Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Öğrenciler Teröre Karşı Bilinçlendirildi
Öğrenciler Teröre Karşı Bilinçlendirildi
Koyulhisar ilçesinde terör örgütlerinin öğrenciler üzerinde etkilerinin kırılması, propagandalarının ve eleman kazanımlarının engellenmesi amacıyla bilgilendirme faaliyetleri düzenlendi.
GÜNDEM
Şiddetle Kınıyoruz
Şiddetle  Kınıyoruz
Barış Pınarı Harekatı´na tam destek verdiklerini açıklayan Sivas Baro Başkanı Av. Hacı Yılmaz Demir, “Sivas Barosu olarak Barış Pınarı Harekatı´na karşı haksız, çirkin ve kabul edilemez söylemler içerisinde bulunan bir kısım çevrelere şiddetle karşı çıkarak, o çevreleri kınıyoruz. Yine Türk Silahlı Kuvvetlerimizin her daim yanında olduğumuzu da ifade ederek şehitlerimize Allah´tan rahmet, kahraman gazilerimize de acil şifalar diliyoruz” dedi.
GÜNDEM
Çadır Kültürü Yaşatılacak
Çadır Kültürü Yaşatılacak
Vali Salih Ayhan, ilimize önemli bir turizm değeri katacak olan ve çalışmalarına başlanan Altınkale Projesi ile Sıcak Çermik Meydanı alanında incelemelerde bulundu. Altınkale ve Meydan Projesi´nin yapımına başlanıldığını kaydeden Vali Ayhan, son yıllarda vatandaşlardan gelen yoğun talebe karşılık vererek çadır kültürünü yeniden Sıcak Çermik´te yaşatacaklarını söyledi. Vali Ayhan, “Standardı güzel, estetik dokuya uygun çadırlar yapacağız. İnsanların geçmişte yaşadığı o duyguyu bu zaman diliminde yeniden yaşatacağız” dedi.
GÜNDEM
Patates Ekim Teknikleri Anlatıldı
Patates Ekim Teknikleri Anlatıldı
Hafik ilçesinde çiftçiler patates ekimi ve arazi veriminin nasıl korunacağı konusunda bilgilendirildi. Hafik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu´nda düzenlenen toplantıda çiftçilere, Sivas İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Bülent Coşgun ve ziraat mühendisleri tarafından çeşitli bilgiler verildi.
GÜNDEM
Yeminle İşe Başlıyorlar
Yeminle İşe Başlıyorlar
Divriği ilçesinde geçtiğimiz aylarda açılışı yapılan Huma Hatun Çarşısı´nda tüm esnaflar kadınlardan oluşuyor. Çarşının kadın esnafları, her gün “Kadın Ahi Andı´nı” okuyarak dükkanlarını açıyor. Yapılan yeminin ardından çalışmaya başlayan kadınların iş yerlerinin camlarını da Ahilik ahlakı ile ilgili özlü sözlerin yer aldığı yazılar süslüyor.
GÜNDEM
Helrom´dan TÜDEMSAŞ´a Ziyaret
Helrom´dan TÜDEMSAŞ´a Ziyaret
Helrom firmasının temsilcileri ile Gökyapı firmasının sahibi Nurettin Yıldırım, TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Mehmet Başoğlu´nu makamında ziyaret etti. Ziyarette Gökyapı – TÜDEMSAŞ iş ortaklığıyla üretilen, karayolu yük taşımacılığında kullanılan tır dorselerinin demiryolunda taşınabilmesi için geliştirilen Megaswing vagonlarının kullanım alanları masaya yatırıldı.
GÜNDEM
Uygulama Ertelendi--Video
Uygulama Ertelendi--Video
Yiyecek Maddesi Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Akgül, öğrencilerin sağlıklı beslenmesi için harekete geçen bakanlıklar tarafından okul kantinlerine getirilen ‘Okul Gıdası Logosu Uygulaması´nın 1 yıl ertelendiğini ifade ederek “Kararın kantinci esnafımıza hayırlı olmasını temenni ederiz” dedi.
GÜNDEM
Gürün Yüzme Havuzu Onarıldı
Gürün Yüzme Havuzu Onarıldı
Gürün Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü´ne tahsisi yapılan kapalı yüzme havuzu, gerekli tamirat işlerinden sonra tekrar kullanılabilir hale getirildi.
SPOR
Eren, Adaylığını Açıkladı--Video
Eren, Adaylığını Açıkladı--Video
22-22 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 37. Bölge Sivas Eczacı Odası seçimleri için başkanlığa aday olduğunu açıklayan Eczacı Bahadır Eren, göreve gelmeleri halinde hayata geçirecekleri projeleri sıralayarak hedeflerini anlattı. Başkan Adayı Eren, “Tüm üyelerimizin ihtiyaç ve önerilerinin ön planda tutulduğu, kurumlar nezdinde daha iyi temsil edildiği, meslek içi eğitimlerin daha verimli yapıldığı, çağın gerektirdiği bilgi ve donanımların eczacılarımızla kullanılabilir hale getirildiği, üyeler arasında diyalogun artırıldığı, haksız rekabet ve etik dışı hareketlerin engellendiği daha yapıcı ve mesleki hizmet kalitesi açısından rekabetin artırıldığı bir eczacı odası yönetimi hedeflemekteyiz” dedi.
GÜNDEM
Erken Teşhis Önemli
Erken Teşhis Önemli
A Life Hospital Sivas Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Tuncer Özkısa; KOAH hastalığı, belirtileri ve korunma yollarına ilişkin bilgiler verdi. Hastalığın ülkemizde 40 yaş üstü her 5 kişiden birinde görüldüğünü kaydeden Özkısa, “Her müzmin hastalıkta olduğu gibi KOAH´ta da erken tanı koymak çok önemlidir” dedi.
GÜNDEM
Genç Yazarlar Keşfedilecek
Genç Yazarlar Keşfedilecek
Bu sene 8.´si gerçekleştirilecek Sivas Kitap Günleri kapsamında Buruciye Medresesi´nde ‘Yazarlık Atölyesi´ açılacak.
GÜNDEM
Emniyet Kemerini İhmal Etmeyin--Video
Emniyet Kemerini İhmal Etmeyin--Video
Geçtiğimiz günlerde İmranlı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında araçta bulunan 4 kişi emniyet kemerlerini taktığı için hayatta kalmayı başardı. İl Emniyet Müdürlüğü´nden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “Sürücü-yolcu, ön-arka koltuk ayrımı yapmaksızın, araç içerisinde herkesin mutlak suretle emniyet kemerlerini takmaları, kendi can güvenlikleri için vazgeçilmez bir gerekliliktir” denildi.
GÜNDEM
Eski Eşyaları Dönüştürün
Eski Eşyaları  Dönüştürün
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) tarafından “Kadın ve Çevre” konulu panel gerçekleştirildi. Panele konuşmacı olarak katılan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Şebnem Özdemir, “Her konuda geri dönüşüme önem vermeliyiz. Eskiyen eşyalarımızı atmayalım, dönüştürelim” dedi.
GÜNDEM
Küpeye Dikkat!--Video
Küpeye Dikkat!--Video
Kurban Bayramı öncesi açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, “Çeşitli bölgelerden getirilen kurbanlık hayvanların küpeli olması, büyükbaş hayvanların pasaportu, küçükbaş hayvanların nakil belgesi ve/ veya Veteriner Sağlık Raporu aranmalıdır. Bu belgeler hayvanların getirildiği kaynağın ve hayvanların sağlığının güvencesi niteliğindedir” dedi.
GÜNDEM
Tedaviye Erken Başlanmalı
Tedaviye Erken Başlanmalı
A Life Hospital Sivas´ta görev yapan Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Adnan Ekinci, ani işitme kayıplarına ilişkin önemli bilgiler verdi. Ani işitme kaybı durumunda acilen doktora gidilmesi gerektiğini belirten Ekinci, “Ani işitme kaybı tedavisi başarısını etkileyen faktör tedaviye erken başlanmasıdır. Erken tedaviyle yüzde 85´lere varan başarı oranı vardır. Fakat tedaviye ne kadar geç başlanırsa başarı şansı o oranda düşmektedir. İlk 2 haftada tedaviye başlanmamışsa tedavi şansı çok azdır” dedi.
GÜNDEM
THK´dan Deri Çağrısı
THK´dan  Deri Çağrısı
Türk Hava Kurumu (THK) Sivas Şube Başkanı Sebahattin Erbıyık, THK´nin her yıl olduğu gibi bu yıl da kurban derisi bağışlarını kabul ettiğini hatırlatarak, vatandaşlara kuruma bağış yapmaları çağrısında bulundu.
GÜNDEM
Engellilere Büyük Kolaylık
Engellilere  Büyük Kolaylık
Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) tarafından Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında Cumhuriyet Üniversitesi´ne verilen görme engellilere yönelik 4 bilgisayardan 2 tanesi Merkezî Kütüphane ve İlahiyat Fakültesi Kütüphanesine teslim edildi. Teslim töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “CENGEL birimimiz tarafından engellilere yönelik yapılan çalışmalara bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Doğal gaz hastalıkları azaltıyor
   Doğal gaz hastalıkları azaltıyor
Sürdürdükleri çalışmalara ilişkin bilgiler veren Aksa Sivas Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. (SİDAŞ) Bölge Müdürü İnan Yıldırım, ilimizde hava kalitesinin artmasıyla birlikte, hava kirliliğine bağlı solunum yolu hastalıklarında önemli ölçüde azalma gözlendiğini ifade ederek “Sivas il merkezinde doğal gaz kullanım oranı yüzde 96´ya ulaşırken; ilçelerde bu oran yüzde 75 seviyesinde bulunuyor” dedi.
GÜNDEM
Bu çarşıdaki tüm esnaf kadın
Bu çarşıdaki tüm esnaf kadın
Divriği ilçesinde açılışı yapılan çarşının esnafları tamamen kadınlardan oluşuyor.
GÜNDEM
Suça Karışanlara Müsamaha Yok
Suça Karışanlara  Müsamaha Yok
İçişleri Bakanlığı´na bağlı il müdürlükleri ve bağlı birimlerle Valilik ek binada gerçekleştirilen toplantıda bir araya gelen Vali Salih Ayhan, suça karışan yabancı ülke vatandaşlarına ilişkin net konuştu. “Suça karışmış yabancı ülke vatandaşlarına müsamaha gösterilmeyecek” diyen Vali Ayhan, “Ancak bizlere sığınan, ülkemizin gücüne güvenen ve toplumun yapısına adapte olan misafirlerimize devletimizin sıcak yüzünü gösterelim” uyarısında bulundu.
GÜNDEM
Teknolojinin esiri olmayın
Teknolojinin  esiri olmayın
Cep telefonu kullanımının oluşturabileceği hastalıklara ilişkin önemli uyarılarda bulunan Medicana Sivas Hastanesi Nöroloji Uzmanı Yaşar Alpaslan, “Yoğun cep telefonu kullanımı baş ağrıları, uyku düzensizliği gibi durumları tetikleyebilmektedir. Teknolojiyi kullanmalı fakat esiri olmamalıyız. Beyin sağlığımız için mümkün olduğunca elektronik ortamlardan uzak durulmalı, wireless yerine kablolu internet ve ev telefonları kullanmalıyız” dedi.
GÜNDEM
Bisiklet kullanımı yaygınlaştırılıyor
Bisiklet kullanımı yaygınlaştırılıyor
Şarkışla ilçesinde, yaz okulu kapsamında bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması ve çevre bilinci oluşturulması için "4. Bisiklet Turu" yapıldı.
GÜNDEM
YAZICIOĞLU´NUN İSMİ VERİLDİ
YAZICIOĞLU´NUN İSMİ VERİLDİ
Büyük Birlik Partisi´nin merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu´nun ismi, memleketi Sivas´ta yapımı tamamlanma aşamasına gelen kültür merkezine verildi. Vali Salih Ayhan: "Nuri Demirağ, Aşık Veysel, Şems-i Sivasi, Muzaffer Sarısözen gibi birçok değerli şahsiyetimizin ismi şehrimizin değişik yerlerinde ölümsüzleştiği gibi bu toprakların yetiştirdiği örnek bir vatansever olan Muhsin Yazıcıoğlu´nun ismi de kültür merkezimizde ölümsüzleşecek" dedi.
GÜNDEM
Mamografi Uyarısı
Mamografi Uyarısı
A Life Hospital Sivas Radyoloji Uzmanı Dr. Gülay Çetin, her 8 kadından birinin meme kanserine yakalanma riski olduğunu söyleyerek, “Kanser yakalanma ve ölüm oranını düşürmek amacıyla Türk Radyoloji Derneği tarafından 40 yaşından sonra yılda bir kez, Sağlık Bakanlığı tarafından ise iki yılda bir kez olmak üzere mamografi ile tarama önerilmektedir” dedi.
SAĞLIK
Öğretmenlere eğitim verildi
Öğretmenlere  eğitim verildi
Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde İngilizce öğretmenlerine yönelik eğitim verildi. Eğitimde, etkili yabancı dil öğretim yöntem ve teknikleri, yabancı dil öğretiminde teknoloji kullanımı ve farklı becerilere yönelik aktivite örnekleri hakkında katılımcılar bilgilendirildi.
GÜNDEM
Cezalar Açıklandı!
Cezalar Açıklandı!
Sporda şiddete karşı yeni önlemler içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu´nda kabul edilerek yasalaştı. Müsabakalarda şiddetin önüne geçilebilmek için Meclis´e uzun mesai harcatan yasa, spor müsabakalarında şiddetvari hareketlerde bulunanlara ağır cezalar sunuyor.
SPOR
Kontak Lensler Tercih Edin
Kontak Lensler  Tercih Edin
Lens kullanan vatandaşlara önemli uyarılarda bulunan eczacı ve gözlükçü Taylan Küçüker, “Kontak lens kullanırken, hijyen temizlik kurallarına uyulması gerekir. Hekiminizin tavsiyesi ile uygun çaplı ve kornea üzerinde yeterince hareket edebilen, oksijen geçirgenliği yüksek kontak lensler tercih edin” dedi.
GÜNDEM
Üniversite´den Eğitime Destek
Üniversite´den  Eğitime Destek
“Engellilerin Sosyal Hayata Aktif Katılımının ve İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Projesi” çerçevesinde Cumhuriyet Üniversitesi Engelliler Birimi (CENGEL) ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce hediye edilen bilgisayar, Vali Zübeyir Kemelek İlk ve Ortaokulunda öğrencilerin kullanımına sunuldu.
GÜNDEM
Çocuğunuzu İhmal Etmeyin
Çocuğunuzu İhmal Etmeyin
26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü dolayısıyla yazılı açıklamada bulunan Yeşilay Şube Başkanı Bülent Akın, “Merak, özenti, kendini ispat etme, aile sevgisinden yoksun olma, boşlukta olma maalesef gençlerimizi uyuşturucuya itebiliyor. Ailelerimizden isteğimiz çocuklarıyla ilgilensin, onlarla konuşsunlar” dedi.
GÜNDEM
Mücadele Sürüyor
Mücadele Sürüyor
26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü nedeniyle Sağlık İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Dünyada olduğu gibi ülkemizde de önlenebilir ve öncelikli halk sağlığı sorunlarından biri olan uyuşturucu ile mücadele çalışmaları, ülkemizde en üst düzeyde kararlılıkla ve multidisipliner bir yaklaşımla sürdürülmektedir” dedi.
SAĞLIK
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
Kadınlara İyi Davranmak Allah Rasûlünün Ahlakındandır.
Çetin Polat
Çetin Polat
Süper Ligde Zorlu Hafta
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Üç Aylar Çok Büyük Fırsatlardır
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Akıl Tutulması!
Alper Duran
Alper Duran
Teşekkür Borcu
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Hakemler Dokunulmazdır
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Taner Karabal
Taner Karabal
Sivas Kamuoyu Bu Konuda Hemfikir…
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Çevre
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
6.1023
EURO
6.5922
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Emanet ehline verilmez ise, o topluluğun kıyameti yakındır..

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler