Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
KULÜPLER MASA TENİSİNDE HEYECAN BAŞLADI
KULÜPLER MASA TENİSİNDE  HEYECAN BAŞLADI
“Kulüpler arası yıldızlar erkek-kız masa tenisi il birinciliği müsabakaları” 28 kulüpten 120 sporcunun katılımı ile start aldı. 4 Eylül Spor Salonunda yaklaşık 2 hafta sürecek olan müsabakalarda şampiyon olan kulüpler Haziran´da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanacak.
SPOR
“POTADA İYİ İŞLER YAPACAĞIZ”
“POTADA İYİ İŞLER YAPACAĞIZ”
Sivas Basketbol İl Temsilcisi Akın Günaydın, Sivas Basketbolunu değerlendirerek daha iyi işler yapacaklarını söyledi. Günaydın, yapılan faaliyetlerle heyecanlarının arttığını belirterek; “Altyapıdaki faaliyetler bizim heyecanımızı biraz arttırıyor. İnşallah önümüzdeki senelerde daha da fazla sayıda iyi işler yapacağız. Sivas Basketbolu daha da gelişecek” dedi.
SPOR
“ANDIMIZ OKULLARDA YENİDEN BAŞLASIN”
“ANDIMIZ OKULLARDA YENİDEN BAŞLASIN”
Birtakım ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize gelen Türk Eğitim Derneği (TED) Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu gazetecilerle yaptığı toplantıda ülkemizdeki eğitimin durumunu değerlendirdi. Pehlivanoğlu, okullarda yeniden andımızın başlamasını isteyerek; “Biz tekrar Pazartesi sabahlarına çocuklarımızın andımızla başlamasını arzu ederiz. Bunu da bakanlıktaki tüm toplantılarımızda söylüyoruz. Çünkü buradaki kastımız bir ırk değil, buradaki kastımız çocuklarımızın bilinçlenmesidir” dedi.
EĞİTİM
12 DABO SEÇMELERİ BU PAZAR SİVAS´TA…
12 DABO SEÇMELERİ BU PAZAR SİVAS´TA…
Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Garanti Bankası sponsorluğunda organize edilen 12 Dev Adam Basketbol Okulları projesinde yeni dönem start alıyor. Bu kapsamda Sivas´ta da 25 Mart Pazar günü, 4 Eylül Spor Salonu´nda kız-erkek seçmeleri yapılacak.
SPOR
“SİVAS SATRANCI BAŞARIYLA İLERLİYOR”
“SİVAS SATRANCI BAŞARIYLA İLERLİYOR”
Sivas Satranç İl Temsilcisi Melika Kaya, gazetemize yaptığı açıklamasında, Sivas satrancını değerlendirerek, yeni kulüplerin açılması, sporcu sayısının artması ve ulusal hakem sayısının 2´ye çıkmasında satrancın ilerlediğinin göstergesi olduğunu söyledi. İl Temsilcisi Kaya: “Her sene bir önceki seneye göre artıyor. Kulüp sayısının artması da bunu gösteriyor. Ben bu işi 5 yıldır yapıyorum ilk yaptığım zaman hiç kulüp yoktu. Sivas´taki satranç gerçekten gün geçtikçe daha da ileriye gidiyor” dedi.
SPOR
Belediye başkanı yeşil sahalarda
Belediye başkanı yeşil sahalarda
Sivas 1. Amatör Küme´de mücadele eden Kangal Termikspor´un futbolcusu da olan Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, Demir Çelik Divriğispor maçında forma giydi. Öztürk´ün 70. dakikada oyuna dahil olduğu maçı Kangal Termikspor 6-0 kazanarak grup liderliğini sürdürdü
SPOR
HASTAOĞLU ADAY OLDU PROJELERİNİ AÇIKLADI
HASTAOĞLU ADAY OLDU  PROJELERİNİ AÇIKLADI
Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, gelecek ay yapılacak seçimlerde yeniden aday olduğunu açıklayarak, yeri projeleri hakkında bilgi verdi. Hastaoğlu, “Yeni dönemde ilimize ve üyelerimize, Valiliğimiz, İl Özel İdaremiz ve Belediyemizin de desteğini alarak içerisinde Yeni Borsa Hizmet Binası, Lisanslı Depoculuğunda olduğu Zahire Borsası, Kaba Yem ve Ot Borsası ile Canlı Hayvan Borsasının da aynı yerde olacağı bir kompleks kazandıracağız” dedi.
YSK SİVAS´TA 7 PERSONEL ALACAK
YSK SİVAS´TA  7 PERSONEL ALACAK
Yüksek Seçim Kurulu çeşitli kadrolarda görevlendirmek üzere yurt genelinde 549, ilimizde ise 7 personel alımı yapacak. Yüksek Seçim Kurulu´na müracaat edecek adaylar 07.03.2018 tarihinden 16.03.2018 mesai bitimine kadar Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı´nın kurumsal internet sitesinde yer alan müracaat formunu doldurarak kayıt yaptırabilecekler.
GÜNDEM
TÜRK OCAKLARINDAN İNGİLİZCE KURSU
TÜRK OCAKLARINDAN  İNGİLİZCE KURSU
Türk Ocakları Sivas Şube Başkanlığı tarafından ücretsiz İngilizce Kursu programı başlatıldı. Cumhuriyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyesi Yardımcı Doç. Dr. Sedat Bay tarafından verilen kurslar Haziran ayındaki dil sınavına kadar devam edecek.
EĞİTİM
28 Şubat 21 yılda karanlığa gömüldü
28 Şubat 21 yılda karanlığa gömüldü
Önder Sivas İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hüseyin Duman, 28 Şubat 1997 yılında gerçekleşen Post- Modern askeri muhtıra ile ilgili açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM
Zara Vakfı´ndan lisans öğrencilere burs
Zara Vakfı´ndan lisans öğrencilere burs
Zaralılar Yardımlaşma ve Kalkındırma Vakfı, Zaralı olan lisans öğrencilerinin eğitimine katkıda bulunmak amacıyla burs verecek. 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi ikinci yarıyılında en az 4 yıllık eğitim veren bölümlerde okuyan Zaralı öğrencilere verilecek burs için istenen belgeler 2 Mart Cuma günü saat 18.00´a zaravakfi1987@gmail.com adresine gönderilebilecek.
EĞİTİM
"SAĞLIK YÖNETİCİLİĞİ ZOR BİR MESLEK"
"SAĞLIK YÖNETİCİLİĞİ ZOR BİR MESLEK"
Cumhuriyet Üniversitesi´nde (CÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü´nün 10. Kuruluş yılı sebebi ile "Dünden Bugüne Sağlık Yönetiminin Gelişimi" adlı konferans düzenledi. Konuşmacı olarak katılan Atılım Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dilaver Tengilimoğlu, sağlık yöneticiliğinin zor bir meslek olduğunu ve büyük bütçelere sahip olduğunu ifade etti.
EĞİTİM
Kulüp çalışanlarına eğitimi verildi
Kulüp çalışanlarına eğitimi verildi
Demir Grup Sivasspor Kulübünde çalışanlara, Sivas İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından deprem konusu hakkında eğitim verildi
SPOR
BELEDİYESPOR, YARIŞMAYA HAZIRLANIYOR
BELEDİYESPOR, YARIŞMAYA HAZIRLANIYOR
Sivas Belediyespor Halk Oyunları ekibi, önümüzdeki ay düzenlenecek olan “İl Kulüpler Arası Halk Oyunları Yarışmasına” iddialı bir şekilde hazırlanıyor. Halk Oyunları Eğitmeni Ahmet Gökçe nezaretinde çalışan yeşil-beyazlı kulübün halk oyunları ekibi, yarışmalardan 1. gelmeyi hedefliyor
SPOR
Sivas´ta polisliği öğreniyorlar
Sivas´ta polisliği öğreniyorlar
Türk Polis Akademisi, ülkeler arası iş birliği anlaşmaları kapsamında farklı devletlerden polis adaylarını profesyonel şekilde yetiştiriyor. Bu kapsamda 86´sı polis, 156´sı polis adayı 242 Afgan kadın, Polis Akademisi Sivas Polis Meslek Eğitim Merkezi´nde zorlu eğitimlerden geçiyor
GÜNDEM
Gemerek İlçe Milli Eğitim Müdürü Çınar göreve başladı
Gemerek İlçe Milli Eğitim Müdürü Çınar göreve başladı
Gemerek Milli Eğitim Müdürlüğüne ataması yapılan Celaleddin Çınar göreve başladı.
EĞİTİM
AKADEMiSYENLER EĞİTİMDE
AKADEMiSYENLER EĞİTİMDE
Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) bünyesinde kurulacak olan hukuk fakültesi ile ilgili akademisyen sorunu çözüldü. 15 araştırma görevlisi alındığını müjdeleyen Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, bu kişilerin Ankara Hukuk Fakültesi´nde eğitimlerini tamamladıktan sonra Sivas´ta göreve başlayacağını söyledi.
EĞİTİM
FETÖ sanığı teğmenden ´soru hırsızlığı´ itirafı
FETÖ sanığı teğmenden ´soru hırsızlığı´ itirafı
2017 yılına ilişkin nüfus sayımı sonuçlarına göre Sivas merkezde en fazla nüfusun yaşadığı mahalle 18 bin 828 kişi ile Şeyh Şamil olarak kayıtlara geçti. En az nüfus barındıran mahalle ise 252 kişi ile Danişmentgazi olarak açıklandı
GÜNDEM
Osmanlıca merakı kazanca dönüştü
Osmanlıca merakı kazanca dönüştü
1966 yılından beri Osmanlıcaya ilgisi olan Kurtlapa eski Belde Belediye Başkanı İsmail Karadağ (68), emekli olduktan sonra Osmanlıcayı Türkçeye çevirme işine koyuldu. Osmanlıca matbu veya el yazısı belgelerin çevirisinin yanı sıra üniversite öğrencilerine tez ve ödevlerinde yardımcı olan Karadağ, merak ile başladığı Osmanlıca sevdasını kazanca dönüştürdü
YAŞAM
SAMET HOCA GERÇEK BİR BABA
SAMET HOCA GERÇEK BİR BABA
Uluslararası Pro-Lisans Antrenör Gelişim panelinde konuşan Arouna Kone, “Teknik direktör bir grupla başarılı olmak istiyorsa, oyuncularla iletişim halinde olmalı. Samet hoca benim için gerçek bir baba. 6 aydır Demir Grup Sivasspor´dayım. İlk başta hocamızla çok iletişimde bulunduk. Ben bu sene ilk gelen yabancılardandım, Sonrasında 10 yabancı oyuncu katıldı. Hocamızla sürekli, nasıl bir iletişim kuracağımızı düşünüyordum. Hocamız da bana sabırlı olmamı söyledi. Şimdi 6 ay geçti ve inanın aile gibi olduk” dedi.
SPOR
Kahramanlık romanında Sivas izleri
Kahramanlık romanında Sivas izleri
Türk edebiyatında yeterince işlenmeyen Sivas´ın Milli Mücadele´deki önemi, 1920´li yıllarda yaşanmış olayların ve gerçek bir kahramanın başından geçenlerin aktarıldığı romanda genişçe yer buldu.
YAŞAM
YAŞANABİLİR KÖYLER İÇİN…
YAŞANABİLİR KÖYLER İÇİN…
Devletimizin kırsala dönük kararlı politikaları ve vatandaş odaklı yerel projeleri ile kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın yaşam standartları her yıl bir önceki yıla göre sürekli bir artış gösteriyor.
GÜNDEM
YATIRIM KUPASI ÜNİVERSİTENİN…
YATIRIM KUPASI ÜNİVERSİTENİN…
Cumhuriyet Üniversitesine bir ödülde İş Yatırım AŞ´den geldi… İş Yatırım AŞ tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen TradeMaster Yatırım Ligi yarışmasında "An.yatırım" adlı proje ile rakiplerine önemli bir fark atarak birinciliği elde etti. Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Yüksek Lisans öğrencileri tarafından hazırlanan proje 23 üniversite 638 öğrencinin oluşturduğu gruplar arasında en etkili proje olarak değerlendirildi. "An. Yatırım" İş Yatırım AŞ Genel Müdürlüğünde düzenlenen program ile kupasını aldı.
GÜNDEM
Öğrencilere diş taraması
Öğrencilere diş taraması
Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hafik İlçesinde diş hastalıkları tedavisi imkanı olmayan Hafik Kamer Örnek Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin diş tedavisi gerçekleştirildi.
GÜNDEM
Vatandaşlar "Web-Tapu"yu sevdi
Vatandaşlar "Web-Tapu"yu sevdi
Alım satım için tapu dairesine gitmeden müracaat işlemlerinin internet üzerinden yapılmasına imkan sağlayan Web-Tapu uygulamasıyla iki ayda 2 bin 800 işlem başvurusu yapıldı. Uygulamayla taşınmaz sahipleri, sadece imzalarını atarak tapularını almak için tapu dairelerine gidiyor. Tapu sahteciliğine karşı Web-Tapu üzerinden taşınmazlar istenildiği an kontrol edilebilecek ve sahteciliğe karşı beyanda bulunulması halinde gerekli tedbirler uygulanabilecek, taşınmaz koruma altına alınabilecek
GÜNDEM
Öğrencilere ´doktora´ semineri
Öğrencilere ´doktora´ semineri
Cumhuriyet Üniversitesi Proje Destek Ofisi tarafından doktora öğrencileri ve araştırmacılar için "TÜBİTAK 1002 Hızlı Destek Bilgilendirme" toplantısı gerçekleştirdi.
GÜNDEM
ET VE SÜT ARTI ENERJİ!
ET VE SÜT ARTI ENERJİ!
Kombinada kesim başlandı Sivas Valisi Davut Gül geçtiğimiz yıl yapımı tamamlanan ve bu yıl içerisinde hizmete başlamış olan Et ve Süt Kurumu Sivas Kombinası´nda incelmelerde bulundu. Vali Gül, “Tesisimizde daha önce bir takım eksikler vardı. Bunlar tamamlanmış durumda. Şuan hayvan kesimine başlandı. İnşallah üreticiler hayvanları getirdiği sürece kesimler devam edecek. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
GÜNDEM
DİN HİZMETLERİNİN ÇITASI ÇOK YÜKSEK
DİN HİZMETLERİNİN ÇITASI ÇOK YÜKSEK
Sivas Valisi Davut Gül, Sivas İl Müftülüğü Aralık ayı personel toplantısına katıldı.
GÜNDEM
"Bir unvanım var, çalışmayı hiç bırakmıyorum"
"Bir unvanım var, çalışmayı hiç bırakmıyorum"
Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül, yeni başarılar elde edebilmek için çalışmayı hiç bırakmadığını belirtti.
SPOR
Müftülükten burs kampanyasına 120 bin lira destek
Müftülükten burs kampanyasına 120 bin lira destek
Sivas Valisi Davut Gül, Sivas Hizmet Vakfı´nın 5 Bin Lisans Öğrencisine Burs Kampanyası kapsamında burs yardımında bulunan İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.
GÜNDEM
DOLAR
4.6560
EURO
5.4274
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Yaldızlı sözlerle erdem bağdaşmaz.

Konfüçyus
sxyl

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2