Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
"Türkiye´nin hayali yeniden büyük Türkiye"
"Türkiye´nin hayali yeniden büyük Türkiye"
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: "Türkiye´nin hayali yeniden büyük Türkiye. Çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkmış bir Türkiye. İşte inşallah 24 Haziran´da rehberimiz Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Türkiye´yi çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkartmak için hayalimizi gerçekleştireceğiz"
SİYASET
“Bütün gücümüzle çalışıyoruz”
“Bütün gücümüzle çalışıyoruz”
24 Haziran´da gerçekleştirilecek 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Sami Aydın, “En güzel neticeyi alacağımıza inanıyoruz. Bunun olması için de bütün gücümüzle çalışıyoruz” dedi.
SİYASET
Piknik alanlarında ‘keneye´ dikkat
Piknik alanlarında ‘keneye´ dikkat
Sivas Medicana Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Abdulkadir Yıldırım, kene ısırması vakalarının Haziran ve Temmuz aylarında pik yaptığı belirtip piknikçilerin 1. Risk grubunda yer aldığını söyledi.
SAĞLIK
SIFIR ATIK KONTEYNERLERİ TANITILDI
SIFIR ATIK KONTEYNERLERİ TANITILDI
Sivas Belediyesi daha temiz bir çevre için ‘Sıfır atık´ hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan´ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´nın destekleriyle sürdürülen ´sıfır atık´ projesi kapsamında Sivas Belediyesi bünyesine dâhil ettiği son teknolojik geri dönüşüm makineleri tanıtıldı.
GÜNDEM
“Gençlerimizin canla başla çalışmasını istiyorum”
“Gençlerimizin canla başla çalışmasını istiyorum”
Teması "Endüstri 4.0 Yenilenebilir Enerji Kaynakları", sloganı da “Ahican Sivas Yollarında" olarak belirlenen ve 3 binin üzerinde robotun katılımıyla düzenlenen 12. Uluslararası Robot Yarışması´nın açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; "Bu süreçte en önemli avantajımız, teknoloji ile iç içe yaşayan, araştıran, üreten, öğrenen, geliştiren, sorgulayan genç ve çalışkan bir nesle sahip olmamızdır. Bu gençlerimiz başta olmak üzere, tüm gençlerimizin canla başla çalışmasını istiyorum" dedi.
GÜNDEM
İş toplantısından dönünce fabrikasını yerinde bulamadı
İş toplantısından dönünce fabrikasını yerinde bulamadı
Sivaslı iş adamı iki yıl önce iş toplantısı için gittiği İstanbul´dan Sivas´a döndüğünde, fabrikasında ki makinelerin yerinde olmadığını gördü.
GÜNDEM
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE FETÖ VE DEAŞ ANLATILDI
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE  FETÖ VE DEAŞ ANLATILDI
Sivas İl Müftülüğü tarafından “Din İstismarı İle Mücadele” programı kapsamında Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü Konferans Salonunda üniversite öğrencilerine yönelik “Dini İstismar Eden Terör Örgütleriyle Mücadele” konulu panel düzenlendi.
GÜNDEM
MEVLANA DA SON 50 METRE
MEVLANA DA SON 50 METRE
İlk tüpte delme işlemlerinin tamamlandığı Mevlana Tüneli projesinde ikinci tüpte ise ışığın görünmesine yaklaşık 50 metre kaldı. Ekiplerin yoğun bir tempoda çalıştığı tüneli ziyaret eden Belediye Başkanı Sami Aydın, çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.
GÜNDEM
BU VATAN SİZLERLE GURUR DUYUYOR
BU VATAN SİZLERLE  GURUR DUYUYOR
Vali Davut Gül, Erzurum´un Karayazı ilçesinde terör örgütü mensuplarıyla girilen çatışmada sağ omuzuna şarapnel parçası isabet etmesi sonucu yaralanan Gazi Uzman Erbaş Enver Sarız´ı evinde ziyaret etti. Gül, “Bu vatan sizlerle gurur duyuyor. Sizler bizim baş tacımızsınız” dedi.
GÜNDEM
Kadınlar, hak ettikleri değeri almalı
Kadınlar, hak ettikleri değeri almalı
Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şubesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında bayan üyeleri ile birlikte kahvaltıda bir araya geldi. Programda konuşan Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şubesi Başkanı Ömer Vatankulu, “Hayatın vazgeçilmez bir parçası olan kadınlarımızın çalışma hayatında hak ettikleri yeri ve değeri almaları gerektiğini savunuyoruz” dedi.
GÜNDEM
VALİ GÜL FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜNE KATILACAK
VALİ GÜL FARKINDALIK  YÜRÜYÜŞÜNE KATILACAK
İlimizdeki Rehabilitasyon Merkezlerinden oluşan heyet, Vali Gül´ü ziyaret ederek, ortaklaşa yürüttükleri ‘21 Mart Down Sendromu Farkındalık Yürüyüşüne Vali Gül´ü davet etti. Vali Gül ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Tarihi Aygır Depoları´nın restore edilmesinin ardından geniş bir alanda hizmet vereceğini ve burada engellilere yönelik de sosyal imkânlar oluşturulacağını ifade etti.
"YEDİ RENK TEK YÜREK" BULUŞMASI
"YEDİ RENK TEK YÜREK" BULUŞMASI
Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem´in çok iyi bir Sivaslı olduğunu söyleyen Vali Davut Gül, "Bizleri bu çatı altında bir araya getiren başkanımıza teşekkür ediyorum. Yedi Renk Tek Yürek Platformu Başkanı Ömer Erdoğan´a da böyle bir çalışma yaptığı ve sizler de desteğinizi verdiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum." dedi
GÜNDEM
“GENÇLER ÖLÜ BALIK GİBİ OLMAMALI”
“GENÇLER ÖLÜ BALIK GİBİ OLMAMALI”
Cumhuriyet Üniversitesi (C.Ü.)Geleceğin İş Adamları Kulübü, Belediye Başkanı Sami Aydın´ı makamında ziyaret ederek topluluğun faaliyetleri hakkında bilgi verdiler. Kulüp çalışmaları hakkında Başkan Aydın´a bilgiler veren kulüp başkanı Melih Sefa Altun, yaptıkları çalışmalarla girişimci gençlere bir şeyler kazandırmayı hedeflediklerini söyledi. Böylesi etkinlikleri desteklediklerini ifade eden Başkan Aydın, öğrencilik döneminde gençlerin kendilerini geliştirmelerinin iş hayatında olumlu etkiler elde edeceklerini ifade etti.
EĞİTİM
Kış hastalıklarına dikkat
Kış hastalıklarına dikkat
Medicana Sivas Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Gülnaz Sağlam kış aylarında soğuk havaya bağlı olarak grip, nezle, otit, sinüzit, bronşit, zatürre gibi hastalıkların sıklığı artığını bu hastalıkların özellikle kronik hastalıkları olanları, çocukları, gebe ve yaşlıları etkilediğini söyledi.
SAĞLIK
VURAL ERCİNS´TEN İLK HEDEF TANK PARÇASI ÜRETMEK
VURAL ERCİNS´TEN İLK HEDEF  TANK PARÇASI ÜRETMEK
TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü´ne adı geçen Cumhuriyet Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Vural Ercins´in önümüzdeki günlerde Ankara´da mülakata girmesi ve sonrasında da TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü´ne atanması bekleniyor. Şuanda TÜDEMSAŞ için tek aday olan Ercins´in projeleri oldukça dikkat çekici… Ercins, TÜDEMSAŞ´ta ilk olarak milli tank parçası üretmeyi hedefliyor. Alt yapının güçlendirilmesiyle milli otomobil ve silah üretiminin de yapılacağını belirten Ercins, bu projelerin TÜDEMSAŞ´a çağ atlatabileceğini kaydetti.
GÜNDEM
Gazetemize ‘10 Ocak´ ziyaretleri
Gazetemize  ‘10 Ocak´ ziyaretleri
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ilimizdeki bazı kuruluşlar, siyasi partiler, Sivil Toplum Kuruluşları Gazetemizi ziyaret ederek, Çalışan Gazeteciler Günümüzü tebrik ettiler. Bu kapsamda AK Parti Sivas İl Teşkilatı, CHP Sivas İl Teşkilatı ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. gazetemizi ziyaret etti.
GÜNDEM
PROTOKOLDEN KUTLAMA MESAJI
PROTOKOLDEN KUTLAMA MESAJI
“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla PROTOKOLDEN KUTLAMA MESAJI
GÜNDEM
Boru patladı esnaf mağdur oldu
Boru patladı esnaf mağdur oldu
Sivas´ta şebeke suyu borusunun patlaması sonucu çok sayıda iş yerini su bastı.
GÜNDEM
Kam milinden tümör protezine
Kam milinden tümör protezine
Sivas´ta kam mili üretip dünya devlerine pazarlayan ağır sanayi firması, bir ilke imza atarak boyutlandırılabilen kemik protezleri üretti. İnsan saçının 30´da 1´i oranında hassasiyet ile otomobil parçası üreten firmanın üretmeyi başardığı kemik protezleri ürünler hastalarda kullanılmaya başladı
GÜNDEM
Öğrencilere bilinçli enerji tüketimi eğitimi
Öğrencilere bilinçli enerji tüketimi eğitimi
CK Çamlıbel Elektrik, enerjide tasarruf bilincini oluşturmak amacı ile görevli tedarik şirketi olduğu Sivas, Tokat ve Yozgat´ta 15 ortaokulda yürüttüğü eğitimleri tamamladı.
GÜNDEM
AMERİKA´DAN C.Ü.´YE ÖDÜL
AMERİKA´DAN C.Ü.´YE ÖDÜL
Cumhuriyet Üniversitesi Fen Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğretim üyesi Dç. Dr.Birnur Akkaya 6. Geleneksel FASEB BioArt yarışmasında ödüle layık görüldü.
GÜNDEM
Ayrım yapmadan birlikte çalışıyoruz
Ayrım yapmadan birlikte çalışıyoruz
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Cem Vakfı Şube Başkanlığına atanan Mustafa Arslanali´yi ziyaret etti
GÜNDEM
25 yıllık otomobiline gözü gibi bakıyor
25 yıllık otomobiline gözü gibi bakıyor
Sivaslı İzzet Gül, gözü gibi baktığı 25 yaşındaki otomobilini güneşte, soğukta ve yağmurda kullanmıyor.
GÜNDEM
LÜKS ARAÇLARIN eksantrik mili Sivas´tan
LÜKS ARAÇLARIN eksantrik mili Sivas´tan
Sivas´ta faaliyet gösteren Eksantrik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (ESTAŞ), dünyaca tanınan markaların ağır vasıta araçları, otomobil, lokomotif ve gemi jeneratör motorları için eksantrik mili üreterek, ABD, Fransa, Almanya ve İsveç´in de aralarında bulunduğu 40´ın üzerinde ülkeye satıyor.
GÜNDEM
KUDÜS İSLAM´IN HAREM-İ İZZETİDİR
KUDÜS İSLAM´IN HAREM-İ İZZETİDİR
İHH ve Memur-Sen öncülüğünde çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu´nun destek verdiği ortak basın açıklamasında AK Parti Sivas Milletvekilleri Mehmet Habib Soluk, Hilmi Bilgin ve Selim Dursun, AK Parti İl Başkanı Av. Ziya Şahin ve yönetim kurulu üyeleri diğer STK üyeleri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. ABD ve İsrail aleyhinde sloganların atıldığı programda İHH İl Temsilcisi Ahmet Çakmak, Memur-Sen İl Temsilcisi Efe Zileli ve AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin, basın açıklaması yaptı.
GÜNDEM
ESTAŞ KEMİK İMPLANT ÜRETİMİNE BAŞLADI
ESTAŞ KEMİK İMPLANT ÜRETİMİNE BAŞLADI
İlimizde Volvo, Renault, Nissan, Mitsubishi, Scania gibi dünyaca ünlü firmalara eksantrik mili üreten ESTAŞ, medikal sektörüne de girerek, kemik implant üretimine başladı. Türkiye´de ilk kez ESTAŞ tarafından üretilen kemik implantlarıyla dışa bağımlılığın bitirilmesi, ardından dünya ülkelerine ihracat yapılması hedefleniyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren ESTAŞ Genel Müdürü Osman Mavuş, “Hasarlı kemiğin yerine ikame edilebilecek parçayı üretiyoruz. Hasta, bunu ömrünün sonuna kadar kullanabiliyor. Mühendislik çalışmaları ve simülasyonları tamamlanmış, test edilmiş bir ürün” dedi.
GÜNDEM
ABD´nin kararı birlikte yaşama bir darbedir
ABD´nin kararı birlikte yaşama bir darbedir
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, ABD´nin Kudüs kararının birlikte yaşama kültürüne, huzura, barışa ve güvenliğe vurulan bir darbe olduğunu söyledi.
GÜNDEM
“Engelliler toplumun ayrılmaz bir parçasıdır”
“Engelliler toplumun ayrılmaz bir parçasıdır”
Şarkışla Aşık Veysel Meslek Yüksek Okulunda 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla program düzenlendi.
GÜNDEM
Onlar için yapacak daha çok işimiz var
Onlar için yapacak daha çok işimiz var
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Engelli bireylerin toplumun ayrılmaz bir parçası olduğunu belirten Aydın, "Umutlu ve geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacak imkânlara kavuşturulması, devletimizin öncelikli görevleri arasında yer alıyor. Ancak engellilerin üretken bireyler olarak kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri konusunda sivil toplum kuruluşlarına ve sorumluluk taşıyan her insana görev düşüyor" dedi.
GÜNDEM
Güzel sanatlarda tematik lise dönemi
Güzel sanatlarda tematik lise dönemi
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, güzel sanatlar liselerinde de "tematik lise" uygulamasını başlatacaklarını bildirdi. Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ve Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın, sanatçı Yavuz Bingöl ve bakanlık bürokratları ile Ankara Güzel Sanatlar Lisesini ziyaret etti.
GÜNDEM
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hangi meyve oldu da dalın da kaldı? Öyleyse ölmekten korkma, ham olmaktan kork.

Mevlana
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5