Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Kırağı Kartpostallık Görüntüler Oluşturdu--Video
Kırağı Kartpostallık Görüntüler Oluşturdu--Video
Sivas´ta dondurucu soğuk ve yoğun sis nedeniyle oluşan kırağı kartpostallık görüntüler oluşturdu
GÜNDEM
Sivas Final Biletini Aldı!
Sivas Final Biletini Aldı!
Kayseri´de yoğun katılımla yapılan “Bölgesel Kros Ligi” yarışlarına ilimizi temsilen katılan Gençlikspor bayan atletizm takımı yarışmada ikinci olarak, Bölgesel Kros Ligi Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.
SPOR
İhtiyaçlılar Üşümeyecek
İhtiyaçlılar  Üşümeyecek
Kömür Tevzi deposunu ziyaret eden Vali Salih Ayhan, “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına şimdiye kadar 2 bin 702 ton kömür geldiğini ifade ederek, “Gelen kömürlerden 2 bin 308 ton kömürün dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Kömür dağıtımları hızlı bir şekilde devam etmektedir. Sivas merkezde 4 bin 275 ilçelerde 4 bin 775 aileye toplamda 9 bin ton kömür yardımı yapılacaktır. İlçelerin tamamı teslim edildi. İl merkezinin kömürleri de bu ay içerisinde tamamlanacaktır” dedi.
GÜNDEM
Kışı Nimet Olarak Görüyoruz--Video
Kışı Nimet Olarak Görüyoruz--Video
Sivas İl Özel İdaresi yoğun geçen kış mevsimi nedeniyle kırsalda yaşayan vatandaşların ulaşımda sorun yaşamaması için gerekli tedbirleri aldı
GÜNDEM
Geçer Bu Günler Türkiyem
Geçer Bu Günler Türkiyem
“Müzik ruhun gıdasıdır” diyerek beden sağlığı yanında yeteneklerini de ortaya çıkaran sağlıkçılar bugünlerin de geçeceğine olan inançlarını “Geçer Bu Günler Türkiyem” sloganı ile kısa bir video hazırlayarak gösterdi.
GÜNDEM
Yakacak Desteğine 10 Bin Başvuru--Video
Yakacak Desteğine 10 Bin Başvuru--Video
Sivas Belediyesinin başlattığı yakacak desteğine 10 bin kişi başvurdu
GÜNDEM
Hareketlilik Kazandıracak
Hareketlilik  Kazandıracak
Vali Salih Ayhan, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi ile Sıcak Çermik arasındaki 54 kilometrelik bağlantı yolunun 1. etabında tamamlanan ve standartları arttırılan yol çalışmalarını yerinde inceledi. Karayolları 16. Bölge Müdürü Mustafa Horuz´dan bilgi alan Ayhan, “Bu altyapı çalışması bölgeye ciddi bir hareketlilik kazandıracak, çalışmalar olanca hızıyla devam ediyor” dedi.
GÜNDEM
Başkan´dan Tatlı İkramı--Video
Başkan´dan Tatlı İkramı--Video
Sokağa çıkma kısıtlamasında belediye ekipleri sahada çalışmalarına devam ediyor. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´de hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasında da görevi başında sahada çalışan ekipleri ziyaret ederek onlara tatlı ikram etti.
GÜNDEM
Seda Yapıcı, İlk Kitabını Çıkardı
Seda Yapıcı, İlk Kitabını Çıkardı
Sivas Batı Koleji Okul Öncesi Öğretmeni Seda Yapıcı, altı aylık bir süreç içerisinde yazdığı “Kabul kaderini iyileştirmek” isimli kitabını çıkardı. Satışa çıkan kitap kısa sürede çok sayıda satıldı.
GÜNDEM
Başarılı Ameliyatlara İmza Atılıyor
Başarılı Ameliyatlara İmza Atılıyor
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı´nın bir üst ihtisas alanı olan Cerrahi Onkoloji Kliniği´nde başarılı ameliyatlara imza atılıyor.
GÜNDEM
Fikirleri Projeye Çevirmeliyiz
Fikirleri Projeye Çevirmeliyiz
Kamu, kurum ve kuruluşlarının çalışmalarını yakından takip eden Vali Salih Ayhan, Sivas ORAN Yatırım Destek Ofisi, KOSGEB İl Müdürlüğü ve TKDK İl Koordinatörlüğünü ziyaret ederek yetkililerden brifing aldı. Bu kurumların hibe destekleriyle Sivas´ın ivme kazanmaya devam ettiğini belirten Ayhan, “Asli görevlerimizden bir tanesi de fikir üretmektir. Ortaya sunulan fikirleri projeye çevirerek, takip edilmesini ve sürdürülebilir olmasını sağlamaktır” dedi.
GÜNDEM
Yıldızeli´nin Kırsal Altyapısı Yenilendi--Video
Yıldızeli´nin Kırsal Altyapısı Yenilendi--Video
İl Özel İdaresi tarafından 2020 yılı içerisinde Yıldızeli ilçesinde önemli çalışmalar hayata geçirildi. İlçede 10,9 kilometre I. kat asfalt ve 139 kilometre II. kat asfalt çalışması tamamlandı. Köyde yaşayan vatandaşları çamurdan kurtarmak için yürütülen çalışmalar kapsamında 59 bin 954 metrekare kilitli parke taşı köylere ulaştırılarak döşendi.
GÜNDEM
Tedbirler Sayılara Olumlu Yansıdı
   Tedbirler Sayılara Olumlu Yansıdı
İlimizde koronavirüs salgınının son durumuna ilişkin açıklamalarda bulunan Vali Salih Ayhan, “10 günlük tedbir sürecinin rakamlara yansıdığını söyleyebilirim. Yani ivmenin düşüş aşamasında olduğunu söyleyebilirim. Bu da bizim açımızdan sevindirici bir durumdur ama bu bizi asla rehavete kaptırmasın. Şu an sürecin iyi gittiğini söyleyebilirim” dedi.
GÜNDEM
Ekipler Yoğun Çalıştı--Video
Ekipler Yoğun Çalıştı--Video
Temizliği ile örnek şehirler arasında yer alan Sivas´ta belediyeye bağlı ekipler sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu hafta sonunda yoğun mesaisine aralıksız devam etti.
GÜNDEM
Tedbirlere Uyun, Kurban Olmayın!
Tedbirlere Uyun, Kurban Olmayın!
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; Sivas´ta koronavirüs salgınının son durumu hakkında online olarak Sağlık İl Müdürü Fethullah Selçuk Moğulkoç´tan bilgi aldı. Toplantının ardından sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Bakan Koca; ilimizde vakaların yüzde 25 oranında arttığını söyledi. Sivas´ta yoğun bakım doluluk oranını yüzde 66 olarak açıklayan Koca, “Ara vermeden mücadeleye devam etmeliyiz. Tedbirlere daha sıkı uymalıyız” dedi.
GÜNDEM
Yoksulluğun Resmi
Yoksulluğun Resmi
DEVA Partisi İl Başkanı Serdar İnce, ihtiyaç sahibi ailelere 500 TL´lik kışlık yakacak yardımı yapacağını duyan vatandaşların salgına rağmen uzun kuyruklarda saatlerce bekleyerek aldıkları riske dikkat çekti. Başkan İnce, Sivas´taki bu kuyruğun Türkiye´nin yoksulluğunu resmi olduğuna işaret ederek, "Kötü yönetimin bedelini yoksullar ödüyor" dedi.
GÜNDEM
Kimse Açıkta Kalmayacak
Kimse Açıkta Kalmayacak
Vali Salih Ayhan, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfını (SYDV) ziyaret etti. Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca pandemi döneminde vatandaşlara 332 milyon lira yardım yapıldığını söyleyen Ayhan, “İnşallah bu kış sezonunda da hiçbir vatandaşımızın açta açıkta kalmaması için, üşümemesi için, kimsesizlerin kimsesi olan devletimiz her türlü vatandaşımıza destek olmaya devam edecektir” dedi.
GÜNDEM
Sivas´ın Gururu Örnek Oluyor
Sivas´ın Gururu Örnek Oluyor
13 yaşında iken Divriği´de düzenlenen bir ses yarışmasında birinci olan Pınar Dağdelen eserleriyle sanat dünyasında parlarken, yaşantısı ile de insanlara örnek oluyor.
GÜNDEM
Bütçeyi Verimli Kullanacağız
Bütçeyi Verimli Kullanacağız
Sivas Belediyesi´nin 2021 yılı bütçesinin masaya yatırıldığı toplantılar sona erdi. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin koordinesinde gerçekleştirilen 4. oturumda Sivas Belediyesi´nin 2021 yılı tahmini bütçesi 600 milyon lira olarak meclis üyelerinin onayından geçti. Başkan Bilgin, “Milletimizin emaneti olan bütçemizi verimli bir şekilde kullanacağız” dedi.
GÜNDEM
Uzmanı Uyardı “Dijital Kölelik Kapıda”
Uzmanı Uyardı “Dijital Kölelik Kapıda”
Doç. Dr. Tuncay Dilci, Dijital kokaine dikkat çekip, dijital köleliğin kapıda olduğunu belirterek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın “dijital faşizm” uyarısının büyük önem taşıdığını söyledi.
GÜNDEM
Üretime Büyük Katkı Sağlayacak
Üretime Büyük Katkı Sağlayacak
Sivas´ın ekonomisine ve gelişmesine katkı sağlamak amacıyla yapılan çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. İlimizde altyapı çalışmaları devam eden ‘Lojistik Köy´ projesi ile Demirağ Organize Sanayi Bölgesi (2. OSB), üretim ve istihdam hedefleriyle şehrimize ayrı bir değer katacak.
GÜNDEM
Simitler Hijyenik Ortamda Satılacak--Video
Simitler Hijyenik Ortamda Satılacak--Video
Belediye tarafından kent meydanındaki simitçilere simit arabası hediye edildi. Başkan Hilmi Bilgin, “Simitler daha hijyenik ortamda satılacak” dedi.
GÜNDEM
Şehidin Annesi Ve Babası Bir Gün Arayla Vefat Etti
Şehidin Annesi Ve Babası Bir Gün Arayla Vefat Etti
Sivas´ta Şehit Jandarma Uzman Çavuş Saadettin Yazıcı´nın Covid-19 tedavisi gören annesi ve babası bir gün arayla vefat etti.
GÜNDEM
Tedbirleri Ciddiye Alın
Tedbirleri Ciddiye Alın
Divriği Kaymakamı Mehmet Bek; ilçede son günlerde corona virüs vakalarının arttığını söyleyerek “Covid salgının şakası yok. Dikkatlerimizi had safhada bu meseleye yoğunlaştırmalı, tedbirleri ciddiyete almalıyız. Aksi takdirde bu kış çok canımız yanacak” dedi.
GÜNDEM
HEDEFLERE ULAŞACAĞIZ--VİDEO
HEDEFLERE  ULAŞACAĞIZ--VİDEO
Vali Salih Ayhan, İl Genel Meclisi´nin Kasım ayı toplantılarının son oturumuna katıldı. İl Özel İdaresi´nin 2021 yılı bütçesinin 195 milyon lira olarak kabul edildiği toplantıda meclis üyelerine hitap eden Vali Salih Ayhan, ilimizde birlik ve beraberlik içerisinde 2023 hedeflerine ulaşılacağını söyledi.
GÜNDEM
ASILSIZ İHBARA CEZA YAĞACAK
ASILSIZ İHBARA  CEZA YAĞACAK
İlimizde görülebilecek yoğun kar yağışları, buzlanma ve don olayları öncesinde ilgili kurumların koordinasyonunda sıkıntı yaşanmaması amacıyla Vali Salih Ayhan başkanlığında toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Vali Ayhan, karla mücadele çalışmalarında asılsız ihbarların mücadeleyi sekteye uğrattığını ve bu tür durumlarda ceza-i müeyyide uygulanacağını söyledi.
GÜNDEM
TEK MEZAR ESRARINI KORUYOR
TEK MEZAR ESRARINI KORUYOR
Sivas´ta Tekmezar Caddesi´nin ismini aldığı tekmezar görenlerin dikkatini çekiyor
GÜNDEM
ATA TOHUMA CAN SUYU
ATA TOHUMA  CAN SUYU
Orta Anadolu Kalkınma Ajansının (ORAN) destek programıyla Sivas´ın yanı sıra Kayseri ve Yozgat´ta tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için hayata geçirilecek projelere toplam 15 milyon lira destek sağlanacak. Ata tohumlarının ortaya çıkarılması ve korunmasına yönelik projeler, destekten öncelikli olarak yararlanacak.
GÜNDEM
KADINA ŞİDDET EN BÜYÜK ACİZLİK
KADINA ŞİDDET  EN BÜYÜK ACİZLİK
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Uluslararası Dayanışma Günü dolayısıyla açıklamalarda bulunan AK Parti Sivas Kadın Kolları Başkanı Arzu Polat, “Bize göre kadına şiddet; fikri ve vicdani yoksunluğu zorbalıkla kapatmaktır. Kadına şiddet en büyük acizlik ve cahilliktir. Şiddet uygulayanları en ağır şekilde cezalandırmak çok önemli olsa da, esas önemli olan şiddeti uygulanmadan önce engelleyebilmektir” dedi.
GÜNDEM
ONLINE EĞİTİM AKSAMASIN!
ONLINE EĞİTİM AKSAMASIN!
İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Sivas Bilim ve Sanat Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi. Şube müdürlerinin de katıldığı toplantıda konuşan Savaşçı, yüz yüze eğitime ara verildiğini hatırlatarak öğrencilerin online eğitime katılımlarının sağlanması noktasında hassasiyet gösterilmesini istedi.
GÜNDEM
DOLAR
7.3985
EURO
9.0044
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bela insanın diline bağlıdır. Bir kimse bir şeyi ‘yapmam’ dedi mi, şeytan her işini bırakıp onu yaptırana kadar uğraşır.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5