Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Karamollaoğlu, hemşehrilerinden destek istedi
Karamollaoğlu, hemşehrilerinden destek istedi
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, seçim kampanyasının startını Sivas´tan verdi. “Bilge Başkan hemşerileriyle buluşuyor” programı kapsamında kent meydanında hemşehrilerine hitap eden Karamollaoğlu, 24 Haziran´da gerçekleştirilecek seçimler için destek istedi. Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, “Biz 24 Haziran´da sadece Türkiye´mizi değil Sivas´ımızı değiştirmek, Sivas´ımızı bir cazibe merkezi haline getirmek, tarihteki mümtaz mevkiine yeniden kavuşmasını sağlamak için bir mücadele veriyoruz. 24 Haziran bu mücadelenin sandıkta verileceği gündür. İşte bu günde sizlerden destek bekliyorum” dedi.
SİYASET
EKEN: “AMACIMIZ SİVAS´A HİZMET ETMEK”
EKEN: “AMACIMIZ SİVAS´A HİZMET ETMEK”
Dün gerçekleştirilen Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) başkanlığı seçimlerine Osman Yıldırım ve ekibinin çekilme kararı alması damga vurdu. Grubundaki meclis üyeleriyle saat 10.00´da basın mensuplarının karşısına çıkan Yıldırım, 8. Komite seçimlerinin 6 Mayıs´ta tekrardan gerçekleştirilmesine tepki göstererek olayda Fetullahçı Terör Örgütü´nün (FETÖ) parmağının olduğunu iddia etti. “Karşı tarafın listeleri gerçek şekilde incelendiğinde FETÖ ile ilgili ilişkileri olanlar görülecektir” diyen Osman Yıldırım, cumhuriyet savcılarını göreve davet ederek, “Biz TSO defterini buradaki arkadaşlarımızla birlikte kapattık. Aynı havayı teneffüs etmek istemiyoruz. İnsan hayatta onuru için yaşar” dedi. Sabahki basın toplantısının ardından saat 16:00´da bu sefer Mustafa Eken basın mensuplarının karşısına geçti. Yıldırım´ın FETÖ iddialarını sert bir dille eleştiren Eken, “Çamur at izi kalsın mantığı sandığa yansımamıştır. Kimsenin küsmeye, sandıktan kaçmaya da hakkı yoktur. Bizler üyelerimizin desteğiyle seçimlerimizi kazandık. İftiralarla, dedikodularla uğraşmayacağız. İşimize bakacağız. Amacımız Sivas´a ve Ticaret ve Sanayi Odamıza hizmet etmektir” dedi.
GÜNDEM
“GARİBAN TAKIMIZ”
“GARİBAN TAKIMIZ”
Sivas Belediyespor Kulüp Başkanı Hasan Karaman, spor medyasıyla bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu. Karaman, bugün oynanacak Play-Off ilk maçında herkesten destek beklediklerini ifade ederek; “Hiç kimse gelip bize moral ziyaretinde bulunmadı. Biz biraz da gariban takım gibi konumdayız. Kendi imkânlarımızla başarıyı yakalamak için mücadele eden bir takımız. Taraftarımız bu maçta bizi gariban bırakmasınlar, taraftarımızın desteğini bekliyoruz” dedi. Başkan Karaman, Sivas Belediyespor Hentbol Takımının da hafta sonu oynanacak Süper Lige çıkması maçı ile ilgili de destek istedi. Karaman, ayrıca Cumhuriyet Üniversitesinin Belediyespor Hentbol takımında oynayan 4 önemli sporcuyu hafta sonu oynanacak maç öncesi özel bir turnuvaya götürülmesini sert dille eleştirerek; “Bu şehre ihanettir. Bu yapılan şehrin sporuna ihanettir. Bu ihanetin sorulması lazım. Eğer biz bu sebepten dolayı Süper Lige çıkamayıp ta yenilirsek bunun sorumluları ortada.”
SPOR
ŞARKIŞLA´YA DEV ALTYAPI YATIRIMI
ŞARKIŞLA´YA DEV ALTYAPI YATIRIMI
Şarkışla Belediyesi´nin prestij projelerinden olan 150 milyon liralık altyapı projesinde çalışmalar son sürat devam ediyor. 2020 yılında tamamlanması planlanan proje ile Şarkışla adeta baştan sona dönüşecek; isale hattı, arıtma, su şebekesi, kanalizasyon şebekesi ve yağmur suyu hattı yenilenecek. Geçtiğimiz ay içerisinde başlayan altyapı projesine ilişkin bilgi veren Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, “3 yıl imalat süresi var ama 2 yılda tamamlayacağız. Bir şehrin altyapısı denildiği zaman akla gelecek bütün unsurları Şarkışla olarak baştan yaparak yeni bir şehir kurma yolundayız. Biz bu memleketin en az 50-60 yılını kurtaracak bir altyapı çalışması yapmış olacağız” dedi.
GÜNDEM
DESTİCİ YİĞİDOLAR İLE BİR ARAYA GELDİ
DESTİCİ YİĞİDOLAR İLE BİR ARAYA GELDİ
BBP Genel Başkanı Destici; "CHP, eğer nasıl bir seçime gittiğimizi anlamış olsaydı, hem adayını çok daha erkenden ortaya çıkarırdı hem de gerçekten daha farklı bir aday profili ortaya çıkardı diye düşünüyorum" dedi.
SİYASET
Tarihteki ilk anlaşma burada yazıldı
Tarihteki ilk anlaşma burada yazıldı
Dünyadaki ilk yazılı anlaşmanın yapıldığı yer olan Sivas´ın Altınyayla ilçesindeki Sarissa antik kenti, tarihe ışık tutacak birçok gizemi halen içerisinde barındırıyor.
MİLLETE HİZMET İÇİN ADAYIM
MİLLETE HİZMET İÇİN ADAYIM
Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve eski Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, BBP´den Milletvekili aday adaylığını açıkladı. BBP olarak seçimlere Cumhur ittifakıyla birlikte gireceklerini belirten Ürgüp, seçimlerde hangi partiden aday gösterileceklerinin yakın zamanda belirleneceğini söyledi.
GÜNDEM
“KÖYLERİNE DÖNECEKLERİN ARSA SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”
“KÖYLERİNE DÖNECEKLERİN ARSA SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”
Sivas Valisi Davut Gül, ilçe temasları kapsamında Kangal ilçesini ziyaret ederek, mahalle ve köy muhtarları ile bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi. Ziyarette konuşan Vali Gül; “Şehirde yaşayan ve köyüne geri dönmek isteyen vatandaşlarımız arsa ile ilgili sorunlar yaşamakta. Köylerimizde bu tür sorunlar yaşandığında çevre ve şehircilik ile gıda tarım ve hayvancılık il müdürlüğü, İl özel idaresi, defterdarlık ve ilgili kurumlar birer kişi görevlendirdi. Olabildiğince hızlı bir çözüm üretecek sistem oluşturmak istiyoruz” dedi.
GÜNDEM
Hayvancılığa “IPARD II” dopingi
Hayvancılığa “IPARD II” dopingi
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme İl Koordinatörü Muhammed Ali Genç, “IPARD II ile birlikte 11 adet büyükbaş süt üretim tesisinde 516 büyükbaş hayvan kapasitesi, 1 adet küçükbaş süt üretim tesisinde 249 küçükbaş hayvan kapasitesi, besi projelerinde ise bin 294 kapasiteli büyükbaş besi projesi, 248 başlık da küçükbaş besi projesini inşallah bu yılın ortalarında bitirip hayata geçirmiş olacağız” dedi.
GÜNDEM
Valilik, vatandaşın memnuniyetini ölçecek
Valilik, vatandaşın memnuniyetini ölçecek
Kamu kurum ve kuruluşlarında verilen hizmetlerin daha kaliteli bir şekilde yürütülmesi amacıyla Temmuz ayında Sivas Valiliği tarafından vatandaş memnuniyet anketi yapılacak.
GÜNDEM
Çamlık Mesire Alanı´nın ismi “Azerbaycan-Karabağ” olacak
Çamlık Mesire Alanı´nın ismi “Azerbaycan-Karabağ” olacak
Paşabahçe´ye alternatif olarak şehrin güneyine kazandırılan Karşıyaka Mahallesi Çamlık Mesire Alanı´nın isminin “Azerbaycan-Karabağ” olacağını açıklayan Belediye Başkanı Sami Aydın, bu alan içerisine yapılan çok amaçlı sosyal tesisin ise 9 Mayıs´ta hizmete açılacağını söyledi.
GÜNDEM
ATA SANAYİ´DE KENTSEL DÖNÜŞÜM HAZIRLIĞI
ATA SANAYİ´DE KENTSEL  DÖNÜŞÜM HAZIRLIĞI
Tesviyeciler ve Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası tarafından Yeni Ata Sanayi´de yapılması planlanan Kentsel Dönüşüm ile ilgili olarak bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Muaz Uzun, Yeni Ata Sanayinin de artık şehir merkezi içerisinde kaldığını ve buraya kentsel dönüşüm olması halinde esnafın menfaatine olacağını belirtti.
GÜNDEM
“33 MİLYONLUK YATIRIM HELALİ HOŞ OLSUN”
“33 MİLYONLUK YATIRIM  HELALİ HOŞ OLSUN”
Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, 33 Milyon liraya mal olacak altyapı çalışmalarını yakından inceleyerek; “Benim ilçe halkımdan istediğim bu yaklaşık 33 trilyonluk yatırım helali hoş olsun ilçemize bu yakışır ama bu yatırım yapılınca böyle kazılar bir takım problemler olacak. Bu problemleri de bir beraber aşıp daha mükemmel bir Kangal´a dönüştürme çabası gayreti içerisinde olacağız” dedi.
GÜNDEM
AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞINDA DIŞA BAĞIMLILIĞA SON
AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞINDA  DIŞA BAĞIMLILIĞA SON
Sivas Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde ameliyathane açılışı gerçekleştirildi. Ameliyathanenin hizmete girmesiyle birlikte artık Sivas halkı ağız ve diş sağlığı ile ilgili rahatsızlıklarında il dışına gitmeyecek.
SAĞLIK
KANGAL İLÇESİ YATIRIMA DOYACAK
KANGAL İLÇESİ  YATIRIMA DOYACAK
Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, ilçede devam eden ve planlanan projelerle ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu. İlçede toplamda yaklaşık 150 milyon liralık yatırım yapılacağını belirten Öztürk, bu tutarın 60 milyon lirasının alt yapı yatırımlarını oluşturduğunu belirtti. Kangal Belediyesi olarak maddi yönde hiçbir sıkıntılarının olmadığını belirten Öztürk, ilçede eğitimden sağlığa, alt yapıdan sosyal projelere, kültürden turizme kadar her alanda yatırımların devam ettiğini ve bu projelerin tamamlanmasıyla Kangal´ın çehresinin değişeceğini söyledi.
GÜNDEM
“Derdimize derttaş arayacağız”
“Derdimize derttaş arayacağız”
Sivas´ta gerçekleştirecekleri 3 günlük ilçe ziyareti programı hakkında bilgi veren Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu Üyesi Mustafa Kaya, “Seçim kararının alındığı ertesi günde Sivas´tan seçim startını veriyor olmak hem Sivas hem de ülkemiz için önemli bir girişimdir. Halkımızla kucaklaşacağız. Dertliyiz, derdimize derttaş arayacağız” dedi.
GÜNDEM
BESiCiLER RAMAZAN´I BEKLiYOR
BESiCiLER RAMAZAN´I BEKLiYOR
Sivas heyeti, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile birlikte bu yıl Malatya´da 12´ncisi gerçekleştirilen Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarını ziyaret ederek, fuar kapsamında Koyun Kırkım Yarışması ve Şenliği´ne katıldı.
EKONOMİ
YILDIZ´DAN ARA ELEMAN İHTİYACINA ÇÖZÜM
YILDIZ´DAN ARA ELEMAN  İHTİYACINA ÇÖZÜM
Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Cumhuriyet Üniversitesi´nde (CÜ) gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. Bilimsel projelere verilen desteklerden yeni hastaneye, peyzaj çalışmalarından öğrencilerin ulaşımına kadar birçok konuda açıklamalarda bulunan Yıldız, Hukuk Fakültesi binasının inşası noktasında hayırseverlerden destek beklediklerini söyledi. Sivas Meslek Yüksekokulu´nun 3 bloğunun yıkılacağını söyleyen Yıldız, “Öğrencilerimizi oradan aldık farklı yerlere koyduk ama devlet teşviklerinden yararlanmak üzere Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bir meslek yüksekokulu açılmasını talep ediyoruz. Ara eleman ihtiyacını bu şekilde karşılayabiliriz. Bu kapsamda bina noktasında yardıma ihtiyacımız var” dedi.
GÜNDEM
DEMİR, YATIRIMLARI İNCELEDİ
DEMİR, YATIRIMLARI İNCELEDİ
Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir, Sivas´ın Suşehri ilçesini ziyaret etti.
GÜNDEM
SU HAYATTIR
SU HAYATTIR
Önceki gün gerçekleştirilen koordinasyon toplantısında konuşan Belediye Başkanı Sami Aydın ve Devlet Su İşleri (DSİ) 19. Bölge Müdürü İsmail Kaya; su kaynaklarının idareli kullanılması hususunda uyarılarda bulundu. Sivas´ta barajlardaki doluluk oranını yüzde 58 olarak açıklayan Bölge Müdürü Kaya, “Su kaynaklarımız sonsuz değil. Bu nedenle suyumuzu idareli kullanıp, gereksiz israflardan kaçınmamız lazım” dedi. Sivas´ta su sıkıntısı yaşanmaması için Tavra deresinden arıtma tesisine isale hattı çekileceğini dile getiren Başkan Aydın ise “Bu isale hattına ilave olarak Paşabahçe suyunun yumuşatılması çalışması var. Toplamda tahmini olarak 35-40 milyonluk bir proje. Bu projede çalışmalara başladık. İnşallah bu yıl içerisinde projeyi tamamlayarak şehrin tamamının aynı kalitede suya ulaşmasını hedefliyoruz” dedi.
GÜNDEM
Robotik kodlama fuarı Sivas´ta yapılacak
Robotik kodlama fuarı Sivas´ta yapılacak
2018 yılı II. Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Davut Gül başkanlığında gerçekleştirildi. Sosyo-ekonomik gelişmelerin yanı sıra yatırımların son durumu ve koordinasyonu gerektiren hususların masaya yatırıldığı toplantıda konuşan Vali Gül, 9-11 Mayıs tarihleri arasında ilimizde robotik kodlama fuarı gerçekleştirileceğini söyledi. Fuarın Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenleneceğini ifade eden Vali Gül, “Yaklaşık 3 bin kişinin Sivas´a geldiği bir fuar olacak. 3 bin kişi, 5 gün boyunca Sivas´ta konaklayacak. Bu da yaklaşık 15 bin yatak kapasitesi demek. Sivas´ın bugüne kadar yaptığı en büyük organizasyon. Turizm anlamında da olağanüstü bir tanıtım sağlanmış olacak. Bu organizasyonu Türkiye´nin olimpiyatlara ev sahipliği yapması gibi düşünmek lazım. Bu program nedeniyle Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz´a şükranlarımızı arz ediyoruz” dedi.
EĞİTİM
ÇEDAŞ, leylek yuvasının elektriğini kesti
ÇEDAŞ, leylek yuvasının elektriğini kesti
Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) ekipleri Yozgat´ta çalışmaları sırasında tespit ettikleri leylek yuvasının bulunduğu elektrik direğinde izolasyon çalışması yaparak tellere özel aparatlar yerleştirdi. Yapılan çalışma ile leyleklerin telef olması engellenirken kuş çarpılmaları sonucu yaşanan enerji kesintilerinin önüne geçildi.
YAŞAM
Otizmde farkındalık konferansı
Otizmde farkındalık konferansı
Cumhuriyet Üniversitesinde “Otizm Spektrum Bozuklukları” konferansı düzenlendi. Düzenlenen programda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Ataseven, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, Sivas Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Harun Tan, öğretim elemanları ile çok sayıda öğrenci yer aldı.
SAĞLIK
“GÜN GEÇTİKÇE GELİŞİYORUZ”
“GÜN GEÇTİKÇE GELİŞİYORUZ”
Sivas Karate İl Temsilci Yardımcısı ve Sivas Gençlikspor Karate Antrenörü Oğuz Ökten, Sivas Karatesini gazetemize değerlendirdi. Ökten, Sivas Karatesinin gün geçtikçe geliştiğini ifade ederek; “Her geçen gün karate de biraz daha sporcularımız kendilerini geliştiriyor. Uluslar arasında dereceler almaya başladık. Her geçen gün mutlaka gelişmeler oluyor. Potansiyel olarak iyi ve diğer branşlarla kıyasladığımız zaman gayet güzel bir potansiyelimiz var. İnşallah daha da iyi olur” dedi.
SPOR
SEÇİMLERE HAZIRIZ
SEÇİMLERE HAZIRIZ
Göreve geldikleri günden itibaren yoğun tempoda çalışmalarını sürdürdüklerini belirten AK Parti Merkez İlçe Başkanı Tarık Eminoğlu, “Tüm Mahallelerimizde teşkilatlanmalarımızı tamamladık. 65 Mahalle ve 153 Merkez Köyümüzde ekiplerimizi kurduk. Mart ayı itibariyle Sandık Yönetim Kurullarımızı tekrar gözden geçirmeye başladık. Bunların yanı sıra yılbaşından bu yana her hafta Çarşamba günü Mahalle toplantıları yapıyoruz. Salı günleri ise özellikle yine mahallelerimizde bölge toplantıları yapıyoruz. Yarın seçim yapılsa AK Parti Teşkilatları olarak seçime hazır durumdayız” dedi.
SİYASET
“İHRAMCIZADE” TÜM YÖNLERİYLE TANITILACAK
“İHRAMCIZADE” TÜM  YÖNLERİYLE TANITILACAK
Örnek hayatı ve sohbetleri ile insanlığa yol gösteren Sivas´ın manevi önderlerinden İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Hazretleri tüm yönleriyle tanıtılacak. İlimizde 2018´in “İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Hazretleri Yılı” ilan edileceğini açıklayan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, “İsmail Hakkı Toprak Hazretleri, 1969´da Allah´ın rahmetine kavuştu. 2 Ağustos ölüm yıl dönümü olduğu için bu minvalde büyük bir tanıtım yapacağız. Divanını, şiirlerini bastıracağız” dedi.
GÜNDEM
Tünel, Temmuz´da hizmette
Tünel, Temmuz´da hizmette
Sivas Belediyesi tarihindeki en büyük bütçeli proje olma özelliğini taşıyan Mevlana Tüneli, bu yıl Temmuz ayında hizmete sunulacak. Mevlana Mahallesi ile Aydoğan Mahallesi´ni yerin altından çift tüp şeklinde bağlayacak olan tünel projesi sayesinde şehir merkezinde yaşanan trafik yoğunluğu önemli ölçüde azalacak.
GÜNDEM
1 HAZİRAN´DA SİSTEMDEN ÇEKİLECEK
1 HAZİRAN´DA  SİSTEMDEN ÇEKİLECEK
Belediye Başkanı Sami Aydın, kent içinde toplu taşımayı sağlayan eski halk otobüslerinin 1 Haziran itibariyle kullanılmayacağını söyledi. Şu an 100´e yakın yeni aracın Sivas´a geldiğini ifade eden Aydın, “1 Haziran itibariyle mevcut eski araçların tamamı sistemden çekilecek. Yani otobüs sahipleri araçlarını almamış veya yenilememiş bile olsalar yeni araçları gelene kadar eski araçlarla çalışamayacaklar” dedi.
GÜNDEM
“İLKEMİZ; ÖNCE ÜLKEMİZ”
“İLKEMİZ; ÖNCE ÜLKEMİZ”
Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Nurullah Albayrak, ulaşım camiasına ilk mesajını verdi. ‘İlkemiz, önce ülkemiz´ sloganıyla yola çıktıklarını belirte n Albayrak, “İlk günden bugüne kadar hiçbir güç ve hiçbir engel bizleri bu kutlu yoldan alıkoyamadı, bundan sonra da alıkoyamayacaktır. İlk günkü heyecanla ve azimle bu bayrağı en yükseğe dikmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi.
GÜNDEM
FEDERASYONDAN SKANDAL KARAR!
FEDERASYONDAN  SKANDAL KARAR!
Türkiye Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu bayanlar 1. ligde 4 Şubat´ta oynanan ve 27-27 sonuçlanan Rize Pazarspor - Elazığ SYSK maçı hakkında Pazarspor´un itirazını değerlendirdi ve skandal bir karara imza attı. THF Yönetim Kurulu, incelenen görüntüler sonunda Pazarspor´un attığı golün nizami olduğunu, bunun bir kural hatası değil, “Hakemin görüş hatası” olduğu, maçın tekrarına gerek görülmediğini ve sonucun 28-27 Pazarspor´un lehine olması gerektiğine karar vererek skandal yarattı. Verilen bu karar ligde zirveye oynayan Sivas Belediyespor Kulübü, Samsun Gençlik Spor Kulübü ve Muğla Yalıkavak Belediyespor Kulübünü etkilerken, bu kulüpler gerekirse ligden çekileceklerini söyleyerek tepki gösterdi.
SPOR
DOLAR
4.6560
EURO
5.4274
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Savaş, hiledir, hileden ibarettir.

Hz. Muhammed
sxyl

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4