Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Havaalanı Yeniden Uçuşlara Açılacak
   Havaalanı Yeniden Uçuşlara Açılacak
Türkiye´nin ilk havaalanlarından olan ve Nuri Demirağ tarafından üretilen ilk yerli uçağın indiği Divriği havaalanı yeniden uçuşlara açılacak. Tarihi hava alanına 2021 yazında yeniden ilk uçağın indirilmesi planlanıyor. Divriği Havaalanı´nı ziyaret eden Vali Salih Ayhan, “Sivil havacılık projeleri hazırlanıyor. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne müracaat edilecek ocak ayında. Bu onaylandıktan sonra apronları, kuleleri, girişi-çıkışı ve pistleri tanzim edilecek. 2021 yaz döneminde buraya ilk inişin gerçekleşmesi planlanmakta” dedi.
GÜNDEM
Akademik Yayıncılık Çalıştayı Düzenlendi
      Akademik Yayıncılık Çalıştayı Düzenlendi
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile Atatürk, Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu işbirliğinde III. Sosyal Bilimler Akademik Yayıncılık Çalıştayı çevrimiçi olarak düzenlendi.
GÜNDEM
Organize´de Çalışan Sayısı 9 Bini Geçti
Organize´de Çalışan Sayısı 9 Bini Geçti
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu´nda gündem dışı söz alarak ilimize yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, “Organize sanayi bölgemizde 2002 yılında 76 firma faaliyet gösterirken 2020 yılında bu sayı 264´e çıktı. Üretim yapan tesis sayımız 30 iken şu anda 160. 2002 yılında organize sanayimizde 990 kişi istihdam edilir iken şu anda 9.152 vatandaşımız organize sanayi bölgesinde istihdam ediliyor” dedi.
GÜNDEM
10 Metreden Uçtu!
10 Metreden Uçtu!
Sivas´ta 10 metre yükseklikteki istinat duvarından uçan hafif ticari aracın sürücüsü yaralandı.
GÜNDEM
Ada´m Belgeseline ABD´den Ödül--Video
Ada´m Belgeseline  ABD´den Ödül--Video
Sivas Cumhuriyet Sosyal Bilimler MYO, Radyo TV Programcılığı bünyesinde Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız´ın destekleri ile kurulan Cumhuriyet Film Atölyesi (CÜFA) yurt dışında da başarılarından söz ettirmeye devam ediyor.
GÜNDEM
Tarihi "Aygır Depoları" Şampiyon Atları Ağırlayacak
Tarihi "Aygır Depoları" Şampiyon Atları Ağırlayacak
Osmanlı Devleti´nde orduya at yetiştirmek üzere kurulan Sivas´taki tarihi aygır depolarının, restorasyonun ardından ata sporu ve geleneksel kültürün yaşatıldığı cazibe merkezine dönüştürülmesi hedefleniyor. "Sportif müsabakaların yapılacağı, atların yetiştirileceği ve eğitimlerinin verileceği bir mekan olacak. Burada şampiyon atlar ve güzel müsabakalar olacak" dedi.
GÜNDEM
Masalsı Kış Güzelliği
Masalsı Kış Güzelliği
Sivas´ta dondurucu soğuk, kırağı ve buz sarkıtları masalsı bir güzellik ortaya çıkardı.
GÜNDEM
Kuraklığa Dayanıklı Bitki Islah Edilecek
Kuraklığa Dayanıklı Bitki Islah Edilecek
Sivas´ta iki bilim insanı destek aldıkları proje ile gelecekte insanlığı bekleyen kuraklık afetine karşı kuraklığa dayanıklı bitkiler geliştiriyor. Kuraklık, soğuk ve sıcaklık stresine karşı dayanıklı bitkiler üzerinde çalışan bilim insanları, üzerinde çalıştıkları farklı bitki türlerine ait genotipler ile insanlığa umut olacak
GÜNDEM
Başarılı Üreticiler Ödüllendirildi
Başarılı Üreticiler Ödüllendirildi
Tarıma Değer Katanlar Ödül Töreni´nin bu yıl 2´ncisi gerçekleştirildi. Törende; hububat üretimi, büyükbaş hayvan yetiştiriciliği, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, patates üretimi, şeker pancarı üretimi, su ürünleri yetiştiriciliği, arı yetiştiriciliği ve bahçe ürünleri yetiştiriciliği olmak üzere 8 kategoride, alanında başarılı üreticiler ödüllerini aldı.
GÜNDEM
Uluslararası Sergi Düzenlendi
Uluslararası Sergi Düzenlendi
Sanatçı ile sanatseveri buluşturmayı hedefleyen Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mimarlık, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi uluslararası katılımlı karma sergi düzenledi.
GÜNDEM
Sibirya Soğuklarında Domates Üretilecek--Video
Sibirya Soğuklarında Domates Üretilecek--Video
Sivas´ta jeotermal enerji ile dondurucu soğuklarda bile domates üretilecek.
GÜNDEM
Kamuoyu Açıklama Bekliyor
Kamuoyu Açıklama Bekliyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ´Sanayide Milli Atılım´ sloganıyla başlatılan sanayi sitelerinin dönüştürülmesine yönelik proje kapsamında şehir içindeki sanayi sitelerinin taşınması için başvurusu yapılan ve kabul edilen ilk proje olma özelliği taşıyan Seyfebeli´nde gelinen son durum kamuoyu tarafından merak ediliyor.
GÜNDEM
Sivas´ta Sokak Hayvanları Unutulmadı --Video
Sivas´ta Sokak Hayvanları Unutulmadı --Video
Sivas Valisi Salih Ayhan, düzenlenen programla kısıtlama sürecinde yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için doğaya yem bıraktı.
GÜNDEM
Tarımsal Girdiler Düşürülmeli
Tarımsal Girdiler Düşürülmeli
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, “Şehrimizde göçün önlenebilmesi ve tersine göçün sağlanabilmesi için tarıma önem vermeliyiz. Yem, gübre, mazot, tohum, ilaç gibi tarımsal girdilerin maliyetlerinin yüksek olması sebebiyle işlenemeyen tarım alanlarının her geçen gün artma riskine karşı göçü önleyici özellikle çiftçiliği özendirici ve kırsalda istihdamı artırıcı tedbirlerin alınması gerekmektedir” dedi.
GÜNDEM
Sağlık Çalışanları Bir Bütündür
Sağlık Çalışanları Bir Bütündür
20. Bölge Kuzeydoğu Optisyen Gözlükçüler Odası Yönetim Kurulu Başkan Taylan Küçüker, “Beklentimiz ve talebimiz covid-19 aşılarının hem optisyen/gözlükçülerimize hem de çalışanlarımıza yapılmasıdır. Tüm sağlık çalışanları bir bütündür” dedi.
GÜNDEM
Dev Yatırım 2023´te Hizmette
Dev Yatırım 2023´te Hizmette
AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Türkiye Büyük Meclisi (TBMM) Genel Kurulu´nda yaptığı konuşmada yapımı devam etmekte olan bin 100 yataklı yeni üniversite hastanesinin 2023 yılında hizmete gireceğini ifade etti.
GÜNDEM
Siftah Yapamadan Evlerine Dönüyorlar
Siftah Yapamadan Evlerine Dönüyorlar
Kuraklık nedeniyle Sivas kent merkezine yağmayan kar çocukların çok sevdiği kızakları raflarda bırakarak, imalatı durma noktasına getirdi.
GÜNDEM
Hedeflere Ulaşacağız
Hedeflere Ulaşacağız
Sivas Valiliği öncülüğünde 2019 yılının sonlarına doğru “Her Şey Bir Fikir ile Başlar” sloganıyla başlatılan ‘300 Fikir 300 Proje´ kapsamında ilimiz merkez ve ilçelerde hazırlanan 7 farklı kategoride ödül alan projeler, düzenlenen törenle sahibini buldu. Törende konuşan Vali Salih Ayhan; “Bu projelerimizi 2021 yılında da devam ettireceğiz. Hayata geçirdiğimiz her proje, başlattığımız her program, inşa ettiğimiz her eser, bizi 2023 hedeflerimize bir adım daha yaklaştırmaya yöneliktir. İnanmak, başarmanın yarısıdır” dedi.
GÜNDEM
Yer Verin Biz Yapalım
Yer Verin Biz Yapalım
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) 2020 yılının son meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan STSO Başkanı Mustafa Eken, fuar alanı yapma sözlerinin devam ettiğini ifade ederek “Bu merkez için de maddi bir destek istemiyoruz. Maddiyatın gereğini Allah´ın izniyle bu meclis yapar. 2021 yılında bize yeri verin, biz de Sivas Ticaret ve Sanayi Odası olarak bir fuar merkezi hediye edelim. Bunu da 2020 yılının son ayında oda başkanı olarak taahhüt ediyorum” dedi.
GÜNDEM
Geri Dönmeye Niyetimiz Yok
Geri Dönmeye Niyetimiz Yok
Gaziantep´ten ilimize gelen ve kağıt toplayıcılığı ile geçimini sağlayan aileler Sivas´ı akraba önerisi ile tercih ettiklerini ifade ederek “Geri dönmeye niyetimiz yok, Sivas´tan memnunuz, 7 kişilik aile, Sivas´ta yaşayan 40-50 eviz ve işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz” dediler.
GÜNDEM
Hedefimiz Büyük Türkiye
Hedefimiz Büyük Türkiye
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu´nda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının 2021 yılı bütçesi üzerine söz alan AK Parti Sivas Milletvekili Habib Soluk; “AK Parti olarak hedefimiz gelişmiş, müreffeh, büyük Türkiye´dir. Bizim siyaset anlayışımızda lafla değil icraatlarımızla millete hizmet ve eserler sunmak vardır. Biz, aziz milletimizin huzuruna sözlerimizle değil eserlerimizle çıkıyoruz, ana yurdumuzu demir ağlarla örmeye devam ediyoruz” dedi.
GÜNDEM
Göz Muayenesi Periyodik Yapılmalı
Göz Muayenesi Periyodik Yapılmalı
20. Bölge Kuzeydoğu Optisyen- Gözlükçüler Odası Başkanı Taylan Küçüker, “İlkokuldan başlayarak sağlık okuryazarlığı artırmak amacıyla tüm halkımıza, trafik kazalarında tam görmenin önemi anlatılması için çalışmalar yürütmek, periyodik göz muayenelerinin önemini anlatılması” dedi.
GÜNDEM
Müjdeli Haber Bekliyoruz
Müjdeli Haber  Bekliyoruz
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu´nda Sivas´ın 6. Bölge teşviklerinden yararlanması konusunu gündeme taşıdı. İlimizin sanayisinin gelişmekte olduğunu ifade eden Özyürek, Bakan Varank´a hitaben “Allah aşkına Sivaslılar, Yiğidolar senin müjdeli haberini bekliyor inşallah, kararnameyi imzalayın” ifadelerini kullandı.
GÜNDEM
Toplulaştırma Hız Kesmiyor
Toplulaştırma  Hız Kesmiyor
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, “Sivas ilimizde 2020 yılında 3 adet projede toplam 83 bin 615 hektar alanda yürütülen toplulaştırma ve tarla içi geliştirme hizmetleri kapsamında 19 bin 242 hektar alanda arazi toplulaştırma çalışmaları tamamlanarak tapu tescil işlemleri gerçekleştirilmiştir. Devam eden çalışmalarla 61 bin 828 hektar alanın 2021 yılı sonuna kadar toplulaştırılması hedeflenmektedir” dedi.
GÜNDEM
Başarılı Ameliyatlara İmza Atılıyor
Başarılı Ameliyatlara İmza Atılıyor
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı´nın bir üst ihtisas alanı olan Cerrahi Onkoloji Kliniği´nde başarılı ameliyatlara imza atılıyor.
GÜNDEM
“Amatör Spor Evi Seneye Bitecek”
“Amatör Spor Evi Seneye Bitecek”
Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Amatör Spor Evi´nin seneye biteceğini duyurdu. Bilgin, pandemi dolayısıyla projenin geciktiğini belirterek, “Amatör evi istediler. Pandemiden dolayı bu gecikti. Seneye inşallah bitirmiş olacağız” dedi.
SPOR
Şarkışla Tarımda Sivas´ın Lokomotifi
Şarkışla Tarımda Sivas´ın Lokomotifi
Vali Salih Ayhan, ilçe programları kapsamında Şarkışla´da biri dizi temaslarda bulundu. Şarkışla ilçesinde Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu´nun (TDİOSB) ilk toplantısına katılan Ayhan, “Şarkışla tarımda Sivas´ın lokomotifi. Kurumsal olarak OSB´ye destek vereceğiz. 160 adet ahırın yer alacağı 20 bin büyükbaş hayvan kapasiteli OSB için kurumsal bir yapı oluşturuldu” dedi.
GÜNDEM
Teoreme Kendi Soyadını Verdi
Teoreme Kendi Soyadını Verdi
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Savaş Kaya´nın kendi soyadını verdiği teoremler kimya alanının en prestijli grubu olan American Chemical Society´nin Journal of Physical Chemistry dergisinde yayımlandı.
GÜNDEM
Az Konuşacağız, Çok Çalışacağız--Video
Az Konuşacağız, Çok Çalışacağız--Video
55 dönümlük Yumurtatepe Bölge Parkında çalışmalar başladı. Bölgeye değer katacak olan parkta sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Sivas´ın batı bölgesine hizmet verecek Yumurtatepe Bölge Parkımızda çalışmalar aralıksız devam ediyor. Yemyeşil Sivas´ı hep birlikte inşa edeceğiz. Biz hep söyledik eser siyaseti yapacağız, az konuşacağız çok çalışacağız” dedi.
GÜNDEM
Çalışmalarda Sona Yaklaşıldı
Çalışmalarda  Sona Yaklaşıldı
Büyük Birlik Partisi´nin (BBP) Kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu´nun Şarkışla ilçesinin Elmalı köyündeki evinin, Anı Evi´ne dönüştürülmesi çalışmalarında sona yaklaşıldı.
GÜNDEM
DOLAR
7.3836
EURO
8.9597
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İnsanın kanadı, gayretidir.

Mevlana
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1

1