Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
DERDİMİZ SİVAS´IN HAK ETTİĞİ YERLERE GELMESİ
DERDİMİZ SİVAS´IN HAK  ETTİĞİ YERLERE GELMESİ
Sivas gündemine dair açıklamalarda bulunan MHP Sivas Milletvekili adayı Volkan Uygunuçarlar, “Amacımız hep beraber şehrimize daha iyi bir hizmet sağlamak. Çocukluğumuz gençliğimiz Sivas´ta geçti. Sivas´ın ne sıkıntısı var bizlerde sizler gibi yaşadık. Gayemiz hep birlikte tüm STK´larımızla tüm dertleri beraber istişare etmek ve bizim alanımızda bizim üzerimize düşeni kendimize bir vebal olarak bilerek yoğun bir şekilde çalışmak” dedi.
GÜNDEM
ESNAF, 5. KEZ “KÖKSAL” DEDİ
ESNAF, 5. KEZ “KÖKSAL” DEDİ
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği´nin (SESOB) olağan genel kurulu dün gerçekleştirildi. Taştanlar Düğün Salonu´nda yapılan kurula mevcut SESOB Başkanı Beşir Köksal ve Elektrikçiler Odası Başkanı Sadi Aytak olmak üzere 2 liste ile gidildi. 225 oyun kullanıldığı seçimde 136 oy alan Köksal, güven tazeleyerek 5´inci kez Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı oldu. Köksal´ın rakibi Aytak ise 89 oy alabildi.
GÜNDEM
“SİVAS´IN TANITILMASI GEREKİYOR"
“SİVAS´IN TANITILMASI GEREKİYOR"
Sivas Valisi Davut Gül, Doğa Koleji tarafından düzenlenen ‘3. Kariyer Günleri´nin konuğu olduğu. Okulun konferans salonunda gerçekleştirilen programda Vali Gül, öğrencilerin sorularını yanıtladı. Gül: “Sivas kadim bir şehir. Burayı yönetmek için çalışmak gerekiyor. Türkiye´nin coğrafi anlamda ikinci büyük şehri. 2019 yılı Sivas Kongresi´nin yüzüncü yılı. Yüzüncü yılda Sivas´ın ciddi projelerle kendini tanıtması gerekiyor” dedi.
GÜNDEM
VEBALİNİ KİM VERECEK!
VEBALİNİ KİM VERECEK!
Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, İl Özel İdaresi tarafından Sivas-Kayseri karayolunun Kovalı kavşağına yaptırılan ve 2015 yılında Et ve Süt Kurumu´na devredilen Et Kombinası´nda hayvan kesimlerinin başlamamasına tepki gösterdi. Çetindağ, birkaç kez açılışı gerçekleştirilerek kurdelesi kesilen tesise ilişkin, “Kurulduysa ve çalıştırılmıyorsa bunun vebalini tüm siyasilerin vermesi gerek. Biliyorsunuz birinci Et Süt Kurumu orada çürüdü gitti. İhtiyaç yoksa niye kurdunuz? İhtiyaç varsa o zaman bir an önce çalıştırın. Bu tesisin yanına bizim planlarımız var. Hayvan borsasının oraya gelmesi düşüncemiz var. Bir an önce kesimler başlamalı. Bunun vebalini kimse çekemez” dedi.
GÜNDEM
ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYARAK OY VERİN
ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYARAK OY VERİN
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Adayı Mustafa Eken, geçtiğimiz Pazar günü yapılan seçimlerle 69 Meclis üyesinin seçildiğini belirterek, “69 tane Meclis üyesinin seçimi yapıldı. Meclis üyesi arkadaşlarımızın sağduyulu davranacağına inanıyoruz. Seçildikleri kişilerin vebalini ve hakkını bilecekler. Nasip olur da arkadaşlarımız beni oy çokluğuyla seçerlerse, vermiş olduğum sözleri yerine getirmeyi tekrar taahhüt ediyorum” dedi.
GÜNDEM
DARBELERiN HEDEFi "MİLLİ GÖRÜŞ" OLMUŞTUR
DARBELERiN HEDEFi "MİLLİ GÖRÜŞ" OLMUŞTUR
Saadet Partisi Teşkilatlanma Başkanı ve İl 2. Başkanı Abdullah Yıldız, 12 Eylül´den 15 Temmuz´a darbeler süreciyle ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu. Darbelerin sadece Türkiye Cumhuriyeti döneminde değil, Osmanlı´nın son döneminde de olduğunu söyleyen Yıldız, "Yakın tarihe baktığımızda yapılan darbelerin milletimizin bin yıllık tarihinden süzülen ´Milli Görüş´ hareketine yönelik olduğunu görüyoruz." dedi.
GÜNDEM
TEMAYÜL YOKLAMASI YAPTI
TEMAYÜL YOKLAMASI YAPTI
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Kuzu´nun geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısında yeni dönemde aday olmayacağını açıklamasının ardından teşkilatta çalışmalar başladı.
GÜNDEM
KİME OY VERDİĞİNİZE DİKKAT EDİN
KİME OY VERDİĞİNİZE DİKKAT EDİN
TSO´da seçim heyecanı başladı. Mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım´ın adaylık süreci henüz netlik kazanmazken, ilimizin önemli iş adamları arasında yer alan Mustafa Eken, TSO Başkanlığı´na aday olacağını açıkladı. Eken, “Oy kullanacak üyelerimiz meclis üyesi olarak seçildiğinde hizmet edeceğine inandıkları insanlara oy versinler. Çünkü bu iş vebal işidir. Oraya seçilecek arkadaşlar 6 bin 500 üyenin temsilcisi olacaklar. O bakımdan hizmet edecek kişiler aday olsun.” dedi.
GÜNDEM
“AYDOĞAN´IN EN BÜYÜK SORUNU; İMAR VE PARK”
“AYDOĞAN´IN EN BÜYÜK SORUNU; İMAR VE PARK”
Muhtarın Yeri´nde bu hafta Aydoğan Mahalle Muhtarı Yusuf Baloğlu ile beraberdik. Mahallesindeki imar sorunundan park olmayışına, kaldırımların yetersizliğinden suların çamurlu akmasına kadar her şeyi konuştuğumuz Baloğlu, "Mahallenin en büyük problemlerinden birisi hiçbir çocuk parkının olmayışı… İmar konusunda da önemli sorunlarımız var. Önceden 7 kat olan imar izni, bu dönemde 3-4 kata düşürüldü. Bu yönden çeşitli mağduriyetler oluştu. Mahalleye müteahhit girmiyor ve vatandaşlarımız eski ve ahşap evlerde oturmak zorunda kalıyor. Velhasıl mahallemizin en büyük iki problemi imar ve park …" diyerek, mahallesindeki sorunların çözümü için yetkililerden taleplerde bulundu.
GÜNDEM
SÜRÜCÜ ADAYLARININ ZORLU SINAVI
SÜRÜCÜ ADAYLARININ ZORLU SINAVI
Sürücü adayları direksiyon sınavında ter döktü. Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinden hareket eden sürücü adayları, belirlenen güzergâh içerisinde araç kullanarak direksiyon sınavını geçmeye çalıştı. Bazı sürücü adayları araçtan sevinçle inerken, birçoğu ise gözyaşlarıyla sınav alanından ayrılmak zorunda kaldı.
GÜNDEM
BU SEFER OYLAR OTOBÜSLERE
BU SEFER OYLAR OTOBÜSLERE
Sivas Belediyesi ilimizde ihtiyacı tam olarak karşılamayan halk otobüslerinin değiştirilmesi konusunda Halk Otobüsçüleri Kooperatifiyle görüşme yaparak değişiklik konusunda anlaştı. Bu çerçevede yeni alınacak halk otobüslerini ise Sivaslılar seçecek.
GÜNDEM
MAHALLEMİZİN EN ÖNEMLİ SORUNU; MISMILIRMAK DERESİ
MAHALLEMİZİN EN ÖNEMLİ SORUNU; MISMILIRMAK DERESİ
Muhtarın Yeri köşemizde bu hafta, Abdulvahhabigazi Mahallesi Muhtarı Gazi Düzarduç ile görüştük. Düzarduç , Abdulvahhabigazi Mahallesi´nde olanları, olmayanları; ihtiyaçları ve mahallenin eksikliklerini anlattı.
GÜNDEM
BİR ÜNİTE KAN ÜÇ CAN
BİR ÜNİTE KAN ÜÇ CAN
Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya ve idare personeli Kızılay´ın kan bağışı kampanyasına destek verdi. Afetlerde ve olağan dönemlerde ihtiyaç sahiplerine güvenli kan temini sağlamak için "Bir Ünite Kan 3 Can" sloganıyla kan bağışı alan Türk Kızılay´ı, Sivas şubesinin koordinesinde ve özel idare ana binasında personellerimizden ve meclis üyelerinden çok sayıda kan bağışını kabul etti.
GÜNDEM
VALİ GÜL´DEN HAYIRSEVER VATANDAŞA TEŞEKKÜR ZİYARETİ
VALİ GÜL´DEN HAYIRSEVER  VATANDAŞA TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Vali Davut Gül, ilimizde yapılması planlanan 7 bin kişilik Merkez Cami ve Külliyesi için maddi destekte bulunan Okutansoy ailesini ziyaret etti.
GÜNDEM
KAĞIT MENDİL SATARAK AİLESİNİ GEÇİNDİRİYOR
KAĞIT MENDİL SATARAK AİLESİNİ GEÇİNDİRİYOR
Sivas´ta yaşayan 35 yaşındaki görme engelli Emrullah Turan, kağıt mendil satarak beş kişilik ailesini geçindiriyor.
GÜNDEM
GENÇLER ÜMMETİN GELECEĞİDİR
GENÇLER ÜMMETİN GELECEĞİDİR
İlimizde bulunan Karainci Camii Derneği Gençlik Kolları tarafından çevre camilerde görevli imam hatip ve hayırseverlerin katkılarıyla Kur´an Kursu öğrencilerine yönelik iftar programı düzenlendi.
GÜNDEM
MÜLAKATIN SONUCU HÜSRANDIR
MÜLAKATIN SONUCU HÜSRANDIR
Türk Eğitim-Sen Sivas Şube Başkanı Nuri Eryıldız, sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ile ilgili değerlendirmede bulundu. Mülakatın yine hüsrana neden olduğunu söyleyen Eryıldız, sebep olanların büyük vebal altında olduğunu kaydetti.
GÜNDEM
EJDER YALÇIN zırhlısının 400 parçası Sivas´tan
EJDER YALÇIN zırhlısının 400 parçası Sivas´tan
Sivas´ta savunma sanayisi alanında faaliyet gösteren Sivas´ta bir fabrika, EJDER YALÇIN 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı´nın yaklaşık 400 parçasının üretimini yapıyor.
GÜNDEM
Türk´ün Turan Gecesi
Türk´ün Turan Gecesi
Sivas´ta Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından Türk´ün Turan Gecesi konseri düzenlendi.
GÜNDEM
ÖZEL EĞİTİM ALAN ÇOCUKLAR UNUTULMADI
ÖZEL EĞİTİM ALAN ÇOCUKLAR UNUTULMADI
Paşabahçe Kütükev´de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle Özel Eğitim alan çocuklar için etkinlik düzenlendi. Etkinlik kapsamında Vali Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın ve Tekin Çelikbilek Özel Eğitim Anaokulu öğrenci ve öğretmenleri bir araya geldi.
GÜNDEM
OLAĞANÜSTÜ BİR TURİZM POTANSiYELİMİZ VAR
OLAĞANÜSTÜ BİR TURİZM POTANSiYELİMİZ VAR
Turizm Haftası nedeniyle düzenlenen etkinliklerde konuşan Sivas Valisi Davut Gül, Sivas´ın olağanüstü bir turizm potansiyelinin olduğunu vurgulayan Gül, farklı medeniyetlerin ilimizde eserlerinin bulunduğunu dile getirdi. Yaklaşık 2 milyon gurbetçisi bulunan Sivas´ta sıla turizminin de önemini dile getiren Gül, yaz ayında Sivas´ın ziyaretçi sayısının arttığına dikkati çekti.
GÜNDEM
ŞEHİTLERİ ZİYARET EDİP ECDADA MEKTUP YAZDI
ŞEHİTLERİ ZİYARET EDİP ECDADA MEKTUP YAZDI
Cumhuriyet Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Uğur Ziya Yıldırım, Gençlik ve Spor Bakanlığı´nın düzenlediği ´Ecdada Mektup" yarışmasında ilimizde ikinci oldu. İlk olarak ilimizde bulunan şehitlikleri ziyaret ettiğini belirten Yıldırım, "Bir kişiye mektup yazmak, kendini onun yerine koymaktır. Buradan yola çıkarak önce şehitlikleri ziyaret ettim. Kendimi Şehit Ömer Halisdemir´in, Sivaslı Şehit Halil Kantarcı´nın yerine koyarak bu mektubu kaleme aldım" dedi.
GÜNDEM
SİVAS ULU CAMİİ
SİVAS ULU CAMİİ
"Anadolu´nun en eski camilerindendir. Camilerin mekân fikrinin gelişmesinde önemli bir basamağı teşkil etmektedir. Avlusuna üç yönden girişli ve düz damlı, dikdörtgen planlı, Kufe tipli camii sınıfına giren ender örneklerdendir. Kubbe fikrinin henüz gelişmediği bir dönemde yapılmıştır. Bazı bilim adamlarına göre Danişmendli dönemi eseri olarak da kabul edilmektedir. Danişmendliler 1085-1178 yıları arasında Sivas, Kayseri ve Malatya´ya yerleşmişlerdir… Danişmendliler 1178´de Selçuklulara bağlanmasına rağmen adlarına yapılan yapılar yüzyılın sonuna kadar uzanmaktadır. Sivas Ulu Camii´ni de Danişmendli döneminin önemli eserlerinden saymak mümkündür.
GÜNDEM
AK PARTİLİ GENÇLER´DEN İDLİB´E YARDIM
AK PARTİLİ GENÇLER´DEN  İDLİB´E YARDIM
İdlib´de yaşanan insanlık dramına çekmek isteyen Ak Parti Gençlik Kolları bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında konuşan Ak Parti Gençlik kolları Başkanı Muhammed Burak Kuruçay,tek yürek olarak mazlumların yanında olacaklarını söyledi.
GÜNDEM
MAHKEME YERİNDE İNCELEME YAPMADI
MAHKEME YERİNDE İNCELEME YAPMADI
İl Genel Meclisi´nde önceki gün yaşanan su tartışmasının etkileri devam ediyor. Meclisin dün gerçekleştirilen dördüncü oturumunun ardından CHP Grup Başkanvekili Sadık Güller ve CHP Kangal Meclis Üyesi Sırrı Cihangiroğlu CHP Grup odasında basın toplantısı yaptı. Cihangiroğlu, mahkemenin yerinde inceleme yapmadan karar verdiğini vurgulayarak, “Mecliste önceki gün yapılan oylamayla Tohma çayının Malatya´ya verilmesi oldu-bittiye getirildi. Bölge İdare Mahkemesi kararı elimize önceki gün geçti. Ben ilgili komisyonun üyesi olarak düne kadar o kararı görmedim. Bugün yaptığım araştırmada Bölge İdare Mahkemesinin verdiği kararı gördüm. Ancak mahkeme kararı da oldu bittiye getirilmiş. Çünkü yerinde inceleme yapılmadan bir karar verilmiş” dedi.
GÜNDEM
MECLİS´TEN “U” DÖNÜŞÜ
MECLİS´TEN “U” DÖNÜŞÜ
İl genel meclisinin Nisan ayı toplantılarına yine Kangal- Kuluncak arasındaki su meselesi damga vurdu. Zaman zaman gerginleşen meclis toplantısında daha önce üç kez reddedilmesine rağmen Kangal´a ait suyun Malatya/Kuluncak İlçesine verilmesi oy çokluğu ile kararlaştırıldı. CHP İl Genel Meclisi üyelerinin tüm itirazlarına rağmen su, AK Partili Meclis üyelerinin oluruyla Malatya´ya verilmiş oldu. Kangal İl Genel Meclis üyesi Sırrı Cihangiroğlu, daha önce aynı konunun 3 kez İl Genel Meclisi´ne geldiğini ve AK Parti üyeleri dahil tüm meclis üyelerinin oy birliğiyle suyun verilmesini reddettiklerini belirtti. Cihangiroğlu, “Bu işin büyük vebali var. Ben yöreden seçilen il genel meclisi olarak bu vebale ortak olmak istemiyorum. Daha önce 3 defa reddedilen bir konu hakkında bugün adeta tam bir ‘u´ dönüşü yaparak onay verilirse il genel meclisi üyeleri olarak hepimiz zan altında kalmış olacağız. Meclisin iradesine ipotek mi konmak isteniyor… Dünden bugüne ne değişti de 3 sefer reddettiğimiz konuya bugün neden onay veriyoruz?..” ifadelerini kullandı.
GÜNDEM
20 MİLYON İNSANIN VEBALİNİ TAŞIYORUZ
20 MİLYON İNSANIN VEBALİNİ TAŞIYORUZ
Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Şerafettin Deniz, toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde Sivas´a geldi. Türk Ulaşım-Sen Sivas Şube Başkanlığında bir basın toplantısı düzenleyen Deniz, “25 yıllık mücadele birikimimizden ve sendikal inançla önümüzdeki dönem toplu sözleşme masasına oturursak, bizi sevenlere Türkiye´de toplu sözleşmeli memur sendikacılığının ne anlama geldiğini, toplu sözleşme masasında neyin nasıl alınabileceğini gösterebilme şansına inşallah sahip oluruz. Bunu göstermiş olduğumuz andan itibaren de artık Türkiye´de memur sendikacılığı artık gerçek bir ray üzerinde yürümeye başlayacaktır. Yaklaşık 15-20 Milyonluk bir kesimin sosyal ve ekonomik haklarının ekonomik mücadelesini veriyoruz. Bu vebalin ve bu kul hakkının omuzlarımızda olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz” dedi.
GÜNDEM
KERKÜK HANGİ HESAPLARA KURBAN EDİLİYOR?
KERKÜK HANGİ HESAPLARA KURBAN EDİLİYOR?
Türk Ocakları, Türk-İş, Türkiye Kamu-Sen, TÜRKAV ve SOGEV ortak bir basın açıklamasında bulunarak, Kerkik´te yaşananlara dikkat çekti. STK´lar adına açıklama yapan Türk Ocakları Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bozdoğan, “Genelde Irak ve Suriye, özelde de Kerkük´teki kardeşlerimizin içinde bulunduğu duruma dikkat çekmek, kamuoyunun bu konuya yönelik hassasiyetini dile getirmek ve konuya yönelik taleplerimizi yetkililere iletmek üzere toplanmış bulunuyoruz” dedi.
GÜNDEM
ORUCUNU BOZANLAR KEFARETİNİ ÖDESİN
ORUCUNU BOZANLAR KEFARETİNİ ÖDESİN
Büyük Birlik Partisi Sivas İl Başkanı Uğur Bulut, bir basın toplantısı düzenleyerek, Referandum seçimleri öncesi son günlerde yaşanan spekülasyonlarla ilgi konuştu. Konuşmasına “Hayır oyu verecekler de bizim, Evet oyu verecekler de bizimdir” sözüyle başlayan Bulut, “Son günlerde ‘Evet´ - ‘Hayır´ ekseninde yapılan tartışmalar bizleri ziyadesiyle üzmüş ve yıpratmıştır. Bizler partimize her daim sahip çıkacağız. Gün, partimizin birlik günüdür, partimize sahip çıkma günüdür. Ancak Genel Başkanın aldığı kararı taşıyamayacağımız ortadadır. Sivas teşkilatları olarak Genel Merkezin vebaline ortak olmayacağız. Bizce orucunu bozanlar, kefaretlerini kendileri ödemelidir. Bizleri bu kefarete ortak etmemelidir. Çünkü biz, Muhsin Yazıcıoğlu´nun yetimleriyiz” ifadelerini kullandı.
GÜNDEM
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE ESTAŞ DESTEĞİ
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE  ESTAŞ DESTEĞİ
Toplantıda konuşan İşkur İl Müdürü Canpolat, "Şuanda Türkiye´nin içinden geçtiği bir istihdam seferberliği söz konusu.
GÜNDEM
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Haydi Sivasspor Tarih Yazmaya
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Mahkeme Heyetini Tebrik Ediyorum
Alper Duran
Alper Duran
Kavgacı Türkler
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Galibiyet Güzel Ama…
Yunus Tepe
Yunus Tepe
“Telaş ve Talaş”
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Camilerimiz ve Önemi
Taner Karabal
Taner Karabal
Âşık Veysel…
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Soru -Yorum
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.8179
EURO
9.2677
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İnsan öldüğü zaman üç şey hariç ameli kesilir: Sadaka-i cariye, faydalanılan ilim, salih evlat.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

Su kaplumbağları hakkında bilgi