Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Kira Artışında Vicdanlı Olun
Kira Artışında Vicdanlı Olun
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, Vakıflar ve Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı kiracılarına yapılan zam oranına tepki gösterdi. Meclis toplantısında konuşan Başkan Eken, “Belediye zammı yüzde 5 yapıyor ama Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Üniversite Vakfı yüzde 20 zam yapıyor. Esnafın zor durumda olduğu dönemde yüzde 20 zam nedir? Herkes elini vicdanına koysun. Esnaflarımız krizden yeni yeni çıkıyor. Kira artışı yaparken bunlar göz önüne alınsın” dedi.
GÜNDEM
Gerekirse İlçelere Destek Vereceğiz
Gerekirse İlçelere Destek Vereceğiz
Valilik koordinesinde hayata geçirilen "Sivas İçin 300 Fikir 300 Proje” tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Geniş katılımla gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, “İlçelerimiz büyüklüklerine ve ihtiyaçlarına göre projeler ürettiler. Bu projelerin büyük çoğunluğu kaymakamlıklarımızın öz kaynakları ile yürütebileceği projeler. Biz de gerektiği yerde ilçelerimize bu anlamda finansman desteği sağlayacağız” dedi.
GÜNDEM
Fırsat Vermeyeceğiz
Fırsat Vermeyeceğiz
Sivas Marangozlar Esnaf Odası tarafından istişare ve birlik toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Oda Başkanı Raif Aydın, son yıllarda farklı kurumlarda çalışıp da seyyar olarak meslektaşlarının işine ortak olanları eleştirdi. Bu kişilerin marangoz ve mobilya faaliyet gösteren esnafları olumsuz etkilediğini belirten Aydın, “Bu tür kişilere fırsat verilmemesini sağlayacağız” dedi.
GÜNDEM
Mikro Milliyetçilik Şehre Zarar Verir
Mikro Milliyetçilik Şehre Zarar Verir
Tarım ve Hayvancılık Çalıştayı, Öğretmenevi´nde başladı. Paydaş kurumların katıldığı toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, ´Kangal Köpeği Üretim Eğitim ve Satış Merkezi´ projesinin yeri ile ilgili bilgi yetersizliğine bağlı bazı tartışmalar gündeme geldiğine dikkati çekti. Vali Ayhan, "Aynı şehrin içerisinde mikro milliyetçilik yapmak bu şehre verilebilecek en büyük zarar. Bu tesis ile birlikte Kangal´da var olan tesisimizi de güçlendirerek özellikle tanıtım noktasında çok önemli adımlar atacağız” dedi.
GÜNDEM
TOKİ Beklenen İlgiyi Görmedi
TOKİ Beklenen İlgiyi Görmedi
Sivas´ta, Toplu Konut İdaresi´nin (TOKİ), "100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi"ne başvuru sayısının beklenenin altında kaldığı öğrenildi. Gazetemizin Ziraat Bankası yetkililerinden edindiği bilgiye göre merkez ilçenin yanı sıra Akıncılar´a yapılacak olan bin konut projesi için 4 bin 767 kişi başvuruda bulundu.
GÜNDEM
Oturan Müdür İstemiyorum
Oturan Müdür İstemiyorum
Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile birlikte İl Genel Meclisine konuk oldu. Meclis üyelerine 2019 yılında yapılan çalışmalar ve 2020 hedefleri hakkında bilgi veren Vali Ayhan, “Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi odasında iki saat oturan idareci istemiyorum. Halkın içinde olarak, işleri kolaylaştıracak, üretim anlayışıyla çalışacağız. Büyük düşüneceğiz, büyük işler yapacağız” dedi.
GÜNDEM
Sultan Şehir Vizitsivas´la Canlanacak
Sultan Şehir Vizitsivas´la Canlanacak
Vali Salih Ayhan, Sivas Belediyesi ile ortaklaşa kurdukları Kültür A.Ş.´nin çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Kültürel faaliyetlerin bu şirket aracılığıyla yürütüleceğine dikkat çeken Vali Ayhan, vizitsivas.com.tr adlı adres üzerinden Sivas´ın değerlerinin tanıtılacağını, gezilecek, görülecek veya yemek yenilebilecek yerlere ilişkin bilgilerin bu sitede yer alacağını ifade etti.
GÜNDEM
Tecrübelerini Aktardılar
Tecrübelerini Aktardılar
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “İş Dünyasında Kadınlar” konulu panel gerçekleştirildi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Genç Girişimcilik ve Kariyer Kulübünce organize edilen panelde Gülper Gündüz Yassı, Arife Güler ve Bahar Yıldırım iş dünyasında kadın olmanın zorluklarını ve avantajlarını anlattılar.
GÜNDEM
Geleceğe Nefes Ol
Geleceğe Nefes Ol
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan “Geleceğe Nefes Ol” kampanyası kapsamında Sivas´ta 368 bin fidanın toprakla buluşacağını açıklayan Vali Salih Ayhan, “Geleceğe yemyeşil bir doğa bırakmak elimizde. Hemen en yakın bölgeye gidip bir fidan dikebilir, bu kutsal göreve ailenizle birlikte eşlik edebilir ve tertemiz bir hava için katkıda bulunabilirsiniz. Sadece tek bir fidan bile dikerek yeni bir yaşamın başlangıcını sağlayabilirsiniz” dedi.
GÜNDEM
4 Yılda 20 Ton Atık Pil Toplandı
4 Yılda 20 Ton Atık Pil Toplandı
Selçuk Ortaokulu´nda gerçekleştirilen "Çevre Bilinci, Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık" eğitim programına katılan İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Son 4 yılda belediyemizin okullarımızla iş birliği içinde topladığı 20 ton atık pil ve tonlarca atık yağ dikkate alındığında geri dönüşüm faaliyetlerinin önemi çok net bir şekilde anlaşılmaktadır” dedi.
GÜNDEM
Sıcak Çermik´e Afyon Modeli
Sıcak Çermik´e Afyon Modeli
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, ortalama sıcaklığı 45 ile 48 derece arasında değişen Sıcak Çermik´in su yönetiminin tek elden yönetilmesi amacıyla çalışmalara başladıklarını söyledi. Su israfının önlenmesi amacıyla Afyon´da belediye ve özel idare ortaklığıyla AFJET adlı şirketin kurulduğuna dikkat çeken Başkan Bilgin, bu mantığı SİVJET şirketini kurarak Sıcak Çermik´te de işleteceklerini ifade etti.
GÜNDEM
Temeller Bugün Atılacak
Temeller Bugün Atılacak
Kısa adı SİVTAŞ olan Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi bünyesinde kurulacak olan yem fabrikası ve süt işleme tesisinin temel atma töreni bugün gerçekleştirilecek.
GÜNDEM
Tashih-i Huruf Kursu Başladı
Tashih-i Huruf Kursu Başladı
İlimizde ilk defa açılan Tashih-i Huruf kursunun ilk dersi İl Müftüsü Yusuf Akkuş´un da katılımıyla gerçekleştirildi. Kursun açılış programında konuşan İl Müftüsü Akkuş, “Bizler toplumda önder olarak hakkın ve hakikatin sesini yükseltmek, Allah´ın kitabını ve güzel ahlakı öğretmek, milletimizi ve medeniyetimizi en güzel şekilde temsil etmekle görevlendirildik. Bu görevi en güzel biçimde yerine getirmekle mesulüz” dedi.
GÜNDEM
Bayrağı İleriye Taşıyacağız
Bayrağı İleriye Taşıyacağız
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, ilçe istişare toplantıları kapsamında Gürün´de üyelerle bir araya geldi. 17 aylık görev süresi boyunca yaptıkları çalışmalara ilişkin üyeleri bilgilendiren Başkan Eken, “Biz 7 bin üyeyi temsil ediyoruz. 69 tane meclis üyemiz var. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası, tüm üyeleri ve ilçeleri ile bir bütün. Biz göreve geldiğimizde; ‘Doğru olacağız, doğru yapanın yanında olacağız´ dedik. Geçmiş yönetimleri eleştirmiyorum. Hepsi hizmet etmiş. Geçmiştekilerden Allah razı olsun. Biz bayrağı aldık ve daha da ileriye taşıyacağız” dedi.
GÜNDEM
Sivas´ın Üretim Kapısı Olacak
Sivas´ın Üretim Kapısı Olacak
Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve diğer ilgililer kısa adı SİVTAŞ olan Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi bünyesinde Demirağ Organize Sanayi Bölgesi civarında kurulması planlanan yem fabrikası ve süt işleme tesisi arazisinde incelemelerde bulundu. Yem fabrikası ve süt işleme tesislerinin temelinin 29 Ekim´de atılacağını müjdeleyen Vali Ayhan, “38 bin 354 metrekare alan üzerine kurulacak olan tesisler, onlarca kişiye istihdam sağlayacak, Sivas´ın üretim kapısı olacak” dedi.
GÜNDEM
Öğretmenler Oyun Hamuru Üretecek
Öğretmenler Oyun Hamuru Üretecek
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Turizm Fakültesi arasında öğretmenlere doğal malzemeden oyun hamuru imalatı eğitimi verilmesine ilişkin protokol imzalandı. Protokol kapsamında okul öncesi öğretmenleri, doğal malzemeden oyun hamuru imal edecek.
GÜNDEM
Milletimizin Emrindeyiz
Milletimizin Emrindeyiz
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) yönetim kurulu ve meclis üyeleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, göreve geldikleri süre zarfında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yaptıkları her işte istişareye önem verdiklerine dikkat çeken Başkan Bilgin, “Sizler şehrin her katmanını temsil eden seçilmiş arkadaşlarımızsınız. Sizlerle birlikte birlik ve beraberlik havasını şehrin her noktasına yaymamız gerekiyor. Aldığımız kararları istişare ile alacağız ve şehrin sahiplenmesini sağlayacağız. Sizleri ve şehri dinlemeye her zaman hazırız. 5 başkan yardımcımız, birim müdürlerimizle milletimizin emrindeyiz” dedi.
GÜNDEM
Oteller Dolacak
Oteller Dolacak
Vali Salih Ayhan, Sivas´ta faaliyet gösteren sektörlerin potansiyeli, sıkıntıları ve geleceğiyle ilgili görüş ve önerilerinin masaya yatırıldığı ´Sektör Buluşmaları´ kapsamında otel işletmecileriyle bir araya geldi. Toplantıda konuşan Vali Ayhan, “Şehrin tanıtımını iyi bir şekilde yapacağız. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. İlimizle ilgili belgesel hazırlıyoruz. Sivas´ı cazip hale getirdiğimizde bu otellerin doluluk oranını arttıracağız ve Sivas turizmde hak ettiği payı alacak” dedi.
GÜNDEM
Sivas Katmeri Tescillendi--Video
Sivas Katmeri Tescillendi--Video
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, Sivas´a özgü yöresel lezzetlerden birisi olan Sivas katmerinin, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillendiğini açıkladı. Başkan Eken, “Sivas köftesinin ardından STSO yaptığı başvuru kabul edildi ve katmerimiz de Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından ´Sivas Katmeri´ olarak tescillendi. Sivas, zengin mutfağı ile gastronomi alanında da Türkiye´nin en önemli illeri arasında yer almaktadır. Ancak birçok platformda söylediğimiz gibi tanıtım konusunda yetersiz kalınması şehrimize ait ürünlerin tanıtımını da olumsuz etkilemektedir. Elması, kavunu, kuru fasulyesi, turşusu, köftesi ve katmeri ile Sivas´ı her yönüyle tanıtmamız gerekmektedir” dedi.
GÜNDEM
TSO´dan Eğitime Destek
TSO´dan Eğitime Destek
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı´ya 40 bin liralık kırtasiye malzemesi hediye çeki verdi. Eğitime katkılarından dolayı Başkan Eken´e teşekkür eden İl Müdürü Savaşçı, “Sivas Ticaret ve Sanayi Odası eğitimde her zaman bize destek veren, her türlü ihtiyacımızda bir telefon kadar bize yakın olan bir kurum” dedi.
GÜNDEM
Çiftçilerimize Sahip Çıkılsın
Çiftçilerimize Sahip Çıkılsın
Sivas´ta 2019 yılının çiftçiler için verimli geçmediğini söyleyen Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, “Biz hiç kimseye muhtaç olmamak için para kazanamasak dahi bu toprakları ekeceğiz ve bu ülkeye katma değer sağlayacağız ama yetkililerimizin de bir an önce elini taşın altına koymalarını bekliyoruz. Çiftçilerimize sahip çıkılmasını istiyoruz” dedi.
GÜNDEM
Memnuniyeti Sağlamaya Çalışacağız--Video
Memnuniyeti Sağlamaya Çalışacağız--Video
“Şehirlerin Sultanı, Güvenli Gıda Diyarı” projesinin basın toplantısı Dr. Vali Hasan Canpolat Toplantı Salonu´nda gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Vali Ayhan, hizmet sektöründe faaliyet gösteren firmalara çeşitli kriterleri baz alarak belge vereceklerini ifade ederek “Şehirlerin sultanı olan Sivas´ımızda gıda sektörünü el birliğiyle üst düzey standartlara taşıyacağız. Müşteri memnuniyetini sağlamaya çalışacağız” dedi.
GÜNDEM
DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR--VİDEO
DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR--VİDEO
Cumhuriyet Üniversitesi´nde öğrenci ve personelin rahat nefes alabileceği sosyal alanlar oluşturmak adına yürütülen gölet çalışmaları son hız devam ediyor. Rektörlük tarafından Kayseri yolu üzerinde lojmanlar bölgesinde bulunan 18 bin 472 metrekare bataklık alanın ıslah edilmesinin ardından başlayan peyzaj, ağaçlandırma, kütükev, seyir terası ve kamelya çalışmaları sürüyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Göletin etrafını ağaçlandırıyoruz. Gölet kenarlarına kamelyalar koyarak güzel bir alana dönüştüreceğiz. Şu an göletin tabanından su çıkıyor. İki tane daha kuyu açtırarak göletin suyunu sabit tutacağız. Buraya bine yakın balık bırakacağız. Bunun yanı sıra seyir terası yaptıracağız. Hatta gelecek yıllardan itibaren olta ile balık bile tutulabilecek” dedi.
GÜNDEM
Türkiye mazlumların cenneti
Türkiye mazlumların cenneti
Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi´nde mezuniyet heyecanı yaşandı. Törene Kimya Mühendisliği Bölüm 1´incisi Suriyeli Abdallah Algherbawı´nın sözleri damga vurdu. Türkiye´ye övgüler yağdıran Algherbawı, “Diğer ülkeler kapılarını yüzlerimize kapatırken siz kapatmadınız. Türkiye her zaman zalimlerin cehennemi, mazlumların cenneti oldu ve olmaya da devam edecektir” dedi.
GÜNDEM
Sivas ve Tokat Kardeştir
Sivas ve Tokat Kardeştir
Turhal Sivaslılar Derneği ve Meraküm ve Dumanlı Çayı Yöresi Belde ve Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MERDER) üyeleri Yıldız Beldesi´nde “Sivas-Tokat Buluşması” programında bir araya geldi. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği programda konuşan Vali Salih Ayhan, “Sivas ve Tokat kardeştir. Her iki şehir kültürüyle özüyle sazıyla, birlikteliğiyle çok güzel bir ortam oluşturmaktadır” dedi.
GÜNDEM
Muhteşem Açılış--Video
Muhteşem Açılış--Video
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “İl Spor Merkezleri” açılış programı yoğun katılımla gerçekleştirildi. Programa katılan Vali Salih Ayhan, sporcularla beraber sportif etkinlikler yaparak, her zaman sporun ve sporcunun yanında olduklarını söyledi.
SPOR
SİVTAŞ Kuruldu
SİVTAŞ Kuruldu
Kısa adı SİVTAŞ olan "Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi" kuruldu. Şirketle Sivas çiftçisinin gelirinin artırılması ve sektörde yaşanan sorunların ortadan kaldırılması hedefleniyor.
GÜNDEM
“Hak Ettiği Payı Alacak”
“Hak Ettiği Payı Alacak”
İlimizde son dönemde hizmete giren otelleri ziyaret ederek yetkililerden bilgi alan Vali Salih Ayhan, "Şehrin tanıtımını iyi yaptığımız takdirde, Sivas´ı cazip hale getirdiğimizde bu otellerin doluluk oranını arttıracağız ve Sivas turizmde hak ettiği payı alacak. Otellerin her bir odasında, her bir metre karesinde emek var. Sivas´ta iyi bir turizm altyapısı oluştu” dedi.
GÜNDEM
İlk 10´a Gireceğiz
İlk 10´a Gireceğiz
Sivas Kongresi´nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Doğa Koleji´nin sponsorluğunda gerçekleştirilen konser programında konuşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, “Bizler yatırım yapacağız, ihracat yapacağız, istihdam sağlayacağız. Sivas´ımızı tüm hemşerilerimizle birlikte inşallah Türkiye´nin il 10 ili arasına getireceğiz. Bu birlikle, beraberlikle olur” dedi.
GÜNDEM
Seyyar Satıcılara Geçit Verilmeyecek
Seyyar Satıcılara Geçit Verilmeyecek
Ramazan Bayramı öncesi alınan tedbirlere ilişkin bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Kayhan Işık, her yıl Bankalar ve Sirer Caddesi´nde kurulan pazar yerini bu yıl bölge esnafı ve vatandaşların taleplerini dikkate alarak yıkılan Selçuk Ortaokulu´nun yerine kuracaklarını söyledi. Bankalar ve Sirer Caddesi´nde seyyar satıcı ve kaçak ticaret yapanlara geçit verilmeyeceğini vurgulayan Işık, pazarcı esnafını mağdur etmeyeceklerini belirtti.
GÜNDEM
Hanife Döner
Hanife Döner
Ah Güzel İzmir
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Dua...
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Faydasız İşlerden Kaçınmalıyız
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Vefalı Olmak İnsani Bir Duygudur
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
VAR´da Yalan...
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.7975
EURO
9.2988
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Herkesin bakmadığı yönden bak dünyaya…

Mevlana
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

Su kaplumbağları hakkında bilgi