Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Hizmet Etmeye Devam Edeceğiz
Hizmet Etmeye Devam Edeceğiz
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle toplantılarına 2 ay ara veren İl Genel Meclisi, Haziran ayı toplantılarına başladı. Toplantıda konuşan Meclis Başkanı Hakan Akkaş, “Artık yoğun gündemlerle daha da bir iştiyakla çalışmalarımıza, bu aziz milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.
GÜNDEM
Korkusuz Dede Ve Torunun Arılarla İlişkisi Şaşırtıyor
Korkusuz Dede Ve Torunun Arılarla İlişkisi Şaşırtıyor
Sivas´ta gezgin arıcılık yapan dede ve torunu koruyucu elbise giymeden binlerce arıyı çıplak elleriyle kovana yerleştiriyor.
GÜNDEM
Tedbirler Artırıldı
Tedbirler Artırıldı
Ay başında yargıda normalleşme döneminin başlaması ile birlikte Sivas Adliyesi´nde ilave tedbirler alındı. Tedbirler kapsamında özellikle duruşma salonları, kalem odaları, genel kullanım alanları her gün deterjanlı su ile temizlenecek.
GÜNDEM
Engelleri Birlikte Aşalım
Engelleri Birlikte Aşalım
Engelliler Haftası nedeniyle açıklamalarda bulunan Memur-Sen Engelliler Komisyonu Başkanı Selman Devecioğlu, “Engellileri engellenen olmaktan kurtarmak herkesin görevidir. Unutmayalım ki engelli olan birey ya da insan değil herhangi bir uzvu ya da yetisidir” dedi.
GÜNDEM
Adaletsizlikler Giderilmeli
Adaletsizlikler Giderilmeli
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle mesaj yayımlayan Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu, “Asgari ücretin insan onuruna yakışır olmasını, vergi adaletsizliklerinin giderilmesini istiyoruz. Ücretlerdeki ağır vergi yüküne hayır diyoruz” dedi.
GÜNDEM
15 Temmuz Gazisinden Milli Dayanışma Kampanyası´na Destek--Video
15 Temmuz Gazisinden Milli Dayanışma Kampanyası´na Destek--Video
Sivas´ta 15 Temmuz gazisi, devletin verdiği 1000 lira desteği Milli Dayanışma Kampanyası´na bağışladı.
GÜNDEM
Memur-Sen´den Erbaş´a Destek
Memur-Sen´den Erbaş´a Destek
Cuma hutbesinde söylediği sözler nedeniyle İnsan Hakları Derneği tarafından hakkında suç duyurusunda bulunulan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş´a bir destek de Memur-Sen´den geldi. Sendikanın İl Temsilcisi Halil İbrahim Temiz, yaptığı açıklamada; “Diyanet´in ve Diyanet İşleri Başkanı´nın, en temel görevlerinden birini yerine getirmesinden birileri rahatsız oluyorsa, varsın rahatsız olsunlar. Biz bundan sadece gurur duyarız” açıklamasında bulundu.
GÜNDEM
Şampiyon Sivri Biber
Şampiyon Sivri Biber
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2020 mart ayında fiyatı en fazla artan ve azalan maddeler ve değişim oranlarını açıkladı. Sivas, Kayseri ve Yozgat illerini içerisini alan TR72 Bölgesinde mart ayında zam şampiyonu sivri biber oldu.
GÜNDEM
Sağlıkta Ayrım İstemiyoruz
Sağlıkta Ayrım İstemiyoruz
Öz Sağlık İş Sendikası İl Başkanı İbrahim Eyce, ambulans sürücüleri ve tüm hastane çalışanlarının Cumhurbaşkanlığı esnek çalışma genelgesi göz ardı edilerek 12 saatlik vardiya sistemi ile çalışmasının işçileri derinden üzdüğünü söyleyerek “Sağlıkta ayrım istemiyoruz” dedi.
GÜNDEM
269 Kişiye İstihdam
269 Kişiye İstihdam
Sağlık Bakanlığı, temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi ve klinik destek elemanı olmak üzere Sivas´ta toplam 269 sürekli işçi istihdam edecek. Dün başlayan Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımı başvuruları 30 Mart Pazartesi günü sona erecek.
GÜNDEM
Kusuru Olanlar Ortaya Çıkarılsın
Kusuru Olanlar Ortaya Çıkarılsın
BBP kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin 25 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş´ta helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybetmesinin 11. yıl dönümü nedeniyle açıklamalarda bulunan BEM-BİR-SEN Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu, “Bu hadisede ihmali, hatası, kastı ve kusuru olanların ortaya çıkarılıp, hukuk önünde yargılanarak hak ettikleri cezayı almaları en büyük dileğimdir” dedi.
GÜNDEM
Kanun Önünde Hesap Versinler--Video
Kanun Önünde Hesap Versinler--Video
25 Mart 2009 tarihinden meydana gelen helikopter kazasıyla Büyük Birlik Partisi (BBP) lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekilerin hayatını kaybetmesinin üzerinden tam 11 yıl geçti. Hemşehrimiz Yazıcıoğlu ve yol arkadaşlarının şehadetinin yıl dönümü nedeniyle açıklamalarda bulunan BBP İl Başkanı Uğur Bulut, “Bu ülke bir 15 Temmuz yaşadı. 15 Temmuz´da da gördük ki Muhsin Yazıcıoğlu´nun suikastından müsebbip olanlar 15 Temmuz´da da müsebbiptir. Dolayısıyla biz bunların bir an evvel kanun önünde hesap vermelerini istiyoruz” dedi.
GÜNDEM
124 Köy Ulaşıma Kapandı--Video
124 Köy Ulaşıma Kapandı--Video
Sivas´ta kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor.
GÜNDEM
Yeni Anayasa Şart
Yeni Anayasa Şart
BEM-BİR-SEN Sivas Şube Kadın Kolları Başkanı Derya Karadağ, “Kadınların çalışma hayatındaki sorunlarının aşılabilmesi yeni bir anayasa ile mümkün olacaktır. Yönetim erkinin bunu bir temel hak olarak belirleyip, yeni anayasa çalışmalarına da bu şekilde yerleştirmesi gerekmektedir. Türk milleti bu haksız, hukuksuz, çağdışı uygulamalardan ancak bu şekilde kurtulabilir” dedi.
GÜNDEM
Sorunları Birlikle Aşacağız
Sorunları Birlikle Aşacağız
Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ–SEN) Sivas Şubesi Kadın Kolları tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle program düzenlendi. Birlik ve beraberliğin pekiştirilmesinin amaçlandığı etkinlikte konuşan TEÇ–SEN Sivas Şubesi Başkanı Sibel Evren, “Sorunlarımızı birlik ve beraberliğimizi sağlayarak kolay bir şekilde aşacağımıza inanıyorum” dedi.
GÜNDEM
Güçler Birleşecek Rekabet Artacak
Güçler Birleşecek Rekabet Artacak
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü´nün bağlı ortaklıkları olan TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve ilimizde faaliyet gösteren TÜDEMSAŞ´ın birleştirilerek Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi´nin (TÜRASAŞ) kurulmasına ilişkin Resmi Gazete´de yayımlanan kararı değerlendiren AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, “Üç fabrikanın gücü birleşecek ve özellikle yurt dışı ile rekabet konusunda daha da güçlenilecek. Buradaki amaç verimliliğin artırılması ve kaynakların daha etkili kullanılması” dedi.
GÜNDEM
Toplantılar Sona Erdi
Toplantılar Sona Erdi
İl Genel Meclisi Mart ayı toplantıları sona erdi sona erdi. Oturumlarda kırsalı ilgilendiren önemli konular karara bağlandı.
GÜNDEM
TÜDEMSAŞ´a Sahip Çıkacağız
TÜDEMSAŞ´a Sahip Çıkacağız
TÜDEMSAŞ´ın TÜRASAŞ adı altında birleşmeye götürülmesi kararına ilişkin açıklamalarda bulunan Ulaştırma Memur-Sen Şube Başkanı Vatankulu, “Sendika olarak TÜDEMSAŞ´ın gelişmesi için mücadele verdiklerini kaydederek “Çalışan tüm personellerimizin hak kaybına uğramaksızın yanlarında olduğumuzu bilmeleri gerekmektedir. Bu süreci yakından takip etmekteyiz. Sivas´ın bir evladı olarak TÜDEMSAŞ´a her zaman sahip çıkacak ve haklarımız için mücadele vereceğiz” dedi.
GÜNDEM
“Yüreğimizde Yaşıyoruz”
“Yüreğimizde Yaşıyoruz”
İdlib´de meydana gelen saldırı sonrası mesaj yayımlayan Ulaşım Memur-Sen Şube Başkanı Ömer Vatankulu, “34 Mehmetçiğimizin şehit edilmesi yüreğimizi yaktı. Şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyor ve yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Şehit ailelerimizin acısını millet olarak yüreğimizde yaşıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Toplantılar Sona Erdi
Toplantılar Sona Erdi
İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantıları dün gerçekleştirilen oturumla sona erdi. 5 gün boyunca süren oturumlarda komisyonlara havale edilen gündem maddeleri karara bağlandı.
GÜNDEM
Çarşı Pazar Cep Yakıyor
Çarşı Pazar Cep Yakıyor
TÜİK´in açıkladığı Ocak ayı enflasyon rakamlarının gerçeği yansıtmadığını söyleyen Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Sivas İl Temsilcisi Ahmet Başlan, “Çarşı-pazardaki, doğal gaz ve elektrik faturalarındaki, gıda maddelerindeki artışın enflasyon rakamları arasında nasıl kaybolduğunu anlayamıyoruz ve TÜİK´e aradaki farkın nerede olduğunu, nerede gösterildiğini, nereye kaybolduğunu soruyoruz. Türlü oyunlarla enflasyonu düşük göstermek, çarşı pazardaki el yakan fiyatları değiştirmemektedir” dedi.
GÜNDEM
Yerel Parlamento Bugün Toplanıyor
Yerel Parlamento Bugün Toplanıyor
İl Genel Meclisi Şubat toplantıları bugün gerçekleştirilecek ilk oturumla başlayacak. 2020 Ocak ayı meclis ve encümen karar özetlerinin okunması ile start alacak olan Şubat ayı toplantılarında kırsalı ilgilendiren önemli konular karara bağlanacak.
GÜNDEM
Ayrımcılığa İsyan Ediyoruz
Ayrımcılığa İsyan Ediyoruz
Kamu işçileri ile emeklilerde olduğu gibi memurlara da ikramiye verilmesini talep eden Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) İl Temsilcisi Ahmet Başlan, “Kamu kurum ve kuruluşlarında işçilerle birlikte çalışan, çoğu kez aynı odayı paylaşan memurlara yasal hakları olmasına rağmen ikramiye ödenmemektedir. Devletin bu ayrımcılığının izahı yoktur. Memurlar olarak bu haksızlığa ve ayrımcılığa isyan ediyoruz” dedi.
GÜNDEM
Hepimizin Eseri
Hepimizin Eseri
Sivas Belediyesi ve bağlı kuruluşu Özbelsan AŞ´de hizmetini tamamlayarak emekli olan personellerle bir araya gelen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Sivas, belediyecilik hizmetleri konusunda çok farklı bir konumda. Bu hizmetleri yerine getiren, taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun. Bu güzellikler sadece başkanın veya başkan yardımcılarının değil hepimizin eseridir” dedi.
GÜNDEM
Çalışma Tempolarını Olumlu Etkileyecek
Çalışma Tempolarını Olumlu Etkileyecek
BEM-BİR-SEN Şube Başkanlığı´nın Gemerek Belediyesi´nde çalışan memurların mali durumunu iyileştirmek adına yürüttüğü Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi görüşmeleri imza ile sonuçlandı. Törende konuşan Belediye Başkanı Remzi Kılıçdağı, “Bu sözleşme ile çalışanlarımıza katkıda bulunarak, çalışma tempolarını olumlu yönde etkileyeceğimize inanıyoruz. İleride imkânlarımız olunca bu rakamları daha da artıracağız” dedi.
GÜNDEM
Bu Yıl İçerisinde Hizmete Girecek
Bu Yıl İçerisinde Hizmete Girecek
Şarkışla´da birtakım temas ve ziyaretlerde bulunan Vali Salih Ayhan, BBP´nin merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu´nun Elmalı köyündeki evinin müzeye dönüştürülme çalışmalarına ilişkin “Sadece Sivas´ın değil, ülkenin yetiştirdiği büyük bir şahsiyet olan Muhsin Yazıcıoğlu´nun evinin müzeye dönüştürülmesiyle ilgili çalışmaları son kez gözden geçireceğiz. İnşallah, bu yıl içerisinde hizmete sokacağız” dedi.
GÜNDEM
Memur Paketi Hazırlanmalı
Memur Paketi Hazırlanmalı
Kent meydanında toplanan Türkiye Kamu-Sen üyesi memurlar, maaşlara yapılan zamlara tepki göstererek bordro yaktılar. Memurlar adına konuşan Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi İlker Çelikus, “Acil çözüm bekleyen sorunlar için bir memur paketi hazırlanmasını istiyoruz” dedi.
GÜNDEM
Geri Adım Atmak Yok
Geri Adım Atmak Yok
Vali Salih Ayhan, 2018 LGS´de Türkiye 38´incisi olan Sivas´ın 2019 LGS´de 59´uncu sıraya gerilemesi üzerine bazı okul müdürlerinin görevden alınmasına tepki gösteren sendikaya sert sözlerle yüklendi. Kararlılık mesajı veren Vali Ayhan, “İşi üzerine değil de ilişkileri üzerine bir yerlere gelen, yetenekleri ile değil referansı ile bir yerde olmaya çalışan anlayışın feryadıdır bu. Bu konuda kararlıyız. Net söylüyorum, hiçbir şekilde geri adım atmak yoktur” dedi.
GÜNDEM
Sözleşmemiz Hayırlı Olsun
Sözleşmemiz Hayırlı Olsun
BEM-BİR-SEN´in Yıldızeli Belediyesi´nde çalışan 35 memurun mali durumlarını iyileştirmek adına yürüttüğü Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi görüşmeleri imza ile sonuçlandı. İlçe belediyesinde düzenlenen imza töreninde konuşan BEM-BİR-SEN Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu, “Çalışanlarımızın hak ve menfaatlerini düşündüğümüz gibi kurumlarımızın da menfaatini düşünmek zorundayız. Çalışanla kurum arasında sağlam bir köprü kurmak istiyoruz, kurduğumuza da inanıyorum. Sözleşmemizin çalışanlara, belediyemize ve sendikamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
GÜNDEM
Rektör Yıldız İnan´ı Anlattı
Rektör Yıldız İnan´ı Anlattı
Eğitim-Bir-Sen Sivas Şubesi tarafından düzenlenen programda Mehmet Akif İnan´ı anlatan Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Akif İnan elbette önemli bir adam ve dava adamlığının nasıl olması gerektiğini gösteren bir kişi. İki tane küçük kitabı var. Kitaplara baktığınızda, küçük olmasına rağmen, edebiyat tarihimize damgasını vurmuş eserlerdir bunlar” dedi.
GÜNDEM
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Haydi Sivasspor Tarih Yazmaya
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Mahkeme Heyetini Tebrik Ediyorum
Alper Duran
Alper Duran
Kavgacı Türkler
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Galibiyet Güzel Ama…
Yunus Tepe
Yunus Tepe
“Telaş ve Talaş”
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Camilerimiz ve Önemi
Taner Karabal
Taner Karabal
Âşık Veysel…
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Soru -Yorum
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.8179
EURO
9.2677
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kimseden sana kötülük gelmesini istemiyorsan fena söyleyici, fena öğretici, fena düşünceli olma.

Mevlana
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2