Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
İş Yerlerinizi 7 Gün Açmayın
İş Yerlerinizi 7 Gün Açmayın
Ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgınının ekonomiye etkilerini değerlendiren Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken; gıda, perakende ve akaryakıt sektörü dışında faaliyet gösteren üyelerine en az 7 gün boyunca iş yerlerini açmamalarını tavsiye etti.
GÜNDEM
Çiftçilerimize Sahip Çıkılmalı
Çiftçilerimize Sahip Çıkılmalı
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan "Ekonomik İstikrar Kalkanı" paketinde çiftçilerin yer almadığını söyleyen Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, “Çiftçimizin gübre atma zamanı. Bahar geldi. Çiftçilerimizin araziye çıkması lazım. Üretebilsin ki gıda anlamında dışa bağımlı kalmasın. Ülkemizde her şeyden önce çiftçilerimize sahip çıkılması lazım” dedi.
GÜNDEM
Belediye Esnafın Yüzünü Güldürdü
Belediye Esnafın Yüzünü Güldürdü
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, “Belediyenin kiracısı olan esnaflarımızın kira ödemeleri 6 ay boyunca gecikme zammı olmadan ertelenecek. İşyerleri tedbiren kapatılan belediye kiracısı olan esnaflardan , işletmeleri kapalı olduğu süreç boyunca kira bedeli alınmayacak. Esnaflarımıza destek olan Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin´e teşekkür ediyoruz” dedi.
GÜNDEM
Belediye Kira Parası Almayacak
Belediye Kira Parası Almayacak
Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında iş yerleri tedbiren kapatılan belediye kiracısı esnaflardan, işletmeleri kapalı olduğu süre boyunca kira bedeli alınmayacak.
GÜNDEM
Beraberlik İçinde Süreci Atlatacağız
Beraberlik İçinde Süreci Atlatacağız
Koronirüs salgını nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” paketini değerlendiren Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, “Piyasaların beklentisini karşılayacak düzeyde bir ekonomik paketi açıklandı. İşletmelerimizin finansman ihtiyacı karşılanacak, krediler ertelenecek, asgari ücret destekleri devam edecek, bazı sektörlerde KDV ve SGK primleri ertelenecek. Yaşanan bu süreci birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağız” dedi.
GÜNDEM
Tedbirler Üst Seviyede
Tedbirler Üst Seviyede
Dünyayı etkisi altına alan ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından panemi yani salgın olarak sınıflandırılan koronavirüse karşı tedbirler üst seviyeye çıkartıldı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen Sağlık Politikaları Kurulu toplantısı sonrası okullar tatil edildi, üniversitelerde ise eğitime 3 hafta ara verildi. Çin´in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya hızla yayılan Covid-19 adı verilen hastalığa yol açan koronavirüse karşı ilimizde de tedbirler artırıldı. Halk otobüslerinde ve terminalde dezenfeksiyon çalışmalarına hız veren Sivas Belediyesi, dün de Cuma namazı öncesi camilerde dezenfeksiyon işlemi yaptı.
GÜNDEM
Memur Paketi Hazırlanmalı
Memur Paketi Hazırlanmalı
Kent meydanında toplanan Türkiye Kamu-Sen üyesi memurlar, maaşlara yapılan zamlara tepki göstererek bordro yaktılar. Memurlar adına konuşan Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi İlker Çelikus, “Acil çözüm bekleyen sorunlar için bir memur paketi hazırlanmasını istiyoruz” dedi.
GÜNDEM
Mücadelemizi Sürdüreceğiz
Mücadelemizi Sürdüreceğiz
Geçtiğimiz yılın kamu çalışanları açısından çok zor geçtiğini ifade eden Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Dursun Özen, “Biz Türk Sağlık-Sen olarak temennilerimiz doğrultusunda her zaman olduğu gibi yılmadan mücadelemizi sürdüreceğiz, hak davasında, çalışanın yanında dik bir duruşla sendikacılığımız yapacağız” dedi.
GÜNDEM
Tırnakçı Kadınlar Yakayı Ele Verdi
Tırnakçı Kadınlar Yakayı Ele Verdi
Sivas´ta 200 lira ile 1 adet sigara almak isteyen tırnakçı kadın, yakayı ele verdi.
GÜNDEM
Kamu-Sen´den Ortak Protesto
Kamu-Sen´den Ortak Protesto
Türkiye Kamu-Sen tarafından 81 ilde ortak basın açıklaması yapılarak, 2020 bütçesi protesto edildi. Gar PTT Şubesi önünde açıklama yapan Kamu-Sen İl Temsilcisi İlker Çelikus, “Sosyal devlet olma ilkesini hiçe sayan, toplumumuzun büyük bir kesimini göz ardı ederek, çalışanlardan alınacak vergilere bel bağlayan 2020 bütçesi, memurun bütçesi değildir. Bütçe tasarısına memur maaşlarına ilişkin bir düzeltme eklenmek zorundadır” dedi.
GÜNDEM
İstihdam Sağlayacak--Video
İstihdam Sağlayacak--Video
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından önceki gün açıklanan istihdam odaklı yeni kredi paketine ilişkin değerlendirmelerde bulunan TSO Başkanı Mustafa Eken, “Yeni kredi paketi iş dünyasında memnuniyetle karşılanmıştır. Özellikle istihdama dayalı yapılacak olan kredi paketi istihdamın arttırılmasına da katkı sağlayacaktır” dedi.
GÜNDEM
Alım Gücü Düşüyor
Alım Gücü Düşüyor
Enflasyon nedeniyle vatandaşların zor günlerden geçtiğini ifade eden Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Nurullah Albayrak, “Daha geçtiğimiz günlerde elektriğe yüzde 15 zam geldi, doğalgaz da bir yılda yüzde 54 zamlandı. Hal böyle iken, memurlar ve vatandaşların gelen zamlar karşısında alım gücü ciddi derece düşüyor, mağazalar zarar ediyor, çarşıda-pazarda fiyatlar almış başını gidiyor” dedi.
GÜNDEM
Ekonominin Kalbi Sivas´ta Atacak
Ekonominin Kalbi Sivas´ta Atacak
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Temmuz-Ağustos ayı meclis toplantısı Meclis Başkanı Çetin Yıldırım koordinesinde gerçekleştirildi. Toplantıda, yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren TSO Başkanı Mustafa Eken, Ağustos ayı ihracat rakamlarının 4 Eylül Çarşamba günü Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından ilimizde açıklanacağını söyledi.
GÜNDEM
Çiftçilerimizin desteklenmesi şart
Çiftçilerimizin desteklenmesi şart
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, özel şirketlere ve sulama birliklerine elektrik borcu olan çiftçilerin tarım desteğinden faydalanabilmesi için kanun teklifi verdi. Karasu, kanun teklifinin gerekçe bölümünde “Özellikle döviz kurunda yaşanan artış nedeniyle maliyeti bir kat daha artan tarımsal ürün ithalatının minimum düzeye indirilmesi için çiftçilerimizin desteklenmesi büyük önem taşımaktadır” dedi.
GÜNDEM
SİCİL AFFI GETİRİLMELİ
SİCİL AFFI GETİRİLMELİ
Küçük esnafın kepenk kapatır hale geldiğini ve artık ayakta durmakta güçlük çektiğini söyleyen Sivas Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Akgül, “Borçlarını ödeyemeyen esnafımızın kara liste sorunu çözülerek etkin bir sicil affı getirilmeli. Can suyu niteliğinde sıfır faizli kredi imkanları sağlanmalı ve esnafa özel destek paketi hazırlanmalı” önerisinde bulundu.
GÜNDEM
Lojman önünde şüpheli paket
Lojman önünde şüpheli paket
Adliye Lojmanları önündeki elektrik panosu yanına bırakılan şüpheli paket fünye ile patlatıldı. Patlatılan paketin içi boş çıktı.
GÜNDEM
Yol Haritamızı Belirliyoruz
Yol Haritamızı Belirliyoruz
Ticaret ve Sanayi Odası´nda düzenlenen Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü´nde (MEGİP) konuşan Vali Salih Ayhan, Demirağ OSB´nin endüstri alanı olması hususuna ilişkin “Burası karma endüstri alanı mı yoksa özel endüstri alanı mı olacak? Her ikisinin de ilimize avantajı ya da dezavantajı nedir? Bunları, her yönüyle çok iyi analiz etmek için uğraş veriyoruz. Bu kapsamda; yol haritamızı, milletvekillerimizle, belediyemizle, ticaret sanayi odamızla ve diğer paydaşlarımızla belirliyoruz” şeklinde konuştu.
GÜNDEM
Karara Sıcak Bakmıyoruz
Karara Sıcak Bakmıyoruz
Yeni yargı reformu paketinin gözden geçirilmesi gerektiğini ifade eden İl Genel Meclisi MHP Grup Başkan Vekili Bekir Tanyıldız, “Yargı reformu paketi içinde yer alan ve resmi ilanların önemli bir bölümünün gazetelerde yayınlanmasını ortadan kaldıracak karara sıcak bakmıyoruz. 1 Temmuz´da yürürlüğe girecek olan düzenleme tekrar gözden geçirilmeli” dedi.
GÜNDEM
Meclis´e ‘Yeni Yargı Reformu Paketi´ Ziyareti
Meclis´e ‘Yeni Yargı Reformu Paketi´ Ziyareti
Basın İlan Kurumu Genel Kurul ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan ve Genel Kurul Üyesi Şevket Erzen ile Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir Mayıs ayı sonunda açıklanan Yargı Reformu paketinde resmi ilan statüsünde olan icra ilanlarının, yaygın/yerel gazetelerde yayınlanma zorunluluğunun kalkmasının öngörülmesi nedeniyle TBMM´de temaslarda bulundu.
GÜNDEM
Borsa´dan Seferberliğe Destek
Borsa´dan Seferberliğe Destek
“Burası Türkiye, Burada İş var” sloganıyla başlatılan “istihdam seferberliği” kapsamında işverene sunulan teşviklere ilişkin Ticaret Borsası´nda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, istihdam seferberliğini Sivas iş dünyası olarak desteklediklerini belirterek, yeni teşvik paketinin Türkiye´nin gücüne ve geleceğine katkı sunacağına inandıklarını söyledi.
GÜNDEM
İhracat Odaklı Sistem Kuracağız
İhracat Odaklı Sistem Kuracağız
´2019 Yılı Milli İstihdam Seferberliği´ bilgilendirme toplantısında konuşan Vali Salih Ayhan, yeni teşvik paketiyle Sivas´ta 10 bin kişinin istihdam edilmesinin planlandığını belirterek “I. Organize Sanayi Bölgesi´nin kurgusunu değiştireceğiz. İhracat odaklı bir sistem kuracağız. Diğer yandan II. Organize Sanayi Bölgesi´ni de bir an önce hayata geçireceğiz. 2 yıl içerisinde bölgeye gelecek yatırımcılarla burası cazip hale gelecek” dedi.
GÜNDEM
Saha Bizi Yanıltmaz--Video
Saha Bizi Yanıltmaz--Video
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın geçtiğimiz hafta Cuma günü Sivas´ta gerçekleştirdiği mitinge katılım sağlayan vatandaşlara teşekkür etmek amacıyla AK Parti İl Başkanlığı tarafından basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin, 31 Mart seçimlerinden zaferle çıkacaklarını söyleyerek, “Saha bizi yanıltmaz, bizim sahadan gördüğümüz kadarıyla AK Parti´nin 31 Mart akşamıyla ilgili hiçbir tereddüdü yok” dedi.
GÜNDEM
AYÇ Öğrencilerinden Örnek Davranış
AYÇ Öğrencilerinden Örnek Davranış
Akademi Yeni Çizgi (AYÇ) Okulları Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri örnek bir çalışmaya imza attı. Yıldızeli Sarıyar Ortaokulu´nda bulunan kütüphanede kitap ihtiyacı olduğu bilgisini alan öğrenciler kitap kumbarası projesini hayata geçirerek 600´e yakın kitap topladı.
EĞİTİM
Arap ülkelerine ihraç ediliyor
Arap ülkelerine ihraç ediliyor
Ülkemizde kayısı hasadının en son yapıldığı yer olan Sivas´ın Gürün ilçesinde toplanan kayısılar, Arap ülkelerine ihraç ediliyor
GÜNDEM
Doluluk oranı düşük OSB´lerde bedelsiz arsa
Doluluk oranı düşük OSB´lerde bedelsiz arsa
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü: "Organize sanayi bölgesindeki doluluk oranı yüzde 40´ın altındaysa burada çok özel bir şey yapacağız yani bedelsiz arsa tahsis etmenin önünü açacağız. Öyle yüzde 20, 30, 40 değil, tamamen bedelsiz olmasının önünü açacağız"
EKONOMİ
KOSGEB´den KOBİ´lere 700 milyon lira
KOSGEB´den KOBİ´lere 700 milyon lira
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Osman Yıldırım, KOSGEB´in, KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında projesi olanlara 700 milyon lira vereceğini söyledi.
EKONOMİ
TCDD Lojmanları yıkılmayacak
TCDD Lojmanları yıkılmayacak
Vali Davut Gül, TCDD Lojmanları´nın tescilinin kaldırıldığı ve yıkılacağı yönündeki iddiaları yalanlayarak, “Tescili kalkma veya yıkılma meselesi yok. Sadece satışla ilgili bir süreç var. Satarken de ihale edilecek parayı en çok verene verilecek” dedi.
GÜNDEM
HESAP VERSİNLER
HESAP VERSİNLER
Kahramanmaraş´ta 25 Mart 2009´da helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden 6 kişiden İsmail Güneş, Erhan Üstündağ, Yüksel Yancı ve Murat Çetinkaya´nın Yukarı Tekke Mezarlığı´ndaki kabirleri başında anma programı düzenlendi. Programda konuşan Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Uğur Bulut, “Bizler Büyük Birlik Partililer ve Alperenler olarak Muhsin Yazıcıoğlu suikastından dolayı ana davanın açılmasını ve bu suikastı gerçekleştirenlerin Türk Ceza Kanununa göre mahkemeler önünde hesap vermelerini istiyoruz” dedi.
GÜNDEM
9 YIL OLDU
9 YIL OLDU
Yarın, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve yol arkadaşlarının hazin bir olay sonucu aramızdan ayrılışının yıl dönümü. 9 yıl önce içimizi yakan ateş halen söndürülemedi. Elim olaya ilişkin gazetemize değerlendirmelerde bulunan BBP İl Başkanı Uğur Bulut, Türkiye; gerçek manada 15 Temmuz´u, 12 Mart´ı, 27 Nisan muhtıralarını, 12 Eylül´ü sorgulamak istiyorsa Türkiye´deki işbirlikçilerin en büyük adresi Muhsin Yazıcıoğlu suikastını gerçekleştirenlerdir” dedi.
GÜNDEM
TEŞKİLATLAR İTTİFAKTAN MEMNUN
TEŞKİLATLAR İTTİFAKTAN MEMNUN
AK Parti ve MHP Cumhurbaşkanlığı seçimlerine giderken ‘Cumhur İttifakı´ ismiyle birlikte olacaklarını açıkladı. BBP ise Cumhur İttifakı´nın yanında yer alacaklarını açıklamıştı. Cumhur İttifakını partilerin Sivas İl Teşkilat Başkanlarına sorduk…
SİYASET
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Soru -Yorum
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Milleti Perişan Ettiniz
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Kandil Geceleri Nasıl Geçirilmeli?
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Sivassporum Benim…
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Kıbrıs´ı İmar Etme Zamanı
Alper Duran
Alper Duran
Kavgacı Türkler
Yunus Tepe
Yunus Tepe
“Telaş ve Talaş”
Taner Karabal
Taner Karabal
Âşık Veysel…
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.9379
EURO
9.3941
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
"Bir mum diger bir mumu tutusturmakla isigindan birsey kaybetmez."

ANONIM
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

Su kaplumbağları hakkında bilgi