Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Adım Adım Zirveye! (0-2)
Adım Adım Zirveye! (0-2)
Rıza Çalımbay önderliğindeki Demir Grup Sivasspor, ligde fırtına estiriyor. Hem iç sahada, hem de deplasmanda rakiplerine geçti vermeyen Yiğidolar, dün Denizlispor´u Hakan Arslan ve Arouna Kone´nin golüyle 2-0 mağlup etti. Zirve yarışında önemli bir galibiyet alan Sivasspor, puanını 18´e yükseltti.
SPOR
En Çok Aranan Meslekler Açıklandı
En Çok Aranan Meslekler Açıklandı
Sivas´ın eleman ihtiyacını tespit eden İŞKUR, işverenlerin en çok talepte bulundukları meslekleri iplik eğirme operatörü, makineci (dikiş), mermer işçisi ve garson olarak açıkladı.
GÜNDEM
En Önemli Sorun Nitelikli Eleman
En Önemli Sorun Nitelikli Eleman
Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürü Emre Torun, Gazetemiz Genel Yayın Koordinatörü Taner Karabal´ı ziyaret ederek projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Sivas 1. OSB´de faaliyet gösteren 160 fabrikada toplam 8 bin 200 kişinin istihdam edildiğini kaydeden OSB Müdürü Torun, “Nitelikli eleman sorunu var. Firmalar işçi arıyor, insanlar da iş arıyor. Fakat ikisini buluşturamıyoruz. Bu noktada ikisini buluşturabilecek, çalışanları veya iş arayanları vasıflı hale getirecek bir proje üzerinde çalışıyoruz. Kalkınma Ajansına sunduk” dedi.
GÜNDEM
MÜSİAD´dan Gürün Çıkarması
MÜSİAD´dan Gürün Çıkarması
MÜSİAD Şube Başkanı Salim Eminoğlu, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Gürün´de birtakım ziyaret incelemelerde bulundu. İlçe Belediye Başkanı Nami Çiftçi´yi ziyaretleri esnasında konuşan Eminoğlu, “İlçelerimizin tümünü ziyaret ederek her ilçemizin Sivas´la alışverişini artırmaya yönelik çalışmalar hedefliyoruz. Amacımız; ilçelerimizin komşu illerle değil Sivas merkezi ile ticaretlerini artırmak ve ilçelerimiz potansiyellerini belirleyip, ilimizin ticaretine ve sanayisine katkı sağlamaktır” dedi.
GÜNDEM
Geçmişle Geleceği Bütünleştirecek
Geçmişle Geleceği Bütünleştirecek
Hamidiye Eko Turizm Vadisi olarak hizmet verecek olan tarihi aygır depolarındaki restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Salih Ayhan, “Burası yaz-kış hareketli olacak. İnsanların nefes aldığı, hayat bulduğu, tarihi eserleri gördüğü bir mekan olacak. Toplumun her kesiminin kendinden bir şeyler bulduğu müthiş bir yaşam alanı olacak. Adeta geçmişle geleceği bütünleştirecek. Buradaki tarihi eserlerin her birine ayrı bir fonksiyon vereceğiz” dedi.
GÜNDEM
Hayran Kaldılar
Hayran Kaldılar
BİLSEM ile Tasarım ve Beceri Merkezini ziyaret eden Vali Salih Ayhan´ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan ve beraberindeki protokol eşleri Sivas Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) ile Sivas Tasarım ve Beceri Merkezinde incelemelerde bulundu. Yatırımları oldukça beğendiklerini söyleyen protokol eşleri çocukların tasarım gücü ve yeteneklerinin ortaya çıkarılması amacıyla güzel bir imkanın oluşturulduğunu dile getirdiler.
GÜNDEM
Sıcak Çermik´e Afyon Modeli
Sıcak Çermik´e Afyon Modeli
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, ortalama sıcaklığı 45 ile 48 derece arasında değişen Sıcak Çermik´in su yönetiminin tek elden yönetilmesi amacıyla çalışmalara başladıklarını söyledi. Su israfının önlenmesi amacıyla Afyon´da belediye ve özel idare ortaklığıyla AFJET adlı şirketin kurulduğuna dikkat çeken Başkan Bilgin, bu mantığı SİVJET şirketini kurarak Sıcak Çermik´te de işleteceklerini ifade etti.
GÜNDEM
CÜ´de Solucan Üretimi Başladı--Video
CÜ´de Solucan Üretimi Başladı--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde AR-GE çalışmaları tamamlanan Solucan Gübresi Projesi´nde önemli adımlar atılarak üretim tesisi kuruldu. Üniversite yerleşkesi içerisinde 2 bin 400 metrekare kapalı alana sahip tesiste 6 akış sistemi makine ile üretime geçildi.
GÜNDEM
Kooperatif Kredilerinde Ödeme Süresi Uzatıldı
Kooperatif Kredilerinde Ödeme Süresi Uzatıldı
Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil, kooperatif kredilerinde kooperatif kredilerinde ödeme sürelerinin uzatıldığını söyledi. Demirgil, “Kredi kullanan esnaflarımız kredilerini 1 yıldan 4 yıla kadar ödeyebiliyordu. Yeni yapılan düzenleme sonrasında 4 yıllık ödeme süresi 5 yıla çıkarıldı. Bu uygulama ile kredi kullanan esnaf ve sanatkarlarımız ödemelerini 5 yıla kadar ödeme imkanına kavuşmuş olacak” dedi.
GÜNDEM
AFAD, 135 toplanma alanı belirledi
AFAD, 135 toplanma alanı belirledi
İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Nazif Ekinci, Atatürk Kongre Müzesi bahçesinde yer alan acil toplanma levhasının bulunduğu yerde acil toplanma alanlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. AFAD Müdürü Ekinci; “Biz şehir merkezinde 135 tane toplanma alanı belirledik ve belediye tabelaları gereken yerlere koydu. Zaman içerisinde değişen şartlara göre güncellenebilir, çoğaltılabilir. Yine geçici barınma alanlarıyla ilgili ilimizde farklı güzergahlarda olmak üzere 5 adet geçici barınma alanları belirlendi. Herhangi bir afet, acil durum olduğu takdirde sıfırıncı dakikadan itibaren ihtiyaçlı insanları oralara yerleştirmeyi planlıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Tunç, İncelemelerde Bulundu
Tunç, İncelemelerde Bulundu
Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, tadilat çalışmaları süren 4 Eylül Spor Salonunda ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü yeni binasında incelemelerde bulunarak, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
SPOR
İstihdama Katkı Sağlayacak
İstihdama Katkı Sağlayacak
Kısa adı SİVTAŞ olan Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi bünyesinde kurulacak olan yem fabrikası ve süt işleme tesisinin temel atma töreni dün gerçekleştirildi.
GÜNDEM
Milletvekili Ekinci Bağışa Davet Etti
Milletvekili Ekinci Bağışa Davet Etti
29 Ekim - 4 Kasım Kızılay Haftası nedeniyle AK Parti Sivas Kadın Kolları teşkilatı kent meydanında bulunan Kızılay kan bağış tırına kan bağışında bulundu. Etkinliğe destek veren AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Sivaslıları Kızılay´a kan bağışı yapmaya davet etti.
GÜNDEM
Çalımbay: “Puan Hedefim Yok”
Çalımbay: “Puan Hedefim Yok”
Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ligin ilk yarısı için puan hedefinin olmadığını, maç hedefinin olduğunu söyledi. Çalımbay; “Benim puan hedefim yok. Benim maç hedefim var. Her maçı kazanmak istiyorum ben, yada puan almak istiyorum. Benim şuandaki düşüncem bu. Amacımız ilk yarıyı çok iyi bir yerde bitirmek” dedi.
SPOR
Üniversite Geriliyor!
Üniversite Geriliyor!
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Enformatik Enstitüsü bünyesinde yer alan University Ranking by Academic Performance (URAP) Araştırma Laboratuvarı, Türkiye´nin en iyi üniversiteleri sıralamasını açıkladı. Cumhuriyet Üniversitesi, 108 devlet üniversitesi arasında her yıl gerileyen bir performans sergiledi. 2017 yılında 40´ıncı sırada yer alan CÜ, 2018 yılında 42, 2019 yılında ise 44´üncü sıraya düştü.
EĞİTİM
CÜ´de Yönetimden Hastalara Ziyaret--Video
CÜ´de Yönetimden  Hastalara Ziyaret--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan ve hastane yönetimi 26 Ekim Hasta Hakları nedeniyle Çocuk Hematoloji, Göğüs Hastalıkları ve Endokrin Bölümünde yatan hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler.
GÜNDEM
Gökpınar´ı Görmeden Gitmeyin
Gökpınar´ı Görmeden Gitmeyin
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile birlikte turkuaz mavisi görünümüyle "doğal akvaryum" olarak adlandırılan Gökpınar Gölü´nü gezdi. Herkesi Gürün´e davet eden Başkan Eken, “Özellikle yaz aylarında 10 binlerce kişinin ziyaret ettiği Gökpınar Gölü, turkuaz mavisi rengi, 11 metre derinlikte yüzen balıkları dahi izleyebildiğiniz temizliği ve berraklığı ile cennetten bir köşeyi andırmaktadır. Dünyadaki tüm hemşehrilerimize sesleniyoruz: Sivas´a gelin, ilçelerini gezin ve Gürün Gökpınar´ı görmeden gitmeyin” dedi.
GÜNDEM
Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi
Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi
Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) akademik kurul toplantısı Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız başkanlığında yapıldı.
GÜNDEM
Tarih Yazdı--Video
Tarih Yazdı--Video
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´i ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz´dan övgüyle bahsetti. Bakan Selçuk, “Sayın Bakanımız İsmet Yılmaz, Sivas´ta bence bir tarih yazdı. Çünkü ben Sivas´ı izleyen bir arkadaşınızım eski geçmişimden dolayı ve sizin döneminizde yapılanlar gerçekten bu halkın unutamayacağı kadar kalıcı izler bıraktı” dedi.
GÜNDEM
“Tek Hedefim Olimpiyat”
“Tek Hedefim Olimpiyat”
Dünya Askeri Olimpiyat Oyunları´nda serbest stil 125 kiloda altın madalya kazanan Sivaslı milli güreşçi Taha Akgül; “Çok şükür Askeri Olimpiyat Oyunlarında şampiyon oldum. İnşallah 8. Avrupa Şampiyonluğunu da kazanacağım. Dünyanın en büyük organizasyonu Olimpiyat. Dünyadaki tüm sporcuların hayalidir Olimpiyat Şampiyonasına katılabilmek” dedi.
SPOR
100´üncü Yıl Çok Önemli--Video
100´üncü Yıl Çok Önemli--Video
Bir dizi açılış ve programlara katılmak üzere ilimize gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Atatürk Kongre Müzesi´nde 81 ilin milli eğitim müdürleriyle değerlendirme toplantısında buluştu. Sivas´ta olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Bakan Selçuk, Sivas Kongresi´nin 100´üncü yılının kutlandığını anımsatarak “100´üncü yıl bizim açımızdan çok önemli. Milli mücadelemizin başladığı bütün ruhuyla, ruhaniyetiyle bu konuyu hissettiğimiz bir mekan olarak Sivas´ta bu binada bulunuyor olmanın ayrı bir değeri var” dedi.
GÜNDEM
Sayıları Artacak
Sayıları Artacak
Sivas Yetenek ve Beceri Merkezi´nin açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “İnşallah bunların sayısını hem Sivas´ımızda hem başka şehirlerimizde artıracağız. Bu vesile ile çocuklarımızın sadece bir yönden değil de çok yönlü olarak gelişmelerine imkan sağlamış olacağız. Dünya ile rekabet edebilmek için eğitimle ekonominin ilişkisini güçlendirebilmek için bu tür üretim yerlerine, bu tür haz duyarak öğrenme merkezlerine daha çok ihtiyacımız var” dedi.
GÜNDEM
Her Alanda Okuyun--Video
Her Alanda Okuyun--Video
Abdüssamed Bal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitim-öğretim gören öğrencilerle bir araya gelen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Okumazsanız ve değerlendirmek için bir hazineniz olmazsa, neyle neyi kıyas edeceksiniz. Sizlere tavsiyem her alanda okumanızdır. Bilginiz birikimiz olmazsa mücadele etmekten imtina eder, geri durursunuz” dedi.
GÜNDEM
152 Bin Dekar Sulandı
152 Bin Dekar Sulandı
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mevlüt Aydın, ilimizde 1 Haziran´da başlayan sulama sezonunun 10 Ekim´de sona erdiğini söyledi. Sivas´ta sulama sezonu boyunca toplam 152 bin 271 dekar tarım arazisinin sulandığını açıklayan Genel Müdür Aydın, “Sivas il ve ilçelerimizde 2019 yılında toplam 152 bin 271 dekar arazide yapılan sulu tarımla birlikte 2019 yılı birim fiyatları ile ülkemiz ekonomisine 340 milyon lira katkı sağlandı” dedi.
GÜNDEM
İkinci Üniversiteyi Çok Önemsiyoruz
İkinci Üniversiteyi Çok Önemsiyoruz
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul´u ziyaret eden Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, “Esnaf teşkilatı olarak ikinci üniversitemizi çok önemsiyoruz” dedi.
GÜNDEM
Öğrenciler Geleceğe Hazırlanacak
Öğrenciler Geleceğe Hazırlanacak
Resimden müziğe, robotik kodlamadan halı dokumaya 13 farklı atölyeyi barındıran Sivas Yetenek ve Beceri Merkezi açılışa hazırlanıyor. Tezgahta halı dokumadan kuş ve su sesi eşliğinde masal dinlemeye, keman ve piyano ile müzik eğitiminden drama salonuna kadar birçok detayın düşünüldüğü merkezde, öğrencilerin bilgiye eğlenceli bir ortamda ulaşmaları hedefleniyor. Vali Salih Ayhan: "Tasarımıyla, renk kurgusuyla, kullanılan materyallerle, eğitim altyapısıyla, verilen felsefeyle zamanın ruhuna çok uygun bir eğitim kurumu oldu" dedi.
GÜNDEM
Pi´nin Gizemini Anlattı--Video
Pi´nin Gizemini Anlattı--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “Gizemli Sayı Pi” semineri düzenlendi. Seminere konuşmacı olarak katılan Cumhuriyet Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Sinan Özkan, Pi sayısının tarihsel gelişimi hakkında bilgiler verdi.
GÜNDEM
Zafer Planları
Zafer Planları
Zorlu Antalyaspor maçı öncesi Sivasspor´da teknik adam Rıza Çalımbay, kurmaylarıyla beyin fırtınası yapıyor. Rakibini yenmek için hafta başından beri maç izleyen teknik ekip, futbolculara da resmen galibiyet aşılıyor.
SPOR
Takıma Moral Ziyareti
Takıma Moral Ziyareti
Halil Rıfat Paşa Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Sivasspor´a Antalyaspor maçı öncesi moral ziyareti gerçekleştirdi.
SPOR
Engelli Sporculara Malzeme Yardımı
Engelli Sporculara Malzeme Yardımı
Sivas Belediyesi, Görme Engelliler Spor Kulübü ve İşitme Engelliler Spor Kulübüne spor malzemesi yardımında bulundu.
SPOR
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
Ağaç Dikerek Geleceğe Nefes Olalım
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Heder Ettik, Yok Ettik
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Gururumuz Sivasspor
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Kandiliniz Mübarek Olsun
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Atatürk´ü Kimler, Niçin Sevmezler?
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Sağlığımızın Kıymetini Bilelim
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Mevlid Kandili
Alper Duran
Alper Duran
Tedbir ve Korkaklık
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Taner Karabal
Taner Karabal
Gün Birlik Olma ve Dayanışma Günüdür
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Üçüncü Tür
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Hanife Döner
Hanife Döner
Hakikat Mülküne Varan Bir Dost: Ayşe Şasa –Son-
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Kriz Mi? Kim Demiş? Bu Şehri Yönetenler Krizle Dalga Geçiyor!
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
5.7665
EURO
6.3586
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…

Hacı Bektaşı Veli
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2