Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Diriliş nesli, dirilişin öncüleriyle buluşuyor
Diriliş nesli, dirilişin öncüleriyle buluşuyor
Sivas Eğitimde Diriliş Derneği Başkanı Fahrettin Yılmaz ve Proje Koordinatörü Kamil Koç Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Orhan Üngör´e nezaket ziyaretinde bulunarak, "Diriliş nesli, dirilişin öncüleriyle buluşuyor" projesi hakkında bilgiler verdi.
GÜNDEM
TÜRKİYE´NİN KABUĞUNU KIRMASI LAZIM
TÜRKİYE´NİN KABUĞUNU KIRMASI LAZIM
Gazetemiz Köşe Yazarlarından Tarık Sezai Karatepe, bugün ÖĞDER Sivas Şubesi´nde katılacağı program hakkında bilgiler verdi. Türkiye´nin haçlı seferlerinden bu yana Avrupa´nın, Vatikan´ın ve Siyonizmin cirit attığı ve burayı adeta bir sıçrama tahtası olarak kullanıp Kudüs´e yöneldiği bir ülke olduğunu belirten Karatepe, “Hamdolsun ki Sultan Abdülhamid Han´dan bu yana ülkemizde Kudüs ve Filistin konusunda bir hareketlenme meydana geldi. Türkiye´nin artık kamburlarını kırması lazım” dedi.
GÜNDEM
KARATEPE, KÜRESEL GÜÇLERİ ANLATACAK
KARATEPE, KÜRESEL GÜÇLERİ ANLATACAK
Bu kapsamda ÖĞDER´in bu haftaki konuğu Gazetemiz Köşe Yazarlarından Tarık Sezai Karatepe olacak.
GÜNDEM
STADYUMUN YOL SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?
STADYUMUN YOL SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?
Geçtiğimiz sezon hizmete giren Yeni 4 Eylül Stadyumu´nun yol sorunları gündemdeki yerini koruyor. Geçtiğimiz hafta yapılan İl Koordinasyon Kurulu toplantısında söz alan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, söz alarak, yeni stadyumun geçtiğimiz yıl hizmete girdiğini ancak yol problemleri ile ilgili hiçbir ilerleme kaydedilmediğini belirtti.
GÜNDEM
Uzman çavuş, kalbine yenik düştü
Uzman çavuş, kalbine yenik düştü
Mersin´e tayini çıkan ve eşyalarını toplamak için geldiği Sivas´taki evinde rahatsızlanmasının ardından kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren uzman çavuş Geyik´in cenazesi memleketi Tarsus´ta toprağa verilecek
GÜNDEM
Yabancı uyruklular YURDA YERLEŞTİRİLDİ
Yabancı uyruklular  YURDA YERLEŞTİRİLDİ
Sivas´ın Suşehri ilçesinde yurda yasa dışı yollardan giren 51 yabancı uyruklu kişi ilçedeki bir yurda yerleştirilidi.
GÜNDEM
“TEK HAYALİ BAHÇELİ BİR EVDİ”
“TEK HAYALİ BAHÇELİ BİR EVDİ”
Temmuz´un sıcağı kasıp kavuruyordu ortalığı… Yakıcı sıcak herkesi bunaltıyordu.
GÜNDEM
YiNE MEYDANLARDAYIZ
YiNE MEYDANLARDAYIZ
Sivas Valisi Davut Gül, Kaymakamlar toplantısında 15 Temmuz darbe girişiminin 1. Yıl dönümünde ilimiz genelinde yapılacak anma etkinlikleriyle ilgili bilgi verdi. Vali Gül, "11 Temmuz´da illerin ve ilçelerin camilerinde mevlit okunacak, şehitlikler ziyaret edilecek. 14´ü akşamı da şehit aileleri ile birlikte yemekli bir program olacak. Onun ötesinde bize düşen ilde ve ilçelerde ses sisteminin, sahnenin sağlanması. Yaz dönemi olması nedeniyle katılacakların su ve benzeri ihtilaçlarının karşılanması için STK´ları da bu işin içine sokarak böyle bir organizasyon yapılacak ve katılımlar için duyurular yapılması iyi olur" dedi.
GÜNDEM
KAĞIT MENDİL SATARAK AİLESİNİ GEÇİNDİRİYOR
KAĞIT MENDİL SATARAK AİLESİNİ GEÇİNDİRİYOR
Sivas´ta yaşayan 35 yaşındaki görme engelli Emrullah Turan, kağıt mendil satarak beş kişilik ailesini geçindiriyor.
GÜNDEM
6. KİTAP GÜNLERİ HAZIRLIKLARI BAŞLADI
6. KİTAP GÜNLERİ  HAZIRLIKLARI BAŞLADI
Bu yıl altıncısı düzenlenecek olan Sivas Kitap Günleri etkinliği için hazırlıklar başladı. Bu kapsamda Vali Davut Gül Başkanlığında komisyon üyeleriyle bir toplantı düzenlendi. Bu yıl Kurban Bayramı sonrasında düzenlenmesi planlanan etkinlikler Sultan İzzettin Keykavus anısına tertip edilecek. Kitap, yazı ve fikirleriyle ülkemize önemli katkıları bulunan değerli yazar, şair ve akademisyenler şehrimize davet edilerek, bunlara yönelik imza ve söyleşiler düzenlenecek. Vali Davut Gül de twitter´dan yaptığı paylaşımla Sivas halkının Kitap Günleri etkinliğinde kimleri görmek istediklerini sordu.
GÜNDEM
ÇOĞU GİTTİ AZI KALDI
ÇOĞU GİTTİ AZI KALDI
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, hafta sonunda Mevlana Tüneli´nde düzenlenen iftar programında konuştu. Başkan Aydın, "Çoğu gitti, azı kaldı. İşi yürüten müteahhit firmamızla da görüştük. Gerçekten dünyadaki son teknoloji ile bu çalışmalar devam ediyor. Şuan içerisinde bulunduğumuz tüpün bu bölümünde 344 metre yol almış bulunuyoruz. Aynı tüpün diğer ucunda 50 metre yol aldık. Tünelimizin toplam uzunluğu 550 metre. Yani bu tüpte sadece yaklaşık 150 metre civarında aşacağımız alan kaldı. Bunun hemen yanında ikinci bir tüpümüz var. Orada da çalışmalarımız devam ediyor" dedi.
GÜNDEM
ZİNCİRLEME KAZADA 1 KİŞİ ÖLDÜ
ZİNCİRLEME  KAZADA 1 KİŞİ ÖLDÜ
Şarkışla ilçesinde tır, kurtarma aracı ve otomobilin karıştığı zincirleme trafik kazasında 1 kişi yaşamını yitirdi, 7 kişi yaralandı
GÜNDEM
Gül´den sivil toplum kuruluşlarına ziyaret
Gül´den sivil toplum kuruluşlarına ziyaret
Vali Davut Gül, Lokantacılar ve Kebapçılar Esnaf Odası, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası, İhramcızade Eğitim Kurumları Koruma Derneği, Şoförler ve Otomobilciler Odası, Demirciler Odası ve Elektrikçiler Odasını ziyaret etti.
GÜNDEM
TGK:GENEL KURULUNU MUĞLADA YAPTI
TGK:GENEL KURULUNU MUĞLADA YAPTI
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu´nun (TGK) 2. Olağan Kongresi Muğla´nın Fethiye ilçesinde yapıldı. Fethiye´de gerçekleştirilen 4 günlük programa Türkiye´nin her bir köşesinden gelen Gazeteciler Cemiyeti Başkanları katıldı. Tek liste ile yapılan kongre sonucunda Genel Başkan Nuri Kolaylı oy birliği ile güven tazeledi. Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni ve Sivas Gazeteciler Derneği Başkanı Orhan Üngör de Yüksek İstişare Kurulu Asil Üyesi seçildi. İstişare kurulu arasında yapılan seçimde ise Üngör, Yüksek İstişare Kurulu başkan yardımcısı oldu.
GÜNDEM
KANGALLI ÖĞRENCİLER MALATYA KİTAP FUARINI GEZDİ
KANGALLI ÖĞRENCİLER MALATYA KİTAP FUARINI GEZDİ
Kangal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan program kapsamında 8. sınıf öğrencileri Malatya´da düzenlenen Kitap Fuarı´na götürüldü. Malatya´da düzenlenen fuarı gezen öğrenciler aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi tarafından Malatya´nın tarihi ve kültürel yerleri de gezdirildi.
GÜNDEM
ÖNCE DERT SAHİBİ OLACAKSIN
ÖNCE DERT SAHİBİ OLACAKSIN
Yazılarını gazetemizden takip etmiş olduğunuz yazar Yusuf Kaplan, Arifan Derneği´nin davetlisi olarak ´Medeniyet Fikri ve Öncü Kuşak´ başlıklı bir konferans vermek üzere şehrimize geldi. Kaplan, saat 20:00´de Arifan Derneği´ndeki programından önce gündüz saatlerinde Cumhuriyet Üniversitesi Fikir ve Medeniyet Kulübü ve Eğitimde Diriliş Derneği tarafından ayrı ayrı düzenlenen iki programa daha katıldı.
GÜNDEM
Bürokratlardan Vali Gül´e ziyaret
Bürokratlardan Vali Gül´e ziyaret
Hatay Valisi Erdal Ata´nın abisi Abdullah Ata´nın cenaze törenine katılmak üzere ilimize gelen Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ahmet Karayiğit ve beraberindeki heyet Vali Davut Gül´ü ziyaret etti.
GÜNDEM
Sivas´tan dünyaya uçakla simit servisi
Sivas´tan dünyaya uçakla simit servisi
Meşhur Sivas Kazan Simidi her gün uçaklarla yurt içinde birçok ile ve yurt dışına gönderiliyor.
GÜNDEM
OLAĞANÜSTÜ BİR TURİZM POTANSiYELİMİZ VAR
OLAĞANÜSTÜ BİR TURİZM POTANSiYELİMİZ VAR
Turizm Haftası nedeniyle düzenlenen etkinliklerde konuşan Sivas Valisi Davut Gül, Sivas´ın olağanüstü bir turizm potansiyelinin olduğunu vurgulayan Gül, farklı medeniyetlerin ilimizde eserlerinin bulunduğunu dile getirdi. Yaklaşık 2 milyon gurbetçisi bulunan Sivas´ta sıla turizminin de önemini dile getiren Gül, yaz ayında Sivas´ın ziyaretçi sayısının arttığına dikkati çekti.
GÜNDEM
ASIRLIK PROJEDE SONA DOĞRU
ASIRLIK PROJEDE SONA DOĞRU
Osmanlı Padişahı Sultan Abdülaziz döneminde ilk kez gündeme gelen, 2. Abdülhamid zamanında da projesi çizilen 600 kilometrelik Karadeniz-Akdeniz Yolu´nun ikinci etabının tamamlanması için çalışmalar gece gündüz devam ediyor.
GÜNDEM
SOSYAL PROJE iLE EKSiKLER GiDERiLDi
SOSYAL PROJE iLE EKSiKLER GiDERiLDi
Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği 3. sınıf öğrencilerinin yürüttüğü "Topluma Hizmet Dersi" projesi kapsamında yaptığı çalışmalar, İl Özel İdaresi´nin katkıları ile Hanlı Köyü anasınıfının yenilenmesini sağladı. Anasınıfında büyük değişim yaşandığını belirten Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, "Milli Eğitim Bakanlığı´nın okul öncesi eğitime büyük önem verdiğinin farkındayız. Bizlerde bu doğrultuda öğretmen adayı kardeşlerimle birlikte, anasınıfı öğrencilerinin eğitim alanlarının daha sağlıklı hale getirilmesi ve onların en iyi eğitimi almaları için görmüş oldukları eksiklikleri gidererek öğrencilere armağan ettik" dedi.
GÜNDEM
ŞEHİTLERİ ZİYARET EDİP ECDADA MEKTUP YAZDI
ŞEHİTLERİ ZİYARET EDİP ECDADA MEKTUP YAZDI
Cumhuriyet Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Uğur Ziya Yıldırım, Gençlik ve Spor Bakanlığı´nın düzenlediği ´Ecdada Mektup" yarışmasında ilimizde ikinci oldu. İlk olarak ilimizde bulunan şehitlikleri ziyaret ettiğini belirten Yıldırım, "Bir kişiye mektup yazmak, kendini onun yerine koymaktır. Buradan yola çıkarak önce şehitlikleri ziyaret ettim. Kendimi Şehit Ömer Halisdemir´in, Sivaslı Şehit Halil Kantarcı´nın yerine koyarak bu mektubu kaleme aldım" dedi.
GÜNDEM
Adalet Bakanlığı´ndan ´Muhsin Yazıcıoğlu´ talebi
Adalet Bakanlığı´ndan ´Muhsin Yazıcıoğlu´ talebi
Adalet Bakanlığı, BBP Kurucu Genel Başkanı Yazıcıoğlu´nun hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili 9 kamu görevlisi hakkında kovuşturmaya yer olmadığına dair verilen kararın kanun yararına bozulmasını istedi.
GÜNDEM
CÜ´den Uluslararası Bilimsel çalışma
CÜ´den Uluslararası Bilimsel çalışma
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Mühendislik Fakültesi Nanoteknoloji Mühendisliğinde yapılan bilimsel çalışma, Physica Status Solidi A-Applications and Materials Science isimli uluslararası derginin Nisan sayısında kapak olarak yayımlandı.
GÜNDEM
İÇKİLİ EĞLENCE MERKEZİ İSTEMİYORUZ
İÇKİLİ EĞLENCE MERKEZİ İSTEMİYORUZ
İlimizdeki 64 Sivil Toplum Kuruluşu´nun bir araya gelerek oluşturduğu STK Platformu AVM´de bugün açılacak olan Hayal Kahvesi isimli işyerine tepki gösterdi. Kent meydanında STK´lar adına konuşan Memur-Sen Sivas İl Temsilcisi Halil İbrahim Temiz, “Sultan Şehir Sivas´ımız, bugün hala Anadolu´nun ar perdesi yırtılmamış ve dahi manevi havası bozulmamış önemli merkezlerinden biridir. Böylesi bir memlekette Batının çarpık ve ahlaksız yüzünün bir yansıması olarak özellikle tazecik beyin ve kalplerimizin yoğunlukta bulunduğu Okullar Bölgesi´nde sözde kahve mekânı olan ama aslında bir bar ve disko hizmeti veren bir mekânın açılmasını ve gençlerimizi zehirlemesini asla kabul edemeyiz” dedi.
GÜNDEM
DEĞERLER EĞİTİMİNE GEÇMEMİZ GEREKİYOR
DEĞERLER EĞİTİMİNE GEÇMEMİZ GEREKİYOR
“Başkanlar Konuşuyor” köşemizde siyasi partiler ve sendikaların ardından Sivil Toplum Kuruluşlarını konuk etmeye devam ediyoruz. Bugün köşemizde Sivas Diriliş Derneği Başkanı Fahrettin Yılmaz´ı konuk ettik. Diriliş Derneği olarak 2016 yılında kurulduklarını ifade eden Yılmaz, kısa sürede önemli hizmetlerde bulunduklarını ifade etti. Müfredat değişikliğine de değinen Yılmaz, “Müfredat değişikliğini önemsiyoruz. Özellikle de milli ve manevi değerlerin müfredatta yer almasını istiyoruz. Bu doğrultuda müfredatlar millileşmeli diyoruz. Özellikle kendi üyelerimiz içinde de sosyal medyada da çalışmalar yapıyoruz. Müfredatın millileştirilmesi gerekiyor. Bunda hem fikiriz. Ayrıca müfredatın biraz daha hafifletilmesi ile değerler eğitimine geçmemiz gerekiyor. Öğrencilere daha çok bilgi ve ders çalışma yerine sosyal çalışmaların da içerisinde olduğu, insani değerlerin içerisinde olduğu maneviyatın ağırlıklı olduğu eğitim sistemine geçilmesi gerekiyor” dedi.
GÜNDEM
HAT SANATINI DERİYE VE KUMAŞA İŞLİYOR
HAT SANATINI DERİYE VE KUMAŞA İŞLİYOR
Haftada bir gün okuyucularımıza ayırdığımız "Vatandaşlar Konuşuyor" köşemizin bu haftaki konuğu, Hat İşleme Ustası Vefa Katiboğlu oldu. Bakarak, araştırarak, inceleyerek Hat Sanatını, kumaş deri ve testiye işlemeyi öğrenen Katiboğlu, şimdilerde 3 metreyi buluna hat işleme çalışmalarına imza atıyor. Lafzatullah, Peygamber Efendimizin İsm-i Şerifleri, Osmanlı Tuğrası ve dahası isme özel çalışmalar yapan Katiboğlu, çocukluğundan beri hat sanatına ilgi duyduğunu söyledi. Evli, 29 yaşında ve Muhasebe sektöründe çalışan Katiboğlu, hat işleme çalışmalarına evinde devam ediyor. Yaptığı çalışmalar ve Hat Sanatı ile ilgili görüşlerini gazetemize anlatan Vefa Katiboğlu;
GÜNDEM
SU ALTINDAKİ GÜZELLİKLERİ İNSANLARA GÖSTERECEĞİM
SU ALTINDAKİ GÜZELLİKLERİ İNSANLARA GÖSTERECEĞİM
Su altı görüntü yönetmeni ve fotoğraf sanatçısı Tahsin Ceylan:
GÜNDEM
BAŞKANIMIZDAN YER iSTiYORUZ
BAŞKANIMIZDAN YER iSTiYORUZ
Vatandaşların sesine kulak verdiğimiz bu köşede haftada bir gün gündeme ilişkin görüş ve önerileri dile getireceğiz. "Vatandaşlar Konuşuyor" başlığıyla yola çıktığımız bu köşede, kimi zaman bir ayakkabıcı, kimi zaman bir simitci ya da yoluna gitmeye çalışan herhangi bir vatandaşın gündeme ilişkin görüşlerini aktaracağız. Siz de görüş ve önerilerinizin gazetemizde yer almasını istiyorsanız www.sivasiradegzt@hotmail.com adresine yazabilirsiniz.
GÜNDEM
Bilge Kral Anısına Şiir Dinletisi
Bilge Kral Anısına Şiir Dinletisi
Dil ve Edebiyat Derneği Sivas Şubesi tarafından Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezi´nde Aliya İzzetbegoviç anısına şiir dinletisi düzenlendi
GÜNDEM
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Soru -Yorum
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Milleti Perişan Ettiniz
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Kandil Geceleri Nasıl Geçirilmeli?
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Sivassporum Benim…
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Kıbrıs´ı İmar Etme Zamanı
Alper Duran
Alper Duran
Kavgacı Türkler
Yunus Tepe
Yunus Tepe
“Telaş ve Talaş”
Taner Karabal
Taner Karabal
Âşık Veysel…
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.9379
EURO
9.3941
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Herkesin bakmadığı yönden bak dünyaya…

Mevlana
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

Su kaplumbağları hakkında bilgi