Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
AVM´de el sanatları sergisi
AVM´de el sanatları sergisi
Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren kurs merkezleri, kursiyerlerin yapmış olduğu ürünlerden oluşan el sanatları sergisi açtı. Primemall Sivas Alışveriş Merkezinde ziyaretçilerini bekleyen serginin açılışını Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Milli Eğitim Müdürümü Mustafa Altınsoy, Türk Hava Kurumu Şube Başkanı Sebahattin Erbıyık ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tuncay Baral Yaptı.
GÜNDEM
NÜFUS ARTIŞI GÖÇÜN GÖSTERGESİDİR
NÜFUS ARTIŞI GÖÇÜN GÖSTERGESİDİR
İyi Parti Sivas İl Başkanı Av. Taha Çaykuş, dün düzenlediği basın toplantısında Sivas ve ülke gündemini değerlendirdi.
SİYASET
BBP´DEN GÖNÜLLÜ ASKERLİK DİLEKÇESİ
BBP´DEN GÖNÜLLÜ ASKERLİK DİLEKÇESİ
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas İl Başkanı Uğur Bulut, Türk Silahlı Kuvvetleri´nin (TSK) 20 Ocak´ta Afrin´e yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı´na destek vermek amacıyla parti binasında basın toplantısı düzenledi.
GÜNDEM
Teşvik süresi uzatıldı
Teşvik süresi uzatıldı
Uygulama süresi geçtiğimiz yıl Aralık ayında sona eren 6 puanlık teşvik süresi aralarında Sivas´ın da bulunduğu 36 ilde uzatıldı.
EKONOMİ
SİVASSPOR ‘SIFIR BORÇ´LA HEDEFE YÜRÜYOR
SİVASSPOR ‘SIFIR BORÇ´LA HEDEFE YÜRÜYOR
Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor´un kulüp başkan vekili Erdal Sarılar, kulübün ekonomik olarak çok iyi yönetildiğini ve hiç borcu olmadığını söyledi. Sarılar, “Sivasspor bugünlere geldiyse Osman Seçilmiş döneminde atılan temeller sayesinde geldi. Osman Seçilmiş´ten bu yana denk bütçe anlayışıyla yönetiliyoruz. Mecnun Otyakmaz gelince ‘bu düzen bozulur´ diye düşündüm ama sağ olsun Mecnun başkan gelince bana Erdal, ‘her şeyi sen idare et, bizi borçlandırma´ dedi. Mecnun başkanın da çok büyük destekleri ile oldu” ifadelerini kullandı.
SPOR
Destekler esnafın yüzünü güldürdü
Destekler esnafın yüzünü güldürdü
2017 yılı hakkında değerlendirmelerde bulunan SESOB Başkanı Beşir Köksal, “Esnaf ve sanatkârlar zor bir süreç yaşamasına rağmen, hükümetin yapılandırma ve desteklerle esnafa katkı sağladı. Esnafa kredi desteği veren Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve kefalet Kooperatifinin kredi limitleri 150 bin liradan 200 bin liraya çıkarıldı. Yapılandırma ve destekler esnafı da bir nebze olsa rahatlattı.”
GÜNDEM
BEDELSİZ FİDAN DAĞITIMI
BEDELSİZ FİDAN DAĞITIMI
Sivas Orman İşletme Müdürlüğü, ağaç kesimlerini önlemek ve ormanların korunmasının önemine katkı sağlamak amacıyla şehrimizde bulunan Primemall alışveriş merkezinde fidan dağıtım etkinliği bugün düzenlenecek.
GÜNDEM
BİLEK GÜREŞİNE İLGİ ARTIYOR
BİLEK GÜREŞİNE İLGİ ARTIYOR
Sivas´ta liseler arası bilek güreşi yarışması düzenlendi. Yarışmaya 23 liseden 95 sporcu katıldı. 60 kg, 65 kg, 70 kg, 75 kg, 80 kg ve 80+ kg olmak üzere 6 sıklette, sağ ve sol kol olmak üzere düzenlenen yarışmaya ilgi yoğundu. Yarışma ile ilgili bilgi veren II. Kademe Antrenör ve Ulusal Hakem Mustafa Aydın “Bilek güreşine ilgi her geçen gün daha da artıyor. Bu yarışmalar vesilesiyle gençlerimize ulaşma imkânı buluyor, onları ata sporumuz bilek güreşi ile tanıştırıyoruz” dedi.
SPOR
ÜNİVERSİTE´NİN 90 MİLYON BORCU VAR
ÜNİVERSİTE´NİN 90 MİLYON BORCU VAR
CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi´nin 90 Milyon TL civarındaki borcu nedeniyle doktorların performans primlerinin ödenemediğini ve bu sebeple doktorların daha iyi imkânlarda çalışmak için özel sektöre geçtiğini veya başka illerdeki hastanelere geçmek için tayin istediklerini belirterek, Başbakan Binali Yıldırım´ın yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı´na soru önergesi verdi.
GÜNDEM
Kız çocuklarına özel eğlence programı
Kız çocuklarına özel eğlence programı
11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü ilimizde çeşitli etkinliklerle kutlandı. Aile Sosyal ve Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Sevgi Evleri´nde kalan kız çocuklarına yönelik eğlence düzenlendi.
GÜNDEM
TARSİM´DEN KANGAL SAVUNMASI
TARSİM´DEN KANGAL SAVUNMASI
Geçtiğimiz günlerde "Kangallı Çiftçiler Eksper Mağduru Oldu" başlığıyla Kangallı çiftçilerin mağduriyetini gündeme getirdiğimiz haberimizin ardından TARSİM Genel Müdür Yardımcısı Zeki Karakurt yazılı bir açıklama gönderdi.
GÜNDEM
SESOB´dan prim borcu uyarısı
SESOB´dan prim borcu uyarısı
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, ertelenen sigorta primlerinin ödeme süresinin geldiğini anımsatarak esnafa ekim ayının sonuna kadar ödeme yapmaları uyarısında bulundu.
GÜNDEM
ALİ ROBOT YAPSIN AYŞE YAZILIM ÜRETSİN
ALİ ROBOT YAPSIN AYŞE YAZILIM ÜRETSİN
Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu tarafından düzenlenen 3. Organize Sanayi Mesleki Eğitim Zirvesi programı yapıldı. Burada konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türk sanayisinin talep ettiği iyi yetişmiş, işinin ehli, donanım sahibi eleman ihtiyacını karşılamak için gayret gösterdiklerini belirterek, “Biz ‘Ali topu tut, Ayşe ip atla´ fişleriyle büyüdük. Tamam, Ali topu tutsun ama Ali aynı zamanda robot yapsın. Ayşe ip atlasın ama aynı zamanda yazılım da üretsin. Bu çok gerekli ve anlamlı zirvenin, Türkiye´miz için hayırlı sonuçlar getirmesini diliyorum” dedi.
GÜNDEM
İlköğretim haftası Kangal´da kutlandı
İlköğretim haftası Kangal´da kutlandı
2017-2018 eğitim öğretim dönemi Kangal ilçesinde de düzenlenen etkinliklerle kutlandı. İlköğretim Haftası programı kapsamında yapılan etkinlikler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk büstüne çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı.
GÜNDEM
"SAĞLIKLI TAYFA RAFADAN TAYFA"
"SAĞLIKLI TAYFA RAFADAN TAYFA"
Sivas İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından çocuk ve gençlere yönelik sağlıklı yaşamın teşvik edilmesi amacıyla yarın akşam saat 19.00´da PrimeMall AVM´de diş macunu ve diş fırçası dağıtımı yapacak.
GÜNDEM
İSLAM BİRLİĞİ OLMADAN OLMAZ!
İSLAM BİRLİĞİ OLMADAN OLMAZ!
Çarşamba söyleşileri kapsamında gerçekleştirdiğimiz röportajın bu haftaki konuğu Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kadın Kolları Başkanı Ünzile Açık oldu. Vakıf çalışmaları hakkında bilgi veren islam dünyası başta olmak üzere çeşitli konularda düşüncelerini açıklayan Ünzile Açık ile gerçekleştirmiş olduğumuz röportajı siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.
GÜNDEM
SGK prim ödemelerinde süre uzatıldı
SGK prim ödemelerinde süre uzatıldı
Temmuz 2017 dönemine ait Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim ödemelerinin süresi 5 Eylül Salı günü sonuna kadar uzatıldı.
GÜNDEM
9 YIL SONRA GELEN SÜRPRİZ BORÇ
9 YIL SONRA GELEN SÜRPRİZ BORÇ
70 yaşındaki Bağ-Kur emeklisi Nami Polat´a emekli olduktan sonra 9 yıl sonra Sosyal Güvenlik Kurumu´ndan borç geldi. Polat, SGK tarafından gelen borcu ödeyemezse emekliği iptal edilecek.
GÜNDEM
“28 ŞUBAT ONURUMUZA YAPILMIŞ EN BÜYÜK HAKARETTİR”
“28 ŞUBAT  ONURUMUZA YAPILMIŞ EN BÜYÜK HAKARETTİR”
Röportaj serimizin bu haftaki konuğu Sivas İl Müftülüğü´nde Din Hizmetleri Uzmanı olarak görev yapan Sevda Karakoç. Yaşamış olduğu 28 Şubat mağduriyetine ve Kudüs´ deki zulme dair samimi bir söyleşi gerçekleştirdiğimiz Karakoç, lisede görev yapmasına rağmen ilköğretim müfettişleri tarafından görevden alındığını belirterek yaşadığı haksızlık karşısında hukuki sürece başvurduğunu ancak bir netice alamadığını ifade etti. Karakoç, "Benim en çok zoruma giden de, Allah emrettiği için başımı örttüğüm halde ´siyasi simge´ yaftalamasına maruz bırakılmam oldu. Hâlbuki ben siyasetin "s" sini bile bilmem, tamamen Allah rızası için kapanıyorum" diyerek, 28 Şubat döneminde yaşadığı zulme dikkat çekti.
GÜNDEM
Emekli olacaklara yeni fırsat
Emekli olacaklara yeni fırsat
SESOB Başkanı Beşir Köksal, emekli olarak esnaf ve sanatkârlara müjde verdi. Köksal, 27 Mayıs 2017 tarihli ve 30078 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda ve bir Kanun Hükmünde kararnamede değişiklik Yapılmasına Dair Kanun uyarınca sigortalılara bu kanun kapsamına giren borçlarını 30 Haziran 2017 tarihine kadar yapılandırma imkânı getirildiğini belirtti.
GÜNDEM
HALiSDEMİR, 15 TEMMUZ POLİKLİNİĞİNİ GEZDİ
HALiSDEMİR, 15 TEMMUZ POLİKLİNİĞİNİ GEZDİ
15 Temmuz darbe girişiminin seyrini değiştiren ve darbeye karşı direnişin temsili haline gelen Şehit Astsubay Ömer Halisdemir´in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ünal Kılıç´ı makamında ziyaret etti.
GÜNDEM
Temizlikte yeni dönem
Temizlikte yeni dönem
Sivas Belediyesi, şehir temizliği noktasında bir dizi yeniliklere imza attı. Teknolojinin getirdiği son gelişmelere paralel olarak elektrikle çalışan mini temizlik araçları belediye bünyesine dâhil edildi. Geri dönüşüm anlamında ayrıştırma hazneleri ön plana çıkan ve şehir estetiğine farklı bir boyut katacak görselliği yüksek çöp kutuları ve eski konteynerlerin yerini alacak modern ve kullanışlı yeni konteynerler belediye binası önünde görücüye çıktı.
GÜNDEM
Evlendikten 47 yıl sonra düğün yaptılar
Evlendikten 47 yıl sonra düğün yaptılar
Sivas´ta ailelerinin rızası olmadığı için kaçarak evlenen Boyraz çifti, tam 47 yıl sonra düğünlerini yaptı.
GÜNDEM
‘Uyuz Gölü´ keşfedilmeyi bekliyor
‘Uyuz Gölü´ keşfedilmeyi bekliyor
Sivas´ın merkeze bağlı Gümüşdere köyünde bulunan, kaynağını yer altından alan, halk arasında ´Uyuz Gölü´ olarak bilinen kaplıca keşfedilmeyi bekliyor.
GÜNDEM
"Hibrit, tohumları GDO ile karıştırmayın"
"Hibrit, tohumları GDO ile karıştırmayın"
Hibrit tohumların tohumun ıslah edilmiş şekli olduğunu söyleyen Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Tolga Karaköy, Hibrit tohumlarla ilgili olumsuz alının GDO´lu tohumlar ile karıştırılmalarından kaynaklandığını söyledi.
GÜNDEM
FESTiVAL SONA ERDi
FESTiVAL SONA ERDi
Ünlü halk ozanı Aşık Veysel, memleketi Sivas´ın Şarkışla ilçesine bağlı Sivrialan köyünde adına düzenlenen festivalde anıldı. Festivalde konuşan Vali Davut Gül: "Aşık Veysel´in fikirleri, bizi bir arada tutan, farklılıklarımızı zenginlik olarak gören, toprağı seven, memleketi seven, insanları seven yani ömründe sevgi olan fikirlerdi"
GÜNDEM
MESCiD-i AKSA YALNIZ DEĞİL
MESCiD-i AKSA YALNIZ DEĞİL
AK Parti Sivas Gençlik Kolları üyeleri ve vatandaşlar, İsrail´in Mescid-i Aksa´ya yönelik ihlallerini protesto etti.
GÜNDEM
Sokak kedilerine polisler sahip çıktı
Sokak kedilerine polisler sahip çıktı
Sivas´ta, Bölge Trafik Müdürlüğü bahçesinde yavrulayan sokak kedisi ve 4 yavrusuna polisler sahip çıktı.
GÜNDEM
Şairler Sivas´ta buluştu
Şairler Sivas´ta buluştu
Sivas´ta her yıl yapılan Uluslararası Şiir ve Müzik Şöleni´nin 9´uncusu 117 şairin katılımıyla düzenlendi.
GÜNDEM
SÜRÜCÜ ADAYLARININ ZORLU SINAVI
SÜRÜCÜ ADAYLARININ ZORLU SINAVI
Sürücü adayları direksiyon sınavında ter döktü. Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinden hareket eden sürücü adayları, belirlenen güzergâh içerisinde araç kullanarak direksiyon sınavını geçmeye çalıştı. Bazı sürücü adayları araçtan sevinçle inerken, birçoğu ise gözyaşlarıyla sınav alanından ayrılmak zorunda kaldı.
GÜNDEM
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bize karşı silah taşıyan, bizden değildir

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler