Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Kültür Turizmi İçin Sivas´ı Seçin
Kültür Turizmi İçin Sivas´ı Seçin
Birtakım temas ve incelemelerde bulunmak üzere Sivas´a gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan; Selçuklular devrinde Da´rül-ala (güzellikler beldesi) olarak anılan ilimizden övgüyle bahsetti. Tarihi çok eskilere dayanan Sivas´ın kültür turizmi alanında önemli bir destinasyon olduğunu ifade eden Demircan, turistleri Sivas´a davet etti. İlimizde kültür ve turizm alanında sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen ve ilgililerden brifing alan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan; “Sivas yaşayan birçok eseriyle tarihimizin taşıyıcı kolonlarından. Sivas başka bir yer. İç turizmde Anadolu medeniyetlerini merak edenlerin özellikle Tokat-Sivas hattını bir arada düşünmelerini öneriyorum. Tokat ve Sivas birbirine çok da yakın iller. Hem kültürde derinleşmek hem de seyahat etmek için doğru bir destinasyon olduğunu düşünüyorum” dedi.
GÜNDEM
“Sivas Sporda Öncü Şehir”
“Sivas Sporda Öncü Şehir”
Bir dizi açılışlara katılmak üzere ilimize gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Sivas eğitimiyle, sanayisiyle, ekonomisiyle ve sporuyla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da öncü şehirlerden olacak. Sivas´tan yetişen gençlerimiz ülkemizi, milletimizi ve şanlı bayrağımızı gururla temsil edecekler” dedi.
SPOR
20 YILDA BÜYÜK İŞLER YAPILDI
20 YILDA BÜYÜK İŞLER YAPILDI
AK Parti´de koronavirüs salgını sebebiyle ara verilen kongre süreci tekrar start aldı. Bu kapsamda Yıldızeli, Doğanşar, Kangal ve Divriği ilçelerinde kongreler gerçekleştirildi. Kongrelerde konuşan TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, 80 yılda yapılamayanı 20 yılda yaptıklarını ifade ederek “Hala yapılması gerekenler var mı? Ebette var ama kim yapar? Tabii ki AK Parti yapar” dedi.
GÜNDEM
SİVAS´TA GÜVEN ORTAMI VAR
SİVAS´TA GÜVEN ORTAMI VAR
Ticaret İl Müdürü Selim Baş; ilimizde 1 Ocak-27 Ağustos tarihleri arasında kurulan ve kapanan firma sayılarına ilişkin bilgi verdi.
GÜNDEM
KONYA ŞEKER´DEN ÇİFTÇİYE DESTEK
KONYA ŞEKER´DEN ÇİFTÇİYE DESTEK
Konya Şeker, tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle zor günler yaşayan ve pandemiye rağmen üretimlerini sürdürme mücadelesi veren üreticilerine 44 milyon 381 bin lira tutarında avans ödemesi yaptı.
GÜNDEM
ÖRENLİCE BARAJIYLA İSTİHDAM ARTACAK
ÖRENLİCE BARAJIYLA İSTİHDAM ARTACAK
Vali Salih Ayhan, Ulaş´ta birtakım ziyaret ve incelemelerde bulundu. Örenlice Barajı inşaatında devam eden çalışmalara ilişkin Devlet Su İşleri (DSİ) 19. Bölge Müdürü İsmail Kaya´dan bilgi alan Ayhan, “Temelden yüksekliği 38.30 metre olan barajda 5.110.000 metreküp su depolanacak olup, 13 bin 490 dekar alanda sulu tarım yapılacaktır. Tesisin işletmeye alınmasıyla 121 kişiye istihdam sağlanarak, ekonomiye yıllık 10 milyon lira katkı sağlanacaktır. Hayırlı olsun.” dedi.
GÜNDEM
KARAR YATIRIMLARI SEKTEYE UĞRATTI
KARAR YATIRIMLARI SEKTEYE UĞRATTI
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, Sivas´ın halen 4. Bölge teşvik kapsamında yerini koruduğunu söyleyerek “Alınan teşvik kararları yapılacak yatırımları da sekteye uğrattı. Böylece verilen sözler de unutuldu. İlimizin yeni yatırımlara ve daha fazla istihdama ihtiyacı vardır. Bunlar da teşvik ve desteklerle olmaktadır” dedi.
GÜNDEM
CHP´li Karasu´dan Teşvik Tepkisi
CHP´li Karasu´dan Teşvik Tepkisi
Yeni yayımlanan teşvik bölgesi kararı ile Sivas´ın yine 4. Bölgede yer aldığını kaydeden CHP Milletvekili Ulaş Karasu, “Teşvik kararıyla Sivas´a yatırım gelmeyeceği garanti altına alındı. Bu kararın ardından STK temsilcilerinden ve Cumhur İttifakı´ndan açıklama bekliyoruz” dedi.
SİYASET
Bahçeşehir´den Türkiye´de Bir İlk
Bahçeşehir´den Türkiye´de Bir İlk
İki yıldan bu yana kullanmakta olduğu Yapay Zekâ Tabanlı Kişiye Özgü Dijital Öğrenme Platformu Metodbox üzerinden yürüttüğü uzaktan eğitim dönemini başarıyla geçiren Bahçeşehir Koleji, Türkiye´nin eğitim entegrasyonlu ilk yerli görüntülü konuşma platformu SeeMeet´i eğitim ve bilişim dünyasının beğenisine sundu.
EĞİTİM
Tarlalardaki Verim Artacak
Tarlalardaki Verim Artacak
Gemerek ilçesinde Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapılan Kartalkaya Barajı´nda çalışmalar devam ediyor. DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, “Barajda depolanacak su ile 37 bin 990 dekar tarım arazisinin sulanması sağlanacak olup sulu tarım ile birlikte hem tarlalardaki verim artacak, hem de yörede ürün çeşitliliği sağlanacaktır” dedi.
GÜNDEM
Planlarımızı Fırsata Çeviriyoruz
Planlarımızı Fırsata Çeviriyoruz
İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine başlayan Cengiz Nayman´a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Ziyaretlerde duyduğu memnuniyeti dile getiren Nayman, “Kamu kurumlarımızdan ve ilçelerimizden gelen muhtarların taleplerini dinliyoruz. Misafirlerimizle planlanan yatırımlar ve sürdürülen çalışmalar hakkında istişarede bulunuyoruz. Çalışmalarımızı ve planlarımızı değerlendirerek fırsata çeviriyoruz” dedi.
GÜNDEM
2 Yeni Aile Sağlık Merkezi´nin Temeli Atıldı
2 Yeni Aile Sağlık Merkezi´nin Temeli Atıldı
Kızılırmak Aile Sağlık Merkezi - 112 Acil Sağlık İstasyonu´nu ile Kardeşler Aile Sağlığı Merkezi´nin temelleri atıldı. Sağlık alanında yatırımların devam edeceğini ve sağlık hizmetinin vatandaşın ayağına götürdüğünü belirten Vali Salih Ayhan, “Dünya ve Türkiye değişirken Sivas´ın da yerinde sayması mümkün değildi. Bu değişimden en büyük payı alan illerin başında geliyoruz. Gerek lojistik, gerek fiziki, gerek bilgi birikim anlamında Türkiye fazlasıyla değişti. Sivas´ta bundan fazlasıyla faydalandı” dedi.
SAĞLIK
Test Kitinde Sıkıntı Yok
Test Kitinde Sıkıntı Yok
AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, ilimizde koronavirüs sürecinin başarıyla yürütüldüğünü ifade ederek “Şehrimizde pandemi süreci boyunca filyasyon ekiplerinin öngörüsü doğrultusunda yaklaşık 30 bin test yapılmıştır. İddia edildiği gibi Sağlık Müdürlüğümüzde Covid-19 test kiti eksiği sıkıntısı söz konusu değildir” dedi.
GÜNDEM
Sivas Hızlı Trene Hazırlanacak
Sivas Hızlı Trene Hazırlanacak
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, şehri yüksek hızlı trene hazırlamak için Vali Salih Ayhan´ın koordinesinde çalıştay düzenleneceğini söyledi. Pandemi dolayısıyla ileri tarihe ertelenen çalıştaya yüksek hızlı trenin faaliyet gösterdiği illerdeki oda başkanları da katılacak. Toplantıda turizmden hizmet sektörüne kadar mevcut durum ele alınacak.
GÜNDEM
Bahçeşehir Üniversitesi Almanya´da Lise Açtı
Bahçeşehir Üniversitesi Almanya´da Lise Açtı
Almanya´nın başkenti Berlin´de 8 yıl önce üniversite kampüsü açan Bahçeşehir Üniversitesi, şimdi de Mentora Gymnasium´un kapılarını, öğrencilere açıyor. 10 Ağustos´tan itibaren eğitime başlayan lise, eyalet eğitim müfredatını uygulayacak.
GÜNDEM
Bakımlı Olmayan Evler Satılmıyor--Video
Bakımlı Olmayan Evler Satılmıyor--Video
İlimizde emlak sektöründe yaşanan gelişmeleri değerlendirerek gayrimenkulünü satmayı planlayan vatandaşlara uyarılarda bulunan Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır, “İkinci el konutlar maalesef elde kaldı. Özellikle ikinci el konutlarda eğer evi 30 seneyi aşmışsa tadilat yapması gerekiyor. Aslında 30 yaş ile sınırlandırmamak lazım. 10 yaşında da olabilir ama içi bakım istiyorsa mutlaka tadilat yaptırması gerekiyor. Boyasını, badasını, laminantını, kapısını, penceresini yaptırması gerekiyor ki satabilsin” dedi.
GÜNDEM
Ekonomiye Güç Katacak
Ekonomiye Güç Katacak
Elbeyli Göleti´nde çalışmaların devam ettiğini açıklayan Devlet Su İşleri Genel Müdürü Kaya Yıldız, “Projenin tamamlanması ile bölgede istihdama katkı sağlanması ve yapılacak sulu tarım ile birlikte 2020 birim fiyatları ile milli ekonomiye yıllık 1 milyon 929 bin 891 lira gelir artışı sağlanması hedeflenmektedir” dedi.
GÜNDEM
Katma Değeri Yüksek Ürünler Üretiliyor
  Katma Değeri Yüksek Ürünler Üretiliyor
Yıldızeli ilçesinde çeşitli temaslarda bulunan Vali Salih Ayhan, ilimizde ilk kez ekilen kimyon tarlasında incelemelerde bulundu. Üreticiyi tebrik eden Ayhan, “Örnek bir uygulama. İlk olmak kolay değildir. İklimimizin müsait olması ve bilgi birikimimizin yüksek olması ile birlikte bu sene ilk uygulamayı yaptık. Sivas´ımızda katma değeri yüksek ürünlerin yetiştirilmesini sağlamak tek amacımız" dedi.
GÜNDEM
Virüs Tehdidi Devam Ediyor
Virüs Tehdidi Devam Ediyor
2020 yılı 3. Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının ana gündem maddesi koronavirüs oldu. Salgınla mücadele kapsamda yürütülen çalışmalara ilişkin bilgiler veren Ayhan, virüsün yayılım hızında azalma olmadığını belirterek dikkatli olunmasını istedi. İlimizde ilk koronavirüs vakasının 17 Mart tarihinde gerçekleştirildiğini dile getiren Vali Salih Ayhan, “Şu ana kadar salgın ile mücadele ve sosyal hayatın kontrolü noktasında 50 Hıfzıssıhha Kurulu Kararı aldık. Virüsün yayılım hızında hiçbir düşüş yok. Şimdiye kadar 32 yerleşim yerinde karantina tedbiri uyguladık. Vefa iletişim Merkezimiz ise şu ana kadar 356 bin çağrı aldı. 114 binin üzerinde talep Vefa Sosyal Destek ekiplerimiz tarafından yerine getirildi” dedi.
GÜNDEM
Dereceye Giren Öğrencilere Ödül
Dereceye Giren Öğrencilere Ödül
2020 LGS´de dereceye girerek Sivas´a gurur yaşatan öğrenciler Valilik tarafından düzenlenen programla ödüllendirildi. Öğrencilere bisiklet, diz üstü bilgisayar ve tablet bilgisayar hediye edilen programda konuşan AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, “Eğitime büyük önem veren ve her zaman eğitim ile ilgili çalışmalara destek veren Sayın Valimize, Milli Eğitim Müdürümüze, öğretmenlerimize, velilerimize ve bizleri gururlandıran öğrencilerimize teşekkür ediyorum" dedi.
GÜNDEM
Örenlice Barajı İstihdamı Artıracak
Örenlice Barajı İstihdamı Artıracak
Ulaş Örenlice Barajında çalışmaların devam ettiğini söyleyen Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, “Projenin tamamlanması ile bölgede istihdama katkı sağlanması ve yapılacak sulu tarım ile birlikte 2020 birim fiyatları ile milli ekonomiye yıllık 9 milyon 674 bin 961 lira gelir artışı sağlanması hedeflenmektedir” dedi.
GÜNDEM
Faizler Düştü Satışlar Patladı
Faizler Düştü Satışlar Patladı
Hükümetin kamu bankaları aracılığıyla başlattığı kredi destek kampanyaları Sivas´ta sonuç verdi. İlimizde konut satışlarının Haziran ayında geçen yılın aynı ayına göre bin 82 adet artarak yüzde 241 oranında yükseldiğini söyleyen SEMDER Başkanı Kerim Çayır, “Kamu bankalarının sıfır veya ikinci el konut alımlarında çok düşük faiz oranı ile kredi imkanları sunmaya başlaması ilimizde konut satışlarını adeta patlattı. Cumhuriyet tarihinin görülmemiş fırsatından yararlanılması noktasında 1 ay önce olduğu gibi şimdi de yatırım yapmak isteyen hemşehrilerimize ‘tarihi fırsatı kaçırmayın´ diyorum” dedi.
GÜNDEM
Sivas Eğitimde Aslan Payını Aldı
Sivas Eğitimde Aslan Payını Aldı
İlimizde çalışmaları devam eden okul inşaatlarında incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, “Türkiye´de fiziki altyapı anlamında Sivas, eğitimde en iyi illerden bir tanesi. Burada geçmiş dönemde bakanlık yapmış TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekilimiz Sayın İsmet Yılmaz´ın, milletvekillerimizin, bizlerin ve yerelde de kamu kurum ve kuruluşların temsilcilerinin bu işi sahiplenmesiyle Sivas eğitimde aslan payını aldı" dedi.
GÜNDEM
Devletimiz Yaptı Milletimiz Koruyacak
Devletimiz Yaptı Milletimiz Koruyacak
Kızılöz ve Kartalca köylerine giderek yapılan sulama tesislerinde incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, “İl Özel İdaresi tecrübesiyle birikimiyle çiftçimize destek oluyor. Yatırımları devletimiz yaptı, çiftimiz koruyacak. Her iki köyümüzde toplam 200 dekar alan sulanacak. Sulama tesislerimiz çiftçilerimize hayırlı olsun” dedi.
GÜNDEM
Güresin İle Ürün Çeşitliliği Artacak
  Güresin İle Ürün Çeşitliliği Artacak
Divriği Güresin Barajında çalışmaların devam ettiğini açıklayan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, “Güresin Barajının tamamlanması ile 3 bin 340 dekar arazinin sulanması sağlanacak olup bölgede yapılacak sulu tarım ile birlikte hem tarlalardaki verim artacak hem de yörede ürün çeşitliliği sağlanacaktır. 2020 birim fiyatları ile milli ekonomiye yıllık 3 milyon 958 bin 631 TL gelir artışı sağlanması hedeflenmektedir” dedi.
GÜNDEM
TÜRASAŞ İçin Toplandılar
TÜRASAŞ İçin Toplandılar
Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayi Anonim Şirketinin (TÜRASAŞ) kuruluşunu değerlendirmek amacıyla Sivas Ticaret ve Sanayi Odası´nın (STSO) öncülüğünde video konferans sistemi ile toplantı düzenlendi.
GÜNDEM
Devletimizin İmkanları Her Daim Yanınızda
Devletimizin İmkanları Her Daim Yanınızda
Suşehri ilçesinde birtakım temas ve incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, Şehit Jandarma Er Bayram Yüce´nin Asağısarıca köyünde yaşayan babası Rasim Yüce´yi hanesinde ziyaret etti. Şehit ailesi ile yakından ilgilenen Vali Ayhan, "Sizler, şehidimizin mukaddes birer emanetisiniz. Devletimiz, tüm imkanları ile her daim yanınızdadır. Sağlıklı ömür diliyorum." dedi.
GÜNDEM
110 Bin Çağrı Cevaplandı
110 Bin Çağrı Cevaplandı
Zara ilçesinde birtakım temas ve ziyaretlerde bulunan Vali Salih Ayhan, Vefa Sosyal Destek Gruplarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi. İlimizde salgınla mücadelede yürütülen çalışmalara değinen Vali Ayhan, “İl genelinde bin 890 civarında ekibimiz çalıştı. Bu süreçte açıkta kalan, isteği yerine getirilmeyen vatandaşımız kalmadı. Ayrıca 110 bin çağrıya cevap verdik, istekler yerine getirildi. Bundan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Sivas´ımızda örnek bir çalışma sergilendi" dedi.
GÜNDEM
ÇEDAŞ, Tüm Tedbirleri Aldı
ÇEDAŞ, Tüm Tedbirleri Aldı
Kesintisiz enerji için mevsimsel etkileri yakından takip eden ve bünyesinde 6 kişiden oluşan Meteoroloji Grubu´ndan düzenli rapor alarak çalışmalarını sürdüren ÇEDAŞ, yaz aylarında artan sıcaklıkların kesinti ve arızaya neden olmaması için tüm hazırlıklarını tamamladı.
GÜNDEM
Bakan Soylu´dan Sivas´a Açık Çek
Bakan Soylu´dan Sivas´a Açık Çek
Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´yu makamında ziyaret etti.
GÜNDEM
Alper Duran
Alper Duran
Kavgacı Türkler
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Anlamamız İçin Kaç Örnek Lazım
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Eleştiri Hakkınızdır Ancak Takdir Etmekte Hakkınız Olsun
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Galibiyet Güzel Ama…
Yunus Tepe
Yunus Tepe
“Telaş ve Talaş”
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Camilerimiz ve Önemi
Taner Karabal
Taner Karabal
Âşık Veysel…
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Soru -Yorum
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.8179
EURO
9.2677
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hakkın dile getirilmesi gereken yerde susan, dilsiz şeytandır.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3