Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
HAYDİ PEHLİVANLAR MİNDERE
HAYDİ PEHLİVANLAR MİNDERE
Sivas Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Güreş İl Temsilciliği, çocukların spor yapması için yaz okulları açıyor. Bu kapsamda önümüzdeki günlerde açılacak olan Güreş yaz okulu için kayıtların başladığı öğrenildi.
SPOR
Yaz okulunda kayıtlar sürüyor
Yaz okulunda kayıtlar sürüyor
Sivas Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü yaz okulu için kayıtlarına devam ederken, bugün başlayacak olan yaz okulu 20 Temmuz´da sona erecek.
SPOR
4 Eylül Ortaokulunda yaz okulu sürüyor
4 Eylül Ortaokulunda yaz okulu sürüyor
4 Eylül Ortaokulunda Masa Tenisi antrenörü Erkan Deliktaş nezaretinde “Masa Tenisi Yaz Okulu” çalışmaları hızla sürüyor.
SPOR
Yukarı Tekke, 40 yıllık ihtiyacı karşılayacak
Yukarı Tekke, 40 yıllık ihtiyacı karşılayacak
840 bin metrekare alana sahip olan Yukarı Tekke Mezarlığı´nda bugüne kadar 400 bin metrekarelik alanda defin işlemi gerçekleştirildi. Geriye kalan 440 bin metrekarelik alanda oluşturulacak adalarda 80 bin civarında defin yapılması öngörülüyor. Yılda ortalama 2 bin kişinin defnedildiği Yukarı Tekke´nin olağanüstü bir durum olmaması halinde 40 yıllık ihtiyacı karşılayacağı düşünülüyor.
GÜNDEM
Bin 412 kişiye 1 avukat
Bin 412 kişiye 1 avukat
2017 yılı sonu itibariyle ilimizde Sivas Barosu´na kayıtlı avukat sayısı 440 olarak açıklandı. 621 bin 301 kişinin yaşadığı Sivas´ta avukat başına düşen kişi sayısı bin 412 kişi olarak kayıtlara geçti.
GÜNDEM
Belediyespor´da yaz okulu başlıyor
Belediyespor´da yaz okulu başlıyor
Sivas Belediyespor, her yıl olduğu gibi yine bu sene de futbol yaz okulu düzenliyor. 2007-2010 doğumlu çocukların katılabileceği futbol yaz okuluna kayıtlar, 23 Haziran´a kadar devam edecek
SPOR
MUAY THAİ YAZ OKULU START ALIYOR
MUAY THAİ YAZ OKULU  START ALIYOR
Sivas Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Muay Thai İl Temsilciliği, çocukların yaz aylarını daha verimli geçirmesi ve spor yapması için yaz okulları açıyor. Bu kapsamda önümüzdeki günlerde açılacak olan Muay Thai yaz okulu için müracaatların başladığı öğrenildi. Muay Thai Milli takım antrenörü Ekrem Arıs, yaz okulunda her yaşa uygun kursun olduğunu belirterek; “Sivas Muay Thai´ine yeni yetenekler kazandırmayı amaçlıyoruz. Tüm gençlerimizi başlayacak yaz okulumuza bekliyoruz. Dolu dolu antrenmanlar yaparak yaz okulumuzu gerçekleştireceğiz” dedi.
SPOR
Giyim yardımı “bayramlık” oluyor
Giyim yardımı “bayramlık” oluyor
Hayat Ağacı Derneği, Ramazan Bayramı öncesinde Sivas´ta ihtiyaç sahibi ailelere, daha önce kendilerine bildirilen randevu günlerine göre giyim yardımı sağlıyor. Gıda Bankasından aylık mutfak eksiklerini temin edebilen kimseler, çocukları ile birlikte Giyim Reyonundan yine hayır sahiplerinin katkıları ile yararlanıyor.
GÜNDEM
HAYDİ BASKETBOLA
HAYDİ BASKETBOLA
Sivas Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Basketbol İl Temsilciliği, çocukların yaz aylarını daha verimli geçirmesi ve spor yapması için yaz okulları açıyor. Bu kapsamda önümüzdeki günlerde açılacak olan Basketbol yaz okulu için müracaatlar start aldı. Sivas Basketbol İl Temsilcisi Akın Günaydın, tüm çocukları Basketbol Yaz Okuluna davet ederek; “Tüm gençlerimizi başlayacak yaz spor çalışmalarımıza bekliyoruz. Her şeyden önemlisi genç ve çocuklarımız bir amaç uğruna yaz tatilini dolu dolu, spor yaparak geçirecekler. Bunun sonunda hayallerini gerçekleştirme şansı da elde edebilecekler” dedi.
SPOR
MİNİK YİĞİDOLAR YETİŞİYOR
MİNİK YİĞİDOLAR YETİŞİYOR
Demir Grup Sivasspor da çalışmalar aralıksız devam ederken futbol okulları da faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 ve 2012 yaş arası çocukları Sivasspor´a ve Sivas amatör futboluna kazandırmak amacıyla yaz ve kış devam eden futbol okulunda kayıtlar devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda start alan ve birçok öğrencinin kayıt olup katıldığı Sivasspor futbol okulunda, minik öğrencilerin performanslarının iddialı ve istekli olduğu öğrenildi. Geleceğin Yiğidoları yetişirken, temel futbol eğitimini almış çocuklar doğal yeteneklerine paralel olarak Sivasspor´a kazandırılacak.
SPOR
Oy kullanmak için geldi sandık bulamadı
Oy kullanmak için geldi sandık bulamadı
80 yaşındaki Sivaslı kadın, oy kullanmak için 15 gün önce Almanya´dan Türkiye´ye geldi, bugün oy kullanmak için havalimanına gitti ancak sandık bulamadı
GÜNDEM
ORTALAMA HER GÜN 12 KİŞİ ÖLÜYOR
ORTALAMA HER GÜN 12 KİŞİ ÖLÜYOR
İlimizde 2017 yılında hayatını kaybeden kişi sayısı 4 bin 424 olarak açıklandı. Günde ortalama 12 kişinin hayatını kaybettiği ilimizde ölümlerin yarıdan fazlası 75 yaş ve üzerinde gerçekleşti.
GÜNDEM
Önüne gelen emlakçı olamayacak
Önüne gelen emlakçı olamayacak
Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe giren “Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik” hakkında bilgi veren Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği Başkanı Kerim Çayır, “Yayımlanan bu yönetmelik ile artık herkes gelişi güzel emlakçılık yapamayacak” dedi.
GÜNDEM
155 KİŞİ İNTİHAR ETTİ!
155 KİŞİ İNTİHAR ETTİ!
Sivas´ta son 6 yıl içerisinde 155 kişi çeşitli gerekçelerle intihar etti. 2017 yılında ölümle sonuçlanan intihar sayısı ise 33 olarak tespit edildi.
GÜNDEM
Son gün 30 Haziran
Son gün 30 Haziran
Zara Ziraat Odası Başkanı Zeki Şimşek, çiftçilerin 2018 yılı üretim dönemine ilişkin Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurularının 30 Haziran sona ereceğini belirtti.
GÜNDEM
Sivas´ta bin 345 cami bulunuyor
Sivas´ta bin 345 cami bulunuyor
Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) 2017 yılı sonu itibariyle illerde bulunan cami sayılarını açıkladı. Sultan Şehir, bin 345 cami ile 81 il içerisinde 21´inci sırada yer aldı.
GÜNDEM
Ahmet Ayık Spor Lisesine alım yapılacak
Ahmet Ayık Spor Lisesine alım yapılacak
İlimizde birçok başarı elde eden Sivas Ahmet Ayık Spor Lisesi, Güreş branşında 60 kişi alacağını duyurdu. Kayıtların başladığı alımda 2-6 Temmuz´da yetenek sınavları yapılacak.
SPOR
Sanata ilgi yüzde 50 arttı
Sanata ilgi yüzde 50 arttı
Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu tarafından sunulan gösterileri izleyen kişi sayısı 2017´de bir önceki yıla nazaran yüzde 50 oranında artarak 2 bin 400 kişiye ulaştı.
GÜNDEM
Fenerbahçe basketbol yaz okulu kayıtlara başladı
Fenerbahçe basketbol yaz okulu kayıtlara başladı
Sivas Fenerbahçe Basketbol yaz okulu, yaz döneminde çocuklara basketbol öğretecek. Kayıtların başladığı yaz okulunda, kız-erkek 5-18 yaş arasındaki çocuklar katılabilecek. Grup grup ayrılacak olan yaz okulunda her grup için en az 2 antrenörün görev yapacağı öğrenildi.
SPOR
KORKUNÇ TABLO!
KORKUNÇ TABLO!
Adalet Bakanlığı, çocuk mahkemelerinde görülen dava sayıları ve niteliklerine ilişkin elde ettiği verileri açıkladı. Bakanlığın verilerine göre geçtiğimiz yıl içerisinde çocuk mahkemelerinde toplam 553 davanın açıldığı ilimizde 50 çocuğa mahkumiyet kararı verildi. Öte yandan Sivas, 2017´de çocuk mahkemelerinde 539 gün ile davanın görülme süresinin en yüksek olduğu il olarak kayıtlara geçti.
GÜNDEM
YAPARSA AK PARTİ YAPAR
YAPARSA  AK PARTİ YAPAR
AK Parti Merkez İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen iftar programına katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 24 Haziran seçimlerine değindi. Bakan Yılmaz, “Yaptıklarımızı da yapamadıklarımızı biliyoruz. Ama bilin ki Türkiye´nin umudu olan 2023 hedeflerine ulaşmamızı sağlayacak ve beklentilerimizi karşılayacak bir parti varsa o da AK Parti´dir. Diğerlerine oy verilirse inanın ki zaman kaybederiz. O zaman, ‘Yaparsa AK Parti yapar´ diyoruz” dedi.
SİYASET
SPORA BÖYLE Mİ KATKI VERİLİR?
SPORA BÖYLE Mİ KATKI VERİLİR?
Geçtiğimiz haftalarda ilimizde Sivas Belediyespor ile Yalıkavak Belediyespor “Süper Lige” çıkma maçında karşı karşıya gelmişti. Ancak yeşil-beyazlı ekip sahada etkisini tam gösteremeyerek 18-18 berabere kalmıştı ve Yalıkavak Belediyespor süper lige çıkmıştı. Sivas temsilcisinin bu zamana kadar oynadığı oyun sporseverler tarafından beğeni toplarken Yalıkavak Belediyespor maçında ise etkisini tam gösterememesi soru işaretlerine yol açarken, taraftarlar tarafından merak uyandırdı. Maçtan önce takımın en değerli ve gözde oyuncularının Cumhuriyet Üniversitesi tarafından özel bir müsabakaya götürülmesi, maça hazırlanamaması ve önemli maça 1 gün kala getirilmesi takımın performansının düşmesine yol açarken, bu durum kamuoyu tarafından büyük tepkiye yol açtı.
SPOR
8 bin 884 kişi doğdu,4 bin 262 kişi öldü
8 bin 884 kişi doğdu,4 bin 262 kişi öldü
Sivas´ta 2017 yılında 8 bin 884 kişi dünyaya gelirken 4 bin 262 kişinin de hayatını kaybettiği açıklandı.
GÜNDEM
Bilekler yarışacak
Bilekler yarışacak
Sivas´ta bilek güreşi turnuvası yarın başlıyor… Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Gençlik Haftası programları kapsamında bilek güreşi turnuvası yarın Primemall Sivas AVM´de düzenlenecek.
SPOR
Nüfusumuzun yüzde 17,7´si genç
Nüfusumuzun yüzde 17,7´si genç
Türkiye´nin genç nüfusunun illere göre dağılımı açıklandı. 2017 yılı nüfus sayımı sonuçlarına göre 621 bin 301 kişi olan Sivas nüfusunun 109 bin 677´sini genç nüfus oluşturdu. Türkiye´de genç nüfusun toplam nüfus içindeki oranı yüzde 16,1 iken Sivas´ta bu oran yüzde 17,7 olarak kayıtlara geçti.
GÜNDEM
SIFIR ATIK KONTEYNERLERİ TANITILDI
SIFIR ATIK KONTEYNERLERİ TANITILDI
Sivas Belediyesi daha temiz bir çevre için ‘Sıfır atık´ hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan´ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´nın destekleriyle sürdürülen ´sıfır atık´ projesi kapsamında Sivas Belediyesi bünyesine dâhil ettiği son teknolojik geri dönüşüm makineleri tanıtıldı.
GÜNDEM
Öğretmenlerin sorunlarını dinledi
Öğretmenlerin sorunlarını dinledi
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Cumaali Demirtaş, ilimizde okul ve kurum ziyaretleri gerçekleştirdi. Demirtaş, ziyaret ettiği okulda öğretmenlerin sıkıntılarını ve taleplerini dinleyerek, istek ve önerilerine kayıtsız kalınmayacağını belirtti.
GÜNDEM
Hane sayısı 175 bini geçti
Hane sayısı 175 bini geçti
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2017 yılına ilişkin ‘Aile İstatistikleri´ni açıkladı. Verilere göre Sivas´ta bulunan hane sayısı 175 bin 762 olarak açıklandı.
GÜNDEM
Tabelalarda yabancı kelimeler küçültülecek
Tabelalarda yabancı kelimeler küçültülecek
AK Parti İstanbul Milletvekili Erdem, yön levhalarında Türkçe kelimelerin kullanımının esas alınacağını ve yabancı kelimeler kullanılmak istenirse Türkçe kelimenin yüzde 25´i büyüklüğünde yazılacağını söyledi.
GÜNDEM
Bütçe kesin hesabı onaylandı
Bütçe kesin hesabı onaylandı
Sivas İl Özel İdaresi´nin 2017 yılı bütçe kesin hesabı meclisin onayından geçti.
GÜNDEM
DOLAR
4.6560
EURO
5.4274
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Yaldızlı sözlerle erdem bağdaşmaz.

Konfüçyus
sxyl

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3