Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Bahar Temizliği Aralıksız Sürüyor
Bahar Temizliği Aralıksız Sürüyor
Sivas Belediyesi ekipleri bahar temizliği çalışmalarını aralıksız bir şekilde devam ettiriyor. Çalışmalar kapsamında çöp konteynerleri kontrol edilerek temizlik ve ilaçlama işlemleri gerçekleştiriliyor.
GÜNDEM
Belediye Bahar Temizliğine Başladı –Video
Belediye Bahar Temizliğine Başladı –Video
Sivas Belediyesi´ne bağlı ekipler yoğun geçen kış mevsiminin ardından bahar temizliği başlattı. Başkan Yardımcısı Levent Olgun, “66 mahallenin tamamında yapılacak çalışmalar bir program dahilinde gerçekleştirilecek. İlk olarak Pulur Mahallesi´nden başladığımız temizlik çalışmalarında gündüz mahalleler temizlenirken gece de ana arterlerde yıkama çalışması gerçekleştireceğiz” dedi.
GÜNDEM
Demirağ İle Göç Alacağız
Demirağ İle Göç Alacağız
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Teşvik noktasında Sayın Cumhurbaşkanımızdan randevu istedik, inşallah önümüzdeki süreçte bir heyetle gidip görüşeceğiz. İnşallah 20-30 bin kişinin istihdam edileceği bir organize sanayi bölgesiyle birlikte Sivas göç veren değil, göç alan bir il konumuna gelecek” dedi.
GÜNDEM
Ders Zili Öncesi Kar Temizliği
Ders Zili Öncesi Kar Temizliği
Sivas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bugün çalacak olan ders zili öncesi yoğun kar yağışı nedeniyle okul bahçelerinde oluşan kar birikintilerini temizledi.
GÜNDEM
Cami Var İmam Yok--Video
Cami Var İmam Yok--Video
Danişment Gazi Mahallesi´nde yapılmış olan TOKİ konutlarında yaşanan sorunları gündeme taşıyan CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “Bu konutlarda okul yok, sağlık ocağı yok, bağlantı yolları yetersiz; cami yapılmış, imam yok. 2+1 evler için en alt peşinat limiti 20 bin lira. 180 ay üzerinden 672 lira taksit ve 100 ila 120 lira arasında değişen aidat ödeniyor” dedi.
GÜNDEM
Hepimizin Eseri
Hepimizin Eseri
Sivas Belediyesi ve bağlı kuruluşu Özbelsan AŞ´de hizmetini tamamlayarak emekli olan personellerle bir araya gelen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Sivas, belediyecilik hizmetleri konusunda çok farklı bir konumda. Bu hizmetleri yerine getiren, taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun. Bu güzellikler sadece başkanın veya başkan yardımcılarının değil hepimizin eseridir” dedi.
GÜNDEM
Gribal Enfeksiyonlara Dikkat
Gribal Enfeksiyonlara Dikkat
Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Muharrem Güler, soğuk algınlığı ile sıkça karıştırılan gribal enfeksiyonlar hakkında önemli bilgiler verdi.
GÜNDEM
Gençlerin Görüşleri Dikkate Alınacak
Gençlerin Görüşleri Dikkate Alınacak
30 farklı okuldan 63 öğrencinin katılım sağladığı “Benim Belediyem Gençlik Çalıştayı” başladı. Çalıştayda öğrenciler fikirlerini açıkça ifade ederek belediye hizmetleri hakkındaki görüşlerini bildirecek, sorunları ortaya koyarak çözüm önerilerinde bulunacak.
GÜNDEM
Kurumsallaşmaya Önem Veriyoruz
Kurumsallaşmaya Önem Veriyoruz
Cumhuriyet Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Çevre Düzenleme Birimi´nin ismi Park ve Bahçeler Birimi olarak değiştirildi. Yeni birimin tanıtım programında konuşan Rektör Alim Yıldız, “Kurumsallaşmaya çok önem veriyoruz. Bu çalışmalara bir yenisini daha eklemenin mutluluğu içerisindeyiz. Üniversitemiz daha güzel görünümlü hale gelecek” dedi.
GÜNDEM
Görevimizin Başındayız
Görevimizin Başındayız
Ana arterler başta olmak üzere şehirdeki tüm ara sokaklarda tuzlama ve kar temizliği yapan ekipleri ziyaret eden Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “İnşallah yağan rahmetle birlikte sorun yaşamayacağız. Şehir içerisinde hemşehrilerimiz rahat olsunlar, 65 mahallemizde ekiplerimiz çalışıyor, görevimizin başındayız” dedi.
GÜNDEM
Araç Filosu Genişliyor--Video
Araç Filosu Genişliyor--Video
“Her Şey Daha Temiz Bir Sivas İçin” sloganıyla çalışmalarını sürdüren Sivas Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü filosuna 3 araç daha ekledi. Belediye Başkan Yardımcısı Kayhan Işık, “İki aracımız kaldırım üzeri süpürme aracı aynı zamanda kar küreme aracı olarak da kullanılıyor. İnşallah bundan sonra bu araçlarımızla Sivas´ımıza daha güzel ve kaliteli hizmet edeceğiz” dedi.
GÜNDEM
İşletmeler Denetlendi
İşletmeler Denetlendi
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan “Denetim Seferberliği” kapsamında ilimizde faaliyet gösteren 4 bin 253 adet gıda işletmesini denetlediklerini söyleyen Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, “Vatandaşlarımızın sağlıklı ve güvenilir gıda tüketmesi noktasında gerekli bütün tedbirleri alma gayreti içerisindeyiz” dedi.
GÜNDEM
HAYTAP Yetkilileri Hayran Kaldı
HAYTAP Yetkilileri Hayran Kaldı
Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) yetkileri, Seyfebeli´ndeki Sokak Hayvanları Yaşam, Rehabilitasyon Merkezi ve Hayvan Oteli´ne hayran kaldı. HAYTAP Danışmanı Veteriner Hekim Fatih Atak, “Biz tüm Türkiye´yi geziyoruz, burada gördüklerimizden çok memnun olduk. Belediyenin hayvanlara yaklaşımı ve veteriner hekimlik noktasında gördüklerimize açıkçası şaşırdık. Çünkü beklemediğimiz güzellikte bir durum gördük. Başkanımıza ve ekibine gerçekten çok teşekkür ediyoruz" dedi.
GÜNDEM
Aralık´ta Hizmette
Aralık´ta Hizmette
Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi bünyesinde 2016 yılında yapımına başlanan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi´nin tamamlandığını açıklayan Rektör Alim Yıldız, “Şu anda yapımı bitti. Geçici teslimi aldık, Aralık ayı içerisinde taşınacağız. Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi´ndeki odalar tek kişilik, 2 kişilik odalar. Diğer hastanemiz gibi değil, oldukça lüks bir hastane” dedi.
GÜNDEM
Alibaba´ya Kültür Merkezi Yapılacak
Alibaba´ya Kültür Merkezi Yapılacak
Cem Vakfı´nda düzenlenen programa katılan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, vakıf yönetimi, esnaflar ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Bölgeye yapılacak hizmetler hakkında bilgi veren Başkan Bilgin, “Hanımlar kültür merkezi ve gençlik merkezi yapacağız. Mahallemize değer katacak gençlerimizin, hanımlarımızın ve her kesimin girip kendine göre vakit geçirebileceği bir kültür merkezi yapacağız” dedi.
GÜNDEM
Beyaz Önlük Temizliktir--Video
Beyaz Önlük Temizliktir--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde Eczacılık Fakültesi´ne bu yıl başlayan öğrencilere yönelik Beyaz Önlük Giyme Töreni” gerçekleştirildi. Törende konuşan Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Saraç, “Giydiğiniz bu önlük sadece beyaz bir kumaş değil. Beyaz önlük aynı zamanda saflıktır, temizliktir, güçtür, sorumluluktur, vebaldir. Aynı zamanda beyaz önlük çalışkanlıktır” dedi.
GÜNDEM
Gökpınar´ı Görmeden Gitmeyin
Gökpınar´ı Görmeden Gitmeyin
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile birlikte turkuaz mavisi görünümüyle "doğal akvaryum" olarak adlandırılan Gökpınar Gölü´nü gezdi. Herkesi Gürün´e davet eden Başkan Eken, “Özellikle yaz aylarında 10 binlerce kişinin ziyaret ettiği Gökpınar Gölü, turkuaz mavisi rengi, 11 metre derinlikte yüzen balıkları dahi izleyebildiğiniz temizliği ve berraklığı ile cennetten bir köşeyi andırmaktadır. Dünyadaki tüm hemşehrilerimize sesleniyoruz: Sivas´a gelin, ilçelerini gezin ve Gürün Gökpınar´ı görmeden gitmeyin” dedi.
GÜNDEM
Projelere Çalışıyoruz
Projelere Çalışıyoruz
31 Mart Seçimlerinin ardından Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Hilmi Bilgin, aradan geçen zaman diliminde yapılan faaliyetleri değerlendirdi. Ekim ayı Belediye Meclisi toplantısında “2020-2024 yılı stratejik plan” çalışmalarını tamamladıklarını söyleyen Başkan Bilgin, “Hangi hizmeti, hangi yıl, hangi kaynakla yapacağız bunu hazırladık. Bu sene projelere çalışıyoruz. Ciddi manada Sivas´a değer katacak projeleri nasıl, hangi kaynakla, nereye yapacağımızın planlamasını yapıyoruz. Belediyecilikte asıl olan plandır” dedi.
GÜNDEM
Paşapınarı´nda Çevre Temizliği Yaptılar
Paşapınarı´nda Çevre Temizliği Yaptılar
Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, çevre gönüllüsü öğrencilerle birlikte ‘21 Eylül Dünya Temizlik Günü´ kapsamında Paşapınarı´nda çevre temizliği yaptı.
GÜNDEM
Endişeye Gerek Yok
Endişeye Gerek Yok
Sivas Valiliğince organize edilen ‘Ağustos Ayı Muhtarlar Toplantısı´ gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, gündemden düşmeyen kene vakalarına ilişkin, “İlimizde elbette vakalar vardır ancak çevre illerden gelen vakaları bir bütün olarak değerlendirdiğimiz takdirde Sivas´ta sayının arttığı görülmektedir. Oysa ölüm vakası ilimizde çok çok azdır. Özellikle Sivas merkezde hiç vaka yoktur. Genellikle ilçelerimizden vaka haberi gelmektedir. Endişe ve tedirginlik yapacak, insanları ürkütecek konuşmalardan ve açıklamalardan uzak duralım” uyarısında bulundu.
GÜNDEM
Aşıyı İhmal Etmeyin
Aşıyı İhmal Etmeyin
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aynur Engin, hastane personeline hepatit hastalığı hakkında bilgiler verdi. Hastalıktan korunma yollarına ilişkin sunum gerçekleştiren Engin, “Koruyucu önlem olarak da iki madde çok önemlidir. Birincisi aşı, ikincisi ise hijyendir” dedi.
GÜNDEM
Doğal gaz hastalıkları azaltıyor
  Doğal gaz hastalıkları azaltıyor
Sürdürdükleri çalışmalara ilişkin bilgiler veren Aksa Sivas Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. (SİDAŞ) Bölge Müdürü İnan Yıldırım, ilimizde hava kalitesinin artmasıyla birlikte, hava kirliliğine bağlı solunum yolu hastalıklarında önemli ölçüde azalma gözlendiğini ifade ederek “Sivas il merkezinde doğal gaz kullanım oranı yüzde 96´ya ulaşırken; ilçelerde bu oran yüzde 75 seviyesinde bulunuyor” dedi.
GÜNDEM
Kiraladığı evde 90 kediye bakıyor--video
Kiraladığı evde 90 kediye bakıyor--video
İlimizde yaşayan hayvansever Hatice Alkan, 300 liraya kiraladığı evde 90 kediye bakıyor. Hayvanları aşırı derecede çok sevdiğini söyleyen Hatice Alkan, “Kedi evimiz var. Ben hayvanları çok seviyorum ama benimki aşırı bir sevgi. Sokakta bir kedi görsem sanki onu almam gerekiyormuş gibi hissediyorum. Yavruları bir araya topluyorum çünkü sokakta yapamayacaklarını düşünüyorum” dedi.
GÜNDEM
Demokrasinin önemi anlatıldı
Demokrasinin önemi anlatıldı
Avukat Emre Uzundağ, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü´nün organize ettiği etkinlik kapsamında denetimli serbestlikten yararlanan hükümlülere Demokrasinin Önemini anlattı. Konferansın ardından Türkiye´nin ilk şehitler müzesini gezen hükümlüler müzede sergilenen asker ve polis şehitlerimizin kişisel eşyalarını inceledi.
GÜNDEM
Kontak Lensler Tercih Edin
Kontak Lensler Tercih Edin
Lens kullanan vatandaşlara önemli uyarılarda bulunan eczacı ve gözlükçü Taylan Küçüker, “Kontak lens kullanırken, hijyen temizlik kurallarına uyulması gerekir. Hekiminizin tavsiyesi ile uygun çaplı ve kornea üzerinde yeterince hareket edebilen, oksijen geçirgenliği yüksek kontak lensler tercih edin” dedi.
GÜNDEM
Gökpınar´a Davet Etti--Video
Gökpınar´a Davet Etti--Video
Vali Salih Ayhan, Gürün´ün turizmine katkı sağlamak, ‘Sıfır Atık´ kampanyasına dikkat çekmek ve çevre temizliği konusunda farkındalık oluşturmak üzere ilçede çeşitli temaslarda bulundu. Gürün Gökpınar Gölü´nün Sivas turizmi açısından önemli olduğunu dile getiren Vali Ayhan, “Gürün Gökpınar bizim çok önemsediğimiz, önemli bir turizm enstrümanımız. İnsanların dinlendiği, rahat nefes ve keyif aldığı bir yer. Herkesi burayı görmeye davet ediyoruz. Bu tabiat zenginliği bizlere emanettir ve bu emaneti en güzel şekilde dünden bugüne ve yarınlara aktaracağız" diye konuştu.
GÜNDEM
5 Liralık Döner Kapış Kapış
5 Liralık Döner Kapış Kapış
Türkiye´nin birçok ilinde şubesi bulunan ve geçtiğimiz aylarda ilimizde de açılan Ekrem Coşkun Döner´in 5, 7 ve 9 liradan satışa sunulan et döneri Sivaslılar tarafından büyük ilgi görüyor. Eski Madımak Oteli yanında hizmet veren Ekrem Coşkun Döner´in İşletme Yetkilisi Ömer Faruk Çınargil, “Ürünün öne çıkan özelliği çok kaliteli ve lezzetli olması. İkincisi ise bu kaliteyi çok uygun fiyatlara takdim edebiliyoruz” dedi.
GÜNDEM
Farkındalık İçin Çöp Topladılar
Farkındalık İçin Çöp Topladılar
Çevre temizliğine dikkat çekmek isteyen Gümüşdere Ortaokulu öğrencileri yüz maskeleri ve eldivenleri takarak köy sokaklarında çöp topladılar. Öğrenciler etkinliğin ardından ‘Temiz Çevre, Temiz İnsan´, ‘Çevremizi Temiz Tutalım´ yazılı dövizlerle köy sokaklarında yürüyerek farkındalık oluşturdular.
YAŞAM
Sivas, Yeşile Doyacak
Sivas, Yeşile Doyacak
Sivas Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından 21-26 Mart Orman Haftası nedeniyle ‘Fidan Dikim Töreni´ düzenlendi. Törene katılan Vali Salih Ayhan, “Öncelikle insanların geçiş güzergahındaki yolları, nefes aldığı yerleşim alanlarını yoğun bir şekilde yemyeşil bir hale getireceğiz. Benim en çok hassasiyet gösterdiğim bölgelerden birisi de Yıldız Dağı Kayak Merkezi´dir. O bölgede de fidan dikimlerimiz devam edecek” dedi.
GÜNDEM
“Heyecanınızı Kaybetmeyin”
“Heyecanınızı Kaybetmeyin”
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi 1. sınıf öğrencileri için düzenlenen Beyaz Önlük Giyme Töreninde konuşan Rektör Alim Yıldız, “Sizler bu ülkenin teminatısınız. Buradan alacağınız bilgi ve tecrübe sizin hayat çizginizi de belirleyecektir. Hekim olma yönünde ilk adımlarınızı attığınız bu günlerde taşıdığınız şevk ve heyecanı hiçbir zaman kaybetmeyin” dedi.
SAĞLIK
DOLAR
7.3877
EURO
8.9635
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Daima iyiyi, güzeli, doğruyu öğrenebilmek için okuyunuz, okutunuz…

Hacı Bektaşı Veli
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4