Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Cumhuriyet Coşkusu
Cumhuriyet  Coşkusu
Türkiye Cumhuriyeti´nin kuruluşunun 96´ncı yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de coşkuyla kutlandı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Valilik Binası´nda tebriklerin kabulü ile başladı. Vali Salih Ayhan, 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Piyade Albay Hakan Tutucu ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Valilik makamında tebrikleri kabul etti.
GÜNDEM
100´üncü Yıl Çok Önemli--Video
100´üncü Yıl  Çok Önemli--Video
Bir dizi açılış ve programlara katılmak üzere ilimize gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Atatürk Kongre Müzesi´nde 81 ilin milli eğitim müdürleriyle değerlendirme toplantısında buluştu. Sivas´ta olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Bakan Selçuk, Sivas Kongresi´nin 100´üncü yılının kutlandığını anımsatarak “100´üncü yıl bizim açımızdan çok önemli. Milli mücadelemizin başladığı bütün ruhuyla, ruhaniyetiyle bu konuyu hissettiğimiz bir mekan olarak Sivas´ta bu binada bulunuyor olmanın ayrı bir değeri var” dedi.
GÜNDEM
Belediye Meclisinden Mehmetçik´e Destek--Video
Belediye Meclisinden  Mehmetçik´e Destek--Video
Sivas Belediye Meclisi, Barış Pınarı Harekatı özel gündemiyle toplandı. Oturumda, tüm üyelerin mutabakatıyla huzur haklarının Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı´na bağışlanması kararı alındı. Oturumun ardından tüm üyeler belediye önünde Türk bayrakları ve asker selamı ile Mehmetçiği selamladı.
GÜNDEM
Toprağımız Ekiliyor Çiftçimiz Kazanıyor
Toprağımız Ekiliyor  Çiftçimiz Kazanıyor
Ankara karayolu üzerinde bulunan bir arazide ayçiçeği hasadına katılan Vali Salih Ayhan, “Toprağımız ekiliyor çiftçimiz kazanıyor, daha fazla olması için de mücadelemizi sürdüreceğiz. İnşaat çalışmaları devam eden barajlarımız var, bunlar tamamlandığı zaman çiftçimize büyük katkısı olacak” dedi.
GÜNDEM
Özyürek, Kangal Sahipsiz Değildir
Özyürek, Kangal Sahipsiz Değildir
MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Sivas´ın Kangal ilçesinde ikili eğitim veren Kuşkayası İlköğretim Okulu´nun taşımalı sisteme geçirilmesi ve ilçe merkezinde bulunan Çok Programlı Anadolu Lisesinin diğer lise ile birleştirilmesine tepki gösterdi.
GÜNDEM
Taraftarlardan Otyakmaz´a Ziyaret
Taraftarlardan Otyakmaz´a Ziyaret
Çılgınlar 58 Taraftar Grubu Temsilcileri, Demir Grup Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz´ı ziyaret etti.
SPOR
Destekler Yeterli Değil
Destekler Yeterli Değil
‘AGRO Sivas 2019 Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı´nın açılışına katılan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Sivas´ın tarım ve hayvancılık şehri olduğunu ifade ederek, “İstediğimiz düzeyde değiliz. Destekler var ama bunlar yeterli değil. Bunun ötesinde girdi maliyetlerinin çok yüksek olması tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızı epey zorluyor” dedi.
GÜNDEM
Okullar Yeni Döneme Hazır
Okullar Yeni Döneme Hazır
9 Eylül´de başlayacak olan 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi öncesi Vali Salih Ayhan´ın başkanlığında hazırlık toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Vali Ayhan, “Eğitim-öğretim dönemi başladığı zaman hiçbir sınıfımız öğretmensiz kalmayacak. Okullarla ilgili planlamalarımızı yaptık. Yeni döneme tüm okullarımız hazır halde” dedi.
GÜNDEM
“Halkla İç İçe Olmayı Sürdüreceğiz”
“Halkla İç İçe Olmayı Sürdüreceğiz”
Halk Günü programı kapsamında vatandaşları makamında ağırlayarak talep, öneri ve isteklerini dinleyen Vali Salih Ayhan, “Devletin kapısı halka her zaman açık. Halkın derdine imkânlarımız ölçüsünde çözüm üretmeye devam edeceğiz. Ayrıca şehirde de halkla iç içe olmayı sürdüreceğiz” dedi.
GÜNDEM
“Halkla İç İçe Olmayı Sürdüreceğiz”
“Halkla İç İçe Olmayı Sürdüreceğiz”
Halk Günü programı kapsamında vatandaşları makamında ağırlayarak talep, öneri ve isteklerini dinleyen Vali Salih Ayhan, “Devletin kapısı halka her zaman açık. Halkın derdine imkânlarımız ölçüsünde çözüm üretmeye devam edeceğiz. Ayrıca şehirde de halkla iç içe olmayı sürdüreceğiz” dedi.
GÜNDEM
Yeni Sporcular Keşfedildi
Yeni Sporcular Keşfedildi
Sivas´ta spor dalları arasında en çok ilgi gören masa tenisinde yaz okulu çalışmaları aralıksız sürüyor. Yaz okulu çalışmaları ile ilgili konuşan masa tenisi antrenörü Günay Güzel; “Birçok sporcu ile tanışma imkanı bulduk. Sivas´taki masa tenisine yeni sporcular dahil ettik. İlimizdeki masa tenisi branşı giderek büyüyor” dedi.
SPOR
Bayramdan sonra hizmete girecek
Bayramdan sonra hizmete girecek
Şehrin farklı bölgelerinde devam eden yol, kaldırım ve altyapı çalışmalarını yerinde inceleyerek ekiplerden bilgi alan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nda ilk etabın bayramın ardından hizmete sunulacağını müjdeledi. Başkan Bilgin, “Şehrimiz için önemli bir ulaşım projesi olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nda, Yenişehir´den Erzincan karayoluna kadar olan bölümü bayram sonrası hizmete sunacağız. Karayolları Bölge Müdürlüğümüz ile koordineli olarak çalışıyoruz. Önümüzdeki süreçte de üniversiteye uzanan bölümde imar çalışmalarımızı tamamlayarak en kısa zamanda hizmete açacağız" dedi.
GÜNDEM
“Hayal etmeye devam edeceğiz”
“Hayal etmeye devam edeceğiz”
Volkswagen´in Türkiye´de 2 milyar euroluk yapacağı yatırıma Sivas´ın ev sahipliği yapması için bulundukları girişimi değerlendiren Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, “Yetkililer ile ikili görüşmelerimiz sonucu talebimizi değerlendirdiklerini ancak limandan dolayı İzmir ve çevresini seçtiklerini söyledi. Sivas için hayal etmeye devam edeceğiz. Bugün Volkswagen olmaz, yarın başka bir otomobil fabrikası olur. Cumhurbaşkanımız tarafından endüstri bölgesi olarak açıklanan Demirağ OSB´ye büyük yatırımcılar çekmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.
GÜNDEM
Soğuğa Dayanıklı Nohut Geliştirildi
Soğuğa Dayanıklı  Nohut Geliştirildi
Sivaslı bilim insanları kaliteli nohut üretimini yaygınlaştırmak için geniş tarım arazilerine sahip soğuk illerde ekilebilecek, soğuğa dayanıklı nohut fidesi geliştirmeyi başardı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Bitki ve Hayvan Üretim Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Tolga Karaköy başkanlığındaki proje kapsamında 2 yılda yaklaşık bine yakın yabani nohut incelenerek uygun yabani nohutların genleri kültürlü nohutlara aktarılıp soğuğa dayanıklı türler geliştirildi.
GÜNDEM
Çalışmalarımızı Sürdüreceğiz
Çalışmalarımızı Sürdüreceğiz
İlimizde engelli ve eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik düzenlenen hibe programına başvuru yapanlardan projesi kabul edilen 3 engelliye 50´şer bin lira hibe düzenlenen törenle teslim edildi. Törende konuşan Vali Salih Ayhan, “Bu örnekleri artırarak Sivas´ta dezavantajlı gruplara yönelik, devletimizin hassasiyet gösterdiği yapılara yönelik çalışmalarımızı hep beraber sürdüreceğiz. Hibe alan kardeşlerimize bereketli, bol kazançlar diliyorum. İnşallah onlar örnek olacak ve çevresine bu mesajı vererek katılımın artırılmasını sağlayacak” dedi.
GÜNDEM
“Masa Tenisi En İyi Beyin Sporu”
“Masa Tenisi En İyi Beyin Sporu”
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Masa Tenisi İl Temsilciliği, öğrencilerin yaz tatilinde spor yapması için 29 Haziran Cumartesi günü yaz okulu açacak. Başlayacak olan masa tenisi yaz okulunun kayıtlarının devam ettiği öğrenilirken, masa tenisi tecrübeli antrenörü Günay Güzel; “Masa tenisi dünyanın en iyi beyin sporudur. Kayıtlarımız hızla sürüyor. Haftaya açılış yapacağız ve ardından çalışmalar başlayacak” dedi.
SPOR
“Boksa Bekliyoruz”
“Boksa Bekliyoruz”
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Boks İl Temsilciliği, çocukların spor yapması için yaz okulu açacak. Bu kapsamda önümüzdeki günlerde açılacak olan boks yaz okulu için kayıtlar devam ediyor. Boks İl Temsilcisi Oğuzhan Karaoğlan ise, hedeflerinin Sivas boksuna yeni sporcular kazandırmak olduğunu söyleyerek; “Sivas boksuna yeni sporcular kazandırmayı hedefliyoruz. Tüm öğrencilerimizi, gençleri başlayacak yaz okulumuza bekliyoruz” dedi.
SPOR
Heyecanla Çalışacağız
Heyecanla Çalışacağız
Kurumlarının 2019 yılı yatırım programı kapsamında yürüttüğü çalışmaları yerinde inceleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Sivas´ı kovan, Özel İdare´yi arı olarak görerek, şehrimizin her bir noktasında büyük bir gayretle, heyecanla yeniden çalışacağız” dedi.
GÜNDEM
Sivas Kazansın
Sivas Kazansın
Ticaret ve Sanayi Odası´nın (TSO) Mayıs ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda göreve geldikleri 1 yıllık zaman dilimini değerlendiren TSO Başkanı Mustafa Eken, “İlk yılımızın çok başarılı geçtiğine inanıyorum. 4 yıl sonra daha güzel şeyleri konuşacağız. Bizim kişisel hiçbir derdimiz olamaz. Mevzumuz Sivas olunca da her zaman her yerde oturur, konuşuruz. Yeter ki Sivas kazansın” dedi.
GÜNDEM
Sorunların Üzerine Kararlılıkla Gideceğiz
Sorunların Üzerine Kararlılıkla Gideceğiz
Memur-Sen Engelliler Komisyonu Başkanı Selman Devecioğlu, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.
GÜNDEM
“En Büyük Hedef Taraftar”--Video
“En Büyük Hedef Taraftar”--Video
Sivas Belediyespor Yeni Başkanı Harun Budaklı, önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Budaklı; “En büyük çalışmamız da taraftar için olacak. En büyük hedefimiz taraftar. Bu tribün tıka basa dolacak” dedi.
SPOR
Hizmet Siyasetini Tercih Edin--Video
Hizmet Siyasetini Tercih Edin--Video
27 Şubat´ta ilimize gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum´un Sivaslılara verdiği müjdelerin kamuoyuna duyurulması amacıyla AK Parti İl Başkanlığı tarafından tertip edilen programda konuşan TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, “Diğer aday Ankara´dan 3 hizmet getiriyorsa, Hilmi Bey 10 hizmet getirir. Dolayısıyla tercih şu: Sivas 3 hizmetle yetinecek mi, yoksa 10 eser veya daha fazlasıyla mı yetinecek? Onun için biz diyoruz ki hizmet siyasetini tercih edin” dedi.
GÜNDEM
Projeler Çarşamba Açıklanacak
Projeler Çarşamba Açıklanacak
AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, partilerinin Sivas Belediye Başkan adayının proje tanıtım programının Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum´un katılımıyla Çarşamba günü gerçekleştirileceğini söyledi. Tüm Sivaslıları aday tanıtım programına davet eden İl Başkanı Aksu, “Güzel projelerle vatandaşlarımızın karşısına çıkacağız. Allah nasip ederse 31 Mart tarihinde halkımızın teveccühüyle seçilecek olan Hilmi Başkanımız Sivas´a yapılan hizmetleri katlayarak devam ettirecek” dedi.
SİYASET
“Belediyespor Daha İyi Olacak”
“Belediyespor Daha İyi Olacak”
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, gazetemizi ziyaret etti. Göreve gelmesi halinde ortak akıl ile şehri yöneteceğini ifade etti. Sivas Belediyespor´un ilimizin önemli bir markası olduğunu dile getiren Başkan Adayı Ürgüp, “Sivas Belediyespor´u daha da iyileştireceğiz, kurumsallaştıracağız. Alt yapıya daha çok önem vereceğiz. Takıma her türlü desteği vereceğiz. Belediyespor´u en iyi noktaya taşıyacağız. Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksini geliştireceğiz. Açık olan tribünün üstünü kapatacağız” dedi.
SPOR
“Mücadelemizi Sürdüreceğiz”--Video
“Mücadelemizi Sürdüreceğiz”--Video
Gemerek´in Sızır Beldesi´nde yığma seçmen oluşturulduğunu öne süren CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “Gemerek ilçe ve belde örgütümüz Sızır´la ilgili bin 60 kişi için itirazda bulundu. Bunların Sızır´da yaşamadığını belgeleriyle tespit edip seçim kuruluna sunduk. Gemerek İlçe Seçim Kurulu, bunlardan 92´sini kabul edip, diğerlerini reddetmiştir. Bizim yaptığımız başvuruların tamamı belgelidir. Buna rağmen adalet yerine getirilmemiştir” dedi.
SİYASET
“Lisanslı Sporcuda Rekor Kırdık”
“Lisanslı Sporcuda Rekor Kırdık”
Masa Tenisi İl Temsilcisi Muhammet Kuşçu, Türkiye´de en fazla lisanslı sporcu sayısının Sivas Masa Tenisi branşında olduğunu belirterek; “Şuanda lisanslı sporcu sayısı Türkiye´de İstanbul´u dahi geçmiştir. Sivas´ta lisanslı sporcu sayımız çok fazla. Gençlerin bu spora ilgi göstermeleri herkesi olduğu gibi bizi de çok memnun ediyor. Rekor kırdık diyebiliriz” dedi.
SPOR
“2019´da Da Destekleyeceğiz”
“2019´da Da Destekleyeceğiz”
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak´ın liderliğinde hayata geçirilen Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı´nın enflasyonun kontrol altına alınmasına çok önemli katkı sağladığını ifade ederek “Milli bir dayanışma içinde 2019´da da Enflasyonla Mücadele Programı´nı desteklemeyi sürdüreceğiz” dedi.
EKONOMİ
“Halkın Karşısına Yeni Projelerle Çıkacağız”
“Halkın Karşısına Yeni Projelerle Çıkacağız”
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp; “Çalışmalarımız iyi gidiyor. Halkımızın teveccühü iyi. Yeni dönemde yeni projelerle halkın karşısına çıkacağız” dedi.
SİYASET
“Ülkemizin Yarınlarından Umutluyuz”
“Ülkemizin Yarınlarından Umutluyuz”
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, yeni yıl dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Eken, mesajında; “2018 yılını geride bırakırken, Türkiye ve Sivas ekonomisinde daralmanın yaşandığı bir yıl oldu. Biz iş dünyası olarak ülkemizin yarınlarından umutluyuz” dedi.
EKONOMİ
“Dur Durak Bilmeden Çalışacağız”
“Dur Durak Bilmeden Çalışacağız”
Yeni yıl nedeniyle mesaj yayımlayan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Yeni yılda da verimli çalışmalar ortaya koymak, yeni projeler üretmek, ilimize yeni yatırımlar kazandırmak için çalışmalarımızı dur durak bilmeden sürdüreceğiz” dedi.
GÜNDEM
Hanife Döner
Hanife Döner
Ah Güzel İzmir
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Dua...
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Faydasız İşlerden Kaçınmalıyız
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Vefalı Olmak İnsani Bir Duygudur
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
VAR´da Yalan...
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.7975
EURO
9.2988
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
"Tenini besleyip geliştirmeye bakma, çünkü o sonunda topraga verilecek bir kurbandir.

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4