Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
KARAYOLLARINDAN 4,5 MİLYAR LİRALIK YATIRIM
KARAYOLLARINDAN 4,5 MİLYAR LİRALIK YATIRIM
Karayolları 16. Bölge Müdürü Aydoğan Aslan, 2017 yılı içerisinde yapılan çalışmalara değinerek 2018 yılında yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Geçtiğimiz yıl 58 projenin hayata geçirildiğini söyleyen ve toplam proje bedelinin 4 milyar 591 milyon TL olduğunu belirten Aslan, "1 Milyar 829 Milyon TL´lik gerçekleşme sağladık. 2018 yılında da yatırımlarımız devam edecek" dedi.
EKONOMİ
EMİTT´TEN SİVAS´A ÖDÜL
EMİTT´TEN SİVAS´A ÖDÜL
TÜRSAB tarafından düzenlenen ´Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı´nda (EMİTT) yerini alan Sivas, yöresini en iyi temsil eden stant ödülüne layık görüldü. Son yıllarda birçok alanda emin adımlarla ilerleyen Sivas, turizm alanında da gelişme gösteriyor. Yıldız Dağı kayak tesislerinin hizmete girmesiyle kış turizminde adeta patlama yaşayan şehir, belediyenin ürettiği projeler ile de yeni turizm merkezlerine kavuşuyor.
GÜNDEM
Şelale buz tuttu
Şelale buz tuttu
Sivas´ta etkili olan kar ve soğuk hava nedeniyle Paşabahçe Mesire Alanı´nda bulunan şelale kısmen buz tuttu.
GÜNDEM
PAŞABAHÇE´YE TATİL KÖYÜ
PAŞABAHÇE´YE TATİL KÖYÜ
Paşabahçe´de yapılan Yamaç Evlerinin önümüzdeki süreçte bir tatil köyüne dönüştürüleceğini belirten Belediye Başkanı Sami Aydın, "Paşabahçe´yi sürekli geliştiriyoruz, yeniliyoruz. Burada yaptığımız Yamaç Evleri Projesi kamuoyunda Hobbit Evleri olarak lanse edildi. Proje çok kez ulusal basında hatta dünya basınında yer buldu. Dünyanın birçok ülkesinden bu projesi sormak için bizi arayanlar oldu. Şuanda sayımız az ancak yenileri de tamamlandığı zaman sayımız 23´e çıkacak. Yamaç Evlerinin sayısı arttıkça bu alanı bir tatil köyüne dönüştüreceğiz" dedi.
GÜNDEM
Yiğidolar adrenaline doyacak
Yiğidolar adrenaline doyacak
Sivas Belediyesi Kardeşler Ormanı içerisinde 5 milyon lira harcayarak Türkiye´nin en uzun atlama rampasına sahip macera parkını oluşturuyor.
YAŞAM
HER ZAMAN YANINIZDAYIZ
HER ZAMAN YANINIZDAYIZ
Cumartesi akşamı Konferans Salonu´nda basın mensupları ve aileleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Aydın, Belediye´nin hizmetleri ile ilgili bir sunum yaptı. Sivas Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda yapımı tamamlanan ve şuanda devam eden projelerle ilgili detaylı bilgiler veren Başkan Aydın, önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmalar hakkında da bilgi verdi.
GÜNDEM
SEÇiMLER MASAYA YATIRILDI
SEÇiMLER MASAYA YATIRILDI
AK Parti Sivas İl Başkanlığı 2018 yılının ilk Yönetim Kurulu Toplantısını Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ev sahipliğinde Paşabahçe Kütük Ev´de gerçekleştirdi. AK Parti Sivas İl Yönetim Kurulu üyeleri, Demokrasi ve Hakem Kurulu üyeleri ile Disiplin Kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda 2019´da yapılacak olan genel ve yerel seçimler masaya yatırıldı. Toplantıda 10 Aralık 2017 Pazar günü gerçekleştirilen İl Kongresinde göreve gelen Yönetim Kurulu Üyelerini de tanıtıldı.
GÜNDEM
"Hobbit evler" tatil köyüne dönüştürülüyor
"Hobbit evler" tatil köyüne dönüştürülüyor
Sivas Belediyesince inşa ettirilen ve "Hobbit evleri" olarak da adlandırılan yamaç evlerinin sayısı artırılarak, bölgenin tatil köyüne dönüştürülmesi hedefleniyor.
GÜNDEM
Yamaç Evleri ilk ödülünü aldı...
Yamaç Evleri ilk ödülünü aldı...
Farklı ve göz alıcı mimarisiyle şehrimizdeki turizm potansiyelini artırmaya yönelik önemli bir proje olarak Sivas Belediyesi tarafından hayata geçirilen Paşabahçe Yamaç Evleri, Antalya´da düzenlenen "QM Awards 2017 Ödülleri" töreni ile Türkiye´nin En İyi Yönetilen Rekreasyon Projesi olarak seçildi.
GÜNDEM
YENİ OTOBÜSLER TEST İÇİN SAHADA
YENİ OTOBÜSLER TEST İÇİN SAHADA
Son bir yıldır gündemdeki yerini koruyan Halk Otobüslerinin değiştirilmesi sürecinde nihai sona gelindi. Belediye Başkanı Sami Aydın ve araç sahipleri Paşabahçe Kütükev´de son kez bir araya geldi. Bu görüşmelerin ardından iki yeni otobüs test amacıyla sefere çıkarıldı. Test araçlarını kullanan şoförler önümüzdeki günlerde net kararını vererek, yeni otobüslerin siparişini verecekler. Yeni otobüslerin Şubat ayından itibaren hizmete gireceğini söyleyen Belediye Başkanı Sami Aydın, "2018 yılının ilk çeyreğinde tamamen değişmiş olacak olan otobüslerimiz için marka yetkilileri ve otobüs esnafımızla son kez toplandık, otobüsler üzerinde karar oluşturduk" dedi.
GÜNDEM
15 YILDA 20 MİLYAR YATIRIM HAYIRLI OLSUN
15 YILDA 20 MİLYAR YATIRIM HAYIRLI OLSUN
Sivas´a son yıllarda yapılan yatırımlarla ilgili konuşan Erdoğan, "Eğitimde 98 dersliği 2 adet 400 öğrenci kapasiteli pansiyonu, Cumhuriyet Üniversitemize iki bina, Kredi Yurtlar Kurumu´nun merkezdeki 3 Bin kişilik ve Şarkışla ilçesindeki 400 kişilik yurtları resmen hizmete açıyoruz. Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığımıza bağlı Kadı Burhanettin Kur´an Kursu´nun resmi açılışlarını da yapacağız. 25 Bin kapasiteli stadyum 1,5 yıl önce açıldı. 6 bin kişilik Kapalı Spor Salonumuz da bugün açılıyor. 158 milyon lira bedelle yaptırılan bu salonumuza sahip çıkın. Ahmet Ayık, Hamza Yerlikaya ve Taha Akgül gibi önemli Güreşçileri yetiştiren Sivas´ta daha çok sporcu çıkacak. Kapalı Spor Salonu´nun adı Taha Akgül oldu. TOKİ tarafından inşaatı tamamlanan 512 konutun hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.
GÜNDEM
Sivas´ın temel sorunları çözüldü
Sivas´ın temel sorunları çözüldü
Sivas Belediyesi tarafından yapımı devam eden projelerin bir kısmı Sivil Toplum Kuruluşlarına gezi programında tanıtıldı. Programa Belediye Başkanı Sami Aydın ve eşi Yurdagül Aydın, Etkin Anadolu Kadınlar Derneği Başkanı Emine Binnur Karaca ile ilimizde faaliyet gösteren Kadın Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
GÜNDEM
Yapılan hizmetler il dışına da anlatılıyor
Yapılan hizmetler il dışına da anlatılıyor
Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Sivas´a gelen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Türkiye Muhtarlar Konfederasyon Başkanı Hüseyin Akdeniz ve bölge illerin Muhtarlar Dernek Başkanları Sivas Belediyesi´nin çalışmalarını yerinde inceledi.
GÜNDEM
BAŞKAN AYDIN BELEDİYE PROJELERİNİ ANLATTI
BAŞKAN AYDIN BELEDİYE PROJELERİNİ ANLATTI
Belediye Başkanı Sami Aydın, AK Parti Kadın Kolları Teşkilatı üyelerine Belediye projelerini anlattı. Programda ilk olarak geçmiş dönemde yapılan çalışmalara değindiği sunumda; “Göreve geldiğimizde Sivas; hava kirliliği en üst seviyede olan şehirler arasındaydı. Bu sorunu doğalgaza geçerek giderdik. İlimizde doğalgaz kullanımı yüzde 90 seviyesinde.” dedi.
GÜNDEM
Kent Konseyi´nden Belediye´ye tam not
Kent Konseyi´nden Belediye´ye tam not
Belediye Başkanı Sami Aydın´ın önceki gün gerçekleştirdiği proje gezisi Sivas Kent Konseyi üyeleri de katıldı. Kent Konseyi Başkanı Serdar İnce, "Belediyeciliğin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Bu çerçevede belediye birçok projeye imza atmış, bunların bir kısmını gezdik. Bu projelerin mali boyutunun 100 milyar lira olduğunu öğrendim. Bunun 6 etap olduğunu düşünürsek 600 milyar liralık proje çalışması olduğunu gördüm. Sivas Belediyesi´nin ne kadar geliştiğini, büyüdüğünü anladık" dedi.
GÜNDEM
SULTAN ŞEHRE HİZMET YAKIŞIYOR
SULTAN ŞEHRE HİZMET YAKIŞIYOR
Belediye Başkanı Sami Aydın, Meclis üyeleri ve basın mensuplarıyla birlikte proje gezilerinin ikincisini gerçekleştirdi. Başkan Aydın bu kapsamında Sıcak Çermik Aqua Park, Rent a Car toplanma merkezi, Yeni Hayvan Barınağı, Çöp Ayrıştırma Merkezi, yeni bakım onarım tesisleri, Vefa Konutları, Ayyıldız Cami, Yukarı Tekke Alt Geçidi ve Yamaç Evleri projelerini davetlilere gezdirerek çalışmalar hakkında bilgi verdi.
GÜNDEM
Kupa Fatihi Belediyespor´a akşam yemeği
Kupa Fatihi Belediyespor´a akşam yemeği
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, 2. ligde ve Ziraat Türkiye Kupasında aldığı galibiyetlerle fırtına gibi esen Sivas Belediyespor´a teşekkür yemeği verdi. Başkan Aydın, "Bulunduğu ligde ve Ziraat Türkiye Kupası´nda şehrimizi en iyi şekilde temsil eden Belediyespor´umuzun siz değerli teknik heyet ve futbolcularını kutluyorum. İnanıyorum ki bundan önce olduğu gibi bundan sonra da başarılarınızın daha fazla üstüne koyacaksınız. Bizim desteğimiz her zaman sizinle... Şahsım ve Sivas halkı adına sizlere teşekkür ediyorum" dedi.
GÜNDEM
AYDIN, MiLLiLERi SiVAS´A DAVET ETTi
AYDIN, MiLLiLERi SiVAS´A DAVET ETTi
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Avrupa Şampiyonu Ampute Milli Takımı oyuncularını ve teknik ekibini aileleriyle birlikte Paşabahçe Yamaç Evleri ve şehirdeki kaplıcalara tatile davet etti.
GÜNDEM
Başkan Aydın, üniversite öğrencilerine Sivas´ı tanıttı
Başkan Aydın, üniversite öğrencilerine Sivas´ı tanıttı
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Üniversitesi´nde (CÜ) öğrenim görecek öğrencilerin kenti tanıması amacıyla düzenlenen "Sivas Tanıtım Günleri"nde öğrencilerle bir araya geldi.
GÜNDEM
BAŞKAN AYDIN HİZMETLERİ ANLATTI
BAŞKAN AYDIN HİZMETLERİ ANLATTI
Belediye Başkanı Sami Aydın bulduğu her fırsatta halkın tüm kesimleriyle bir araya gelerek yapılan hizmetleri değerlendirmeye ve istişare etmeye büyük özen gösteriyor. Bu minvalde AK Parti il teşkilatı ile Belediye Meclis Salonu´nda bir araya gelen Başkan Aydın, Sivas´a kazandırılan projeleri sunum eşliğinde anlatarak partililerle fikir alışverişinde bulundu.
GÜNDEM
´Kalbin İçin Harekete Geç´
´Kalbin İçin Harekete Geç´
Medicana Sivas Hastanesi Kalp Sağlığı Günü dolayısıyla Paşabahçe Mesire Alanı´nda ´Kalbin İçin Harekete Geç´ adlı etkinlik düzenledi.
GÜNDEM
Bin kişilik sosyal tesis bitmek üzere
Bin kişilik sosyal tesis bitmek üzere
Karşıyaka Çamlık Mesire Alanı´nın hâkim tepe noktasına yapılan bin kişilik çok amaçlı sosyal tesisin inşaatı tamamlanmak üzere. Geniş çaplı toplantı ve programlara ev sahipliği yaparak bu anlamda Sivas´taki büyük bir eksiği dolduracak olan sosyal tesis, aynı zamanda düğün salonu, restoran ve kafeterya hizmeti de verecek.
GÜNDEM
DEDELER DiKiYOR TORUNLAR KESiYOR
DEDELER DiKiYOR TORUNLAR KESiYOR
Ticari amaçla ekilen kavak ağaçları 25 ile 40 yıl arasında kesilecek olgunluğa ulaştığı için gelirini almak ya çocuklara yada torunlara kalıyor
GÜNDEM
SİVAS´IN TURİZMİNE yamaç evlerinden destek
SİVAS´IN TURİZMİNE yamaç evlerinden destek
Sivas´ın turizm potansiyelini yükseltmek için büyük bir çaba gösteren Sivas Belediyesi, şehirde çeşitli etkinliklere imza atarken aynı zamanda hem Sivaslıların hem de Sivas dışından gelen misafirlerin konaklaması için Paşabahçe de Yamaç Evlerini inşa etmeye başladı.
GÜNDEM
Sivas yabancı turistleri ağırladı
Sivas yabancı turistleri ağırladı
Tarih ve kültür şehri Sivas, yabancı turistlerin ilgisiyle karşılaşıyor.
GÜNDEM
Sivas Lisesi mezunları buluşacak
Sivas Lisesi mezunları buluşacak
Sivas Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Cüneyt Ergörün, Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Orhan Üngör´ü ziyaret ederek, önümüzdeki günlerde düzenleyecekleri program hakkında bilgi verdi.
GÜNDEM
Bilinçli olmak zorundayız
   Bilinçli olmak zorundayız
u haftaki röportajımızda, Saadet partisi Danimarka kadın kolları başkanı Fadime Türkoğlu ile siyaset ve özel hayatı hakkında konuştuk. Paşabahçe mesire alanında gerçekleştirdiğimiz söyleşimizde milli görüşçü bir ailede yetiştiğini söyleyen Türkoğlu, siyaset adeta bizim yaşam stilimiz derken, "Her konuda olduğu gibi FETÖ konusunda da Erbakan hocamız haklı çıktı" dedi. Türkoğlu, "Refah partisi meclisteyken İsrail Filistin´e tek kurşun bile atmaya cesaret edemiyordu. Maalesef İslam coğrafyası kan gölüne döndü. Seçimle işbaşına gelmiş olan Mursi´nin tutukluluğu devam ediyor. Suriye´deki durum içler acısı. Hocamızın ömrü İslam birliğini kurma çabasıyla geçti. Müslümanlar birlik olmadıkça İslam coğrafyasına huzur gelmez."Dedi.
GÜNDEM
KARAYOLLARI HIZ KESMİYOR
KARAYOLLARI HIZ KESMİYOR
Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü ilimiz genelinde önemli projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bölge Müdürü Aydoğan Arslan devam eden önemli projeler hakkında bilgiler verdi.
GÜNDEM
17 "Hobbit Evi" daha yapılıyor
17 "Hobbit Evi" daha yapılıyor
Sivas Belediyesince, Paşabahçe Mesire Alanı´na inşa ettirilen ve "Hobbit Evleri" olarak da adlandırılan yamaç evlerine, yoğun ilgi görmeleri dolayısıyla 17 tane daha eklenecek.
GÜNDEM
SİVAS´A HAYRAN KALDILAR
SİVAS´A HAYRAN KALDILAR
Yunus Emre Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen Türkçe Yaz Okulu programı kapsamında yurt dışında Türkoloji eğitimi alan yabancı öğrenciler, Türkiye´nin çeşitli şehirlerindeki üniversitelerden hem Türkçe eğitimi alıyor, hem de eğitim aldıkları ilin tarihî, doğal ve kültürel güzelliklerini keşfetme imkânı elde ediyor.
GÜNDEM
DOLAR
4.6560
EURO
5.4274
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sen insana ulaşmadan Allah’ı nasıl arıyorsun?.

Hz. Muhammed
sxyl

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2