Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
SİVAS İÇİN GECE – GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ
SİVAS İÇİN  GECE – GÜNDÜZ  ÇALIŞACAĞIZ
MHP Milletvekili adayı Ahmet Özyürek, Galericiler Sitesi ve Paşabahçe Mesire alanında vatandaşlarla bir araya geldi. Sivas´ın tüm sorunlarını bildiklerini kaydeden Özyürek, “Sivas´ın sanayisi eksik. Bu konuda resmi ve özel anlamda yatırım yaptırmak için çalışacağız. Tarım ve hayvancılık bitiyor. Bunu geliştirmeye çalışacağız. Teşvikleri getirmek için çalışacağız. Sivaslının şahsi veya genel sorunlarını gündeme taşıyarak çözülmesi konusunda gece gündüz çalışacağız. Bunların çözümü konusunda ülkücü kadrolarımız hazır” dedi.
SİYASET
ÜNİVERSİTE İÇİN İKİ ALTERNATİF
ÜNİVERSİTE İÇİN  İKİ ALTERNATİF
İlimize kurulması kararlaştırılan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile ilgili iki ayrı yer alternatifi olduğunu belirten Vali Davut Gül, “En güçlü alternatif haraların olduğu bölgede toplamda 500 dönümlük bir arazimiz var. Buradaki haraların olduğu yer İl Özel İdare´ye verildi. Diğer 250 dönümlük yer için de Özelleştirme İdaresine resmi yazı yazıldı. Burada 500 dönümlük hali hazırda bir yerimiz var. İkinci yer alternatifi ise Paşabahçe´ye giderken, yolun sağ tarafında mühimmat depoları var. Buradaki askeri bölgenin başka bir yere taşınması söz konusu. Eğer askeriye taşınırsa, ikinci üniversite için bu alan da değerlendirilebilir” dedi.
GÜNDEM
NEREDEN NEREYE
NEREDEN NEREYE
“Daha yeşil bir Sivas” sloganından yola çıkan Sami Aydın başkanlığındaki Sivas Belediyesi´nin yeşil alan konusundaki çalışmaları göz doldurdu. Belediyenin 2017 yılına ilişkin faaliyet raporundan derlenen bilgilere göre imar planında yer alan yeşil alan, park ve meydan düzenlemelerinin son sürat gerçekleştirildiği Sultan Şehir´de kişi başına düşen yeşil alan miktarı zirveye çıktı. Merkez ilçede 2010´da kişi başına düşen yeşil alan 2,69 metrekare iken 2017 sonunda bu oran 4,88 metrekareye çıktı.
GÜNDEM
“Temel amacımız, çevre bilincinin artırılması”
“Temel amacımız, çevre bilincinin artırılması”
Gazetemizi ziyaret eden Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nazım Yakut, Çevre Haftası kapsamında birtakım etkinlikler gerçekleştireceklerini söyleyerek, “Temel amacımız çevre bilincinin artırılması” dedi.
GÜNDEM
Mangaldan Ramazan´da da vazgeçmediler
Mangaldan Ramazan´da da vazgeçmediler
Sivaslılar, mangal kültüründen Ramazan´da da vazgeçmedi. Mesire alanları iftar için dolup taştı.
GÜNDEM
BAŞKAN AYDIN; “SON DÜZLÜK”
BAŞKAN AYDIN; “SON DÜZLÜK”
Projelerde gelinen durum hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Sami Aydın, “2018 yılı yerel yönetimler açısından son düzlük. Dolayısıyla bu yılı geçmiş yıllarda olduğu gibi biraz daha yoğun çalışmamız gereken bir yıl olarak görüyoruz. Yarım kalan işlerimizin tamamlanmasını sağlamaya çalışıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Vali Gül, müjde üstüne müjde verdi
Vali Gül, müjde üstüne müjde verdi
Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürlüğü´nün projelerinin değerlendirildiği toplantıya katılan Vali Davut Gül, müjde üstüne müjde verdi. Sivas´ın her geçen gün ileriye gittiğini söyleyen Vali Gül, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve milletvekillerine teşekkür etti.
GÜNDEM
Bakan Yılmaz, bugün Sivas´ta
Bakan Yılmaz, bugün Sivas´ta
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Paşabahçe´ye alternatif olarak şehrin güneyine kazandırılan Çamlık mesire alanına “Azerbaycan Karabağ Parkı” isminin verilmesi ve Azerbaycan-Karabağ Şehitlik Anıtı ile çok amaçlı salonun açılış programına katılmak üzere bugün ilimize gelecek. Programa; Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva da katılacak.
GÜNDEM
PAŞABAHÇE´DE HIDIRELLEZ COŞKUSU
PAŞABAHÇE´DE HIDIRELLEZ COŞKUSU
Baharın müjdecisi Hıdırellez, Sivas´ta çeşitli etkinliklerle kutlandı.
GÜNDEM
TECRÜBELERİNİ ADIYAMAN´DA ANLATTI
TECRÜBELERİNİ ADIYAMAN´DA ANLATTI
2004-2009 yıllarındaki ilk başkanlık döneminde Siyaset Akademisi eğitimleri kapsamında 30 farklı şehirde ders veren Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, bu kez Adıyaman´da düzenlenen programa davet edildi. AK Parti Genel Merkezi tarafından görev verilen Aydın, hem belediyecilik hem de siyasetin incelikleri hakkında Adıyamanlılara deneyimlerini aktardı.
GÜNDEM
Çamlık Mesire Alanı´nın ismi “Azerbaycan-Karabağ” olacak
Çamlık Mesire Alanı´nın ismi “Azerbaycan-Karabağ” olacak
Paşabahçe´ye alternatif olarak şehrin güneyine kazandırılan Karşıyaka Mahallesi Çamlık Mesire Alanı´nın isminin “Azerbaycan-Karabağ” olacağını açıklayan Belediye Başkanı Sami Aydın, bu alan içerisine yapılan çok amaçlı sosyal tesisin ise 9 Mayıs´ta hizmete açılacağını söyledi.
GÜNDEM
İşitme engelliler piknikte buluştu
İşitme engelliler piknikte buluştu
İşitme engelli ailelerle işaret dili kursu alan öğrenciler, hafta sonu Paşabahçe mesire alanında bir araya gelerek gönüllerince eğlendiler.
GÜNDEM
Kesilen ağaçlar, Paşabahçe´ye taşınıyor
Kesilen ağaçlar, Paşabahçe´ye taşınıyor
Sivas Belediyesi, Kale Projesi kapsamında yıkımı gerçekleştirilen Selçuk Ortaokulu ve bölgede yıkılan diğer binaların arasında kalan ağaçları kesmek yerine Paşabahçe´nin yeni etabına taşınıyor.
GÜNDEM
23 Nisan Oryantiring yarışmaları bugün
23 Nisan Oryantiring yarışmaları bugün
Bugün ilimizde “23 Nisan Oryantiring” yarışmaları düzenlenecek. Yarışma sonunda dereceye giren sporculara madalya ve çeşitli hediyeler takdim edilecek.
SPOR
SİVAS HİZMETİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR
SİVAS HİZMETİN EN  İYİSİNİ HAK EDİYOR
Belediye Başkanı Sami Aydın, 2018 yılında başlayan projelerle ilgi bir gezi programı düzenleyerek, ilimizdeki basın mensuplarına çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Aydın, Tavra Deresi isale hattı, Mevlana Tüneli bağlantı yolları, DSİ üst geçit, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı Köprülü kavşak projesi ve yeni Kızılırmak Köprü projesi olmak üzere yaklaşık maliyeti 80 milyon lira olan projeler hakkında bilgilendirme yaptı. Başkan Aydın, “Sivas daha güzel hizmetleri hak ediyor. Bunun bilincindeyiz. Ama şunu da takdir etmek gerekir ki imkân ve şartlar her şeyi bir anda yapmaya yetmiyor. Biz imkânlarımızı azami ölçüde verimli kullanmaya çalışıyoruz. Bu şekilde şehrimize hizmetleri kazandırmaya çalışıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Belediyeden 40 milyon liralık su
Belediyeden 40 milyon liralık su
Son yıllarda yağışın az olması Sivas Belediyesi´ni harekete geçirdi. Gelecekte olası bir su sıkıntısı yaşanmaması adına Belediye tarafından Tavra Deresi´nin suyu arıtma tesislerine taşınıyor.
GÜNDEM
SU HAYATTIR
SU HAYATTIR
Önceki gün gerçekleştirilen koordinasyon toplantısında konuşan Belediye Başkanı Sami Aydın ve Devlet Su İşleri (DSİ) 19. Bölge Müdürü İsmail Kaya; su kaynaklarının idareli kullanılması hususunda uyarılarda bulundu. Sivas´ta barajlardaki doluluk oranını yüzde 58 olarak açıklayan Bölge Müdürü Kaya, “Su kaynaklarımız sonsuz değil. Bu nedenle suyumuzu idareli kullanıp, gereksiz israflardan kaçınmamız lazım” dedi. Sivas´ta su sıkıntısı yaşanmaması için Tavra deresinden arıtma tesisine isale hattı çekileceğini dile getiren Başkan Aydın ise “Bu isale hattına ilave olarak Paşabahçe suyunun yumuşatılması çalışması var. Toplamda tahmini olarak 35-40 milyonluk bir proje. Bu projede çalışmalara başladık. İnşallah bu yıl içerisinde projeyi tamamlayarak şehrin tamamının aynı kalitede suya ulaşmasını hedefliyoruz” dedi.
GÜNDEM
PİKNİK ALANLARI 10 BİN SİVASLIYI AĞIRLADI
PİKNİK ALANLARI  10 BİN SİVASLIYI AĞIRLADI
Sivas´ta, geçtiğimiz hafta sonu havalarında tamamen ısınmasıyla birlikte şehirde bulunan büyük piknik ve mesire alanları da Belediye tarafından hazır hale getirildi. Geçtiğimiz hafta sonunun da piknikçi sayısı 10 bine ulaştığı açıklandı.
GÜNDEM
Kadroyu birlikte yenen yemekle kutladılar
Kadroyu birlikte yenen yemekle kutladılar
Sivas Belediyesi´nde taşeron firmaya bağlı olarak çalışan işçiler düzenlenen yemekli programla bir araya geldi.
GÜNDEM
Oryantiring´de yıldızlar yarışacak
Oryantiring´de yıldızlar yarışacak
İlimizde Okullar arası oryantirig yarışmalarında heyecan devam ediyor. Bu kapsamda bugün Paşabahçe de yıldızlar kategorisinde yarışmalar yapılacak
SPOR
BAŞKAN ŞAMPİYONLAR ONURUNA YEMEK VERDİ
BAŞKAN ŞAMPİYONLAR ONURUNA YEMEK VERDİ
Sivas Belediyespor Kulübü Başkanı Hasan Karaman, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Paşabahçe Kütük evde “Bölgesel Gelişim Ligi 4 Grup´ta” şampiyon olan Sivas Belediyespor U17 takımı futbolcuları ve teknik heyeti ile yemekte bir araya gelerek, ligin bitimine 3 hafta kalası şampiyonluğu garantileyen U17 takımı teknik heyeti ve futbolcularını tebrik etti
SPOR
Doğa sporu Oryantiring´de DERECELER BELLİ OLDU
Doğa sporu Oryantiring´de  DERECELER BELLİ OLDU
Her türlü arazide yapılabilen, sporcuların kontrol hedefleri harita ve pusula yardımı ile en kısa zamanda bulmaya çalışılan doğa sporu olan Oryantiring yarışmaları ilimizde büyük bir heyecanla yapıldı. “Okullar arası Gençler A-B Kız-Erkek Oryantiring yarışmaları” 85 sporcunun katılımı ile Paşabahçe mevkiinde gerçekleştirilirken, derece elde eden sporculara madalya ve kupa takdim edildi
SPOR
Oryantiring de yarışlar bugün
Oryantiring de yarışlar bugün
Bugün ilimizde “Okullar arası Oryantiring” yarışmaları başlayacak. Yarışma sonunda dereceye giren sporculara madalya ve çeşitli hediyeler takdim edilecek.
SPOR
Başkan Sami Aydın´dan TAKIMA MORAL YEMEĞİ
Başkan Sami Aydın´dan TAKIMA MORAL YEMEĞİ
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Bayanlar Hentbol 1. Liginde mücadele eden temsilcimiz Sivas Belediyespor bayan hentbol takıma hafta sonu oynanacak Pazarspor maçı öncesi moral yemeği verdi. Başkan Aydın, takıma güvendiğini ifade ederek; “Umut ediyorum ki Pazarspor maçını en iyi şekilde, iyi bir neticeyle, iyi bir oyunla tamamlayacaksınız. Siz iyi bir takım ruhu ortaya koyduğunuz zaman kolektif bir oyun anlayışını ortaya koyduğunuz zaman yenemeyeceğiz o ligde takım olduğunu düşünmüyorum. Cumartesi günüde çok güzel bir netice alacağınıza eminim” dedi
SPOR
PAŞABAHÇE´YE YENİ SOSYAL TESİS
PAŞABAHÇE´YE YENİ SOSYAL TESİS
Şehrimizin önemli piknik alanlarından birisi olan Paşabahçe mesire alanına, Sivas Belediyesi tarafından restoran ve sosyal tesis binası yapıldı. Kısa zamanda çevre düzenlemesi yapılacak olan tesislerin yaz aylarında hizmete açılacağı ifade edildi.
DÜNYA
KARAYOLLARINDAN 4,5 MİLYAR LİRALIK YATIRIM
KARAYOLLARINDAN 4,5 MİLYAR LİRALIK YATIRIM
Karayolları 16. Bölge Müdürü Aydoğan Aslan, 2017 yılı içerisinde yapılan çalışmalara değinerek 2018 yılında yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Geçtiğimiz yıl 58 projenin hayata geçirildiğini söyleyen ve toplam proje bedelinin 4 milyar 591 milyon TL olduğunu belirten Aslan, "1 Milyar 829 Milyon TL´lik gerçekleşme sağladık. 2018 yılında da yatırımlarımız devam edecek" dedi.
EKONOMİ
EMİTT´TEN SİVAS´A ÖDÜL
EMİTT´TEN SİVAS´A ÖDÜL
TÜRSAB tarafından düzenlenen ´Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı´nda (EMİTT) yerini alan Sivas, yöresini en iyi temsil eden stant ödülüne layık görüldü. Son yıllarda birçok alanda emin adımlarla ilerleyen Sivas, turizm alanında da gelişme gösteriyor. Yıldız Dağı kayak tesislerinin hizmete girmesiyle kış turizminde adeta patlama yaşayan şehir, belediyenin ürettiği projeler ile de yeni turizm merkezlerine kavuşuyor.
GÜNDEM
Şelale buz tuttu
Şelale buz tuttu
Sivas´ta etkili olan kar ve soğuk hava nedeniyle Paşabahçe Mesire Alanı´nda bulunan şelale kısmen buz tuttu.
GÜNDEM
PAŞABAHÇE´YE TATİL KÖYÜ
PAŞABAHÇE´YE TATİL KÖYÜ
Paşabahçe´de yapılan Yamaç Evlerinin önümüzdeki süreçte bir tatil köyüne dönüştürüleceğini belirten Belediye Başkanı Sami Aydın, "Paşabahçe´yi sürekli geliştiriyoruz, yeniliyoruz. Burada yaptığımız Yamaç Evleri Projesi kamuoyunda Hobbit Evleri olarak lanse edildi. Proje çok kez ulusal basında hatta dünya basınında yer buldu. Dünyanın birçok ülkesinden bu projesi sormak için bizi arayanlar oldu. Şuanda sayımız az ancak yenileri de tamamlandığı zaman sayımız 23´e çıkacak. Yamaç Evlerinin sayısı arttıkça bu alanı bir tatil köyüne dönüştüreceğiz" dedi.
GÜNDEM
Yiğidolar adrenaline doyacak
Yiğidolar adrenaline doyacak
Sivas Belediyesi Kardeşler Ormanı içerisinde 5 milyon lira harcayarak Türkiye´nin en uzun atlama rampasına sahip macera parkını oluşturuyor.
YAŞAM
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Güzelliği sevdiği kadar, erdemi de seven bir insanı daha görmedim.

Konfüçyus
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3