Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Cumhuriyet İçin Yürüdüler--Video
Cumhuriyet İçin Yürüdüler--Video
Sivas´ta Cumhuriyet´in kuruluşunun 96. yıl dönümü kutlamaları kapsamında il protokolünün katılımıyla Kardeşler Tepesi´ne yürüyüş düzenlendi.
GÜNDEM
CÜ´de Yönetimden Hastalara Ziyaret--Video
CÜ´de Yönetimden   Hastalara Ziyaret--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan ve hastane yönetimi 26 Ekim Hasta Hakları nedeniyle Çocuk Hematoloji, Göğüs Hastalıkları ve Endokrin Bölümünde yatan hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler.
GÜNDEM
Tarih Yazdı--Video
Tarih Yazdı--Video
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´i ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz´dan övgüyle bahsetti. Bakan Selçuk, “Sayın Bakanımız İsmet Yılmaz, Sivas´ta bence bir tarih yazdı. Çünkü ben Sivas´ı izleyen bir arkadaşınızım eski geçmişimden dolayı ve sizin döneminizde yapılanlar gerçekten bu halkın unutamayacağı kadar kalıcı izler bıraktı” dedi.
GÜNDEM
Öğretmenlerle Buluştu
Öğretmenlerle Buluştu
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" kapsamında öğretmenlerle bir araya geldi. Öğretmenlerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Bakan Selçuk, öğretmenlerin fotoğraf çekinme talebini geri çevirmedi.
GÜNDEM
100´üncü Yıl Çok Önemli--Video
100´üncü Yıl  Çok Önemli--Video
Bir dizi açılış ve programlara katılmak üzere ilimize gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Atatürk Kongre Müzesi´nde 81 ilin milli eğitim müdürleriyle değerlendirme toplantısında buluştu. Sivas´ta olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Bakan Selçuk, Sivas Kongresi´nin 100´üncü yılının kutlandığını anımsatarak “100´üncü yıl bizim açımızdan çok önemli. Milli mücadelemizin başladığı bütün ruhuyla, ruhaniyetiyle bu konuyu hissettiğimiz bir mekan olarak Sivas´ta bu binada bulunuyor olmanın ayrı bir değeri var” dedi.
GÜNDEM
Her Alanda Okuyun--Video
Her Alanda Okuyun--Video
Abdüssamed Bal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitim-öğretim gören öğrencilerle bir araya gelen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Okumazsanız ve değerlendirmek için bir hazineniz olmazsa, neyle neyi kıyas edeceksiniz. Sizlere tavsiyem her alanda okumanızdır. Bilginiz birikimiz olmazsa mücadele etmekten imtina eder, geri durursunuz” dedi.
GÜNDEM
Zor Düello
Zor Düello
Sivasspor bugün sahasında Antalyaspor´u ağırlayacak. Akdeniz temsilcisi ile zor maça çıkacak olan Yiğidolar rakibini yenip üst sıralara çıkmak istiyor. Antalyaspor´a sahayı dar etmeyi hedefleyen Sivasspor, 3 puan için ter dökecek.
DÜNYA
Başkan Bilgin´den Bisiklet Hediyesi--Video
Başkan Bilgin´den  Bisiklet Hediyesi--Video
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, kendisinden bisiklet desteği isteyen Sivas Lisesi Bisiklet Kulübü öğrencilerinin taleplerini geri çevirmedi. Başkan Bilgin, bisiklet sporunun yaygınlaşması adına faaliyet gösteren kulübe bisiklet desteği vereceklerini söyledi.
GÜNDEM
Pi´nin Gizemini Anlattı--Video
Pi´nin Gizemini Anlattı--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “Gizemli Sayı Pi” semineri düzenlendi. Seminere konuşmacı olarak katılan Cumhuriyet Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Sinan Özkan, Pi sayısının tarihsel gelişimi hakkında bilgiler verdi.
GÜNDEM
Alper Ulusoy Düdük Çalacak
Alper Ulusoy Düdük Çalacak
Sivasspor ile Antalyaspor arasında oynanacak olan maçta hakem Alper Ulusoy düdük çalacak.
SPOR
“Anne Olmak Her Kadının Hayalidir”--Video
“Anne Olmak Her Kadının Hayalidir”--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Tüp Bebek Merkezi´nde 50. Bebek için kutlama programı düzenlendi. Programa katılan Vali Salih Ayhan´ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, “Anne olmak her kadının hayalini kurduğu güzel bir duygudur. Tüp bebek ile hamile kalmak çok zor ve sabır isteyen bir durum. Üniversite hastanemizdeki Tüp Bebek Merkezi çalışanlarını tebrik ediyorum ve destekliyorum. İnşallah bebek isteyen herkes emellerine kavuşur ve bebek sahibi olurlar” dedi.
SAĞLIK
Motora Sıkışan Kediyi Kurtardı--Video
Motora Sıkışan Kediyi Kurtardı--Video
Aracının motor bölümüne kedi girdiğini fark eden bir sürücü itfaiye ekiplerinden yardım istedi. Olay yerine gelen ekipler, tüm çabalara rağmen kediyi bulunduğu yerden çıkaramadı. Araç sahibi kendi imkânlarıyla aracını kriko ile kaldırarak, kediyi sıkıştığı yerden kurtarmayı başardı.
GÜNDEM
Ulu Camii´yi Tanıtacağız--Video
Ulu Camii´yi  Tanıtacağız--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi 1. sınıf öğrencileri ile bir araya gelen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, özellikle öğrencilere yönelik tarihi ve turistik bölgelere geziler düzenleyeceklerini ifade ederek "Önümüzdeki süreçte 15 günde bir öğrencilerimizi Divriği ilçemize götürerek dünyanın 8. harikası olan Divriği Ulu Camii´yi tanıtacağız. İlerleyen dönemde de toplumun her kesimine yaymayı planlıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Ayyıldızlı Cami´ye Yeni Yollar Açıldı--Video
Ayyıldızlı Cami´ye Yeni Yollar Açıldı--Video
Aynı anda 8 bin 400 kişinin ibadet yapabileceği Ayyıldızlı Cami´ye ulaşımda sorun yaşanmaması amacıyla yeni yollar açıldı.
GÜNDEM
En Güçlü Silah Markadır--Video
En Güçlü Silah Markadır--Video
Cumhuriyet Teknokent Konferans Salonu´nda “Markanıza Nasıl Değer Katarsınız?” konulu konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Baş, “Artık günümüzde gerçek kalitenin önemi giderek azalmıştır. Önemli olan algılanan kalitedir. Zaten pazarlama dediğimiz şey de algıların savaşıdır. İyi bir savaş vermek istiyorsanız elinizde en güçlü silah da markadır” dedi.
GÜNDEM
800 Adet Pide Bağışladı--Video
800 Adet Pide  Bağışladı--Video
Bir hayır sahibi, Türk Silahlı Kuvvetleri´nin (TSK) Suriye´de düzenlediği Barış Pınarı Harekatı´nın zaferle sonuçlanması niyetiyle 800 adet pide bağışta bulundu.
GÜNDEM
Belediye Meclisinden Mehmetçik´e Destek--Video
Belediye Meclisinden  Mehmetçik´e Destek--Video
Sivas Belediye Meclisi, Barış Pınarı Harekatı özel gündemiyle toplandı. Oturumda, tüm üyelerin mutabakatıyla huzur haklarının Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı´na bağışlanması kararı alındı. Oturumun ardından tüm üyeler belediye önünde Türk bayrakları ve asker selamı ile Mehmetçiği selamladı.
GÜNDEM
Sivas Değerli Bir Hazine--Video
Sivas Değerli Bir Hazine--Video
Cumhuriyet Üniversitesi tarafından birinci sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen “Sivas ve Üniversite Tanıtım Günleri” programı kapsamında Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Şehir var, şehir var. Kimi şehirlerin ruhu var. Sivas kadimden gelen bir kültür, çok değerli bir hazine. Bu süreçte eğer sizler arzularsanız, Sivas ikinci üniversiteyi sizlere okutturur. Sivas tarih ve kültür şehridir” dedi.
GÜNDEM
Bir Olma Günüdür--Video
 Bir Olma  Günüdür--Video
İl Genel Meclisi, Barış Pınarı Harekatı özel gündemiyle olağanüstü toplandı. İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, Türk Silahlı Kuvvetleri´nin (TSK), Suriye Milli Ordusu (SMO) ile Suriye´nin kuzeyinde terör örgütleri YPG/PKK ve DEAŞ´a karşı yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı´na destek vermek amacıyla meclis adına hazırlanan bildiriyi okudu.
GÜNDEM
Veteriner Fakültesi´nden Teknolojik Atılım--Video
Veteriner Fakültesi´nden  Teknolojik Atılım--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi´nde öğrencilerin klinik becerilerinin geliştirilmesi amacıyla materyaller üç boyutlu yazıcıda modellenecek.
GÜNDEM
Biriniz Bin Olsun--Video
 Biriniz  Bin Olsun--Video
Sivaslılar; Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) başlatılan Barış Pınarı Harekatı´na destek vermeye devam ediyor. İlimizde faaliyet gösteren bir güzellik salonunun işletmecisi Gülseren Rüveyda Saygın Uçar, 50 bin lirayı, işitme ve görme engelli vatandaşlardan oluşan grup ise aralarında topladığı bir miktar parayı Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı´na bağışlamak üzere Vali Salih Ayhan´a teslim etti. Vali Ayhan, “Rabbim sizlerin birini bin eylesin. Duanızı eksik etmeyin. Vatan olmadıkça hiçbir şeyin kıymeti yoktur” dedi.
GÜNDEM
Dualarımız Aslan Parçalarıyla--Video
Dualarımız Aslan Parçalarıyla--Video
Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından başlatılan Barış Pınarı Harekatı´na tam destek verdi. Parti binasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İl Başkanı Bulut, “Ülkemizin bütünlüğünü rahatsız eden, Amerika´nın, İsrail´in, emperyalist güçlerin beslemesi PKK, PYD gibi örgütlerin Suriye´nin kuzeyinde yuvalandığını görüyoruz. Dolayısıyla bu operasyon son derece isabetli olmuştur. BBP olarak bu operasyonun yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz. Dualarımız Mehmetçikledir, dualarımız aslan parçalarıyladır” dedi.
GÜNDEM
Yiğido İçin Tarihi Fırsat
Yiğido İçin Tarihi Fırsat
Galatasaray´a İstanbul´da 13 maçta kaybeden Sivasspor, bugün hasreti bitirmek istiyor. Zorlu deplasmandan puan dahi çıkaramayan Yiğidolar, bugün oynanacak olan maça galibiyet parolasıyla çıkacak. Türk Telekom Stadyumunda saat 20.30´da başlayacak olan maçta Ali Palabıyık düdük çalacak.
SPOR
Yesevi, Tüm Yönleriyle Anlatıldı--Video
Yesevi, Tüm Yönleriyle Anlatıldı--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “Hoca Ahmet Yesevi´yi Anlamak” isimli konferans gerçekleştirildi. Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Türk dünyasında önemli bir yeri olan Yesevi´yü tüm yönleriyle anlattı.
GÜNDEM
CHP´de Tartışmalı Görev Değişikliği--Video
CHP´de Tartışmalı  Görev Değişikliği--Video
CHP Genel Merkezi tarafından görevlerine son verilen CHP İl Başkanı Ahmet Turan Temel ve Merkez İlçe Başkanı Özcan Erdoğan, parti binasında basın toplantısı düzenleyerek karara tepki gösterdi. Kararın alınmasında Milletvekili Ulaş Karasu´nun büyük etkisi olduğunu söyleyen Temel, “Sayın vekil bu ilin her şeyi midir, bizi neden görevden almıştır? Aile aidiyetimiz, ahlakımız ve kişisel özelliklerimiz yönünden bu sorunun cevabı bizim için önemlidir. Ortada bir hukuksuzluk mu vardır, bir ahlaksızlık mı vardır, parti çizgisinden çıkmak mı vardır, bir yolsuzluk, bir taciz olayı mı vardır? Neden alındık biz?” diye sordu.
GÜNDEM
El Yıkamanın Önemi Anlatıldı--Video
El Yıkamanın Önemi Anlatıldı--Video
“Dünya El Yıkama Günü” nedeniyle Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi. Etkinliklerde çocuklara el yıkamanın önemi anlatılarak konu ile alakalı boyama kitapçıkları hediye edildi.
GÜNDEM
Sivasspor Hırs Küpü--Video
Sivasspor Hırs Küpü--Video
Demir Grup Sivasspor, Süper Lig´in 8. haftasında 18 Ekim Cuma günü deplasmanda üç büyüklerden Galatasaray ile yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarını tam gaz sürdürdü. Yapılan antrenmanda futbolcuların hırslı halleri ise dikkatlerden kaçmadı.
SPOR
Altyapı Çalışmaları Tam Gaz--Video
Altyapı Çalışmaları Tam Gaz--Video
Sivas Belediyesi SİBESKİ Müdürlüğü ekiplerinin Mehmet Akif Ersoy, Huzur ve Yeşilyurt mahallelerini kapsayan bölgede başlattığı yağmur suyu hattı çalışmaları aralıksız sürüyor.
GÜNDEM
Yiğidolar Stres Attı--Video
Yiğidolar Stres Attı--Video
Galatasaray maçı hazırlıklarını sürdüren Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor´da kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz ile teknik heyet ve futbolcular, Sivas´ın Gürün ilçesini gezerek zorlu maç öncesi stres attı. Gezi sonrası konuşan Başkan Otyakmaz: “Ligde maalesef bugüne kadar Galatasaray deplasmanından puan alamadık. İnşallah bu maçta şeytanın bacağını kıracağız ve o statta ilk puanımızla tanışırız” dedi.
SPOR
YLSY Tanıtıldı--Video
YLSY Tanıtıldı--Video
Cumhuriyet Üniversitesinde "Yurt İçi Akademik Danışman ve Yurt Dışı Lisansüstü Öğrenim Programı (YLSY) Tanıtım Toplantısı" düzenlendi.
GÜNDEM
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Kandiliniz Mübarek Olsun
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Sizin Niyetiniz Ne?
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
İsraf Cimrilikten Kötüdür
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Gururumuz Sivasspor
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Atatürk´ü Kimler, Niçin Sevmezler?
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Sağlığımızın Kıymetini Bilelim
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Mevlid Kandili
Alper Duran
Alper Duran
Tedbir ve Korkaklık
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Taner Karabal
Taner Karabal
Gün Birlik Olma ve Dayanışma Günüdür
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Üçüncü Tür
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Hanife Döner
Hanife Döner
Hakikat Mülküne Varan Bir Dost: Ayşe Şasa –Son-
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Kriz Mi? Kim Demiş? Bu Şehri Yönetenler Krizle Dalga Geçiyor!
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
5.7573
EURO
6.3395
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İnsanların en hayırlıları, ahmak, aptal diye adlandırılmadıkça kıyamet kopmaz

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

Su kaplumbağları hakkında bilgi