Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Sağlık Önlemleri Masaya Yatırıldı
Sağlık Önlemleri  Masaya Yatırıldı
İl Bilim Kurulu Toplantısı Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda ilimizde alınması gereken sağlık önlemlerinin yanı sıra sürveyans ve filyasyon çalışmalarının takibi, sağlık kurumları kapasite ve hizmet sunumu, insan gücü ihtiyacı ve mevcut durumu, il genelinde yapılması planlanan seroprevalans çalışmaları ve proje uygulamaları masaya yatırıldı.
GÜNDEM
İkaza Uymayana Ceza Yazılacak
İkaza Uymayana  Ceza Yazılacak
Koronavirüsle mücadelede alınan yeni tedbirleri açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sokaklar dahil tüm kamuya açık mekanlarda kalabalık oluşturacak şekilde asla bir arada bulunulamayacak, sosyal mesafeye en az 3 adım olarak mutlaka riayet edilecektir. İkazlara uymayarak aksi yönde davranışlar sergilemekte ısrar edenlere gereken idari ve adli cezalar tereddütsüz şekilde uygulanacaktır” dedi.
GÜNDEM
Buz Sarkıtları Büyüledi
Buz Sarkıtları Büyüledi
Sivas´ın Gemerek ilçesine bağlı Sızır beldesinde doğal güzelliğiyle görenleri hayran bırakan Sızır Şelalesi, havanın soğumasıyla birlikte buz tuttu.
GÜNDEM
Sivas´ta Hayat Dondu: Eksi 28--Video
Sivas´ta Hayat Dondu: Eksi 28--Video
Sivas´ta gece hissedilen sıcaklık sıfırın altında 33, saban saatlerinde ise sıfırın altında 28 derece olarak ölçüldü
GÜNDEM
Sivas´ın DASK Karnesi Zayıf
Sivas´ın DASK  Karnesi Zayıf
Elazığ´da merkez üssü Sivrice ilçesi olan ve ilimizde de hissedilen 6,8 büyüklüğündeki deprem, zorunlu deprem sigortasını (ZDS) bir kez daha hatırlattı. Doğal Afet Sigortaları Kurumu´nun (DASK) açıkladığı son rakamlara göre Sivas´ta bulunan konutların sadece yüzde 39,5´inde deprem sigortası bulunduğu ortaya çıktı.
GÜNDEM
Kızılırmak Buz Tuttu
Kızılırmak Buz Tuttu
Sivas´ta soğuk hava yaşamı olumsuz etkiliyor.
GÜNDEM
Sivas Eksi 13 Derece İle Buz Tuttu--Video
Sivas Eksi 13 Derece İle Buz Tuttu--Video
Sivas´ta hava sıcaklığı sıfırın altında 13 dereceye düşmesi hayatı güçleştirdi
GÜNDEM
Tödürge Gölü Kısmen Buz Tuttu
Tödürge Gölü Kısmen Buz Tuttu
Zara ilçesindeki Tödürge Gölü´nün yüzeyi kısmen buz tuttu.
GÜNDEM
Sivas´ın 2019 Manzarası
Sivas´ın 2019 Manzarası
2019 yılında Sivas´ta siyaset, ekonomi, spor başta olmak üzere birçok alanda önemli gelişmeler yaşandı. Her zaman gündemin nabzını tutan İrade Gazetesi, 2019 yılında ilimizde yaşanan önemli gelişmeleri sizler için ay ay derledi.
GÜNDEM
İl Özel İdare 7/24 Nöbette--Video
İl Özel İdare   7/24 Nöbette--Video
İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, tipi ve yağış nedeniyle Yıldız Dağı Kayak Merkezi´ne ulaşımın aksamaması için aralıksız nöbet tutuyor.
GÜNDEM
Sarılar: “10 Milyon Euro´da Verseler…”
Sarılar: “10 Milyon Euro´da Verseler…”
Sivasspor Kulübü Başkanvekili Erdal Sarılar, devre arası transferleri ile ilgili konuştu. Sarılar; “Kendi açımdan söylüyorum. 10 milyon Euro da verseler bir futbolcuya devre arası satmak istemiyorum. Kulüp olarak öyle bir paraya da ihtiyacımız yok” dedi.
SPOR
Ekonomik Üretim Yapacağız
Ekonomik Üretim Yapacağız
I. Organize Sanayi Bölgesi ile Demirağ OSB´nin aralık ayı yönetim kurulu toplantısı Vali Salih Ayhan gerçekleştirildi. Toplantının ardından ‘Yem Fabrikası ile Süt İşleme Tesisleri´nin inşaat çalışmalarını inceleyen Vali Ayhan, "Yaklaşık 11 bin metrekare kapalı alanda faaliyet gösterecek fabrikalarımızda günümüz şartlarında en modern, en verimli ve en ekonomik şekilde üretim yapacağız" dedi.
GÜNDEM
Kamu-Sen´den Ortak Protesto
Kamu-Sen´den  Ortak Protesto
Türkiye Kamu-Sen tarafından 81 ilde ortak basın açıklaması yapılarak, 2020 bütçesi protesto edildi. Gar PTT Şubesi önünde açıklama yapan Kamu-Sen İl Temsilcisi İlker Çelikus, “Sosyal devlet olma ilkesini hiçe sayan, toplumumuzun büyük bir kesimini göz ardı ederek, çalışanlardan alınacak vergilere bel bağlayan 2020 bütçesi, memurun bütçesi değildir. Bütçe tasarısına memur maaşlarına ilişkin bir düzeltme eklenmek zorundadır” dedi.
GÜNDEM
Sonunda Yıkılıyor--Video
Sonunda  Yıkılıyor--Video
Pulur Mahallesi Ahi Emir Caddesi üzerinde bulunan 100. Yıl Sitesi´nin yıkım kararı çıktı. Valiliğin, binanın 3194 sayılı İmar Kanununun 39. maddesine göre genel güvenlik ve asayiş bakımından tehlike arz ettiğini belediyeye bildirmesi üzerine sitede faaliyet gösteren mülk sahiplerine ve kiracılara “Siteyi ay sonuna kadar boşaltın” denildi. Sivas´ın uzun yıllardır gündeminde yer alan 100. Yıl Sitesi´nin yıkım kararının kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Pulur Mahallesi Muhtarı Ogün Bekçioğlu, binada faaliyet gösteren esnafların da gözetilmesi gerektiğine dikkat çekerek “Onların mağdur edilmemesini istiyoruz, ekmeğinin derdindeler” dedi.
GÜNDEM
“Kazanmaya Çalışacağız”
“Kazanmaya Çalışacağız”
Sivas Belediyespor teknik direktörü Namık Altunsoy, yarın deplasmanda Ankara Demirspor ile oynayacakları maçtan 3 puanla ayrılmak istediklerini belirtti. Altunsoy; “Oyuncularımızın antrenmanlarda ki istekli halleri bu maç için bizi ümitlendirmektedir. Denk kuvvetlerin mücadelesi şeklinde geçeceğini düşündüğüm maçı az hata yapan takım kazanacaktır. Bizde takım olarak az hata yaparak maçı kazanmaya çalışacağız” dedi.
SPOR
Taraftarları Tek Başına Andı -- Video
Taraftarları Tek Başına Andı -- Video
17 Eylül 1967´de oynanan Kayserispor - Sivasspor maçında çıkan olaylarda ezilerek hayatını kaybeden 43 taraftarı, o dönemde Sivasspor´un formasını giyen ‘Çolak Selo´ lakaplı 74 yaşındaki Selahattin Elbay mezarları başında tek başına andı.
SPOR
“Kurtuluş Mücadelesine Işık Tutmuştur”
“Kurtuluş Mücadelesine Işık Tutmuştur”
Sivas Kongresi´nin yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımlayan Türk Sağlık-Sen Sivas Şube Başkanı Dursun Özen, “4 Eylül 1919´da Sivas Kongresi´nde alınan kararlar ulusal kurtuluş mücadelesine ışık tutmuştur” dedi.
GÜNDEM
Samassa´dan İyi Haber Geldi!--Video
Samassa´dan İyi Haber Geldi!--Video
Sivasspor-Beşiktaş karşılaşmasının ilk yarısında sakatlanan Sivasspor´un kalecisi Mamadou Samassa´nın sağlık durumu hakkında Medicana Sivas hastanesi doktoru Nöroloji Uzmanı Doçent Doktor Hatice Balaban´dan açıklama geldi.
SPOR
Mücadelemiz Devam Edecek
Mücadelemiz Devam Edecek
Oda çalışanlarıyla bayramlaşma programı kapsamında bir araya gelen Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, “Tüm kadromuzla ve en önemlisi 7 bin üyemizle Sivas´ın geleceği için çabamız, gayretimiz, mücadelemiz devam edecek” dedi.
GÜNDEM
Hedef 500 Bin Büyükbaş
Hedef 500 Bin  Büyükbaş
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü´nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, geniş topraklara sahip Sivas´ta yeterli sayıda hayvan olmadığını söyleyerek, “Küçükbaş hayvan sayımız yaklaşık 600 bin, büyükbaş hayvan sayısı yaklaşık 360 bin civarında. Bu sayı ilimiz coğrafyasına baktığımızda oldukça düşük. Bizim ilk hedefimiz büyükbaş hayvan sayısını 500 bine küçükbaş hayvan sayısını da 1 milyona çıkarmak” dedi.
GÜNDEM
"Kene Bir Seferde Çıkarılmalı"
"Kene Bir Seferde Çıkarılmalı"
CÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Bakır: "Kenenin cımbızla, parçalamadan ve ezmeden bir seferde çıkarılması lazım. Önceki yıllara göre vaka sayılarında Türkiye genelinde azalma var. Bizde de buna paralel olarak azalma var. Bakanlık, hastalıktan korunmaya yönelik enerji sarf ediyor. Bu hastalığın yaygın görüldüğü her alanda eğitim veriliyor. " dedi.
GÜNDEM
Gelecek Nesillere Işık Tuttu--Video
Gelecek Nesillere Işık Tuttu--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Topluluğu tarafından düzenlenen “20. Yüzyılın Sultanü´ş-Şuarası Necip Fazıl Kısakürek” adlı programda konuşan Türk Dili ve Edebiyatı Topluluğu Başkanı Rumeysa Gökçen Zeki, “Necip Fazıl, hem kendi dönemine hem de gelecek nesillere ışık tutmuş ve yol çizmiş biridir. Pek çoğumuz onun bize aşıladığı bilinçle donandık” dedi.
GÜNDEM
Hekime Danışmadan Karar Vermeyin
Hekime Danışmadan  Karar Vermeyin
Diyabetin yan etkileri nedeniyle önemli bir hastalık olduğunu ifade eden A Life Hospital Sivas Dahiliye Uzmanı Yasemin Pekşen, “Ramazan ayında oruç tutmak isteyen diyabet hastalarımızın hekimlerine danışarak oruç tutup tutamayacaklarını öğrenmeleri gerekli” dedi.
GÜNDEM
En İyi Şekilde Değerlendirelim
En İyi Şekilde Değerlendirelim
Ramazan ayı dolayısıyla mesaj yayımlayan İl Müftüsü Yusuf Akkuş, “Tuttuğumuz oruçlarla, yaptığımız ibadet, infak ve iftarlarla yoksulların doyurulup gözetildiği, rehberimiz Kur´an´ı okuyup düşünerek, dua ve niyazlarımızla af ve mağfiretin çokça ihsan edildiği feyz, rahmet ve bereket ayını en iyi şekilde değerlendirerek Yüce Rabbimizin rızasını kazanmaya muvaffak olalım” dedi.
GÜNDEM
Gazetemize Teşekkür
Gazetemize Teşekkür
Türkiye Karate Federasyonu ve Sivas Karate Ailesi tarafından gazetemiz spor servisimize, Karate İl Temsilcisi Oğuz Ökten tarafından teşekkür belgesi verildi.
SPOR
“Sen Bizim Gururumuzsun”
“Sen Bizim Gururumuzsun”
Romanya´nın başkenti Bükreş´te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası´nda serbest stil 125 kiloda altın madalya kazanan Sivaslı milli güreşçi Taha Akgül Sivas´a geldi. Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Taha´ya; “Sen bizim gururumuzsun” dedi.
SPOR
“Hedefi Tutturacağız”
“Hedefi Tutturacağız”
Sivas Kongresi´nin 100. Yılında 100 Milyon Fidan hedefi kapsamında ailesiyle birlikte 100 adet fidanı toprakla buluşturan Vali Salih Ayhan, “Kamu kurumlarımızla, okullarımızla ve bütün imkanlarımızla seferber olarak 100 milyon fidan hedefini inşallah tutturacağız” dedi.
GÜNDEM
“Sivas Sporcu Kenti Olsun”
“Sivas Sporcu Kenti Olsun”
Vali Salih Ayhan ve Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Ahmet Ayık Spor Lisesini ziyaret etti. Öğrencilerle bir araya gelen Vali Ayhan, spora büyük önem verdiklerini söyleyerek; “Spora verdiğimiz önem ortada. Çok önemsiyoruz. İlimizden Avrupa ve Dünya şampiyonlarının çıkmasını arzu ediyor, ilimizin sporcu kenti olmasını istiyoruz” dedi.
SPOR
Diğer İllere Örnek Oluyor
Diğer İllere Örnek Oluyor
Valilik tarafından başlatılan ‘Biz Varız´ Sosyal Destek Projesi´nin ilk değerlendirme toplantısını gerçekleştirildi.
GÜNDEM
Şehir Dergiciliğinin Öncüsü
Şehir Dergiciliğinin Öncüsü
Sivas Hizmet Vakfı tarafından yayınlanan şehir kültürü dergisi ´Hayat Ağacı´nın 36. sayısının tanıtım toplantısına katılan Vali Salih Ayhan, “Dergi; Sivas´la ilgili araştırma yapmak isteyen akademisyen ve araştırmacıların ilk başvurduğu kaynak niteliği kazanmış, Anadolu şehirlerinin birçoğunda yakın zamanda başlayan şehir dergiciliğinin öncüsü olmuştur” dedi.
GÜNDEM
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Evet, Biz Bir Ekolüz...
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Engelli Kardeşlerimize Yardımcı Olalım
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Yazık Hemde Çok Yazık… Türk Futbolu Sizinle Yok Oluyor…
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Bencillik ve Cehalet
Dursun Yıldız
Dursun Yıldız
Sen Hakkını Helal Eyle
Hanife Döner
Hanife Döner
Dünya 10 Numarasını Kaybetti
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.8472
EURO
9.5106
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bir köy muhtarsız olmaz.Bir iğne ustasız olmaz,sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun.Nasıl oluyor ki; nihayet derecede muntazam şu Kâinat Hakim’siz olur ?

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2