Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
25 yıllık otomobiline gözü gibi bakıyor
25 yıllık otomobiline gözü gibi bakıyor
Sivaslı İzzet Gül, gözü gibi baktığı 25 yaşındaki otomobilini güneşte, soğukta ve yağmurda kullanmıyor.
GÜNDEM
LÜKS ARAÇLARIN eksantrik mili Sivas´tan
LÜKS ARAÇLARIN eksantrik mili Sivas´tan
Sivas´ta faaliyet gösteren Eksantrik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (ESTAŞ), dünyaca tanınan markaların ağır vasıta araçları, otomobil, lokomotif ve gemi jeneratör motorları için eksantrik mili üreterek, ABD, Fransa, Almanya ve İsveç´in de aralarında bulunduğu 40´ın üzerinde ülkeye satıyor.
GÜNDEM
KUDÜS İSLAM´IN HAREM-İ İZZETİDİR
KUDÜS İSLAM´IN HAREM-İ İZZETİDİR
İHH ve Memur-Sen öncülüğünde çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu´nun destek verdiği ortak basın açıklamasında AK Parti Sivas Milletvekilleri Mehmet Habib Soluk, Hilmi Bilgin ve Selim Dursun, AK Parti İl Başkanı Av. Ziya Şahin ve yönetim kurulu üyeleri diğer STK üyeleri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. ABD ve İsrail aleyhinde sloganların atıldığı programda İHH İl Temsilcisi Ahmet Çakmak, Memur-Sen İl Temsilcisi Efe Zileli ve AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin, basın açıklaması yaptı.
GÜNDEM
ESTAŞ KEMİK İMPLANT ÜRETİMİNE BAŞLADI
ESTAŞ KEMİK İMPLANT ÜRETİMİNE BAŞLADI
İlimizde Volvo, Renault, Nissan, Mitsubishi, Scania gibi dünyaca ünlü firmalara eksantrik mili üreten ESTAŞ, medikal sektörüne de girerek, kemik implant üretimine başladı. Türkiye´de ilk kez ESTAŞ tarafından üretilen kemik implantlarıyla dışa bağımlılığın bitirilmesi, ardından dünya ülkelerine ihracat yapılması hedefleniyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren ESTAŞ Genel Müdürü Osman Mavuş, “Hasarlı kemiğin yerine ikame edilebilecek parçayı üretiyoruz. Hasta, bunu ömrünün sonuna kadar kullanabiliyor. Mühendislik çalışmaları ve simülasyonları tamamlanmış, test edilmiş bir ürün” dedi.
GÜNDEM
ABD´nin kararı birlikte yaşama bir darbedir
ABD´nin kararı birlikte yaşama bir darbedir
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, ABD´nin Kudüs kararının birlikte yaşama kültürüne, huzura, barışa ve güvenliğe vurulan bir darbe olduğunu söyledi.
GÜNDEM
“Engelliler toplumun ayrılmaz bir parçasıdır”
“Engelliler toplumun ayrılmaz bir parçasıdır”
Şarkışla Aşık Veysel Meslek Yüksek Okulunda 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla program düzenlendi.
GÜNDEM
Onlar için yapacak daha çok işimiz var
Onlar için yapacak daha çok işimiz var
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Engelli bireylerin toplumun ayrılmaz bir parçası olduğunu belirten Aydın, "Umutlu ve geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacak imkânlara kavuşturulması, devletimizin öncelikli görevleri arasında yer alıyor. Ancak engellilerin üretken bireyler olarak kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri konusunda sivil toplum kuruluşlarına ve sorumluluk taşıyan her insana görev düşüyor" dedi.
GÜNDEM
Güzel sanatlarda tematik lise dönemi
Güzel sanatlarda tematik lise dönemi
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, güzel sanatlar liselerinde de "tematik lise" uygulamasını başlatacaklarını bildirdi. Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ve Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın, sanatçı Yavuz Bingöl ve bakanlık bürokratları ile Ankara Güzel Sanatlar Lisesini ziyaret etti.
GÜNDEM
Halı sahalar köyler için büyük hizmet
Halı sahalar köyler için büyük hizmet
Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya ilçe ve köy gezileri sırasında fırsat buldukça bölgedeki okulları da ziyaret ediyor. Kaya, bu kapsamda Olukman Ortaokulu´nu ziyaret ederek; okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler ile bir süre sohbet etti.
GÜNDEM
AK Parti alan taramasını bitirdi
AK Parti alan taramasını bitirdi
AK Parti Sivas İl Başkanı Av. Ziya Şahin, parti teşkilatları olarak ilimiz genelinde yürüttükleri tarama faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Şahin, "1 Ekim-31 Ekim tarihleri arası bütün teşkilatlarımız, ekipler halinde Sivas´ın bin 238 köyü, 627 mezrası, 251 mahallesinde tarama faaliyeti yaptık. Biz buna alan taraması diyoruz. Burada ekiplerimiz hem resmi kurum ve kuruluşların hem sivil toplum kuruluşlarını, hem muhtarların, hem esnafları, hem de hastaneleri ziyaret etti" dedi.
GÜNDEM
Yavru kangallara baba şefkati
Yavru kangallara baba şefkati
Sivas´ta yaşayan Savaş Koçtepe, anne kangalın kabul etmediği iki yavru kangal köpeğini evinde besliyor.
GÜNDEM
“Sokak hayvanlarını unutmayalım”
“Sokak hayvanlarını unutmayalım”
Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Sivas İl Temsilcisi Özge Çubukçu Yıldızlı soğuk kış günlerinde zor şartlarda yaşamlarını sürdüren sokak hayvanlarını kaderine terk edilmemesi gerektiğini söyledi.
GÜNDEM
"Yerli otomobil Sivas´ta üretilsin"
"Yerli otomobil Sivas´ta üretilsin"
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, yerli otomobilin üretiminin Sivas´ta yapılmasını istediklerini belirterek, "Bedelsiz olarak arazi verebiliriz, altyapıyı hazırlayabiliriz, raylı sistemi fabrika alanı içine kadar ulaştırabiliriz. Yatırımcı için ne ihtiyaç olursa Sivas olarak yanlarında olacağımızı ve destekleyeceğimizi, o üretimin Sivas´ta faaliyete geçmesi için en az onlar kadar istekli olacağımızı bilmelerini istiyoruz." dedi.
GÜNDEM
ÇEDAŞ enerji masası devrede
ÇEDAŞ enerji masası devrede
ÇEDAŞ, müşterilerinin talep ve şikayetlerine daha hızlı cevap vermek için kurduğu "enerji masasını" devreye soktu.
GÜNDEM
HEDEF OLMA HEDEFSİZ KALMA
HEDEF OLMA HEDEFSİZ KALMA
Vali Davut Gül, uyuşturucu ile mücadele, koruyucu ve önleyici çalışmalar kapsamında ilimizde faaliyet gösterecek olan Narkotik Eğitim TIR´ı tanıtım programına katıldı. Çocuklar ve gençlerin uyuşturucudan kurtulması ve bu tür tehditlerden muhafaza edilmesi gerektiğini belirten Vali Gül, “Ülke olarak içte ve dışta terörle mücadele ediyoruz. Terörle mücadele silahla olduğu gibi narkotik suçlarla da oluyor. Bütün terör örgütlerinin finans kaynaklarının önemli bir kısmı uyuşturucu ve buna benzer illegal işlerden geliyor. Bu açıdan bu mücadele gençlerimizi korumak olduğu gibi aynı zamanda geleceğimizi, vatanımızı, milletimizi de bir anlamda terörle mücadelede güçlendiren bir çalışmadır” dedi.
GÜNDEM
Kaçakçılık operasyonunda çok sayıda malzeme ele geçirildi
Kaçakçılık operasyonunda çok  sayıda malzeme ele geçirildi
Sivas´ta polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen kaçakçılık operasyonunda çok sayıda malzeme ele geçirildi.
GÜNDEM
"Göçmen Kuşlar Ölmesin" projesine ödül
"Göçmen Kuşlar Ölmesin" projesine ödül
Çamlıbel Elektrik Dağıtım AŞ´nin (ÇEDAŞ) göç güzergahındaki kuşların enerji nakil hatlarından zarar görmemesi için başlattığı "Göçmen Kuşlar Ölmesin" projesine "Altın Voltaj" ödülü verildiği bildirildi.
GÜNDEM
TÜBİTAK´ın desteğiyle yerli el protezi üretecek
TÜBİTAK´ın desteğiyle yerli el protezi üretecek
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yalçın İşler, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK) desteğiyle yerli el protezi üretecek.
GÜNDEM
"5 yıldızlı Hayvan kampüsü"
"5 yıldızlı Hayvan kampüsü"
Sivas Belediyesinin 22 dönümlük arazide inşa ettiği hayvan kampüsünde, sokak hayvanları için bin adet müstakil kulübenin yanı sıra otel, hastane, yeşil alan ile hayvan sahipleri için sosyal mekanlar ve otopark bulunuyor. Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın: "Türkiye´deki en büyük ve en modern barınaklardan biri olacak. Kapasitesi bin hayvan için ama bu kapasiteyi artıracak alanlarımız mevcut. Her hayvan için müstakil bin adet kulübemiz var, açık alanda da 700 adet hayvan barındıracak imkanımız var" dedi
GÜNDEM
Alman belgesel yapımcısı Petra Nachtmanova: “Bana insan olduğumu anlatıyor”
Alman belgesel  yapımcısı Petra Nachtmanova: “Bana insan olduğumu anlatıyor”
Dünyaca ünlü halk ozanı Aşık Veysel´in hayranı olan Alman belgesel yapımcısı Nachtmanova, ozanın Sivrialan´daki mezarı başında ve müzesinde çekimi yapılan belgesel için geçtiği kamera karşısında bağlama çalıp Veysel´in türkülerini okudu
GÜNDEM
SULTANŞEHiR BiLiMLE ŞENLENDi
SULTANŞEHiR BiLiMLE ŞENLENDi
TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Destekleme Programı kapsamında, Sivas Valiliği koordinesinde, Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde, Sivas Belediyesi ve Cumhuriyet Üniversitesinin katkılarıyla Sivas Bilim ve Sanat Merkezi´nin hazırladığı "Sultanşehir Bilimle Şenleniyor" adlı proje 27-28-29 Eylül 2017 tarihlerinde Sivas Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´nde uygulandı.
GÜNDEM
Sivas huzurlu ve güvenli bir şehir
Sivas huzurlu ve güvenli bir şehir
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Necati Şahin, Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet, ilimize atanan Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan´ı ziyaret ederek, görevinde başarılar diledi.
GÜNDEM
SULTAN ŞEHiR BİLİMLE ŞENLENECEK
SULTAN ŞEHiR BİLİMLE ŞENLENECEK
TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Destekleme Programı kapsamında Sivas Bilim ve Sanat Merkezi´nin hazırladığı "Sultan Şehir Bilimle Şenleniyor" adlı proje 27-28-29 Eylül 2017 tarihlerinde Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilecek.
GÜNDEM
YARINLARI İNŞA ETMELİYİZ
YARINLARI İNŞA ETMELİYİZ
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 4 Eylül etkinlikleri kapsamında Sivas Fuar Kongre ve Eğitim Merkezi´nde düzenlenen "Sivas´ın Değerleri Tanıtım Etkinliği"nin açılış programına katıldı.
GÜNDEM
“ADELETİ BİRLİKTE SAĞLAMALIYIZ”
“ADELETİ BİRLİKTE SAĞLAMALIYIZ”
Sivas Adliyesi´nde yeni adli yılın açılışı nedeniyle tören düzenlendi.
GÜNDEM
BÜTÜN MÜFREDAT YENİLENECEK
BÜTÜN MÜFREDAT YENİLENECEK
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Karşıyaka Köprüsü Temel Atma ve Karşıyaka Çamlık Mesire Alanı” açılışı ile bayramlaşma programına katıldı. Açılış programında yaptığı konuşmada eğitimde yapılan çalışmalara dikkat çeken Bakan Yılmaz, “51 dersin müfredatını yeniledik ve Cumhuriyet´in kurulduğu andan bugüne kadar hiçbir müfredat bu kadar halkın görüşüne açılmadı, halktan bu kadar görüş alınmadı, demokratik bir şekilde. 2018-2019 eğitim öğretim yılına bütün müfredatı yenilenmiş bir eğitim sistemiyle başlayacağız” dedi.
GÜNDEM
HATAYA SORUŞTURMA
HATAYA SORUŞTURMA
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ÖSYM´nin üniversite yerleştirmelerindeki hatasına ilişkin, "Bununla ilgili kendi idari işlemlerinde soruşturmalarını başlattı. Bu soruşturma neticesi ortaya çıktığında biz de kamuoyuna bunun neden kaynaklandığını tek tek açıklayacağız." dedi.
GÜNDEM
Hayrat, 70 ülkede kurban kesecek
Hayrat, 70 ülkede kurban kesecek
Hayrat İnsani Yardım Derneği Sivas Bölge Temsilcisi Kadir Darıcık, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde açıklamalarda bulundu. Hayrat Yardım Derneği´nin geçtiğimiz yıl Kurban Bayramında 800 bin kişiye yardım ulaştırdıklarını belirten Darıcık, bu yıl bir milyon kişiye ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.
GÜNDEM
Milli savaş uçağında “ihracat kapısı” aralandı
Milli savaş uçağında “ihracat kapısı” aralandı
Milli Muharip Uçak Projesi´de (TF-X) kullanılmak üzere İngiltere´den malzeme, yazılım ve teknoloji transferi yapılmasına olanak sağlayacak Açık Genel İhracat Lisansı yayımlandı.
GÜNDEM
SAMİMİ OLUN
SAMİMİ OLUN
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, il, ilçe ve belde kongreleri öncesinde teşkilatlara uyarılarda bulundu.
GÜNDEM
DOLAR
4.6560
EURO
5.4274
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bir kavme su dağıtan,onların hepsinden sonra su içeçektir.

Hz. Muhammed
sxyl

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler