Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
AMELİYATSIZ ESTETİK ´ALTIN İĞNE´
 AMELİYATSIZ ESTETİK ´ALTIN İĞNE´
Medicana Sivas Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Selma Uçar, son zamanların gözde güzelleşme yöntemi ´Altın İğne´ hakkında merak edilenleri açıkladı
SAĞLIK
Moğulkoç´tan sağlıklı yaşam temennisi
Moğulkoç´tan sağlıklı yaşam temennisi
Sivas İl Sağlık Müdürü Fethullah Selçuk Moğulkoç, 7-13 Nisan tüm Dünyada Sağlık Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Moğulkoç, mesajında vatandaşlara sağlıklı bir yaşam temennisinde bulunarak; “Sağlıklı toplumlar için öncelikle toplumun en küçük yapı taşı bireyin sağlıklı olması gerekir. Bireyler sağlıklı olduğunda toplumlar da sağlıklı olur” dedi.
SAĞLIK
“İsmi, dünya var oldukça anılacak”
“İsmi, dünya var oldukça anılacak”
Alparslan Türkeş´in ölümünün 21. yıl dönümü nedeniyle açıklamalarda bulunan MHP Gürün İl Genel Meclisi Üyesi Bekir Tanyıldız, “İnandığı kutsal davaya bir ömür adayan büyük liderin ismi, dünya var oldukça anılacak” dedi.
GÜNDEM
Hayırsever iş adamından eğitime destek
Hayırsever iş adamından eğitime destek
Devlet-vatandaş işbirliğiyle Kılavuz Mahallesi´ne yapılacak olan 16 derslikli okul için Lütfi Abay isimli hayırsever iş adamı tarafından yapılan 1 milyon liralık bağış yerel parlamentoda kabul edildi. Ayrıca okul yapımının programa ilave edilmesi de oybirliği ile meclisten geçti.
GÜNDEM
TSO´DA İLK TUR TAMAMLANDI
TSO´DA İLK TUR TAMAMLANDI
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinin ilk turunda Meclis üyelerinin seçimi yapıldı. 3 bin 800´e yakın üyenin oy kullandığı seçimlerde mevcut TSO Başkanı Osman Yıldırım´ın listesinden seçime giren 39 isim Meclis üyesi seçilirken, Mustafa Eken´in listesinden ise 30 kişi Meclis üyesi seçildi. Seçilen 69 Meclis üyesi 8 Nisan Pazar günü iki aday arasında tercihini yaparak, TSO Yönetim Kurulu Başkanını belirleyecek.
GÜNDEM
“Kaldığımız yerden devam”
 “Kaldığımız yerden devam”
Sivas Ticaret Borsası´nın genel kurulu gerçekleştirildi. Mevcut başkan Abdulkadir Hastaoğlu ile Hayrullah Karakaya´nın yarıştığı seçim çekişmeli geçti. 336 oyun kullanıldığı seçimde 169 üyenin güvenoyunu alan Hastaoğlu, yeniden başkan seçildi. Seçim sonrası değerlendirmede bulunan Hastaoğlu, “Mevcut aday arkadaşlarımızla beraber kaldığımız yerden devam ediyoruz” dedi.
GÜNDEM
Aşık Veysel konserle anıldı
Aşık Veysel konserle anıldı
Dünyaca ünlü halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu, ölümünün 45. yılında türkülerinin seslendirildiği konserle anıldı.
YAŞAM
AYÇ yüzme takımını, okul yönetimi kutladı
AYÇ yüzme takımını, okul yönetimi kutladı
Sivas AYÇ Okulları geçtiğimiz günlerde yapılan “Okullar arası yüzme yarışlarında” kıyasıya mücadele etmiş ve birçok derece elde ederek Sivas 3.´sü olarak kupayı evine götürmüştü. Okul yönetimi ise, bu durumdan dolayı yüzme ekibini tebrik ederek gurur duyduklarını söylediler.
SPOR
VALİ GÜL: SEVABI DA GÜNAHI DA BENİM
VALİ GÜL: SEVABI DA GÜNAHI DA BENİM
Vakıflar Bölge Müdürlüğü´nün çalışmalarının anlatıldığı sunum toplantısına katılan Vali Davut Gül, eski Numune Hastanesi civarında bulunan tarihi yapıların da restore edileceğini belirtti. Kamuoyundaki yanlış anlaşılmalar ile ilgili konuşan Vali Gül, bu proje hakkındaki muhataplarının cami cemaatleri ve dernekleri olduğunu belirterek, “Bölgede cami ihtiyacı var ve cami projesini yapacağız. Vatandaşın ne istediğini biliyoruz. Cami konusunda sevabı da günahı da benim, müsebbibi de benim” dedi.
GÜNDEM
HESAP VERSİNLER
HESAP VERSİNLER
Kahramanmaraş´ta 25 Mart 2009´da helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden 6 kişiden İsmail Güneş, Erhan Üstündağ, Yüksel Yancı ve Murat Çetinkaya´nın Yukarı Tekke Mezarlığı´ndaki kabirleri başında anma programı düzenlendi. Programda konuşan Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Uğur Bulut, “Bizler Büyük Birlik Partililer ve Alperenler olarak Muhsin Yazıcıoğlu suikastından dolayı ana davanın açılmasını ve bu suikastı gerçekleştirenlerin Türk Ceza Kanununa göre mahkemeler önünde hesap vermelerini istiyoruz” dedi.
GÜNDEM
Aşık Veysel mezarı başında anıldı
Aşık Veysel mezarı başında anıldı
Ünlü halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu, ölümünün 45. yılında Sivas´ın Şarkışla ilçesine bağlı Sivrialan köyündeki mezarı başında anıldı. Sivas Valisi Gül: "Aşık Veysel´in insan sevgisi, doğa sevgisi, kardeşliği, barışı, bu milletin, bu devletin değerleriyle barışık olması Aşık Veysel´i değil 45 yıl, bin yıl, 5 bin yıl, 100 bin yıl yaşatacak değerlerdir"
Necmettin Erbakan Sivas´ta anıldı
Necmettin Erbakan Sivas´ta anıldı
Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan, vefatının 7. yılında, Erbakan Vakfı Sivas Şubesince Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´nde düzenlenen "Konuştuğunu Yapan Adam: Prof. Dr. Necmettin Erbakan" etkinliğiyle anıldı.
GÜNDEM
Fibromiyalji iş ve güç kaybına neden oluyor
Fibromiyalji iş ve güç kaybına neden oluyor
Medicana Sivas Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Uzman Dr. Mustafa Kısa dünyada sık görülen kronik ağrı ve yorgunluk sendromu olarak adlandırılan fibromiyaljinin iş ve güç kaybının en önemli sebeplerinden biri olduğunu belirterek hastalığın kadınlarda erkeklere oranla 10 kat daha fazla olduğunu söyledi
SAĞLIK
Kaymakam Yılmaz, Mihrali Bey Konağı´nı inceledi
 Kaymakam Yılmaz, Mihrali Bey Konağı´nı inceledi
Sivas´ın Ulaş ilçesinde Kaymakam Mahmut Sami Yılmaz, 1889 yılında yaptırılan ve 2015 yılında İl Özel İdaresi tarafından restore edilen Mihrali Bey Konağı´nda incelemede bulundu.
GÜNDEM
CİLT TEDAVİSİNDE YENİ YÖNTEM: PRP
CİLT TEDAVİSİNDE  YENİ YÖNTEM: PRP
Avrupa´da oldukça yaygın olan ve son yıllarda Türkiye´de uygulanmaya başlayan PRP (Platelet Rich Plasma) katkısız ve yan etkisiz bir tedavi imkânı sunuyor. Medicana Sivas Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Selma Uçar, kişinin kendi kanından alınan plasmanın yeniden enjekte edilmesiyle doğal iyileşme sağlayan yöntemle ilgili bilgi verdi.
SAĞLIK
"HiPNOBEZiTE"YE iLGi ARTIYOR
"HiPNOBEZiTE"YE iLGi ARTIYOR
Sivas Numune Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Erşan, isim hakkı için Türk Patent ve Marka Kurumuna başvurduğu "hipnobezite" adını verdiği yöntemle hastaların en az 10 seansta ortalama 7 kilo zayıflamasına yardımcı oluyor. Bugüne kadar yaklaşık 600 hastanın tercih ettiği ve hiçbir yan etkisi bulunmadığı belirtilen yönteme, kilo problemi bulunanlar yoğun ilgi gösteriyor
SAĞLIK
Sivaslı, 2017´de bankalara koştu!
Sivaslı, 2017´de bankalara koştu!
İlimizde geçtiğimiz yıl içerisinde bankalardan 7 milyar 788 milyon 736 bin lira nakdi kredi kullanıldı. 2017´de takipteki alacak miktarı ise 310 milyon 718 bin lira olarak kayıtlara geçti.
EKONOMİ
´Fırat Yılmaz Çakıroğlu´ anıldı
´Fırat Yılmaz Çakıroğlu´ anıldı
Ege Üniversitesinde (EÜ) 2015 yılında çıkan olaylarda bıçaklanarak öldürülen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4´üncü sınıf öğrencisi ve Ülkü Ocakları Ege Üniversite sorumlusu Fırat Yılmaz Çakıroğlu´nun ölümünün yıl dönümü dolayısıyla Sivas´ta anma yürüyüşü düzenlendi.
GÜNDEM
MÜSİAD BAŞKANLARI KİLİS´TE TOPLANDI
MÜSİAD BAŞKANLARI KİLİS´TE TOPLANDI
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Afrin Operasyonu´na destek çıkmak, roket saldırısı sonucu maddi kayba uğrayan üyelerine destek olmak ve bölge halkının yanında olduğunu hissettirmek amacıyla MUSİAD Kilis Şubesi ev sahipliğinde "Başkanlar Toplantısı" düzenledi.
GÜNDEM
Safra ve pankreas kanalı hastalıkları için ´ERCP´ YÖNTEMİ
Safra ve pankreas kanalı hastalıkları için ´ERCP´ YÖNTEMİ
Medicana Sivas Hastanesi´nde görev yapan Gastroenteroloji Uzmanı Prof.Dr. Abdulkerim Yılmaz Endoskopik retrograd kolanjiopankreatografi (ERCP) yönteminin safra ve pankreas kanalı problemlerini tedavi etmek için kullanıldığını söyledi.
SAĞLIK
"TÜRK´E KEFEN BİÇENİN ÖLÜMÜ KORKUNÇ OLACAK"
"TÜRK´E KEFEN BİÇENİN ÖLÜMÜ KORKUNÇ OLACAK"
Kamu - Sen Sivas İl Temsilcisi Güner Akay, Suriye´nin Afrin ilçesinde devam eden Zeytin Dalı Harekâtı´nda Şehit olan askerlerimiz ve görevi başında bulunan Mehmetçikler için basın açıklaması yaptı. Ülkemize karşı yapılan hain planlar ile ilgili de konuşan Akay, "Bizim vatanımızın sınırları masa başında cetvellerle değil, cephede kanla çizilir. Türk´e kefen biçenin ölümü korkunç olacak" diye konuştu.
GÜNDEM
Öğretmene kötülük geleceğimizin erozyonudur
Öğretmene kötülük  geleceğimizin erozyonudur
Eğitim-Bir Sen Sivas Şube Başkanı İlhan Karakoç, Tekirdağ´ın Çorlu ilçesinde bir lisede meydana gelen öğrenci skandalı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Sosyal medyada büyük yankı uyandıran görüntülerde, lise öğrencilerinin öğretmenleri ile alay ettiği görülüyor. “Öğretmene kötülük geleceğimizin erozyonudur” diyen Karakoç, "Öğretmenin itibar görmesi, evvela bağlı olduğu Bakanlığın ona itibar etmesiyle mümkün olacaktır" dedi
EĞİTİM
1915 ŞEHiTLERi ANILDI
1915 ŞEHiTLERi ANILDI
Sivas´ın Suşehri ilçesinde 10 Şubat 1915 tarihinde Ermeniler tarafından şehit edilen 71 asker mezarları başında anıldı.
GÜNDEM
Özel İdare, son 5 yılda 390 milyon lira kredi kullandı
Özel İdare, son 5 yılda  390 milyon lira kredi kullandı
İl Genel Meclisi toplantılarının dünkü oturumunda Sivas İl Özel İdaresi´nin son 5 yıl içerisinde İller Bankası veya kamu bankalarından kullandığı kredi miktarı masaya yatırıldı. İdare´nin 2013-2017 yılları arasında 390 milyon 500 bin lira kredi kullandığı açıklandı
GÜNDEM
HENRİ SAİVET´İN GÖZÜ AVRUPA´DA
HENRİ SAİVET´İN GÖZÜ AVRUPA´DA
Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor´un Newcastle United´dan sezon sonuna kadar kiraladığı orta saha oyuncusu Saivet, kırmızı-beyazlı ekip ile Avrupa kupalarına katılmak istiyor. Senegalli futbolcu Saivet, “Buraya takımımı üst sıralara taşımak ve belki de Avrupa kupalarına gitmek için geldim” dedi.
SPOR
Borçlanmanın detayları görüşülecek
Borçlanmanın detayları görüşülecek
Pazartesi günü başlayacak ve hafta boyunca sürecek olan İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantılarında İl Özel İdaresi´nin kamu bankalarından aldığı kredilerin hangi birim ve faaliyetlerde kullanıldığı masaya yatırılacak
GÜNDEM
Umut Vakfı´ndan umutsuz tablo!
Umut Vakfı´ndan umutsuz tablo!
1993 yılında ´bireysel silahsızlanma´ temelinde kurulmuş toplumsal bir vakıf olan Umut Vakfı, Türkiye´nin "Silahlı Şiddet Haritası"nı çıkardı.
YAŞAM
Zaralı Halil Söyler İstanbul´da anıldı
Zaralı Halil Söyler İstanbul´da anıldı
Sivas´ın yetiştirdiği en önemli sanatçılardan biri olan ´Zaralı Halil Söyler´ Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen ve sanatçıların "Ağılın Altı Kender, Bahçalarda Badem Var, Ezim Ezim Eziliyor Yüreğim, Kaşların Karasına, Karagözler" gibi eserlerini seslendirerek usta ismi türküleriyle andı.
MEDYA
Sanayide PATLAMA ŞART
Sanayide PATLAMA ŞART
AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk, ilimizde faaliyet gösteren yazılı görsel ve basının temsilcileri ile dün bir araya geldi. Osman Ağa Konağı´nda gerçekleştirilen programda konuşan Soluk, Sivas gündemine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM
TRANSFERLER 1-2 GÜNE TAMAMLANIR
TRANSFERLER 1-2 GÜNE TAMAMLANIR
Transfer çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, “Yönetimimize raporu verdik. Devre arası iyi, oynayan oyuncu bulma konusunda sıkıntı var. Herhalde birkaç gün içerisinde 1-2 oyuncu ile ilgili transfer gerçekleşmiş olacak. Robinho ile ilgili görüşüyorlar, İngiltere´den Saivet ile ilgili görüşüyorlar, birkaç yerli oyuncu var. Tunay Torun ile de görüşmeler devam ediyor” dedi.
SPOR
DOLAR
4.6560
EURO
5.4274
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Eğer ilerlemek isterseni her yere atılma. Merhem ve mum gibi ol. Diken gibi olma…

Hacı Bektaşı Veli
sxyl

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2