Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Kaçakçılığa Geçit Verilmiyor
 Kaçakçılığa Geçit Verilmiyor
Yurda kaçak yollarla sokulan cep telefonu bataryası ve aksesuarlarına el konuldu.
GÜNDEM
İşletmeler Denetlendi
İşletmeler  Denetlendi
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan “Denetim Seferberliği” kapsamında ilimizde faaliyet gösteren 4 bin 253 adet gıda işletmesini denetlediklerini söyleyen Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, “Vatandaşlarımızın sağlıklı ve güvenilir gıda tüketmesi noktasında gerekli bütün tedbirleri alma gayreti içerisindeyiz” dedi.
GÜNDEM
Müze Gün Yüzüne Çıkacak--Video
Müze Gün Yüzüne Çıkacak--Video
Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi eserlerini bir arada bulunduran kent meydanının tam olarak ortaya çıkarılması kapsamında eski ordu evinin yıkımına başlandı. Yıkımın ardından gerçekleştirilecek proje sayesinde Sivas Kongresi´ne ev sahipliği yapan tarihi Atatürk Kongre Müzesi gün yüzüne çıkacak.
GÜNDEM
Üniversite´de, Mali Uygulamalar Anlatıldı--Video
Üniversite´de, Mali  Uygulamalar Anlatıldı--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde Mali Uygulamalar” konulu konferans düzenlendi. Konferans kapsamında katılımcılar KDV İstisnası, Damga Vergisi İstisnası, Temel Bilimler Desteği gibi konularda bilgilendirildi.
GÜNDEM
İşsizlik Azalacak--Video
İşsizlik Azalacak--Video
Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürü iken 2018/202 sayılı Valiler Kararnamesiyle Sivas Valiliğine atanan Salih Ayhan, aradan geçen 1 yıllık görev süresi boyunca ilimizde istihdam ve üretimin arttırılarak işsizliğin azaltılmasına vesile olacak projelerle Sivaslıların takdirini kazandı.
GÜNDEM
Fakülte Sayısı 17 Oldu--Video
Fakülte Sayısı 17 Oldu--Video
Cumhuriyet Üniversitesi bünyesinde bulunan fakülte sayısı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu´nun Resmi Gazete´de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Spor Bilimleri Fakültesine dönüştürülmesiyle 17´ye yükseldi.
GÜNDEM
Yıkımlar Sürecek--Video
Yıkımlar  Sürecek--Video
Pulur Mahallesi Ahi Emir Caddesi üzerinde bulunan 100. Yıl Sitesi´nin yıkım çalışmaları dün başladı. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile birlikte yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Salih Ayhan, Sivas´ta İçişleri Bakanlığı´nın genelgesi doğrultusunda, 645 metruk binanın 254´ünün yıkıldığını söyleyerek “Kent estetiği açısından, görüntü kirliği oluşturan bu tür binaları yıkmaya devam edeceğiz” dedi.
GÜNDEM
Seçimle Gelen Seçimle Gider
Seçimle Gelen  Seçimle Gider
Türkiye Barolar Birliği´nin (TBB) olağanüstü genel kurula götürülmesine yönelik girişimleri doğru bulmadıklarını bildiren Sivas Baro Başkanı Avukat Hacı Yılmaz Demir, “Seçimle gelen; seçimle gider kuralı demokrasilerin özüdür. 2021 yılı Mayıs ayında yapılacak olan olağan genel kurula kısa bir zaman kalmışken bu tarihi öne alma çabaları ve girişimleri anlamsız olup siyasi ve ideolojik saiklerle yapılan girişimlerdir” dedi.
GÜNDEM
Öğrencilere Pratik Eğitim Fırsatı
Öğrencilere Pratik  Eğitim Fırsatı
Cumhuriyet Üniversitesi Çağrı Merkezi Hizmetleri öğrencilerine yönelik pratik eğitim protokolü imzalandı. Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Öğrencilerimiz bu eğitimler sayesinde daha iyi yerlerde iş bulma durumu olacak. Mesleğini öğrenmiş olarak mezun olacak, bu açıdan önemli olduğunu düşünüyoruz. İnşallah bunları diğer programlarda, bölümlerde genişleterek devam edeceğiz” dedi.
GÜNDEM
Tarihi Cami Yok Olmasın
Tarihi Cami   Yok Olmasın
İlçelerinde bulunan ve 16. yüzyılda yapıldığı tahmin edilen Hardal Köyü Camisi´nin turizme kazandırılmasını istediklerini söyleyen Büyük Birlik Partisi (BBP) Şarkışla İl Genel Meclisi Üyesi Orhan Tamer, “Bu yapının ayağa kaldırılmasını istiyoruz. Hem ilçe hem de il kültür ve turizmine katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Bizden sonraki nesillere aktarılarak, kültürel mirasın korunmasını talep ediyoruz. Tarihi dokusunun araştırılarak ve de aslına bağlı kalınarak restore edilmesini bekliyoruz” dedi.
GÜNDEM
İkinci Üniversite İlana Çıktı
İkinci Üniversite İlana Çıktı
İlimizde geçen yıl 18 Mayıs´ta resmen kurulan Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi eleman alımı için ilana çıktı.
GÜNDEM
Sonunda Yıkılıyor--Video
Sonunda  Yıkılıyor--Video
Pulur Mahallesi Ahi Emir Caddesi üzerinde bulunan 100. Yıl Sitesi´nin yıkım kararı çıktı. Valiliğin, binanın 3194 sayılı İmar Kanununun 39. maddesine göre genel güvenlik ve asayiş bakımından tehlike arz ettiğini belediyeye bildirmesi üzerine sitede faaliyet gösteren mülk sahiplerine ve kiracılara “Siteyi ay sonuna kadar boşaltın” denildi. Sivas´ın uzun yıllardır gündeminde yer alan 100. Yıl Sitesi´nin yıkım kararının kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Pulur Mahallesi Muhtarı Ogün Bekçioğlu, binada faaliyet gösteren esnafların da gözetilmesi gerektiğine dikkat çekerek “Onların mağdur edilmemesini istiyoruz, ekmeğinin derdindeler” dedi.
GÜNDEM
Lezzetlerimiz Kaybolmasın
Lezzetlerimiz Kaybolmasın
Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği, şehirde faaliyet gösteren ve Sivas Köftesi ile ilimizin tanıtımına katkı sunan ustalara plaket verdi. Türkmenoğlu, “İstiyoruz ki, bu ustalarımız yeni ustalar yetiştirsin ve lezzetlerimiz kaybolup gitmesin” dedi
GÜNDEM
Yiğidolar´a Para ve Tribün Cezası!
Yiğidolar´a Para ve Tribün Cezası!
PFDK, taraftarların neden olduğu saha olayları nedeniyle Sivasspor´a 24 bin TL para cezası ve tribün blokesi verildiğini açıkladı.
SPOR
“Her Türlü Projenin Destekçisiyiz”
“Her Türlü Projenin Destekçisiyiz”
Cumhuriyet Üniversitesi bünyesindeki Nanofotonik Uygulama ve Araştırma Merkezi´nin (CÜNAM) yeterlilik değerlendirilmesi kapsamında TÜBİTAK-ARGES, TÜBİTAK-TÜSSİDE, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı temsilcilerinin yanı sıra hakem heyetinin oluşturduğu 11 kişilik ekip, Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız´ı ziyaret etti. Rektör Yıldız, “Sivas Cumhuriyet Üniversitesi´nde ülkemiz ve ilimizin ihtiyaçlarına yönelik faaliyetleri hızla devam ettiriyoruz. Ülkemize ve Sivas´ımıza katkı sağlayacak her türlü projenin destekçisiyiz” dedi.
GÜNDEM
İşsizliğin Fotoğrafı--Video
İşsizliğin Fotoğrafı--Video
İlimizin en önemli sorunları arasında yer alan işsizlik dün bir kez daha gözler önüne serildi. İŞKUR üzerinden Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 9 ay süre ile işe girmek isteyen binlerce Sivaslı, İŞKUR İl Müdürlüğü önünde metrelerce kuyruk oluşturdu.
GÜNDEM
SİDEMİR Çalışmalı
SİDEMİR  Çalışmalı
Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Uğur Bulut, devlete olan borcu ile son günlerde tekrar gündeme gelen Sivas Demir Çelik İşletmeleri´ne (SİDEMİR) ilişkin açıklamalarda bulundu. Şirketin devlete olan vergi borcunun 1 milyar liraya yaklaştığını anımsatan İl Başkanı Bulut, “Sivas´ın kalkınmasını tetikleyecek ana sektör SİDEMİR´in adam gibi çalışmasıdır” dedi.
GÜNDEM
ÖTV İndirimi Gazilere De Uygulansın
ÖTV İndirimi Gazilere De Uygulansın
Gazilerin sosyal haklarının iyileştirilmesi gerektiğini ifade eden Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Mustafa Hızal, “Geçtiğimiz aylarda Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın 5510 sayılı kanunda yapılan değişiklikle vazife malulü gazilerimizin özel hastanelerden faydalanmaları kaldırılmıştır. Bu mağduriyetimizin çözülmesini talep ediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda şehit ailelerimize, kamuda vefat eden ailelere ve taksicilere verilen binek araçlarda ÖTV indiriminin gazilerimize de uygulanmasını talep ediyoruz” dedi.
GÜNDEM
“Tek Düşüncemiz Kazanmak”
“Tek Düşüncemiz Kazanmak”
Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor´da teknik direktör Rıza Çalımbay, Trabzonspor ile oynayacakları maça ilişkin konuştu. Çalımbay; “Futbolcularımız, Trabzonspor maçının ne kadar önemli olduğunu çok çok iyi biliyor. Bütün düşüncemiz maçı kazanmak. Başka hiçbir düşüncemiz yok” dedi.
SPOR
Çankırı-Sivas Maçı 21 Eylül´de
Çankırı-Sivas Maçı 21 Eylül´de
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Spor Kulübü ile 1074 Çankırıspor 21 Eylül Cumartesi günü karşı karşıya gelecek.
SPOR
İlk Maç Araç Belediyesi İle
İlk Maç Araç Belediyesi İle
2019-2020 Sezonu Kadınlar Hentbol 1. Lig´inde ilimizi temsil edecek olan Sivas Belediyespor, sezona sahasında Kastamonu Araç Belediye Gençlikspor maçıyla başlayacak.
SPOR
Takipçisi Olacağız
 Takipçisi Olacağız
Zabıta Haftası nedeniyle yazılı açıklama yapan Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu, “Yerel yönetim hizmet kolunda genel yetkili sendika olarak, hükümetle oturduğumuz toplu sözleşme masasında dün olduğu gibi bugün ve yarın da ilkeli ve onurlu bir şekilde temsil etmeye çalıştığımız zabıta memurlarımızın hak ve taleplerinin bundan sonra da mutlak takipçisi olacağımız bilinmelidir” dedi.
Çiftçiler Siyah Çekirdeğe Yöneldi
Çiftçiler Siyah Çekirdeğe Yöneldi
İlimizde çekirdek üretimi yapan çiftçi Ali Çetin, beyaz çekirdekten istediğini kazanamayınca siyah çekirdeğe yöneldi.
GÜNDEM
Sunulan İmkanları Değerlendirmeliyiz
Sunulan İmkanları  Değerlendirmeliyiz
Ziya Gökalp Ortaokulu´nda düzenlenen kurs programına katılan öğretmenleri ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Sayın Valimiz Salih Ayhan´ın göreve geldiği ilk günden itibaren eğitime, öğrenciye, öğretmene verdiği önemi hepimiz biliyoruz. Bu bizim için büyük bir fırsattır. Bu imkanları, bu desteği en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor” dedi.
GÜNDEM
Güzel Fikirler Ortaya Çıkacak
Güzel Fikirler Ortaya Çıkacak
Sivas Kongresi´nin 100. yılı nedeniyle bu yıl ilimizde düzenlenen Orta Anadolu Ekonomi Forumu dün başladı. Programın açılışında konuşan Vali Salih Ayhan, “Sayın Cumhurbaşkanımızın da programlarımıza teşrif edecek olması ayrı bir heyecan verdi. Forum hep Ege, Akdeniz´de yapılırken Anadolu´nun kalbinde Sivas´ta yapılması güzel oldu. Alanında uzman olanlar, ekonomi forumunda güzel fikirler üretecekler. Bu fikirler de inşallah ilimize, ülkemize ve dünyaya yön verecek" dedi.
GÜNDEM
Dağ Fare Doğurdu
Dağ Fare Doğurdu
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk Sağlık-Sen Sivas Şubesi ve Türk Kamu-Sen´e bağlı birimleri ziyaret etti. Üyelerle bir araya gelen Genel Başkan Kahveci, 3 milyon 200 bin memur ile 2 milyona yakın memur emeklisini ilgilendiren 5. Dönem Toplu Sözleşmesi sürecine ilişkin, “20 milyon vatandaşımın umudu 2021 yılına ertelendi. Zaten tartışmalı olan Hakem Kurulu, bu kararla daha da tartışmalı hale geldi. Elbette Kamu Görevlileri Hakem Kurulu´nun hükümet ağırlıklı yapısıyla sendikaların beklentilerine uygun bir karar vermesi beklenemezdi; nitekim beklenen oldu ve dağ fare doğurdu” dedi.
GÜNDEM
Talepler İletilecek--Video
Talepler İletilecek--Video
AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın 4 Eylül´de ilimize gerçekleştireceği ziyaret öncesi parti binasında açıklamalarda bulundu. Birtakım taleplerin yer alacağı dosyayı Sivas ziyaretinde Erdoğan´a sunacaklarını ifade eden İl Başkanı Aksu, “Hem valiliğimiz hem belediyemiz hem teşkilatlarımız hem de milletvekillerimiz Sivas ile ilgili çalışıyor. Sivas Cumhurbaşkanımızın memleketi sayılır. Onun için de Sivas´a her zaman müjdeler vermiştir. Bu dönemde de Sivas´la ilgili çeşitli isteklerimiz var, onları da Cumhurbaşkanımıza ileteceğiz” dedi.
GÜNDEM
Prematüre Bebeğe Beyin Ameliyatı
Prematüre Bebeğe Beyin Ameliyatı
Kayseri´de 6.5 aylık olarak dünyaya gelen bebek, Sivas´ta endoskopik yöntemle hidrosefali ameliyatı oldu. Medicana Hastanesinde tedavi atına alınan Yunus Emre bebek, geçtiğimiz gün Beyin ve Sinir Cerrahı Prof. Dr. Mustafa Gürelik ve ekibi tarafından gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla sağlığına kavuştu. Endoskopik yöntemle gerçekleştirilen operasyonda minik bebeğin beynindeki kist diğer sıvı yolları ile ağızlaştırılarak tedavi edildi.
GÜNDEM
Kale, Sivas´a Değer Katacak--Video
Kale, Sivas´a  Değer Katacak--Video
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Kale Projesi kapsamında yürütülen kazı ve inşaat çalışmalarını yerinde inceledi. Projenin Sivas´a büyük bir değer katacağını ifade eden Başkan Bilgin, “Mevcut haliyle ülkemizin en güzel meydanlarından biri olan Sivas kent meydanımızı Kale Projemizle bütünleştirerek dünyanın sayılı meydanlarından biri haline getirmeyi hedefliyoruz. İnşallah tüm hemşerilerimiz bu projeyle gurur duyacaklar. Amacımız hem ecdat yadigârı eserlerimize sahip çıkmak, hem de daha yaşanabilir bir şehir oluşturmak” dedi.
GÜNDEM
Sivasspor´a Para ve Tribün Cezası!
Sivasspor´a Para ve Tribün Cezası!
PFDK, taraftarların neden olduğu saha olayları nedeniyle Sivasspor´a 24 bin TL para cezası ve tribün blokesi verildiğini açıkladı.
SPOR
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
Kadınlara İyi Davranmak Allah Rasûlünün Ahlakındandır.
Çetin Polat
Çetin Polat
Süper Ligde Zorlu Hafta
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Üç Aylar Çok Büyük Fırsatlardır
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Akıl Tutulması!
Alper Duran
Alper Duran
Teşekkür Borcu
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Hakemler Dokunulmazdır
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Taner Karabal
Taner Karabal
Sivas Kamuoyu Bu Konuda Hemfikir…
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Çevre
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
6.1023
EURO
6.5922
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bir kavme su dağıtan,onların hepsinden sonra su içeçektir.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2