Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Caydırıcı Tedbirler Alınmalı
Caydırıcı Tedbirler Alınmalı
2019-2020 eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle sendika binasında basın açıklaması yapan Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz, eğitim çalışanlarının yaşadığı sorunlara dikkat çekti. En önemli problemlerin başında eğitimcilere yönelik şiddetin geldiğini ifade eden Başkan Temiz, “Eğitimcilere yönelik şiddet engellenmeli, caydırıcı tedbirler alınmalıdır. Bu şiddet sarmalına karşı eğitim çalışanlarını koruyacak, şiddete karşı caydırıcı yasal düzenlemeler yapılmalı, Bakanlık bu konuda sorumluluk üstlenmelidir” dedi.
GÜNDEM
SİVTAŞ Güç Katacak--Video
SİVTAŞ Güç  Katacak--Video
Sivas Kongresi´nin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘AGRO Sivas 2019 Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı´ dün kapılarını açtı. Fuarın açılışında konuşan Vali Salih Ayhan, kısa adı SİVTAŞ olan Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi´ni kurduklarını anımsatarak “Şu an yoğunluktan dolayı belki çok gündem olmasa da yakında imalat süreçlerine başlıyoruz. Seneye bu zaman SİVTAŞ´ın güçlü bir bünyesi olacak, fabrikaları olacak. Sözleşmeli üretim ve sözleşmeli besicilik yapacak” dedi.
GÜNDEM
Sanayi Siteleri Ele Alınacak
Sanayi Siteleri  Ele Alınacak
Ağustos ayını tatil ile geçiren meclis üyeleri Eylül ayı toplantıları için bugün bir araya gelecek. Cuma gününe kadar gerçekleştirilecek toplantılarda Sanayi, Ticaret ve Turizm Komisyonuna havale edilen ilçelerdeki küçük sanayi sitelerinin durumunun incelenmesi hakkındaki önergenin yanı sıra kırsalı ilgilendiren önemli konular masaya yatırılacak.
GÜNDEM
Kadro Sıkıntısı Yaşanmayacak
Kadro Sıkıntısı Yaşanmayacak
Cumhuriyet Üniversitesi´ne 445 kadro tahsisi ile birlikte kadro bekleyen akademisyenlerin kadroları ilan edilmeye başlandı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan neticesinde Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Nitelikli eğitim ve araştırmaların yapıldığı üniversitemizde tahsis edilen bu kadrolarla birlikte artık akademik kadro sıkıntımız birkaç yıl yaşanmayacak. Bizim akademik çalışanlarımızdan isteğimiz şu: Aklın ve bilimin ışığında gelecek nesillere faydalı bilimsel çalışmalarını ve üretimlerini devam ettirsinler” dedi.
GÜNDEM
İş imkanı sunmayı hedefliyoruz
İş imkanı sunmayı hedefliyoruz
Vali Salih Ayhan, Gemerek ilçesinde birtakım incelemelerde bulundu. Gemerek Organize Sanayi Bölgesi´ne yatırım yapma kararı alan iş insanlarıyla bir araya gelen Vali Ayhan, “Bölgemizi yatırım yapılabilir hale getirebilmeyi ve gençlerimize iş imkânı sunmayı hedefliyoruz. Bizler idareciler olarak iş insanlarına her türlü desteği vereceğiz. OSB´nin yolunu en kısa sürede tamamlayacağız. Buranın yatırım yapılabilir hale gelmesi için kurumlar anlamında ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.
GÜNDEM
Meclis Toplanıyor
Meclis Toplanıyor
İl Genel Meclisi Temmuz ayı toplantıları bugün gerçekleştirilecek ilk oturumla başlayacak. Cuma günü sona erecek toplantılarda çok sayıda gündem maddesi karara bağlanacak.
GÜNDEM
Kalite Artacak--Video
Kalite Artacak--Video
Bazı Yükseköğretim Kurumlarına Kadro İhdas Edilmesine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi´nin Resmi Gazete´de yayımlandığını ifade eden Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Kararla Cumhuriyet Üniversitesi´ne 320 kadro tahsis edildi. Bu kadro bizi oldukça rahatlattı. Böylelikle her fakültemizde hocalarımız daha iyi hizmet verecekler” dedi.
GÜNDEM
Pünzürük´ü Islah Edin!--Video
Pünzürük´ü Islah Edin!--Video
İl Genel Meclisi Haziran ayı meclis toplantıları bugün başlayacak. Kırsalın yanı sıra il merkezini ilgilendiren önemli konuların da masaya yatırılacağı toplantıların en önemli gündem maddesi Pünzürük Deresi olacak. Çevre ve Sağlık Komisyonu, Mayıs ayında havale edilen önerge kapsamında derenin sağlık açısından bölge insanına verdiği zararı masaya yatıracak.
GÜNDEM
İlk Adım Atıldı--Video
İlk Adım  Atıldı--Video
Gündemi uzun süredir meşgul eden 2 bin 500 kişi kapasiteli Sivas Merkez Camii´nin hayata geçirilmesi noktasında ilk somut adım dün atıldı. Sivas Merkez Camii ve Külliyesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Beşir Köksal ile Ankara Kocatepe Modern Mağazacılık İşletmeleri Sanayi Ticaret Anonim Şirketi (KOMAŞ) Genel Müdürü Emre Demiralp arasında Vali Ahmet Muammer Bey Salonu´nda sözleşme imzalandı.
GÜNDEM
Kâğıt Üzerinde Kalmayacak--Video
Kâğıt Üzerinde Kalmayacak--Video
31 Mart´ta gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından Sivas Belediye Meclisi ilk kez dün toplandı. Oturumda konuşan Belediye Başkanı Avukat Hilmi Bilgin, “Seçim döneminde söylediğimiz hususlar kâğıt üzerinde kalmayacak. Ortak aklı önceleyerek şehrin menfaati neleri gerektiriyorsa bunları hep birlikte tartışarak, hep birlikte kararlar alarak tüm belediye personelimizin katkılarıyla birlikte bir aile huzuru içerisinde bu şehre hizmet edeceğiz” dedi.
GÜNDEM
Protokol Haftaya
Protokol Haftaya
Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Sivas´ta yıllardır atıl durumda bulunan Fuar ve Kongre Merkezi´nin üniversiteye tahsisi noktasında çalışmaların sürdüğünü söyledi.
EĞİTİM
“Yeterli Desteği Alamıyoruz”
“Yeterli Desteği Alamıyoruz”
Tarım Platformu´nun Mart ayı toplantısı Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirildi. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü´nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vali Ayhan, Sivas´ın DAP´tan yeterince yararlanamadığını söyledi.
GÜNDEM
Cazibe Merkezi Olacak
Cazibe Merkezi Olacak
Sıcak Çermik´e 150 yataklı Konaklamalı Rehabilitasyon Merkezi yapılacağını müjdeleyen Vali Salih Ayhan, bu alanı Sivas´ın cazibe merkezi haline dönüştüreceklerini söyleyerek ´´Planlanan yatırım, Sivas´a değil, bölgeye değil uluslararası sağlık ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde projelendirilecektir. Ayrıca şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve yaşlılarımız için önemli rehabilitasyon hizmeti sunacak. İlk kez dillendiriyoruz. Rabbim, hayalimizi gerçekleştirme noktasında bize güç verir inşallah´´ dedi.
GÜNDEM
Projeler Beğenildi--Video
Projeler Beğenildi--Video
AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin, 31 Mart yerel seçimleri öncesi projelerini dün Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen programda açıkladı. AK Parti´nin belediye ve il genel meclis üyesi adaylarının tanıtımının da gerçekleştirildiği programa Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da katıldı. “Kara Sevdam Sivas” ifadesini kullanan Başkan Adayı Bilgin 8 ana başlıkta toplanılan 58 projeyi kamuoyuna açıkladı.
GÜNDEM
Ambulans Helikoptere Kavuştuk
Ambulans Helikoptere Kavuştuk
Sivaslıların uzun süredir beklediği ambulans helikopter 7/24 esasına göre hizmet verecek…
GÜNDEM
TSO´dan 4. Fabrika
TSO´dan 4. Fabrika
Mayıs ayında gerçekleştirilen seçimler sonucu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) başkanlığı koltuğuna oturan Mustafa Eken´in çabasıyla Organize Sanayi Bölgesi´ne (OSB) bir fabrika daha kurulacak. Yasin Tekstil, Uçar Akü Fabrikası ve kozmetik fabrikasının ardından Şafak 58 firmasının sahibi Ahmet Daştan da Organize´ye fabrika kurma kararı aldı.
GÜNDEM
“Sıcak Çermik´in Çehresi Değişecek”
“Sıcak Çermik´in Çehresi Değişecek”
Sıcak Çermik Turizm Altyapı Hizmet Birliği (ÇETAB) 2018 yılı son olağan encümen ve meclis toplantısı Sivas İl Özel İdaresi´nde yapıldı. Toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, “Hem Sivas Belediyemizin yatırımları hem ÇETAB´ın çalışmaları ile yakın zamanda Sıcak Çermik´in çehresi değişecek” dedi.
GÜNDEM
Eğitimdeki Aksaklıklar Masaya Yatırılacak
Eğitimdeki Aksaklıklar Masaya Yatırılacak
İl Genel Meclisi Aralık ayı toplantıları bugün gerçekleştirilecek ilk oturumla başlayacak. Cuma günü sona erecek olan toplantılarda Sivas´ta eğitim konusunda yaşanılan aksaklıkların yanı sıra kırsalı ilgilendiren çok sayıda gündem maddesi masaya yatırılacak.
GÜNDEM
“Sivasspor´un Bende Ki Yeri Ayrı”
“Sivasspor´un Bende Ki Yeri Ayrı”
Sivasspor Kulübü, Vali Salih Ayhan´a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette konuşan Vali Ayhan; “Sivasspor´un bendeki yeri çok farklı ve ayrı. Sivasspor´u samimi olarak seviyorum ve ligde başarılar diliyorum” dedi.
SPOR
“Ulaş Altın Çağını Yaşayacak”
“Ulaş Altın Çağını Yaşayacak”
Sivas´ın Ulaş ilçesini ziyaret eden Vali Salih Ayhan; “Ulaş ilçemize Demirağ OSB´nin yakın olması buraya altın çağını yaşatacaktır. Ayrıca lojistik köy de yanında kuruluyor. Diğer yandan Et ve Süt Kurumu da Ulaş´a katkı sağlıyor. Ulaş´ı önümüzdeki dönemde büyük fırsatlar bekliyor” dedi.
GÜNDEM
Yer Tahsisi Yapabiliriz
Yer Tahsisi Yapabiliriz
İkinci Organize Sanayi Bölgesi ve Hızlı Tren Projesi hakkında açıklamalarda bulunan Vali Davut Gül, iki projede de çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.
GÜNDEM
Sivas Özel Sektör Eliyle Büyümeli
Sivas Özel Sektör Eliyle Büyümeli
Vali Davut Gül; Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürlüğü´nün çalışmalarının değerlendirildiği toplantıya katıldı. Toplantıda konuşan Vali Gül, özel sektör eliyle büyümesi gereken Sivas´ın yatırım anlamında cazip bir il olduğunu söyledi. Organize Sanayi Bölgesi´nde yaklaşık 8 bin kişinin istihdam edildiğini ifade eden Vali Gül, “Sivas orta vadede sanayi alabilecek bir il ama buna biraz sabretmemiz gerekiyor. Sanayinin de devlet eliyle değil özel sektör eliyle gelmesi lazım. Sivaslı sanayicilerin ortaklık kurarak yatırımcı getirmesi lazım. Osman Yıldırım buna iyi bir örnek. Ancak böyle bir adımla daha ileriye gidebiliriz. Biz; birinci OSB ve ikinci OSB´de olduğu gibi altyapı yapıyoruz, yatırımcının önünü açıyoruz ama 8 bin kişi 18 bin, 28 bin kişi olacaksa özel sektör eliyle olacak. Başka türlü kim devlet eliyle yatırım gelecek derse doğru söylememiş olur” dedi.
GÜNDEM
Başkan Eken´den Bankalara Uyarı!
Başkan Eken´den Bankalara Uyarı!
TSO tarafından Sivas´ta hizmet veren bankaların şube müdürleri ve bölge müdürlerinin katılımıyla bankacılık sektöründe yaşanan sorunlar hakkında toplantı düzenlendi. TSO Başkanı Mustafa Eken, tüm Türkiye´nin kenetlendiği bir dönemde bankaları reel sektörü desteklemeye davet etti.
GÜNDEM
TSYD Sivas İle Cumhuriyet Üniversitesi El Ele
TSYD Sivas İle Cumhuriyet Üniversitesi El Ele
Türkiye Spor Yazarları Derneği Sivas Şubesi ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ortak bir çalışmaya imza atarak el ele verdi.
SPOR
Meclis, 2018´in Muhasebesini Yapacak--Video
Meclis, 2018´in Muhasebesini Yapacak--Video
İl Genel Meclisi Eylül ayı toplantıları bugün gerçekleştirilecek oturumla başlayacak. Cuma günü sona erecek toplantılarda İl Özel İdaresi´nin 2018 yılı yatırım programını gerçekleştirme hususunda gösterdiği performans masaya yatırılacak. İhtisas komisyonları; yapımı tamamlanan işlerin yanı sıra tamamlanamayan işlerin neden bitirilemediği hususunda Meclis´e bilgi verecek.
GÜNDEM
Davayı Kaybeden Belediye Oldu
Davayı Kaybeden Belediye Oldu
Doğan Ürgüp, Revizyon İmar Planı´ndaki değişiklikler nedeniyle Sivas Belediyesi aleyhinde Sivas İdare Mahkemesi´nde dava açtı. İdare Mahkemesi ise yerinde yapılan incelemeler ve Bilirkişi raporlarının kararı neticesinde Doğan Ürgüp´ü haklı bularak, kararın iptalini istedi.
GÜNDEM
Zara´ya Huzurevi Açılması Planlanıyor
Zara´ya Huzurevi Açılması Planlanıyor
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Harun Tan, Zara´da 2010 yılında faaliyete geçmiş olan 50 yatak kapasiteli hastaneyi atıl duruma geçmesi nedeniyle huzurevi olarak değerlendirmek istediklerini söyledi.
GÜNDEM
Doluluk oranı düşük OSB´lerde bedelsiz arsa
Doluluk oranı düşük OSB´lerde bedelsiz arsa
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü: "Organize sanayi bölgesindeki doluluk oranı yüzde 40´ın altındaysa burada çok özel bir şey yapacağız yani bedelsiz arsa tahsis etmenin önünü açacağız. Öyle yüzde 20, 30, 40 değil, tamamen bedelsiz olmasının önünü açacağız"
EKONOMİ
Sivas´a Arama ve Kurtarma Birliği kurulacak
Sivas´a Arama ve Kurtarma Birliği kurulacak
İl Afet ve Acil Durum Müdürü Nazif Ekinci, Sivas´a Arama ve Kurtarma Birliği kurulacağının müjdesini verdi. Sivas Fen Lisesi´nin bitişiğinde bulunan 75 dönümlük alana kurulacak birliğin az sayıda ilde olduğunu ifade eden Ekinci, “Bu benim 31 yıllık meslek hayalimdi. Şu an Türkiye´de 11 ilde var” dedi.
GÜNDEM
ÜNİVERSİTE İÇİN İKİ ALTERNATİF
ÜNİVERSİTE İÇİN  İKİ ALTERNATİF
İlimize kurulması kararlaştırılan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile ilgili iki ayrı yer alternatifi olduğunu belirten Vali Davut Gül, “En güçlü alternatif haraların olduğu bölgede toplamda 500 dönümlük bir arazimiz var. Buradaki haraların olduğu yer İl Özel İdare´ye verildi. Diğer 250 dönümlük yer için de Özelleştirme İdaresine resmi yazı yazıldı. Burada 500 dönümlük hali hazırda bir yerimiz var. İkinci yer alternatifi ise Paşabahçe´ye giderken, yolun sağ tarafında mühimmat depoları var. Buradaki askeri bölgenin başka bir yere taşınması söz konusu. Eğer askeriye taşınırsa, ikinci üniversite için bu alan da değerlendirilebilir” dedi.
GÜNDEM
Haydar Mermer
Haydar Mermer
ŞAMAR OĞLANINDAN FARKIMIZ KALMADI
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
SIKINTILARIN SEBEBİ
Orhan Arslan
Orhan Arslan
VEFALI OLMAK İNSANİ BİR DUYGUDUR
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
VAR´da Yalan...
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Hanife Döner
Hanife Döner
Ah Güzel İzmir
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.7975
EURO
9.2988
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Dünyada iki yüzlü olanlar, kıyamet günü ateşten iki yüzlü olarak gelirler.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1

1