Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
KÖYLERİN YÜZDE 66´SI ASFALTA KAVUŞTU
KÖYLERİN YÜZDE 66´SI ASFALTA KAVUŞTU
İl Özel İdaresi´nin 2017 yılı çalışmaları hakkında bilgi veren Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya, kırsalda yaşayan yaklaşık 147 bin vatandaşımızın tamamını asfalt yola kavuşturmak için çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti. Kaya, “2017 yılı sonu itibariyle bizim 818 köyümüzün yolu asfalt olmakla beraber bütün yerleşim yerleri içerisinde bu oran yüzde 66´ya tekabül ediyor. Ancak bunu nüfusa vurduğumuz zaman, şuanda köylerde yaşayan nüfusumuzun yüzde 80´i asfalt yoldan faydalanabiliyor” dedi.
GÜNDEM
VURAL ERCİNS´TEN İLK HEDEF TANK PARÇASI ÜRETMEK
VURAL ERCİNS´TEN İLK HEDEF  TANK PARÇASI ÜRETMEK
TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü´ne adı geçen Cumhuriyet Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Vural Ercins´in önümüzdeki günlerde Ankara´da mülakata girmesi ve sonrasında da TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü´ne atanması bekleniyor. Şuanda TÜDEMSAŞ için tek aday olan Ercins´in projeleri oldukça dikkat çekici… Ercins, TÜDEMSAŞ´ta ilk olarak milli tank parçası üretmeyi hedefliyor. Alt yapının güçlendirilmesiyle milli otomobil ve silah üretiminin de yapılacağını belirten Ercins, bu projelerin TÜDEMSAŞ´a çağ atlatabileceğini kaydetti.
GÜNDEM
MEHMETÇİK´E ZAFER DUASI
MEHMETÇİK´E ZAFER DUASI
Afrin´de Zeytin Dalı Harekâtı´nın zaferle sonuçlanması için ülke genelinde tüm camilerde sabah namazında Fetih Suresi okundu, eller semaya açılarak dua edildi. Vali Davut Gül, “Afrin operasyonuna katılan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin muzafferiyeti için sabah namazında okunan Fetih Suresi ve yapılan dualara icabet ettik. Sivaslı hemşerilerimiz Ulu Cami ile tüm camilerimizdeki yapılan dualara duyarlılık göstererek iştirak etti. Göğe açılan masum eller, yapılan dualar hürmetine Allah ordumuzu galip kılsın” dedi.
GÜNDEM
Kaymakamı Yılmaz köyleri gezdi
Kaymakamı Yılmaz köyleri gezdi
Ulaş Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz, ilçeye bağlı bazı köylerde incelemelerde bulundu.
GÜNDEM
"Ülküde Birlik Ülkede Birlik"e davet
"Ülküde Birlik Ülkede Birlik"e davet
BBP İl Başkanı Uğur Bulut, bugün gerçekleştirecekleri "Ülküde Birlik Ülkede Birlik" adlı programa tüm Sivaslıları davet etti
SİYASET
Kam milinden tümör protezine
Kam milinden tümör protezine
Sivas´ta kam mili üretip dünya devlerine pazarlayan ağır sanayi firması, bir ilke imza atarak boyutlandırılabilen kemik protezleri üretti. İnsan saçının 30´da 1´i oranında hassasiyet ile otomobil parçası üreten firmanın üretmeyi başardığı kemik protezleri ürünler hastalarda kullanılmaya başladı
GÜNDEM
AMACIMIZ ÇİFTÇİNİN GELİRİNİ ARTIRMAK
AMACIMIZ ÇİFTÇİNİN GELİRİNİ ARTIRMAK
Sivas Valisi Davut Gül, İl Mahalli İdareler Müdürlüğü tarafından düzenlenen muhtarlar toplantısının üçüncüsünde Gemerek ve Gürün muhtarları ile Yıldız Dağı Kayak Merkezi toplantı salonunda bir araya geldi. Toplantıda kırsal kesimlere yapılan yatırımlar hakkında konuşan Vali Gül muhtarların yapılan yatırımlarda denetim ve kontrol sağlamasında etkilerine değinerek, "Burada hiç şüphesiz sizin işleri takip etmeniz, köydeki kamu yatırımlarını sonuçlandırmanız ve ona sahip çıkmanız çok önemli" dedi. Toplantıda kırsal kesimlere yapılan sulama, parke taşı, alt yapı sistemleri ve tarımsal destek, zirai kalkınma alanında yapılan ve yapılacak olan projelerde değerlendirildi.
GÜNDEM
LÜKS ARAÇLARIN eksantrik mili Sivas´tan
LÜKS ARAÇLARIN eksantrik mili Sivas´tan
Sivas´ta faaliyet gösteren Eksantrik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (ESTAŞ), dünyaca tanınan markaların ağır vasıta araçları, otomobil, lokomotif ve gemi jeneratör motorları için eksantrik mili üreterek, ABD, Fransa, Almanya ve İsveç´in de aralarında bulunduğu 40´ın üzerinde ülkeye satıyor.
GÜNDEM
Un yüklü tır ile tanker çarpıştı: 1 yaralı
Un yüklü tır ile tanker çarpıştı: 1 yaralı
Tokat´ta un yüklü tır ile tankerin çarpışması sonucu bir kişi yaralandı.
GÜNDEM
Tanker devrildi, yola akan 15 ton asfalt dondu
 Tanker devrildi, yola akan 15 ton asfalt dondu
Sivas´ta sıcak asfalt yüklü tankerin devrilmesi sonucu yola dökülen yaklaşık 15 ton sıcak asfalt soğuk havanın etkisiyle dondu.
GÜNDEM
Kış lastiklerinizi ihmal etmeyin
Kış lastiklerinizi ihmal etmeyin
Sivas Tesviyeciler Odası Başkanı Hakan Demirgil şoförlere ve vatandaşlara çağrıda bulundu.
GÜNDEM
12 BİN KM UZAĞA 400 BİN TL YARDIM
12 BİN KM UZAĞA 400 BİN TL YARDIM
Geçtiğimiz hafta Arakan´a giderek oradaki mazlumlara yardım götüren Sivas Ravza Derneği Başkanı Abdullah Ağbektaş, hayır faaliyetleriyle ilgili gazetemize değerlendirmelerde bulundu.
GÜNDEM
Sultan Abdülhamid´in çizdiği ‘Dereyolu´ tamgaz
Sultan Abdülhamid´in çizdiği ‘Dereyolu´ tamgaz
1880 yılında Sultan Abdülhamid tarafından projelendirilen, savaşlar, yıkımlar, göçler ve mali sıkıntılar yüzünden yapılamayan, soğuk savaş döneminde de NATO tarafından ´Rus tankları korkusuyla´ engellenen 88 km´lik Ordu-Sivas arasındaki tarihi ´Dereyolu´nda çalışmalar sürüyor. Karadeniz coğrafyasının zorluğuna rağmen Ordu ili etabında uzunluğu 10 km olan 24 adet tünel inşa edildi
GÜNDEM
AK Parti´de görev değişimi
AK Parti´de görev değişimi
AK Parti Suşehri Gençlik Kolları Başkanlığına İlhan Erden seçildi.
GÜNDEM
"Yerli otomobil Sivas´ta üretilsin"
"Yerli otomobil Sivas´ta üretilsin"
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, yerli otomobilin üretiminin Sivas´ta yapılmasını istediklerini belirterek, "Bedelsiz olarak arazi verebiliriz, altyapıyı hazırlayabiliriz, raylı sistemi fabrika alanı içine kadar ulaştırabiliriz. Yatırımcı için ne ihtiyaç olursa Sivas olarak yanlarında olacağımızı ve destekleyeceğimizi, o üretimin Sivas´ta faaliyete geçmesi için en az onlar kadar istekli olacağımızı bilmelerini istiyoruz." dedi.
GÜNDEM
SÜT HAYVANCILIĞI GELİŞECEK
SÜT HAYVANCILIĞI GELİŞECEK
Sivas İl Özel İdare´nin finansmanı ve Sivas İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü´nün katkılarıyla Sivas´ta hayvancılık yapan üreticilere süt soğutma tankı dağıtıldı.
GÜNDEM
850 köye otomatik klorlama
850 köye otomatik klorlama
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, merkeze bağlı Emirhan Köyü´nde bir takım ziyaretlerde bulunarak, içme suyu depolarına takılan otomatik klorlama cihazını inceledi. Kaya, "Bu sene KÖYDES kapsamında ilimiz genelinde 2,5 Milyon TL bütçe ayırarak depolarımıza otomatik klorlama cihazları taktık. İl genelinde bin 715 su depomuz bulunuyor. Bu depoların 850´sine bu cihazlardan taktık" dedi.
GÜNDEM
“Allah bu milleti muhafaza buyurdu”
“Allah bu milleti muhafaza buyurdu”
Şarkışla ilçesinde öğrenciler tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma programı düzenlendi.
GÜNDEM
MİLLETİN VEKİLİ HESAP VERDİ
MİLLETİN VEKİLİ HESAP VERDİ
CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, ilimizdeki basın mensuplarıyla bir araya gelerek, iki yıllık Milletvekilliği sürecinde yaptığı çalışmaları anlattı. Akyıldız, “2 yılı aşkın bir süredir onurla ve gururla Sivas halkını temsil etmeye gayret ediyorum. Sivas´ı temsil eden bir Milletvekili kardeşiniz olarak parlamentoda neler yaptığımızı sizlerle paylaşmak, öneri ve eleştirilerinizi dinlemek için bir araya geldik. Bana göre seçilen Milletvekillerinin seçmenlerine hesap vermeleri zorunludur. Milletin vekili millete hesap vermelidir” dedi.
GÜNDEM
İlköğretim haftası Kangal´da kutlandı
İlköğretim haftası Kangal´da kutlandı
2017-2018 eğitim öğretim dönemi Kangal ilçesinde de düzenlenen etkinliklerle kutlandı. İlköğretim Haftası programı kapsamında yapılan etkinlikler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk büstüne çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı.
GÜNDEM
DARBELERiN HEDEFi "MİLLİ GÖRÜŞ" OLMUŞTUR
DARBELERiN HEDEFi "MİLLİ GÖRÜŞ" OLMUŞTUR
Saadet Partisi Teşkilatlanma Başkanı ve İl 2. Başkanı Abdullah Yıldız, 12 Eylül´den 15 Temmuz´a darbeler süreciyle ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu. Darbelerin sadece Türkiye Cumhuriyeti döneminde değil, Osmanlı´nın son döneminde de olduğunu söyleyen Yıldız, "Yakın tarihe baktığımızda yapılan darbelerin milletimizin bin yıllık tarihinden süzülen ´Milli Görüş´ hareketine yönelik olduğunu görüyoruz." dedi.
GÜNDEM
NAMLUSUNU HALKA ÇEViRMiŞ TANKA SELAM DURULMAZ
NAMLUSUNU HALKA ÇEViRMiŞ TANKA SELAM DURULMAZ
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas İl Başkanı Uğur Bulut, 12 Eylül 1980 darbe süreci hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu. 12 Eylül darbesini en ağır şekilde yaşayan camia olduklarını belirten Bulut, "1 Eylül 1980´de Şehit Genel Başkanımız ve yol arkadaşları darbenin bedelini ağır ödemişlerdir. 60 darbesi, 12 Mart 1971 muhtırası, 12 Eylül 1980 darbesi, 28 Şubat 1997 post-modern darbesi ki genel başkanımızın o dönemde söylemiş olduğu ´Namlusunu halka çevirmiş tanka selam durmam" sözü tarihe geçmiştir." dedi.
GÜNDEM
12 EYLÜL´ÜN HESABI SORULAMADI
12 EYLÜL´ÜN  HESABI SORULAMADI
12 Eylül 1980 Askeri darbesinin yıldönümü münasebetiyle gazetemize açıklamada bulunan AK Parti İl Başkanı Av. Ziya Şahin darbe dönemini bizzat yaşayanlardan biri olduğunu belirtti. 12 Eylül´ün faillerinin hesabının mahkemede sorulamadığını ancak milletin nezdinde darbecilerin cezasının kesildiğini belirten Şahin, "Türkiye dışarıdan yönetilme konusunda çok acılar çekti. AK Parti hükümeti sonrasında, dışarıdan yönetilen ülke olmaya son vermiştir. Artık Türkiye kendi politikalarını üretmektedir" dedi.
GÜNDEM
Okullarda ´15 Temmuz Milli İrade Destanı´ kitapçığı dağıtılacak
Okullarda ´15 Temmuz Milli İrade Destanı´ kitapçığı dağıtılacak
Milli Eğitim Bakanlığınca, 18 Eylül´de çalacak ilk zil ile ücretsiz ders kitaplarının yanında ilkokul, ortaokul ve lise kademelerindeki öğrencilere, seviyelerine uygun şekilde 15 Temmuz Milli İrade Destanı´nı anlatan kitapçıklar da dağıtılacak
GÜNDEM
KÖTÜ KOMŞU İNSANI HACAT SAHİBİ YAPTI
KÖTÜ KOMŞU İNSANI HACAT SAHİBİ YAPTI
AK Parti Sivas İl Başkanı Av. Ziya Şahin, gündeme ilişkin gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Rusya ile yapılan S-400 füzeleri için bir anlaşma yapıldığını belirten Şahin, bu anlaşmanın diğer dış güçleri rahatsız ettiğini söyledi.
GÜNDEM
İSLAM BİRLİĞİ OLMADAN OLMAZ!
İSLAM BİRLİĞİ OLMADAN OLMAZ!
Çarşamba söyleşileri kapsamında gerçekleştirdiğimiz röportajın bu haftaki konuğu Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kadın Kolları Başkanı Ünzile Açık oldu. Vakıf çalışmaları hakkında bilgi veren islam dünyası başta olmak üzere çeşitli konularda düşüncelerini açıklayan Ünzile Açık ile gerçekleştirmiş olduğumuz röportajı siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.
GÜNDEM
Milli İrade Destanı SİVAS´TA YAZILDI
Milli İrade Destanı SİVAS´TA YAZILDI
4 Eylül Sivas Kongresi´nin 98. Yıldönümü etkinliklerinde konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Sultan Şehir Sivas, 108 gün boyunca Milli Mücadeleye merkezlik etmiş, bir milletin kurtuluşunu hazırlayan kararlara ev sahipliği yapmıştır. Milli mücadele destanı, Sivas ve Sivaslı olmadan yazılamaz. Bugüne kadar yaşanan olaylar bir kez daha gösterdi ki; Milletimiz Sivas Kongresi´nde alınan kararların arkasındadır. Bu ülkeyi bölmek, milli iradenin üzerine bir söz söylemek ve çağdaş mandacılık mümkün değildir. Milletimiz bunların hiç birisine müsaade etmeyeceğini en son 15 Temmuz Milli İrade destanında gösterdi” dedi.
GÜNDEM
GAZİLERİN DİLİNDEN
GAZİLERİN DİLİNDEN
"Gazilerin dilinden" isimli röportaj serimizin bugünkü konuğu Kıbrıs´te Ercan Havaalanı, Girne ve Lefkoşa´nın ele geçirilmesinde önemli görevler üstelenen Emekli Astsubay Celal Kılıç oldu. Ankara´da yaşayan ancak memleketini sevdiği ve özlediği için sürekli Sivas´ı ziyaret eden Kılıç. barış harekatının seyrini ve adada geçen unutulmaz günlerini gazetemize anlattı. Neden Barış harekatı düzenlendi?
GÜNDEM
GAZİLERİN DİLİNDEN
GAZİLERİN DİLİNDEN
"Gazilerin dilinden" isimli röportaj serimizin bugünkü konuğu birinci ve ikinci Kıbrıs Barış Harekâtında Türk Köylerinin güvenliğini sağlayan ve Kıbrıs Türklerinin Rum baskısından ve işkencesinden kurtulmasında önemli görevler üstlenen Gazi Hüseyin Erdoğan oldu. Kıbrıs Girne´de, Magosa´da, Serdallı, Angastina, Paşaköy ve Değirmenli köylerinde Rumlarla mücadele eden Erdoğan, Barış Harekâtını ve orada yaşadığı unutulmaz hatıralarını bütün yönleriyle gazetemize anlattı.
GÜNDEM
GAZİLERİN DİLİNDEN
GAZİLERİN DİLİNDEN
"Gazilerin dilinden" isimli röportaj serimizin bugünkü konuğu birinci ve ikinci Kıbrıs Barış Harekâtında kullandığı Havan ile Rum askerlerine zorlu anlar yaşatan Gazi Beşir Karakaya oldu. Girne ve Lefkoşa´nın Türk topraklarına katılmasında önemli görevler üstelenen Karakaya, barış harekatının seyrini ve adada geçen günlerini gazetemize anlattı.
GÜNDEM
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sirkenin balı bozması gibi kötü huy da amelleri bozar. Güneşin karı erittiği gibi güzel ahlak da günahları öyle eritir.

Hz.Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1

1