Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Örnek Oluyor--Video
Örnek Oluyor--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi birçok üniversitenin diş hekimliği fakültesine örnek oluyor. İnşallah bu daha da ileriye götürülecek” dedi.
GÜNDEM
Yandaş “Resmi Teklif Var”
Yandaş “Resmi Teklif Var”
Demir Grup Sivasspor´un başarılı oyuncusu Mert Hakan Yandaş, kendisine gelen resmi tekliflerin olduğunu söyledi. Yandaş: “Menajerime yurt dışından gelen resmi bir teklif var. Zaten bu takımı sizler de duydunuz. Yurt dışı insana ciddi kapılar açıyor. Transferde ilk tercihim yurt dışı olur” dedi.
SPOR
Kapı Kapı Dolaşın
Kapı Kapı  Dolaşın
İlimizde görev yapan imam hatip, müezzinler ve Kur´an kursu öğreticilerinin katılımı ile Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´nde ‘Sivas İl Müftülüğü Aylık Personel Toplantısı´ gerçekleştirildi. Toplantıda din görevlilerine hitap eden Vali Salih Ayhan, “Kur´an kursumuza öğrenci gelsin diye beklemeyin, kapı kapı dolaşın. FETÖ ve DEAŞ gibi yapıların topluma sirayet edebilmesinin nedeni manevi boşlukların ilgili kurumlarımız tarafından doldurulamamasıdır” dedi.
GÜNDEM
Tebrikler Bediha
Tebrikler Bediha
Hemşerimiz milli muaythai sporcusu Bediha Taçyıldız, Belarus´ta düzenlenen Avrupa Muaythai Şampiyonası´nda altın madalyanın sahibi olarak Sivaslıları gururlandırdı.
SPOR
Kangal´da İş Yeri Kurşunlandı
Kangal´da İş Yeri Kurşunlandı
Kangal ilçesinde bir iş yeni kurşunlandı, olayla ilgili olarak 2 kişi gözaltına alındı.
GÜNDEM
Basketbol İdmanları Start Aldı
Basketbol İdmanları Start Aldı
Basketbol tecrübeli antrenörü Çağatay Kangal yönetiminde, Cumhuriyet Üniversitesinde öğrencilere yönelik basketbol kursu start aldı.
SPOR
Bocceciler Kıyasıya Mücadele Etti
Bocceciler Kıyasıya Mücadele Etti
Sivas Bocce takımı Antalya´da yapılan “Uluslararası Bocce (petank) turnuvası” katılarak kıyasıya mücadele etti.
SPOR
Badminton Kursları Start Aldı
Badminton Kursları Start Aldı
Badminton Antrenörü Ali Fuat Genç yönetiminde, Cumhuriyet Üniversitesinde öğrencilere yönelik badminton kursları start aldı.
SPOR
Taha Akgül; Altını Kaptı, Selamı Çaktı
Taha Akgül; Altını Kaptı, Selamı Çaktı
Askeri Olimpiyat Oyunları´nda mücadele eden Sivaslı milli sporcumuz Taha Akgül, serbest stil 125 kiloda altın madalya kazandı, kürsüden Mehmetçik´e asker selamını yolladı.
SPOR
Tenis Kortu Kursları Başladı
Tenis Kortu Kursları Başladı
Tenis Kortu Antrenörü Mevlüde Akın yönetiminde, Cumhuriyet Üniversitesinde öğrencilere yönelik tenis kursları başladı.
SPOR
Tashih-i Huruf Kursu Başladı
Tashih-i Huruf Kursu Başladı
İlimizde ilk defa açılan Tashih-i Huruf kursunun ilk dersi İl Müftüsü Yusuf Akkuş´un da katılımıyla gerçekleştirildi. Kursun açılış programında konuşan İl Müftüsü Akkuş, “Bizler toplumda önder olarak hakkın ve hakikatin sesini yükseltmek, Allah´ın kitabını ve güzel ahlakı öğretmek, milletimizi ve medeniyetimizi en güzel şekilde temsil etmekle görevlendirildik. Bu görevi en güzel biçimde yerine getirmekle mesulüz” dedi.
GÜNDEM
Sivas Doğal Taş Zengini
Sivas Doğal Taş Zengini
Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Derneği (TÜMMER) tarafından Sivas Kongresi´nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen toplantıya katılan Vali Salih Ayhan, “Doğal taş açısından Sivas´a bakacak olursak; doğal taş rezervimiz 330 milyon metreküp. 17 adet faal ocağımız ve fabrikamız mevcut. Bu alanda çalışan 30 firmamız var. Yıllık üretim miktarı 250 bin ton. Yıllık 2 milyon 200 bin metrekare mamulümüz var. Türkiye doğal taş rezervlerinin yüzde 6,5´i Sivas´ta bulunmakta” dedi.
GÜNDEM
Halkoyunları Antrenör Kursu Açılacak
Halkoyunları Antrenör Kursu Açılacak
İlimizde Halkoyunları I. Kademe ve yardımcı antrenör yetiştirme kursu açılacak.
SPOR
Ulusal Yol Koşusu Yapıldı
Ulusal Yol Koşusu Yapıldı
Sivas Kongresi´nin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında yaklaşık 2 bin sporcunun katılımı ile ‘Milli Savunma Sanayi ASELSAN Sivas Ulusal 10 Bin Metre Yol Koşusu´ düzenlendi. İl protokolünü de yer aldığı koşu, soluk soluğa çekişmelere sahne oldu. Koşu sonunda dereceye girenlere ödülleri verildi.
SPOR
Meclis´ten Tam Destek--Video
Meclis´ten  Tam Destek--Video
İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantılarının birinci gündem maddesi Türkiye´nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı oldu. Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Türkiye´nin güneyinde Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarıyla kazanılan sınır ötesi başarıların ardından Fırat´ın doğusuna yönelik Barış Pınarı Harekatı´nın da zaferle tamamlanmasını temenni eden meclis üyeleri operasyona tam destek verdi.
GÜNDEM
Yazılım Kurslarını Devam Ettireceğiz
Yazılım Kurslarını  Devam Ettireceğiz
Cumhuriyet Teknokent ile İŞKUR iş birliğinde gerçekleştirilen “Yazılım ve Veri Tabanı Uzmanlığı” eğitimini başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi. Törende konuşan Teknokent Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serdar Mercan, “Şehrimiz, bölgemiz ve ülkemizin geleceği açısından oldukça önemli olan yazılım kurslarını İŞKUR işbirliği ile Cumhuriyet Teknokent olarak devam ettireceğiz” dedi.
GÜNDEM
Cami İbadetle Hayat Bulur--Video
Cami İbadetle  Hayat Bulur--Video
1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle açıklamalarda bulunan İl Müftüsü Yusuf Akkuş, “Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından bu yıl ki tema ‘Cami ve Hayat´ olarak belirlenmiştir. Hayatın merkezi cami, cami merkezli bir hayat öngörülmektedir. Bu itibarla; cami, ibadetle hayat bulur. Cami, insanlarla hayat bulur. Cami, bilgi ve hikmetle hayat bulur, mamur olur. Mahallemizde ve sokağımızda bulunan cami oranın hayat merkezidir” dedi.
GÜNDEM
Sivas´ı Temsil Etmiyorsunuz
Sivas´ı Temsil  Etmiyorsunuz
İstanbul Yenikapı Miting Alanı´nda gerçekleştirilen Sivas Tanıtım Günleri etkinliğine katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu´nun konuşması ıslıklarla engellendi. Kürsüden inmek zorunda kalan Karamollaoğlu, “Ben bu arkadaşların Sivas´ı temsil etmediklerini biliyorum. Bu arkadaşlarımız bizim ne yazık ki Sivaslının özünde olan nezaketi kaybetmişler. Sizler bu şekilde davranabilirsiniz. Ancak, ben biliyorum ki siz Sivas´ı temsil etmiyorsunuz" dedi.
GÜNDEM
KÖPRÜ Projesini Çok Önemsiyoruz
KÖPRÜ Projesini  Çok Önemsiyoruz
Gültepe Mahallesi´ndeki eski İzzettin Keykavus İlkokulu binasında Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) projesi kapsamında oluşturulan Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK) ana binasında incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “KÖPRÜ projesini çok önemsiyoruz. Bu proje ile oluşturduğumuz kurs merkezlerinde 8. sınıfta okuyan öğrencilerimize eğitim desteği vereceğiz” dedi.
GÜNDEM
Ürün Çeşitliliğini Hedefliyoruz
Ürün Çeşitliliğini Hedefliyoruz
Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, Beypınarı Köyü´nde düzenlenen “Peynir Üretim Kursu”nu ziyaret etti. Kursiyerlerle yakından ilgilenen İl Müdürü Seyit Yıldız, “İl merkezi, ilçe ve köylerimizde eğitim faaliyetlerimize devam ediyoruz. Amacımız kırsalda yaşayan insanlarımızın ürün çeşitliliğini artırarak, katma değeri daha yüksek ürünler elde etmeleri sağlamak, gelir ve refah seviyelerini yükseltmek” dedi.
GÜNDEM
Silahlı Kavgaya 2 Tutuklama
 Silahlı Kavgaya 2 Tutuklama
Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesinde meydana gelen ve biri öğrenci 2 kişinin yaralandığı silahlı kavganın tarafları hakim karşısına çıktı, 2 kişi tutuklandı.
GÜNDEM
Kayak Çalışmaları Sürüyor
Kayak Çalışmaları Sürüyor
İlimizde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde açılan kayak simülasyon kursu devam ediyor.
SPOR
“Miniasivas”ta Sona Yaklaşıldı
“Miniasivas”ta  Sona Yaklaşıldı
Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesi içerisinde Osmanlı, Selçuklu ve Cumhuriyet dönemine ait tarihi eserlerin sergileneceği mini Sivas açık hava müzesi kurulmasına yönelik çalışmalarda sona gelindi. ‘MiniaSivas´ adı verilen proje kapsamında şehrimizde çeşitli dönemlere ait 30 eser üniversitede sergilenecek.
GÜNDEM
Boks Yaz Okulu Tam Gaz
Boks Yaz Okulu Tam Gaz
İlimizde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde “İl Spor Merkezleri” kapsamında açılan boks kursu devam ediyor.
SPOR
Kursiyerler Sertifikalandı--Video
Kursiyerler Sertifikalandı--Video
Bahtiyar Bostan Özgecan Hanımlar Kültür Merkezinde yaz aylarında kurs gören öğrenciler, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman´ın katıldığı törenle sertifikalarını aldı.
GÜNDEM
Akın: “Yaz Okulu Dolu Dolu Geçti”
Akın: “Yaz Okulu Dolu Dolu Geçti”
İlimizde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde “İl Spor Merkezleri” kapsamında açılan tenis yaz kursu devam ediyor. Kurs ile ilgili açıklama yapan Tenis Antrenörü Mevlüde Akın: “Çocuklarımız yaz tatilini dolu dolu geçirdiler. Güzel bir yaz dönemi geçirdik” dedi.
SPOR
Basketbol Yaz Okulu Sürüyor
Basketbol Yaz Okulu Sürüyor
İlimizde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde “İl Spor Merkezleri” kapsamında açılan basketbol yaz kursu devam ediyor.
SPOR
Birçok Kişinin Rüyasını Gördüğü Yere Kabir Yaptılar
Birçok Kişinin Rüyasını Gördüğü Yere  Kabir Yaptılar
Zara ilçesi Gümüşçevre köyünde birçok kişi aynı rüyayı görünce köy halkı şehit kabri olduğunu düşündükleri yere mezar yaptılar.
GÜNDEM
Karatede Yaz Okulu Rüzgarı
Karatede Yaz Okulu Rüzgarı
İlimizde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde “İl Spor Merkezleri” kapsamında açılan karate yaz kursu devam ediyor.
SPOR
Öğrenciler Sertifikalandı
Öğrenciler Sertifikalandı
Cumhuriyet Üniversitesi Dinî Uygulamalar ve Araştırma Merkezi (DİMER) tarafından düzenlenen lisans destek yaz kurslarına katılan 30 öğrenciye İlahiyat Fakültesi Abdulvahabi Gazi Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen törenle sertifikaları verildi.
GÜNDEM
Orhan Arslan
Orhan Arslan
İhanet Şebekesinin İhanetleri - 2
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Devletimiz Çığlıkları Duymalı!
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
İslam´da Tevekkül Anlayışı
Alper Duran
Alper Duran
Delilerin İtibarı
Taner Karabal
Taner Karabal
Virüs Belası
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Çevre
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
6.5160
EURO
7.2150
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
"Gülen nar, bağı bahceyi de güldürür;

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5