ve koro müjdesi
Sivas´a TRT Radyosu ve koro müjdesi
Bir dönem TRT camiasında bulunmuş hemşehrimiz iş adamı İbrahim Uçar, kısa süre içerisinde Sivas´a Kültür ve Turizm Bakanlığı Klasik Türk Müziği Korosu ile TRT Sivas Anadolu Radyosu´nun kurulacağını söyledi.
GÜNDEM
İdare, 904 projeyi hayata geçirecek
İdare, 904 projeyi hayata geçirecek
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “2018 yılı içerisinde toplam 904 adet projeyi Sivas´a kazandıracağız. KÖYDES kapsamında eklenen projelerle bu sayı daha da artacak” dedi.
GÜNDEM
SU HAYATTIR
SU HAYATTIR
Önceki gün gerçekleştirilen koordinasyon toplantısında konuşan Belediye Başkanı Sami Aydın ve Devlet Su İşleri (DSİ) 19. Bölge Müdürü İsmail Kaya; su kaynaklarının idareli kullanılması hususunda uyarılarda bulundu. Sivas´ta barajlardaki doluluk oranını yüzde 58 olarak açıklayan Bölge Müdürü Kaya, “Su kaynaklarımız sonsuz değil. Bu nedenle suyumuzu idareli kullanıp, gereksiz israflardan kaçınmamız lazım” dedi. Sivas´ta su sıkıntısı yaşanmaması için Tavra deresinden arıtma tesisine isale hattı çekileceğini dile getiren Başkan Aydın ise “Bu isale hattına ilave olarak Paşabahçe suyunun yumuşatılması çalışması var. Toplamda tahmini olarak 35-40 milyonluk bir proje. Bu projede çalışmalara başladık. İnşallah bu yıl içerisinde projeyi tamamlayarak şehrin tamamının aynı kalitede suya ulaşmasını hedefliyoruz” dedi.
GÜNDEM
MAKİNE İKMAL TESİSLERİ TAŞINIYOR
MAKİNE İKMAL TESİSLERİ TAŞINIYOR
Sivas Belediyesi´ne ait araçların bakım ve onarım çalışmalarının yapıldığı Makine İkmal Tesisleri yeni yerine taşınacak.
GÜNDEM
ÇERMİK´TE ASFALT ÇALIŞMALARI BAŞLADI
ÇERMİK´TE ASFALT ÇALIŞMALARI BAŞLADI
İl Özel İdaresi ekipleri Sıcak Çermik Termal Turizm Bölgesinde asfalt çalışmaları başlattı. Termal tesislere sıcak su hatlarının taşınması ve bölgedeki içme suyu hatlarının döşenmesi sırasında bozulan yollar, ekipler tarafından yürütülen çalışmalar ile sıcak asfalta kavuşacak.
GÜNDEM
PAZARLAR MODERN YAPIYA KAVUŞACAK
PAZARLAR MODERN YAPIYA KAVUŞACAK
Belediye Başkanı Sami Aydın Pazarcılar Esnaf Odası´nı ziyaret ederek, belediye hizmetleriyle alakalı pazarcı esnafıyla fikir alışverişinde bulundu. Aydın, “Hem bu işi yapan pazarcı esnafımız, hem de vatandaşımız için pazar yerlerini modern alanlara dönüştürme projemiz var” dedi.
GÜNDEM
HIZLI TREN´DE İLK RAYLAR SERİLİYOR
HIZLI TREN´DE İLK RAYLAR SERİLİYOR
İlimizin için büyük önem arz eden Hızlı Tren Projesi´nde sona yaklaşılıyor. Ankara – Sivas güzergâhında alt yapı çalışmalarının büyük ölçüde tamamlanmasının ardından ray serimi başlayacak. Pazar günü Yozgat – Yerköy´de yapılacak ilk ray serim törenine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da katılacak.
GÜNDEM
SİVAS, HIZLI TREN´E HAZIRLIKLI OLMALI
SİVAS, HIZLI TREN´E HAZIRLIKLI OLMALI
TCDD 4. Bölge Müdürlüğü´nü ziyaret ederek, yürütülen projeler hakkında bilgi alan Vali Davut Gül, “İlimizin en büyük zenginliği 2019 yılında hızlı trene kavuşacak olması. Sivas olarak buna hazırlıklı olmalıyız. Kamu, kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ile esnaflarımız altyapısını buna göre hazırlarlarsa ilimize ziyarete gelenler çok memnun kalacaklar” dedi.
GÜNDEM
SİVAS İÇİN TARİHİ GÜN
SİVAS İÇİN TARİHİ GÜN
Sivas´ın da aralarında bulunduğu 51 ilin kaderinin yeniden belirleneceği ve önemli değişikliklerin yapılacağı ‘bütünşehir´ düzenlemesiyle ilgili kritik güne gelindi. İl belediyesinin sınırlarının mülki il sınırları ile aynı olacağı ‘bütünşehir´ uygulamasının tüm detayları bugün netlik kazanacak.
GÜNDEM
BÜYÜKŞEHİR SAYISI 42´YE ÇIKACAK
BÜYÜKŞEHİR SAYISI 42´YE ÇIKACAK
Son yıllarda zaman zaman gündeme gelen büyükşehir yasasındaki değişikliklerle ilgili son düzenlemeler yapılıyor. Yapılan çalışmalara göre nüfus kriterinin 500 bine düşürülmesi ön görülüyor. Bu düzenlemeyle birlikte Afyonkarahisar ve Sivas başta olmak üzere 12 il daha büyükşehir olarak anılacak.
SİYASET
Nevruz ile 55 bin dekar arazi suya kavuşacak
Nevruz ile 55 bin dekar arazi suya kavuşacak
DSİ Genel Müdürü Murat Acu, "DSİ olarak son 14 yılda Sivas şehir merkezine yıllık 38,51 milyon metreküp içmesuyu sağladık. 10 baraj ve 18 gölet inşa ettik. 425.170 dekar araziyi sulamaya açtık ve çiftçilerimize yıllık 195 milyon TL zirai gelir artışı sağladık" dedi. "GÖLSU" projesi kapsamında Sivas ilinin de nasibini aldığını belirten Acu, "Bu kapsamda çalışmaları hızla devam eden Sivas Yıldızeli Nevruz Sulaması tamamlandığında 55 bin dekar zirai arazinin sulanması sağlanacaktır" diye konuştu.
GÜNDEM
DOLAR
7.3544
EURO
8.9276
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Katı taş olsan, mermer kesilsen bile bir gönül sahibine ulaştın mı inci olursun."

MEVLANA (R.A)
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3