Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Personele İlk Yardım Eğitimi--Video
Personele İlk Yardım Eğitimi--Video
İl Özel İdaresi bünyesinde çalışmakta olan personele Sağlık Müdürlüğü Sosyal Tesisleri olarak hizmet veren Hekimevinde ilk yardım eğitimi veriliyor.
GÜNDEM
Hepimizin Eseri
Hepimizin Eseri
Sivas Belediyesi ve bağlı kuruluşu Özbelsan AŞ´de hizmetini tamamlayarak emekli olan personellerle bir araya gelen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Sivas, belediyecilik hizmetleri konusunda çok farklı bir konumda. Bu hizmetleri yerine getiren, taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun. Bu güzellikler sadece başkanın veya başkan yardımcılarının değil hepimizin eseridir” dedi.
GÜNDEM
Personele Grip Eğitimi Verildi--Video
Personele Grip  Eğitimi Verildi--Video
İl Özel İdaresi personellerine “grip” eğitimi verildi. Gribin ilk belirtilerinin fark edildiğinde derhal doktora gidilmesi gerektiğini ifade eden İş Yeri Hekimi Ahmet Turan Temel, alınabilecek tedbirlere ilişkin bilgiler verdi.
GÜNDEM
Teknik Personel Bilgilendirildi--Video
Teknik Personel  Bilgilendirildi--Video
Sivas Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından Sıcak Çermik´te teknik personele yönelik değişen imar mevzuatı hakkında bilgi verildi. 2 gün süren etkinlikte Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı ve eğitimci Abdurrahman Keleş katılımcıları son düzenlemeler hakkında bilgilendirdi.
GÜNDEM
Eğitim Arttıkça Şiddet Azalıyor--Video
Eğitim Arttıkça  Şiddet Azalıyor--Video
2020-2021 Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı´nın etkin bir şekilde uygulanmasını sağlamak amacıyla Vali Salih Ayhan´ın başkanlığında ‘Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Toplantısı´ gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Vali Ayhan, kişilerin eğitim seviyesi arttıkça şiddet olaylarında azalma yaşandığını söyledi.
GÜNDEM
Hastane Personeline Başarı Belgesi Verildi
Hastane Personeline Başarı Belgesi Verildi
Suşehri Devlet Hastanesinin taşınma işlemleri sırasında özveri ile çalışan personele başarı belgesi verildi.
GÜNDEM
İletişim Teknikleri Masaya Yatırıldı
İletişim Teknikleri  Masaya Yatırıldı
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “Hasta-Hekim İletişim Teknikleri” konulu konferans düzenlendi. Programda Uzman Klinik Psikolog Aslıhan Er, akademik ve idari personeli iletişim teknikleri konusunda bilgilendirdi.
GÜNDEM
Tatbikat Gerçeği Aratmadı
Tatbikat Gerçeği Aratmadı
İl Özel İdaresi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğünde yapılan yangın söndürme ve tahliye tatbikatı gerçeğini aratmadı.
GÜNDEM
Engellilerle Buluştu
Engellilerle Buluştu
Vali Salih Ayhan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen çeşitli programlara katılarak engelli vatandaşla buluştu. Vali Ayhan, Nuri Demirağ Havalimanı personeline yönelik düzenlenen Türk İşaret Dili Eğitimi etkinliğinde yaptığı konuşmada, “Türkiye´de 81 ilin içerisinde devletimizin hassasiyetle takip ettiği grupların en mutlu, en huzurlu ili neresi deseler emin olun Sivas. Bunu net bir şekilde söyleyebiliriz” dedi.
GÜNDEM
Başkan Bilgin´den Hastalara Ziyaret--Video
Başkan Bilgin´den  Hastalara Ziyaret--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi´ni ziyaret eden Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, göğüs hastalıkları servisinde tedavi gören hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.
GÜNDEM
Kamu-Sen´den Ortak Protesto
Kamu-Sen´den  Ortak Protesto
Türkiye Kamu-Sen tarafından 81 ilde ortak basın açıklaması yapılarak, 2020 bütçesi protesto edildi. Gar PTT Şubesi önünde açıklama yapan Kamu-Sen İl Temsilcisi İlker Çelikus, “Sosyal devlet olma ilkesini hiçe sayan, toplumumuzun büyük bir kesimini göz ardı ederek, çalışanlardan alınacak vergilere bel bağlayan 2020 bütçesi, memurun bütçesi değildir. Bütçe tasarısına memur maaşlarına ilişkin bir düzeltme eklenmek zorundadır” dedi.
GÜNDEM
Eğitim Verilecek
Eğitim Verilecek
Numune Hastanesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında “Huzurlu Evlerde Sağlık” projesi protokolü imzalandı. Protokol kapsamında huzurevinde hizmet alan toplam 60 yaşlıya ve bu merkezde hizmet veren toplam 50 personele uzman sağlık personellerince sağlık gereksinimlerine yönelik eğitim verilecek.
GÜNDEM
Yazılım Kurslarını Devam Ettireceğiz
Yazılım Kurslarını  Devam Ettireceğiz
Cumhuriyet Teknokent ile İŞKUR iş birliğinde gerçekleştirilen “Yazılım ve Veri Tabanı Uzmanlığı” eğitimini başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi. Törende konuşan Teknokent Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serdar Mercan, “Şehrimiz, bölgemiz ve ülkemizin geleceği açısından oldukça önemli olan yazılım kurslarını İŞKUR işbirliği ile Cumhuriyet Teknokent olarak devam ettireceğiz” dedi.
GÜNDEM
Belediye Personeline İlkyardım Eğitimi
Belediye Personeline  İlkyardım Eğitimi
Sivas Belediyesi birimlerinde oluşturulan ilkyardımcı personele Hedef İlkyardım Eğitim Merkezi eğitmenleri tarafından sertifikalı temel ilkyardım eğitimi verildi.
GÜNDEM
HEPİMİZİN GÖREVİ
HEPİMİZİN GÖREVİ
Vali Salih Ayhan, Sivas´ta tarihi eserlerin korunması noktasında çalışma başlattıklarını ifade etti. Vali Ayhan, “Tarihi eserlerin bakım ve onarımı noktasında çok titiz bir takibimiz var. Özel bir hassasiyetimiz var. Her taraf kameralarla donatılmış vaziyette. Kamuoyuna seslenmek istiyorum: Tarihi eserlerimizi muhafaza etmek ve korumak hepimizin boynunun borcudur. Bu konuya özellikle hassasiyet gösterilmesini istiyoruz” dedi.
GÜNDEM
GEREKSİZ KORNA AFFEDİLMEYECEK
GEREKSİZ KORNA AFFEDİLMEYECEK
Sivas Valiliği gereksiz korna çalmaya karşı harekete geçti. Özellikle konvoylarda gereksiz korna çalınması ve trafiği tehlikeye düşüren diğer haller durumunda kişilere ilgili kanun maddelerinden ceza kesileceği hatırlatıldı.
GÜNDEM
ÜRETİM DURMADI
ÜRETİM DURMADI
Kam mili üretiminde dünyanın öncü firmaları arasında yer alan ve ilimizin önemli sanayi kuruluşları arasında başı çeken ESTAŞ´ta üretimin durduğu yönündeki iddialara şirketin Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Timuçin´den cevap geldi. Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren firmaların Temmuz ve Ağustos aylarında fabrikaların bakım çalışmalarını yürüttüğünü dile getiren Timuçin, “ESTAŞ olarak biz de bu hafta 15 Temmuz´dan dolayı 1 gün tatil olmasını da fırsat bilerek 4 gün personele yıllık iznini verdik. Personelin bir kısmını yıllık izne ayırdık. Bir kısım personelimiz fabrikada acil yetişmesi gereken işler var onları yapıyor, bir kısım elemanımız da bakım çalışması yapıyor” dedi.
GÜNDEM
Plaketle onurlandırıldılar
Plaketle onurlandırıldılar
TÜDEMSAŞ´ın farkı birimlerinde çalıştıktan sonra emekli olan 41 işçi personel için tören düzenlendi. Emekli olan personele özverili çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi takdim edildi.
GÜNDEM
Plaketle onurlandırıldılar
Plaketle onurlandırıldılar
TÜDEMSAŞ´ın farkı birimlerinde çalıştıktan sonra emekli olan 41 işçi personel için tören düzenlendi. Emekli olan personele özverili çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi takdim edildi.
GÜNDEM
Kötü Gidişat Sorgulanmalı--Video
Kötü Gidişat Sorgulanmalı--Video
2018-2019 eğitim-öğretim yılına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 No´lu Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz, Sivas´ın 2019 LGS sıralamasındaki gerileyişinin sorgulanması gerektiğini ifade etti. “2018 LGS´de 81 il arasında 38´inci sırada yer alan Sivas, 2019 LGS´de niçin 21 sıra birden gerileyerek 59´uncu sırada yer aldı?” diye soran Temiz, “Son yıllarda eğitim alanında en fazla kamu yatırımı alan 1´inci il Sivas olurken eğitim alanında ilimizdeki bu kötü gidişatın sorgulanması gerektiğine inanıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Kahvaltı Hizmeti Başladı
Kahvaltı Hizmeti Başladı
Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi Mihmandar Oteli´nde açık büfe kahvaltı hizmetine başlandı.
GÜNDEM
Meclis Başkanı Talepleri Dinledi--Video
Meclis Başkanı  Talepleri Dinledi--Video
Merkeze bağlı Akkoç köyünü ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelen İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, köy sakinlerinin ihtiyaç ve taleplerini dinledi.
GÜNDEM
Sahaya İlk Adımı Attılar
Sahaya İlk Adımı Attılar
ÇEDAŞ´ta saha personeli olarak göreve başlayacak 13 personel, CK Akademi tarafından düzenlenen ‘Teknik Okul Programı´nın ilk modülü olan ‘Sahada İlk Adım´ eğitimini başarı ile tamamladı. 1 ay süren teorik ve uygulamalı eğitimin ardından sahaya çıkmaya hazır hale gelen yeni personele sertifikaları ÇEDAŞ Genel Müdürü Niyazi Kıvılcım´ın da katıldığı törenle verildi.
GÜNDEM
İdare Personeli Acil Durumlara Hazır!
İdare Personeli Acil Durumlara Hazır!
İl Özel İdaresi´nde görev yapan 98 personele ‘Acil Durum Ekipleri Eğitim Semineri´ verildi. İş Güvenliği Uzmanları Oğuzhan Ulutaş ve Gülçin Erbil tarafından verilen seminerde acil durumlarda atılması gereken adımlar anlatıldı.
GÜNDEM
“Dertlere Derman Oluyoruz”--Video
“Dertlere Derman Oluyoruz”--Video
Ulaş´ta birtakım incelemelerde bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, ilçenin çehresini değiştirdiklerini ifade ederek “Bizler vazifemizi yerine getirirken, dertlere de derman oluyoruz. Vatandaşlarımızın gönlünde yer ediniyoruz” dedi.
GÜNDEM
Öğrenci ve Personele Seminer Verildi
Öğrenci ve Personele Seminer Verildi
Cumhuriyet Üniversitesi, İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü´nden öğrenci ve personele eğitim seminerleri verildi.
EĞİTİM
Servis Sürücüleri Bilgilendirildi
Servis Sürücüleri Bilgilendirildi
Öğrencileri taşıyan servis sürücülerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ile İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında okul servis araçlarında uyulması gereken kurallar, kış lastiği ve rehber personele yönelik bilgiler verildi.
GÜNDEM
“Yeni Çalışmalar Bekliyoruz”--Video
“Yeni Çalışmalar Bekliyoruz”--Video
Akademik yükselme programında konuşan Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Biz sizlerden yeni çalışmalar bekliyoruz. Elbette bir akademisyenin yapacağı şey araştırma ve aynı zamanda eğitim verme. Eğitimimizde sıkıntı yok. Araştırma noktasında da yapılan çalışmalar sadece makale olarak kalsın istemiyoruz” dedi.
EĞİTİM
Personele Afet Eğitimi
Personele Afet Eğitimi
İl Afet ve Acil Durum Müdürü Nazif Ekinci tarafından Tarım ve Orman İl Müdürlüğü personeline yönelik afet eğitimi verildi.
GÜNDEM
“Ekmeğinize Sahip Çıkın”--Video
“Ekmeğinize Sahip Çıkın”--Video
İstihdam seferberliğine desteğini sürdüren Eksantrik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (ESTAŞ), 2018 yılında işbaşı eğitim programını başarıyla tamamlayarak işbaşı yapan personeli için sertifika töreni düzenledi. İş Geliştirme Merkezi´nde (İŞGEM) gerçekleştirilen programda konuşan Vali Salih Ayhan, ESTAŞ´ın yeni üyelerine başarılar dileyerek, “Ekmeğinize sahip çıkın. Bu zamanda sanatıyla, emeğiyle, alın teriyle ekmek kazanmak çok önemli” dedi.
GÜNDEM
DOLAR
7.4367
EURO
9.0232
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Cahillerle girdiğim her tartışmayı kaybetmişimdir.

İMAM-I AZAM (R.A)
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5