Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
38 Yıl Sonra Buluştular
38 Yıl Sonra Buluştular
Zara Lisesi´nin 1981 yılı mezunları, 38 yıl aradan sonra Sivas´ta bir araya gelerek hasret giderdi.
GÜNDEM
Teknolojinin esiri olmayın
Teknolojinin  esiri olmayın
Cep telefonu kullanımının oluşturabileceği hastalıklara ilişkin önemli uyarılarda bulunan Medicana Sivas Hastanesi Nöroloji Uzmanı Yaşar Alpaslan, “Yoğun cep telefonu kullanımı baş ağrıları, uyku düzensizliği gibi durumları tetikleyebilmektedir. Teknolojiyi kullanmalı fakat esiri olmamalıyız. Beyin sağlığımız için mümkün olduğunca elektronik ortamlardan uzak durulmalı, wireless yerine kablolu internet ve ev telefonları kullanmalıyız” dedi.
GÜNDEM
Bin 350 lira belirlendi
Bin 350 lira belirlendi
Hayat Ağacı Derneği, vekaletle kurban kampanyası kapsamında bu yıl kurban hisse bedelini bin 350 lira olarak açıkladı. Hayır sahipleri makbuz karşılığında 7 Ağustos´a kadar kurban hissesi bağışlayabilecek.
GÜNDEM
Geleceğin Yıldızları Seçilecek
Geleceğin Yıldızları Seçilecek
Sivas Belediyespor Kulübü, geleceğin yıldızları adına 7-11 Temmuz´da futbolcu seçmesi yapacak.
SPOR
Şehrimiz İçin Tartışacağız
Şehrimiz İçin  Tartışacağız
Ticaret ve Sanayi Odası´nın (TSO) Haziran ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Çetin Yıldırım koordinesinde yapılan toplantıda konuşan TSO Başkanı Mustafa Eken, göreve geldikleri süre içerisinde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek “Şehrimiz için konuşacağız, tartışacağız. Sivas için kenetleneceğiz” dedi.
GÜNDEM
“Dijitale Harcanan Zaman Artıyor”
“Dijitale Harcanan Zaman Artıyor”
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları´nda gerçekleştirilen ´Dijital Gelecek´ adlı konferansa konuşmacı olarak katılan Cumhurbaşkanı yönetmeni, yazar ve yazılım uzmanı Okan Özbay, “Ev telefonlarını terk ediyoruz. Kabloya bağlı yaşamak istemiyoruz. Kablolu şeylerden uzaklaşıyoruz. Tablet bilgisayarlarımız, akıllı televizyonlarımız artıyor. Dijitale harcanan zaman artıyor. İnternette toplam 7 saat ve müzik dinleyerek 1 saat zaman kaybediyormuşuz. Kimimiz zaman kaybediyor, kimimiz verimli işler yapıyor" dedi.
MEDYA
ESTAŞ´a Girmek İçin Ter Dökecekler
ESTAŞ´a Girmek İçin Ter Dökecekler
Sivas´ın önde gelen sanayi kuruluşları arasında yer alan Eksantrik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (ESTAŞ), İş Başı Eğitim kursu kapsamında kursiyer başlangıçlı sürekli çalışmak üzere alınacak 100 kişilik eleman için bugün Cumhuriyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi´nde yazılı sınav gerçekleştirecek. Yazılı sınavda en yüksek puanı alan 200 kişinin yarısı önümüzdeki günlerde yapılacak mülakatın ardından ESTAŞ ailesine katılacak.
GÜNDEM
Rektör Yıldız´dan Doğum Günü Sürprizi
Rektör Yıldız´dan Doğum Günü Sürprizi
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, üniversitede öğrenim gören öğrenciler ile personelin doğum günlerini cep telefonlarına gönderdiği kısa mesaj ile kutluyor. Rektör Yıldız, doğum günü olan kişiler adına, yerleşke çevresine fidan da diktiriyor. Oldukça beğenilen uygulama kapsamında son 2 yılda 180 bin fidan diktiklerini söyleyen Rektör Yıldız, “Bu sene de 60 binin üzerinde fidan dikeceğiz” dedi.
GÜNDEM
Kalp Hastalarına Önemli Uyarı:
Kalp Hastalarına Önemli Uyarı:
Kalp pili veya şok cihazı takılan hastalara önemli telkinlerde bulunan Sivas Numune Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Uğur Küçük, “Elektromanyetik dedektörlere özellikle havaalanı ve alışveriş merkezlerinde sık rastlamaktayız. Bu cihazlardan uzak durmaları gerekmektedir” dedi.
SAĞLIK
“Yenileneceğiz, Gelişeceğiz”--Video
“Yenileneceğiz, Gelişeceğiz”--Video
Sivas Valiliği koordinesinde ´ortak akılla yarınlara´ sloganıyla düzenlenen “Sivas Çalıştayı” dün gerçekleştirildi. 36 moderatör ve 360´a yakın katılımcıyla gerçekleştirilen çalıştayın açılış programında konuşan Vali Salih Ayhan, “Rabbim yolumuzu aydın eylesin. Niyetimiz halis, akıbeti de hayır olur inşallah. İstişare noktasında ve ilimizin yol haritasının değerlendirilmesi noktasında güzel sonuçlar çıkacak. Yenileneceğiz, gelişeceğiz, ilerleyeceğiz” dedi.
GÜNDEM
CHP´de Temayül Krizi!
CHP´de Temayül Krizi!
CHP´nin Divriği´de temayül yoklaması kararı alması krize neden oldu.
SİYASET
Beşiktaş-Sivas Maçını 69 Bin Kişi İzledi
Beşiktaş-Sivas Maçını 69 Bin Kişi İzledi
Turkcell´in taraftar uygulaması “Goller Cepte” üzerinden Beşiktaş-Demir Grup Sivasspor mücadelesini 69 bin kişi izledi.
SPOR
Kayseri-Sivas Maçını 14 Bin Kişi İzledi
Kayseri-Sivas Maçını 14 Bin Kişi İzledi
Turkcell´in taraftar uygulaması “Goller Cepte” üzerinden Kayserispor-Demir Grup Sivasspor mücadelesini 14 bin kişi izledi.
SPOR
Zamlı Ulaşımda Temassız Ödeme Dönemi
Zamlı Ulaşımda Temassız Ödeme Dönemi
Sivas Belediyesi ve Mastercart arasında yapılan iş birliği sayesinde artık Sivas halkı şehir içi otobüslerde kent kart yerine kredi kartlarından da ödeme yapabilecek. Önceki gün Hilton Oteli´nde yapılan programla yeni uygulamanın tanıtımı gerçekleştirildi.
GÜNDEM
CHP Akıncılar İlçe Başkanı Çiçek; “İşten Atmakla Tehdit Ettiler”
CHP Akıncılar İlçe Başkanı Çiçek; “İşten Atmakla Tehdit Ettiler”
Cumhuriyet Halk Partisi´nde (CHP) olağanüstü kurultay için toplanan imza sürecinde önce imza veren sonra imzasını geri çeken 31 isimden birisi olan CHP Akıncılar İlçe Başkanı Hüseyin Çiçek, “Bizim İstanbul´daki CHP´li belediyelerde bir sürü çalışan yakınımız var. Onları işten atmakla tehdit ettiler. Onlar zarar görmesin diyerek imzamı çektim” dedi.
GÜNDEM
Kurbanlıklarda Online Sorgulama
Kurbanlıklarda Online Sorgulama
Kurban Bayramı öncesinde kurbanlık alımlarıyla ilgili önemli bilgiler veren Sivas Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, “Güvenilir ve sağlıklı kurbanlık hayvan satın alınabilmesi için Bakanlığımız teknolojiyi ön plana çıkarmıştır" dedi.
GÜNDEM
Satılan 10 Telefondan 9´u Akıllı
Satılan 10 Telefondan 9´u Akıllı
Çifter Grup´un Yetkilisi Emre Özgü, “Sivas´ta satılan telefonların yüzde 90´ı akıllı telefon. Tuşlu telefonları daha çok yaşlılar kullanıyor. Satılan cep telefonlarının fiyat ortalaması 2 bin 500 lira. Bin, bin 500 liralık telefon artık çok fazla satılmıyor” dedi.
GÜNDEM
Kurban Hisse Bedeli Açıklandı
Kurban Hisse Bedeli Açıklandı
Sivas Belediyesi bünyesindeki Hayat Ağacı Derneğinde vekâletle kurban kampanyası kapsamında bu yıl bir kurban hisse bedeli 1250 TL olarak açıklandı.
GÜNDEM
Kuşak Sınavında Ter Döktüler
Kuşak Sınavında Ter Döktüler
Türkiye Karate Federasyonu sınav yönetmeliği gereğince organize edilen kuşak sınavı hafta sonu Sivas´ta da yapıldı. İlimizdeki Sivas Gençlikspor, Sivas Belediyespor, Yiğidospor ve Fetihspor Karate kulüplerinden 124 sporcunun katılımı ile Gençlik Hizmetlerine ait Uzak Doğu Sporları spor salonunda gerçekleştirilen kuşak sınavında başarılı olan sporcular üst kuşağa terfi ettiler.
SPOR
Sigara kaynaklı hastalıkların maliyeti yıllık 20 milyar TL
Sigara kaynaklı hastalıkların maliyeti yıllık 20 milyar TL
Sivas İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Fethullah Selçuk Moğulkoç, sigara kaynaklı hastalıkların maliyetinin yıllık 20 milyar TL olduğunu söyledi.
SAĞLIK
HIZLI TREN SEFERLERİ 2019 YILINDA BAŞLAYACAK
HIZLI TREN SEFERLERİ  2019 YILINDA BAŞLAYACAK
Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclis toplantısında ilimizdeki yatırımlarla ilgili bilgiler veren Vali Davut Gül, hızlı tren seferlerinin 2019 yılında başlayacağını belirtti. Gül, “İlimizi ziyaret eden Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarımız ve TCDD Genel Müdürümüz de takvimle ilgili bir sıkıntı olmadığını, gelecek yıl Ramazan ayı içerisinde hızlı tren seferlerin başlayacağını söylediler” dedi.
GÜNDEM
“Şekersiz tatlıları tüketin”
“Şekersiz tatlıları tüketin”
Diyetisyen Süleyha Subaşı Uçar, oruç tutanlara şekersiz tatlıları tüketmeleri konusunda uyararak; “Ramazanda tatlı yemek, normal zamanda tatlı yemekten 2 kat daha fazla zarar verir vücuda. Bu yüzden mümkünse şekersiz tatlılara soframızda yer vermeliyiz. İncirli kayısılı kek buna örnek olarak verilebilir. İçerisine hiçbir şekilde şeker koymuyoruz. Meyvelerin kendi tatlarıyla çok lezzetli bir kek elde edebiliyoruz” dedi.
SAĞLIK
KAREKOD UYGULAMASI BAŞLADI
KAREKOD UYGULAMASI BAŞLADI
Sivas Belediyesi tarafından duraklara getirilen kamera sistemleri, bilgilendirme ekranları ve şarj ünitelerinin ardından şimdi ise karekod uygulaması vatandaşların hizmetine sunuldu.
GÜNDEM
19 MAYIS´I COŞKUYLA KUTLADIK
19 MAYIS´I COŞKUYLA KUTLADIK
19 Mayıs 1919... Bir ulusun kurtuluşu, yeniden doğuşu için başlatılan mücadelenin ilk adımının atıldığı tarihi gün. Türkiye, bağımsızlığına giden yolda atılan o ilk adımı her 19 Mayıs´ta olduğu gibi bu yıl da çeşitli etkinliklerle kutladı. Kutlama programı kapsamında ilimizde Atatürk Kongre Müzesi bahçesinde düzenlenen halk oyunları, muay thai, karate ve wushu gösterileri izleyicilerden büyük beğeni topladı.
GÜNDEM
Suşehri´nde "Sosyal Medya ve Siber Suçlar" konferansı
Suşehri´nde "Sosyal Medya ve Siber Suçlar" konferansı
Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) Suşehri İlçe Temsilciliği tarafından "Sosyal Medya ve Siber Suçlar" konulu konferans gerçekleştirildi
GÜNDEM
KUŞAK ATLADILAR
KUŞAK ATLADILAR
Türkiye Karate Federasyonu sınav yönetmeliği gereğince organize edilen kuşak sınavı Sivas´ta da yapıldı. İlimizdeki Gençlikspor ve Fetihspor Karate kulüplerinden 89 sporcunun katılımı ile Gençlik Hizmetlerine ait Uzak Doğu Sporları spor salonunda gerçekleştirilen kuşak sınavında başarılı olan sporcular üst kuşağa terfi ettiler Sınav Komisyon Başkanı Oğuz Ökten, kuşak atlamanın öneminden bahsederek; “Karate de kuşaklar olgunlaşmanın, mükemmelleşmenin sembolüdür. Kuşak seviyeleri yükseldikçe sporcu da gerek teknik anlamda, gerekse olgulaşmak anlamında büyük gelişim kaydeder. Kuşak atlayan tüm sporcularımızı tebrik ediyorum” dedi
SPOR
FETÖ sanığı teğmenden ´soru hırsızlığı´ itirafı
FETÖ sanığı teğmenden ´soru hırsızlığı´ itirafı
2017 yılına ilişkin nüfus sayımı sonuçlarına göre Sivas merkezde en fazla nüfusun yaşadığı mahalle 18 bin 828 kişi ile Şeyh Şamil olarak kayıtlara geçti. En az nüfus barındıran mahalle ise 252 kişi ile Danişmentgazi olarak açıklandı
GÜNDEM
FETÖ´NÜN ASKERİ OKUL TAKTİKLERİ
FETÖ´NÜN ASKERİ OKUL TAKTİKLERİ
Astsubay A.Ç: "Sorumlumuz bana ´Senin annenin başı kapalı, peruklu fotoğraf çektirsin, baban sakallı, sakallarını kessin ya da kirli sakallı fotoğraf çektirsin.´ dedi. Mülakat sırasında bana dik bir şekilde ellerimiz dizlerimizde oturmamız gerektiğini söyledi. ´Ailende namaz kılan var mı?´, ´Sen namaz kılar mısın?´ şeklindeki sorulara ne dinden kopuk ne de çok dine düşkün biri gibi cevap vermemi istedi"
POLEMİK
17 kişi göreve iade edildi
17 kişi göreve iade edildi
"Mor Beyin" yazılımı ile telefonlarında ByLock tespit edilen 2 bin 168 kamu görevlisinden bin 823´üne görevleri 697 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile iade edildi. Göreve iade edilen "Mor Beyin" mağdurlarının ilimizdeki sayısı 17 kişi oldu
GÜNDEM
Amaç, değişimi teşvik etmek
Amaç, değişimi teşvik etmek
Yılbaşından geçerli olmak üzere kartlı su sayacı kullanan aboneler için tonu 2 lira 40 kuruş olan suyun ücretinin Belediye Meclisi kararıyla mekanik su sayacı kullanan aboneler için 2 lira 59 kuruş olarak uygulanmasına yönelik eleştirilere cevap veren Belediye Başkanı Sami Aydın, "Akıllı sayaçlarla değişimi teşvik etmek için böyle bir kararımız var" dedi .
GÜNDEM
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Vefalı Olmak İnsani Bir Duygudur
Haydar Mermer
Haydar Mermer
O Gün Gelir De…
Dursun Yıldız
Dursun Yıldız
Sen Hakkını Helal Eyle
Hanife Döner
Hanife Döner
Dünya 10 Numarasını Kaybetti
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Faydasız İşlerden Kaçınmalıyız
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
VAR´da Yalan...
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.8412
EURO
9.3868
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Öldükten sonra yaşamak isterseniz, kalıcı bir eser bırakınız.

HZ.ALİ (R.A)
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2