Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Ülkemizin Huzuru İçin Çalışıyorlar
  Ülkemizin Huzuru İçin Çalışıyorlar
Jandarma Teşkilatının kuruluşunun yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan Vali Salih Ayhan, “Jandarma Teşkilatımız şanlı bir tarihe ve şehadetle taçlanmış kutlu bir maziye sahiptir. Üstün vazife anlayışı, örnek disiplin ve donanımıyla, aziz milletimizin teveccühüne mazhar olan teşkilatımız; ülkemizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve esenliği için çalışmaktadır” dedi.
GÜNDEM
Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz
Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz
21 Mayıs 1864´te Kafkasya´da yaşanan soykırım ve sürgünün 156´ncı yıl dönümü nedeniyle açıklamalarda bulunan Sivas Kuzey Kafkas Kültür Derneği Başkanı Nesrin Alpan, “Biz Çerkesler zulme dur demenin bedelini ağır ödedik ve ödemeye de devam ediyoruz. Onurlu bir varoluş ve özgürlüğü, canını verebilecek kadar önemseyen Çerkesler olarak bugün, ahirete intikal etmiş olan tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Kahramanlarımızı Rahmetle Anıyorum
Kahramanlarımızı Rahmetle Anıyorum
Vali Salih Ayhan, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Çanakkale Savaşı´nda, Kurtuluş Savaşı´nda, terörle mücadelede, 15 Temmuz hain kalkışma planında ve sınır ötesi operasyonlarda şehit düşen kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum” dedi.
GÜNDEM
Ramazan Ayında Kalpler Yumuşar
Ramazan Ayında Kalpler Yumuşar
Vali Ayhan, Ramazan ayı vesilesiyle yayımladığı mesajda, “Ramazan ayında kalpler yumuşar, sevgi ve muhabbet doyumsuz bir hal alır. İlaveten Ramazan ayı bir mekteptir; tok olanlara açın halinden anlamayı ve gün gelir altının bile gümüşe muhtaç olabileceğini öğretir” dedi.
GÜNDEM
Kanun Önünde Hesap Versinler--Video
Kanun Önünde Hesap Versinler--Video
25 Mart 2009 tarihinden meydana gelen helikopter kazasıyla Büyük Birlik Partisi (BBP) lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekilerin hayatını kaybetmesinin üzerinden tam 11 yıl geçti. Hemşehrimiz Yazıcıoğlu ve yol arkadaşlarının şehadetinin yıl dönümü nedeniyle açıklamalarda bulunan BBP İl Başkanı Uğur Bulut, “Bu ülke bir 15 Temmuz yaşadı. 15 Temmuz´da da gördük ki Muhsin Yazıcıoğlu´nun suikastından müsebbip olanlar 15 Temmuz´da da müsebbiptir. Dolayısıyla biz bunların bir an evvel kanun önünde hesap vermelerini istiyoruz” dedi.
GÜNDEM
Geçmişinize Sahip Çıkın
Geçmişinize Sahip Çıkın
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle yayımladığı mesajda gençlere seslenen Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Hızal, “Tarihimize duyarsız kalmadan geçmişimize sahip çıkınız ve asla tarihinizi ve geçmişinizi inkar etmeyiniz” dedi.
GÜNDEM
Bayan Kramponlar 3 Attı 3 Aldı
Bayan Kramponlar 3 Attı 3 Aldı
TFF Kadınlar Futbol 2. Liginde mücadele eden Sivas Gazi Lisesi, deplasmanda Nusaybin Gençlikspor´u 3-0 yendi. Maç öncesi ise takımlar şehitlerimiz için ellerinde pankartla sahaya çıktılar.
SPOR
Fikirlerinden İstifade Edeceğiz
Fikirlerinden İstifade Edeceğiz
Sivas eski Valisi Zübeyir Kemelek, vefatının 6. yıl dönümünde adını taşıyan okulda anıldı. Mevlana Vali Zübeyir Kemelek Ortaokulunda düzenlenen programda konuşan Vali Salih Ayhan, “Kendisini bir kez daha rahmetle anıyor, ailesine, tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun. Onu unutmayacağız. Yaşam tarzından, fikirlerinden, bizlere bıraktıklarından hep istifade edeceğiz" dedi.
GÜNDEM
4 Eylül Barajı´nı Korumaya Aldık
4 Eylül Barajı´nı Korumaya Aldık
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “4 Eylül Barajımızın su seviyesi şu anda yüzde 5. Biz hemşehrilerimize vermiş olduğumuz içme suyunu su seviyesi düştüğü için şu anda 4 Eylül Barajı´ndan alamıyoruz. Tavra Deresi´ndeki kuyulardan besliyoruz. Çünkü 4 Eylül´den su aldıkça su seviyesi daha da düşecek, belli bir noktanın altına geldikten sonra barajlar kullanılamaz hale geliyor. O noktada biz 4 Eylül Barajı´nı korumaya aldık” dedi.
GÜNDEM
Sivas Basını Örnek Oluyor
Sivas Basını Örnek Oluyor
Vali Salih Ayhan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Diğer illere örnek olan Sivas basını, ortak payda Sivas için gayret göstermekte, ilimize katkı sağlayan ve gelişimine ışık olacak haberlerle kente katkı sağlamaktadır” dedi.
GÜNDEM
Habercilik Zor Bir Meslektir
Habercilik Zor Bir Meslektir
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayımlayan Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Günümüzde çalışma süresi, tempolu çalışma ortamı ve teknolojiden olabildiğince faydalanabilme becerisi gerektiren habercilik zor fakat özel niteliklere sahip, saygın mesleklerden biridir” dedi.
GÜNDEM
Görevimizin Başındayız
Görevimizin Başındayız
Ana arterler başta olmak üzere şehirdeki tüm ara sokaklarda tuzlama ve kar temizliği yapan ekipleri ziyaret eden Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “İnşallah yağan rahmetle birlikte sorun yaşamayacağız. Şehir içerisinde hemşehrilerimiz rahat olsunlar, 65 mahallemizde ekiplerimiz çalışıyor, görevimizin başındayız” dedi.
GÜNDEM
Vatanımıza Sahip Çıkacağız
Vatanımıza Sahip Çıkacağız
Sarıkamış şehitlerini rahmetle anan İl Genel Meclisi MHP Grup Başkan Vekili Bekir Tanyıldız, “Bu vatana sahip çıkacağız, ecdadımıza sahip çıkacağız. Hiçbir menfaat vatanın üzerinde olmaz. Bunu yazacağız, bunu söyleyeceğiz, dik duracağız, düz yaşayacağız” dedi.
GÜNDEM
Yeni Yılınız Kutlu Olsun
Yeni Yılınız Kutlu Olsun
Yeni yıl dolayısıyla mesaj yayımlayan Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır, “Sivaslıların yeni yılını tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını Yüce Allah´tan niyaz ediyorum" dedi.
GÜNDEM
İşimize Dört Elle Sarılacağız
İşimize Dört Elle Sarılacağız
Yeni yıl mesajı yayımlayan Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Nurullah Albayrak, “2020 yılında kamu görevlilerinin hak ve menfaatlerinin gelişmesi noktasında Türkiye Kamu-Sen´in ve Türk Ulaşım-Sen´in yetkili sendika olması ve toplu sözleşme masasına oturması zorunlu hale gelmiştir. Bu hedefe, popülizmden uzak, gerçek anlamda sendikacılık yaparak, hiçbir menfaat gözetmeksizin yalnızca kamu görevlilerinin hakları uğruna mücadele ederek ve işimize dört elle sarılarak ulaşacağımızdan hiç kuşkumuz yok” dedi.
GÜNDEM
Türkiye´ye Güç Veriyor--Video
Türkiye´ye Güç Veriyor--Video
Sivas Genç Kızılay tarafından “100 Yıl Önceki Ruhla Türk Kızılay” konferansı düzenlendi. Programda konuşan Vali Ayhan, Kızılay´ın öneminden bahsederek, “Kızılay´ımız gerek sosyal gerek ekonomik anlamda Türkiye´ye güç veriyor, enerji veriyor. Bugün uluslararası alanda herhalde Kızılay kadar etkin bir kurulum görmek mümkün değil” dedi.
GÜNDEM
Şehit Öğretmenleri Unutmadılar--Video
Şehit Öğretmenleri Unutmadılar--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Kızları Topluluğu, Öğretmenler Günü nedeni ile ‘3´üncü Şehit Öğretmenler Resim Sergisi´ düzenledi. 26 eserin bulunduğu sergide geçtiğimiz günlerde elim bir trafik kazası sonucunda hayatını kaybeden Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü 4´üncü sınıf öğrencisi Emel Duruduygu da unutulmadı.
GÜNDEM
Şiddete Karşı Sıfır Tolerans
Şiddete Karşı Sıfır Tolerans
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu´nda gündem dışı söz alan AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, “17 yılı aşkın iktidarımızda, her daim ortaya koyduğumuz samimiyet ve sorumluluk bilinciyle, şiddete sıfır tolerans ilkemizle ülkemizde tek bir kadın, çocuk ve canlının şiddet görmemesi için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
GÜNDEM
Tüm Öğretmenlerimiz Milletimizin Kıymetlisidir
Tüm Öğretmenlerimiz Milletimizin Kıymetlisidir
24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayımlayan Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Öğretmenlerimiz, bilgi ve tecrübeleriyle hayata hazırladıkları öğrencilerimizi topluma faydalı fertler haline getirerek milletimizin istikbaline yön verir. Bu sebepledir ki geleceğimizin teminatı evlatlarımıza emek veren her bir öğretmenimiz milletimizin kıymetlisidir” dedi.
GÜNDEM
Köylülerin Taleplerini Dinledi
Köylülerin Taleplerini Dinledi
Vali Salih Ayhan, ilçe ziyaretleri kapsamında Divriği ve Kangal ilçelerinde incelemelerde bulundu. Divriği temaslarında Kesme Köyü´ne giden Vali Ayhan, köy girişinde muhtar Abdurrahim Demirkan ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Köylülerin taleplerini dinleyen Vali Ayhan, kırsalda yaşam standardının yükseltilmesi için çalışmaların devam ettiğini ifade etti.
GÜNDEM
Üreten Türkiye İçin Çalışacağız
Üreten Türkiye İçin Çalışacağız
Atatürk´ün ölüm yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımlayan TSO Başkanı Mustafa Eken, “Ulu Önder, ‘Yeni Türkiye Devleti temellerini süngüyle değil, süngünün de dayandığı ekonomi ile kuracaktır´ sözleriyle üreten Türkiye olmanın önemine dikkat çekmiştir. Bizlerde iş dünyası olarak, üreten Türkiye için daha çok çalışacağız” dedi.
GÜNDEM
Şükranla Anıyoruz
Şükranla Anıyoruz
10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil, “İlke ve devrimlerinle hiç sönmeyecek bir meşale misali aydınlattığın uygarlık yolunda kararlı ve de istikrarlı ilerleyişimizi sürdüreceğimize, manevi huzurunda söz veriyor ve sizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Cumhuriyet Coşkusu
Cumhuriyet Coşkusu
Türkiye Cumhuriyeti´nin kuruluşunun 96´ncı yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de coşkuyla kutlandı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Valilik Binası´nda tebriklerin kabulü ile başladı. Vali Salih Ayhan, 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Piyade Albay Hakan Tutucu ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Valilik makamında tebrikleri kabul etti.
GÜNDEM
İstihdama Katkı Sağlayacak
İstihdama Katkı Sağlayacak
Kısa adı SİVTAŞ olan Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi bünyesinde kurulacak olan yem fabrikası ve süt işleme tesisinin temel atma töreni dün gerçekleştirildi.
GÜNDEM
İdmanda Dev Türk Bayrağı Açtılar
İdmanda Dev Türk Bayrağı Açtılar
Demir Grup Sivasspor´da futbolcular, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla antrenmana dev Türk bayrağı ile çıktı.
SPOR
Kenetlenme Günüdür
Kenetlenme Günüdür
Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Milletçe duygu birliğimizin büyük bir coşkuyla tezahür ettiği bugün, Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür” dedi.
GÜNDEM
Şiddetle Kınıyoruz
Şiddetle Kınıyoruz
Barış Pınarı Harekatı´na tam destek verdiklerini açıklayan Sivas Baro Başkanı Av. Hacı Yılmaz Demir, “Sivas Barosu olarak Barış Pınarı Harekatı´na karşı haksız, çirkin ve kabul edilemez söylemler içerisinde bulunan bir kısım çevrelere şiddetle karşı çıkarak, o çevreleri kınıyoruz. Yine Türk Silahlı Kuvvetlerimizin her daim yanında olduğumuzu da ifade ederek şehitlerimize Allah´tan rahmet, kahraman gazilerimize de acil şifalar diliyoruz” dedi.
GÜNDEM
Taraftarları Tek Başına Andı -- Video
Taraftarları Tek Başına Andı -- Video
17 Eylül 1967´de oynanan Kayserispor - Sivasspor maçında çıkan olaylarda ezilerek hayatını kaybeden 43 taraftarı, o dönemde Sivasspor´un formasını giyen ‘Çolak Selo´ lakaplı 74 yaşındaki Selahattin Elbay mezarları başında tek başına andı.
SPOR
Destekler Yeterli Değil
Destekler Yeterli Değil
‘AGRO Sivas 2019 Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı´nın açılışına katılan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Sivas´ın tarım ve hayvancılık şehri olduğunu ifade ederek, “İstediğimiz düzeyde değiliz. Destekler var ama bunlar yeterli değil. Bunun ötesinde girdi maliyetlerinin çok yüksek olması tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızı epey zorluyor” dedi.
GÜNDEM
Heyecanımızı Kaybetmedik--Video
Heyecanımızı Kaybetmedik--Video
Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas Kongresi´nin 100. yıl dönümü dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın da katıldığı törenlerle coşkuyla kutlandı. Kent meydanında halkla buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sivas Kongresi deyince hemen gözümüzün önüne gelen tarihi bir fotoğraf vardır. O gün İstanbul temsilcisi ile buradaydı, Bursa, Aydın, Denizli, Afyonkarahisar buradaydı. Sivas´taki tarihi toplantıda bütün vatan temsil ediliyordu. Bir asır sonra aynı mekanda Sivas´taki heyecanı asla kaybetmediğimizi tekrarlamak istiyorum” dedi.
GÜNDEM
DOLAR
7.4367
EURO
9.0232
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Öldükten sonra yaşamak isterseniz, kalıcı bir eser bırakınız.

HZ.ALİ (R.A)
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4