Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
SİVAS´IN GELECEĞİ DAHA İYİ OLACAK
SİVAS´IN GELECEĞİ DAHA İYİ OLACAK
İlimizdeki kadın Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Vali Davut Gül, sıfır atık ve okur-yazarlık seferberliği projeleri başta olmak üzere ilimizde devam eden çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Kamu yatırımları hakkında sinevizyon eşliğinde bilgi veren Vali Gül, “Sivas´ın her anlamda geleceği bu günden daha iyi olacak” dedi.
GÜNDEM
Sel, seçim çalışmalarını sürdürüyor
Sel, seçim çalışmalarını sürdürüyor
AK Parti´nin Kelkit Vadisi´ndeki en güçlü milletvekili aday adaylarından olan Selçuk Sel, çalışmalarını sürdürüyor.
GÜNDEM
AK Parti´ye genç aday adayı
AK Parti´ye genç aday adayı
Geçmiş 4 dönemde Suşehri Belediye Başkanlığı görevini yürüten Sedat Sel´in oğlu Selçuk Sel (28), 24 Haziran´da yapılacak milletvekilliği seçimleri için AK Parti´den aday adayı olduğunu açıkladı.
GÜNDEM
Hayvan pazarı için DAP´ın kapısı çalınacak
Hayvan pazarı için DAP´ın kapısı çalınacak
Belediye ile Ticaret Borsası Sivas´ın modern bir hayvan pazarına kavuşması noktasında çalışmalara hız verdi. İki kurumdan oluşan 6 kişilik heyet, Et Kombinası´nın bulunduğu bölgeye yapılması planlanan hayvan pazarı için bu hafta Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı´nın kapısını çalacak. Erzurum´da bulunan hayvan pazarını da ziyaret edecek olan heyet, Sivas´a kazandırılacak modern hayvan pazarının nasıl olması gerektiği hususunda fikir alışverişinde bulunacak. Hayvan pazarı projesinin hayata geçirilmesinin ardından bölgeye lisanslı depoculuk ve buğday pazarı ile Kaba Yem ve Ot Borsası kurulması için çalışmalara başlanacak.
EKONOMİ
“NE´Yİ NEREDE KAYBETTİK, NERELERDE ARIYORUZ”
“NE´Yİ NEREDE KAYBETTİK, NERELERDE ARIYORUZ”
Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Akademik Düşünce Topluluğu tarafından düzenlenen “Ne´yi Nerede Kaybettik, Nerelerde arıyoruz” adlı konferansa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Taşkın, İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Tıraşçı, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu katıldı.
GÜNDEM
LİSANSLI DEPO KAPASİTESİ ARTACAK
LİSANSLI DEPO KAPASİTESİ ARTACAK
Toprak Mahsulleri Sivas Şube Müdürlüğü tarafından “Lisanslı depoculuk şirketleri üzerinden alım sistemi ve lisanslı depoculuk tanıtımı” konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı. Devam eden çalışmaların tamamlanmasıyla lisanslı depo kapasitesi toplamda 212.500 ton kapasiteye ulaşacak.
EĞİTİM
HAYIRLI OLSUN
HAYIRLI OLSUN
İlimize kurulacak ikinci devlet üniversitesini içeren yasa tasarısı Türkiye Büyük Millet Meclisi´ne sunuldu. Sivas kamuoyunun uzun süredir beklediği ikinci üniversite sözü önümüzdeki hafta kabul edilerek yürürlüğe girecek. Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´nde Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu, Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi, Sivas Meslek Yüksekokulu ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsünden oluşacak. Üniversitelere yönelik daha önce yapılmış ve Milli Eğitim Komisyonu´na gönderilen çalışmaların bulunduğunu ifade eden Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Çalışmalar tamamlanarak Meclise sunuldu. En kısa zamanda inşallah önümüzdeki hafta çıkaracağız. İnşallah bu üniversitelerimizin çoğuna öğrenci alır duruma da geleceğiz” dedi.
EĞİTİM
KÜSİP TANITILDI
KÜSİP TANITILDI
Cumhuriyet Üniversitesi, Bilim-Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Sivas Valiliği tarafından Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği Portalı (KÜSİP) tanıtım etkinliği programı düzenlendi. Gerçekleştirilen programa, Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Sivas Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Tanzer Erdem, Tokat Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Halil İbrahim Yılmaz ve çok sayıda davetli katıldı.
GÜNDEM
“En fazla lisanslı sporcu Sivas´ta”
“En fazla lisanslı sporcu Sivas´ta”
Masa Tenisi İl Temsilcisi Ebubekir Boyraz, Türkiye´de en fazla masa tenisi lisanslı sporcu sayısının Sivas´ta olduğunu belirterek; “Türkiye´de lisanslı sporcu sayısı en fazla olan bir branşta Sivas. Sivas ilimiz masa tenisinde bu şekilde bir çaba gösteriyor. En fazla lisanslı masa tenisi sporcusu bizim ilimizde. Bundan dolayı da ayrı bir gurur duyuyoruz” dedi.
SPOR
YILDIZ´DAN ARA ELEMAN İHTİYACINA ÇÖZÜM
YILDIZ´DAN ARA ELEMAN İHTİYACINA ÇÖZÜM
Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Cumhuriyet Üniversitesi´nde (CÜ) gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. Bilimsel projelere verilen desteklerden yeni hastaneye, peyzaj çalışmalarından öğrencilerin ulaşımına kadar birçok konuda açıklamalarda bulunan Yıldız, Hukuk Fakültesi binasının inşası noktasında hayırseverlerden destek beklediklerini söyledi. Sivas Meslek Yüksekokulu´nun 3 bloğunun yıkılacağını söyleyen Yıldız, “Öğrencilerimizi oradan aldık farklı yerlere koyduk ama devlet teşviklerinden yararlanmak üzere Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bir meslek yüksekokulu açılmasını talep ediyoruz. Ara eleman ihtiyacını bu şekilde karşılayabiliriz. Bu kapsamda bina noktasında yardıma ihtiyacımız var” dedi.
GÜNDEM
KULÜPLER MASA TENİSİNDE HEYECAN BAŞLADI
KULÜPLER MASA TENİSİNDE HEYECAN BAŞLADI
“Kulüpler arası yıldızlar erkek-kız masa tenisi il birinciliği müsabakaları” 28 kulüpten 120 sporcunun katılımı ile start aldı. 4 Eylül Spor Salonunda yaklaşık 2 hafta sürecek olan müsabakalarda şampiyon olan kulüpler Haziran´da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanacak.
SPOR
“POTADA İYİ İŞLER YAPACAĞIZ”
“POTADA İYİ İŞLER YAPACAĞIZ”
Sivas Basketbol İl Temsilcisi Akın Günaydın, Sivas Basketbolunu değerlendirerek daha iyi işler yapacaklarını söyledi. Günaydın, yapılan faaliyetlerle heyecanlarının arttığını belirterek; “Altyapıdaki faaliyetler bizim heyecanımızı biraz arttırıyor. İnşallah önümüzdeki senelerde daha da fazla sayıda iyi işler yapacağız. Sivas Basketbolu daha da gelişecek” dedi.
SPOR
“ANDIMIZ OKULLARDA YENİDEN BAŞLASIN”
“ANDIMIZ OKULLARDA YENİDEN BAŞLASIN”
Birtakım ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize gelen Türk Eğitim Derneği (TED) Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu gazetecilerle yaptığı toplantıda ülkemizdeki eğitimin durumunu değerlendirdi. Pehlivanoğlu, okullarda yeniden andımızın başlamasını isteyerek; “Biz tekrar Pazartesi sabahlarına çocuklarımızın andımızla başlamasını arzu ederiz. Bunu da bakanlıktaki tüm toplantılarımızda söylüyoruz. Çünkü buradaki kastımız bir ırk değil, buradaki kastımız çocuklarımızın bilinçlenmesidir” dedi.
EĞİTİM
12 DABO SEÇMELERİ BU PAZAR SİVAS´TA…
12 DABO SEÇMELERİ BU PAZAR SİVAS´TA…
Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Garanti Bankası sponsorluğunda organize edilen 12 Dev Adam Basketbol Okulları projesinde yeni dönem start alıyor. Bu kapsamda Sivas´ta da 25 Mart Pazar günü, 4 Eylül Spor Salonu´nda kız-erkek seçmeleri yapılacak.
SPOR
“SİVAS SATRANCI BAŞARIYLA İLERLİYOR”
“SİVAS SATRANCI BAŞARIYLA İLERLİYOR”
Sivas Satranç İl Temsilcisi Melika Kaya, gazetemize yaptığı açıklamasında, Sivas satrancını değerlendirerek, yeni kulüplerin açılması, sporcu sayısının artması ve ulusal hakem sayısının 2´ye çıkmasında satrancın ilerlediğinin göstergesi olduğunu söyledi. İl Temsilcisi Kaya: “Her sene bir önceki seneye göre artıyor. Kulüp sayısının artması da bunu gösteriyor. Ben bu işi 5 yıldır yapıyorum ilk yaptığım zaman hiç kulüp yoktu. Sivas´taki satranç gerçekten gün geçtikçe daha da ileriye gidiyor” dedi.
SPOR
Belediye başkanı yeşil sahalarda
Belediye başkanı yeşil sahalarda
Sivas 1. Amatör Küme´de mücadele eden Kangal Termikspor´un futbolcusu da olan Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, Demir Çelik Divriğispor maçında forma giydi. Öztürk´ün 70. dakikada oyuna dahil olduğu maçı Kangal Termikspor 6-0 kazanarak grup liderliğini sürdürdü
SPOR
HASTAOĞLU ADAY OLDU PROJELERİNİ AÇIKLADI
HASTAOĞLU ADAY OLDU PROJELERİNİ AÇIKLADI
Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, gelecek ay yapılacak seçimlerde yeniden aday olduğunu açıklayarak, yeri projeleri hakkında bilgi verdi. Hastaoğlu, “Yeni dönemde ilimize ve üyelerimize, Valiliğimiz, İl Özel İdaremiz ve Belediyemizin de desteğini alarak içerisinde Yeni Borsa Hizmet Binası, Lisanslı Depoculuğunda olduğu Zahire Borsası, Kaba Yem ve Ot Borsası ile Canlı Hayvan Borsasının da aynı yerde olacağı bir kompleks kazandıracağız” dedi.
YSK SİVAS´TA 7 PERSONEL ALACAK
YSK SİVAS´TA 7 PERSONEL ALACAK
Yüksek Seçim Kurulu çeşitli kadrolarda görevlendirmek üzere yurt genelinde 549, ilimizde ise 7 personel alımı yapacak. Yüksek Seçim Kurulu´na müracaat edecek adaylar 07.03.2018 tarihinden 16.03.2018 mesai bitimine kadar Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı´nın kurumsal internet sitesinde yer alan müracaat formunu doldurarak kayıt yaptırabilecekler.
GÜNDEM
TÜRK OCAKLARINDAN İNGİLİZCE KURSU
TÜRK OCAKLARINDAN İNGİLİZCE KURSU
Türk Ocakları Sivas Şube Başkanlığı tarafından ücretsiz İngilizce Kursu programı başlatıldı. Cumhuriyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyesi Yardımcı Doç. Dr. Sedat Bay tarafından verilen kurslar Haziran ayındaki dil sınavına kadar devam edecek.
EĞİTİM
28 Şubat 21 yılda karanlığa gömüldü
28 Şubat 21 yılda karanlığa gömüldü
Önder Sivas İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hüseyin Duman, 28 Şubat 1997 yılında gerçekleşen Post- Modern askeri muhtıra ile ilgili açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM
Zara Vakfı´ndan lisans öğrencilere burs
Zara Vakfı´ndan lisans öğrencilere burs
Zaralılar Yardımlaşma ve Kalkındırma Vakfı, Zaralı olan lisans öğrencilerinin eğitimine katkıda bulunmak amacıyla burs verecek. 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi ikinci yarıyılında en az 4 yıllık eğitim veren bölümlerde okuyan Zaralı öğrencilere verilecek burs için istenen belgeler 2 Mart Cuma günü saat 18.00´a zaravakfi1987@gmail.com adresine gönderilebilecek.
EĞİTİM
"SAĞLIK YÖNETİCİLİĞİ ZOR BİR MESLEK"
"SAĞLIK YÖNETİCİLİĞİ ZOR BİR MESLEK"
Cumhuriyet Üniversitesi´nde (CÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü´nün 10. Kuruluş yılı sebebi ile "Dünden Bugüne Sağlık Yönetiminin Gelişimi" adlı konferans düzenledi. Konuşmacı olarak katılan Atılım Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dilaver Tengilimoğlu, sağlık yöneticiliğinin zor bir meslek olduğunu ve büyük bütçelere sahip olduğunu ifade etti.
EĞİTİM
Kulüp çalışanlarına eğitimi verildi
Kulüp çalışanlarına eğitimi verildi
Demir Grup Sivasspor Kulübünde çalışanlara, Sivas İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından deprem konusu hakkında eğitim verildi
SPOR
BELEDİYESPOR, YARIŞMAYA HAZIRLANIYOR
BELEDİYESPOR, YARIŞMAYA HAZIRLANIYOR
Sivas Belediyespor Halk Oyunları ekibi, önümüzdeki ay düzenlenecek olan “İl Kulüpler Arası Halk Oyunları Yarışmasına” iddialı bir şekilde hazırlanıyor. Halk Oyunları Eğitmeni Ahmet Gökçe nezaretinde çalışan yeşil-beyazlı kulübün halk oyunları ekibi, yarışmalardan 1. gelmeyi hedefliyor
SPOR
Sivas´ta polisliği öğreniyorlar
Sivas´ta polisliği öğreniyorlar
Türk Polis Akademisi, ülkeler arası iş birliği anlaşmaları kapsamında farklı devletlerden polis adaylarını profesyonel şekilde yetiştiriyor. Bu kapsamda 86´sı polis, 156´sı polis adayı 242 Afgan kadın, Polis Akademisi Sivas Polis Meslek Eğitim Merkezi´nde zorlu eğitimlerden geçiyor
GÜNDEM
Gemerek İlçe Milli Eğitim Müdürü Çınar göreve başladı
Gemerek İlçe Milli Eğitim Müdürü Çınar göreve başladı
Gemerek Milli Eğitim Müdürlüğüne ataması yapılan Celaleddin Çınar göreve başladı.
EĞİTİM
AKADEMiSYENLER EĞİTİMDE
AKADEMiSYENLER EĞİTİMDE
Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) bünyesinde kurulacak olan hukuk fakültesi ile ilgili akademisyen sorunu çözüldü. 15 araştırma görevlisi alındığını müjdeleyen Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, bu kişilerin Ankara Hukuk Fakültesi´nde eğitimlerini tamamladıktan sonra Sivas´ta göreve başlayacağını söyledi.
EĞİTİM
FETÖ sanığı teğmenden ´soru hırsızlığı´ itirafı
FETÖ sanığı teğmenden ´soru hırsızlığı´ itirafı
2017 yılına ilişkin nüfus sayımı sonuçlarına göre Sivas merkezde en fazla nüfusun yaşadığı mahalle 18 bin 828 kişi ile Şeyh Şamil olarak kayıtlara geçti. En az nüfus barındıran mahalle ise 252 kişi ile Danişmentgazi olarak açıklandı
GÜNDEM
Osmanlıca merakı kazanca dönüştü
Osmanlıca merakı kazanca dönüştü
1966 yılından beri Osmanlıcaya ilgisi olan Kurtlapa eski Belde Belediye Başkanı İsmail Karadağ (68), emekli olduktan sonra Osmanlıcayı Türkçeye çevirme işine koyuldu. Osmanlıca matbu veya el yazısı belgelerin çevirisinin yanı sıra üniversite öğrencilerine tez ve ödevlerinde yardımcı olan Karadağ, merak ile başladığı Osmanlıca sevdasını kazanca dönüştürdü
YAŞAM
SAMET HOCA GERÇEK BİR BABA
SAMET HOCA GERÇEK BİR BABA
Uluslararası Pro-Lisans Antrenör Gelişim panelinde konuşan Arouna Kone, “Teknik direktör bir grupla başarılı olmak istiyorsa, oyuncularla iletişim halinde olmalı. Samet hoca benim için gerçek bir baba. 6 aydır Demir Grup Sivasspor´dayım. İlk başta hocamızla çok iletişimde bulunduk. Ben bu sene ilk gelen yabancılardandım, Sonrasında 10 yabancı oyuncu katıldı. Hocamızla sürekli, nasıl bir iletişim kuracağımızı düşünüyordum. Hocamız da bana sabırlı olmamı söyledi. Şimdi 6 ay geçti ve inanın aile gibi olduk” dedi.
SPOR
DOLAR
6.3635
EURO
7.4387
Sivas
 • Bugün  20 °
 • Perşembe  22 °
 • Cuma  23 °
 • FOTO GALERİ
  VİDEO GALERİ
  Başlangıç Tarihi
  Bitiş Tarihi
  Dünyada bir garip veya bir yolcuymuş gibi yaşa

  Hz. Muhammed
  sxyl

  Çok Okunanlar
  Çok Yorumlananlar
  -Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

  İlginç Bilgiler 2