Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Sivas İçin Büyük Kazanç
Sivas İçin  Büyük Kazanç
Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Kurt, hastane bünyesinde hizmet vermeye başlayan lazer cihazıyla ilgili bilgi verdi. Lazer tedavisinin birçok alanda kullanıldığına dikkat çeken Kurt, “Türkiye´de birçok üniversite ve kamu hastanesinde şu anda olmayan bu cihaz, Rektörümüz, Rektör yardımcılarımız ve hastane yönetimimizin üstün çabalarıyla hastanemize kazandırılmıştır. Sivas için çok büyük bir kazançtır” dedi.
GÜNDEM
Akademik Başarıya Önem Vereceğiz
Akademik Başarıya  Önem Vereceğiz
Vali Salih Ayhan, katıldığı bir programda eğitimde yapılan çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. Sivas´ın eğitimde hak ettiği yere taşımak için seferberlik ilan ettiklerini açıklayan Vali Ayhan, “Velilerimizin gıdası akademik başarıdır. Evet yüzmede, futbolda çocuğu çok iyi. İyi resim çiziyor, iyi şiir okuyor bu manada yetenekli ama ders notları, akademik anlamda arzu edilen seviyede değilse aile bunları görmüyor. Dolayısıyla akademik başarı bizim için çok önemli. O nedenle bu sene buna yönelik ciddi bir sistem kuracağız” dedi.
GÜNDEM
Doğal Oyun Hamuru Üretildi--Video
Doğal Oyun Hamuru Üretildi--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi Bayram Koyun öncülüğünde fakülte bünyesinde yüzde 100 doğal oyun hamuru üretilmeye başlandı. Bünyesinde kimyasal madde bulunmayan oyun hamuru sağlık açısından hiçbir tehlike içermiyor.
GÜNDEM
Okullar Yeni Döneme Hazır
Okullar Yeni Döneme Hazır
9 Eylül´de başlayacak olan 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi öncesi Vali Salih Ayhan´ın başkanlığında hazırlık toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Vali Ayhan, “Eğitim-öğretim dönemi başladığı zaman hiçbir sınıfımız öğretmensiz kalmayacak. Okullarla ilgili planlamalarımızı yaptık. Yeni döneme tüm okullarımız hazır halde” dedi.
GÜNDEM
KÜTÜPHANELERE 50 BİN KİŞİ ÜYE
KÜTÜPHANELERE  50 BİN KİŞİ ÜYE
Sivas´ta bulunan 28 halk kütüphanesine kayıtlı toplam üye sayısının 50 bin 281 kişi olduğu tespit edildi.
GÜNDEM
Elle Temas Etmeyin!
Elle Temas  Etmeyin!
Medicana Sivas Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Abdülkadir Yıldırım, Sivaslıların korkulu rüyası kene hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Kene ısırması ile karşılaşılması halinde yapılması gerekenleri anlatan Yıldırım, “Kenenin tutunduğu yerden çıkarılması işlemi sırasında asla çıplak elle temas edilmemeli, eldiven giyilmelidir. Vücuda tutunmuş kene vücuda tutunduğu en yakın kısmından uygun bir malzemeyle tutularak çıkarılmalıdır. Çıkarılma işlemi sırasında kenenin başının içeride kalması KKKA hastalığı açısından bir risk oluşturmamaktadır” dedi.
GÜNDEM
Vali Bekir Aksoy İlkokulunda Dil Sınıfı Açıldı
Vali Bekir Aksoy İlkokulunda Dil Sınıfı Açıldı
"2023´e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi" kapsamında Vali Bekir Aksoy İlkokulu bünyesinde yabancı dil sınıfı açıldı. Sınıfın açılışını gerçekleştiren Vali Salih Ayhan, öğrencilerle sohbet ederek kitap hediye etti.
EĞİTİM
Anlamlı Kermes
Anlamlı Kermes
Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencilerince Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı yararına kermes açıldı.
YAŞAM
Çıta Yükseliyor
Çıta Yükseliyor
Şarkışla Âşık Veysel Meslek Yüksekokulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan "Öğretim Materyalleri Sergisi”nin açılışı gerçekleştirildi. Serginin açılışında konuşan Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Yadigar İrem, “Öğrencilerimiz her yıl çıtayı yukarıya taşıyor. Bu da biz yöneticileri mutlu ediyor. Onlarla ne kadar gurur duysak az” dedi.
GÜNDEM
Sorunların Üzerine Kararlılıkla Gideceğiz
Sorunların Üzerine Kararlılıkla Gideceğiz
Memur-Sen Engelliler Komisyonu Başkanı Selman Devecioğlu, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.
GÜNDEM
Polen Maskesi Kullanılmalı
Polen Maskesi Kullanılmalı
Polen alerjisi olan çocuklarda burun akıntısı, hapşırma, burun tıkanıklığı gibi bulgular gözlendiğinin altını çizen Sivas Medicana Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doktoru Yavuz Sayar, “Alerjisi olan çocuklar bu dönemlerde biraz daha az dışarı çıkmalı. Ev onlar yokken havalandırılmalı. Özellikle dışarıya çıkmak zorundaysak, gözlük, polen maskesi ve koruyucu bir takım materyaller kullanılmalı” dedi.
SAĞLIK
“Maneviyat Eksikliği Var”
“Maneviyat Eksikliği Var”
Sivas Kongresi´nin 100. Yılı ´Aile ve Yaşam Sohbetleri´ etkinlikleri kapsamında ´Duygu Yönetimi ve Öfke Kontrolü´ konulu söyleşi gerçekleştirildi. Programda konuşan Vali Salih Ayhan, “İnsanlar çok materyalist bir dünyada yaşıyor. Maddiyatlaşan bir dünya var. Bunun içerisinde bir maneviyat eksikliği var. Dolayısıyla bu tür sohbetler de çok anlamlı oluyor. Meral Hocamızın anlattığı gibi günlük hayatta öfke kontrolü verimli bir yaşam için hepimize gerekli” dedi.
GÜNDEM
Hazırlıklar Başladı
Hazırlıklar Başladı
Sivas Kongresi´nin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek olan "Sivas 8. Kitap Günleri" için İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya başkanlığında toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda; program sayıları, söyleşilerin saatleri, stantların düzeni gibi hususlar masaya yatırıldı.
GÜNDEM
Müzeleri Hayatın İçerisine Katacağız--Video
Müzeleri Hayatın İçerisine Katacağız--Video
Vali Salih Ayhan, uzun süredir üzerinde çalışılan ve ilimiz turizmine yeni bir soluk getireceği düşünülen “Kültür ve Turizm Sivas” projesinin detaylarını açıkladı. Turizm Haftası etkinliklerinin açılışında konuşan Vali Salih Ayhan, “Elimizdeki mevcut müzeleri daha işlevsel hale getireceğiz. Bunlara ilaveten de tematik müzeler kuracağız. Nedir bunlar? Gastronomi Müzesi, Sanayi Mektebi Müzesi gibi. Mevcut müzeleri de hayatın içerisine katacağız. Bu şekilde müze denince ilk akla gelen il Sivas olacak” dedi.
GÜNDEM
1 Milyonluk Spor Malzemesi Dağıtıldı--Video
1 Milyonluk Spor Malzemesi Dağıtıldı--Video
Sivas Valiliği Himayesinde, İl Özel İdaresi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen ‘Spor Sivas´ projesi kapsamında ilimizdeki 236 okula 1 milyonluk spor malzemesi dağıtımı yapıldı. Programda konuşan Vali Salih Ayhan, önümüzdeki günlerde 1 milyonluk daha malzeme dağıtacaklarını söyledi.
SPOR
Bu Sergiyi Kaçırmayın!
Bu Sergiyi Kaçırmayın!
Eğitici ve öğretici yapısının yanı sıra son teknoloji kullanılarak üretilen simülasyonlar ile 7. ve 16. yüzyıllar arasında yaşamış Türk-İslam medeniyetine ait bilim insanlarının buluşları ve eserlerinin sergilendiği “Altın Çağ´da Bilim Sergisi” kapılarını açtı. Dünya genelinde dördüncü kez ilimizde görücüye çıkan sergi, 5 Mayıs´a kadar Kongre Müzesi bahçesinde ziyaretçilerini bekleyen ağırlayacak.
GÜNDEM
Hibe İçin Geç Kalmayın
Hibe İçin Geç Kalmayın
Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, DAP Projesi kapsamında yeni ahır projeleri ile alet-ekipman, damızlık boğa ve koç için hibe başvurusunda bulunmak isteyen üreticileri uyardı.Yıldız, son başvuru tarihinin 19 Nisan olduğunu bildirdi.
GÜNDEM
Eğitime Erken Başlanılmalı
Eğitime Erken Başlanılmalı
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlhan Sezgin, 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu. Down sendromluların kişilik özellikleri hakkında bilgi veren Sezgin, “Bedensel ve zihinsel gelişim açısından yaşıtlarını geriden takip ederler. Bu gerilik yaş ilerledikçe belirgin hâle geldiğinden, eğitime olabildikçe erken dönemde başlamak faydalıdır” dedi.
SAĞLIK
Öğrencilere Ödül Verildi--Video
Öğrencilere Ödül Verildi--Video
Yeşilay Sivas Şubesi tarafından hayata geçirilen “Mektubunuz Var” projesi kapsamında birinci olan öğrenciler, teşekkür belgesi ve çeşitli materyallerle ödüllendirildi.
EĞİTİM
Doktorlara Oryantasyon Eğitimi
Doktorlara Oryantasyon Eğitimi
Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi´nde göreve yeni başlayan doktorlara oryantasyon eğitimi verildi.
GÜNDEM
Geleceğin Sporcuları Yetişecek
Geleceğin Sporcuları Yetişecek
İlimizde 15 farklı branşta geleceğin sporcularının yetiştirilmesini hedefleyen “Spor Sivas” adlı proje başlatılacak. Proje sporcu adayı çocuklar, antrenörler ve beden eğitimi öğretmenlerinin katılımı ile 20 Şubat´ta tanıtılacak.
SPOR
Başkan Eken´den 6. Bölge İçin Seferberlik Çağrısı--Video
Başkan Eken´den 6. Bölge İçin Seferberlik Çağrısı--Video
10 Ocak Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarıyla bir araya gelen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, önemli açıklamalarda bulundu. Yatırım ve teşvik uygulamalarında 4. Bölge´de yer alan Sivas´ın 6. Bölge kapsamına alınması için yoğun çaba sarf ettiklerini vurgulayan Başkan Eken, talebi kendilerinden başka dillendiren olmamasından yakınarak, “Herkesin seferber olması lazım” dedi.
GÜNDEM
Lise Öğrencilerinden Üniversite Ziyareti--Video
Lise Öğrencilerinden Üniversite Ziyareti--Video
Gürün Türk Telekom Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri Cumhuriyet Üniversitesi´nde bulunan fakülteleri ziyaret etti. Derslere konuk olan öğrenciler üniversite ortamını yakından görme fırsatı yakaladı.
GÜNDEM
Tanıtımın Dozajını Artırmalıyız--Video
Tanıtımın Dozajını Artırmalıyız--Video
Orta Anadolu´nun en büyük arkeoloji müzesi konumunda bulunan Sivas Arkeoloji Müzesi´ne vatandaşlar tarafından çok fazla ilgi gösterilmediğini ifade eden İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, “Biz elimizden geldiği kadar tanıtıyoruz. Yürüyüş mesafesinin ötesinde olduğu için Sivas halkı her nedense oraya yoğun olarak gitmiyor. Bir ara paralıydı, şimdi ücretsiz. Elimizden gelen halkı materyaller ve afişler yoluyla müzeye davet etmek. Bunu ara ara yapıyoruz. Biraz daha tanıtımın dozajını artırmalıyız” dedi.
GÜNDEM
TSO´dan 4. Fabrika
TSO´dan 4. Fabrika
Mayıs ayında gerçekleştirilen seçimler sonucu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) başkanlığı koltuğuna oturan Mustafa Eken´in çabasıyla Organize Sanayi Bölgesi´ne (OSB) bir fabrika daha kurulacak. Yasin Tekstil, Uçar Akü Fabrikası ve kozmetik fabrikasının ardından Şafak 58 firmasının sahibi Ahmet Daştan da Organize´ye fabrika kurma kararı aldı.
GÜNDEM
Üniversite Öğrencilerinden Anaokuluna Materyal Desteği
Üniversite Öğrencilerinden Anaokuluna Materyal Desteği
Üniversite öğrencileri, Ulaş Anaokulu´nu ziyaret ederek, kırtasiye ve oyuncakların olduğu eğitim materyali desteğinde bulundu.
GÜNDEM
Medrese´de ‘Gizli Geçit´ Bulundu
Medrese´de ‘Gizli Geçit´ Bulundu
Sivas´ta 1271 yılında yaptırılan ve kentin simgesi haline gelen Çifte Minareli Medrese´nin restorasyonu için hazırlanan proje kapsamında minarenin eyvan kısmındaki geçitler gün yüzüne çıkartıldı.
GÜNDEM
Bakan Kurum´dan Sivas´a 8 Müjde
Bakan Kurum´dan Sivas´a 8 Müjde
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum´un ilimizi ziyareti ile ilgili bir değerlendirme yapan AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, Bakan Kurum´un Sivas´a 8 müjde verdiğini aktardı.
GÜNDEM
Sivas´ta Müzelere İlgi Azalıyor!
Sivas´ta Müzelere İlgi Azalıyor!
Atatürk Kongre Müzesi ile Orta Anadolu´nun en büyük arkeoloji müzesi olma özelliğini taşıyan Sivas Arkeoloji Müzesi´ni ziyaret eden kişi sayısı her geçen yıl azalıyor.
GÜNDEM
“Bilimsel Oyuncaklar” Geliştirildi
“Bilimsel Oyuncaklar” Geliştirildi
Matematik, fizik ve geometri derslerinin daha pratik ve eğlenceli bir yolla öğretilmesini hedefleyen Sivas Cumhuriyet Üniversitesi “bilimsel oyuncaklar” geliştirdi.
GÜNDEM
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Kıbrıs´ı İmar Etme Zamanı
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Hiçbirimiz Güvende Değiliz
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Kandil Geceleri Nasıl Geçirilmeli?
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Sivassporum Benim…
Alper Duran
Alper Duran
Kavgacı Türkler
Taner Karabal
Taner Karabal
Âşık Veysel…
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
8.0285
EURO
9.4924
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ya Ali, benden sonra yola gidenler, senin gösterdiğin yoldan giderlerse selamete ererler.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

Su kaplumbağları hakkında bilgi