Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
“İLÇE KÜÇÜK DİYE HEDEFLERİMİZİ KÜÇÜLTMEDİK”
“İLÇE KÜÇÜK DİYE HEDEFLERİMİZİ KÜÇÜLTMEDİK”
Altınyayla Belediye Başkanı Necmettin Mermer, ilçede hayata geçirdikleri projeleri gazetemize anlattı. Altınyayla´nın eksiklerini tespit ederek “ortak akıl” ile çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Başkan Mermer, Sivas´ta küçük ilçelerin içerisinde nüfusunu artıran ve en çok değişimin yaşandığı yerin kendi ilçeleri olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Mermer, “Biz nüfusu 3 bin 100 ile teslim aldık şu an 4 bin 500 nüfusumuz var. 3 tane mahallemiz varken 6 mahalle olduk. Hizmet alanımız genişledi. Altınyayla´nın bugünü dününden çok çok iyi. Bunu dışarıdakiler fark ediyor. Yarını bugünden çok daha iyi olacak. Çünkü hedeflerimiz büyük. İlçe küçük diye hedeflerimizi küçültmedik. Bizim insanımız her şeyin en iyisine layık” dedi.
GÜNDEM
“2 BİN KİŞİYE İFTAR VERECEĞİZ”
“2 BİN KİŞİYE İFTAR VERECEĞİZ”
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneğinin kurduğu iftar çadırında günlük 2 bin kişiye iftar vereceklerini ifade etti. Başkan Aydın; “2 bin kişi aynı anda iftarını açabilecek. 2 bin kişinin üzerinde bir vatandaş gelirse de yine kumanya hazırlıklarımız oluyor. Hiç kimseyi iftarsız ve aç bırakmayacağız” dedi.
GÜNDEM
ÖĞRENCİLERDEN GIDA BANKASINA YARDIM
ÖĞRENCİLERDEN GIDA BANKASINA YARDIM
Mehmetçik İlkokulu, “Kadı Burhanettin Öğrenci Meclisi Projesi” kapsamında Hayat Ağacı Derneği için yardım topladı. Okul idareci, öğretmen ve öğrencilerin katkıları ile yaklaşık bir buçuk ayda toplanan gıda yardımları, kolilendikten sonra Hayat Ağacı Derneği´ne teslim edildi.
GÜNDEM
Çöplük yuvası Mısmılırmak, Sivas´ın "gerdanlığı" oldu
Çöplük yuvası Mısmılırmak, Sivas´ın "gerdanlığı" oldu
Sivas´ın ortasından geçen ve bir zamanlar içerisinde eski araç lastiklerinin atıldığı, kamyonlar dolusu çöp çıkarılan, yaydığı kötü koku ve görüntü kirliliği nedeniyle vatandaşların tepkisini çeken Mısmılırmak Deresi, ıslah edilmesi ve sosyal alanların yapılması ve son olarak ışıklandırma çalışmasıyla kentin "gerdanlığı" haline geldi
GÜNDEM
Tabelalarda yabancı kelimeler küçültülecek
Tabelalarda yabancı kelimeler küçültülecek
AK Parti İstanbul Milletvekili Erdem, yön levhalarında Türkçe kelimelerin kullanımının esas alınacağını ve yabancı kelimeler kullanılmak istenirse Türkçe kelimenin yüzde 25´i büyüklüğünde yazılacağını söyledi.
GÜNDEM
Bağış yapmaya davet ettiler
Bağış yapmaya davet ettiler
Şehit Ahmet Eyce Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencileri Gıda Bankası´nı ziyaret ederek, hayır sahiplerini Hayat Ağacı Derneği´ne bağış yapmaya davet ettiler.
GÜNDEM
OYUNCAKLARINI BAĞIŞLADILAR
OYUNCAKLARINI  BAĞIŞLADILAR
Hayat Ağacı Derneği´ne yardım etmeyi bir alışkanlık haline getiren Gazi Osman Paşa İlkokulu 2/B Sınıfı Öğretmeni Yücel Budak, şimdiye kadar öğrencileri ile birlikte Gıda Bankası´na, gıda, hikâye kitabı, nakit para, oyuncak ve benzeri yardımlarla katkı sağladı.
“KÖYLERİNE DÖNECEKLERİN ARSA SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”
“KÖYLERİNE DÖNECEKLERİN ARSA SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”
Sivas Valisi Davut Gül, ilçe temasları kapsamında Kangal ilçesini ziyaret ederek, mahalle ve köy muhtarları ile bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi. Ziyarette konuşan Vali Gül; “Şehirde yaşayan ve köyüne geri dönmek isteyen vatandaşlarımız arsa ile ilgili sorunlar yaşamakta. Köylerimizde bu tür sorunlar yaşandığında çevre ve şehircilik ile gıda tarım ve hayvancılık il müdürlüğü, İl özel idaresi, defterdarlık ve ilgili kurumlar birer kişi görevlendirdi. Olabildiğince hızlı bir çözüm üretecek sistem oluşturmak istiyoruz” dedi.
GÜNDEM
Öğrenciler yardım etti
Öğrenciler yardım etti
Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri, topladıkları yardımı teslim etmek amacıyla Hayat Ağacı Derneği´ni ziyaret etti.
GÜNDEM
Kesilen ağaçlar, Paşabahçe´ye taşınıyor
Kesilen ağaçlar, Paşabahçe´ye taşınıyor
Sivas Belediyesi, Kale Projesi kapsamında yıkımı gerçekleştirilen Selçuk Ortaokulu ve bölgede yıkılan diğer binaların arasında kalan ağaçları kesmek yerine Paşabahçe´nin yeni etabına taşınıyor.
GÜNDEM
“33 MİLYONLUK YATIRIM HELALİ HOŞ OLSUN”
“33 MİLYONLUK YATIRIM  HELALİ HOŞ OLSUN”
Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, 33 Milyon liraya mal olacak altyapı çalışmalarını yakından inceleyerek; “Benim ilçe halkımdan istediğim bu yaklaşık 33 trilyonluk yatırım helali hoş olsun ilçemize bu yakışır ama bu yatırım yapılınca böyle kazılar bir takım problemler olacak. Bu problemleri de bir beraber aşıp daha mükemmel bir Kangal´a dönüştürme çabası gayreti içerisinde olacağız” dedi.
GÜNDEM
KANGAL İLÇESİ YATIRIMA DOYACAK
KANGAL İLÇESİ  YATIRIMA DOYACAK
Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, ilçede devam eden ve planlanan projelerle ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu. İlçede toplamda yaklaşık 150 milyon liralık yatırım yapılacağını belirten Öztürk, bu tutarın 60 milyon lirasının alt yapı yatırımlarını oluşturduğunu belirtti. Kangal Belediyesi olarak maddi yönde hiçbir sıkıntılarının olmadığını belirten Öztürk, ilçede eğitimden sağlığa, alt yapıdan sosyal projelere, kültürden turizme kadar her alanda yatırımların devam ettiğini ve bu projelerin tamamlanmasıyla Kangal´ın çehresinin değişeceğini söyledi.
GÜNDEM
91 BİN 800 AĞAÇ KESİLMEKTEN KURTARILDI
91 BİN 800 AĞAÇ  KESİLMEKTEN  KURTARILDI
Sivas Belediyesi çocuklarda çevre bilincinin oluşması amacıyla verdiği konferanslara devam ediyor. Batı Koleji´nde öğrencilerle bir araya gelen Çevre Mühendisi Şennur Yalçın, Sivas Belediyesi Çevre ve Kontrol Müdürlüğü´nün 2017 yılı içerisinde günlük 15 ton ambalaj atığı toplayarak bir senede 91 bin 800 ağacı kesilmekten kurtardığı söyledi.
GÜNDEM
ÖĞRENCİLER GIDA BANKASI´NI GEZDİ
ÖĞRENCİLER GIDA BANKASI´NI GEZDİ
Yıldızeli Pamukpınar Anadolu Lisesi öğretmenleri ile okulun Sosyal Yardımlaşma Kulübü öğrencileri, “Kadı Burhanettin Öğrenci Meclisi” projesi kapsamında Hayat Ağacı Derneği´ni ziyaret ederek, çalışma yapısı hakkında bilgi aldılar.
GÜNDEM
Hedef, 12 milyon fidanı toprakla buluşturmak
Hedef, 12 milyon fidanı toprakla buluşturmak
Kayseri Orman Bölge Müdürü Adnan Diltemiz, Sivas´ta yürüttükleri çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. 2018 yılı içerisinde ilimizde hayata geçirecekleri 4 projenin toplam bedelinin 21 milyon lira olduğunu ifade eden Diltemiz, 12 milyon fidanı toprakla buluşturmayı hedeflediklerini söyledi.
GÜNDEM
3 milyon fidan toprakla buluşacak
3 milyon fidan toprakla buluşacak
Giresun Orman Bölge Müdürü Mustafa Özkaya, 2018 yılı içerisinde Sivas´a 3 milyon fidan dikeceklerini söyledi.
GÜNDEM
Abbas Güçlü´den Vali Gül´e ziyaret
Abbas Güçlü´den Vali Gül´e ziyaret
Sivas Valisi Davut Gül, bir dizi gezi ve temaslarda bulunmak üzere kente gelen Milliyet Gazetesi yazarlarından Abbas Güçlü´yü makamında kabul etti.
GÜNDEM
Gürün´de 300 fidan toprakla buluşturuldu
Gürün´de 300 fidan toprakla buluşturuldu
Sivas´ın Gürün ilçesinde 300 fidan toprakla buluşturuldu.
GÜNDEM
Daha yeşil bir üniversiteye doğru
Daha yeşil bir üniversiteye doğru
Daha yeşil bir yerleşke için Cumhuriyet Üniversitesi ve Sivas Orman İşletme Müdürlüğü iş birliği ile fidan dikim töreni Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Orman İşletme Müdürü Sefa Duman, il protokolü, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, akademik-idari çalışanlar ve öğrencilerin katılımı ile yapıldı.
GÜNDEM
ÖĞRENCİLER YARDIMLAŞMAYI ÖĞRENDİ
ÖĞRENCİLER YARDIMLAŞMAYI ÖĞRENDİ
Şeyh Şamil İlkokulu Müdür Yardımcısı Hakan Taşpınar, bazı öğretmenler ve öğrenciler, 3 sınıf ile birlikte Hayat Ağacı Derneği´ni ziyaret ederek, Gıda Bankasının çalışma yapısı hakkında bilgi aldılar.
GÜNDEM
Zara´da mezarlıklar bakıma alındı
Zara´da mezarlıklar bakıma alındı
Sivas´ın Zara ilçesinde mezarlıklar bakım ve onarıma alındı.
GÜNDEM
VALİ GÜL: SEVABI DA GÜNAHI DA BENİM
VALİ GÜL: SEVABI DA GÜNAHI DA BENİM
Vakıflar Bölge Müdürlüğü´nün çalışmalarının anlatıldığı sunum toplantısına katılan Vali Davut Gül, eski Numune Hastanesi civarında bulunan tarihi yapıların da restore edileceğini belirtti. Kamuoyundaki yanlış anlaşılmalar ile ilgili konuşan Vali Gül, bu proje hakkındaki muhataplarının cami cemaatleri ve dernekleri olduğunu belirterek, “Bölgede cami ihtiyacı var ve cami projesini yapacağız. Vatandaşın ne istediğini biliyoruz. Cami konusunda sevabı da günahı da benim, müsebbibi de benim” dedi.
GÜNDEM
Bahar alerjileri çocukları etkiliyor
 Bahar alerjileri çocukları etkiliyor
Medicana Sivas Hastanesi doktorlarından Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yavuz Sayar, bahar alerjilerine maruz kalmış çocuklarda okulda performans düşüklüğü, başarının azalması, uykusuzluk, yorgunluk ve sersemlik hali gibi bulgular ortaya çıktığını söyledi.
SAĞLIK
Bayrak Tepe´ye piknik alanı yapılacak
Bayrak Tepe´ye piknik alanı yapılacak
Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Bayrak Tepe civarına öğrencilerin ve akademisyenlerin dinlenebileceği piknik alanı yapılacağını söyledi.
GÜNDEM
Ağaçlar ilaçlandı
 Ağaçlar ilaçlandı
Sivas Belediyesi, bahar aylarının gelmesiyle birlikte şehir genelindeki cadde ve parklarda dikili olan ağaçları zararlı böceklere karşı ilaçlamaya başladı.
GÜNDEM
ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI YARDIM
ÖĞRENCİLERDEN  ANLAMLI YARDIM
Şehit Ebubekir Ekinci İlkokulu (Fatih İlkokulu) 3. ve 4. Sınıf öğrencileri, Hayat Ağacı Derneği için kumbarada para biriktirdi. Öğrenciler ayrıca Gıda Bankasından yardım alan ihtiyaç sahipleri için kuru gıda topladı. Öğretmen ve öğrenciler, yardım kampanyasının ardından kumbara ve gıdaları teslim etmek amacıyla Hayat Ağacı Derneği´ni ziyaret etti.
GÜNDEM
NEVRUZ ATEŞİ YAKILDI
NEVRUZ  ATEŞİ YAKILDI
Bahar aylarının gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı ilimizde çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kongre bahçesinde düzenlenen programda protokol üyeleri ve vatandaşlar yumurtalarını tokuşturarak, demir dövdü. İl Protokolü tarafından yakılan Nevruz ateşi yakıldı. Protokol üyeleri ve vatandaşlar ateşin üzerinden atlayarak, Nevruz´u kutladı.
GÜNDEM
12 tır yardım malzemesi gönderildi
12 tır yardım malzemesi gönderildi
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ile Sivas Belediyesi Hayat Ağacı Derneği organizesinde hayata geçirilen yardım kampanyası kapsamında toplanan 12 tır yardım malzemesi, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım´ın da katıldığı törenle Suriye ve Doğu Guta´ya gönderilmek üzere kent meydanından uğurlandı.
GÜNDEM
MAZLUMLARA YARDIM ELİ
MAZLUMLARA  YARDIM ELİ
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ile Sivas Belediyesi Hayat Ağacı Derneği işbirliğinde başlatılan kampanya kapsamında toplanan 11 tır yardım malzemesi, Suriye ve Doğu Guta´ya gönderilmek üzere bugün kent meydanından yola çıkarılacak. Unun yanı sıra kıyafet, yatak, ilaç gibi insani yardım malzemelerinin bulunduğu tırların uğurlanma törenine İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım da katılacak.
GÜNDEM
SAĞ ELİN VERDİĞİNİ SOL EL GÖRMÜYOR
SAĞ ELİN VERDİĞİNİ  SOL EL GÖRMÜYOR
Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Doğan ve bir grup öğrenci, Gıda Bankası´nı ziyaret ederek, faaliyetler hakkında bilgi aldı. Gıda Bankası´nın diğer illere örnek olduğunu belirten Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, sağ elin verdiğini sol elin görmeyeceği şekilde, ihtiyaç sahiplerinin Gıda Bankasından düzenli olarak alışveriş yaptığını belirtti.
GÜNDEM
DOLAR
4.6560
EURO
5.4274
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hangi meyve oldu da dalın da kaldı? Öyleyse ölmekten korkma, ham olmaktan kork.

Mevlana
sxyl

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1

1