Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
“Okullarımızı Sempatik Hale Getireceğiz”
“Okullarımızı Sempatik Hale Getireceğiz”
"2023´e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi" kapsamında bazı okullarda kurulan çeşitli atölyelerin açılışını gerçekleştiren Vali Salih Ayhan, “Çocuklarımızı yormadan eğlenceli eğitim ortamı oluşturmamız lazım. Çocukların koşa koşa, heveslerini canlı tutarak okula gitmesini sağlamamız gerekiyor. Okullarımızı daha sempatik hale getireceğiz” dedi.
EĞİTİM
Kuvvetli Rüzgar Uyarısı
Kuvvetli Rüzgar Uyarısı
Sivas´ta bugün için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı yapan Meteoroloji Genel Müdürlüğü 7. Bölge Müdürlüğü, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması, ağaç devrilmesi, kar örtüsü olan bölgelerde ani kar erimeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.
GÜNDEM
Taraftarlarla Bir Araya Geldi
Taraftarlarla Bir Araya Geldi
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkanı Adayı Doğan Ürgüp, Sivasspor´un taraftar grupları ile bir araya gelerek talep ve isteklerini dinledi.
SPOR
Şehirle Üniversitenin Bağı Kopmayacak
Şehirle  Üniversitenin  Bağı Kopmayacak
Türkiye´nin tek seferde yapılan ve en büyük yurt projesi olan 10 bin kişilik Sivas Merkez Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu´nun Sivas esnafına yan etkilerinin olduğunu söyleyen Vali Ayhan; “Belediyemizle beraber öğrencilerimizin şehre akışını daha canlı tutmanın yollarını arayacağız. Bununla ilgili belediyemiz çalışıyor. Biz destek olacağız. Şehirle üniversitenin bağının fiziki olarak kopması söz konusu olamaz. Bu bağlantı kurulacak ve bu düşünceyi de öldürmüş olacağız. O yan etkiyi gidermek bizim görevimiz olacak” dedi.
GÜNDEM
Tanıtımın Dozajını Artırmalıyız--Video
Tanıtımın Dozajını Artırmalıyız--Video
Orta Anadolu´nun en büyük arkeoloji müzesi konumunda bulunan Sivas Arkeoloji Müzesi´ne vatandaşlar tarafından çok fazla ilgi gösterilmediğini ifade eden İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, “Biz elimizden geldiği kadar tanıtıyoruz. Yürüyüş mesafesinin ötesinde olduğu için Sivas halkı her nedense oraya yoğun olarak gitmiyor. Bir ara paralıydı, şimdi ücretsiz. Elimizden gelen halkı materyaller ve afişler yoluyla müzeye davet etmek. Bunu ara ara yapıyoruz. Biraz daha tanıtımın dozajını artırmalıyız” dedi.
GÜNDEM
"Spor Yapmakla Damara Yerleştirilen Stent Oynamaz"
"Spor Yapmakla Damara Yerleştirilen Stent Oynamaz"
Kardiyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Ömer Şahin, hareketle, sporla ve koşmakla damara yerleştirilmiş olan stentin yerinden oynamadığını söyledi.
SAĞLIK
Satrançta Yarıştılar
Satrançta Yarıştılar
Küçükler-Yıldızlar İl Birinciliği Satranç turnuvasında; 24 kategoride 210 kişi kıyasıya mücadele etti. Çoğunluğu çocuklardan oluşan yarışmacılar, birbirinden çekişmeli oyunlar çıkarırken; yarışmacılar ilk 3´e girip madalya almak için mücadele etti.
SPOR
2018 Yılı Şampiyonlarından Ziyaret
2018 Yılı Şampiyonlarından Ziyaret
Kickboks ve Muaythai de 2018´de şampiyon olan Olimpiyat Spor Kulübü ve Gençlik Spor Kulübü sporcuları ve antrenörleri, Sivas Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Salim Kılıç´a ziyarette bulundu.
SPOR
“Ülkemizin Yarınlarından Umutluyuz”
“Ülkemizin Yarınlarından Umutluyuz”
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, yeni yıl dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Eken, mesajında; “2018 yılını geride bırakırken, Türkiye ve Sivas ekonomisinde daralmanın yaşandığı bir yıl oldu. Biz iş dünyası olarak ülkemizin yarınlarından umutluyuz” dedi.
EKONOMİ
“Dur Durak Bilmeden Çalışacağız”
“Dur Durak Bilmeden Çalışacağız”
Yeni yıl nedeniyle mesaj yayımlayan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Yeni yılda da verimli çalışmalar ortaya koymak, yeni projeler üretmek, ilimize yeni yatırımlar kazandırmak için çalışmalarımızı dur durak bilmeden sürdüreceğiz” dedi.
GÜNDEM
Yönetimden Douglas Harekatı
Yönetimden Douglas Harekatı
D.G. Sivasspor Kulübü yönetimi, kiralık yıldızı Douglas´la kontrat yapmak için teklife hazırlanıyor. Sivasspor, tecrübeli sağ beke 2 yada 3 yıllık mukavele önerecek.
SPOR
Parke Serimi Başladı
Parke Serimi Başladı
Yapımı halen devam eden ve bir türlü çalışmaları tamamlanamayan Taha Akgül Spor Salonu, portable ahşap parke yapımı geçtiğimiz günlerde başladı.
SPOR
TSO´dan 4. Fabrika
TSO´dan 4. Fabrika
Mayıs ayında gerçekleştirilen seçimler sonucu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) başkanlığı koltuğuna oturan Mustafa Eken´in çabasıyla Organize Sanayi Bölgesi´ne (OSB) bir fabrika daha kurulacak. Yasin Tekstil, Uçar Akü Fabrikası ve kozmetik fabrikasının ardından Şafak 58 firmasının sahibi Ahmet Daştan da Organize´ye fabrika kurma kararı aldı.
GÜNDEM
“Aşkla Hizmet Etmeye Çalışıyoruz”--Video
“Aşkla Hizmet Etmeye Çalışıyoruz”--Video
Sivas Valiliği ek hizmet binasında yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Sivas İl Özel İdaresi olarak ilimiz merkezinden, ilimizin en ücra yerleşim yerine kadar büyük bir aşkla hizmet etmeye çalışıyoruz ” dedi.
GÜNDEM
"Yeni Yıl Mutlu Yarınların Habercisidir"
"Yeni Yıl Mutlu Yarınların Habercisidir"
Yeni yıl nedeniyle mesaj yayımlayan Vali Salih Ayhan; “Bir yılı daha geride bırakıyor, yeni bir yıla giriyoruz. Yeni bir yıl; yeni bir başlangıçtır, yeni bir umut demektir, yenilenmektir ve güçlenmektir. Aynı zamanda her yeni yıl, büyüyen umutların, yeni heyecanların, beklentilerin ve mutlu yarınların habercisidir” dedi.
GÜNDEM
Sivas´ta "Çatı Aday" Sesleri
Sivas´ta "Çatı Aday" Sesleri
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, 31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi İYİ Parti ile gerçekleştirilen ‘ittifak´ görüşmelerinin Sivas yerelinde de yapıldığını söyledi. Hem genel merkez hem de parti il başkanları düzeyinde görüşmelerin devam ettiğini dile getiren Başkan Adayı Akyıldız, her iki partinin de ortak adayı olarak gösterilebileceğinin sinyallerini verdi.
SİYASET
Çiftçiler Sandık Başına Gidecek
Çiftçiler Sandık Başına Gidecek
Merkez ilçede çiftçiler delege seçimleri için bugün sandığa gidecek. 08.00´da başlayacak seçimler 17.00´da sona erecek. 154 köy ve 65 mahallede gerçekleştirilecek delege seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, “Hiçbir şaibeye yer vermeden, demokrasinin olduğu bir ortamda delege seçimlerimiz gerçekleştirilecek. 19 bin 800 üyemiz kendi vicdanı ve hür iradesi ile sandık başına gidip temsilcisini seçecek” dedi.
GÜNDEM
“Çimentospor Sivas´ın En Köklü Takımı”
“Çimentospor Sivas´ın En Köklü Takımı”
Çimentospor Kulübü Başkanı Yusuf Yenigün, mahalli kulüpler arasında il üçüncüsü olan Çimentospor U15 takımına ödül gecesi düzenledi. Gecede konuşan Başkan Yenigün; “Sivas´ın en köklü takımlarından olan Çimentospor bir kaç profesyonel futbolcu çıkartan kulüplerimizden biridir. Bundan sonra da iyi insan, iyi birey, iyi futbolcu felsefesi ile daha fazla futbolcuyu üst liglere taşıyacağız” dedi.
SPOR
‘VAR´dan Yiğidolar Da Etkilendi
‘VAR´dan Yiğidolar Da Etkilendi
Süper Lig´de sezonun ilk yarısında VAR sayesinde en çok gol iptali gerçekleştirildi. Sivasspor´un da 2´şer golü VAR uygulamasına başvurularak sayılmadı.
SPOR
Kıyasıya Rekabet--Video
Kıyasıya Rekabet--Video
İlimizde 14 okuldan 30 sporcunun katılımı ile “Okullar arası gençler A-B karate il birinciliği” müsabakaları yapıldı. Sporcuların kıyasıya rekabet ettiği maçlar sonucunda dereceye girenlere madalya takdim edildi.
SPOR
“Yenileneceğiz, Gelişeceğiz”--Video
“Yenileneceğiz, Gelişeceğiz”--Video
Sivas Valiliği koordinesinde ´ortak akılla yarınlara´ sloganıyla düzenlenen “Sivas Çalıştayı” dün gerçekleştirildi. 36 moderatör ve 360´a yakın katılımcıyla gerçekleştirilen çalıştayın açılış programında konuşan Vali Salih Ayhan, “Rabbim yolumuzu aydın eylesin. Niyetimiz halis, akıbeti de hayır olur inşallah. İstişare noktasında ve ilimizin yol haritasının değerlendirilmesi noktasında güzel sonuçlar çıkacak. Yenileneceğiz, gelişeceğiz, ilerleyeceğiz” dedi.
GÜNDEM
“Hakkınızı Ödeyemeyiz”
“Hakkınızı Ödeyemeyiz”
Şehit ve gazi ailelerini valilik konutunda ağırlayan Vali Salih Ayhan´ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, “Sizin hakkınızı ödeyemeyiz, elimizden geldiği kadar hem gönlümüz hem hanemiz her daim sizlere açık olacak” dedi.
GÜNDEM
Halterde Heyecan Sonlandı--Video
Halterde Heyecan Sonlandı--Video
Sivas Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü organizesinde düzenlenen “Okullar arası yıldızlar halter il birinciliği” maçlarında heyecan sona erdi. 40 sporcunun katılımı ile yapılan halter il birinciliğinde dereceye girenlere madalya takdim edildi.
SPOR
3 Bin 620 Senede Protesto!
3 Bin 620 Senede Protesto!
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi, bu yılın Ocak-Ekim ayları arasında protesto edilen senet sayıları ve tutarlarına ilişkin verileri kamuoyu ile paylaştı. TBB Risk Merkezi´nden derlenen bilgilere göre ilimizde 10 aylık süreçte 3 bin 620 senede protesto çekildi. Sivas protesto çekilen senet sayısında 81 il arasında 35´inci sırada yer aldı.
EKONOMİ
Meteorolojiden Kar Yağışı Uyarısı
Meteorolojiden Kar Yağışı Uyarısı
Sivas´ta hafta boyunca kar yağışının etkili olacağını bildiren meteoroloji vatandaşları uyardı.
YAŞAM
Yollar Patlayıcı Maddelerle Genişletiliyor--Video
Yollar Patlayıcı Maddelerle Genişletiliyor--Video
Zara ilçesinde yürütülen yol genişletme çalışmalarını yerinde inceleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Sivas´ın zor coğrafyasında yol genişletme çalışmaları yürütüyoruz. Bu bölgede araçlarla yürütülmesi zor olan çalışmalar, patlayıcı maddelerin yardımıyla gerçekleştiriliyor” dedi.
GÜNDEM
Külünk, 15 Temmuz´u Anlatacak
Külünk, 15 Temmuz´u Anlatacak
24, 25 ve 26. Dönem´de İstanbul Milletvekilliği yapan Metin Külünk, “15 Temmuz Darbe Girişimi ve Devletin Yeniden Yapılanma İhtiyacı” konulu konferans kapsamında Sivaslılara hitap edecek. Program yarın 13.30´da Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilecek.
GÜNDEM
Akyıldız: “Koltuk Derdim Yok”
Akyıldız: “Koltuk Derdim Yok”
Önceki gün gerçekleştirilen Parti Meclisi toplantısı sonrası Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Belediye Başkan Adaylığı kesinleşen önceki dönem Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, “Adaylığımın partime, şahsıma ve Sivas´a hayırlı olmasını diliyorum. Hiçbir şekilde istikbal beklentim, rant hesabım, koltuk derdim yok” dedi.
SİYASET
Milli Takıma Çağrıldılar
Milli Takıma Çağrıldılar
Sivas Belediyespor Yıldız Hentbol Takımından 3 oyuncu “Yıldız Genç Milli Kadın Hentbol Takımı” kampına çağrıldı.
SPOR
Voleybolcular Çeyrek Finale Yükseldi
Voleybolcular Çeyrek Finale Yükseldi
Anadolu Yıldızlar Ligi Voleybolda Sivas karması erkek takımı çeyrek finale yükseldi.
SPOR
DOLAR
5.3429
EURO
6.0908
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Düşmanlarınızın en kuvvetlisi içinizdedir.

Hz. Muhammed
sxyl

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler