Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Yeni Cihazlarla Kalite Artacak--Video
Yeni Cihazlarla Kalite Artacak--Video
2019 yılında Numune Hastanesi kazandırılması planlanan tomografi, magnetik rezonans (MR), anjiografi, 4D ultrasonografi, hipotermi yaşam, aEEG (Yeni Doğan Elektroensefalografi), kolposkopi cihazları hizmet vermeye başladı.
SAĞLIK
Çamurdan Kurtardılar--Video
Çamurdan Kurtardılar--Video
Yıldızeli ilçesinden birtakım gezi ve incelemelerde bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Yıldızeli´nde kırsal altyapıya yönelik önemli çalışmalar gerçekleştirildi. Yaklaşık 700 kilometre yol ağı olan Yıldızeli ilçemizde, nüfusun yüzde 90´ı asfalt yoldan faydalanarak, sağlıklı bir şekilde ulaşımlarını gerçekleştiriyor. Bununla beraber 609 bin metrekare parke taşı da ilçemize kazandırıldı. Nüfusun yüzde 95´i çamurdan kurtularak, bu hizmetten faydalanabiliyor” dedi.
GÜNDEM
İşsizlik Sorunu Turizmle Aşılacak--Video
İşsizlik Sorunu Turizmle Aşılacak--Video
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, 31 Mart´ta yapılacak mahalli seçimlerin ardından başkanlık koltuğuna oturması halinde hayata geçireceği projeleri 43 başlıkta açıkladı. Sivas´ta en büyük problemin işsizlik olduğunu ifade eden BBP´li Ürgüp, hayata geçirecekleri turizm projeleri ile bu sorunu çözmeyi hedeflediklerini söyledi.
SİYASET
7 Okulda İkili Eğitim
7 Okulda İkili Eğitim
2018-2019 eğitim öğretim döneminin ikinci yarısında öğrencilere hizmet verecek yeni okulları gezerek, tamamlanan çalışmaları yerinde inceleyen Vali Salih Ayhan, “Şu anda sadece 7 okulumuzda ikili eğitim yapılmakta. Bunlarla ilgili planlamalarımız devam ediyor. Çocuklarımızın sabahın erken saatlerinde okula gelmesinden memnun değiliz, inşallah önümüzdeki yıl bu sıkıntının önüne geçmiş olacağız” dedi.
EĞİTİM
İhale Şubat´ta
İhale Şubat´ta
Demir Grup Sivasspor´a 48 yıl boyunca ev sahipliği yapan eski 4 Eylül Stadyumu´nun bulunduğu alana inşa edilecek olan Millet Bahçesi´nin ihalesi 27 Şubat´ta gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen 24 Haziran Seçimleri öncesindeki en önemli vaatleri arasında yer alan Millet Bahçesi ile Sivaslılar rahat nefes alabileceği yeni bir alana daha kavuşmuş olacak.
GÜNDEM
Turnikeler Akıllandı--Video
Turnikeler Akıllandı--Video
Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi´nde mekanik tesislere giriş esnasında kullanılan turnikelerde akıllı geçiş sistemi devreye alındı. Sistemle kayak severlerin tesis içerisinde daha hızlı geçiş hizmeti alması ve turnikeler önünde yaşanılan yoğunluğun önüne geçilmesi hedefleniyor.
GÜNDEM
Kış Sporları Eğitim Merkezi Mart´ta Açılıyor
Kış Sporları Eğitim Merkezi Mart´ta Açılıyor
İlimizde kayak sporunun bilinçli yapılması amacıyla inşasına başlanan, 770 metrekarelik alanda oluşturulan simülasyon merkezinde sona yaklaşılıyor. İl Özel İdaresince yaptırılan Kış Sporları Eğitim Merkezi´nin açılışı mart ayında yapılacak.
SPOR
Eğitime Dev Yatırım
Eğitime Dev Yatırım
İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü´nün çalışmaları hakkında brifing alan Vali Salih Ayhan, “Kurumsal güvenilirlik, ihale ve proje bakımından İl Özel İdaremizin güçlü bir yapısı var, özellikle de ilimize eğitim alanında kazandırılan 436 adet proje için 690 milyon lira harcandı” dedi.
EĞİTİM
“Yıldızlar Söner Ama, Sivasspor Asla”
“Yıldızlar Söner Ama, Sivasspor Asla”
Demir Grup Sivasspor Asbaşkanı Faruk Taşseten, yönetim başarısı Robinho transferi ve ikinci yarı için önemli açıklamalarda bulundu.
SPOR
40 Yıllık Hayal Gerçek Oldu
40 Yıllık Hayal Gerçek Oldu
Sivas Belediyesi tarafından şehir trafiğini rahatlatmak adına yapılan 6 şeritli yeni Karşıyaka köprüsü düzenlenen törenle açıldı. Mahallelilerin 40 yıllık hayali olan ve 25 milyon lira mâl olan köprüyle birlikte Karşıyaka ile merkezin bağlantısı sağlandı.
GÜNDEM
Sivas Yeni Okuluna Kavuştu
Sivas Yeni Okuluna Kavuştu
Sivas´ta yapımı tamamlanan Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokulu yeni eğitim yılında kapılarını öğrencilere açacak.
GÜNDEM
Tarihe Tanıklık Eden Matbaa Makinesi Orijinalliğini Koruyor
Tarihe Tanıklık Eden Matbaa Makinesi Orijinalliğini Koruyor
Sivas Kongresi´nde alınan kararla Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün direktifi üzerine "Milli Mücadele Hareketi"nin sesi olarak yayın hayatına başlayan "İrade-i Milliye" gazetesinin basıldığı matbaa makinesi, Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi´nde sergileniyor.
GÜNDEM
Vali Gül´den Klor Talimatı--Video
Vali Gül´den Klor Talimatı--Video
2018 yılı üçüncü dönem il koordinasyon kurulu toplantısında konuşan Vali Davut Gül, “Yaz dönemiyle beraber içme sularında sıkıntı var. Bunların klorlanması lazım. İl Özel İdaremiz muhtarlarımızı tekrardan uyarsın" dedi.
GÜNDEM
ÇİFTE AÇILIŞ
ÇİFTE AÇILIŞ
Sivas Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen “Yaz Spor Okulları” ve Sivas Valiliği tarafından yapılan “Seyrantepe Spor Merkezi” açılış töreni dün yapıldı. Yoğun katılımla açılışı yapılan yaz okulu 22 spor branşında faaliyet verecek.
SPOR
AK Parti ile çağ atladık
AK Parti ile çağ atladık
2002 yılında kurulan AK Parti ilimizi adeta yeniden inşa etti. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın destekleri ile adeta çağ atlayan Sivas´a son 15 yılda 26 milyar 630 milyon lira değerinde yatırım yapıldı. Güçlü Türkiye´yi inşa etmek için 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerleyen AK Parti hükümetinin Sivas´a en fazla yatırım yaptığı alan 11 milyar lira ile ulaştırma ve haberleşme alanında gerçekleşti.
GÜNDEM
HIZLI TREN SEFERLERİ 2019 YILINDA BAŞLAYACAK
HIZLI TREN SEFERLERİ  2019 YILINDA BAŞLAYACAK
Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclis toplantısında ilimizdeki yatırımlarla ilgili bilgiler veren Vali Davut Gül, hızlı tren seferlerinin 2019 yılında başlayacağını belirtti. Gül, “İlimizi ziyaret eden Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarımız ve TCDD Genel Müdürümüz de takvimle ilgili bir sıkıntı olmadığını, gelecek yıl Ramazan ayı içerisinde hızlı tren seferlerin başlayacağını söylediler” dedi.
GÜNDEM
“GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTINIZ”
“GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTINIZ”
Sivas Valisi Davut Gül, bir süre önce Sağırlar Futbol 2. ligi D Grubu´nu şampiyon olarak tamamlayan Sivas İşitme Engelliler Spor Kulübünü tebrik ederek makamında kabul etti. Gül; “Engelli kardeşlerimiz de kurdukları spor kulübü ile göğsümüzü kabarttı. Deplasmanlı birinci ligde takımımıza başarılar diliyorum” dedi.
GÜNDEM
“Dünyanın sayılı şehir parklarından olacak”
“Dünyanın sayılı şehir parklarından olacak”
Şehir parkı projesi kapsamında yıkım işlemlerine başlanan eski Numune Hastanesi A Blok´a ilişkin yapılan eleştirilere yanıt veren Vali Davut Gül, 1948 yılında inşa edilen yapının taş bina olmadığını ifade ederek, “Tarihi bir kimliği olsaydı inanın ona da dokunmayacaktık. Hukuken de, vicdanen de ne yaptığımızın farkındayız. Eski Numune Hastanesi bölgesine yapacağımız proje bittiğinde Sivas´a ayrı bir değer katacak. Bu projeye çok inandık, arkasında durduk. Dünyada sayılı şehir parklarından biri olacak” dedi.
GÜNDEM
233 yerleşim yeri taşkından korunuyor
233 yerleşim yeri taşkından korunuyor
Devlet Su İşleri (DSİ) 19. Bölge Müdürlüğü´nden elde edilen verilere göre Sivas´ta 239 adet taşkın koruma tesisi bulunuyor. Bu tesisler aracılığıyla korunan yerleşim yeri sayısı ise 233.
GÜNDEM
SPOR KOMPLEKSİ MÜJDESİ
SPOR KOMPLEKSİ MÜJDESİ
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, tüm amatör branşların spor aktivitelerini yapacağı büyük bir spor kompleksi yapacakların müjdesini verdi. Başkan Aydın: “Belki bu sene için olmasa bile çok güzel bir spor kompleksi projesi hazırladık. Sadece futbol değil bütün amatör kulüplerin spor salonlarında yapılacak spor aktivitelerinin de en iyi şekilde yapılması için güzel bir projemiz var” dedi.
SPOR
“ABAY AİLESİNE MİNNETTARIZ”
“ABAY AİLESİNE  MİNNETTARIZ”
Hayırsever İşadamı Lütfü Abay tarafından yaptırılan okulun açılışı yapıldı. Açılışta konuşan Vali Davut Gül, “Hayırsever Lütfi Abay ve ailesine verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Okulumuzun açılışında bizleri yalnız bırakmadınız. Size ve ailenize minnettarız. Bir insanın başına gelebilecek en güzel şey hayır yapabilme imkânıdır” dedi.
EĞİTİM YATIRIMLARI 2 YILDA 15 KAT ARTTI
EĞİTİM YATIRIMLARI  2 YILDA 15 KAT ARTTI
İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nde düzenlenen değerlendirme toplantısına katılan Vali Davut Gül, son yıllarda gerçekleşen eğitim yatırımlarına dikkat çekti. Vali Gül, “İki sene önce Sivas´ta bir yılda toplamda harcanan para 33 milyon iken il yatırımı ve devlet yatırımı şu an 333 milyon, ödeneği belli olup başlamayanlarla beraber de yaklaşık 519 milyon TL. 2018 yılında Sivas´ta eğitime harcanan para 2 yıl önceki yatırımın yaklaşık 15 katı. Bu tesadüf olan bir şey değil. Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz´ın bizzat Sivas´a ve eğitime verdiği önemdir” dedi.
EĞİTİM
GÜL, ANAOKULU AÇILIŞINA KATILDI
GÜL, ANAOKULU  AÇILIŞINA KATILDI
Vali Davut Gül, İhsan Katurman Anaokulu´nun açılış törenine katıldı.
GÜNDEM
GÜL ÇİFTİ ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ
GÜL ÇİFTİ ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ
Vali Davut Gül ile eşi Gülden Gül, Kadı Burhaneddin Kız Öğrenci Yurdu´nu ziyaret ederek, kız öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Gül, Sivas´ta öğrenci yurtların standardının yükseldiğini ifade ederek, "Öğrencilerimizin konforu için her türlü donatının düşünüldüğü 3 bin kişilik yurt, yaklaşık 150 milyon TL´ye mal oldu. Allah devletimize zeval vermesin” dedi.
GÜNDEM
İLLER BANKASI´NDAN 277 MİLYON´LUK YATIRIM
İLLER BANKASI´NDAN 277 MİLYON´LUK YATIRIM
İller Bankası Sivas Bölge Müdürü Harun Cesur, 2017 yılında ilimiz genelinde 39 projenin hayata geçirildiğini belirterek, toplamda 277 Milyon TL´lik yatırım yapıldığını kaydetti.
EKONOMİ
GÜRÜN GELİŞİP GÜZELLEŞİYOR
GÜRÜN GELİŞİP GÜZELLEŞİYOR
Vali Davut Gül, ilçe ziyaretleri kapsamında Gürün´de bir takım temaslarda bulundu. Gürün ilçesinin günden güne geliştiğini ifade eden Vali Gül, "Gürün´de de, Sivas´ta da, Türkiye´de de güzel şeyler olduğunu belirterek, "Köylerinizde yaşadığınız yerlerde de bu güzellikleri hissediyorsunuz. Bir önceki seneye göre her şey daha iyiye gidiyor. Bir sonraki seneyi 2017´den daha ileriye götüreceğiz" dedi.
GÜNDEM
Suikast timindeki "Yazıcıoğlu davası"nın sanıklarına da müebbet
Suikast timindeki  "Yazıcıoğlu davası"nın sanıklarına da müebbet
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a suikast girişimi ve 2 polisin şehit edilmesiyle ilgili karara bağlanan davada ağırlaştırılmış müebbet ve müebbet hapis cezasına çarptırılan sanıklar arasında, BBP´nin kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu´nun düşen helikopterindeki bazı özel parçaları söktükleri iddia edilen eski yarbay Davut Uçum ve astsubay Aydın Özsıcak da yer aldı.
GÜNDEM
Eski stadyumda yıkım başladı
Eski stadyumda  yıkım başladı
Uzun yıllar boyunca hizmet veren ve sayısız spor müsabakalarının gerçekleştiği eski 4 Eylül Stadyumu´nda yıkım çalışmaları başladı.
GÜNDEM
Turizm öğrencilerine uygulamalı eğitim fırsatı
Turizm öğrencilerine uygulamalı eğitim fırsatı
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ve ekibi Üniversitenin hak ettiği yere gelmesi için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
GÜNDEM
Köylerin eksiklikleri giderilecek
Köylerin eksiklikleri giderilecek
İlçe ziyaretlerine Zara ile devam eden Vali Davut Gül, Ütük, Yapak, Karacahisar, Gümüşçevre, Kuşçu ve Eymir köylerini gezdi. Vali Gül, köylerin eksikliklerini bildiklerini ve gerekenin imkânlar ölçüsünde öncelikli ihtiyaçlara göre yapılacağını vurguladı
GÜNDEM
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Kıbrıs´ı İmar Etme Zamanı
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Hiçbirimiz Güvende Değiliz
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Kandil Geceleri Nasıl Geçirilmeli?
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Sivassporum Benim…
Alper Duran
Alper Duran
Kavgacı Türkler
Taner Karabal
Taner Karabal
Âşık Veysel…
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
8.0285
EURO
9.4924
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
"Gülen nar, bağı bahceyi de güldürür;

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler