Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
İlçe Ekonomisi Sekteye Uğrar--Video
İlçe Ekonomisi Sekteye Uğrar--Video
Termik santrallere filtre takılması zorunluluğu için işletmelere tanınan süre doldu. Bu kapsamda Kangal Termik Santrali, filtresiz olduğu gerekçesi ile mühürlendi. Sivas´ta büyük yankı uyandıran gelişmenin ardından gazetemize özel değerlendirmelerde bulunan İlçe Belediye Başkanı Ahmet Kürşad Apaydın, “Eğer firma çalıştırılmazsa Kangal 5 sene sonra büyük bir köy haline dönecek” dedi.
GÜNDEM
Çiftçilerimizin Yanında Olduk
Çiftçilerimizin Yanında Olduk
Sivas´ta tarıma değer katan çiftçiler Tarım ve Orman İl Müdürlüğü´nde gerçekleştirilen programda çeşitli plaket ve hediyelerle ödüllendirildi. Programda konuşan Vali Salih Ayhan, “Tarımda farkındalık oluşturduk, yoğun bir yıl geçti. Çiftçilerimizin hep yanında olduk. Emek veren, topraktan hayat fışkırtan bu insanların önünde saygıyla eğilmek gerekir. Toprağa emek veren ellerin kıymetini bilmek gerekir” dedi.
GÜNDEM
Taşıma Toprakla Orman Oluşturdu
Taşıma Toprakla Orman Oluşturdu
Çukurbelen köyünde, ot bitmeyen 2 dönüm alan, kamyonlarla taşınan bin 500 ton toprakla ormana dönüşüyor. Köy sınırları içerisinde bulunan 2 dönümlük taşlık alana ağaç dikmek isteyen Talat Akgül, ot bitmeyen bu alana kamyonlarla yaklaşık bin 500 ton toprak taşıdı, 200 fidan dikti. Akgül, fidan diktikleri alanda ot bile yetişmediğini ve bu alanın boş durmasının kendisine rahatsızlık vermesi üzerine çalışmalara başladığını söyledi.
GÜNDEM
Öğrenciler Geleceğe Hazırlanacak
Öğrenciler Geleceğe Hazırlanacak
Resimden müziğe, robotik kodlamadan halı dokumaya 13 farklı atölyeyi barındıran Sivas Yetenek ve Beceri Merkezi açılışa hazırlanıyor. Tezgahta halı dokumadan kuş ve su sesi eşliğinde masal dinlemeye, keman ve piyano ile müzik eğitiminden drama salonuna kadar birçok detayın düşünüldüğü merkezde, öğrencilerin bilgiye eğlenceli bir ortamda ulaşmaları hedefleniyor. Vali Salih Ayhan: "Tasarımıyla, renk kurgusuyla, kullanılan materyallerle, eğitim altyapısıyla, verilen felsefeyle zamanın ruhuna çok uygun bir eğitim kurumu oldu" dedi.
GÜNDEM
Manifesto Açıklayacağız
Manifesto Açıklayacağız
Gazetemizi ziyaret eden Vali Salih Ayhan, kalkınma ve istihdama yönelik 29 Ekim´de bir manifesto açıklayacaklarını belirterek, “Ortaya bir hedef koyacağız. Bu hedef çerçevesinde yerel dinamikler üzerinde yoğunlukla çalışacağız. Yatırımcıların güven hissi duymasıyla göstergeler olumlu manada gelişiyor. Diğer bir hedefimiz de teknolojinin yarattığı işsizliği azaltmak olacak. Paydaşlarımızla birlikte detaylı şekilde işsizliğe karşı mücadele edeceğiz” dedi.
GÜNDEM
Projelere Çalışıyoruz
Projelere Çalışıyoruz
31 Mart Seçimlerinin ardından Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Hilmi Bilgin, aradan geçen zaman diliminde yapılan faaliyetleri değerlendirdi. Ekim ayı Belediye Meclisi toplantısında “2020-2024 yılı stratejik plan” çalışmalarını tamamladıklarını söyleyen Başkan Bilgin, “Hangi hizmeti, hangi yıl, hangi kaynakla yapacağız bunu hazırladık. Bu sene projelere çalışıyoruz. Ciddi manada Sivas´a değer katacak projeleri nasıl, hangi kaynakla, nereye yapacağımızın planlamasını yapıyoruz. Belediyecilikte asıl olan plandır” dedi.
GÜNDEM
Şehit Olmaya Hazırız
Şehit Olmaya Hazırız
Yeniden Refah Partisi Merkez İlçe Başkanlığınca Barış Pınarı Harekatı´na destek vermek amacıyla kent meydanında Fetih Suresi okunarak dua edildi. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Yeniden Refah Partisi Sivas Merkez İlçe Başkanı Mehmet Karaoğul, “Yeniden Refah Partisi ve Milli Görüşçüler olarak devletimizin almış olduğu bu hareket kararına desteğimizi bildirir ve şehit olmaya her an hazır olduğumuzu deklare ederiz” dedi.
GÜNDEM
Yiğidolar Stres Attı--Video
Yiğidolar Stres Attı--Video
Galatasaray maçı hazırlıklarını sürdüren Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor´da kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz ile teknik heyet ve futbolcular, Sivas´ın Gürün ilçesini gezerek zorlu maç öncesi stres attı. Gezi sonrası konuşan Başkan Otyakmaz: “Ligde maalesef bugüne kadar Galatasaray deplasmanından puan alamadık. İnşallah bu maçta şeytanın bacağını kıracağız ve o statta ilk puanımızla tanışırız” dedi.
SPOR
Yem Fabrikasıyla Maliyetler Azalacak
Yem Fabrikasıyla Maliyetler Azalacak
İlçelerde sürdürülen kamu yatırımlarını ve hizmetlerini incelemek üzere Altınyayla ve Ulaş ilçelerini ziyaret eden Vali Salih Ayhan, kısa adı SİVTAŞ olan Sivas Teknik Tarım Hayvancılık Anonim Şirketini kurduklarını ifade ederek “Çiftçimize katkı sağlamak için bu yapının içerisinde yem fabrikası kuruyoruz. Yem maliyetini azalttığımız takdirde Sivas´ın ovalarını, hayvanların ve üretimin olduğu alanlar haline getirmiş olacağız. Ayıca sözleşmeli besicilik kavramını Sivas´ta daha çok konuşulur hale getirmek istiyoruz. Çiftçimizi suyla ve bilgiyle buluşturduğumuz sürece Sivas daha iyi noktaya gelecek” dedi.
GÜNDEM
KÖPRÜ Projesini Çok Önemsiyoruz
KÖPRÜ Projesini Çok Önemsiyoruz
Gültepe Mahallesi´ndeki eski İzzettin Keykavus İlkokulu binasında Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) projesi kapsamında oluşturulan Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK) ana binasında incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “KÖPRÜ projesini çok önemsiyoruz. Bu proje ile oluşturduğumuz kurs merkezlerinde 8. sınıfta okuyan öğrencilerimize eğitim desteği vereceğiz” dedi.
GÜNDEM
Bu Köyün Eşi Benzeri Yok
Bu Köyün Eşi Benzeri Yok
Orta Asya´dan Anadolu´ya göçen Türklerin ilk uğrak yerlerinden biri olan Sivas´ın Divriği ilçesindeki eski adı ile Tuğut, yeni adı ile Çiğdemli köyü benzersiz mimarisi ile keşfedilmeyi bekliyor.
GÜNDEM
Helrom´dan TÜDEMSAŞ´a Ziyaret
Helrom´dan TÜDEMSAŞ´a Ziyaret
Helrom firmasının temsilcileri ile Gökyapı firmasının sahibi Nurettin Yıldırım, TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Mehmet Başoğlu´nu makamında ziyaret etti. Ziyarette Gökyapı – TÜDEMSAŞ iş ortaklığıyla üretilen, karayolu yük taşımacılığında kullanılan tır dorselerinin demiryolunda taşınabilmesi için geliştirilen Megaswing vagonlarının kullanım alanları masaya yatırıldı.
GÜNDEM
Çalışmaları Ürüne Dönüştürmeliyiz--Video
Çalışmaları Ürüne Dönüştürmeliyiz--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “1´inci Uluslararası Kanser Günleri” başladı. 4 Eylül Kültür Merkezi Keykâvus Salonu´nda gerçekleştiren Kanser Günleri´nin açılış programında konuşan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Türkiye makaleler çöplüğüne döndü. Yaptığımız bu çalışmalardan ve makalelerden somut bir şeyler elde etmemiz, ürüne dönüştürmemiz gerekmektedir” dedi.
GÜNDEM
Sivas´ı En İyi Şekilde Tanıttık
Sivas´ı En İyi Şekilde Tanıttık
Sivas Kongresi´nin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında ilimizde gerçekleştirilen Türkiye Gazeteciler Federasyonu 59. Başkanlar Konseyi toplantısını değerlendiren TGF Denetim Kurulu Başkanı ve Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Hakan Sezerer, “Amacımız Sivas´ı tanıtmak ve ülke gündeminde Sivas´ın adını duyurmaktı ve bunu da başardık diyebiliriz” dedi.
GÜNDEM
Yol Haritası Belirleyeceğiz
Yol Haritası Belirleyeceğiz
Milli Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen Sanat Sivas Projesi, saha çalışmalarına yön verecek Sanat Sivas Çalıştayı ile başladı. Öğretmenevi´nde gerçekleştirilen programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Sizlerin destekleri ile kendimize bir yol haritası belirleyecek, yıl boyunca okullarımızda ve şehrimizin belli noktalarında sanatsal kurslar açacak, ortaya çıkan ürünleri sergiler, gösteriler, konserler ve yarışmalar vasıtası ile kamuoyu ile paylaşacak ve bu kadim şehirde yeniden bir kültür-sanat hareketi başlatacağız” dedi.
GÜNDEM
Mesleğimiz Kazanacak
Mesleğimiz Kazanacak
Hafta sonu gerçekleştirilecek olan 37. Bölge Sivas Eczacı Odası Olağan Genel Kurulu öncesi açıklamalarda bulunan Başkan Adayı Bahadır Eren, “Kaybedenin olmayacağı, kazananın mesleğimiz, odamız ve halkımızın olacağı genel kurulumuz hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.
GÜNDEM
Gençlik Kolları İlk Toplantısını Yaptı
Gençlik Kolları İlk Toplantısını Yaptı
25 Temmuz tarihinde göreve AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanlığı görevine atanan Fatih Sakarya, ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Sakarya, kendisine destek veren kişilere teşekkür ederek, “Birlikte çalışacağımız dava arkadaşlarımızı seçerken parti binamızda genç kardeşlerimizle tek tek görüşüp istişarelerde bulunarak Sivas´ımıza hizmet edecek genç kadroları oluşturmaya, şekillendirmeye başladık. Siyasi büyüklerimizden fikirler de alarak yönetim listemizi oluşturduk" dedi.
GÜNDEM
Eren, Adaylığını Açıkladı--Video
Eren, Adaylığını Açıkladı--Video
22-22 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 37. Bölge Sivas Eczacı Odası seçimleri için başkanlığa aday olduğunu açıklayan Eczacı Bahadır Eren, göreve gelmeleri halinde hayata geçirecekleri projeleri sıralayarak hedeflerini anlattı. Başkan Adayı Eren, “Tüm üyelerimizin ihtiyaç ve önerilerinin ön planda tutulduğu, kurumlar nezdinde daha iyi temsil edildiği, meslek içi eğitimlerin daha verimli yapıldığı, çağın gerektirdiği bilgi ve donanımların eczacılarımızla kullanılabilir hale getirildiği, üyeler arasında diyalogun artırıldığı, haksız rekabet ve etik dışı hareketlerin engellendiği daha yapıcı ve mesleki hizmet kalitesi açısından rekabetin artırıldığı bir eczacı odası yönetimi hedeflemekteyiz” dedi.
GÜNDEM
38 Yıl Sonra Buluştular
38 Yıl Sonra Buluştular
Zara Lisesi´nin 1981 yılı mezunları, 38 yıl aradan sonra Sivas´ta bir araya gelerek hasret giderdi.
GÜNDEM
GEREKSİZ KORNA AFFEDİLMEYECEK
GEREKSİZ KORNA AFFEDİLMEYECEK
Sivas Valiliği gereksiz korna çalmaya karşı harekete geçti. Özellikle konvoylarda gereksiz korna çalınması ve trafiği tehlikeye düşüren diğer haller durumunda kişilere ilgili kanun maddelerinden ceza kesileceği hatırlatıldı.
GÜNDEM
Ucuz Ekmek Tepki Çekti
Ucuz Ekmek Tepki Çekti
Ekmek firmaları arasındaki rekabetten dolayı bazı firmaların 200 gram ekmek fiyatını 75 kuruşa çekmesi tartışmalara yol açtı. Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Akgül, 75 kuruşa ekmek satanların haksız rekabet oluşturduklarını ve yaptırım cezası alabileceklerini söyledi.
GÜNDEM
Su Baskınlarına Anında Müdahale--Video
Su Baskınlarına Anında Müdahale--Video
İl genelinde son birkaç gündür etkisini hissettiren yağışlar nedeniyle alçak kotta bulunan bazı meskenlerde su baskınları yaşandı. Öncelik sırasına göre baskınlara müdahale eden belediye ekipleri suyu tahliye etti.
GÜNDEM
“Çalışmalara Desteğimiz Tam”--Video
“Çalışmalara Desteğimiz Tam”--Video
Elektrikli araç için çalışmalara başlayan akademisyenler Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız´ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Rektör Yıldız, “Yönetime geldiğimiz günden bu yana yapılan bilimsel çalışmalara destek veriyoruz. Üniversitemizi bir adım öteye taşıyacak olan tüm çalışmalara desteğimiz tamdır. Çalışmalarınızda başarı diliyorum” dedi.
GÜNDEM
“Gayemiz Farkındalık Oluşturabilmek”
“Gayemiz Farkındalık Oluşturabilmek”
Ramazan Bayramı tatili sürecinde ülke genelinde trafik akışının daha düzenli ve güvenli sağlanması amacıyla hayata geçirilen kampanyalara destek vermek amacıyla yol uygulama noktalarını ziyaret eden Vali Salih Ayhan, “Gayemiz, çocuklarımızda ve sürücülerimizde farkındalık oluşturabilmek” dedi.
GÜNDEM
Üretilen Ürünler Dış Pazara Sunulacak
Üretilen Ürünler Dış Pazara Sunulacak
Ulaş ilçesinde bir dizi incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, ilimizde tarım ve hayvancılık sektöründe yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
GÜNDEM
Cazibe Merkezi Olacak
Cazibe Merkezi Olacak
Ulaş Tarım İşletmesi´nde (TİGEM) incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, “Hem TİGEM´in hem de Et Süt Kurumu´nun olması nedeniyle hayvan pazarını ve ot borsasını bu bölgeye kuracağız. Yine bu bölgeye çiftlikler de kuracağız ve bölgeyi cazibe merkezi yapacağız” dedi.
GÜNDEM
25 Bin Mezarın Kaydı Yok--Video
25 Bin Mezarın Kaydı Yok--Video
Sivas Belediyesi Mezarlıklar Müdürü İsmet Elmas, Kılavuz Mahallesi´nde yer alan Yukarı Tekke Mezarlığı´nda tespit ettikleri kadarıyla 82 bin mezar bulunduğunu söyledi. Bu kabirlerin 25 bininin kaydının olmadığını ifade eden Mezarlıklar Müdürü Elmas, bir kısım kaydın geçmiş yıllarda Halfelik Mezarlığı´nda çıkan yangın sonucu yok olduğunu dile getirdi.
GÜNDEM
“Vaatlerin Arkasındayız”
“Vaatlerin Arkasındayız”
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, Ramazan ayında başlatılan bölgesel iftar programları kapsamında Kangal´da üyelerle bir araya geldi.Üyeleri, göreve geldikleri süre zarfında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgilendiren Başkan Eken, koltuktan güç almaya değil, koltuğa güç vermeye geldiklerini belirterek “TSO´yu büyütmeye, kalkındırmaya geldik. Bizler sizlerden aldığımız destekle güçlüyüz. Seçimden önce verdiğimiz vaatlerin arkasındayız. Odamız 24 saat emrinizde” dedi.
GÜNDEM
“Hocalarımızın Destekçisiyiz”--Video
“Hocalarımızın Destekçisiyiz”--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Ataseven´in başkanlığında Kanser Çalıştayı gerçekleştirildi. Çalıştayın açılış programında konuşan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Üniversitemizi ön plana çıkaracak çalışmalar noktasında biz hep şunu söyledik: Hocalarımız araştırma yapsınlar, biz destekçisiyiz” dedi.
SAĞLIK
Üniversite Siu2019´a Ev Sahipliği Yaptı--Video
Üniversite Siu2019´a Ev Sahipliği Yaptı--Video
27´nci Sinyal İşleme ve İletişim Uygulamaları Kurultayı (SİU2019) Cumhuriyet Üniversitesi´nin ev sahipliğinde Gebze Teknik Üniversitesi iş birliği ile düzenlendi.
GÜNDEM
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Toplum Çocuk Eğitimine Önem Vermelidir - 2
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Faydasız İşlerden Kaçınmalıyız
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Yazık Hemde Çok Yazık… Türk Futbolu Sizinle Yok Oluyor…
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Bencillik ve Cehalet
Dursun Yıldız
Dursun Yıldız
Sen Hakkını Helal Eyle
Hanife Döner
Hanife Döner
Dünya 10 Numarasını Kaybetti
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.8472
EURO
9.5106
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bircok insan mutluluğu burnunun üstünde unuttuğu gözlük gibi etrafta arar.

Konfüçyus
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

Su kaplumbağları hakkında bilgi