Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Önce Ziyaret Sonra Bağış
Önce Ziyaret  Sonra Bağış
Mimar ve Mühendisler Grubu Derneği Sivas İl Temsilcisi Mustafa Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri Kızılay Şube Başkanı Mustafa Sarılar´ı ziyaret etti. Yıldız ve beraberindekiler ziyaretin ardından Kızılay´ın bağış kampanyasına katılarak kan verdi.
GÜNDEM
Yatırım İçin En İdeal Dönem
Yatırım İçin En  İdeal Dönem
İlimizde emlak sektörünün 2019 değerlendirmesini yapan ve 2020 yılı beklentilerini açıklayan Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır; “Sivas´ta konut fiyatları atmadı. Şu anda fiyatlar çok uygun. Yatırım için en ideal dönem. Konut fiyatları ilerleyen aylarda artar. O nedenle yatırım yapacaklar acele etmeli” dedi.
GÜNDEM
Başkan Köksal´dan Muayene Uyarısı
Başkan Köksal´dan  Muayene Uyarısı
Ölçü ve tartı muayenelerinde son tarihin 28 Şubat 2020 olduğunu söyleyen Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, “Esnaf ve sanatkarlarımızın cezai işlem görmemesi ve mağdur olmaması için ölçü ve tartı muayenelerini zamanında yaptırmaları gerekiyor” dedi.
GÜNDEM
Stok Azalıyor
Stok Azalıyor
Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır, ilimizde emlak sektörünün son durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Sivas´ta 20 bin olarak ifade edilen konut stokunun son dönemde 12 bine gerilediğinin altını çizen Başkan Çayır, bu durumun sektör temsilcilerini mutlu ettiğini ifade ederek “Konut satışlarında artışlar gerçekleşti, bu da Sivas emlak piyasasında canlılık sağlıyor” dedi.
GÜNDEM
Konut Stoku 20 Bine Ulaştı
Konut Stoku  20 Bine Ulaştı
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Garanti BBVA Mortgage tarafından ilimizde faaliyet gösteren emlakçı ve yapsatçılara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan TSO Başkanı Mustafa Eken, emlak sektöründe yaşanan sıkıntılara değinerek ilimizde 20 bin konut stokunun bulunduğunu açıkladı.
GÜNDEM
Kiralık Çok Soran Yok!
Kiralık Çok  Soran Yok!
Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır, ilimizde son aylarda kiralık daire stokunun çok üst seviyeye çıktığını ifade etti. 10 bin kişilik Sivas Merkez Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu projesi nedeniyle konut bolluğu yaşandığını dile getiren Başkan Çayır, bu durumun esnaflar kadar ev sahiplerini de olumsuz etkilediğini kaydederek “Kiralık daire çok ama soran hiç yok” dedi.
GÜNDEM
Faiz İndirimi Konuta İlgiyi Artırdı
Faiz İndirimi Konuta İlgiyi Artırdı
Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır, kamu bankalarının konut kredilerindeki faiz oranlarını yüzde 0,99´a çekmesinin ilimizde konuta olan ilgiyi artırdığını söyledi. SEMDER Başkanı Kerim Çayır, “Ağustos sonu ve Eylül ayında taleplerimiz çoğaldı. Özellikle sıfır konutlara bu artış daha fazla yansıdı. Çünkü kaparosunu veren veya önden ödemesini yapan müşteriler faiz oranlarındaki indirimi bekliyordu. Dolayısıyla hükümetin de bu uygulaması ile birlikte bu şahıslar bankalara müracaat ederek işlemlerini gerçekleştirdiler” dedi.
GÜNDEM
Sektörün Önünü Açın
Sektörün  Önünü Açın
Sivas´ta inşaat sektöründe yaşanan sorunlar Ticaret ve Sanayi Odası´nda gerçekleştirilen programda masaya yatırıldı. Müteahhitlerin yoğun ilgi gösterdiği programda konuşan TSO Yönetim Kurulu Üyesi İnşaat Mühendisi Ümit Yerlikaya, Sivas ekonomisinin can damarı olan inşaat sektörünün acilen önünün açılması çağrısında bulundu.
GÜNDEM
Göl ve göletler balıklandırılıyor
Göl ve göletler  balıklandırılıyor
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, “Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” kapsamında Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü´nden temin edilerek getirilen toplam 130 bin adet yavru sazan balığı 23 adet göl ve gölete bıraktı.
GÜNDEM
Kızılay, Yeni Bina Arayışında
Kızılay, Yeni Bina Arayışında
Ali Ağa Camii´nin yanındaki binada faaliyet gösteren Kızılay hizmet binasının kendilerine yeterli gelmediğini ifade eden Kızılay Sivas Şube Başkanı Mustafa Sarılar, yeni bina yapma arayışı içerisinde olduklarını söyledi.
GÜNDEM
Soğan Üretiminde İnanılmaz Düşüş!
Soğan Üretiminde İnanılmaz Düşüş!
Sivas´ta üretilen soğan miktarı 2017 yılında anormal derecede azaldı. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü´nden alınan bilgilere göre 2013 yılında bin 342 ton soğanın üretildiği ilimizde geçtiğimiz yıl sadece 15 ton soğan üretilebildi.
GÜNDEM
Vatan Hainleri
Vatan Hainleri
Patatesin ardından sofraların vazgeçilmezi olan soğan üzerinde de stokçuluk yapan kişilere seslenen Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, sert konuştu.
GÜNDEM
İstihdama Yönelik Projeler Hız Kesmeyecek--Video
İstihdama Yönelik Projeler Hız Kesmeyecek--Video
Pazartesi günü göreve başlayan Vali Salih Ayhan, çalışmalarda sona yaklaşılan Sivas Kültür Merkezi ile Kayak Simülasyon Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu. Yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Vali Ayhan, daha sonra Et ve Süt Kurumu´nu ziyaret etti.
GÜNDEM
Taksiciler ve Stokçular İçin İki Ayrı Genelge
Taksiciler ve Stokçular İçin İki Ayrı Genelge
İçişleri Bakanlığı´nın talimatları doğrultusunda Sivas Valiliği tarafından son dönemde artan şikâyetler üzerine ticari taksiciler ve dövizdeki dalgalanmayı fırsat bilerek, haksız fiyat artışı yapan firmalara yönelik iki ayrı genelge yayımlandı.
GÜNDEM
Mantara Dikkat!
Mantara Dikkat!
İl Sağlık Müdürlüğü son dönemde artan mantar zehirlenmelerine karşın vatandaşlara uyarılarda bulundu.
GÜNDEM
Gerçek Anlamda Bir Kriz Yok
Gerçek Anlamda Bir Kriz Yok
Ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik durum ile ilgili gazetemize değerlendirmelerde bulunan Sivas Valisi Davut Gül, “Ortada suni bir kriz var. Gerçek anlamda bir kriz ortamı yok. Kendi kendimize kriz algısı oluşturmaya çalışıyoruz" dedi.
GÜNDEM
ÇEDAŞ, Talebi Sorunsuz Karşıladı
ÇEDAŞ, Talebi Sorunsuz Karşıladı
Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), Kurban Bayramı süresinde artan talebi karşılamak amacıyla 7/24 esasına göre çalışarak kesintisiz enerji sağladı.
GÜNDEM
Belediyeden Amerikan Ürünlerine Boykot
Belediyeden Amerikan Ürünlerine Boykot
Sivas Belediyesi Amerikan mallarını boykot ederek; “Belediye bünyesindeki tüm sosyal tesis ve marketlerde satılan Amerika ve İsrail menşeli ürünlerin alımı dünden itibaren durduruldu. Stokta buluna az miktardaki ürünün tükenmesinin ardından Amerika ve İsrail malları artık satılmayacak” denildi.
GÜNDEM
Kızılay, Bayram Öncesi Güldürecek--Video
Kızılay, Bayram Öncesi Güldürecek--Video
Ramazan öncesi bin 600 aileye “ihtiyaç çeki” dağıttıklarını ifade eden Kızılay Şube Başkanı Mustafa Sarılar, “Şu anda halen elimizde ciddi bir ihtiyaç çeki stokumuz var. Bu ihtiyaç çeklerini de inşallah Kurban Bayramı öncesi dağıtacağız” dedi.
GÜNDEM
Bu Yıl Patates Bol Olacak
Bu Yıl Patates Bol Olacak
Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, buy yıl patates üretiminde yüksek rekolte beklediklerini belirtti
GÜNDEM
GÖLETLERE BALIK TAKVİYESİ
GÖLETLERE  BALIK TAKVİYESİ
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen “Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” kapsamında ilimizdeki göl ve göletlerde balıklandırma çalışmaları tamamlandı.
GÜNDEM
TÜDEMSAŞ´A GÜVENİMİZ TAM
TÜDEMSAŞ´A  GÜVENİMİZ TAM
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka, TÜDEMSAŞ´ın stratejik öneminin yanı sıra tarihi bir öneme sahip olduğunu söyledi. Aka, “TÜDEMSAŞ önemli bir fabrikamız ve ülkemizin olmazsa olmaz ihtiyaçlarından bir tanesi karşılıyor. Bu bakımdan zaman kaybına tahammülü yok. TÜDEMSAŞ, kendisini geliştirmesi, seri, hızlı kaliteli üretim yapması, yeni şeyler üretmesi, ürün çeşitliliğini geliştirmesi gereken önemli stratejik fabrikalarımızdan bir tanesidir” dedi.
GÜNDEM
Arifer: “Konut pahalı” algısı oluşturuluyor
Arifer: “Konut pahalı” algısı oluşturuluyor
Sivas´ta konut fiyatlarının çevre illere göre daha uygun olduğunu ifade eden Sivas İnşaat Müteahhitleri Derneği (SİMDER) Başkanı Sami Arifer, “Aynı standarttaki konut Tokat´ta, Sivas´ın yüzde 50 fazlası. Burada 400 bin lira ise orada 600 bin lira. Biz bu araştırmaları sürekli yapıyoruz ama Sivas´ta ‘konut pahalı´ diye bir algı oluşturuluyor” dedi.
EKONOMİ
Sivaslı, 2017´de bankalara koştu!
Sivaslı, 2017´de bankalara koştu!
İlimizde geçtiğimiz yıl içerisinde bankalardan 7 milyar 788 milyon 736 bin lira nakdi kredi kullanıldı. 2017´de takipteki alacak miktarı ise 310 milyon 718 bin lira olarak kayıtlara geçti.
EKONOMİ
Vekilden baba ocağına 40 bisiklet daha
Vekilden baba ocağına 40 bisiklet daha
AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, doğum yeri olan Sivas´ın Gürün İlçesi´nde gençlerin eğitimine yönelik bağışlarını sürdürüyor.
YAŞAM
BUĞDAY STOĞU 27 BiN TONA ULAŞTI
BUĞDAY STOĞU 27 BiN TONA ULAŞTI
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü´nün verilerine göre, Sivas TMO Şubesinde hali hazır 21 bin 836 ton ekmeklik buğday ve 5 bin 423 ton makarnalık buğday stoklarda bulunuyor. Mahsulün kalitesine göre satış fiyatı belirlenen ekmek buğdaylarının tonu 930 TL başlayıp, 980 TL´ye kadar çıkabiliyor. Makarnalık buğdayın fiyatı ise bin 20 TL´den, bin 100 TL ye kadar satışa sunuluyor.
EKONOMİ
"Depremi afet yapan rant politikalarıdır"
"Depremi afet yapan rant politikalarıdır"
Türkiye´nin deprem gerçeğini hatırlatma maksadıyla yapıldığı belirtilen açıklamada, "topraklarımızın büyük bir kısmının deprem tehlikesi altında bulunduğu gerçeği kısa bir süre sonra unutulacak, unutturulacak. Deprem toplanma bölgeleri imara, üzerinde yapı bile bulunmayan alanlar "afet riski" altında alan olarak ilan edilerek yapılaşmaya açılmaya devam edilecek. Oysa Çanakkale, Manisa, Adıyaman ve İzmir ilimiz, son olarak da Muğla ilimiz ve ilçeleri yakın zamanda deprem gerçeğini yaşayarak gördü" ifadeleri kullanıldı. Yapılan Açıklamadan Satır Başları:
GÜNDEM
Küçükbaş kurbanlıkların fiyatları belli oldu
Küçükbaş kurbanlıkların fiyatları belli oldu
Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı´na bir ay kala kurbanlık hayvan piyasasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
GÜNDEM
HALiSDEMİR, 15 TEMMUZ POLİKLİNİĞİNİ GEZDİ
HALiSDEMİR, 15 TEMMUZ POLİKLİNİĞİNİ GEZDİ
15 Temmuz darbe girişiminin seyrini değiştiren ve darbeye karşı direnişin temsili haline gelen Şehit Astsubay Ömer Halisdemir´in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ünal Kılıç´ı makamında ziyaret etti.
GÜNDEM
Temizlikte yeni dönem
Temizlikte yeni dönem
Sivas Belediyesi, şehir temizliği noktasında bir dizi yeniliklere imza attı. Teknolojinin getirdiği son gelişmelere paralel olarak elektrikle çalışan mini temizlik araçları belediye bünyesine dâhil edildi. Geri dönüşüm anlamında ayrıştırma hazneleri ön plana çıkan ve şehir estetiğine farklı bir boyut katacak görselliği yüksek çöp kutuları ve eski konteynerlerin yerini alacak modern ve kullanışlı yeni konteynerler belediye binası önünde görücüye çıktı.
GÜNDEM
Taner Karabal
Taner Karabal
Seçimi Milli Kanat Kazandı
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Mülteci Beşaret
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Güçlü Devlet Güçlü Sosyal Dayanışma Demektir - 2
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Kandil Geceleri Nasıl Geçirilmeli?
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Sivassporum Benim…
Alper Duran
Alper Duran
Kavgacı Türkler
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
8.1211
EURO
9.5974
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İslamın temeli ahlak, ahlakın özü bilgi, bilginin özü akıldır…

Hacı Bektaşı Veli
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3