Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Sosyal Devletle Bağdaşmaz
Sosyal Devletle Bağdaşmaz
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Ulaş Karasu, 17 Eylül tarihli sayımızda “Sivas´a Çocuk Nöroloğu Atanması İçin 178 Bin Çocuğa İhtiyaç Var!” başlıklı haberimizi TBMM´ye taşıdı. Konuya ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca´nın yanıtlaması istemiyle Meclis´e soru önergesi veren Milletvekili Karasu, Bakanlığın Sivas´a çocuk kardiyoloğu ve çocuk nöroloğu atanmamasını çocuk nüfusun yetersiz olmasına bağlamasının sosyal devlet anlayışıyla bağdaşmadığını ifade etti.
SAĞLIK
Kızıldağ´daki Kazalar Meclis Gündeminde
Kızıldağ´daki Kazalar  Meclis Gündeminde
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Kızıldağ Mevkii´nde meydana gelen kazaları Meclis´e taşıdı. Yaşanan kazalara ilişkin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından yanıtlanması istemiyle soru önergesi veren Milletvekili Karasu, “Gerekli önlemlerin alınması için kaç kazanın daha yaşanması beklenmektedir?” dedi.
GÜNDEM
“Rahmetle Anıyorum”
“Rahmetle Anıyorum”
MHP İstanbul Milletvekili hemşehrimiz Dr. Hayati Arkaz, Türklere Anadolu´nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi´nin 948´inci yıl dönümünü ve 1922 Büyük Taarruz´un 97. yıl dönümünü kutladı. Milletvekili Arkaz, “Anadolu coğrafyasının kıyamete kadar vatan olarak kalması uğrunda can veren bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum” dedi.
GÜNDEM
Sağlık Ekipleri Gönüllere Dokunuyor
Sağlık Ekipleri Gönüllere Dokunuyor
Sağlık İl Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Mesut Acıöz, sağlık hizmetlerinin ulaşılabilir ve sürdürülebilir olması noktasında sürdürülen ve zor durumda bulunan vatandaşların adeta gönlüne dokunulan evde sağlık hizmeti uygulaması kapsamında yürütülen çalışmalara ilişkin bilgiler verdi.
GÜNDEM
Ekonominin Kalbi Sivas´ta Atacak
Ekonominin Kalbi  Sivas´ta Atacak
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Temmuz-Ağustos ayı meclis toplantısı Meclis Başkanı Çetin Yıldırım koordinesinde gerçekleştirildi. Toplantıda, yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren TSO Başkanı Mustafa Eken, Ağustos ayı ihracat rakamlarının 4 Eylül Çarşamba günü Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından ilimizde açıklanacağını söyledi.
GÜNDEM
Tüneller Meclis´te
Tüneller Meclis´te
CHP´li Milletvekili Ulaş Karasu, yapımı tamamlanamayan Geminbeli ve Yağdonduran tünellerinin akıbetini gündeme taşıdı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan´ın yanıtlaması istemiyle Meclis´e soru önergesi veren Karasu, “Her iki projenin de ödenek yetersizliğini nedeniyle yapımının durduğu iddiası doğru mudur?” diye sordu.
GÜNDEM
SÜPER BUĞDAYLAR HASAT EDİLDİ
SÜPER BUĞDAYLAR HASAT EDİLDİ
Türk bilim adamları tarafından geliştirilen soğuk ve kuraklığa karşı toleranslı buğdaylar elle tek tek hasat edildi. Buğday ıslah çalışmaları hakkında bilgi veren Doç. Dr. Tolga Karaköy; “Bununda günümüzde özellikle buzulların erimesi, ülkemiz ve dünyada iklimin değişmesi noktasında kendisini göstermekte ve ister istemez alanlarda yetiştirilen ürün çeşitlerinin geliştirilmesi ve AR-GE çalışmalarının yapılması çok büyük önem kazanmaktadır” dedi.
GÜNDEM
ÇİLEKEŞ ANNE YARDIM BEKLİYOR
ÇİLEKEŞ ANNE YARDIM BEKLİYOR
İlimizde yaşayan 3 çocuk annesi çocuklarının okullarını devam edebilmeleri için yetkililerden yardım bekliyor. Batur, çocuklarının okuyabilmeleri için yardım beklediğini belirterek, “Bin 300 lira engelli bakım ücreti alıyorum. 480 lira da çocuğun kendi adına çıkan engelli bir maaşı var. Başkada hiçbir yardımımız yok. Devletten ben SET yardımımın tekrar bağlanmasını istiyorum” dedi.
GÜNDEM
Sivas´ın kadastro modelini oluşturdular
Sivas´ın kadastro  modelini oluşturdular
Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencileri bitirme tezi olarak Sivas´ın 3 boyutlu kadastro modelini oluşturarak önemli bir çalışmaya imza attı.
GÜNDEM
Kamuoyuyla Paylaşılmalı
Kamuoyuyla Paylaşılmalı
BBP Sivas İl Başkanı Uğur Bulut, “2007 yılından beri bu şehrin gündemini Lojistik Köy ile işgal edildi fakat bir çivi bile çakılmadı. Bu konudaki çalışmalar nedir? Hangi dönemde yatırım başlayacaktır? Şehrimizde genişleme olacak ise ne zaman genişleme başlayacak? Bu konuların Sivas kamuoyu ile paylaşılması lazım´´ dedi
GÜNDEM
Sivas´ın kadastro modelini oluşturdular
 Sivas´ın kadastro modelini oluşturdular
Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencileri bitirme tezi olarak Sivas´ın 3 boyutlu kadastro modelini oluşturarak önemli bir çalışmaya imza attı.
GÜNDEM
Değişime Ayak Uydurulmalı--Video
Değişime Ayak  Uydurulmalı--Video
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Sivas Şubesi organizesinde “E-ticaret ve sanal mağazacılık” konferansı gerçekleştirildi. TSO´da yoğun katılımla gerçekleştirilen programda konuşan ASKON Şube Başkanı Kadir Darıcık, “Hepimizin bildiği bir şey var, dünyada değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Bu değişim her şeyi etkilediği gibi ticareti de etkiliyor. Dolayısıyla değişime karşı durmak veya direnmek yerine bu değişimden nasıl fayda sağlayabileceğimizi dikkate almak gerektiğini düşünüyorum” dedi.
GÜNDEM
Yol Haritamızı Belirliyoruz
Yol Haritamızı  Belirliyoruz
Ticaret ve Sanayi Odası´nda düzenlenen Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü´nde (MEGİP) konuşan Vali Salih Ayhan, Demirağ OSB´nin endüstri alanı olması hususuna ilişkin “Burası karma endüstri alanı mı yoksa özel endüstri alanı mı olacak? Her ikisinin de ilimize avantajı ya da dezavantajı nedir? Bunları, her yönüyle çok iyi analiz etmek için uğraş veriyoruz. Bu kapsamda; yol haritamızı, milletvekillerimizle, belediyemizle, ticaret sanayi odamızla ve diğer paydaşlarımızla belirliyoruz” şeklinde konuştu.
GÜNDEM
ÇEKÜS´ten Eğitim--Video
ÇEKÜS´ten Eğitim--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde, Çocuk Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Hizmetleri Birimi (ÇEKÜS) koordinatörlüğünde “Yenidoğan Canlandırma Eğitimi” gerçekleştirildi.
İddialar Meclis´te
İddialar Meclis´te
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu ilimize kazandırılan 10 bin kişilik Sivas Merkez Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu´nun proje ve ihale sürecinde yaşanan usulsüzlük iddialarını TBMM´ye taşıdı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´nun yanıtlaması istemiyle iddiaları dile getiren Milletvekili Karasu, “Yüklenici firmanın, işin yapım sırasında ve sonrasında Sivas´taki esnaflardan malzeme ve hizmet alımı yaptığı ancak söz konusu alımla ilgili esnaflara ödeme yapmadığı tespit edilmiştir. Bakanlığınız tarafından söz konusu olaya ilişkin işlem başlatılmış mıdır?” diye sordu.
GÜNDEM
Adli Bilimlerde Fen´in Önemi Anlatıldı
Adli Bilimlerde Fen´in Önemi Anlatıldı
Cumhuriyet Üniversitesi´nde gerçekleştirilen “Adli Bilimlerde İleri Analiz” konulu konferansa konuşmacı olarak katılan İstanbul Üniversitesi Adli Bilimler Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Salih Cengiz, fen bilimlerinde öğrenilen bilgilerin adli tıp dalında da kullanıldığını ifade etti.
GÜNDEM
Talepte Bulundular--Video
Talepte Bulundular--Video
Meclis toplantıların dünkü oturumunda söz alan MHP Grup Başkan Vekili Bekir Tanyıldız, Sivas, Kayseri ve Nevşehir´in yenilenebilir enerji noktasında pilot il olarak belirlendiğini söyledi. Gelişmenin ardından Kayseri Erciyes Üniversitesi´nde yenilenebilir enerji alanında eğitim veren meslek yüksekokulu açıldığını ifade eden Tanyıldız, bu kapsamda Sivas Cumhuriyet Üniversitesi´ne de “Alternatif Enerji Kaynakları Programı”nın açılmasını talep etti.
GÜNDEM
“Sen Bizim Gururumuzsun”
“Sen Bizim Gururumuzsun”
Romanya´nın başkenti Bükreş´te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası´nda serbest stil 125 kiloda altın madalya kazanan Sivaslı milli güreşçi Taha Akgül Sivas´a geldi. Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Taha´ya; “Sen bizim gururumuzsun” dedi.
SPOR
Öğrenciler Hazırladı TÜBİTAK Kabul Etti
Öğrenciler Hazırladı TÜBİTAK Kabul Etti
Cumhuriyet Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü 4´üncü sınıf öğrencileri Selin Canpolat, Eda Turunç ve Arda Togaç´ın “Zeytin Karasuyunda Sentezlenen ZnO Nanopartiküllerinin Fotokatalitik Etkinliğinin Araştırılması” konulu bitirme tezi TÜBİTAK 2209 A projesi olarak kabul edildi.
EĞİTİM
Heyecan Start Aldı
Heyecan Start Aldı
İlimizde 2 bin sporcunun katılımı ile yapılan “Türkiye Oryantiring Şampiyonası” heyecanı dün Kardeşler Kent Ormanı´nda start aldı.
SPOR
Müzeleri Hayatın İçerisine Katacağız--Video
Müzeleri Hayatın İçerisine Katacağız--Video
Vali Salih Ayhan, uzun süredir üzerinde çalışılan ve ilimiz turizmine yeni bir soluk getireceği düşünülen “Kültür ve Turizm Sivas” projesinin detaylarını açıkladı. Turizm Haftası etkinliklerinin açılışında konuşan Vali Salih Ayhan, “Elimizdeki mevcut müzeleri daha işlevsel hale getireceğiz. Bunlara ilaveten de tematik müzeler kuracağız. Nedir bunlar? Gastronomi Müzesi, Sanayi Mektebi Müzesi gibi. Mevcut müzeleri de hayatın içerisine katacağız. Bu şekilde müze denince ilk akla gelen il Sivas olacak” dedi.
GÜNDEM
Vali´den Uyarı: Şatafattan Uzak Durun!--Video
Vali´den Uyarı: Şatafattan Uzak Durun!--Video
2019 yılı 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirildi. Koordinasyonu gerektiren hususların masaya yatırıldığı toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, kurum müdürlerine; “Tasarruf konusunda, öncelikler konusunda hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir. Yani üretime, istihdama, sosyal hayata katkısı olmayan projelerden daha ziyade önceliklerimizi iyi analiz edersek sevinirim. Bu çok önemli. Yani tabiri caizse şatafattan, görkemden uzak durmamız gerekmekte. Hele hele bu zamanda bu işlere hiç girmememiz lazım” uyarısında bulundu.
GÜNDEM
Turizme Ağırlık Verilecek--Video
Turizme Ağırlık Verilecek--Video
Tarih ve kültür şehri Sivas´ın turizm alanında hak ettiği payı alabilmesi amacıyla Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde Turizm Yatırım Teşvikleri konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
GÜNDEM
Karakoç; Yol Işığımızdı--Video
Karakoç; Yol Işığımızdı--Video
Cumhuriyet Üniversitesi 4 Eylül Kültür Merkezi´nde “Abdurrahim Karakoç´u Anmak ve Anlamak” isimli söyleşi gerçekleştirildi. Programda konuşan Vali Salih Ayhan, “Eskiler der ki; göl yerinden su eksik olmaz. Anadolu´da Âşık Veyseller, Ruhsatîler, Pir Sultan Abdallar, Erzurumlu Emrahlar, Karacaoğlanlar gibi birçok değerimiz var. 21. yüzyıl değerimiz de Abdurrahim Karakoç´tur. Dolayısıyla Cenab-ı Allah ondan razı olsun. Fikirleri, şiirleri, yazıları hem öğrenciliğimizde hem şimdi âdeta bizim yol ışığımızdı” dedi.
GÜNDEM
Yargının Zirvesi Sivas´ta Buluştu--Video
Yargının Zirvesi Sivas´ta Buluştu--Video
Yargının zirvesinde bulunan isimler Sivas Barosu´nun 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle düzenlediği program kapsamında ilimizde bir araya geldi. Yargıtay Başkanı İsmail Cirit, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve Sivas Baro Başkanı Hacı Yılmaz Demir tarafından Atatürk Anıtı´na çelenk sunulduktan sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
GÜNDEM
“İtirazlar, Yasal Haktır”--Video
“İtirazlar, Yasal Haktır”--Video
Dün ilimize gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AK Parti İl Başkanlığı´nı ziyaret etti. Basına kapalı gerçekleştirilen ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Bakan Gül, 31 Mart seçimlerini ve partiler tarafından gerçekleştirilen itirazları değerlendirdi.
GÜNDEM
“Hayallerin En Üst Seviyesi Milli Takım´dır”
“Hayallerin En Üst Seviyesi Milli Takım´dır”
Demir Grup Sivasspor´un başarılı futbolcusu Emre Kılınç, Milli Takım´da olmanın hayatının en mutlu anı olduğunu belirterek, “Futbol hayatımın beni en mutlu eden olayı Milli Takım´da olmak olabilir. Çünkü hayallerin en üst seviyesi Milli Takım´dır, ülkemize hizmet edebilmektir” dedi.
SPOR
Para Girmesi Lazım--Video
Para Girmesi Lazım--Video
Buğday üretiminin ve kalitesinin artırılması ile gıda güvenirliğinin sağlanması amacıyla düzenlenen “1. Sivas Buğday Çalıştayı” gerçekleştirildi. Çiftçilerin yoğun ilgi gösterdiği programda konuşan Vali Salih Ayhan, “Bu saatten sonra Sivas´a paranın daha çok girmesi gerekiyor. Eğer buraya para girmezse biz daha çok konuşuruz. Para girmesi lazım, üretim yapılması lazım. Yollarımız yapıldı, altyapılarımız yapıldı, insanlarımızın yaşam seviyesi arttı. Her evin önünde traktör var ama yeterli değil. Bu insanların Sivas´ta kalmasını sağlamak için daha çok çalışmalıyız. Daha çok katma değer sağlamalıyız” dedi.
GÜNDEM
“Var Olmaya Devam Edeceğiz”
“Var Olmaya Devam Edeceğiz”
Cumhuriyet Üniversitesi Teknoloji Fakültesi tarafından “Çanakkale Zaferi´nin 104. Yıl Dönümü” konulu konferans gerçekleştirdi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayhan Öztürk, “Ortak değerlerimizi artırdıkça, millî duygularımızı geliştirdikçe, ortak kadere inandıkça biz burada var olmaya devam edeceğiz” dedi.
GÜNDEM
Olgunlaşma Enstitüsü´nden Muhteşem Sergi--Video
Olgunlaşma Enstitüsü´nden Muhteşem Sergi--Video
Sivas Olgunlaşma Enstitüsü tarafından düzenlenen ‘Sivas Kadın Başlıkları ve Gelenekli Sanatlar´ sergisi açıldı. Yoğun katılımla açılış gerçekleştirilen sergideki eserler davetliler tarafından büyük beğeni topladı.
GÜNDEM
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
Kadınlara İyi Davranmak Allah Rasûlünün Ahlakındandır.
Çetin Polat
Çetin Polat
Süper Ligde Zorlu Hafta
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Üç Aylar Çok Büyük Fırsatlardır
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Akıl Tutulması!
Alper Duran
Alper Duran
Teşekkür Borcu
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Hakemler Dokunulmazdır
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Taner Karabal
Taner Karabal
Sivas Kamuoyu Bu Konuda Hemfikir…
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Çevre
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
6.1023
EURO
6.5922
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Cennet için ibadet geçersizdir…

Hacı Bektaşı Veli
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5