Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
TÜBİTAK Destek Verecek
  TÜBİTAK Destek Verecek
Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin hazırladığı “Sayısal Görüntü İşleme Teknikleri ile Araç Altı Yabancı Cisim Tespiti” projesi TÜBİTAK tarafından desteklenecek.
GÜNDEM
Koronavirüsü Görüntülediler
Koronavirüsü Görüntülediler
Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Hakan Işıdan, yeni tip koronavirüsün yapısını üç boyutlu görüntülemeyi başaran çalışmada yer aldı.
GÜNDEM
Maske Kullanımını Eğlenceli Hale Getirdiler
Maske Kullanımını Eğlenceli Hale Getirdiler
Sivas´ta bir kafe maske kullanımına dikkat çekmek için bulduğu ilginç yöntemle maske kullanımını eğlenceli hale getirmeyi başardı.
GÜNDEM
Mikrokredi Desteği Artarak Devam Ediyor
Mikrokredi Desteği Artarak Devam Ediyor
Türkiye Grameen Mikrofinans Programının (TGMP), dar gelirli kadınların ekonomik hayata dâhil olmaları için sağlamış olduğu mikrokredi desteği 990 milyon liraya ulaştı.
GÜNDEM
Hayvancılığa Katkı Sağlayacak
Hayvancılığa Katkı Sağlayacak
“Köyümde Yaşamak İçin Bir ‘Sürü´ Nedenim Var Projesi” hayata geçirildi. Proje ile Sivas´ta küçükbaş hayvancılığı geliştirmek, yerli ırk olan Kangal Akkaraman koyun yetiştiriciliğini yaygınlaştırmak ve kırsalda yaşayan vatandaşların hayat standartlarını yükseltmek amaçlanıyor.
GÜNDEM
Dijital Dönüşüm Zorunlu Oldu
Dijital Dönüşüm Zorunlu Oldu
Esnaf ve sanatkarın e-ticarete ve dijital dönüşüme ayak uydurabilmesi için destek paketi hazırlanması gerektiğini söyleyen Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Her zaman önemini vurguluyorduk fakat bu süreçte daha iyi anladık ki e-ticarete hakim olmayan, dijital dünyaya adapte olmayan esnaf, rekabette geri kalıyor. Dijital dönüşüm maliyet artıran, ekstra bir durum değil aksine bir zorunluluk haline geldi. Esnafımızın, online alışveriş ile kendini geliştirmesi şart oldu. Ekonominin çarklarını döndüren esnaf, esnafın çarklarını döndüren de işte bu dönüşüm olmalı” dedi.
GÜNDEM
Milli Motora Sivas Desteği--Video
Milli Motora Sivas Desteği--Video
Cumhuriyet Üniversitesi milli motor üretimi konusunda önemli bir projeye imza attı. Teknoloji Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi İlker Temizer´in milli motor teknolojisi alanında yaptığı çalışma TÜBİTAK´tan destek görmeye hak kazandı. Temizer, “Projemiz başarıya ulaştıktan sonra inşallah yerli motor teknolojisine katkı sağlayacak. Milli motor teknolojisini ilerletecek” dedi.
GÜNDEM
Müjdeyi Sivaslılarla Paylaşacağız
Müjdeyi Sivaslılarla Paylaşacağız
Çeşitli program ve ziyaretler gerçekleştirmek üzere ilimize gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ÇEDAŞ´ın kullanmış olduğu arazi ve hizmet birimleriyle ilgili Valilik ve Belediyenin talebi olduğunu söyleyerek “Söz konusu arazi ve hizmet birimlerinin şehir merkezinde daha farklı kamusal hizmetlerde kullanılması talebi var. Bu talebe pozitif olarak yaklaştık. En kısa sürede burayla ilgi müjdeyi Sivaslılarla paylaşacağız” dedi.
GÜNDEM
İlk Yerli Ve Milli Atıf Sistemi: İSNAD
İlk Yerli Ve Milli Atıf Sistemi: İSNAD
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “İSNAD Atıf Sistemi´nin 376 sosyal bilim dergisi, 63 bin makale taraması var. Birçok üniversitemiz ve enstitümüz İSNAD Atıf Sistemi´ni kullanıyor. Yapmak istediğimiz şeylerden biri de Atıf Sistemini İslam Dünyasında ve Türk Dünyasında da kullandırmak.” dedi.
GÜNDEM
Devletimizin İmkanları Her Daim Yanınızda
Devletimizin İmkanları Her Daim Yanınızda
Suşehri ilçesinde birtakım temas ve incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, Şehit Jandarma Er Bayram Yüce´nin Asağısarıca köyünde yaşayan babası Rasim Yüce´yi hanesinde ziyaret etti. Şehit ailesi ile yakından ilgilenen Vali Ayhan, "Sizler, şehidimizin mukaddes birer emanetisiniz. Devletimiz, tüm imkanları ile her daim yanınızdadır. Sağlıklı ömür diliyorum." dedi.
GÜNDEM
Tohumda Dev Atılım
Tohumda Dev Atılım
Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi´nin Konya Şeker ile birlikte yürüttüğü buğday, şeker pancarı, kabak, kavun, hıyar, domates ve biber tohumu çalışmaları meyvesini vermeye başladı.
GÜNDEM
Sivas´ta Asfalt Yüklü Kamyon Devrildi: 4 Yaralı
Sivas´ta Asfalt Yüklü Kamyon Devrildi: 4 Yaralı
Sivas´ta devrilen kamyonla, otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı.
GÜNDEM
Türk Filmlerini Tercih Ettik
Türk Filmlerini Tercih Ettik
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan 2019 yılına ilişkin sinema istatistiklerine göre ilimizde bulunan 17 sinema salonunda gösterilen 429 filmi 227 bin 324 kişi izledi. Seyircilerin 148 bin 659´u yerli filmleri tercih etti.
GÜNDEM
Terör Yuvaları Yerle Bir Edildi
Terör Yuvaları Yerle Bir Edildi
Irak´ın kuzeyinden karakol ve üs bölgelerine taciz ve saldırı teşebbüslerini artırarak hudut ve halkın güvenliğini tehdit eden PKK terör örgütüne yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Pençe-Kartal Harekatı başlatıldı. Önceki gün gece saatlerinde start alan operasyonda teröristlere ait 81 hedef yerle bir edildi.
GÜNDEM
700 Kişiye İş Kapısı
700 Kişiye İş Kapısı
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Alonet Bilgi Teknolojileri AŞ arasında istihdam taahhüt ve işbirliği protokolü imzalandı. Protokol töreninde konuşan Alonet Bilgi Teknolojileri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dursun, “500 kişilik işin toplamda 700 kişilik istihdamı olacak " dedi.
GÜNDEM
Belediye Asfalt Sezonunu Açtı--Video
Belediye Asfalt Sezonunu Açtı--Video
Sivas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri havaların ısınmasıyla birlikte asfalt serme çalışmalarına başladı. 2020 yılında ilimizin birçok cadde ile kavşaklarında yapılacak asfalt çalışmalarının startı Şeyh Şamil Mahallesi´nde bulunan Hamza Yerlikaya Caddesi´nden verildi.
GÜNDEM
Kaz Gölü Kurtuldu
Kaz Gölü Kurtuldu
Koruma altına alınan Kaz gölü kurumaktan kurtarılarak doğal görünümüne yeniden kavuştu.
GÜNDEM
Tüneller Ortaya Çıkarılmalı
Tüneller Ortaya Çıkarılmalı
Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahat Türkmenoğlu, “Kalenin altından geçen tarihi tünellerin varlığını herkes biliyor. Kale Evleri Projesi sürerken bir yandan da bu tünellerin ortaya çıkarılarak turizme kazandırılması çok önemli. Bu tüneller hem Kale Evleri Projesi´ne ayrı bir değer katacaktır hem de proje tamamlandıktan sonra daha çok yerli turistin ilgi odağı olacaktır” dedi.
GÜNDEM
Turistler Akın Edecek
Turistler Akın Edecek
Hilmi Bilgin başkanlığındaki Sivas Belediyesi, şehrin önemli değerlerinden olan Sıcak ve Soğuk Çermik´in daha fazla ziyaretçi çekmesi için düğmeye bastı. Kaplıcaları ziyaret ederek ilgililerden bilgi alan Başkan Bilgin, hayatı geçirecekleri projelerle çermiklerin yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı haline geleceğini söyledi.
GÜNDEM
Milli SİHA´larımız Sivas´ta Üretilsin
Milli SİHA´larımız  Sivas´ta Üretilsin
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, Türkiye´nin ilk milli Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) Sistemi Bayraktar TB2´nin mimarı olan Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar´ı Sivas´a yatırım yapmaya davet etti.
GÜNDEM
Yerli İmplant Hamlesi
Yerli İmplant Hamlesi
İlimizin uluslararası camiada tanıtımına katkı sağlayacak, tamamen yerli ve milli olarak üretilen ve yüksek teknoloji gerektiren materyaller ile geliştirilen yerli implantın tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. ESTAŞ ile Cumhuriyet Üniversitesi iş birliğinde hayata geçirilen implantın tüm dünyaya ihraç edilmesi hedefleniyor.
GÜNDEM
Hafik´te Mor Patates Ekildi
Hafik´te Mor Patates Ekildi
Hafik´in Göydün köyünde, Türkiye´de son yıllarda yaygınlaştırılmaya çalışılan "mor patates" ekildi. Karbonhidrat, potasyum, C vitamini, folik asit ve demir kaynağı olan mor patatesin, hücreleri koruyan ve vücudu iyileştirmede yardımcı olan antosiyaninler sayesinde kanser hücrelerinin çoğalmasını azaltmada ve daha birçok rahatsızlığın giderilmesinde aktif rol oynadığı biliniyor.
GÜNDEM
İşsizliğin Çözümü Kararnamede
İşsizliğin Çözümü Kararnamede
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, koronavirüs salgınının il ekonomisine etkilerini değerlendirdi. Bu süreçte Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nin teşvik kapsamındaki yerinin değişmesine ilişkin kararnamenin imzalanması gerektiğini ifade eden Eken, “Kararnamenin imzalanmasının tam zamanıdır. Fabrikaların açılması ile Sivas´taki işsizlik problemi ortadan kalkacaktır. Aksi takdirde işsizlik problemini başka türlü ortadan kaldırma şansımız gözükmüyor” dedi.
GÜNDEM
En Çok Gol Atan Yerli Oyuncular Sivasspor´da
En Çok Gol Atan Yerli Oyuncular Sivasspor´da
Süper Lig´in 26 haftalık periyodunda en çok gol atan yerli oyuncular Sivasspor´dan çıktı. Gol krallığı listesinde Yiğidolar´dan 3 futbolcu yer aldı.
SPOR
Sivaslı Fotoğrafçı Onları Deklanşörle Avlıyor
Sivaslı Fotoğrafçı Onları Deklanşörle Avlıyor
Yaban hayatı fotoğrafçılığı yapan üniversite öğrencisi, Sivas´ta 80´e yakın göçmen kuşu fotoğraflamayı başardı.
GÜNDEM
Erdoğan Yeşilyurt´u da İstiyor
Erdoğan Yeşilyurt´u da İstiyor
Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç ile yakından ilgilenen Galatasaray, transfer listesine son olarak Sivassporlu Erdoğan Yeşilyurt´u dahil etti.
SPOR
Numune´ye Destek Olacak
Numune´ye Destek Olacak
Numune Hastanesi İstasyon Ek Binasının tadilat ihalesi gerçekleştirildiğini anımsatan Vali Salih Ayhan, “Hastalarımıza tek bir noktada değil, ulaşılabilir her noktada hizmet vermek istiyoruz. Yeni hali ile hastalarımıza hizmet verecek olan ek binamız, Numune Hastanesine de destek vermiş olacak” dedi.
GÜNDEM
İstasyon Ek Bina Hizmete Açılacak
İstasyon Ek Bina Hizmete Açılacak
Numune Hastanesi İstasyon Ek Binasının tadilat ihalesi gerçekleştirildi. 2,5 ay içerisinde hastanenin ameliyathane, yoğun bakım üniteleri, acil servisleri ve diğer mekanik tesisleri modernize edilerek yeniden Sivaslıların hizmetine sunulacak. AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, konuya ilişkin sosyal medya hesabından “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´a teşekkür ediyor, yeni hastanemizin aziz hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” paylaşımında bulundu.
GÜNDEM
8 Futbolcudan Hastaneye Koronavirüs Yardımı
8 Futbolcudan Hastaneye Koronavirüs Yardımı
Demir Grup Sivasspor´un yerli futbolcuları bir araya gelerek İzmir Tepecik Hastanesi´ne 12 yatak aldı. Futbolcuların bu davranışı örnek olarak gösterildi.
SPOR
Koyun Yetiştiriciliği Teşvik Edilmeli
  Koyun Yetiştiriciliği Teşvik Edilmeli
‘Hedef; 1 Milyon Kangal Akkaraman Koyunu´ projesinin değerlendirme toplantısında konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız, Sivas´ın koyunculuğun merkezi haline getirilebilecek potansiyeli barındırdığını belirterek, " İlimizin toplam küçükbaş hayvan varlığı yaklaşık olarak 636 bindir. Meralarımızın değerlendirilerek milli ekonomiye et ve süt olarak kazandırılması için üstün verimli Kangal Akkaraman ırkı koyun yetiştiriciliğinin teşvik edilmesi gerekmektedir” dedi.
GÜNDEM
Alper Duran
Alper Duran
Kavgacı Türkler
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Anlamamız İçin Kaç Örnek Lazım
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Eleştiri Hakkınızdır Ancak Takdir Etmekte Hakkınız Olsun
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Galibiyet Güzel Ama…
Yunus Tepe
Yunus Tepe
“Telaş ve Talaş”
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Camilerimiz ve Önemi
Taner Karabal
Taner Karabal
Âşık Veysel…
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Soru -Yorum
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.8179
EURO
9.2677
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bilimin bulunmadığı yer, suyu olmayan kentte benzer…

Hacı Bektaşı Veli
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5