Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Kılıç, antrenörlerle buluştu
Kılıç, antrenörlerle buluştu
Sivas Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Salim Kılıç, yeni sezon öncesi amatör spor branşındaki antrenörlerle toplantı yaparak hedefleri belirledi.
SPOR
Yasin Tekstil´den yatırım kararı
Yasin Tekstil´den yatırım kararı
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken´in daveti üzerine Sivas´a gelen Yasin Teksktil A.Ş. Genel Müdürü Gökhan Karagöl, Sivas´a yatırım yapma kararı aldıklarını söyledi. Karagöl, “Memleketimize yatırım ve istihdam sağlayacağımız için mutluyuz. Ticaret Odamızın yeni heyecanıyla beraber yatırımlarımızı büyüteceğiz. Sivas teşvikli bölgelerde 6. sırada olsa yatırımlarımızı en az iki katına çıkaracaktık” dedi.
EKONOMİ
“SPORTİF ALANDA BAŞARILI OLMAK İSTİYORUZ”
“SPORTİF ALANDA BAŞARILI OLMAK İSTİYORUZ”
BESYO Wushu ve Hentbol takımını Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız´ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Yıldız; “Biz Üniversitemizin bilimsel alanlarda olduğu kadar kültürel ve sportif alanlarda da başarılı olması için uğraşıyoruz. Üniversite olarak yapmamız gereken neyse üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz” dedi.
SPOR
Amatör kulüpler daha fazla desteklenmeli
Amatör kulüpler daha fazla desteklenmeli
İl Genel Meclisi Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Murat Toraman, ilimizde faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine daha fazla destek verilmesi gerektiğini söyledi.
GÜNDEM
Önüne gelen emlakçı olamayacak
Önüne gelen emlakçı olamayacak
Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe giren “Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik” hakkında bilgi veren Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği Başkanı Kerim Çayır, “Yayımlanan bu yönetmelik ile artık herkes gelişi güzel emlakçılık yapamayacak” dedi.
GÜNDEM
MASA TENİSİNDE MİNİKLER HEYECANI
MASA TENİSİNDE MİNİKLER HEYECANI
Sivas´ta “Okullar arası minikler masa tenisi müsabakaları” geçtiğimiz gün 4 Eylül Spor Salonunda yapılan maçlarla başladı. 35 okuldan yaklaşık 180 sporcunun katılımı ile yapılan maçlarda dereceye giren okullara yarın akşam düzenlenecek olan törenle kupaları takdim edilecek.
SPOR
VALİ GÜL: “58 BİN AKTİF SPORCUMUZ OLMASI LAZIM”
VALİ GÜL: “58 BİN AKTİF SPORCUMUZ OLMASI LAZIM”
Sivas Valisi Davut Gül, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü´nü ziyaret ederek kurumun çalışmaları hakkında İl Müdürü Salim Kılıç´tan bilgi aldı. Toplantıda konuşan Vali Gül; “Eksiklerimiz var. Hedeflerimize tam olarak ulaşamadık. 3 bin 334 futbol, 7 bin 32´de diğer branşlarda aktif sporcumuz var. Bizim 58 bin aktif sporcumuz olması lazım. Türkiye ortalamasının altında kalmanın ötesinde bizim Türkiye ortalamasını yukarıya çekmemiz lazım” dedi.
SPOR
POWERLİFTİNG ŞAMPİYONU OLDU
POWERLİFTİNG ŞAMPİYONU OLDU
Türkiye Powerlifting Derneği tarafından düzenlenen “World Raw Powerlifting Avrasya Şampiyonası”na katılan Sağlık Spor Kulübü sporcusu Aykut Özdoğan, kendi kategorisinde 455 kilo kaldırarak 1.´liğe adını yazdırdı. Başarılı sporcu Özdoğan, turnuvada Sivas´ı en iyi şekilde temsil ettiğini belirterek; “Şampiyonada 67,5 sıkletinde toplamda 455 kilo kaldırarak şampiyon oldum. İranlı rakibime de büyük fark atarak 1. olmayı başardım. Ülkemi ve ilimi en iyi şekilde temsil etmekten dolayı çok mutluyum ve gururluyum” dedi.
SPOR
Aday adayı mülakatları tamamlandı
Aday adayı mülakatları tamamlandı
Milletvekilliği aday adaylığı başvuru sürecinde rekor seviyeye ulaşan AK Parti´de mülakatlar tamamlanırken, AK Parti Sivas Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Kadir Darıcık sonuç raporlarını teslim aldıklarını söyledi.
GÜNDEM
SİVAS´IN GELECEĞİ DAHA İYİ OLACAK
SİVAS´IN GELECEĞİ DAHA İYİ OLACAK
İlimizdeki kadın Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Vali Davut Gül, sıfır atık ve okur-yazarlık seferberliği projeleri başta olmak üzere ilimizde devam eden çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Kamu yatırımları hakkında sinevizyon eşliğinde bilgi veren Vali Gül, “Sivas´ın her anlamda geleceği bu günden daha iyi olacak” dedi.
GÜNDEM
Sel, seçim çalışmalarını sürdürüyor
Sel, seçim çalışmalarını sürdürüyor
AK Parti´nin Kelkit Vadisi´ndeki en güçlü milletvekili aday adaylarından olan Selçuk Sel, çalışmalarını sürdürüyor.
GÜNDEM
AK Parti´ye genç aday adayı
AK Parti´ye genç aday adayı
Geçmiş 4 dönemde Suşehri Belediye Başkanlığı görevini yürüten Sedat Sel´in oğlu Selçuk Sel (28), 24 Haziran´da yapılacak milletvekilliği seçimleri için AK Parti´den aday adayı olduğunu açıkladı.
GÜNDEM
Hayvan pazarı için DAP´ın kapısı çalınacak
Hayvan pazarı için DAP´ın kapısı çalınacak
Belediye ile Ticaret Borsası Sivas´ın modern bir hayvan pazarına kavuşması noktasında çalışmalara hız verdi. İki kurumdan oluşan 6 kişilik heyet, Et Kombinası´nın bulunduğu bölgeye yapılması planlanan hayvan pazarı için bu hafta Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı´nın kapısını çalacak. Erzurum´da bulunan hayvan pazarını da ziyaret edecek olan heyet, Sivas´a kazandırılacak modern hayvan pazarının nasıl olması gerektiği hususunda fikir alışverişinde bulunacak. Hayvan pazarı projesinin hayata geçirilmesinin ardından bölgeye lisanslı depoculuk ve buğday pazarı ile Kaba Yem ve Ot Borsası kurulması için çalışmalara başlanacak.
EKONOMİ
“NE´Yİ NEREDE KAYBETTİK, NERELERDE ARIYORUZ”
“NE´Yİ NEREDE KAYBETTİK, NERELERDE ARIYORUZ”
Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Akademik Düşünce Topluluğu tarafından düzenlenen “Ne´yi Nerede Kaybettik, Nerelerde arıyoruz” adlı konferansa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Taşkın, İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Tıraşçı, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu katıldı.
GÜNDEM
LİSANSLI DEPO KAPASİTESİ ARTACAK
LİSANSLI DEPO KAPASİTESİ ARTACAK
Toprak Mahsulleri Sivas Şube Müdürlüğü tarafından “Lisanslı depoculuk şirketleri üzerinden alım sistemi ve lisanslı depoculuk tanıtımı” konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı. Devam eden çalışmaların tamamlanmasıyla lisanslı depo kapasitesi toplamda 212.500 ton kapasiteye ulaşacak.
EĞİTİM
HAYIRLI OLSUN
HAYIRLI OLSUN
İlimize kurulacak ikinci devlet üniversitesini içeren yasa tasarısı Türkiye Büyük Millet Meclisi´ne sunuldu. Sivas kamuoyunun uzun süredir beklediği ikinci üniversite sözü önümüzdeki hafta kabul edilerek yürürlüğe girecek. Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´nde Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu, Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi, Sivas Meslek Yüksekokulu ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsünden oluşacak. Üniversitelere yönelik daha önce yapılmış ve Milli Eğitim Komisyonu´na gönderilen çalışmaların bulunduğunu ifade eden Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Çalışmalar tamamlanarak Meclise sunuldu. En kısa zamanda inşallah önümüzdeki hafta çıkaracağız. İnşallah bu üniversitelerimizin çoğuna öğrenci alır duruma da geleceğiz” dedi.
EĞİTİM
KÜSİP TANITILDI
KÜSİP TANITILDI
Cumhuriyet Üniversitesi, Bilim-Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Sivas Valiliği tarafından Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği Portalı (KÜSİP) tanıtım etkinliği programı düzenlendi. Gerçekleştirilen programa, Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Sivas Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Tanzer Erdem, Tokat Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Halil İbrahim Yılmaz ve çok sayıda davetli katıldı.
GÜNDEM
“En fazla lisanslı sporcu Sivas´ta”
“En fazla lisanslı sporcu Sivas´ta”
Masa Tenisi İl Temsilcisi Ebubekir Boyraz, Türkiye´de en fazla masa tenisi lisanslı sporcu sayısının Sivas´ta olduğunu belirterek; “Türkiye´de lisanslı sporcu sayısı en fazla olan bir branşta Sivas. Sivas ilimiz masa tenisinde bu şekilde bir çaba gösteriyor. En fazla lisanslı masa tenisi sporcusu bizim ilimizde. Bundan dolayı da ayrı bir gurur duyuyoruz” dedi.
SPOR
YILDIZ´DAN ARA ELEMAN İHTİYACINA ÇÖZÜM
YILDIZ´DAN ARA ELEMAN İHTİYACINA ÇÖZÜM
Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Cumhuriyet Üniversitesi´nde (CÜ) gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. Bilimsel projelere verilen desteklerden yeni hastaneye, peyzaj çalışmalarından öğrencilerin ulaşımına kadar birçok konuda açıklamalarda bulunan Yıldız, Hukuk Fakültesi binasının inşası noktasında hayırseverlerden destek beklediklerini söyledi. Sivas Meslek Yüksekokulu´nun 3 bloğunun yıkılacağını söyleyen Yıldız, “Öğrencilerimizi oradan aldık farklı yerlere koyduk ama devlet teşviklerinden yararlanmak üzere Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bir meslek yüksekokulu açılmasını talep ediyoruz. Ara eleman ihtiyacını bu şekilde karşılayabiliriz. Bu kapsamda bina noktasında yardıma ihtiyacımız var” dedi.
GÜNDEM
KULÜPLER MASA TENİSİNDE HEYECAN BAŞLADI
KULÜPLER MASA TENİSİNDE HEYECAN BAŞLADI
“Kulüpler arası yıldızlar erkek-kız masa tenisi il birinciliği müsabakaları” 28 kulüpten 120 sporcunun katılımı ile start aldı. 4 Eylül Spor Salonunda yaklaşık 2 hafta sürecek olan müsabakalarda şampiyon olan kulüpler Haziran´da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanacak.
SPOR
“POTADA İYİ İŞLER YAPACAĞIZ”
“POTADA İYİ İŞLER YAPACAĞIZ”
Sivas Basketbol İl Temsilcisi Akın Günaydın, Sivas Basketbolunu değerlendirerek daha iyi işler yapacaklarını söyledi. Günaydın, yapılan faaliyetlerle heyecanlarının arttığını belirterek; “Altyapıdaki faaliyetler bizim heyecanımızı biraz arttırıyor. İnşallah önümüzdeki senelerde daha da fazla sayıda iyi işler yapacağız. Sivas Basketbolu daha da gelişecek” dedi.
SPOR
“ANDIMIZ OKULLARDA YENİDEN BAŞLASIN”
“ANDIMIZ OKULLARDA YENİDEN BAŞLASIN”
Birtakım ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize gelen Türk Eğitim Derneği (TED) Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu gazetecilerle yaptığı toplantıda ülkemizdeki eğitimin durumunu değerlendirdi. Pehlivanoğlu, okullarda yeniden andımızın başlamasını isteyerek; “Biz tekrar Pazartesi sabahlarına çocuklarımızın andımızla başlamasını arzu ederiz. Bunu da bakanlıktaki tüm toplantılarımızda söylüyoruz. Çünkü buradaki kastımız bir ırk değil, buradaki kastımız çocuklarımızın bilinçlenmesidir” dedi.
EĞİTİM
12 DABO SEÇMELERİ BU PAZAR SİVAS´TA…
12 DABO SEÇMELERİ BU PAZAR SİVAS´TA…
Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Garanti Bankası sponsorluğunda organize edilen 12 Dev Adam Basketbol Okulları projesinde yeni dönem start alıyor. Bu kapsamda Sivas´ta da 25 Mart Pazar günü, 4 Eylül Spor Salonu´nda kız-erkek seçmeleri yapılacak.
SPOR
“SİVAS SATRANCI BAŞARIYLA İLERLİYOR”
“SİVAS SATRANCI BAŞARIYLA İLERLİYOR”
Sivas Satranç İl Temsilcisi Melika Kaya, gazetemize yaptığı açıklamasında, Sivas satrancını değerlendirerek, yeni kulüplerin açılması, sporcu sayısının artması ve ulusal hakem sayısının 2´ye çıkmasında satrancın ilerlediğinin göstergesi olduğunu söyledi. İl Temsilcisi Kaya: “Her sene bir önceki seneye göre artıyor. Kulüp sayısının artması da bunu gösteriyor. Ben bu işi 5 yıldır yapıyorum ilk yaptığım zaman hiç kulüp yoktu. Sivas´taki satranç gerçekten gün geçtikçe daha da ileriye gidiyor” dedi.
SPOR
Belediye başkanı yeşil sahalarda
Belediye başkanı yeşil sahalarda
Sivas 1. Amatör Küme´de mücadele eden Kangal Termikspor´un futbolcusu da olan Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, Demir Çelik Divriğispor maçında forma giydi. Öztürk´ün 70. dakikada oyuna dahil olduğu maçı Kangal Termikspor 6-0 kazanarak grup liderliğini sürdürdü
SPOR
HASTAOĞLU ADAY OLDU PROJELERİNİ AÇIKLADI
HASTAOĞLU ADAY OLDU PROJELERİNİ AÇIKLADI
Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, gelecek ay yapılacak seçimlerde yeniden aday olduğunu açıklayarak, yeri projeleri hakkında bilgi verdi. Hastaoğlu, “Yeni dönemde ilimize ve üyelerimize, Valiliğimiz, İl Özel İdaremiz ve Belediyemizin de desteğini alarak içerisinde Yeni Borsa Hizmet Binası, Lisanslı Depoculuğunda olduğu Zahire Borsası, Kaba Yem ve Ot Borsası ile Canlı Hayvan Borsasının da aynı yerde olacağı bir kompleks kazandıracağız” dedi.
YSK SİVAS´TA 7 PERSONEL ALACAK
YSK SİVAS´TA 7 PERSONEL ALACAK
Yüksek Seçim Kurulu çeşitli kadrolarda görevlendirmek üzere yurt genelinde 549, ilimizde ise 7 personel alımı yapacak. Yüksek Seçim Kurulu´na müracaat edecek adaylar 07.03.2018 tarihinden 16.03.2018 mesai bitimine kadar Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı´nın kurumsal internet sitesinde yer alan müracaat formunu doldurarak kayıt yaptırabilecekler.
GÜNDEM
TÜRK OCAKLARINDAN İNGİLİZCE KURSU
TÜRK OCAKLARINDAN İNGİLİZCE KURSU
Türk Ocakları Sivas Şube Başkanlığı tarafından ücretsiz İngilizce Kursu programı başlatıldı. Cumhuriyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyesi Yardımcı Doç. Dr. Sedat Bay tarafından verilen kurslar Haziran ayındaki dil sınavına kadar devam edecek.
EĞİTİM
28 Şubat 21 yılda karanlığa gömüldü
28 Şubat 21 yılda karanlığa gömüldü
Önder Sivas İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hüseyin Duman, 28 Şubat 1997 yılında gerçekleşen Post- Modern askeri muhtıra ile ilgili açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM
Zara Vakfı´ndan lisans öğrencilere burs
Zara Vakfı´ndan lisans öğrencilere burs
Zaralılar Yardımlaşma ve Kalkındırma Vakfı, Zaralı olan lisans öğrencilerinin eğitimine katkıda bulunmak amacıyla burs verecek. 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi ikinci yarıyılında en az 4 yıllık eğitim veren bölümlerde okuyan Zaralı öğrencilere verilecek burs için istenen belgeler 2 Mart Cuma günü saat 18.00´a zaravakfi1987@gmail.com adresine gönderilebilecek.
EĞİTİM
DOLAR
5.4625
EURO
6.1622
Sivas
 • Bugün  1 °
 • Cuma  2 °
 • Cumartesi  2 °
 • FOTO GALERİ
  VİDEO GALERİ
  Başlangıç Tarihi
  Bitiş Tarihi
  Daima iyiyi, güzeli, doğruyu öğrenebilmek için okuyunuz, okutunuz…

  Hacı Bektaşı Veli
  sxyl

  Çok Okunanlar
  Çok Yorumlananlar
  -Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

  İlginç Bilgiler 3