Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Geleceğe Sanatla Yürüyelim--Video
Geleceğe Sanatla Yürüyelim--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “Geçmişten Geleceğe Sanat İle Yürüyelim” isimli resim sergisi düzenlendi. Cumhuriyet Üniversitesi´nden mezun olan ve şu an öğretmenlik yapan kişilerin eserlerinin görücüye çıktığı sergi yoğun ilgi gördü.
GÜNDEM
Sivas´ın 2019 Manzarası
Sivas´ın 2019 Manzarası
2019 yılında Sivas´ta siyaset, ekonomi, spor başta olmak üzere birçok alanda önemli gelişmeler yaşandı. Her zaman gündemin nabzını tutan İrade Gazetesi, 2019 yılında ilimizde yaşanan önemli gelişmeleri sizler için ay ay derledi.
GÜNDEM
Gönülleri Mest Etti--Video
Gönülleri Mest Etti--Video
Sivas Belediyesi´nin düzenlediği program kapsamında Sivaslılarla buluşan Dr. Senai Demirci, sohbet aralarında okuduğu şiirlerle gönülleri mest etti.
GÜNDEM
35 Yıllık Deneyimini Aktardı
35 Yıllık Deneyimini Aktardı
35 yıllık balık ustası Hüseyin Akpolat, mesleki tecrübelerini Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerine uygulamalı olarak anlattı.
GÜNDEM
Konser Büyük Beğeni Topladı
Konser Büyük Beğeni Topladı
Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı öğrencilerinin Geleneksel Türk Sanat Müziği dersi kapsamında hazırladıkları konser izleyicilerden büyük beğeni topladı.
GÜNDEM
Yarışmaya Damga Vurdular--Video
Yarışmaya Damga Vurdular--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nden 13 öğrenci ile 2 öğretim üyesinden oluşan ekip, İstanbul´da gerçekleştirilen Uluslararası Aşçılar Şampiyonası´nda 12 altın, 5 gümüş ve 4 bronz madalya kazanarak yarışmaya damga vurdu.
GÜNDEM
Halı Dokumacılığı Eğitimi Verildi
Halı Dokumacılığı Eğitimi Verildi
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Kadın Girişimciler Kurulu tarafından Sosyal Girişimcilik Semineri ve Tezgahsız Halı Dokuma Atölyesi programı düzenlendi. Program kapsamında Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü Halıcılık ve Kilimcilik Programcılığı Öğr. Üyesi Emine Tonus tarafından tezgahsız halı dokumacılığı eğitimi verildi.
GÜNDEM
Başkan Bilgin´den Hastalara Ziyaret--Video
Başkan Bilgin´den Hastalara Ziyaret--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi´ni ziyaret eden Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, göğüs hastalıkları servisinde tedavi gören hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.
GÜNDEM
Konsere Yoğun İlgi
Konsere Yoğun İlgi
24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı tarafından düzenlenen konsere öğrenciler tarafından yoğun ilgi gösterildi.
GÜNDEM
Sergiye Büyük İlgi
Sergiye Büyük İlgi
24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Cumhuriyet Üniversitesi´nde açılan sergi büyük ilgi gördü.
GÜNDEM
25 Eser Sergilendi--Video
25 Eser Sergilendi--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü tarafından “Cumhuriyetin 96´ncı Yılında Cumhuriyet Sergisi” açıldı. 25 eserin sanatseverlerle buluştu sergi yoğun ilgi gördü.
GÜNDEM
Bugün Fidan Yarın Nefes
Bugün Fidan Yarın Nefes
Milli Ağaçlandırma Günü "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyası kapsamında 81 ilde 11 milyon fidan toprakla buluştu. İlimizde; Çamlıbel ve Yıldızeli arasında bulunan Ilıca Köyü ağaçlandırma sahasında gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğine katılan Vali Salih Ayhan, “Geleceğe bırakabilecek en güzel miras budur” dedi.
GÜNDEM
Şampiyondan Bilgin´e Ziyaret
Şampiyondan Bilgin´e Ziyaret
Karma Dövüş Sanatları (MMA) spor dalında 47 kiloda şampiyon olan Sivaslı sporcu Alperen Karabulut, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e ziyarette bulundu.
SPOR
29 Ekim Sergisine Yoğun İlgi
29 Ekim Sergisine Yoğun İlgi
Cumhuriyetin kuruluşunun 96´ncı yılı münasebetiyle Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğrencileri tarafından Orta Anadolu´nun en büyük müzesi olma özelliğine sahip olan Sivas Arkeoloji Müzesi´nde “29 Ekim Resim Sergisi” açıldı. Toplamda 35 resmin bulunduğu sergiye öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
GÜNDEM
İsraftan Kaçınılmalı--Video
İsraftan Kaçınılmalı--Video
Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerine uygulamalı olarak kuzu etinin nasıl parçalanması gerektiğini gösteren Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, kesim sırasında etin her parçasının ayrı ayrı değerlendirerek israftan kaçınılmasının önemli olduğuna dikkat çekti.
GÜNDEM
Gastronomi Müzesi Açıldı--Video
Gastronomi Müzesi Açıldı--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi´nde “Gelenekten Geleceğe Gastronomi Müzesi” açıldı. Müze hakkında bilgi veren “Bu gastronomi müzesini yaklaşık bir ay önce inşa ettik. Gastronomi müzemizi inşa etmemizin en önemli nedenleri ‘gelenekten geleceğe´ kuşağını, düsturunu öğrencilerimize öğretebilmek” dedi.
GÜNDEM
Hayran Kaldılar
Hayran Kaldılar
BİLSEM ile Tasarım ve Beceri Merkezini ziyaret eden Vali Salih Ayhan´ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan ve beraberindeki protokol eşleri Sivas Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) ile Sivas Tasarım ve Beceri Merkezinde incelemelerde bulundu. Yatırımları oldukça beğendiklerini söyleyen protokol eşleri çocukların tasarım gücü ve yeteneklerinin ortaya çıkarılması amacıyla güzel bir imkanın oluşturulduğunu dile getirdiler.
GÜNDEM
Sayıları Artacak
Sayıları Artacak
Sivas Yetenek ve Beceri Merkezi´nin açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “İnşallah bunların sayısını hem Sivas´ımızda hem başka şehirlerimizde artıracağız. Bu vesile ile çocuklarımızın sadece bir yönden değil de çok yönlü olarak gelişmelerine imkan sağlamış olacağız. Dünya ile rekabet edebilmek için eğitimle ekonominin ilişkisini güçlendirebilmek için bu tür üretim yerlerine, bu tür haz duyarak öğrenme merkezlerine daha çok ihtiyacımız var” dedi.
GÜNDEM
Öğrenciler Salatalıktan Koku Üretti
Öğrenciler Salatalıktan Koku Üretti
Sivas´ta öğretmenlerinin yardımı ile salatalıktan koku üretmeyi başaran ortaokul öğrencileri şimdi ise ürettikleri “Sivas ayazı” isimli kokunun patentini almak için çalışıyor. İlginç çalışma ile ilgili bilgi veren proje yöneticisi Dilek Kireçtepe, “Sivas´ın kendine has kokusu olmadığı için ben yaz tatili boyunca araştırmalar yaptım. Sivas Valiliği ve belediyemizden bu konuda yardım aldım. Ardından ise üniversite den hocalarımız ile işbirliği halinde ‘Sivas Ayazı´ kokusunu ürettik” dedi
GÜNDEM
Eğitimin Kalbi Sivas´ta Atacak
Eğitimin Kalbi Sivas´ta Atacak
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, birtakım değerlendirme toplantıları ve açılış programlarına katılmak üzere bugün ilimizde olacak. İlk olarak Valiliği ziyaret edecek olan Bakan Selçuk, bakanlık bürokratları ve 81 il milli eğitim müdürlerinin katılımı ile Atatürk Kongre Müzesinde gerçekleştirilecek “İl Milli Eğitim Müdürleri Değerlendirme Toplantısı”nın açılış programına katılacak.
GÜNDEM
Öğrenciler Geleceğe Hazırlanacak
Öğrenciler Geleceğe Hazırlanacak
Resimden müziğe, robotik kodlamadan halı dokumaya 13 farklı atölyeyi barındıran Sivas Yetenek ve Beceri Merkezi açılışa hazırlanıyor. Tezgahta halı dokumadan kuş ve su sesi eşliğinde masal dinlemeye, keman ve piyano ile müzik eğitiminden drama salonuna kadar birçok detayın düşünüldüğü merkezde, öğrencilerin bilgiye eğlenceli bir ortamda ulaşmaları hedefleniyor. Vali Salih Ayhan: "Tasarımıyla, renk kurgusuyla, kullanılan materyallerle, eğitim altyapısıyla, verilen felsefeyle zamanın ruhuna çok uygun bir eğitim kurumu oldu" dedi.
GÜNDEM
‘Sivas Ayaz´ı İle Koku Festivaline Katılacaklar
‘Sivas Ayaz´ı İle Koku Festivaline Katılacaklar
Yunus Emre Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri, E-Twinning ‘Şehirler ve Kokular´ Projesi kapsamında salatalık ve yabani nane kullanarak kolonya üretti. Öğrenciler ve öğretmenler ürettikleri ´Sivas Ayazı´ kolonyasıyla 81 ilden 113 öğretmen ve 210 öğrencinin katılımıyla düzenlenecek olan Alanya Koku Festivali´ne katılacak.
GÜNDEM
Uğurlu´dan İade-i Ziyaret
Uğurlu´dan İade-i Ziyaret
Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği´ne (SESOB) iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette konuşan Başsavcı Uğurlu, Sivas´ta görev yapmaktan dolayı memnun olduğunu dile getirdi.
GÜNDEM
Kampanyaya Destek Oldular
Kampanyaya Destek Oldular
Trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla İçişleri Bakanlığı öncülüğünde başlatılan "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" kampanyasına Tarım ve Orman Bakanlığı´na bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Sivas El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü personeli de destek verdi. Personel, trafik polisleri ile birlikte sürücüleri durdurarak yaya önceliği konusunda farkındalık oluşturmaya çalıştı.
GÜNDEM
Amerika´dan Dereceyle Döndü
Amerika´dan Dereceyle Döndü
Amerika´da Light Space & Time isimli sanat galerisinin çevrimiçi olarak yaptığı uluslararası “Open” başlıklı yarışmaya Bonsai-I isimli çalışmasıyla katılan Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Okan Boydaş, 782 eser arasında ilk 40´a girerek sergileme ödülüne lâyık görüldü.
GÜNDEM
Yol Haritası Belirleyeceğiz
Yol Haritası Belirleyeceğiz
Milli Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen Sanat Sivas Projesi, saha çalışmalarına yön verecek Sanat Sivas Çalıştayı ile başladı. Öğretmenevi´nde gerçekleştirilen programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Sizlerin destekleri ile kendimize bir yol haritası belirleyecek, yıl boyunca okullarımızda ve şehrimizin belli noktalarında sanatsal kurslar açacak, ortaya çıkan ürünleri sergiler, gösteriler, konserler ve yarışmalar vasıtası ile kamuoyu ile paylaşacak ve bu kadim şehirde yeniden bir kültür-sanat hareketi başlatacağız” dedi.
GÜNDEM
Doğal Oyun Hamuru Üretildi--Video
Doğal Oyun Hamuru Üretildi--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi Bayram Koyun öncülüğünde fakülte bünyesinde yüzde 100 doğal oyun hamuru üretilmeye başlandı. Bünyesinde kimyasal madde bulunmayan oyun hamuru sağlık açısından hiçbir tehlike içermiyor.
GÜNDEM
Altın Eller Sivas´ta Buluştu
Altın Eller Sivas´ta Buluştu
Sivas Kongresi´nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü´nün koordinesinde kent meydanında Altın Eller Sivas´ta Buluşuyor" adlı festival açıldı. Festivalde 25´i il dışından olmak üzere 50 sanatçının geleneksel Türk el sanatı ürünleri sergileniyor.
GÜNDEM
Sivas´ın Değerleri Unutulmadı
Sivas´ın Değerleri Unutulmadı
Sivas Valiliği himayesinde 1. Sivas Kültür, Sanat ve Hizmet Ödülleri programı ile Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu konseri düzenlendi. Cumhuriyet Üniversitesi 4 Eylül Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilen programda Sivas´a katkı sunmuş kişilere ödül takdim edildi. Ebediyete intikal etmiş değerlerin ailelerine ‘Vefa Ödülü´nün de takdim edildiği programda duygusal anlar yaşandı.
GÜNDEM
Sivas İyi Noktada
Sivas İyi Noktada
Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Yusuf Büyük, Pazartesi günü başlayacak olan 2019-2020 eğitim-öğretim yılı öncesi ilimizde birtakım inceleme ve ziyaretlerde bulundu. Selçuk Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi´nde öğretmenlerle bir araya gelerek yeni eğitim-öğretim döneminin hayırlı olmasını temenni eden Genel Müdür Büyük, “Eğitim yatırımlarında Sivas çok iyi bir noktada. Şimdi bize düşen bu imkan ve fırsatları en iyi şekilde değerlendirerek eğitimde hak ettiğimiz, arzu ettiğimiz yere gelmektir” dedi.
GÜNDEM
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Haydi Sivasspor Tarih Yazmaya
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Mahkeme Heyetini Tebrik Ediyorum
Alper Duran
Alper Duran
Kavgacı Türkler
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Galibiyet Güzel Ama…
Yunus Tepe
Yunus Tepe
“Telaş ve Talaş”
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Camilerimiz ve Önemi
Taner Karabal
Taner Karabal
Âşık Veysel…
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Soru -Yorum
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.8179
EURO
9.2677
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mürşitlik alıcılık değil, vericiliktir…

Hacı Bektaşı Veli
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3