Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Bayan Kuaförlere Uygulamalı Eğitim
Bayan Kuaförlere Uygulamalı Eğitim
Sivas Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından düğün ve nişan sezonuna hazırlanan bayan kuaförlere yönelik gelin ve nişan başı eğitimi verildi.
EĞİTİM
Savunma Sanayinde Uzmanlaşmak İstiyoruz--Video
Savunma Sanayinde  Uzmanlaşmak İstiyoruz--Video
Geçtiğimiz yıl 18 Mayıs´ta kurulan Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´nin kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Şu ana kadar yürütülen çalışmalar ve hedefleri hakkında bilgiler veren Rektör Kul, “Öncelikle ihtisas üniversitesi olmayı planlıyoruz. Yani bir alanda uzmanlaşmak istiyoruz. Seçtiğimiz alan ise savunma sanayidir. Çünkü ülkemizde savunma sanayi alanında büyük bir boşluk var. Hem ürün hem de mühendis boşluğu var” dedi.
GÜNDEM
“Sivas´ı Anlamadan Gitmeyin”
“Sivas´ı Anlamadan Gitmeyin”
Arkeoloji Müzesi´nde gerçekleştirilen ´Gençlik Sohbetleri´ programı kapsamında üniversite öğrencileriyle bir araya gelen Vali Salih Ayhan, “Sevgili gençler; Sivas, ruhu olan nadir şehirlerimizdendir. Bu ruhu hissettiğinizde Sivas´a dair bambaşka bir pencere açılacaktır. Aşık Veysel´i, Pir Sultan Abdal´ı, Şemsi Sivasi´yi, Nuri Demirağ´ı, Buruciye´yi, Gökmedrese´yi, Divriği´yi görmeden, anlamadan gitmeyin" dedi.
GÜNDEM
Önceliğiniz Sivas Ekonomisi Olmalı--Video
Önceliğiniz Sivas  Ekonomisi Olmalı--Video
Tarım ve Orman Müdürlüğünce düzenlenen patates üretimi bilgilendirme panelinde konuşan Vali Salih Ayhan, çiftçilere önemli uyarılarda bulundu. İlimizde tarımsal üretimin artması noktasında çiftçilere önemli görevler düştüğünü belirten Vali Ayhan, “Başka illerden gelen kişilere tarlalarımızı kiraya verip, bu girdinin başka illere gitmesine neden oluyoruz. Sizler bu ilin çiftçilerisiniz. Öncelikli hedefimiz Sivas ekonomisi olmalıdır” dedi.
GÜNDEM
Şehitlerimize Minnettarız
Şehitlerimize Minnettarız
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104. yıl dönümü ilimizde de çeşitli etkinliklerle idrak edilecek.
GÜNDEM
Engelliler İçin Şarj İstasyonu
Engelliler İçin Şarj İstasyonu
CK Çamlıbel Elektrik tarafından “Hayatı Aydınlat Projesi” kapsamında Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi´ne engelliler için akülü araç şarj istasyonu kuruldu.
GÜNDEM
Çamurdan Kurtardılar--Video
Çamurdan Kurtardılar--Video
Yıldızeli ilçesinden birtakım gezi ve incelemelerde bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Yıldızeli´nde kırsal altyapıya yönelik önemli çalışmalar gerçekleştirildi. Yaklaşık 700 kilometre yol ağı olan Yıldızeli ilçemizde, nüfusun yüzde 90´ı asfalt yoldan faydalanarak, sağlıklı bir şekilde ulaşımlarını gerçekleştiriyor. Bununla beraber 609 bin metrekare parke taşı da ilçemize kazandırıldı. Nüfusun yüzde 95´i çamurdan kurtularak, bu hizmetten faydalanabiliyor” dedi.
GÜNDEM
Piyasa Canlanacak
Piyasa Canlanacak
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, 6 Nisan´da başlayacak olan "nöbetçi noter" uygulamasıyla vatandaşların alım, satım, vekalet gibi işlemlerini hafta sonları da rahatlıkla gerçekleştirebileceğini ifade ederek “Hafta sonları da ticaretimiz artacak, piyasaya canlılık gelecek” dedi.
GÜNDEM
“Yeterli Desteği Alamıyoruz”
“Yeterli Desteği Alamıyoruz”
Tarım Platformu´nun Mart ayı toplantısı Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirildi. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü´nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vali Ayhan, Sivas´ın DAP´tan yeterince yararlanamadığını söyledi.
GÜNDEM
Yol Haritası Göründü--Video
Yol Haritası Göründü--Video
İlimizin bugününün ve yarınının genel değerlendirmesi; ekonomik, sosyal, kültürel durumun istişaresi ve yol haritasının belirlenmesi amacıyla geçtiğimiz yıl 26 Aralık´ta gerçekleştirilen “Ortak Akılla Yarınlara Sivas Çalıştayı”nın sonuç raporu Vali Salih Ayhan tarafından açıklandı. Vali Ayhan, 3 bölümden oluşan çalışmaya ilişkin “Çalıştay raporu temel ödevimizdir” dedi.
GÜNDEM
İhracat Odaklı Sistem Kuracağız
İhracat Odaklı Sistem Kuracağız
´2019 Yılı Milli İstihdam Seferberliği´ bilgilendirme toplantısında konuşan Vali Salih Ayhan, yeni teşvik paketiyle Sivas´ta 10 bin kişinin istihdam edilmesinin planlandığını belirterek “I. Organize Sanayi Bölgesi´nin kurgusunu değiştireceğiz. İhracat odaklı bir sistem kuracağız. Diğer yandan II. Organize Sanayi Bölgesi´ni de bir an önce hayata geçireceğiz. 2 yıl içerisinde bölgeye gelecek yatırımcılarla burası cazip hale gelecek” dedi.
GÜNDEM
Sivas´ımız İyi Yolda İlerliyor--Video
Sivas´ımız  İyi Yolda İlerliyor--Video
Bünyesinde çok amaçlı salonu, kütüphanesi, eğitim sınıfları ve spor salonu bulunan Ahmet Turan Gazi Hanımlar Kültür Merkezi ve Gençlik Merkezi´nin açılışı dün gerçekleştirildi. KDV hariç 3 milyon 500 bin liraya mâl olan merkezin açılışında konuşan Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas´ta belediyecilik hizmetleri anlamında büyük sorunların ortadan kaldırıldığına dikkat çekerek, “Talepler değişti. Bundan sonra inşallah böyle kültürel, sosyal projeler ağırlıklı olacak. Sivas´ımız iyi yolda ilerliyor” dedi.
GÜNDEM
Teşviklerden Yararlanın
Teşviklerden Yararlanın
İstihdam Seferberliği kapsamında işverenlere 8 farklı teşvik sunulduğunu söyleyen Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, iş dünyasına “Gelin bu tarihi teşviklerden yararlanın” çağrısında bulundu.
GÜNDEM
Sosyal Hayata Katkı Sunacak
Sosyal Hayata Katkı Sunacak
Sivas Belediyesi tarafından hayata geçirilen Ahmet Turan Gazi Hanımlar Kültür Merkezi ve Gençlik Merkezi bugün hizmete girecek. Önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan kompleks yapı, Sivas´ta her yaştan insanın sosyal hayata daha etkin katılmasına yardımcı olacak.
GÜNDEM
Vatankulu: “Üzerimize Düşeni Yapacağız”--Video
Vatankulu: “Üzerimize Düşeni Yapacağız”--Video
Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şubesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında bayan üyeleri ile birlikte kahvaltıda bir araya geldi. Programda konuşan Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şubesi Başkanı Ömer Vatankulu, “Kadınların toplumda hak ettiği değere ulaşması adına üzerimize düşeni yapacağız” dedi.
GÜNDEM
Eğitim Yatırımları Göz Doldurdu--Video
Eğitim Yatırımları Göz Doldurdu--Video
İl Genel Meclisi Mart ayı toplantılarının ikinci oturumu dün gerçekleştirildi. Sedat Özata başkanlığında yapılan oturumda 2014-2019 yılları arasında Sivas´a yapılan eğitim yatırımları masaya yatırıldı. İlimizde 2014 yılında 44 milyon lira olarak açıklanan eğitim yatırımlarına harcanan miktarın 2018 yılında 309 milyon lirayı aşması dikkatlerden kaçmadı.
EĞİTİM
“Hedefimiz, Rekabetçi İşletmeler Oluşturmak”
“Hedefimiz, Rekabetçi İşletmeler Oluşturmak”
AB Kırsal Kalkınma Programı IPARD-II´nin 5. başvuru çağrı ilanına çıkıldığını söyleyen TKDK İl Koordinatörü Muhammed Ali Genç, “Hedefimiz mevcut işletmelerin veya yeni kurulacak işletmelerin Avrupa Birliği standartlarına ulaştırılarak; sürdürülebilir, rekabetçi, son derece modern, verimli, hijyen şartlarını sağlayan, istihdam yaratan, pazarlamada sorunlarının olmadığı işletmelere dönüştürmektir” dedi.
GÜNDEM
Evlatsız Olur, Vatansız Olmaz
 Evlatsız Olur, Vatansız Olmaz
2016 yılında Mardin´in Nusaybin ilçesinde şehit olan Sivaslı Özel Harekat Polisi Hakan Yurtoğlu´nun ismi, ilimizde yapımı tamamlanan bir okula verildi. Vali Salih Ayhan ile birlikte Huzur Mahallesi´nde oğlunun isminin verildiği Şehit Hakan Yurtoğlu İlk/Ortaokulu´na gelen şehit annesi Şemsi Yurtoğlu, “Evlatsız olur da vatansız olmaz. Her şehit annesi de benim gibi düşünüyordur. Oğlumun adını bu okula vererek bizlere dünyayı vermiş kadar oldunuz” dedi.
GÜNDEM
Devletinize Bağlı Olun
Devletinize Bağlı Olun
Vali Ayhan, AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz ile birlikte Divriği ilçesinde temaslarda bulundu. Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası´nda gerçekleştirilen restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Ayhan, Celal Özdoğan Kur´an Kursu ile Şehitler Cami´nin açılış programına katıldı. İlçedeki cemevlerine de ziyarette bulunan Vali Ayhan, günün sonunda lise öğrencileri ile Ayanağa Konağı´nda bir araya geldi. Gençlerin geleceğe yönelik planlarını dinleyerek bazı tavsiyelerde bulunan Vali Ayhan, onlardan devletine ve milletine bağlı bireyler olmalarını istedi.
GÜNDEM
Hizmet Siyasetini Tercih Edin--Video
Hizmet Siyasetini Tercih Edin--Video
27 Şubat´ta ilimize gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum´un Sivaslılara verdiği müjdelerin kamuoyuna duyurulması amacıyla AK Parti İl Başkanlığı tarafından tertip edilen programda konuşan TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, “Diğer aday Ankara´dan 3 hizmet getiriyorsa, Hilmi Bey 10 hizmet getirir. Dolayısıyla tercih şu: Sivas 3 hizmetle yetinecek mi, yoksa 10 eser veya daha fazlasıyla mı yetinecek? Onun için biz diyoruz ki hizmet siyasetini tercih edin” dedi.
GÜNDEM
Akyıldız: “Şeffaf Olacağız”
Akyıldız: “Şeffaf Olacağız”
Esnaf teşkilatı ile bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, “Şeffaf bir belediyecilik anlayışı ile hizmet edeceğiz” dedi.
SİYASET
“Unutmayacağız, Unutturmayacağız”
“Unutmayacağız, Unutturmayacağız”
28 Şubat´ın 22. yıl dönümü nedeniyle açıklama yapan Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hüseyin Duman, “28 Şubat zulmünü unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.
GÜNDEM
“Eğitimlere Önem Veriyoruz”
 “Eğitimlere Önem Veriyoruz”
1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında ilimizde gerçekleştirilecek etkinliklere ilişkin bilgi veren İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Nazif Ekinci, “Amacımız yüzde 95´i doğal afet kuşağı üzerinde olan ülkemizde toplumun her kesiminde temel afet bilinci oluşturmaktır. Bu kapsamda özellikle öğrencilerimize yönelik temel afet bilinci eğitimlerine büyük önem vermekteyiz” dedi.
GÜNDEM
Projeler Beğenildi--Video
Projeler Beğenildi--Video
AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin, 31 Mart yerel seçimleri öncesi projelerini dün Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen programda açıkladı. AK Parti´nin belediye ve il genel meclis üyesi adaylarının tanıtımının da gerçekleştirildiği programa Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da katıldı. “Kara Sevdam Sivas” ifadesini kullanan Başkan Adayı Bilgin 8 ana başlıkta toplanılan 58 projeyi kamuoyuna açıkladı.
GÜNDEM
Er, Suya İndirim Vaat Etti
Er, Suya İndirim Vaat Etti
Esnaf teşkilatı ile bir araya gelen MHP Sivas Belediye Başkan Adayı Memet Er, başkanlık koltuğuna oturması haline su ücretlerine yüzde 25 oranında indirim yapacağını söyledi.
SİYASET
Terlemeyecek Olan Kenara Çekilsin
Terlemeyecek Olan Kenara Çekilsin
Vali Salih Ayhan merkez ve ilçelerde bulunan okul müdürleri ile bir araya gelerek önemli uyarılarda bulundu. Okul müdürlerinin farkındalık oluşturması gerektiğine dikkat çeken Vali Ayhan, “Çocuklarımızı, eğitim politikalarımızı, bu yoldaki vizyonumuzu ve stratejilerimizi emanet ettiğimiz siz okul müdürlerimizden üst düzey gayret ve özveri istiyorum. Bu amaca koşamayacak, terleyemeyecek ve bize güç katamayacak olan varsa kusura bakmasın, kenara çekilsin” dedi.
GÜNDEM
8 Milyon Liralık Atık Su Arıtma Tesisi
8 Milyon Liralık Atık Su Arıtma Tesisi
Suşehri ilçesine 8 milyon liralık atık su arıtma tesisi yapılacak. Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, ihaleyi alan firma yetkileriyle atık su tesisinin yapılacağı bölgede bir araya geldi.
GÜNDEM
İşsizlik Sorunu Turizmle Aşılacak--Video
İşsizlik Sorunu Turizmle Aşılacak--Video
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, 31 Mart´ta yapılacak mahalli seçimlerin ardından başkanlık koltuğuna oturması halinde hayata geçireceği projeleri 43 başlıkta açıkladı. Sivas´ta en büyük problemin işsizlik olduğunu ifade eden BBP´li Ürgüp, hayata geçirecekleri turizm projeleri ile bu sorunu çözmeyi hedeflediklerini söyledi.
SİYASET
“Mücadele Edeceğiz”--Video
“Mücadele Edeceğiz”--Video
Soyadını demiryolu yapımı projesindeki başarısından dolayı Atatürk´ten alan Nuri Demirağ, Güçlü Sanayici İşadamları ve Yöneticileri Derneği (GÜÇSİYAD) Sivas Şubesi tarafından tertip edilen program kapsamında anıldı. Büyük Otel´de gerçekleştirilen programda konuşan GÜÇSİYAD Genel Başkanı Turgay Erence, “Demirağ gibi değerlerin ortaya çıkabilmesi için mücadele edeceğiz” dedi.
GÜNDEM
150 Yıllık Evlerinden Çıkmak İstemiyorlar
150 Yıllık Evlerinden Çıkmak İstemiyorlar
150 yıllık evleri tehlike saçtığı gerekçesiyle yıkılmak istenilen yaşlı çift, kerpiç evlerinin günümüz yapılarından daha sağlam olduğunu belirterek evlerinden çıkmak istemediklerini ifade etti.
YAŞAM
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Cuma´da Buluşalım…
Haydar Mermer
Haydar Mermer
“Sivas Milletindensiniz"
Taner Karabal
Taner Karabal
Yeni Dönemde Az Laf Çok İş Olacak…
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Nur İçinde Yat Mahmut Amca…
Alper Duran
Alper Duran
Zaman, Mekân ve İnsan
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Gelir Farkı Dengesizliği Can Acıtıyor -2-
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Fikstür Kötü Aman Dikkat !!!
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Bugün Gündem Spor…
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Sağlıklı Aile
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
İletişimde Yeni Fikirler
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Bırakınız Çocuklar Hatalı Da Olsa Kendileri Yapsılar, Hata Yapsınlar
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Hanife Döner
Hanife Döner
98. Yıl Oku ve Korkma!
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Sivas´taki Değişim ve Dönüşüm
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Kilo Verme ve Göbek Eritme
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Sporda Adalet
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Kriz Mi? Kim Demiş? Bu Şehri Yönetenler Krizle Dalga Geçiyor!
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Yerel Seçime Yaklaşılan Mart Süreci…
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Adem Akgül
Adem Akgül
Hep Zulüm Hep Zulüm
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
Hayrullah Ağkaş
Hayrullah Ağkaş
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İçteki kiri su değil, ancak gözyaşı temizler…

Mevlana
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler