Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
KOBİ´lere makine teçhizat kredi faiz desteği
KOBİ´lere makine teçhizat kredi faiz desteği
KOSGEB tarafından imalat sanayi sektöründe faaliyet gösteren işletmeler için sağlanacak makine teçhizat kredi faiz desteği için başvuruların kabul edilmeye başlandığı bildirildi.
GÜNDEM
Konut amortisman süresi 21 yıl
Konut amortisman süresi 21 yıl
İlimizde konut yatırımının ortalama geri dönüş süresi 21 yıl olarak açıklandı. Konut fiyatının ortalama 185 bin 220 lira olarak gerçekleştiği Sivas´ta, Mayıs 2018 sonu itibarıyla en fazla değer kazanan ilçeler merkez, Suşehri, Gürün, İmranlı, Kangal olurken en fazla değer kaybeden ilçeler ise Ulaş, Gölova, Altınyayla, Zara ve Yıldızeli oldu.
EKONOMİ
SPORA DEĞER KATACAK YATIRIM
SPORA DEĞER  KATACAK YATIRIM
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öncülüğünde Sivas Valiliği ve Demir Grup Sivasspor´un da katkılarıyla ilimize kazandırılacak olan Futbol Okulu´nun protokolü imzalandı. İmza töreninde konuşan Bakan Yılmaz, “Sivasspor, Sivas´ın üzerine değer katan bir spor kulübümüz ve çok da iyi yönetiliyor. Sivasspor´un başarılarının artarak devam etmesini diliyorum” dedi.
SPOR
SÖZDE BÖLGE İMAMI AVM´DE YAKALANDI
SÖZDE BÖLGE İMAMI  AVM´DE YAKALANDI
FETÖ´nün sözde “Sivas büyük bölge imamı” AVM´de yakalandı. FETÖ/PDY´nin 40 “Işık Evi”nden sorumlu olduğu tespit edilen sözde "Sivas büyük bölge imamı" kadın, Sivas´ta alışveriş merkezinde yakalandı.
GÜNDEM
“Sivas´ı daha iyi yerlere taşıyacağız”
“Sivas´ı daha iyi yerlere taşıyacağız”
Önceki gün partisinin Cumhuriyet Meydanı´nda gerçekleştirdiği mitingde konuşan Milli Eğitim Bakanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, “Önümüzdeki dönemde üniversitemizle, II. Organize Sanayi Bölgemizle, Lojistik Merkezimizle, Seyfebeli Küçük Sanayi Sitemiz ile inşallah Sivas´ı bulunduğu konumdan çok daha iyi yerlere taşıyacağız” dedi.
SİYASET
“Yazıcıoğlu olayını aydınlatacağım”
“Yazıcıoğlu olayını aydınlatacağım”
İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener 24 Haziran´da gerçekleştirilecek seçimler kapsamında Sivaslılara seslendi. Cumhuriyet Meydanı´nda gerçekleştirilen mitingde konuşan Akşener, Muhsin Yazıcıoğlu´nun hayatını kaybettiği elim kazaya değinerek “Şehit Muhsin Yazıcıoğlu´nun olayını 2009´dan beri gökyüzüne bakıp arayanlara, hiçbir şey yapmayanlara sesleniyorum. Siz seçim propagandası olarak kullanırken ben seçildiğim takdirde ilk işim bu olayı aydınlatmak olacak” dedi.
SİYASET
Geriye döneceklerin alternatifi Sivas olsun
Geriye döneceklerin alternatifi Sivas olsun
İlerleyen süreçte büyükşehirlerden Anadolu şehirlerine göçün başlayacağını ifade eden Belediye Başkanı Sami Aydın, “Biz bunu görüyoruz ve ‘Geriye döneceklerin alternatifi Sivas olsun´ diyoruz. İnşallah bunu başaracağız” dedi.
GÜNDEM
Çocuklardan örnek davranış
Çocuklardan örnek davranış
Sivas´ın Ulaş ilçesinde iki küçük kardeş ve bir arkadaşları yolda buldukları 10 lirayı "Biz yolda para bulduk, haram olduğu için size bırakmak istedik" notuyla bir caminin minberinin yanına bırakarak dürüstlük örneği gösterdi.
GÜNDEM
Demirağ OSB´nin ihalesi yapıldı
Demirağ OSB´nin ihalesi yapıldı
Sivas Valisi Gül: "Yaklaşık 150 milyon liralık yatırım ile Demirağ Organize Sanayi Bölgesi, yatırımcıların kullanımına hazır hale getirilecek. Bu süreçten sonra yer talebinde bulunan ve yer tahsisi yapılan firmalar inşaatlarına başlayarak üretime geçecek"
GÜNDEM
Yatak kapasitesi 164´e ulaşacak
Yatak kapasitesi 164´e ulaşacak
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Harun Tan, yakın zamanda açılması planlanan 92 yatak kapasiteli modern darülaceze ile birlikte merkez ilçede faaliyet gösteren huzurevlerinin 164 yatak kapasitesine ulaşılacağını söyledi.
GÜNDEM
HAYIRLI OLSUN
   HAYIRLI OLSUN
Eski adliye binası yerine yapılan Şehitler Meydanı ve yaklaşık 800 araç kapasiteli yer altı otoparkının açılışı gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Vali Davut Gül, “Bu durum Sivas´ın zenginleştiğini de gösteriyor. Çünkü bunu yapmak için bir şeyi yıkmanız gerekiyor. Neyi yıktık? Adliye binası ve Valilik ek binasını yıktık. Şimdi yeni adliye binamız yapıldı. Valilik ek binamız da şuan yapılıyor. Bugüne kadar yıkılan ve yapılanları düşündüğünüzde 90-100 Milyon liralık bir yatırımdan bahsediliyor. Tüm bunları Sivas halkının daha iyi hizmet alması için yapıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Okullarda karne heyecanı
Okullarda karne heyecanı
Selçuk Ortaokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katılan Vali Davut Gül, "Çocuklarımızı iyi eğitirsek memlekete hizmet edecek insanları da yetiştirmiş olacağız. Okul öncesi eğitimde tüm ülkede olduğu gibi Sivas´ta da okullaşma oranlarımız yüzde 90´nı geçti. “dedi
EĞİTİM
Amatör kulüpler daha fazla desteklenmeli
Amatör kulüpler daha fazla desteklenmeli
İl Genel Meclisi Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Murat Toraman, ilimizde faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine daha fazla destek verilmesi gerektiğini söyledi.
GÜNDEM
Melet Çayı kirleniyor!
Melet Çayı kirleniyor!
Sivas İl Genel Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Osman Budak, foseptiklerden taşan atıklar nedeniyle Melet Çayı´nın kirlendiğini söyledi. Yetkililerin önlem almasını isteyen Budak, doğal güzelliğin bozulmaması için acilen temizlik yapılması gerektiğini ifade etti.
GÜNDEM
“Adaletsizliğe son verilmeli”
“Adaletsizliğe son verilmeli”
Sağlık-Sen Sivas Şube Başkanı Efe Zileli, “Döner sermaye sisteminde yaşanan adaletsizliğe bir an önce son verilmeli” dedi.
GÜNDEM
Kömür dağıtımları Eylül´de tamamlanacak
Kömür dağıtımları Eylül´de tamamlanacak
Sivas Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yılmaz Güleçyüz, ihtiyaç sahibi ailelere yıl içerisinde toplam 9 bin ton kömür yardımında bulunacaklarını söyledi. Kömürlerin şu an bin 600 tonunun dağıtıldığını ifade eden Güleçyüz, Eylül ayı sonuna kadar dağıtım işleminin tamamlanacağını belirtti.
GÜNDEM
ŞARKIŞLA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR
ŞARKIŞLA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR
Sivas´ın önemli ilçelerinden olan Şarkışla, her geçen yıl büyümeye devam ediyor. İlçede 150 milyon liralık dev altyapı yatırımının yanı sıra vatandaşlara nefes aldıracak meydan projesi ve doğal gaz çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor. İlçede tamamlanan ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, “15 milyon lira değerinde atık su arıtma tesisi yaptık. Bunun 7 milyon 500 bin lirasını İller Bankası´ndan SUKAP kapsamında hibe olarak aldık. Şu anda Şarkışla Belediyesi çevreyi atık sularla kirletmeyen nadir belediyelerden birisi” dedi.
GÜNDEM
ORAN YÖNETİMİ KAYSERİ´DE TOPLANDI
ORAN YÖNETİMİ  KAYSERİ´DE TOPLANDI
ORAN Yönetim Kurulu Mayıs ayı toplantısı Kayseri´de yapıldı. Nisan ayında yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren ORAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, “Sivas´ta Avrupa Birliği´nden alınan fon ile kurulan Sivas İŞGEM´in açılışını gerçekleştirdik. Toplam 7,2 milyon Avro hibe ile kurulan İŞGEM´de toplamda 10 bin metrekare kapalı alan olup farklı metrajlarlarda 35 adet işlik de yer almaktadır. Şimdiden işliklerin 2 bin 675´i doldurulmuş olup teknolojik tabanlı üretim yapan firmalar çalışmaya başlamışlardır” dedi.
GÜNDEM
İŞADAMLARINA YATIRIM DAVETİ
İŞADAMLARINA  YATIRIM DAVETİ
Sivas TSO Başkanı Mustafa Eken, 7 Haziran´da altyapı ihalesi yapılacak olan Demirağ Organize Sanayi Bölgesi için yatırımcılara çağrıda bulundu. Eken, “Sivas 2. OSB ve Lojistik Merkezi ile önemli bir cazibe merkezine dönüşüyor. Her parselinden demir yolu geçecek fabrikalar için yer tahsis etmeye başlıyoruz. Karlı bir yatırım için işadamlarını Sivas´a bekliyoruz” dedi.
GÜNDEM
15 Temmuz´da hizmete alınacak
15 Temmuz´da hizmete alınacak
2017´nin Mart ayında temeli atılan 15 Temmuz Şehitler Meydanı´nın 15 Temmuz´da Sivaslıların hizmetine sunulacağı öğrenildi. Prestij projenin hayata geçmesiyle birlikte hem Valilik binasının arkası açılmış olacak hem de şehirdeki otopark sorunu önemli ölçüde çözülmüş olacak.
HIZLI TREN SEFERLERİ 2019 YILINDA BAŞLAYACAK
HIZLI TREN SEFERLERİ  2019 YILINDA BAŞLAYACAK
Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclis toplantısında ilimizdeki yatırımlarla ilgili bilgiler veren Vali Davut Gül, hızlı tren seferlerinin 2019 yılında başlayacağını belirtti. Gül, “İlimizi ziyaret eden Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarımız ve TCDD Genel Müdürümüz de takvimle ilgili bir sıkıntı olmadığını, gelecek yıl Ramazan ayı içerisinde hızlı tren seferlerin başlayacağını söylediler” dedi.
GÜNDEM
Bin 291 şahıs sorgulandı
Bin 291 şahıs sorgulandı
İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ´Huzurlu Sokaklar Uygulaması´ kapsamında bin 291 şahıs sorgulandı.
GÜNDEM
Sivas´ta dilenci operasyonu
Sivas´ta dilenci operasyonu
Sivas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayında halkın dini duygularını istismar eden dilencilere yönelik düzenlediği operasyonda 11´i çocuk 27 kişi yakaladı.
GÜNDEM
DAP´TAN TARIMA BÜYÜK DESTEK
DAP´TAN TARIMA BÜYÜK DESTEK
Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya Gemerek ilçesinde birtakım gezi ve incelemelerde bulunarak, DAP´ın Gemerek tarımına büyük destek olduğunu ifade etti. Kaya; “2016 yılı itibariyle DAP kapsamına alınan ilimizde yaklaşık 16 küçük ölçekli sulama projesi gerçekleştirildi. Bununla beraber 10 tane de hayvan içme suyu göleti yapıldı. Genel olarak fiyatlandıracak olursak; 20 milyon Türk Lirasının üzerinde DAP´ın ilimize katkısı olmuş durumdadır” dedi.
EKONOMİ
İNCE ELEYİP SIK DOKUYACAĞIZ
İNCE ELEYİP  SIK DOKUYACAĞIZ
Seçim çalışmaları kapsamında Sivas halkıyla buluşan CHP´nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı olması durumunda devlet yönetiminde ince eleyip sık dokuyacaklarını belirtti. İnce, “Cumhuriyet kurulduğunda Sivas, Türkiye´nin 8´nci ekonomisine sahip kentiydi. Bugün 42´nci sırada. Milletvekili sayın 15´den 5´e düşmüş. Fakirleşiyorsun, yoksullaşıyorsun, eziliyorsun. Demir Çelik Fabrikası, Çimento Fabrikası, Dikimevi, Et Balık Kurumu, Askeri Hastane gitti. Sen Cumhuriyet tarihi boyunca hep geri gitmişsin ama oyları hep aynı yere vermişsin” dedi.
GÜNDEM
Horoz dövüştürenlere baskın
Horoz dövüştürenlere baskın
Sivas´ta bir iş hanında horoz dövüştürdükleri tespit edilen 45 kişiye idari para cezası uygulandı.
GÜNDEM
494 aileye ORKÖY desteği
494 aileye ORKÖY desteği
Orman İşletme Müdürü Sefa Duman, Orman ve Köy İlişkileri (ORKÖY) projesi kapsamında ilimizde 2012-2018 yıllarında toplam 494 aileye 7 milyon 867 bin lira tutarında kredi verdiklerini söyledi.
GÜNDEM
Ağaçlandırma çalışmaları son sürat
Ağaçlandırma çalışmaları son sürat
Sivas Orman İşletme Müdürlüğü´nün çalışmalarının değerlendirildiği toplantıda konuşan Vali Davut Gül, “Yeşil Sivas” projesi kapsamında 2005 yılında başlayan ağaçlandırma çalışmalarının artarak devam ettiğini söyledi.
GÜNDEM
Kent kart dolumu pratikleşti
Kent kart dolumu pratikleşti
Toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların daha kolay, daha pratik bir şekilde kent kartlarının dolumunu yapabileceği makinelerin ilki Sivas Belediyesi tarafından Cumhuriyet Üniversitesindeki Otobüs Toplanma Merkezine yerleştirildi.
GÜNDEM
İnsansı robot "Yiğido" nişan alıp atış yapabiliyor
İnsansı robot "Yiğido" nişan alıp atış yapabiliyor
Sivas BİLSEM öğrencileri, verilen komutu yerine getirebilen, nişan alıp ateş edebilen insansı robot tasarladı. "Yiğido" adı verilen robotun, güvenlik güçlerine yardımcı olması hedefleniyor. Öğrencilerden Furkan Atıcı: "Bir insanın yapabildiği her hareketi yapabiliyor. Yiğido´yu polis robotu olarak düşündük. İleride de kara listedeki suçluları robotumuza tanımlayacağız"
GÜNDEM
DOLAR
4.6560
EURO
5.4274
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ya Ali, benden sonra yola gidenler, senin gösterdiğin yoldan giderlerse selamete ererler.

Hz. Muhammed
sxyl

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3