Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Nüfusun Yüzde 12´si Engelli
Nüfusun Yüzde 12´si Engelli
Cumhuriyet Üniversitesi Suşehri Timur Karabal Meslek Yüksekokulu´nda engelli bireylerin topluma katılımı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla konferans düzenlendi. Programa konuşmacı olarak katılan Dr. Didem Kayahan Yüksel, Türkiye´de 5 milyona yakın engellinin bulunduğunu belirterek bunun da nüfusun yüzde 12´sine tekabül ettiğini söyledi.
GÜNDEM
300 Fikir 300 Proje
300 Fikir 300 Proje
26 Aralık 2018´de düzenlenen Sivas Çalıştayının 1. yılında değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen çalıştayın ardından yürütülen çalışmalar hakkında bilgi vererek “2020 yılı için merkez ve ilçelerimizi kapsayan, kurumlarımızın yapısını sürekli dinamik tutacak ve toplumun kılcal damarlarına nüfuz edecek ‘Sivas İçin 300 Fikir, 300 Proje´ vizyonumuzu Ocak ayı içerisinde kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.
GÜNDEM
Organ Bağışı Sayısı Yetersiz
Organ Bağışı Sayısı Yetersiz
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi´nde “Organ Bağışı ve Yoğun Bakım Eğitimi” isimli program düzenlendi. Programda konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Alim, “Son yıllarda organ bağışı konusu üzerinde çok daha fazla durulmaya başladı. Yurdumuzdaki sayı çok yetersiz. Bağış konusundaki sayılara bakacak olursak bayanların bağış yapma oranının erkeklerden çok daha fazla olduğunu görüyoruz” dedi.
GÜNDEM
Mazeret Kalmadı
Mazeret Kalmadı
1-7 Aralık tarihleri arasında kutlanan 112 Acil Sağlık Hizmetleri kapsamında Sağlık İl Müdürlüğü tarafından Kongre müzesi bahçesinde tanıtım programı düzenlendi. 112 Acil Sağlık Hizmetleri envanterinde bulunan araçların sergilendiği programda konuşan Vali Salih Ayhan, “Sivas, sağlıktan payını en fazla alan illerin başında geliyor. Yatak kapasitemiz, çalışan sayımız, doktor sayısı, fiziki yapı ve araç anlamında hiçbir mazeretimiz kalmadı. Vatandaşlarımıza güzel hizmetleri hep beraber yapacağız” dedi.
GÜNDEM
Engellilere Acımayın
Engellilere Acımayın
3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Cumhuriyet Üniversitesi´nde “Engel Olmayalım Destek Olalım” adlı söyleşi gerçekleştirildi. Programda konuşan Rektör Başdanışmanı ve CENGEL Koordinatörü Prof. Dr. Recep Toparlı, engellilere acıyarak bakmak yerine, onlara destek olmanın önemli olduğunun altını çizerek “Engelini istismar eden engellinin yanında değilim ben. Engellilere parayla değil, sizin yapacağınız tek şey destek olacaksınız. Etrafınızdakilere anlatacaksınız. Acımayacaksınız. Acıma hissini tamamen sıfıra indireceksiniz” dedi.
GÜNDEM
Mesleğin İtibarı Artırılmalı
Mesleğin İtibarı Artırılmalı
Türk Eğitim-Sen Sivas Şube Başkanı Nuri Eryıldız, öğretmenlere ve eğitim çalışanlarına yönelik şiddete hayır demek amacıyla çok sayıda sendika üyesiyle birlikte Merkez PTT´den Cumhurbaşkanına Recep Tayyip Erdoğan´a mektup gönderdi. Eğitimcilere yönelik şiddet olaylarının son dönemde sürekli arttığını ifade eden Başkan Eryıldız, “Bu noktada atılacak ilk adım öğretmenlik mesleğinin itibarını artırıcı tedbirleri almaktır” dedi.
GÜNDEM
Bütçe, 25 Milyon Lira Arttı--Video
Bütçe, 25 Milyon Lira Arttı--Video
2019 bütçesi 160 milyon lira olan İl Özel İdaresi´nin 2020 yılı bütçesi 185 milyon lira olarak kabul edildi. Bütçeye ilişkin söz alan MHP Grup Başkan Vekili Bekir Tanyıldız, “Elimizden geldiğince ilimizin her köşesine hizmet götürme gayreti içerisinde olacağız. Ayrıca merkezi hükümete giderek, ek bütçe konusunda da beklentilerimiz var” dedi.
GÜNDEM
Çiftçilere ÇKS Uyarısı
Çiftçilere ÇKS Uyarısı
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada tarımsal destekleme kapsamında bu yıl yapılacak ödemelere ilişkin şartların belli olduğu bildirilerek “Tarımsal desteklerden faydalanacak olan çiftçilerin Çiftçi Kayıt Sistemi´ndeki (ÇKS) bilgilerini güncelleştirmeleri, ilgili uygulama tebliğinde belirtilen şartları yerine getirmeleri gerekmektedir” denildi.
GÜNDEM
Sinsi Tehlike: Karbonmonoksit
Sinsi Tehlike: Karbonmonoksit
Sağlık İl Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada ile vatandaşları havaların soğumasıyla birlikte artan karbonmonoksit zehirlenmesi vakalarına karşı uyarıldı. Açıklamada, “Karbonmonoksit, vücuda solunum yolu ile girer ve doğrudan kana geçerek oksijen alımını engeller zehirlenme ve ölüme neden olur. Doğalgaz, kömür vb. ısıtma amacıyla kullanılan her tür soba ve ocakta yanma sırasında oluşur. Karbonmonoksit zehirlenmeleri sıklıkla kapalı ortamlarda açık ocaklar, bacası çekmeyen soba, şofben, bacasız gaz sobalarında yakıtın iyi yanmaması nedeni ile meydana gelir. Karbomonoksitle meydana gelen zehirlenmelerde kısa süre içerisinde tıbbi müdahale yapılmazsa, zehirlenmeler ölümle sonuçlanabilir” denildi.
GÜNDEM
Son Teknoloji Kullanılacak--Video
Son Teknoloji Kullanılacak--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi´nde prostat kanserinin tanısında en son teknoloji olan Galyum-68 PSMA PET-CT sisteminin kullanılacağı ünite hizmete girdi. Bu kapsamda Nükleer Tıp Anabilim Dalında Galyum-68 Ünitesi açıldı.
GÜNDEM
Volkanspor´dan Yetkililere Çağrı!
Volkanspor´dan Yetkililere Çağrı!
Mahalli spor kulüplerinden Sivas Volkanspor, antrenman sahası olmadığından dolayı okul bahçesindeki beton zeminde antrenman yapıyor.
SPOR
İki Projede 6 Yıllık Gecikme
İki Projede 6 Yıllık Gecikme
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu´nun verdiği önergeyle Geminbeli ve Yağdonduran tünelleri toplamda 6 yıl geciktiği ortaya çıktı.
GÜNDEM
Anne Sütünün Önemi Anlatıldı
Anne Sütünün Önemi Anlatıldı
Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi´nde “Anne Sütünün Önemi ve Emzirme” etkinliği düzenlendi. Etkinlikte katılımcılara anne sütünün önemi anlatıldı. Programda konuşan Başhekim Yardımcısı ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çağlar Yıldız, “Anne sütü ilk aşıdır. Anne sütünü almasıyla beraber çocuk hastalıklara karşı daha korunaklı bir hale gelmektedir ve bağışıklık sistemleri daha güçlü bir hal almaktadır” dedi.
GÜNDEM
Ağız Sütü İlk Aşıdır
Ağız Sütü İlk Aşıdır
1-7 Ekim Emzirme Haftası nedeniyle yazılı açıklama yaparak önemli uyarılarda bulunan Sağlık İl Müdürü Fethullah Selçuk Moğulkoç, “Doğumdan sonra gelen ağız sütü bebeğin ilk aşısıdır, onu hastalıklardan korur. Anne sütündeki yağ, karbonhidrat ve proteinler bebek için ideal bir bileşimdir. Anne sütü alan bebeklerde kansızlık daha az görülür. Çünkü anne sütü içinde yeterli demir vardır ve bebek tarafından iyi emilir. Anne sütü en doğal ve taze besindir, bebekler için doğal bir ağrı kesicidir" dedi.
GÜNDEM
Sivas Katmeri Tescillendi--Video
Sivas Katmeri Tescillendi--Video
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, Sivas´a özgü yöresel lezzetlerden birisi olan Sivas katmerinin, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillendiğini açıkladı. Başkan Eken, “Sivas köftesinin ardından STSO yaptığı başvuru kabul edildi ve katmerimiz de Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından ´Sivas Katmeri´ olarak tescillendi. Sivas, zengin mutfağı ile gastronomi alanında da Türkiye´nin en önemli illeri arasında yer almaktadır. Ancak birçok platformda söylediğimiz gibi tanıtım konusunda yetersiz kalınması şehrimize ait ürünlerin tanıtımını da olumsuz etkilemektedir. Elması, kavunu, kuru fasulyesi, turşusu, köftesi ve katmeri ile Sivas´ı her yönüyle tanıtmamız gerekmektedir” dedi.
GÜNDEM
Sosyal Devletle Bağdaşmaz
Sosyal Devletle Bağdaşmaz
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Ulaş Karasu, 17 Eylül tarihli sayımızda “Sivas´a Çocuk Nöroloğu Atanması İçin 178 Bin Çocuğa İhtiyaç Var!” başlıklı haberimizi TBMM´ye taşıdı. Konuya ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca´nın yanıtlaması istemiyle Meclis´e soru önergesi veren Milletvekili Karasu, Bakanlığın Sivas´a çocuk kardiyoloğu ve çocuk nöroloğu atanmamasını çocuk nüfusun yetersiz olmasına bağlamasının sosyal devlet anlayışıyla bağdaşmadığını ifade etti.
SAĞLIK
Sonuna Kadar Mücadele Ettik
Sonuna Kadar Mücadele Ettik
Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan, sendikalarının Sivas şubesi tarafından tertip edilen toplantıya katıldı. Toplu sözleşmede en az yüzde 18´lik artış için mücadele ettiklerini ifade eden Çalışkan, “Hükümetin verdiği 14´lük zammı kabul etmedik ve sonuçta hakem heyetine taşındı. Sonuçta hükümetin verdiği yüzde 14´lük zammı hakem heyeti 6´ya 5 oyla kabul etti. Verilen zammı biz yetersiz bulduk ve sonuna kadar mücadele ettik” dedi.
GÜNDEM
Müsaade Etmeyeceğiz--Video
Müsaade Etmeyeceğiz--Video
19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle ülkemizde olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinlikler düzenlendi. Kent Meydanı´nda Atatürk Anıtı´na çelenk bırakılmasıyla başlayan etkinliklerde konuşan Kıbrıs gazisi Süha Tan, “Topraklarımızın bir daha istila edilmesine, bölünmesine, hürriyet ve bağımsızlığımıza göz dikilmesine ne biz ne de bizden sonraki nesiller hiçbir zaman müsaade etmeyecektir. İnanıyoruz ki kan dökülerek vatan olan bu topraklar bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk milletinin en kutsal emaneti olarak korunacaktır” dedi.
GÜNDEM
178 Bin Çocuğa İhtiyaç Var!
 178 Bin Çocuğa İhtiyaç Var!
Sağlık Bakanlığı, ilimizde ailelerin mağduriyet yaşamasına ve çevre şehirlere gitmesine neden olan çocuk kardiyoloğu ile çocuk nöroloğu eksikliğine ilişkin açıklamada bulundu. İlimizde yaşayan H. A. isimli vatandaşın bu alanlarda doktor bulunmaması nedeniyle TBMM Dilekçe Komisyonu´na başvurması üzerine açıklama yapan Sağlık Bakanlığı, Sivas´a çocuk kardiyoloğu ve çocuk nöroloğu atanmamasını çocuk nüfusun yetersiz olmasına bağladı. Bakanlığa bağlı sağlık tesislerinde 313 bin 470 çocuk nüfusuna bir çocuk nörolojisi uzmanı, 198 bin 985 çocuk nüfusuna ise bir çocuk kardiyolojisi uzmanı düştüğünün belirtildiği açıklamada, Sivas´ın çocuk nüfusunun 134 bin 866 olduğu belirtildi. Bakanlığın verdiği cevaba göre, ilimizde çocuk nöroloğu görevlendirilmesi için 178 bin, çocuk kardiyoloğu görevlendirilmesi için ise 64 bin 119 çocuğa ihtiyaç var.
GÜNDEM
Özyürek, Kangal Sahipsiz Değildir
Özyürek, Kangal Sahipsiz Değildir
MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Sivas´ın Kangal ilçesinde ikili eğitim veren Kuşkayası İlköğretim Okulu´nun taşımalı sisteme geçirilmesi ve ilçe merkezinde bulunan Çok Programlı Anadolu Lisesinin diğer lise ile birleştirilmesine tepki gösterdi.
GÜNDEM
Kahvaltı Okul Başarısını Artırır--Video
Kahvaltı Okul Başarısını Artırır--Video
Çocuklarda beslenme düzeninin önemine ilişkin bilgiler veren Diyetisyen Ali Kemal Çiftçi, “Zaman problemi yaşayıp hazırlanan sağlıksız kahvaltılar yerine çocukların mutlaka peynir, süt, yumurta gibi besinleri tüketmesi gerekmektedir. Tahıllar da bu dönemde önemlidir. Yeterli ve dengeli yapılan kahvaltı okul başarısını artırır” dedi.
GÜNDEM
Caydırıcı Tedbirler Alınmalı
Caydırıcı Tedbirler Alınmalı
2019-2020 eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle sendika binasında basın açıklaması yapan Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz, eğitim çalışanlarının yaşadığı sorunlara dikkat çekti. En önemli problemlerin başında eğitimcilere yönelik şiddetin geldiğini ifade eden Başkan Temiz, “Eğitimcilere yönelik şiddet engellenmeli, caydırıcı tedbirler alınmalıdır. Bu şiddet sarmalına karşı eğitim çalışanlarını koruyacak, şiddete karşı caydırıcı yasal düzenlemeler yapılmalı, Bakanlık bu konuda sorumluluk üstlenmelidir” dedi.
GÜNDEM
Yatırımcıları Davet Etti
Yatırımcıları Davet Etti
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, ilimizde düzenlenen Orta Anadolu Ekonomi Forumu programında "Orta Anadolu Bölgesi´nde Ekonomi, Sanayi ve Büyüme" konulu 2. oturuma konuşmacı olarak katıldı. Oturumda Sivas´ta teşvikler ve yatırım imkanlarını anlatan Başkan Eken, ilimizin savunma ve uzay havacılık sanayisinde söz sahibi olarak gerekli teşviklerden yararlanması gerektiğini ifade ederek bu konuda iş adamı Ethem Sancak´tan destek istedi. Başkan Eken, “Bu vesile ile Ethem ağabeyimizden bir isteğimiz olacak. Sivas´a öncülük edip bir yatırım başlatırsa bizler de iş adamları olarak paydaş oluruz. Sivas´a büyük firmalar gelirse daha çabuk gelişim yaşanır. Ethem Sancak ağabeyimizi ve yatırımcılarımızı Sivas´a bekliyoruz” dedi.
GÜNDEM
Yeni Teklif Bekliyoruz
Yeni Teklif Bekliyoruz
Sendika binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla Kamu İşveren Heyeti´nin 2020 ve 2021 yılları için kamu görevlilerine sunduğu teklifle ilgili değerlendirmelerde bulunan Memur-Sen Sivas İl Temsilcisi Halil İbrahim Temiz, “Yeni bir teklif ve yeni bir eşik bekliyoruz. Türkiye´ye inanıyor ve Türkiye´nin gücüne itibar ediyoruz. İlimizdeki Memur-Sen teşkilatlarıyla birlikte toplu sözleşme sürecini yakından takip etmeye, bizleri memnun edecek her konuda destek, üzecek ve gerecek her konuda tepki vermeye hazır olduğumuzun bilinmesini istiyoruz” dedi.
GÜNDEM
Çiftçilerimizin Borcu Ertelensin
 Çiftçilerimizin Borcu Ertelensin
Döviz kurundaki artış nedeniyle yeterli miktarda gübre ve ilaç kullanamayan çiftçiler bir şok da yağış yetersizliği nedeniyle yaşadı. Sivas´ta bu yıl yüzde 40 oranında rekolte kaybı yaşandığının altını çizen Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, “2019 yılı çiftçimiz açısından sıkıntılı olduğu için çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatifleri´ne ve Ziraat Bankası´na olan borçlarının faizsiz ertelenmesini talep ediyoruz” dedi.
GÜNDEM
Anne Sütünden Mahrum Etmeyin--Video
Anne Sütünden Mahrum Etmeyin--Video
Dünya Emzirme Haftası nedeniyle açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Suşehri Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nilüfer Tuğut, “İşyerinde emzirme ve emzirme uygulamalarının hayata geçirilmemesi çalışan annelerin bebeklerini bu eşsiz besinden mahrum etmektedir. İş yerinde emzirme uygulamalarının hayata geçirilmesi çok önemli ve gereklidir. Kurum ve kuruluşları emzirmeye destek olmaları için işbirliğine davet ediyorum” dedi.
GÜNDEM
Tüneller Meclis´te
Tüneller Meclis´te
CHP´li Milletvekili Ulaş Karasu, yapımı tamamlanamayan Geminbeli ve Yağdonduran tünellerinin akıbetini gündeme taşıdı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan´ın yanıtlaması istemiyle Meclis´e soru önergesi veren Karasu, “Her iki projenin de ödenek yetersizliğini nedeniyle yapımının durduğu iddiası doğru mudur?” diye sordu.
GÜNDEM
Karasu´dan Soru Önergesi
Karasu´dan Soru Önergesi
Nuri Demirağ Havalimanı´na gerçekleştirilen uçuşların yetersizliğini ve bilet fiyatlarındaki yüksekliği gündeme taşıyan CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından yanıtlanmak üzere Meclis´e soru önergesi verdi.
GÜNDEM
Artırılan Kontenjan Gençlere Zulümdür
Artırılan Kontenjan Gençlere Zulümdür
Türkiye´de son yıllarda eczacılık fakültelerinin sayısının artırılmasına Türkiye Eczacılar Birliği (TEB) 37. Bölge Sivas Eczacı Odası yaptığı yazılı açıklama ile tepki gösterdi. Açıklamada; “Tabeladan ibaret fakülteler, bu ülkenin kaynaklarını boşa harcamaktır. Açılan bu fakülteler sadece birilerine rant sağlamaktadır. İş gücü planlanması yapılmadan açılan fakülteler, artırılan kontenjanlar bu ülkenin gençlerine zulmetmektir; gençlerimizin yarınlarından, ülkemizin geleceğinden çalmaktır” denildi.
GÜNDEM
Tecer Gölü kurudu
 Tecer Gölü kurudu
Ulaş ilçesindeki Tecer Gölü, su kaynaklarının yetersiz olması nedeniyle kurudu.
GÜNDEM
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Kıbrıs´ı İmar Etme Zamanı
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Hiçbirimiz Güvende Değiliz
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Kandil Geceleri Nasıl Geçirilmeli?
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Sivassporum Benim…
Alper Duran
Alper Duran
Kavgacı Türkler
Taner Karabal
Taner Karabal
Âşık Veysel…
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
8.0285
EURO
9.4924
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ali ’ye düşman olan Allah’ a düşman olur.

Hz.Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler