Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Sivas´ın 2019 Manzarası
Sivas´ın 2019 Manzarası
2019 yılında Sivas´ta siyaset, ekonomi, spor başta olmak üzere birçok alanda önemli gelişmeler yaşandı. Her zaman gündemin nabzını tutan İrade Gazetesi, 2019 yılında ilimizde yaşanan önemli gelişmeleri sizler için ay ay derledi.
GÜNDEM
Doktor Müjdesi
Doktor Müjdesi
Sivas´ta merkez ve ilçelerde hastanelerde bazı branşlarda yaşanan doktor eksikliği sorunu yapılan son atama ile büyük ölçüde giderildi. Sağlık Bakanlığı tarafından Sivas´a 24 doktor ataması gerçekleştirildi. Atama kararını değerlendiren AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, “Sivaslı hemşehrilerimizin sağlığı için AK Parti Milletvekilleri olarak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın liderliğinde hiç durmadan çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
GÜNDEM
Sivaslılar İş İstiyor--Video
Sivaslılar  İş İstiyor--Video
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Meclis´te konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın Şubat ayında ilimizde gerçekleştirdiği mitingde Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nin özel teşvik kapsamına alınacağını müjdelediğini anımsatan Milletvekili Özyürek, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank´a seslenerek “Sayın Bakanım, lütfen artık bu kararnameyi imzalayın. Sivas´ın işe ve aşa ihtiyacı var” dedi.
GÜNDEM
Takibini Yapacağız--Video
Takibini Yapacağız--Video
112 Acil Sağlık Hizmetlerinin 25. yılı münasebetiyle kentte faaliyet gösteren basın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Sağlık İl Müdürü Fethullah Selçuk Moğulkoç, sağlık alanında yapılan çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. Sivaslılara çocuk kardiyoluğu müjdesi veren İl Müdürü Moğulkoç, “Çocuk kardiyoloğu arkadaşımızın ataması yapıldı yakında göreve başlayacak. Bizde inşallah bu hafta Ankara´ya gidip takibimizi yapacağız” dedi.
SAĞLIK
Alibaba´ya Kültür Merkezi Yapılacak
Alibaba´ya Kültür  Merkezi Yapılacak
Cem Vakfı´nda düzenlenen programa katılan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, vakıf yönetimi, esnaflar ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Bölgeye yapılacak hizmetler hakkında bilgi veren Başkan Bilgin, “Hanımlar kültür merkezi ve gençlik merkezi yapacağız. Mahallemize değer katacak gençlerimizin, hanımlarımızın ve her kesimin girip kendine göre vakit geçirebileceği bir kültür merkezi yapacağız” dedi.
GÜNDEM
İşsizlik Azalacak--Video
İşsizlik Azalacak--Video
Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürü iken 2018/202 sayılı Valiler Kararnamesiyle Sivas Valiliğine atanan Salih Ayhan, aradan geçen 1 yıllık görev süresi boyunca ilimizde istihdam ve üretimin arttırılarak işsizliğin azaltılmasına vesile olacak projelerle Sivaslıların takdirini kazandı.
GÜNDEM
Kapı Kapı Geziyoruz--Video
Kapı Kapı  Geziyoruz--Video
Yerel parlamento toplantılarına konuk olan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, “Biz ilimize yatırımcı getirmek için kapı kapı geziyoruz. Gezmeye de devam edeceğiz. Biz bu işlerden prim yapma derdinde değiliz. Amacımız Sivas´a bir çivi çakılmasıdır” dedi.
GÜNDEM
Kooperatif Kredilerinde Ödeme Süresi Uzatıldı
Kooperatif Kredilerinde  Ödeme Süresi Uzatıldı
Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil, kooperatif kredilerinde kooperatif kredilerinde ödeme sürelerinin uzatıldığını söyledi. Demirgil, “Kredi kullanan esnaflarımız kredilerini 1 yıldan 4 yıla kadar ödeyebiliyordu. Yeni yapılan düzenleme sonrasında 4 yıllık ödeme süresi 5 yıla çıkarıldı. Bu uygulama ile kredi kullanan esnaf ve sanatkarlarımız ödemelerini 5 yıla kadar ödeme imkanına kavuşmuş olacak” dedi.
GÜNDEM
Kredi Müjdesi Esnafı Sevindirdi
Kredi Müjdesi  Esnafı Sevindirdi
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan´ın Halkbank´tan 100 bin liraya kadar kredi kullanan esnaflardan yüzde 2 komisyonun alınmayacağını açıklaması esnafı mutlu etti. SESOB Başkanı Beşir Köksal, “Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan´ın kredilerle ilgili yapmış olduğu açıklama esnaf teşkilatımızı ve esnaflarımızı sevindirmiştir” dedi.
GÜNDEM
Akören Barajı Su Tutmaya Başladı
Akören Barajı  Su Tutmaya Başladı
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Zara Akören Barajı´nın gövde dolgusunun tamamlanarak su tutulmaya başlanıldığını müjdesini verdi. Genel Müdür Aydın, Akören Barajı´nda depolanacak su ile 10 bin 780 dekar tarım arazisinin sulanacağını açıkladı.
GÜNDEM
Bilgin´den Esnaf Çarşısı Müjdesi
Bilgin´den Esnaf Çarşısı Müjdesi
32. Ahilik Kültürü Haftası etkinlikleri dün başladı. Atatürk Anıtı´na çelenk sunan Ahilik Komitesi üyeleri daha sonra Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´i ziyaret etti. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ahilik Haftası´nın esnaf ve tüccarlar açısından önemli olduğunu dile getirerek, esnaf çarşısının yakın zamanda temelinin atılacağını müjdeledi.
GÜNDEM
Heyecanımızı Kaybetmedik--Video
Heyecanımızı Kaybetmedik--Video
Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas Kongresi´nin 100. yıl dönümü dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın da katıldığı törenlerle coşkuyla kutlandı. Kent meydanında halkla buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sivas Kongresi deyince hemen gözümüzün önüne gelen tarihi bir fotoğraf vardır. O gün İstanbul temsilcisi ile buradaydı, Bursa, Aydın, Denizli, Afyonkarahisar buradaydı. Sivas´taki tarihi toplantıda bütün vatan temsil ediliyordu. Bir asır sonra aynı mekanda Sivas´taki heyecanı asla kaybetmediğimizi tekrarlamak istiyorum” dedi.
GÜNDEM
Satrancın Kalbi Sivas´ta Attı--Video
Satrancın Kalbi Sivas´ta Attı--Video
Sivas önemli bir organizasyona daha ev sahipliği yaptı. Sivas Kongresi´nin 100. yıl etkinlikleri kapsamında 10 ülkeden 400 sporcunun katılımı ile düzenlenen ‘Buruciye Uluslararası Açık Satranç Turnuvası´ sona erdi. Turnuva sonunda Tarihi Buruciye Medresesi önünde dereceye giren sporcular için ödül töreni düzenlendi.
SPOR
“Erkek Hayvanları Kurban Edin”
“Erkek Hayvanları Kurban Edin”
Vali Salih Ayhan, kurban pazarında incelemelerde bulunarak pazarcılara hayırlı kazançlar diledi. Vatandaşların pazara yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Vali Ayhan, “Satışlar iyi noktada. Vatandaşlarımızın kulak küpesi olmayan hayvanları almamaları gerekiyor. Hayvan varlığının devamı açısından da öncelikle erkek hayvanları kurban olarak tercih etmelerini arzuluyoruz. Çiftçilerimizin yüzünün gülmesini istiyoruz” dedi.
GÜNDEM
Dört Gözle Bekliyoruz--Video
Dört Gözle  Bekliyoruz--Video
İlimizde faaliyet gösteren sanayicilerin teşviklerden daha fazla yararlanabilmesini sağlamak amacıyla Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından ´Teşvik Yasası ve Yeni Uygulamalar´ konulu program düzenlendi. Programda konuşan TSO Başkanı Mustafa Eken, “Cumhurbaşkanımız, Sivas´a geldiği zaman Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nin (OSB) özel teşvike alınmasının müjdesini vermişti. Demirağ OSB´nin en kısa zamanda teşvik kapsamına alındığının açıklanmasını dört gözle bekliyoruz" diye konuştu.
GÜNDEM
“Yıldız İsimlerle Görüşüyoruz”
“Yıldız İsimlerle Görüşüyoruz”
Demir Grup Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, takıma yıldız isimler kazandıracaklarının müjdesini verdi. Çalımbay; “Listemizde birkaç iyi oyuncu var eğer onları alabilirsek Türkiye´ye 2-3 tane yıldız oyuncu kazandırmış olacağız. Şu an isim veremiyorum” dedi.
SPOR
Muhteşem Açılış--Video
Muhteşem Açılış--Video
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “İl Spor Merkezleri” açılış programı yoğun katılımla gerçekleştirildi. Programa katılan Vali Salih Ayhan, sporcularla beraber sportif etkinlikler yaparak, her zaman sporun ve sporcunun yanında olduklarını söyledi.
SPOR
“Vaatlerin Arkasındayız”
“Vaatlerin Arkasındayız”
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, Ramazan ayında başlatılan bölgesel iftar programları kapsamında Kangal´da üyelerle bir araya geldi.Üyeleri, göreve geldikleri süre zarfında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgilendiren Başkan Eken, koltuktan güç almaya değil, koltuğa güç vermeye geldiklerini belirterek “TSO´yu büyütmeye, kalkındırmaya geldik. Bizler sizlerden aldığımız destekle güçlüyüz. Seçimden önce verdiğimiz vaatlerin arkasındayız. Odamız 24 saat emrinizde” dedi.
GÜNDEM
Demirağ OSB İçin Bakan´la Görüşecek
Demirağ OSB İçin Bakan´la Görüşecek
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından Ramazan ayında başlatılan bölgesel iftar programlarının 3´üncüsü Şarkışla´da gerçekleştirildi.
GÜNDEM
“Teşvikler Artırılmalı”--Video
“Teşvikler Artırılmalı”--Video
14 Mayıs Çiftçiler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımlayan Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, çiftçilerin sorunlarını dile getirerek, “Yıllardır beklentilerini bir başka bahara ertelemek zorunda kalan çiftçimiz gereğince desteklenmelidir. Tarımsal arazilerin verimli kullanılması, girdi maliyetlerinin düşürülmesi ve çiftçilere yönelik teşviklerin artırılması gerekmektedir” dedi.
GÜNDEM
Sivas Kazansın
Sivas Kazansın
Ticaret ve Sanayi Odası´nın (TSO) Mayıs ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda göreve geldikleri 1 yıllık zaman dilimini değerlendiren TSO Başkanı Mustafa Eken, “İlk yılımızın çok başarılı geçtiğine inanıyorum. 4 yıl sonra daha güzel şeyleri konuşacağız. Bizim kişisel hiçbir derdimiz olamaz. Mevzumuz Sivas olunca da her zaman her yerde oturur, konuşuruz. Yeter ki Sivas kazansın” dedi.
GÜNDEM
En İyi Şekilde Değerlendirelim
En İyi Şekilde Değerlendirelim
Ramazan ayı dolayısıyla mesaj yayımlayan İl Müftüsü Yusuf Akkuş, “Tuttuğumuz oruçlarla, yaptığımız ibadet, infak ve iftarlarla yoksulların doyurulup gözetildiği, rehberimiz Kur´an´ı okuyup düşünerek, dua ve niyazlarımızla af ve mağfiretin çokça ihsan edildiği feyz, rahmet ve bereket ayını en iyi şekilde değerlendirerek Yüce Rabbimizin rızasını kazanmaya muvaffak olalım” dedi.
GÜNDEM
Yargının Zirvesi Sivas´ta Buluştu--Video
Yargının Zirvesi Sivas´ta Buluştu--Video
Yargının zirvesinde bulunan isimler Sivas Barosu´nun 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle düzenlediği program kapsamında ilimizde bir araya geldi. Yargıtay Başkanı İsmail Cirit, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve Sivas Baro Başkanı Hacı Yılmaz Demir tarafından Atatürk Anıtı´na çelenk sunulduktan sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
GÜNDEM
Tekli Eğitim Müjdesi
Tekli Eğitim Müjdesi
İlimizde inşaat çalışmaları devam eden 5 okulda incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, Sivas´ta bu yıl içerisinde tekli eğitime geçileceğinin müjdesini verdi. Kamu yatırımları dikkate alındığında Sivas´ın eğitim altyapısı anlamında örnek şehirlerden birisi olacağını ifade eden Vali Ayhan, “Bunu akademik ve içerik anlamında da en güzel şekilde destekleyeceğiz" dedi.
EĞİTİM
Rektör Yıldız´dan Fakülte Müjdesi--Video
Rektör Yıldız´dan Fakülte Müjdesi--Video
“Söz Meclisi” programı kapsamında BESYO öğrencileriyle bir araya gelen Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Bu sene sizin okulu, fakülteye çevireceğiz. Spor Bilimleri Fakültesi olacak. İnşallah yüksek lisansı ve doktorasını kendi yaptıran bir fakülte olacak. Bir fakülte eğer yüksek lisans ve doktora yaptırıyorsa, o fakülte yükselir. Çünkü kendi hocasını kendisi yetiştirir” diye konuştu.
EĞİTİM
Demirağ OSB´yle Kalkınacağız--Video
Demirağ OSB´yle Kalkınacağız--Video
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen “Sivas´ın teşvik yasasındaki yeri ve iş dünyasında sorunlar" konulu programa katıldı. Programda konuşan Bakan Varank, 40 bin kişiye istihdam sağlaması beklenen Demirağ Organize Sanayi Bölgesine ilişkin müjdeli haberi verdi.
GÜNDEM
Karataş´tan Nevruz Daveti
Karataş´tan Nevruz Daveti
Cem Vakfı Sivas Şubesi Başkanı Ünal Karataş, bugün vakıfta gerçekleştirilecek olan Nevruz kutlamalarına tüm Sivaslıları davet etti.
GÜNDEM
“Heyecanınızı Kaybetmeyin”
“Heyecanınızı Kaybetmeyin”
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi 1. sınıf öğrencileri için düzenlenen Beyaz Önlük Giyme Töreninde konuşan Rektör Alim Yıldız, “Sizler bu ülkenin teminatısınız. Buradan alacağınız bilgi ve tecrübe sizin hayat çizginizi de belirleyecektir. Hekim olma yönünde ilk adımlarınızı attığınız bu günlerde taşıdığınız şevk ve heyecanı hiçbir zaman kaybetmeyin” dedi.
SAĞLIK
Milli Sporculara Atama Müjdesi!--Video
Milli Sporculara Atama Müjdesi!--Video
Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Hamza Yerlikaya memleketi Sivas´ta mili sporculara atama müjdesi vererek, “Aramızda milli sporcularımız var. Heyecanla bekliyorlar. Milli sporcularımıza diyorum ki sabredin. Önümüzdeki alımda inşallah göreceksiniz” dedi.
SPOR
Hizmet Siyasetini Tercih Edin--Video
Hizmet Siyasetini Tercih Edin--Video
27 Şubat´ta ilimize gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum´un Sivaslılara verdiği müjdelerin kamuoyuna duyurulması amacıyla AK Parti İl Başkanlığı tarafından tertip edilen programda konuşan TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, “Diğer aday Ankara´dan 3 hizmet getiriyorsa, Hilmi Bey 10 hizmet getirir. Dolayısıyla tercih şu: Sivas 3 hizmetle yetinecek mi, yoksa 10 eser veya daha fazlasıyla mı yetinecek? Onun için biz diyoruz ki hizmet siyasetini tercih edin” dedi.
GÜNDEM
Alper Duran
Alper Duran
Kavgacı Türkler
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Anlamamız İçin Kaç Örnek Lazım
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Eleştiri Hakkınızdır Ancak Takdir Etmekte Hakkınız Olsun
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Galibiyet Güzel Ama…
Yunus Tepe
Yunus Tepe
“Telaş ve Talaş”
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Camilerimiz ve Önemi
Taner Karabal
Taner Karabal
Âşık Veysel…
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Soru -Yorum
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.8179
EURO
9.2677
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sirkenin balı bozması gibi kötü huy da amelleri bozar. Güneşin karı erittiği gibi güzel ahlak da günahları öyle eritir.

Hz.Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1

1