Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Okullar Bocce´de Yarışacak
Okullar Bocce´de Yarışacak
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün okul sporları faaliyet programında yer alan “Okullar arası bocce müsabakaları” bugün start alacak.
SPOR
Spor Branşlarını Tanıttılar
Spor Branşlarını Tanıttılar
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından öğrencilere ve velilere yönelik spor branşları tanıtım günleri düzenlendi.
SPOR
Sivaslı ve Tokatlı Judoculardan Ortak Çalışma
Sivaslı ve Tokatlı Judoculardan Ortak Çalışma
Judo İl Temsilcisi Bekir Güzelimdağ tarafından Sivaslı ve Tokatlı judocular arasında ortak çalışma düzenlendi. 4 Eylül Uzakdoğu Sporları Salonunda iki il ortak antrenman yaptı.
SPOR
Ballı Kayalar Büyülüyor
Ballı Kayalar  Büyülüyor
Sarp kayalıklardaki oyuklarda arılarca oluşturulan doğal kovanlardan sızan bal görüntüsünden dolayı ´Ballı Kayalar´ diye de adlandırılan Emirhan Kayalıkları, doğa tutkunlarını büyülüyor.
GÜNDEM
Finali Sivas´ta Oynanacak
Finali Sivas´ta Oynanacak
Sivas´ta “Okul Sporları Satranç İl Birinciliği final müsabakaları” oynanacak. 4-8 Mayıs 2020´de düzenlenecek olan final müsabakalarına birçok ilden binlerce sporcu katılım gösterecek. Sivas Satranç ailesi ise final maçlarının hazırlıklarına şimdiden start verdi.
SPOR
Dünya´daki Mars´a Bilimsel Gezi
Dünya´daki Mars´a Bilimsel Gezi
Sivas´ta üniversite öğrencileri tarafından kurulan Jeopark ve Jeoturizm topluluğuna üye öğrenciler Dünya´da ki Mars olarak bilinen Eğribucak kayalıklarına bilimsel gezi düzenledi. Öğrenciler dikkatleri üzerinde toplayan kayalıkları yerinde gözlemleyip kayalıklar hakkında bilgi sahibi oldu. Gezi öncesi Sınıf Öğretmenliği bölümü öğrencisi Seval Kılıçarslan, jeopark için bestelediği parçasını gitar çalıp söyledi.
GÜNDEM
Alperen Dünya Şampiyonu Oldu
Alperen Dünya Şampiyonu Oldu
İtalya´da düzenlenen Karma Dövüş Sporları Şampiyonasına ilimizi temsilen katılan Alperen Karabulut, 47 kiloda Türkiye Şampiyonu oldu.
SPOR
Geleceğe Nefes Ol
Geleceğe Nefes Ol
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan “Geleceğe Nefes Ol” kampanyası kapsamında Sivas´ta 368 bin fidanın toprakla buluşacağını açıklayan Vali Salih Ayhan, “Geleceğe yemyeşil bir doğa bırakmak elimizde. Hemen en yakın bölgeye gidip bir fidan dikebilir, bu kutsal göreve ailenizle birlikte eşlik edebilir ve tertemiz bir hava için katkıda bulunabilirsiniz. Sadece tek bir fidan bile dikerek yeni bir yaşamın başlangıcını sağlayabilirsiniz” dedi.
GÜNDEM
Yıldız´ın Yatak Kapasitesi Arttı
Yıldız´ın Yatak  Kapasitesi Arttı
Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi´ni Tokat´a bağlayacak olan yolda incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, Türkiye´nin en genç, modern ve ekonomik kayak merkezinin sosyal yönünün çok güçlü olduğunu vurgulayarak “Dolayısıyla buraya gün geçtikçe talep artıyor. Hem yatak kapasitemiz arttı hem bölge rehabilite oldu hem de yol standartları açısından iyi bir noktaya geldik” dedi.
GÜNDEM
Cumhuriyet İçin Yürüdüler--Video
Cumhuriyet İçin Yürüdüler--Video
Sivas´ta Cumhuriyet´in kuruluşunun 96. yıl dönümü kutlamaları kapsamında il protokolünün katılımıyla Kardeşler Tepesi´ne yürüyüş düzenlendi.
GÜNDEM
“Köstek Değil, Destek Olalım”
“Köstek Değil, Destek Olalım”
Yıldızdağı Kış Sporları Turizm Merkezi´nin Sivas´ın aynası olduğunu dile getiren Kayak İl Temsilcisi İlhan Erzurumlu; “Sivas için yapılan yatırımlara ve yatırımların gelişmesine köstek değil, destek olalım. Yıldızdağı Sivas´ımızın marka değeri yüksek bir kuruluşudur ve yıldızımız giderek parlayacaktır” dedi.
SPOR
Eğitimin Kalbi Sivas´ta Atacak
Eğitimin Kalbi  Sivas´ta Atacak
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, birtakım değerlendirme toplantıları ve açılış programlarına katılmak üzere bugün ilimizde olacak. İlk olarak Valiliği ziyaret edecek olan Bakan Selçuk, bakanlık bürokratları ve 81 il milli eğitim müdürlerinin katılımı ile Atatürk Kongre Müzesinde gerçekleştirilecek “İl Milli Eğitim Müdürleri Değerlendirme Toplantısı”nın açılış programına katılacak.
GÜNDEM
Sivas Değerli Bir Hazine--Video
Sivas Değerli Bir Hazine--Video
Cumhuriyet Üniversitesi tarafından birinci sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen “Sivas ve Üniversite Tanıtım Günleri” programı kapsamında Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Şehir var, şehir var. Kimi şehirlerin ruhu var. Sivas kadimden gelen bir kültür, çok değerli bir hazine. Bu süreçte eğer sizler arzularsanız, Sivas ikinci üniversiteyi sizlere okutturur. Sivas tarih ve kültür şehridir” dedi.
GÜNDEM
Spor Tesislerini İnceledi
Spor Tesislerini İnceledi
Vali Salih Ayhan, Kasım ayında açılması planlanan Merkez Kapalı Olimpik Yüzme Havuzunda ve onarım çalışmaları başlayan 4 Eylül Spor Salonunda incelemelerde bulunarak, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç´tan ve yüklenici firmadan gelinen süreç hakkında bilgi aldı.
SPOR
“Geleceğin Kayakçıları Yetişiyor”
“Geleceğin Kayakçıları Yetişiyor”
Vali Salih Ayhan, Kış Sporları Eğitim Merkezinde kayak eğitimi alan sporcuların antrenmanlarını takip etti. Ayhan: “Kış sezonu öncesinde sporcularımıza başarılar diliyorum. Sivas´tan çok iyi kayakçılar çıkacak” dedi.
SPOR
Çadır Kültürü Yaşatılacak
Çadır Kültürü Yaşatılacak
Vali Salih Ayhan, ilimize önemli bir turizm değeri katacak olan ve çalışmalarına başlanan Altınkale Projesi ile Sıcak Çermik Meydanı alanında incelemelerde bulundu. Altınkale ve Meydan Projesi´nin yapımına başlanıldığını kaydeden Vali Ayhan, son yıllarda vatandaşlardan gelen yoğun talebe karşılık vererek çadır kültürünü yeniden Sıcak Çermik´te yaşatacaklarını söyledi. Vali Ayhan, “Standardı güzel, estetik dokuya uygun çadırlar yapacağız. İnsanların geçmişte yaşadığı o duyguyu bu zaman diliminde yeniden yaşatacağız” dedi.
GÜNDEM
Suvay, Türkiye Şampiyonu Oldu--Video
Suvay, Türkiye Şampiyonu Oldu--Video
Cumhuriyet Üniversitesi öğrencisi Çağatay Suvay, CAT-2 onaylı “İsmail Sarıoğlu Türkiye Milli Model Uçak Serbest Uçuş Şampiyonası´nda” F1A kategorisinde Türkiye şampiyonluğunu elde etti.
SPOR
Cirit´te 100 Puanlık Organizasyon--Video
Cirit´te 100 Puanlık Organizasyon--Video
Sivas Kongresi´nin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında Sivas Valiliği himayelerinde Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Sivas´ta düzenlenen “Atlı Cirit Yükselme B Grubu Müsabakaları” tamamlandı. 3 gün boyunca yapılan organizasyon tam puan aldı.
SPOR
Sıcak Çermik´e Teşvik Darbesi
Sıcak Çermik´e  Teşvik Darbesi
Bazı alanlarda ilan edilen turizm merkezleri ile kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgelerinin iptali, sınırlarının yeniden belirlenmesi, isim ve statülerinin değiştirilmesine ilişkin karar Resmi Gazete´de yayımlandı. Cumhurbaşkanlığı kararıyla iptal edilen turizm bölgeleri arasında Sıcak Çermik Termal Turizm Merkezi de yer aldı.
GÜNDEM
Kampta Buluştular
Kampta Buluştular
İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından ‘Cami Gençliği Eğitim Kampı´ düzenlendi.
GÜNDEM
Suvay, Model Uçakta Birinci Oldu
Suvay, Model Uçakta Birinci Oldu
Ankara´da yapılan “İsmail Sarıoğlu Türkiye Milli Model Uçak Serbest Uçuş Şampiyonası ve Anadolu Kupası´na” ilimizi temsilen katılan Sivas Gençlik Merkezi gönüllüsü Çağatay Suvay, F1A kategorisinde birinci oldu.
SPOR
Satrancın Kalbi Sivas´ta Attı--Video
Satrancın Kalbi Sivas´ta Attı--Video
Sivas önemli bir organizasyona daha ev sahipliği yaptı. Sivas Kongresi´nin 100. yıl etkinlikleri kapsamında 10 ülkeden 400 sporcunun katılımı ile düzenlenen ‘Buruciye Uluslararası Açık Satranç Turnuvası´ sona erdi. Turnuva sonunda Tarihi Buruciye Medresesi önünde dereceye giren sporcular için ödül töreni düzenlendi.
SPOR
Sivas´ta Ürün Çeşitliliği Artacak
Sivas´ta Ürün Çeşitliliği Artacak
Nohut ve karpuz hasadına katılan Vali Salih Ayhan, bölgenin dokusuna uygun ürünlerle çiftçileri tanıştırmak istediklerini söyledi. Üretim çeşitliliğini artırmanın tarımda öncelikli amaçları arasında yer aldığını kaydeden Vali Ayhan, “Bölgemizde yeni yapılanmamızla birlikte çiftçimiz yalnızca arpa ve buğday değil, bölgenin dokusuna uygun üretim metotlarıyla farklı ürünleri de yetiştirilebilir hale gelecek. Çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olsun” dedi.
GÜNDEM
Karateciler Durmak Bilmiyor
Karateciler Durmak Bilmiyor
Sivas´ta karate yaz okulu çalışmaları aralıksız devam ediyor. Yaz okulu çalışmaları ile ilgili konuşan karate il temsilcisi Oğuz Ökten; “Yaz okulumuz tam gaz devam ediyor. Gerek hafta içi olsun, gerekse hafta sonu olsun, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeni sporcular keşfedildi. Sivas karatesi giderek büyüyor” dedi.
SPOR
Yeni Judocular Yetişiyor
Yeni Judocular Yetişiyor
Sivas´ta judo yaz okulu antrenmanları yoğun katılımla antrenör Hakan Cebeci yönetiminde devam ediyor.
SPOR
Yeni Sporcular Keşfedildi
Yeni Sporcular Keşfedildi
Sivas´ta spor dalları arasında en çok ilgi gören masa tenisinde yaz okulu çalışmaları aralıksız sürüyor. Yaz okulu çalışmaları ile ilgili konuşan masa tenisi antrenörü Günay Güzel; “Birçok sporcu ile tanışma imkanı bulduk. Sivas´taki masa tenisine yeni sporcular dahil ettik. İlimizdeki masa tenisi branşı giderek büyüyor” dedi.
SPOR
Başkan, Spor Camiasıyla Buluşacak
Başkan, Spor Camiasıyla Buluşacak
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, bugün ilimizdeki spor camiasıyla istişare toplantısında bir araya gelecek.
SPOR
Karate Yaz Okulu Devam Ediyor
Karate Yaz Okulu Devam Ediyor
İlimizde karate yaz okulu antrenmanları antrenör Serpil Karakaya Sarzep ve Aydın Arslandoğan yönetiminde aralıksız sürüyor.
SPOR
Vali´den Yaz Okulu Çıkarması
Vali´den Yaz Okulu Çıkarması
Vali Salih Ayhan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce devam eden yaz okulu çalışmalarını takip ederek, antrenörlerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Ziyarette konuşan Vali Ayhan; “İlimizde yaz okulu çalışmaları aralıksız devam ediyor. Yeni cevherler yetişiyor. Yaz tatilini en iyi şekilde değerlendiren çocuklarımızı tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.
SPOR
Şampiyonlar Sivas´tan çıkacak
Şampiyonlar Sivas´tan çıkacak
Proje kapsamında seçilen 64 öğrenci atletizm parkurunda patenle kaymayı öğreniyor. Sivas Valisi Salih Ayhan: "İnşallah Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonları bu çocuklarımız arasından çıkacak" dedi.
GÜNDEM
Alper Duran
Alper Duran
Beyaz Enteller
Haydar Mermer
Haydar Mermer
İkaz İkaz İkaz!!! -2-
Orhan Arslan
Orhan Arslan
19. Hafta Sürprizi
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
Başınızı Gaflet Kumuna Sokmayın
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Fazîletli Anne-Babalar Evlât İçin Rahmettir
Taner Karabal
Taner Karabal
Sivas Kamuoyu Bu Konuda Hemfikir…
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Çevre
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
5.9334
EURO
6.5369
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
"Dünyada dört nimet vardır, bunlar kendisine verilen kişi dünya ve ahiretin hayrını görmüştür.Bunlar; Zikreden dil, Şükreden kalp, Sıkıntılara katlanan beden ve saliha kadın.."

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5