Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Traktör Konvoyuna Yoğun İlgi
Traktör Konvoyuna Yoğun İlgi
Sivas Kongresi´nin 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından açılan “Geçmişten Günümüze Tarım Aletleri Sergisi”nde bulunan tarım aletlerinden konvoy oluşturuldu. Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız´ın da katıldığı konvoya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
GÜNDEM
Sultan Şehir İhya Olacak--Video
Sultan Şehir İhya Olacak--Video
Sivas Kongresi´nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Atatürk Kongre Müzesi bahçesinde “Geçmişten Günümüze Tarım Aletleri” sergisi açıldı. Cumhuriyet döneminden günümüze tarımda kullanılan alet ve ekipmanların görücüye çıktığı sergide konuşan Vali Ayhan, “Göreve başladığımızda Sivas´ta üçlü bir sacayağı kuracağımızı söylemiştik. Sanayi, turizm ve tarım. Sivas bu 3 sektörle inşa olacak, ihya olacak. Bu topraklar çok daha canlı olacak” dedi.
GÜNDEM
58 Saniyede 8 Köfte Yemek İçin Yarıştılar
58 Saniyede 8 Köfte Yemek İçin Yarıştılar
Sivas´ta düzenlenen “Gardaşlık Festivali” kapsamında düzenlenen yemek yarışmasına katılanlar 58 saniyede 8 köfte yemek için yarıştı.
GÜNDEM
Türkiye´ye Örnek Olacak
Türkiye´ye  Örnek Olacak
Bu yıl 5-6 Ağustos tarihleri arasında birincisi gerçekleştirilecek olan ‘Gardaşlık Festivali´ne ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, “Geleneksel hale gelerekten Türkiye´ye örnek bir festival olacağını düşünmekteyim. Sivas Selçuklu´nun kalbi, Osmanlı´nın vicdanı, Cumhuriyet´in aklıdır. Sivaslılar bununla ne kadar gurur duysa azdır. Çok büyük bir mirastır. İnşallah bunu hem ekonomik anlamda hem de sosyal anlamda iyi bir şekilde değerlendireceğiz” dedi.
GÜNDEM
Üniversite´de Şehitler Anıldı--Video
Üniversite´de  Şehitler Anıldı--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Anma Töreni” gerçekleştirildi. Zaman zaman duygusal anların yaşandığı törende konuşan Rektör Yıldız, “Ezan susmasın, bayrak inmesin diye toprağına çınar gibi düştüğümüz bu toprak son kaledir. Bunun bilinciyle aydınlık yarınlara doğru koşmalıyız. 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü vesilesiyle her türlü darbe girişimini kınıyor, istiklal uğruna tarihimiz boyunca can veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.
GÜNDEM
Doğanşar´da Bez Bebek Sergisi
Doğanşar´da Bez Bebek Sergisi
Doğanşar ilçesinde bez bebek sergisi açıldı.
GÜNDEM
Vali Bekir Aksoy İlkokulunda Dil Sınıfı Açıldı
Vali Bekir Aksoy İlkokulunda Dil Sınıfı Açıldı
"2023´e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi" kapsamında Vali Bekir Aksoy İlkokulu bünyesinde yabancı dil sınıfı açıldı. Sınıfın açılışını gerçekleştiren Vali Salih Ayhan, öğrencilerle sohbet ederek kitap hediye etti.
EĞİTİM
Sosyal Projeler İhmal Edilmemeli
Sosyal Projeler  İhmal Edilmemeli
10. Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi, Primemall Alışveriş Merkezi´nde açıldı. Serginin açılışında konuşan Vali Salih Ayhan, “Kurumlar yoğun bir çalışma yaparken bazı sosyal projeleri de ihmal etmemeleri gerekir, bu gibi aktiviteler sosyal bir farkındalıktır” dedi.
GÜNDEM
Görsel Sanatlar Sergisi Açtılar
Görsel Sanatlar Sergisi Açtılar
Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri kent meydanında bulunan bir alışveriş merkezinde görsel sanatlar sergisi açtı.
EĞİTİM
Çıta Yükseliyor
Çıta Yükseliyor
Şarkışla Âşık Veysel Meslek Yüksekokulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan "Öğretim Materyalleri Sergisi”nin açılışı gerçekleştirildi. Serginin açılışında konuşan Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Yadigar İrem, “Öğrencilerimiz her yıl çıtayı yukarıya taşıyor. Bu da biz yöneticileri mutlu ediyor. Onlarla ne kadar gurur duysak az” dedi.
GÜNDEM
Fotoğraf Sergisine Tam Not
Fotoğraf Sergisine Tam Not
Gazibey Şehit Davut Toy İlk ve Ortaokulu ile Beypınar İlk ve Ortaokulu öğretmenleri, öğrenciler ile birlikte çektikleri fotoğrafları Şems-i Sivasi İl Halk Kütüphanesi´nde sergilediler.
GÜNDEM
Büyük Beğeni Topladı--Video
Büyük Beğeni Topladı--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Mimarlık, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Resim Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan “Yıl Sonu Desen Sergisi” katılımcılardan tam not aldı.
GÜNDEM
Öğrencilerden Ebru Sergisi
Öğrencilerden  Ebru Sergisi
Yunus Emre Ortaokulu öğrencileri tarafından Şems-i Sivas-î İl Halk Kütüphanesi´nde ebru sergisi açıldı.
GÜNDEM
Üniversite´de 19 Mayıs Sergisi--Video
Üniversite´de  19 Mayıs Sergisi--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı öğrencileri tarafından “19 Mayıs ve Atatürk” isimli resim sergisi açıldı.
GÜNDEM
“Geleneksel Sanatlar Kayıp Hazinelerimizdir”
“Geleneksel Sanatlar Kayıp Hazinelerimizdir”
Cumhuriyet Üniversitesi Koyulhisar Meslek Yüksekokulu´nda “Ebru Sergisi” ve “Değerlerimle Değerliyim” konulu söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşiye konuşmacı olarak katılan Ebru sanatçısı Hüseyin Helva, “Geleneksel sanatlar bizim kayıp hazinelerimizdir. Kendi kayıp hazinelerimizin keşfine çıkacak yeni nesli bu kadim sanatla tanıştırmak bizlerin görevidir” dedi.
GÜNDEM
Sivas Kazansın
Sivas Kazansın
Ticaret ve Sanayi Odası´nın (TSO) Mayıs ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda göreve geldikleri 1 yıllık zaman dilimini değerlendiren TSO Başkanı Mustafa Eken, “İlk yılımızın çok başarılı geçtiğine inanıyorum. 4 yıl sonra daha güzel şeyleri konuşacağız. Bizim kişisel hiçbir derdimiz olamaz. Mevzumuz Sivas olunca da her zaman her yerde oturur, konuşuruz. Yeter ki Sivas kazansın” dedi.
GÜNDEM
Sergiye “Pasta” Damgası
Sergiye “Pasta” Damgası
Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Pasta Yapımı ve Sunumu kursiyerlerinin el emeğini hayal güçleriyle birleştirdikleri pastalar, “Yaygın Eğitim Kursları Yıl Sonu Sergisi”nde büyük ilgi gördü.
GÜNDEM
“İşbirliğimiz Artacak”
“İşbirliğimiz Artacak”
TÜBİTAK Yarışmalarında Kayseri Bölge Sergisine davet edilen ve birincilik elde ederek Türkiye finallerine katılmaya hak kazanan proje sahibi öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelen Vali Salih Ayhan, “Çocuklarımızı tüm alanlarda başarılı kılacağız. TÜBİTAK ile olan ilişkimiz, işbirliğimiz daha da artacak. TÜBİTAK´ın tüm yarışmalarına daha üst seviyede katılacağız. Sivas Valisi olarak bunun takipçisi ve destekçisi olacağım. Sivas bu konuda örnek bir şehir olacak” dedi.
GÜNDEM
İzleyenleri Büyüledi
İzleyenleri Büyüledi
Milli Eğitim Bakanlığı´nın Hami Projesi kapsamında Cumhuriyet Vakfı Okulları Özel Mehmet Recai Toydemir Anadolu Lisesi ile Halil Rıfat Paşa Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan “Bir Bahar Esintisi´´ adlı şiir dinletisi izleyenlerden tam not aldı.
GÜNDEM
Sempozyumlar Şehri Sivas--Video
Sempozyumlar Şehri Sivas--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “Ulusal Hz. Osman Sempozyumu” düzenlendi. Sempozyumun açılışında konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünal Kılıç, “Rektörümüzün göreve geldiğinde Sivas´ı sempozyumlar şehri hâline getirmek gibi bir hedefi vardı. Göreve geldiğimizden itibaren 15 sempozyum gerçekleştirdik. Artık Sivas sempozyumlar şehri haline döndü” dedi.
GÜNDEM
Velilerinin Desteğiyle Sergi Açtılar
Velilerinin Desteğiyle Sergi Açtılar
Malazgirt İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan “23 Nisan 23 Arduino Robotik Kodlama Sergisi” İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı tarafından açıldı. Stantları tek tek ziyaret ederek öğrencilerin projeleri hakkında bilgi alan İl Müdürü Savaşçı, çocuklarına destek veren velilere teşekkür etti.
GÜNDEM
Bahar Şenliği Devam Ediyor
Bahar Şenliği Devam Ediyor
Cumhuriyet Üniversitesi´nde 2019 Bahar Şenliği etkinlikleri kapsamında BESYO öğrencilerince düzenlenen aktiviteler renkli görüntülere sahne oldu. Grup String Band tarafından verilen rock konserinde ise coşkulu anlar yaşandı.
GÜNDEM
Müzeleri Hayatın İçerisine Katacağız--Video
Müzeleri Hayatın İçerisine Katacağız--Video
Vali Salih Ayhan, uzun süredir üzerinde çalışılan ve ilimiz turizmine yeni bir soluk getireceği düşünülen “Kültür ve Turizm Sivas” projesinin detaylarını açıkladı. Turizm Haftası etkinliklerinin açılışında konuşan Vali Salih Ayhan, “Elimizdeki mevcut müzeleri daha işlevsel hale getireceğiz. Bunlara ilaveten de tematik müzeler kuracağız. Nedir bunlar? Gastronomi Müzesi, Sanayi Mektebi Müzesi gibi. Mevcut müzeleri de hayatın içerisine katacağız. Bu şekilde müze denince ilk akla gelen il Sivas olacak” dedi.
GÜNDEM
Bu Sergiyi Kaçırmayın!
Bu Sergiyi Kaçırmayın!
Eğitici ve öğretici yapısının yanı sıra son teknoloji kullanılarak üretilen simülasyonlar ile 7. ve 16. yüzyıllar arasında yaşamış Türk-İslam medeniyetine ait bilim insanlarının buluşları ve eserlerinin sergilendiği “Altın Çağ´da Bilim Sergisi” kapılarını açtı. Dünya genelinde dördüncü kez ilimizde görücüye çıkan sergi, 5 Mayıs´a kadar Kongre Müzesi bahçesinde ziyaretçilerini bekleyen ağırlayacak.
GÜNDEM
1 Ay Açık Kalacak
1 Ay Açık Kalacak
Sivas Kongresi´nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında 5 Nisan´da Atatürk Kongre Müzesi´nde açılacak olan ‘Altınçağ´da Bilim Sergisi´ 1 ay açık kalacak. Türkiye genelinde Mersin, İstanbul ve Trabzon´dan sonra Sivas´ta açılacak olan sergi, ücretsiz gezilebilecek.
GÜNDEM
Resim Sergisine Yoğun İlgi
Resim Sergisine Yoğun İlgi
Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezi Sanat Galerisi´nde “Baskı Resim Öğrenci Çalışmaları” adlı resim sergisi açıldı. 60 eserin yer aldığı sergi, öğrenci ve akademisyenler tarafından büyük ilgi gördü.
GÜNDEM
“Çanakkale Ruhunu Hissettirdiler”
“Çanakkale Ruhunu Hissettirdiler”
Lütfi Abay ilkokulu öğrencileri tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi´nin 104. yıl dönümü sebebiyle hazırlanan “Destanın Adı Çanakkale” konulu serginin açılışında konuşan Vali Salih Ayhan, “Çocuklarımız hazırladıkları bu anlamlı sergiyle bir kez daha bizlere Çanakkale ruhunu hissettirdi” dedi.
GÜNDEM
“Askerlerimiz Destan Yazdı”
“Askerlerimiz Destan Yazdı”
Cumhuriyet Üniversitesi´nde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi 104. yıl dönümü nedeniyle ‘18 Mart 1915 Çanakkale Şehitleri Afiş Sergisi´ açıldı. Serginin açılışında konuşan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Aksu, “Çanakkale bir ruhtur. Bütün dünyanın farklı bölgelerinden, Anadolu´nun farklı şehirlerinden gelen askerlerimiz manevi gücüyle, inancıyla, tarihte bir destan yazmıştır” dedi.
GÜNDEM
Olgunlaşma Enstitüsü´nden Muhteşem Sergi--Video
Olgunlaşma Enstitüsü´nden Muhteşem Sergi--Video
Sivas Olgunlaşma Enstitüsü tarafından düzenlenen ‘Sivas Kadın Başlıkları ve Gelenekli Sanatlar´ sergisi açıldı. Yoğun katılımla açılış gerçekleştirilen sergideki eserler davetliler tarafından büyük beğeni topladı.
GÜNDEM
“Eğitimlere Önem Veriyoruz”
 “Eğitimlere Önem Veriyoruz”
1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında ilimizde gerçekleştirilecek etkinliklere ilişkin bilgi veren İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Nazif Ekinci, “Amacımız yüzde 95´i doğal afet kuşağı üzerinde olan ülkemizde toplumun her kesiminde temel afet bilinci oluşturmaktır. Bu kapsamda özellikle öğrencilerimize yönelik temel afet bilinci eğitimlerine büyük önem vermekteyiz” dedi.
GÜNDEM
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Dünyanın Ciğerini Sökeriz
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Güçlü Devlet Güçlü Sosyal Dayanışma Demektir - 2
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Kandil Geceleri Nasıl Geçirilmeli?
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Sivassporum Benim…
Alper Duran
Alper Duran
Kavgacı Türkler
Taner Karabal
Taner Karabal
Âşık Veysel…
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
8.1211
EURO
9.5974
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sen gönlünü beslemeye bak..! Yücelere gidecek, şereflenecek odur."

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

Su kaplumbağları hakkında bilgi