Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Evlilik Erişkin İşidir
Evlilik Erişkin İşidir
Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Zara´da “Aile İçi İletişim ve Kadının Önemi” isimli konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğr. Gör. Sema Biçer, “İnsan insana bir ilişkinin temelini olgun bakışına sahip olmak oluşturur. Evlilik erişkin işidir” ifadelerini kullandı.
GÜNDEM
Eğitimlerine İvme Kazandıracak
Eğitimlerine İvme Kazandıracak
Kur´an Kursu öğreticilerinin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla İl Müftülüğü Konferans Salonu´nda eğitim semineri düzenlendi. Seminer programında konuşan İl Müftüsü Yusuf Akkuş; “Alanında çok değerli çalışmalar yapan hocalarımızı burada ağırlamaktan onur duyduk. Öğreticilerimizin buradan aldığı bilgi ve tecrübe paylaşımı ile eğitimlerine ivme kazandıracağına inanıyorum” dedi.
GÜNDEM
Beyaz Önlük Temizliktir--Video
Beyaz Önlük  Temizliktir--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde Eczacılık Fakültesi´ne bu yıl başlayan öğrencilere yönelik Beyaz Önlük Giyme Töreni” gerçekleştirildi. Törende konuşan Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Saraç, “Giydiğiniz bu önlük sadece beyaz bir kumaş değil. Beyaz önlük aynı zamanda saflıktır, temizliktir, güçtür, sorumluluktur, vebaldir. Aynı zamanda beyaz önlük çalışkanlıktır” dedi.
GÜNDEM
Bir Organ, Bir Can--Video
Bir Organ, Bir Can--Video
Organ bağışına dikkat çekmek amacıyla şehrimizde faaliyet gösteren alışveriş merkezinde stant açıldı. Organlarını bağışlayan vatandaşlar, “Bir organ demek bir can demek. Bizler organlarımızı bağışladık. Bütün vatandaşlarımızı da organ bağışına davet ediyoruz” dediler.
GÜNDEM
Sloganda Kalmasın --Video
Sloganda  Kalmasın --Video
Azerbaycan ve Türkiye arasında kültür köprülerinin kurulması amacıyla Cumhuriyet Üniversitesi ve Bakü Devlet Üniversitesi işbirliğinde “Uluslararası Türk Dünyası Kültür Elçileri: Kadı Burhaneddin Sempozyumu” gerçekleştirildi. Programda konuşan Rektör Alim Yıldız, Türkiye ve Azerbaycan için kullanılan “iki devlet bir millet” ibaresinin sloganda kaldığını söyledi ve kültür birliğini kurmak ve ortak değerleri ortaya çıkarmak için çalışmalar yapılması gerektiğinin altını çizdi.
GÜNDEM
“Sektöre Hazırlık” Semineri Düzenlendi
“Sektöre Hazırlık”  Semineri Düzenlendi
Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü öğrencileri tarafından “Sektöre Hazırlık” semineri düzenlendi.
GÜNDEM
Kızılay, Kara Gün Dostudur--Video
Kızılay, Kara Gün Dostudur--Video
Kızılay Şube Başkanı Mustafa Sarılar, İl Genel Meclisi Kasım toplantılarına katılarak çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan Sarılar; “Kızılay; depremde, yangında her tür felaketlerde, yolda kalmış, evsiz kalmış herkese ayrım yapmadan elini uzatan kara gün dostudur. Kızılay´ın güvenirlik çıtasını gün geçtikçe daha da yükseltmektedir. Kızılay; renk, dil, din ayrımı gözetmeksizin ihtiyaç olduğunda yardıma koşan bir kuruluştur” dedi.
GÜNDEM
Her Alanda Okuyun--Video
Her Alanda Okuyun--Video
Abdüssamed Bal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitim-öğretim gören öğrencilerle bir araya gelen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Okumazsanız ve değerlendirmek için bir hazineniz olmazsa, neyle neyi kıyas edeceksiniz. Sizlere tavsiyem her alanda okumanızdır. Bilginiz birikimiz olmazsa mücadele etmekten imtina eder, geri durursunuz” dedi.
GÜNDEM
Ulu Camii´yi Tanıtacağız--Video
Ulu Camii´yi  Tanıtacağız--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi 1. sınıf öğrencileri ile bir araya gelen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, özellikle öğrencilere yönelik tarihi ve turistik bölgelere geziler düzenleyeceklerini ifade ederek "Önümüzdeki süreçte 15 günde bir öğrencilerimizi Divriği ilçemize götürerek dünyanın 8. harikası olan Divriği Ulu Camii´yi tanıtacağız. İlerleyen dönemde de toplumun her kesimine yaymayı planlıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Sivas Değerli Bir Hazine--Video
Sivas Değerli Bir Hazine--Video
Cumhuriyet Üniversitesi tarafından birinci sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen “Sivas ve Üniversite Tanıtım Günleri” programı kapsamında Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Şehir var, şehir var. Kimi şehirlerin ruhu var. Sivas kadimden gelen bir kültür, çok değerli bir hazine. Bu süreçte eğer sizler arzularsanız, Sivas ikinci üniversiteyi sizlere okutturur. Sivas tarih ve kültür şehridir” dedi.
GÜNDEM
AK Parti´den Duyarlı Esnafa Ziyaret
AK Parti´den Duyarlı Esnafa Ziyaret
AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya ve yönetimi, Barış Pınarı Harekatı boyunca elde edeceği karı Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına bağışlama kararı alan pide fırını sahibi Cemil Yıldırım´ı ziyaret ederek teşekkür etti.
GÜNDEM
Etkinlikler Ses Getirdi
Etkinlikler  Ses Getirdi
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, Sivas Kongresi´nin 100. yıl dönümü kutlamalarına destek veren Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´i makamında ziyaret ederek teşekkür etti. Ziyarette konuşan Başkan Eken, “İlimizde Sivas Kongresinin 100. yılı etkinlikleri kapsamında çok güzel çalışmalar yapıldı. Gerçekten Türkiye´de dünyada bu etkinlikler ses getirdi” dedi.
GÜNDEM
Amatör Spor Haftası Kutlandı
Amatör Spor Haftası Kutlandı
“Amatör Sporlar Haftası” etkinlikleri kapsamında Sivas Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile spor malzemesi dağıtımı ve spor gösterileri gerçekleştirildi.
SPOR
Lezzetlerimiz Kaybolmasın
Lezzetlerimiz Kaybolmasın
Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği, şehirde faaliyet gösteren ve Sivas Köftesi ile ilimizin tanıtımına katkı sunan ustalara plaket verdi. Türkmenoğlu, “İstiyoruz ki, bu ustalarımız yeni ustalar yetiştirsin ve lezzetlerimiz kaybolup gitmesin” dedi
GÜNDEM
Bu Yılki Sportif Etkinlikleri Konuştular
Bu Yılki Sportif Etkinlikleri Konuştular
Sivas Belediyesi Spor İşleri Müdürü Davut Aşık ve Belediyespor Antrenörü Murat Küçükyazıcı, Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı´yı makamında ziyaret etti. Yapılan ziyarette, bu yıl düzenlenecek sportif etkinlikler konuşuldu.
SPOR
Sivas´ı En İyi Şekilde Tanıttık
Sivas´ı En İyi Şekilde Tanıttık
Sivas Kongresi´nin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında ilimizde gerçekleştirilen Türkiye Gazeteciler Federasyonu 59. Başkanlar Konseyi toplantısını değerlendiren TGF Denetim Kurulu Başkanı ve Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Hakan Sezerer, “Amacımız Sivas´ı tanıtmak ve ülke gündeminde Sivas´ın adını duyurmaktı ve bunu da başardık diyebiliriz” dedi.
GÜNDEM
Esnafların Ahilik Coşkusu
Esnafların  Ahilik Coşkusu
32. Ahilik Kültürü Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlamalar kapsamında ilk önce Öğretmenevi karşısında bulunan Ahi Emir Ahmet Türbesi önünde toplanıldı. Burada dua edildikten sonra mehter ve kortej eşliğinde Atatürk Kongre Müzesi bahçesine yüründü. Kongre Müzesi bahçesinde gerçekleştirilen etkinliklerde Belediye Mehter Takımı´nın performansı izleyenlerden tam not aldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların gerçekleştirildiği kutlamalarda yılın ahisi ödülü kaynak ustası Yunus Demir´e verildi.
GÜNDEM
Cirit´te 100 Puanlık Organizasyon--Video
Cirit´te 100 Puanlık Organizasyon--Video
Sivas Kongresi´nin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında Sivas Valiliği himayelerinde Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Sivas´ta düzenlenen “Atlı Cirit Yükselme B Grubu Müsabakaları” tamamlandı. 3 gün boyunca yapılan organizasyon tam puan aldı.
SPOR
Demokrasiye Dikkat Çekildi
Demokrasiye Dikkat Çekildi
Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu´nda "Demokrasi ve Milli Birlik" konulu konferans düzenlendi.
GÜNDEM
‘Kolej Havası´ Sivas´ta Taraftarla Buluştu
‘Kolej Havası´ Sivas´ta Taraftarla Buluştu
Beşiktaş´ın 1989-1992 yılları arasında üst üste üç şampiyonluk kazandığı efsane dönemine odaklanan, ‘Kolej Havası´ belgeselinin galası Sivas´ta yapıldı.
SPOR
Yiğido, Dadaş´a Mağlup Oldu
Yiğido, Dadaş´a Mağlup Oldu
Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor, TFF 1. Lig ekibi Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile dostluk maçında karşı karşıya geldi. Sivas Yeni 4 Eylül Stadyumunda oynanan 90 dakika Erzurumspor´un 3-1 üstünlüğü ile tamamlandı.
SPOR
Sivas´ın İhracatını Yükseltmeliyiz
Sivas´ın İhracatını Yükseltmeliyiz
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı hemşehrimiz İsmail Gülle ve yönetimi, Ticaret ve Sanayi Odası´nı (TSO) ziyaret etti. Ziyarette konuşan TİM Başkanı Gülle, Sivas´ta olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade ederek ilimizde ilk kez Ağustos ayında Gürcistan´a 17 bin dolarlık ihracat gerçekleştiren HM SİVMAT Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Çitkıran´a plaket takdim etti. Başkan Gülle, “Bu arkadaşımız gibi sayıların daha da çoğalması dileğimiz. Sivas´ın 50 milyon dolarlık ihracatını daha da yükseltmemiz gerekiyor. Bu pazara ulaşmada elimizden ne gelirse yanınızdayız” dedi.
GÜNDEM
Mücadelemiz Devam Edecek
Mücadelemiz Devam Edecek
Oda çalışanlarıyla bayramlaşma programı kapsamında bir araya gelen Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, “Tüm kadromuzla ve en önemlisi 7 bin üyemizle Sivas´ın geleceği için çabamız, gayretimiz, mücadelemiz devam edecek” dedi.
GÜNDEM
58 Saniyede 8 Köfte Yemek İçin Yarıştılar
58 Saniyede 8 Köfte Yemek İçin Yarıştılar
Sivas´ta düzenlenen “Gardaşlık Festivali” kapsamında düzenlenen yemek yarışmasına katılanlar 58 saniyede 8 köfte yemek için yarıştı.
GÜNDEM
Gün Yüzüne Çıkarmalıyız
Gün Yüzüne  Çıkarmalıyız
İsmail Hakkı Toprak Hazretleri, ahirete intikalinin 50. yıl dönümünde Şems-i Sivasi Kütüphanesi´nde düzenlenen panelde anıldı. Programda konuşan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, İhramcızade İsmail Hakkı Toprak´ın ilimiz için önemine vurgu yaparak “Sivas denilince aklımıza birçok zat geliyor. Bu zatlara sahip çıkıp gün yüzüne çıkartmamız lazım” dedi.
GÜNDEM
Dört Gözle Bekliyoruz--Video
Dört Gözle  Bekliyoruz--Video
İlimizde faaliyet gösteren sanayicilerin teşviklerden daha fazla yararlanabilmesini sağlamak amacıyla Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından ´Teşvik Yasası ve Yeni Uygulamalar´ konulu program düzenlendi. Programda konuşan TSO Başkanı Mustafa Eken, “Cumhurbaşkanımız, Sivas´a geldiği zaman Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nin (OSB) özel teşvike alınmasının müjdesini vermişti. Demirağ OSB´nin en kısa zamanda teşvik kapsamına alındığının açıklanmasını dört gözle bekliyoruz" diye konuştu.
GÜNDEM
İstiklal Cami Şampiyon Oldu
İstiklal Cami Şampiyon Oldu
İlimizde 32 cami takımından 400 yaz Kur´an kursu öğrencisinin katılımı ile yapılan “Yaz Kur´an Kursları arası futbol turnuvası” heyecanı sona erdi. Turnuva sonunda İstiklal Cami şampiyon olurken, Selçuklu Yeşil Cami ikinci, Alibaba Yıldızevler Cami üçüncü ve Karainci Cami dördüncü oldu.
SPOR
“Sivasspor Bir Ailedir”
“Sivasspor Bir Ailedir”
Yiğido Gençlik Taraftar Grubu Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Bilgin; “Sivasspor bizim markamızdır. Taraftarıyla Oyuncusuyla ve Kurumlarımızla Sivasspor bir ailedir” dedi.
SPOR
“Taraftara Büyük Görev Düşüyor”
“Taraftara Büyük Görev Düşüyor”
Yiğido Gençlik Taraftar Grubu Vali Salih Ayhan´a ziyarette bulundu. Ziyarette konuşan Ayhan; “Yeni sezonda taraftarımıza çok büyük görev düşüyor. Herkes kombine alsın” dedi.
SPOR
Plaketle onurlandırıldılar
Plaketle onurlandırıldılar
TÜDEMSAŞ´ın farkı birimlerinde çalıştıktan sonra emekli olan 41 işçi personel için tören düzenlendi. Emekli olan personele özverili çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi takdim edildi.
GÜNDEM
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Yazık Hemde Çok Yazık… Türk Futbolu Sizinle Yok Oluyor…
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Toplum Çocuk Eğitimine Önem Vermelidir - 2
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Bencillik ve Cehalet
Dursun Yıldız
Dursun Yıldız
Sen Hakkını Helal Eyle
Hanife Döner
Hanife Döner
Dünya 10 Numarasını Kaybetti
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Faydasız İşlerden Kaçınmalıyız
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.8080
EURO
9.4134
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
"Ne kadar bilirsen bil; söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır."

MEVLANA (R.A)
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler