Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
BU MİLLET HER ZAMAN DOĞRU KARARI VERDİ
BU MİLLET HER ZAMAN  DOĞRU KARARI VERDİ
Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından ilimizde düzenlenen Yerel Medya Buluşması programına katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 24 Haziran seçimlerine ilişkin konuştu. Yılmaz, “Bu aziz millet bu zamana kadar hep sağduyuyla, en doğru şekilde karar verdi. 24 Haziran´da da bir önceki seçimlerden daha büyük bir sorumlulukla, evlatlarının geleceği için, Türkiye´nin geleceği için çok doğru, yerinde, sağlıklı bir karar vereceklerine inanıyorum” dedi.
GÜNDEM
AK Parti ile çağ atladık
AK Parti ile çağ atladık
2002 yılında kurulan AK Parti ilimizi adeta yeniden inşa etti. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın destekleri ile adeta çağ atlayan Sivas´a son 15 yılda 26 milyar 630 milyon lira değerinde yatırım yapıldı. Güçlü Türkiye´yi inşa etmek için 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerleyen AK Parti hükümetinin Sivas´a en fazla yatırım yaptığı alan 11 milyar lira ile ulaştırma ve haberleşme alanında gerçekleşti.
GÜNDEM
Aydın, güreşçileri tebrik etti
Aydın, güreşçileri tebrik etti
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Rusya´da yapılan “İşitme Engelliler Yıldızlar, Gençler, Büyükler Güreş Dünya Şampiyonası”nda Sivas´ı başarıyla temsil ederek 86 kiloda gümüş madalya kazanan Sebahattin Gözel ve 92 kiloda da Bronz madalya kazanan Dursun Gözel kardeşleri tebrik etti.
SPOR
ERDOĞAN %70, VEKİLLER %60
ERDOĞAN %70,  VEKİLLER %60
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Anadolu Ajansı Editör Masası´na konuk olarak, Sivas için seçim tahmininde bulundu. Bakan Yılmaz, “Sivas il merkezinin nüfusu 350 bine yakın. Toplam nüfusun yüzde 60´a yakını merkezde. Sayın Cumhurbaşkanımızın merkezde yüzde 75 gibi oyu var. Sivas´ta Cumhurbaşkanımıza yüzde 70´in üzerinde, milletvekillerimize de yüzde 60´ın üzerinde bir oy bekliyoruz” dedi.
SİYASET
ESTAŞ, istihdama devam ediyor
ESTAŞ, istihdama devam ediyor
Sivas´ın önemli sanayi kuruluşları arasında başı çeken ESTAŞ ikinci fabrikasını açtı. ESTAŞ ES2 fabrikasının açılışına Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Vali Davut Gül´ün yanı sıra çok sayıda il protokolü katıldı. Açılış töreninde konuşan ESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Timuçin, Endüstri4 uygulaması ile üretim yapacak fabrikada 120 kişinin istihdam edileceğini söyledi.
EKONOMİ
EKİNCİ VE YÜCE DESTEK İSTEDİ
EKİNCİ VE YÜCE  DESTEK İSTEDİ
AK Parti Milletvekili adayları Semiha Ekinci Rüstem Yüce, seçim çalışmaları kapsamında bir dizi ziyaretlerde bulundu. Ekinci, Koyulhisar, Suşehri ve Akıncılar ilçesinde temasta bulunurken, Yüce ise 4 Eylül Sanayi Sitesi esnaflarını ziyaret etti.
SİYASET
"Büyük bir destanı 24 Haziran´da yazacaksınız"
"Büyük bir destanı 24 Haziran´da yazacaksınız"
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: "Bu aziz millet güçlü bir cumhurbaşkanı, güçlü bir parlamento, güçlü bir Türkiye´yi tercih edecektir"
SİYASET
LİDER SENDİKA 26 YAŞINDA…
LİDER SENDİKA  26 YAŞINDA…
Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak ile Türk Ulaşım-Sen Şube Başkanı İlker Çelikus, sendikanın 26. yıldönümü nedeniyle gazetemize ziyarette bulundu. Albayrak, “Hak yoluna adanmış bir ömürden başka sermayesi olmayan bir avuç gönül insanının desteğiyle çıktığımız hizmet yolundaki mücadelemize ilk günkü heyecan ve azimle devam ediyoruz” dedi.
GÜNDEM
“Kamuoyunu tatmin eden bir sonuç olmadı”
“Kamuoyunu tatmin eden bir sonuç olmadı”
BBC Türkçe Sivas´ta seçimin nabzını tuttu. BBC´ye konuşan parti il başkanları ve milletvekili adayları Pazar günü gerçekleştirilecek seçimlere ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. BBP İl Başkanı Uğur Bulut´un AK Parti listelerinin ikinci veya üçüncü sırasından aday gösterilmesi beklenen BBP´li adaya ilişkin, “Sivas kamuoyu adayımızı iki veya üçüncü sırada görmeyi umuyordu ama beşinci sırada gerçekleşti. BBP ve kamuoyunu tatmin eden bir sonuç olmadı” sözleri dikkat çekti.
SİYASET
HAYDİ PEHLİVANLAR MİNDERE
HAYDİ PEHLİVANLAR MİNDERE
Sivas Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Güreş İl Temsilciliği, çocukların spor yapması için yaz okulları açıyor. Bu kapsamda önümüzdeki günlerde açılacak olan Güreş yaz okulu için kayıtların başladığı öğrenildi.
SPOR
“Sivas´ı daha iyi yerlere taşıyacağız”
“Sivas´ı daha iyi yerlere taşıyacağız”
Önceki gün partisinin Cumhuriyet Meydanı´nda gerçekleştirdiği mitingde konuşan Milli Eğitim Bakanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, “Önümüzdeki dönemde üniversitemizle, II. Organize Sanayi Bölgemizle, Lojistik Merkezimizle, Seyfebeli Küçük Sanayi Sitemiz ile inşallah Sivas´ı bulunduğu konumdan çok daha iyi yerlere taşıyacağız” dedi.
SİYASET
SEÇİM ÖNCESİ SON ANKET
SEÇİM ÖNCESİ  SON ANKET
Sivas Ay Sosyal Araştırma Merkezi tarafından yapılan iki anket çalışması kamuoyunda şaşkınlık yarattı. Milletvekili aday listeleri belli olmadan önce yapılan ankette AK Parti yüzde 67´lerde oy alırken, adaylar belirlendikten sonra bu oran yüzde 62´lere düştü. Bu düşüşe zıt olarak diğer partilerin oy oranında ise yükselişler yaşandı. Sivas halkının Cumhurbaşkanlığı seçimindeki tercihi ise Recep Tayyip Erdoğan oldu. Seçmenlerin % 64,4´ü mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ı desteklerken, CHP´nin adayı Muharrem İnce % 19,7, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener % 10,6, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise % 2,3 değerinde oy aldı.
SİYASET
"Türkiye´yi bölgesinde süper güç yapan AK Parti iktidarıdır"
"Türkiye´yi bölgesinde süper güç yapan AK Parti iktidarıdır"
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: "Türkiye bölgesinde süper güçtür. Türkiye´yi bölgesinde süper güç yapan son 16 yıllık AK Parti iktidarıdır"
SİYASET
Çocuklardan örnek davranış
Çocuklardan örnek davranış
Sivas´ın Ulaş ilçesinde iki küçük kardeş ve bir arkadaşları yolda buldukları 10 lirayı "Biz yolda para bulduk, haram olduğu için size bırakmak istedik" notuyla bir caminin minberinin yanına bırakarak dürüstlük örneği gösterdi.
GÜNDEM
Yukarı Tekke, 40 yıllık ihtiyacı karşılayacak
Yukarı Tekke, 40 yıllık ihtiyacı karşılayacak
840 bin metrekare alana sahip olan Yukarı Tekke Mezarlığı´nda bugüne kadar 400 bin metrekarelik alanda defin işlemi gerçekleştirildi. Geriye kalan 440 bin metrekarelik alanda oluşturulacak adalarda 80 bin civarında defin yapılması öngörülüyor. Yılda ortalama 2 bin kişinin defnedildiği Yukarı Tekke´nin olağanüstü bir durum olmaması halinde 40 yıllık ihtiyacı karşılayacağı düşünülüyor.
GÜNDEM
MMG İL TEMSİLCİLİĞİ KURULDU
MMG İL TEMSİLCİLİĞİ KURULDU
MMG teşkilatlanma çalışmalarını tamamlayarak Sivas´ta temsilciliğini açtı. MMG Sivas Kurucu İl Temsilciliği görevini üstlenen ÇEDAŞ Genel Müdürdü Ahmet Sait Akboğa ve beraberindeki heyet Sivas Valisi Davut Gül ve Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın´ı makamında ziyaret ederek MMG´nin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
GÜNDEM
HAYDİ BASKETBOLA
HAYDİ BASKETBOLA
Sivas Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Basketbol İl Temsilciliği, çocukların yaz aylarını daha verimli geçirmesi ve spor yapması için yaz okulları açıyor. Bu kapsamda önümüzdeki günlerde açılacak olan Basketbol yaz okulu için müracaatlar start aldı. Sivas Basketbol İl Temsilcisi Akın Günaydın, tüm çocukları Basketbol Yaz Okuluna davet ederek; “Tüm gençlerimizi başlayacak yaz spor çalışmalarımıza bekliyoruz. Her şeyden önemlisi genç ve çocuklarımız bir amaç uğruna yaz tatilini dolu dolu, spor yaparak geçirecekler. Bunun sonunda hayallerini gerçekleştirme şansı da elde edebilecekler” dedi.
SPOR
NEREDEN NEREYE
NEREDEN NEREYE
“Daha yeşil bir Sivas” sloganından yola çıkan Sami Aydın başkanlığındaki Sivas Belediyesi´nin yeşil alan konusundaki çalışmaları göz doldurdu. Belediyenin 2017 yılına ilişkin faaliyet raporundan derlenen bilgilere göre imar planında yer alan yeşil alan, park ve meydan düzenlemelerinin son sürat gerçekleştirildiği Sultan Şehir´de kişi başına düşen yeşil alan miktarı zirveye çıktı. Merkez ilçede 2010´da kişi başına düşen yeşil alan 2,69 metrekare iken 2017 sonunda bu oran 4,88 metrekareye çıktı.
GÜNDEM
Yatak kapasitesi 164´e ulaşacak
Yatak kapasitesi 164´e ulaşacak
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Harun Tan, yakın zamanda açılması planlanan 92 yatak kapasiteli modern darülaceze ile birlikte merkez ilçede faaliyet gösteren huzurevlerinin 164 yatak kapasitesine ulaşılacağını söyledi.
GÜNDEM
HAYIRLI OLSUN
   HAYIRLI OLSUN
Eski adliye binası yerine yapılan Şehitler Meydanı ve yaklaşık 800 araç kapasiteli yer altı otoparkının açılışı gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Vali Davut Gül, “Bu durum Sivas´ın zenginleştiğini de gösteriyor. Çünkü bunu yapmak için bir şeyi yıkmanız gerekiyor. Neyi yıktık? Adliye binası ve Valilik ek binasını yıktık. Şimdi yeni adliye binamız yapıldı. Valilik ek binamız da şuan yapılıyor. Bugüne kadar yıkılan ve yapılanları düşündüğünüzde 90-100 Milyon liralık bir yatırımdan bahsediliyor. Tüm bunları Sivas halkının daha iyi hizmet alması için yapıyoruz” dedi.
GÜNDEM
"Amacımız; hayata hazır bireyler yetiştirmek"
"Amacımız; hayata hazır bireyler yetiştirmek"
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 2017-2018 eğitim öğretim yılının, yarın sona erecek olması dolayısıyla mesaj yayımladı. Yılmaz, gelişen ve değişen dünyada eğitime yapılan yatırımın, geleceğe yapıldığını vurgulayarak, "Bu bilinçle evlatlarımızı, teknolojiye yön verebilen, donanımlı, okuyan, araştıran, sorgulayan güçlü bireyler olarak yetiştirmek için çalışıyoruz, amacımız; hayata hazır, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirmektir." ifadelerini kullandı.
EĞİTİM
YİĞİDOLARDAN EURO 2024 ADAYLIĞINA DESTEK
YİĞİDOLARDAN EURO 2024  ADAYLIĞINA DESTEK
Demir Grup Sivasspor´un yıldız futbolcuları Robinho, Arouna Kone ve Thievy Bifouma, Türkiye´nin 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) adaylığına sosyal medya hesaplarından destek vererek, EURO 2024´ün Türkiye´de düzenlenmesi gerektiğini söylediler.
SPOR
GEÇMİŞ OLSUN ŞAMPİYON
GEÇMİŞ OLSUN ŞAMPİYON
Nefes darlığı yaşadığı için bıçak altına yatan son Avrupa Şampiyonu Sivaslı güreşçi Taha Akgül, burnundan ameliyat oldu. Dün taburcu olan şampiyon güreşçinin birkaç gün de evde dinleneceği öğrenildi. Bizde Sivas İrade Gazetesi yazı ailesi olarak Sivaslı şampiyon güreşçimiz Taha Akgül´e geçmiş olsun der, acil şifalar dileriz.
SPOR
“Adaletsizliğe son verilmeli”
“Adaletsizliğe son verilmeli”
Sağlık-Sen Sivas Şube Başkanı Efe Zileli, “Döner sermaye sisteminde yaşanan adaletsizliğe bir an önce son verilmeli” dedi.
GÜNDEM
“Kardeş şehir” talebine olumlu yanıt
“Kardeş şehir” talebine olumlu yanıt
Tunus´un Gafsa şehrinin ilimiz ile “kardeş şehir” anlaşması yapılması talebine Sivas Belediyesi´nden olumlu yanıt geldi.
GÜNDEM
Takım otobüsü yenileniyor
Takım otobüsü yenileniyor
Demir Grup Sivasspor´un karayolu seyahatlerinde kullandığı kulüp otobüsü yenileniyor. Otobüs önümüzdeki günlerde dizayn edilerek yeni görünüme kavuşacak.
SPOR
Kömür dağıtımları Eylül´de tamamlanacak
Kömür dağıtımları Eylül´de tamamlanacak
Sivas Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yılmaz Güleçyüz, ihtiyaç sahibi ailelere yıl içerisinde toplam 9 bin ton kömür yardımında bulunacaklarını söyledi. Kömürlerin şu an bin 600 tonunun dağıtıldığını ifade eden Güleçyüz, Eylül ayı sonuna kadar dağıtım işleminin tamamlanacağını belirtti.
GÜNDEM
Kone kutsal topraklarda
Kone kutsal topraklarda
Demir Grup Sivasspor´un başarılı santraforu Arouna Kone, ligin tatile girmesiyle Mekke´nin yolunu tutarak, Umre ziyareti gerçekleştirdi.
SPOR
GELECEĞİN KARARINI GENÇLER VERECEK
GELECEĞİN KARARINI  GENÇLER VERECEK
TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, TÜGVA Sivas İl Temsilciliğinin açılışa katıldı. 24 Haziran seçimlerine değinen Erdoğan, Türkiye´nin genç bir nüfusa sahip olduğunu belirterek, “Allah´ın izniyle bu millet, 15-16 yıldaki kazanımlarını atılımlarını çok daha ileriye taşıyacak olan, gençlerimize çok daha aydınlık bir gelecek sunan dünyadaki bütün mazlumların ümidi olan Cumhurbaşkanımızı gümbür gümbür destekleyecektir. Bundan yana benim bir şüphem yok” dedi.
GÜNDEM
"Şehitlerimizin emanetine gözümüz gibi sahip çıkacağız"
"Şehitlerimizin emanetine gözümüz gibi sahip çıkacağız"
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: "Artık onlar sadece kendi anne ve babalarının evlatları değil, aziz Türk milletinin evlatlarıdır. Bu düşünceyle de şehitlerimizin emanetine gözümüz gibi sahip çıkacağız, emanetini yere düşürmeyeceğiz. Onların uğrunda can verdiği değerleri daha da yükselteceğiz daha da güçlendireceğiz ki bu vatan için can vermenin, bu vatan için kan vermenin boşa gitmediğini yedi düvele göstereceğiz"
GÜNDEM
DOLAR
4.6560
EURO
5.4274
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sorunlarınızdan kaçmak,asla kazanamayacağınız bir yarıştır.

anonim
sxyl

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5