Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Avrupa Coşkusu!
Avrupa Coşkusu!
Süper Lig´i 4. sırada bitiren Sivasspor´un UEFA Avrupa Ligi´nde ön eleme oynama hakkı elde etmesi şehirde sevinçle karşılandı.
SPOR
AK Kadınlardan Kampanyaya Destek
AK Kadınlardan Kampanyaya Destek
Sokak hayvanlarına yönelik toplumsal duyarlılığı arttırmak amacıyla kent meydanında açıklamalarda bulunan AK Parti Sivas Kadın Kolları Başkanı Arzu Polat, “Sahibi Allah olan sokak hayvanları için, belirli günlerde ‘Bir Kap Su, Bir Kap Mama´ kampanyasına biz de AK Kadınlar olarak destek oluyoruz. Sahipsiz, sessiz can dostlarımız, sokak hayvanlarının yanındayız” dedi.
GÜNDEM
110 Bin Çağrı Cevaplandı
110 Bin Çağrı Cevaplandı
Zara ilçesinde birtakım temas ve ziyaretlerde bulunan Vali Salih Ayhan, Vefa Sosyal Destek Gruplarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi. İlimizde salgınla mücadelede yürütülen çalışmalara değinen Vali Ayhan, “İl genelinde bin 890 civarında ekibimiz çalıştı. Bu süreçte açıkta kalan, isteği yerine getirilmeyen vatandaşımız kalmadı. Ayrıca 110 bin çağrıya cevap verdik, istekler yerine getirildi. Bundan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Sivas´ımızda örnek bir çalışma sergilendi" dedi.
GÜNDEM
Alnımız Ak Başımız Dik
Alnımız Ak Başımız Dik
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası´nın (STSO) Haziran ayı meclis toplantısında konuşan Başkan Mustafa Eken, “Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olmak öyle kolay değildir. Tüccar olacaksın ki başkan olasın. Kurmuş olduğum şirketlerin hepsi kanunidir, maliyeden defter tasdikleri ve maliye kontrolleri yapılmıştır. Bunu burada basının önünde söyleyebiliyorsak Allah´a şükür alnımız ak, başımız diktir” dedi.
GÜNDEM
Hijyene Önem Vereceğiz
Hijyene Önem Vereceğiz
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, lokanta ve kafe işletmelerini ziyaret ederek kurallara uyulması konusunda uyarılarda bulundu. İşletmelere hijyen seti veren Başkan Eken, “Önce kendi sağlığımız için sonra müşterilerimizin sağlığı için hijyene önem vereceğiz” dedi.
GÜNDEM
Her Zaman Yanlarındayız
Her Zaman Yanlarındayız
Engelliler Haftası dolayısıyla mesaj yayımlayan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Yalnızca bir gün ya da bir hafta değil her zaman engelli kardeşlerimizin yanındayız” dedi.
GÜNDEM
Yılmadan Koşacağız
Yılmadan Koşacağız
Yeniden Refah Partisi Merkez İlçe Başkanlığı görevine getirilen Murat Kaçmaz, “Hemşehrilerimin duaları ve destekleri ile Yeniden Refah´la yeniden bismillah deyip görevimize başlıyoruz. Daha çok çalışacak, yılmadan, yorulmadan, var gücümüzle Sivas´ımıza ve ülkemize hizmet için koşacak, yeni bir dünya hedeflerimize birlikte ulaşacağız inşallah” dedi.
GÜNDEM
Hocamızın Yanındayız
Hocamızın Yanındayız
Cuma hutbesinde söylediği sözler nedeniyle hakkında suç duyurusunda bulunulan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş´a destek veren Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Şube Başkanı Salim Eminoğlu, “Prof. Dr. Ali Erbaş hocamız yalnız değildir. Karşı duruş sergileyerek, mesnetsiz şekilde toplumda infial oluşturma çabasında olan kişi, kurum ve kuruluşları kınıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Esnafımızın Yanındayız
Esnafımızın Yanındayız
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, koronavirüs salgını nedeniyle ilimizde faaliyetlerine ara veren esnafa bin lira nakit desteğinde bulunacaklarını açıkladı. Başkan Bilgin, “Biz de Sivas Belediyesi olarak her türlü belediyecilik faaliyetinin yanı sıra esnafımızın yanında olduğumuzu göstermek istedik” dedi.
GÜNDEM
Eczacılardan Kesilen Cezalara Tepki
Eczacılardan Kesilen Cezalara Tepki
Sivas Eczacılar Odası Başkanı Bahadır Eren, eczacılara kesilen maske satışı ile ilgili ceza konusuna tepki göstererek; “Bizler tefeci değil, sağlık çalışanlarıyız! Bizler stokçu değil, sağlık danışmanlarıyız! Bizler fırsatçı değil, hastaların en yakınlarıyız!” dedi.
SPOR
Mücbir Sebep Sayılmalı
Mücbir Sebep Sayılmalı
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, “Nisan ayı sonuna kadar alınan tedbirlere tüccar ve esnafımız bir şekilde dişini sıkarak, çaba göstererek katlanacaktır. Ama bu durum Mayıs ve Haziran aylarına kadar sürecek ise alınan tedbirler yetersiz kalacaktır. Bu nedenle sektör ayrımı yapılmadan tüm sektörlerin mücbir sebep sayılmasını bekliyoruz” dedi.
GÜNDEM
Üretenin Yanındayız
Üretenin Yanındayız
Vali Salih Ayhan; Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR´un kırsalda ortaklaşa yürüttüğü çeşitli kursları ziyaret etti. Üretim yapan herkesin yanında olduklarını kaydeden Ayhan, “Siz yeter ki üretin biz yanınızda olacak, destek vereceğiz" dedi.
GÜNDEM
Ordumuzun Yanındayız
Ordumuzun Yanındayız
Suriye´nin İdlib kentinde görev yapan askerlerimize karşı yapılan kalleş saldırının ardından başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı´na ilişkin açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, birlik ve beraberlik çağrısında bulunarak “Sivas olarak biz Milli Mücadele´ye destek vermiş, ev sahipliği yapmış kadim bir kentiz. Bugün de Sivas olarak devletimizin ve ordumuzun yanındayız” dedi.
GÜNDEM
Bedelini Ödeyecekler--Video
Bedelini Ödeyecekler--Video
Sivas Başkanlar Kurulu dün yaptığı basın açıklamasıyla Bahar Kalkanı Harekatı´na destek verdi. Kurul adına basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, İdlib´de şehit olan askerlerimize rahmet dileyerek “Türk Devleti ve ordusu bugüne kadar Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir. Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir. ‘Bahar Kalkanı´ harekâtıyla da bu bedeli ödemeye de başlamışlardır” dedi.
GÜNDEM
Devletimizin Yanındayız
Devletimizin Yanındayız
İdlib´de Mehmetçiğe düzenlenen saldırıyı nefretle kınayan SESOB Başkanı Beşir Köksal, “Esnaf teşkilatı olarak ülkemizin güvenliğini tehdit eden hainlere karşı her zaman devletimizin ve milletimizin yanındayız. Gün birlik ve beraberlik olma günüdür” dedi.
GÜNDEM
Ülkemizin Yanındayız--Video
Ülkemizin Yanındayız--Video
Suriye´nin İdlib kentinde şehadet şerbetini içen askerlerimize Allah´tan rahmet dileyen Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, “Bu süreçte ülkemizin ve milletimizin yanında olduğumuzu bir kere daha haykırıyoruz. İş dünyası küçük oyunlara, tuzaklara düşmez. Halkımız tezgahlara gelmez” dedi.
GÜNDEM
Kira Artışında Vicdanlı Olun
Kira Artışında Vicdanlı Olun
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, Vakıflar ve Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı kiracılarına yapılan zam oranına tepki gösterdi. Meclis toplantısında konuşan Başkan Eken, “Belediye zammı yüzde 5 yapıyor ama Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Üniversite Vakfı yüzde 20 zam yapıyor. Esnafın zor durumda olduğu dönemde yüzde 20 zam nedir? Herkes elini vicdanına koysun. Esnaflarımız krizden yeni yeni çıkıyor. Kira artışı yaparken bunlar göz önüne alınsın” dedi.
GÜNDEM
Mimarların Sorunları Masaya Yatırıldı
Mimarların Sorunları Masaya Yatırıldı
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, Mimar ve Mühendisler Grubu ve Mimarlar Odasını ziyaret etti. Ziyaretler esnasında mimarların sorunları masaya yatırılarak çözüm önerilerinde bulunuldu.
GÜNDEM
Üstesinden Geleceğiz--Video
Üstesinden Geleceğiz--Video
Son yılların en yoğun kar yağışını alan ilimizde hayat adeta felç oldu. Caddeler ve ara sokaklar karla kaplanırken özel araçlar ve toplu taşıma araçları karda ilerlemekte güçlük çekti. İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerinin karla mücadele çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Ayhan, “Şu an adeta son yılların en yoğun kar yağışı yaşanmaktadır. 2 veya 3 gün sabrettikleri takdirde de biz bunun üstesinden inşallah geleceğiz” dedi.
GÜNDEM
7 TIR Yardım Malzemesi Gönderildi
7 TIR Yardım Malzemesi Gönderildi
Sivas´ta, 7 TIR´lık insani yardım malzemesi, deprem bölgesi Elazığ ve Malatya ile Suriye´nin İdlib kentine gönderildi.
GÜNDEM
Yeter Artık!
Yeter Artık!
HER TAKIMA “VAR” BİZE YOK…
SPOR
“Spor Kültürü Güçlenecek”
“Spor Kültürü Güçlenecek”
“Gençlik ve Spor Çalıştayı”nda konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, hedeflerinin güçlü bir spor kültürü oluşturmak olduğunu belirterek; “Öncelikli ve birincil hedefimiz, güçlü bir spor kültürü oluşturmak. Bunu oluşturabilmek için modern tesislere, salonlara, statlara sahibiz” dedi.
SPOR
Değer Katanlar Onurlandırıldı
Değer Katanlar Onurlandırıldı
İlimizde 100´ün üzerinde personel çalıştıran 60 firma ile 2019 yılında mevcut personel sayısında yüzde 10 ve üzeri istihdam artışı sağlayan 19 firmanın yetkilileri Sivas Valiliği´nin organize ettiği program kapsamında teşekkür belgesi ile onurlandırıldı.
GÜNDEM
“Olimpiyata Odaklandım”
“Olimpiyata Odaklandım”
Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu Sivaslı milli güreşçimiz Taha Akgül, sol omzundan geçirdiği sakatlığın ardından konuştu. Akgül: “Tam anlamıyla sakatlığıma odaklandım ve olimpiyata odaklandım. 2020 Tokyo Olimpiyatları´na gidebildiğim en iyi performansla gitmeye çalışacağım ve olimpiyatlarda elimden gelenin fazlasını yapmaya zorlayacağım” dedi.
SPOR
Yiğido İçin Otobüs Kampanyası
Yiğido İçin Otobüs Kampanyası
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Süper Lig lideri Demir Grup Sivasspor´a yeni otobüs alınması için kampanya başlatacaklarını belirtti.
SPOR
Üretenin Yanındayız
Üretenin Yanındayız
Sivas ASELSAN Hassas Optik´i ziyaret eden Vali Salih Ayhan, “Üretenin, istihdam edenin her zaman yanındayız. Sivas´ta üretilen son teknoloji ürünleri ülkemizin savunma sanayisine kazandıran ASELSAN´a teşekkür ediyorum” dedi.
GÜNDEM
Sünnet Parasını İdlib´e Bağışlayacak
Sünnet Parasını İdlib´e Bağışlayacak
İlimizde yaşayan Yusuf Topal, sünnet olacak çocuğu için biriktirdiği 8 bin Türk Lirası ile çocuklarının kumbarasında biriktirdiği bir miktar parayı İdlib için bağışlama kararı aldı. Topal´ı telefonla arayarak duyarlı davranışından ötürü teşekkür eden Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, bu davranışın örnek olmasını gerektiğini vurguladı.
GÜNDEM
Özel Bankalardan Destek Bekliyoruz
Özel Bankalardan Destek Bekliyoruz
İlimize gelerek esnaf, tüccar ve sanayicilerin talep ve beklentilerini dinleyen kamu bankalarının genel müdürlerine teşekkür eden Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, “Sivas´ın esnafı gerçekten dürüsttür, gerçekten merttir. Üyelerimize, bankalar hak ettiği desteği vermeye başladı. 2019´da bunu yavaş yavaş kamu bankalarından görünce rahatladık. Özel bankalarımızdan da aynı desteği bekliyoruz. Özel bankalarımız esnaf ve tüccarımıza yüzde 35-40 oranında faizle para verdi” dedi.
GÜNDEM
Mesai Arkadaşı Olarak Görüyoruz
Mesai Arkadaşı Olarak Görüyoruz
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Basın meslek ilkeleri çerçevesinde doğru, dürüst ve tarafsız bir şekilde objektif olarak bilgilendiren gazeteciler, yaşamın vazgeçilmez unsurları arasına girmiştir. Bizler mesai arkadaşı olarak gördüğümüz gazetecilerin her zaman yanındayız” dedi.
GÜNDEM
Turnuva Start Aldı--Video
Turnuva Start Aldı--Video
İlimizde 18 mahalleden 252 sporcunun katılımı ile ‘Mahalleler Arası Futbol Turnuvası´ başladı. Yaklaşık 1 ay sürecek olan maçlar sonucunda dereceye giren takımlara kupa ve madalya takdim edilecek.
SPOR
DOLAR
7.4485
EURO
9.0235
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bir kavme su dağıtan,onların hepsinden sonra su içeçektir.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1

1